|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 12:14:29   
Špacka
Saj to je to, ne bi imela pomislekov, če bi bilo manjše število, tko pa od 20 učencev je tretjina romov..

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 12:16:27   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: hmm...

IZVIRNO SPOROČILO: Špacka


IZVIRNO SPOROČILO: Doll

ja,andromeda zagotovo jih je veliko. Imaš še kaj zame?Tako si začela udrihat ,zdaj pa...user posted image
Taddy naši sončki pa niso takšni kajne .

Uživajte v ....


Ok, po tvojem to ni moteče, da bo v razredu toliko romskih otrok?
Sprašujem samo za mnenje, odločitev bo itak samo najina.


Po moje bo moteče.



Ti bi pa lahko bila vedeževalka, ker že v naprej veš kako bo !!
user posted image user posted image user posted image

Mati mila kam smo prišli, ko že v naprej sodimo o nečem!

Ja pa še sreča da imamo ROME, ker so ONI KRIVI za vse kar se slabega zgodi, dogaja!
Ja Janezek ni bil odličen, ker je v razredu en Brajdič, ki se kar naprej tepe in se ne uči, zato pa naš ne more slediti pouku, ker se učiteljica le temu romčku posveča.
JA rom je kriv, dajmo ga iz razreda, ma kaj razreda, iz šole, države,...še najbolj kar s planeta Zemlje, da nebo zraka zmanjkalo!
Marička res ne razumem teh stereotipov oz. zaverovanost, da se ne da ničesar spremeniti, oz. da že apriori v naprej obsodite nekoga, da tako al tako ne bo prišel do 4. razreda, ne bo skrbel za higieno,..

pa še : po operaciji je z mano bila meddrugim slovenka s "pedigrejem", pa kljub vsem nazivom ki jih je premogla ona in njena srenja, jim ni kapnilo, da so v sobi kjer ležijo ženske po kar zahtevnih operacijah, in smo bili kot na želežniški postaji,..ampak oni so lahko ker so pravi Slovenci!!


Na koncu bi samo pripisala: dajmo jih nekako prisilit, da bodo začeli drugače razmišljat in vzet izobraževanje kot vrlina in ne kot nujno zlo!

< Sporočilo je popravil alda -- 5.7.2011 12:19:46 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 12:38:48   
mišk
Tudi jst mam predvsem slabe izkušnje z romi, zato bi res premislila, če bi otroka vpisala na šolo, kjer je tolikšen % romov. Sicer pa so romi tudi na OŠ, kje bodo hodili moji otroci. Če bi imela izbiro, bi jih vpisala tja, kjer je manj romov...
Ne me napadat, ampak romi so "sami" nardili rasista iz mene! Ene par jih poznam, ki so O.K., velika večina pa... Zaradi njih sem že hodila po sodiščih, lani sem jih dobila na dvorišču, ko so mi vlamljali v bajto (user posted image user posted image ), grozijo, stikajo po dvoriščih,... Itak, da smo takšni tudi "civili", a oni so taki v večini! Vsaj v našem koncu!

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 13:00:15   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Podpis!
Sama načeloma nimam čisto nič proti romskim otrokom, sem pa bila v bolnici skupaj z učiteljico, ki jih ima nekaj v razredu, mislim da 3 ali 4 in je rekla, da se z njimi res nič ne da. Ne sodelujejo, ne delajo domačih nalog, nič od nič in je z njimi res težko.  Pri tem seveda motijo ostale učence. Zato seveda pade kvaliteta poučevanja.
Starši jih pa pri tem seveda podpirajo.
Da ne omenim, da imajo resne težave s higieno, pa se jim dejansko ne da nič dopovedati. Staršem, seveda! Saj otrok v bistu ni nič kriv, pač v takem okolju raste. Ampak...

Jaz osebno pri enemu, dvema otrokoma v razredu ne vidim težav, v kolikor jih je pa več, pa zna biti moteče za ostale otroke in bi resno razmišljala o drugi šoli, če bi seveda bila ta možnost.



