|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Poletne sladice
17.6.2011 14:46:55   
mateyka
jaz dam sveže češnje ali maline, ki jih je zdaj ful. lahko pa po moje probaš tud sveže borovnice, ananas ali papajo, pa hruške ali jabolka - če je sveže sadje ni tok žmohtno.. za jagode pa nisem sigurna, ker ful soka spustijo, razen če so gozdne.

moj mož je alergičen na dosti svežega sadja (mora bit termično obdelano in potem ga ne matra) in potem mal študiram kako kaj pripravit, da sploh lahko kaj sadja poje..

krostato lahko delaš tudi na peki papirju in samo ob robu robove zavihaš gor
http://blog.cooktj.com/wp-content/uploads/2010/12/PearCranberryCrostata1.jpg
http://www.countryliving.com/cm/countryliving/images/CLX060109_014_1_2-de.jpg

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
17.6.2011 16:03:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Poletne sladice
17.6.2011 16:18:38   
Anonimen
Jah, nič. V nedeljo bo dež, bo treba pač kaj spečt.
Meni je dober take recept:
http://www.kulinarika.net/recepti/12561/sladice/jagodno-jogurtova-torta/ Sama ga malo priredim, ne dam kremfiksa in preliva za torte.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Poletne sladice
17.6.2011 17:58:22   
mateyka
to je biskvit-pita a ni, Ankica? če delam a la pito, mi nekak bolj paše kako bolj konkretno testo.. tle me firbec matra krema - mora bit fino s sadjem, mmm user posted image

biskviti so men fajn, ko je sadje not v biskvitu že zapečeno. a kakega takega maš kaj receptov na to vižo na zalogi? iščem nekaj - posebnega user posted image

metulj, jaz bom tud delala krostato ta vikend s tamalo user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 17.6.2011 18:00:01 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Poletne sladice
17.6.2011 18:35:01   
tosja
Še malo češenj user posted image

Češnjevi mafini z nutelo

-30 mafinov
-priprava: 30 minut
-pečenje: 20 minut

Sestavine:
4 skodelice (2,5 dl) moke
2 skodelici sladkorja
1 skodelica sončničnega olja
1 skodelica mineralne vode (z mehurčki)
4 žlice nutele
4 jajca
1 pecilni prašek
1 vanilijev sladkor
750 g izkoščičenih češenj
sladkor v prahu in
4 žlice češnjevega soka za obliv

Priprava: v skledi zmešamo moko, pecilni prašek, sladkor, vanilijev sladkor, jajca, olje, mineralno vodo in nutelo, da dobimo gladko in sorazmerno redko testo. Pripravimo pekač za mafine in obložimo vdolbine s papirnatmi modelčki. V vdolbine naložimo testo, da sega do polovice. V testo v vsaki vdolbinici potisnemo od 3 do 4 češnje. Mafine pečemo v ogreti pečici pri 180 stopinjah od 15 do 20 minut. Vzamemo iz pečice in pustimo, da se ohladijo. Iz češnjevega soka in sladkorja v prahu zmešamo gost sladkorni obliv. z oblivom okrasimo mafine.


Potopljene češnje

za 4 osebe
priprava: 10 minut
pečenje: 35 minut

Sestavine:

750 g izkoščičenih češenj
120 g moke
2 žlici pecilnega praška
50 g sladkorja
ščepec soli
200 g jogurta
20 g staljeneg masla

Priprava: z maslom namastimo ognjavaren model (25X20 cm). Vanj damo izkoščičene češnje. V skledi zmešamo moko, pecilni prašek, sladkor in ščepec soli. Prilijemo jogurt in dodamo staljeno maslo ter na hitro premešamo. Z žlico neenakomerno naložimo testo na češnje v modelu. Model postavimo v ogreto pečico in pečemo 35 minut. Preden ponudimo, pustimo, da se malo ohladi.


Pa dober tek!user posted image

Oba bomo preizkusili ta vikenduser posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Poletne sladice
25.6.2011 11:40:26   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

to je biskvit-pita a ni, Ankica? če delam a la pito, mi nekak bolj paše kako bolj konkretno testo.. tle me firbec matra krema - mora bit fino s sadjem, mmm user posted image

biskviti so men fajn, ko je sadje not v biskvitu že zapečeno. a kakega takega maš kaj receptov na to vižo na zalogi? iščem nekaj - posebnega user posted image

metulj, jaz bom tud delala krostato ta vikend s tamalo user posted image



Ja, testo je biskvitno, ta tortica meni najbolj paše, kadar je res zelo vroče. Drgač imam najraje krho testo, samo se mi ga redko da delat. Pri biskvitu zmečeš skupaj, vliješ in je to to.

Meni je dobre tudi ta recept:

Pol kg na koščke narezanih breskev ali marelic, 125g masla ali margarine, 1 vanilijev sladkor, 180g polnozrnate moke, 50g bele moke, 1/2 pecilnega praška, 4 jajca, 100ml mleka, 100g sladke smetane,
Maslo, sladkor in vanilij penasto vmešaš, počasi dodajaš obe vrsti moke, jajca, mleko, smetano, po želji še naribano lupinico ene limone. Polovico testa daš v tortni model, na to naložiš polovico sadja, prekriješ s preostankom testa in na vrhu še drugo polovico sadja.
Peče se 60-70 minut na 170°C.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Poletne sladice
25.6.2011 16:07:56   
blaža
Jaz nardim krhko testo, ga na polovico zapečem, posujem z grobo mletimi mandlji, dodam pa kremo iz stepenih beljakov, sladkorja in žlico moke ali gustina z izkoščičenimi češnjami. nato zapečeš do konca, da beljak na vrhu malo porumeni.

meni je to ful dobro, vsako leto nardim, ko so češnje, včasih tudi z jagodami, vendar je z češnjami boljše. Je pa precej sladko.