Pa dajte nehajte s to pretirano vnemo po higieni.......kot da bo rom takoj okužil vašega higiensko neoporečnega otroka.......

Jaz sem do petega rezreda hodila v razred kjer je bilo vsaj nekaj romov......v Prekmurju so že pred skoraj 50 leti začeli z izobraževanjem romov in danes praktično nobenega starša romski otroci v vrtcu, šoli ali pri dežurnem zdravniku ne moti.......in romski otroci nas niso motili, glede tega, da bi zdaj pa naše vsrkano znanje bilo kaj manjše zaradi tega.......mi v bistvu o tem niti ne razmišljamo in nam je čisto normalno, da romski otroci hodijo v vrtce in šole.....

In ni problem samo v romih.....večji problem je pri tisti "čisti slovenski" populaciji, ki noče, da nek outsajder okuži njih in njihove otroke.......dokler romov sami ne bomo sprejeli medse ne moremo pričakovati, da bi se tudi oni do nas obnašali drugače kot se.....pri nas ne kradejo in se ne pretepajo zgolj romi.....zadnje čase kradejo "ta beli cigani" bistveno bolj......



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 13:01:19   
Taddy78
ALda to je najlažje napisati. Sama nisem noben rasist, ampak je pa dosti, da imam kot večina na tej temi, slabe izkušnje z njimi. Sicer pa, kdo pa pravi, da bi morali iz države, malo pa poglej kako lepo jim gre pri nas. Na 1 slovenčka se rodi 5 romčkov, zaradi tega imajo večjo prednost pri dodelitvi stanovanj, večina jih je na sociali, nimajo dokončane niti osnovne šole, furajo svoj biznis in čez nekaj desetletij, bo to nova Romunija in ne več SLovenija.
Pa nekaj o higieni...vem nekaj posploševat je brezveze, pa vseeno...vsako jutro ko smo po porodu imele pregled, ji je samo pogledal med noge in rekel, naj se gre umit, cel dan je imela obiske od jutra do večera, vse dokler se moji materi ni spipalo in je klicala na oddelek če so normalni. Ko je šla domov, je s sabo odnesla pol koša za zamazane cunje (pajacke, majčke in plenice)...z drugo sem bila v sobi, ko je mali bil na operaciji žrelnice. 2 dni je bila isto oblečena in ker so kao imeli ravno neki praznik se ni smela umivat in ne jest. Svakinja je isto bila v sobi z romkinjo, isto se ni umivala, stara bila 23let in rodila že 5ga otroka. Raje kot umivala, se je špricala z nekim parfumom...

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 13:04:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

ALda to je najlažje napisati. Sama nisem noben rasist, ampak je pa dosti, da imam kot večina na tej temi, slabe izkušnje z njimi. Sicer pa, kdo pa pravi, da bi morali iz države, malo pa poglej kako lepo jim gre pri nas. Na 1 slovenčka se rodi 5 romčkov, zaradi tega imajo večjo prednost pri dodelitvi stanovanj, večina jih je na sociali, nimajo dokončane niti osnovne šole, furajo svoj biznis in čez nekaj desetletij, bo to nova Romunija in ne več SLovenija.
Pa nekaj o higieni...vem nekaj posploševat je brezveze, pa vseeno...vsako jutro ko smo po porodu imele pregled, ji je samo pogledal med noge in rekel, naj se gre umit, cel dan je imela obiske od jutra do večera, vse dokler se moji materi ni spipalo in je klicala na oddelek če so normalni. Ko je šla domov, je s sabo odnesla pol koša za zamazane cunje (pajacke, majčke in plenice)...z drugo sem bila v sobi, ko je mali bil na operaciji žrelnice. 2 dni je bila isto oblečena in ker so kao imeli ravno neki praznik se ni smela umivat in ne jest. Svakinja je isto bila v sobi z romkinjo, isto se ni umivala, stara bila 23let in rodila že 5ga otroka. Raje kot umivala, se je špricala z nekim parfumom...


Ja, pa si rasist......