Drugače pa delam poleti raznorazne strnjenke, jogurtove zadeve,..

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
26.5.2012 18:22:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Poletne sladice
26.5.2012 20:24:02   
mateyka
češnje mate al jih pa boste kmalu meli (tukaj, bogve.. user posted image ) - priporočam svež clafouti user posted image
user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Poletne sladice
26.5.2012 20:55:00   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

bomo letos nadaljevale? user posted image  nasa priljubljena sladica je letos bela Linolada s koruzno ciabatto user posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Poletne sladice
28.5.2012 7:50:24   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

češnje mate al jih pa boste kmalu meli (tukaj, bogve.. user posted image ) - priporočam svež clafouti user posted image
user posted image


Mah, naši češnji letos bolj slabo kaže - pa je vsako leto orng obrodila.....user posted image

Ampak vseeno, recept prosim :)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Poletne sladice
28.5.2012 7:55:17   
CUKRČEK

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

češnje mate al jih pa boste kmalu meli (tukaj, bogve.. user posted image ) - priporočam svež clafouti user posted image
user posted image


Tole sem pa jaz naredila tudi z malinami, pa je ful dobr( če bo češnja letos pazna). Ali pa borovnice...mmmmmmmmmmmm


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Poletne sladice
30.5.2012 21:44:22   
leilani
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

češnje mate al jih pa boste kmalu meli (tukaj, bogve.. user posted image ) - priporočam svež clafouti user posted image
user posted image



a lahko recept?


meni je sicer všeč tudi Rdeča kapica...


Biskvit:
4 jajca
1 navaden jogurt
1 jogurtov kozarček sladkorja
1,5 jogurtovega kozarčka moke
1 pecilni prašek
1 dl mleka

2 žličke kakava v prahu

Krema:
1/2 l sladke smetane
300 g skute (pasirane)
200 g sladkorja

Preliv:
2 preliva za torte (temna)
sok višnjevega kompota


Stepeno biskvitno maso razdelimo na dva dela. Prvi del spečemo do polovice in nanj naložimo višnje iz kompota. Drugo polovico mase, v katero smo dodali še 1 žličko kakava, polijemo po višnjah in damo nazaj v pečico, da se speče do konca. Biskvit naj se dobro ohladi.

Stepemo sladko smetano, dodamo sladkor in skuto ter premažemo čez hladen biskvit. Damo v hladilnik, vmes pa naredimo preliv za torte, ki ga pripravimo po receptu na ovitku. Preliv prelijemo po biskvitu in ponovno damo v hladilnik.


< Sporočilo je popravil leilani -- 30.5.2012 21:47:29 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
3.7.2012 14:08:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Poletne sladice
6.7.2012 13:42:29   
ronja
Lubenična solata: na koščke narezana lubenica, borovnice, limonin sok in nasekljana meta - njami! Lahko narediš prejšnji dan, ni treba prižigat pečice in je njami:)

Ledena kava
Čokoladni šejk
Domači sladoled
Vse skutno-sadne sladice,...

PS:Ko smo ravno pri sadnih sladicah - tale je bila velik hit - velik pladenj, ap je zmanjkala tiktak:
http://vecna-optimistka.blogspot.com/2012/07/dan-drzavnosti.html

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Poletne sladice
6.7.2012 13:58:53   
Tippi
Vse je to super in oh in sploh, imamo tudi mi radi raznorazna sadna peciva, sploh limonino (za znoret dobro!!), ampak pri nas še vedno zmaguje, ena in edina, ledena kava! user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Poletne sladice
6.7.2012 14:21:34   
ronja
ampak pri nas še vedno zmaguje, ena in edina, ledena kava!
Beri beri:
Lubenična solata: na koščke narezana lubenica, borovnice, limonin sok in nasekljana meta - njami! Lahko narediš prejšnji dan, ni treba prižigat pečice in je njami:)

Ledena kava
Čokoladni šejk
Domači sladoled
Vse skutno-sadne sladice,...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Poletne sladice
6.7.2012 14:23:50   
Tippi
Ja, saj sem videla! Ampak ko sem pisala komentar, sem imela v mislih vsa tista peciva in oh ja user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Poletne sladice
6.7.2012 14:25:42   
ronja
Skrajni čas, da greš na ledeno kavo, tippi:D. Jaz se trenutno bašem z domačico... spomin na otroška poletja:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Poletne sladice
6.7.2012 14:31:05   
Tippi
Čak, še mal mam šihta user posted image Potem pa grem!

O ja, domačica tudi meni budi spomine!! In še vedno je dobra!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...
Kravje mleko za dojenčka: da ali ne?
Čeprav je bilo že veliko povedanega in zapisanega, a še vedno tema o kravjem mleku za dojenčke odpira marsikatere polemi...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?