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 13:20:42   
pety78
Marička res ne razumem teh stereotipov oz. zaverovanost, da se ne da ničesar spremeniti, oz. da že apriori v naprej obsodite nekoga, da tako al tako ne bo prišel do 4. razreda, ne bo skrbel za higieno,..


Veš kaj, to so izkušnje, ne pa za lase prevlečeni stereotipi!
Romi imajo pri nas vse možnosti za izobrazbo, VEČ ugodnosti kot navadni slovenceljni, pa SAMI NISO PRIPRAVLJENI, da bi v tej smeri kaj napredovali! Šola jim je itak zadnja briga.

Tako da ne obsojajte tiste, ki imajo z njimi slabe izkušnje! In če so/smo zato rasiti....pač!

Ve si pa še naprej zatiskajte oči, saj zato pa je tako, kot je.

Jaz sem v bistvu samo napisala, kar sem slišala iz prve roke in ja, higiena JE problem. Stokate že, če v vrtcu malček ni pravočasno previt, da ima rdečo ritko...me res zanima, kako bi reagirale, če bi otrok vsak mesec prišel domov z ušmi. In ja, to mi je povedala učiteljica, ampak prej nisem želela tega točno definirati.

Zakaj bi se morali samo Slovenci truditi za prijetno sobivanje? Za to sta potrebni obe strani. Oni pa samo svoje pravice ščitijo, za njihove dolžnosti jim pa dol visi. Prav tako pa organom, ki so zato odgovorni, ker se jih preprosto bojijo!








_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 13:37:11   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: Doll
user posted image Grozno

Mogoče bi se romi morali vprašat,če naj gredo z vašimi otroci v šolo.

dalje pa ne bom komenitrala,ker ni primerno za javni forum user posted image

Nekdo, ki nikoli ni videl Romov niti od blizu, kaj šele, da jih je podil s svojega dvorišča, ker so mu hoteli vse živo ukrasti, bo itak tako mislil, kot da so ena nedolžna bitja in žrtve ksenofobije. Pridi malo na Dolenjsko pa Belo krajino pogledat in boš videla, kake težave povzročajo.

Meni tudi ne bi bilo všeč, da bi otroci bili v razredu, kjer je tretjina romskih otrok. Pa ne zaradi otrok, ti res niso nič krivi, ampak njhovi staršši so pa user posted image


otroci so zrcalo staršev. nisem nek rasist, sem pa zagovornik primernega obnašanja. npr. - tukaj imamo eno familijo (lj.šiška) v bližini in imajo enga fanteta od 7 let. ta mali se sploh ne zna normalno igrat niti obnašat. skoz ene frkarije dela; ali šuhta manjše otroke da delajo neprimerne stvari ali jih draži ali se spravi na kako tujo lastnino in jo žoka in maltretira; zadnjič je žokal s palico v omarico z elektriko (s palico v luknjo na omarici) pri sosedovi hiši. mu rečem da se to ne sme in pa mi reče a je tvoje - mislim, wth user posted image sem mu morala rečt, da bom pozvonila in jih ven poklicala, če ne neha, ker kar ni hotel nehat..
sumim, da po moje zato, ker se doma tako obnašajo in ubogi otrok ne zna drugače. samo je problem to, ker so pri teh letih že kar izoblikovane osebnosti in znajo bit že preračunjivi in manipulatroski (spet od doma pobrana lastnost imho) user posted image

kaj hočem rečt - ljudje načeloma niso proti Romom, ampak proti načinu obnašanja, attitude-u ki ga majo do drugih in njihovi lastnini. in jo majo (čudno namreč), ni dvoma. ko so finski romi uletel na švedsko, so imeli policijski eskort vedno zraven, dokler se niso odpravili nazaj čez mejo. zakaj? ker so vedno kako štalo naredili kjer so se pojavili in po konstantnih pritožbah so jih dodelili policijsko spremstvo. še na pumpi so se kregali z delavci ker so hoteli plačat z evri in ne kronami (čeprav dobro vejo da to ni možno).

a razumete kaj hočem povedat (tiste ki govorite o etničnosti)? tu se gre za nekaj drugega.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 5.7.2011 13:38:42 >

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 14:09:57   
ksenija12
Če imaš pomisleke, se usedita skupaj s tvojim, temeljito pogovorita in po moje bo najbolje, da jo prepišeta v ta drugo šolo. Občutek je važen, kaj ti pravi. Če se ti zdi, da bi te lahko to motilo, potem je ne dajaj tja.

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 15:27:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

otroci so zrcalo staršev. nisem nek rasist, sem pa zagovornik primernega obnašanja. npr. - tukaj imamo eno familijo (lj.šiška) v bližini in imajo enga fanteta od 7 let. ta mali se sploh ne zna normalno igrat niti obnašat. skoz ene frkarije dela; ali šuhta manjše otroke da delajo neprimerne stvari ali jih draži ali se spravi na kako tujo lastnino in jo žoka in maltretira; zadnjič je žokal s palico v omarico z elektriko (s palico v luknjo na omarici) pri sosedovi hiši. mu rečem da se to ne sme in pa mi reče a je tvoje - mislim, wth user posted image sem mu morala rečt, da bom pozvonila in jih ven poklicala, če ne neha, ker kar ni hotel nehat..
sumim, da po moje zato, ker se doma tako obnašajo in ubogi otrok ne zna drugače. samo je problem to, ker so pri teh letih že kar izoblikovane osebnosti in znajo bit že preračunjivi in manipulatroski (spet od doma pobrana lastnost imho) user posted image

kaj hočem rečt - ljudje načeloma niso proti Romom, ampak proti načinu obnašanja, attitude-u ki ga majo do drugih in njihovi lastnini. in jo majo (čudno namreč), ni dvoma. ko so finski romi uletel na švedsko, so imeli policijski eskort vedno zraven, dokler se niso odpravili nazaj čez mejo. zakaj? ker so vedno kako štalo naredili kjer so se pojavili in po konstantnih pritožbah so jih dodelili policijsko spremstvo. še na pumpi so se kregali z delavci ker so hoteli plačat z evri in ne kronami (čeprav dobro vejo da to ni možno).

a razumete kaj hočem povedat (tiste ki govorite o etničnosti)? tu se gre za nekaj drugega.


Tu se ne gre za čisto nič drugega......ljudje so proti načinu obnašanja, ki ga imajo Romi.....če se isto obnašanje pojavi pri "pravem" Slovencu bo bolje tolerirano kot pri Romu......ker se romi vedno ne obnašajo enako kot čistokrvni Slovenci......

In dokler bomo na rome gledali kot na najnižjo obliko ljudskega bitja in imeli od njih že vnaprej (preden bi jih sploh spoznali) predpostavke o njih, da so kriminalci, da so ušivi, da samo in le kradejo, da ne delajo nič drugega se bo ta prepad med "nami" in "njimi" povečeval.......in bo cela groza nastala, ko bosta mamica in ati izvedela, da bo pa njun super truper pameten sončni hrošček moral biti v razredu z nekaj romi (beri s potencialnimi neumitimi ogabneži, posiljevalci, tatovi, pretepači)......

< Sporočilo je popravil liliana -- 5.7.2011 15:28:16 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 15:47:21   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Tu se ne gre za čisto nič drugega......ljudje so proti načinu obnašanja, ki ga imajo Romi.....če se isto obnašanje pojavi pri "pravem" Slovencu bo bolje tolerirano kot pri Romu......ker se romi vedno ne obnašajo enako kot čistokrvni Slovenci......


ja men bi se oba zdela enako zoprna. user posted image in ja, mene moti da mi bi en kar ušetkal v moj vrt in mi brskal po orodju - pa me en mal briga kdo je po narodnosti (to se je zgodilo mojemu tastu na švedskem z bosanskimi begunci).
ne moreš pa zanikat da večinska vrsta obnašanja aplicirana na en narod potegne za sabo previdnost na splošno - da dam eno tako banalno metaforo (ne me zdaj okol nje lovit user posted image ); če lame redno pljuvajo, pač pričakuješ da bo od tam kaj priletelo. to pač ne moreš očitat kot diskriminacijo ali rasizem. pač, je pričakovanje, ki se je izoblikovalo na izkušnjah.


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In dokler bomo na rome gledali kot na najnižjo obliko ljudskega bitja in imeli od njih že vnaprej (preden bi jih sploh spoznali)


mislim, da najnižjo ne, ne bodi tako dramatična. user posted image
ampak kakor sem že rekla - vse je vzročno povezano. romi so delno sami odgovorni za naše mnenje o njih. če bi bili znani kot samaritanci, sem preprična da jih trenutni sloves ne bi zasledoval po svetu kot "urok". ker koneckoncev imajo isti sloves povsod - I wonder why?..

p.s. glede poboldanega txta zgoraj - mislim da se strinjaš da to večini (drugih) narodov NI sprejemljivo (kje tudi romi živijo) in noben drug narod tega ni sprejel kot normalno obnašanje romov in jim dopustil to početi legalno. torej je nekaj narobe s takim početjem, če gre z vsemi "ostalimi" narodi navzkriž.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 5.7.2011 15:50:29 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 15:53:21   
pety78
Aha, predlagaš torej obratni vrstni red. Najprej naj mi spremenimo svoje mišljenje o njih, potem bodo pa oni res takšni postali, al kako?

Ker meni se zdi logično zaporedje glih v kontra smer.

Ampak da smo si na jasnem. Niso VSI takšni, seveda ne. Govori se pa o povprečju, seveda. Saj tudi nismo vse Slovenke lepe, pa se to večkrat sliši. user posted image


_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 16:00:39   
pety78
Mateyka, jaz se popolnoma strinjam s teboj, tako da mi sploh ni potrebno več pisati. user posted image  

_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 16:16:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mislim, da najnižjo ne, ne bodi tako dramatična. user posted image
ampak kakor sem že rekla - vse je vzročno povezano. romi so delno sami odgovorni za naše mnenje o njih. če bi bili znani kot samaritanci, sem preprična da jih trenutni sloves ne bi zasledoval po svetu kot "urok". ker koneckoncev imajo isti sloves povsod - I wonder why?..

p.s. glede poboldanega txta zgoraj - mislim da se strinjaš da to večini (drugih) narodov NI sprejemljivo (kje tudi romi živijo) in noben drug narod tega ni sprejel kot normalno obnašanje romov in jim dopustil to početi legalno. torej je nekaj narobe s takim početjem, če gre z vsemi "ostalimi" narodi navzkriž.


Da si sposodim od tebe.....pa ne me lovit zdaj za vsako besedo.....user posted image

Ni sprejemljivo tudi večinskemu narodu v drugih državah.....se strinjam.....saj Slovenici nismo edinstveni.....

So romi delno sami odgovorni.....vendar delno......delno pa smo odgovorni tudi avtohtoni prebivalci posameznih držav......jamramo, da ne delajo in da prejemajo socialno podporo....a jih kdo zaposli......?

Ko pri nas omeniš rome se nam takoj prikažejo Strojanove face pred očmi......in gledamo samo skozi njihove oči.....

V Prekmurju dela že praktično vsak rom....ne vem če celo ni brezposelnost med romskim prebivalstvom manjša kot med neromskim......osnovno šolo konča vsak, mnogi imajo končano srednjo šolo......bili so celo primeri, ko so romi diplomiraliuser posted image ......in pri nas ni nič neobičajnega sedeti z romom v istem lokalu, sedeti na avtobusu poleg njega, to, da so romski otroci v šoli skupaj z neromskimim se nam ne zdi čisto nič nenavadnega......samo sožitje Romov in ostalega prebivalstva v Prekmurju je unikum celo za ostalo Evropo.....in o tem se kaj dosti ne govori.......ker je idealno imeti nekega "tretja krivca za vse naše probleme".......pri nas je bil romski svetniki v občini že precej pred tem, ko je bilo to zakonsko predpisano......zdaj imajo tudi celo svojo radijsko oddajo.....pač sprejeti je potrebno, da so nekoliko drugačni kot mi, da pa se da, če jim ponudiš roko (samo to je pa treba storiti prvi, pač večina mora manjšini ponuditi roko, drugače ne gre pri teh stvareh) se da doseči sožitje.......in ne trepetaš, ko vidiš roma....je pa res, da je zato potrebno, da se zamenja vsaj ena generacija, ki ni več obremenjena z asociacijo rom = strojan......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 16:21:21   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Aha, predlagaš torej obratni vrstni red. Najprej naj mi spremenimo svoje mišljenje o njih, potem bodo pa oni res takšni postali, al kako?

Ker meni se zdi logično zaporedje glih v kontra smer.



In ker se tebi in večini drugih zdi edino logično v kontra smer pa je stanje tako kot je......

Ampak da smo si na jasnem. Niso VSI takšni, seveda ne. Govori se pa o povprečju, seveda. Saj tudi nismo vse Slovenke lepe, pa se to večkrat sliši.


O kakem povprečju se govori......? V Prekmurju živi več kot polovica slovenskih Romov.......živi pa v Prekmurju precej manj kot polovica slovenskega neromskega prebivalstva........user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 5.7.2011 16:22:49 >

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 16:25:42   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Aha, predlagaš torej obratni vrstni red. Najprej naj mi spremenimo svoje mišljenje o njih, potem bodo pa oni res takšni postali, al kako?

Ker meni se zdi logično zaporedje glih v kontra smer.



In ker se tebi in večini drugih zdi edino logično v kontra smer pa je stanje tako kot je......

Ampak da smo si na jasnem. Niso VSI takšni, seveda ne. Govori se pa o povprečju, seveda. Saj tudi nismo vse Slovenke lepe, pa se to večkrat sliši.


O kakem povprečju se govori......? V Prekmurju živi več kot polovica slovenskih Romov.......živi pa v Prekmurju precej manj kot polovica slovenskega neromskega prebivalstva........user posted image


Ha, ha, ja, definitivno smo mi krivi, da je tako. user posted image Zakaj pa jih vse ugodnosti, ki jih imajo od države ne pripeljejo iz tega? Daj no...

Prekmurje je pa en delček, ja. Majhen delček. Ostalih Romov pa očitno ne poznaš. Pravijo, da so na tistem koncu še najbolj socializirani, to je res...
Je pa Slovenija še kaj več, kot samo Prekmurje! In ne bodi tako ozkogleda.


_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 16:33:37   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Aha, predlagaš torej obratni vrstni red. Najprej naj mi spremenimo svoje mišljenje o njih, potem bodo pa oni res takšni postali, al kako?

Ker meni se zdi logično zaporedje glih v kontra smer.



In ker se tebi in večini drugih zdi edino logično v kontra smer pa je stanje tako kot je......

Ampak da smo si na jasnem. Niso VSI takšni, seveda ne. Govori se pa o povprečju, seveda. Saj tudi nismo vse Slovenke lepe, pa se to večkrat sliši.


O kakem povprečju se govori......? V Prekmurju živi več kot polovica slovenskih Romov.......živi pa v Prekmurju precej manj kot polovica slovenskega neromskega prebivalstva........user posted image


Ha, ha, ja, definitivno smo mi krivi, da je tako. user posted image Zakaj pa jih vse ugodnosti, ki jih imajo od države ne pripeljejo iz tega? Daj no...

Prekmurje je pa en delček, ja. Majhen delček. Ostalih Romov pa očitno ne poznaš. Pravijo, da so na tistem koncu še najbolj socializirani, to je res...
Je pa Slovenija še kaj več, kot samo Prekmurje! In ne bodi tako ozkogleda.





Se strinjam s pety. Liliana očitno ne poznaš situacije na Dolenjskem, kjer se jih bojijo tudi policaji in jih kar pri miru pustijo. Nedavno so vkorakali v Spar, pa začeli na veliko zlagati - sebi v malhe. Je prišel varnostnik in so ga napadli s koli. Nakar so oni klicali policijo, da jim varnostnik ne pusti v miru nakupvati (beri: krasti). Pa kar vzemi si jih k sebi domov, pče so ti tako ljubi in ubogi.

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 5.7.2011 16:34:11 >

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 16:33:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Ha, ha, ja, definitivno smo mi krivi, da je tako. user posted image Zakaj pa jih vse ugodnosti, ki jih imajo od države ne pripeljejo iz tega? Daj no...

Prekmurje je pa en delček, ja. Majhen delček. Ostalih Romov pa očitno ne poznaš. Pravijo, da so na tistem koncu še najbolj socializirani, to je res...
Je pa Slovenija še kaj več, kot samo Prekmurje! In ne bodi tako ozkogleda.



Kot sem povedala že prej.....glede na to, da v Prekmurju živi več kot polovica slovenskih romov ni to tako zanemarljiv delček.....

A res.....a si slišala, da se govori, da so še najbolj socializirani?.......če bi bilo večinsko prebivalstvo tu tako kot ti, dvomim, da bi bili tako socializirani.......

a sem res zgolj jaz ozkogleda, če ti predstavim še drugi aspekt t.i. socializacije......? A mi lahko poveš, kako se bo romsko dete socializiralo, če večina avtohtonega prebivalstva ne dovoli, da sedi v razredu z njegovim otrokom....?


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 16:34:32   
maca m
Podpis pod Mateyko in Pety78.
Tudi jaz nisem imela tako slabega mnenja o njih dokler se nisem poročila v drug kraj z veliko romi. Pridejo na dvorišče in ponoči pokradejo kmetom nafto iz traktorjev, pokradejo orodje, na njivah pridelke, otroci pred blagajničarko vzamejo cigarete in stečejo iz trgovine, razmetujejo smetnjake..... Ni da ni.
Odnos se spremeni, ko prideš v bližnji stik z njimi. Nekateri so res čist ok, čisti, pošteni, delavni.... Ampak, takih je tako malo.

Najlažje o romih in rasizmu sodijo tisti, ki z njimi nimajo nobenega stika. Tisti, ki rome vidijo le na televiziji. Sosedova teta, z 200 evri penzije, ki so ji romi pokrali pol njive krompirja in ostalih pridelkov, katere je vsakodnevno plela in okopavala....ona naj bo pa kar tiho. Ker ona je rasistka, če reče, da so ji ti prek.leti cigani oropali pol ozimnice.

Za rome so drugačna pravila pa kakorkoli to obrneš. In ta odnos se prenaša iz roda v rod. In ta odnos prinesejo romski otroci tudi s seboj v šolo. Drugače pa...tudi moji otroci si bodo šolske klopi delili z romi.


_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 16:42:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Se strinjam s pety. Liliana očitno ne poznaš situacije na Dolenjskem, kjer se jih bojijo tudi policaji in jih kar pri miru pustijo. Nedavno so vkorakali v Spar, pa začeli na veliko zlagati - sebi v malhe. Je prišel varnostnik in so ga napadli s koli. Nakar so oni klicali policijo, da jim varnostnik ne pusti v miru nakupvati (beri: krasti). Pa kar vzemi si jih k sebi domov, pče so ti tako ljubi in ubogi.


Evo, zakaj pa bi jih mogla vzeti k sebi domov......? Tudi tebe ne bi vzela, pa čeprav si popolna......user posted image

Ne ne poznam situacije na Dolenjskem.....slišim in preberem lahko le o tem....in berem o tem kaj ti pišeš, na drugi strani pa berem o tem, da v šolah ne smejo romski otroci biti v razredu skupaj z neromskimi ampak se jih poučuje ločeno......in nastane začaran krog......

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 19:26:27   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Se strinjam s pety. Liliana očitno ne poznaš situacije na Dolenjskem, kjer se jih bojijo tudi policaji in jih kar pri miru pustijo. Nedavno so vkorakali v Spar, pa začeli na veliko zlagati - sebi v malhe. Je prišel varnostnik in so ga napadli s koli. Nakar so oni klicali policijo, da jim varnostnik ne pusti v miru nakupvati (beri: krasti). Pa kar vzemi si jih k sebi domov, pče so ti tako ljubi in ubogi.


Evo, zakaj pa bi jih mogla vzeti k sebi domov......? Tudi tebe ne bi vzela, pa čeprav si popolna......user posted image

Ne ne poznam situacije na Dolenjskem.....slišim in preberem lahko le o tem....in berem o tem kaj ti pišeš, na drugi strani pa berem o tem, da v šolah ne smejo romski otroci biti v razredu skupaj z neromskimi ampak se jih poučuje ločeno......in nastane začaran krog......

Lilijana ; se popolnoma strinjam s tabo!!
Dokler se vsi Romi enačijo s Strojani, bo žal tako kot je!
In da ne boste mislile da govorim na pamet-sem iz etnično zelo raznolikega Prekmurja, kjer so "moji! otroci v vrtcu tudi bili Romi in so danes diplomiranci SL-fakultet, sta pa iz moje generacije 2,magistra in ena dr.znanosti! Ampak to ne vidi vrli slivenski narod, o tem se ne govori, glavno da se napiše da so Romi ukradli hrano, ker drugi to ne delajo!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 19:33:51   
oka
Ne ne poznam situacije na Dolenjskem.....slišim in preberem lahko le o tem....in berem o tem kaj ti pišeš, na drugi strani pa berem o tem, da v šolah ne smejo romski otroci biti v razredu skupaj z neromskimi ampak se jih poučuje ločeno......in nastane začaran krog......


In zakaj je temu tako? Imaš prav, to je začaran krog, za katerega pa se pričakuje, da ga bojo presekale neprave osebe na nepravem mestu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 19:41:18   
Špacka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Se strinjam s pety. Liliana očitno ne poznaš situacije na Dolenjskem, kjer se jih bojijo tudi policaji in jih kar pri miru pustijo. Nedavno so vkorakali v Spar, pa začeli na veliko zlagati - sebi v malhe. Je prišel varnostnik in so ga napadli s koli. Nakar so oni klicali policijo, da jim varnostnik ne pusti v miru nakupvati (beri: krasti). Pa kar vzemi si jih k sebi domov, pče so ti tako ljubi in ubogi.


Evo, zakaj pa bi jih mogla vzeti k sebi domov......? Tudi tebe ne bi vzela, pa čeprav si popolna......user posted image

Ne ne poznam situacije na Dolenjskem.....slišim in preberem lahko le o tem....in berem o tem kaj ti pišeš, na drugi strani pa berem o tem, da v šolah ne smejo romski otroci biti v razredu skupaj z neromskimi ampak se jih poučuje ločeno......in nastane začaran krog......

Nikjer nisem napisala, da moj truper duper sončni hrošček oz. nekaj v tem smislu si napisala, ne sme, ne dovolim obiskovati šole z romskimi otroci, ker bi potem že v štartu svojega sončka prepisala.....me je pa presenetila številčnost....tretjina romskih otrok, normativi pa enaki kot v drugih šolah, učiteljica in vzgojiteljica, ampak po tvojem mnenju bo vse potekalo normalno brez težav...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 20:08:03   
Volga
samo maršte mi s cigani user posted image  domov si jih peljte, pa se ubadajte z njimi. širim rasizem in nestrpnost....banda zaščitena hujš kot kočevski medvedje. Kozla se mi od njih user posted image

špacka, kera šola pa je to? a je na dolenjskem?

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: osnovna šola in romski otroci
5.7.2011 20:10:09   
mateyka
Liliana, po vsem napisanem in prebranem lahko sklepam(o), da je situacija v prekmurju drugačna kor drugje v Sloveniji. mogoče je prekmurje posebno v asimilaciji romov v družbo, mogoče celo najbolj uspešno v Evropi (ne vem, razmišljam po tvojih besedah sodeč). dejstvo pa je tudi, da drugje ni tako (po pričevanjih). in kakor so to kompleksne spremembe na obeh koncih, se to ne bo zgodilo čez noč (da bi nova "prekmurja" pognala drugje). in dokler se ne bo, ne moreš trdit da so romi povprečno gledano (v širšem smislu kot prekmurje) asimilirani v družbo in harmonični z njo.

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?