|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 18:14:19   
bumerang
V glavnem je torej tako, da standarde znanja redko kje razložijo, večinoma starši sploh točno ne vedo, kaj to sploh je, in jih predvsem to ne zanima.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 18:17:06   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Zanima me koliko učitelji na uvodnih sestankih predstavijo standarde znanja (to, kar naj bi se ocenjevalo preko šolskega leta) in kriterije ocenjevanja (kako se bo nekaj ocenjevalo).

Predvsem me zanima za uvodne sestanke za prvošolčke, lahko tudi s prejšnjih let.

Pa še nekaj - so vas seznanili s tem, da so se konec šolskega leta (na hitro in zelo na tiho) spremenili učni načrti in vas seznanili s tem, kaj vse bodo morali letošnji prvošolčki vedeti več kot prejšnje generacije?


In zakaj tebe zanima, če so jih meni predstavili? 

Jaz menim, da ima šola dodelan sistem kaj in kdaj bo starše o čem obvestila. Lahko rečem, da imam v "mojo" šolo zaupanje, kar je dober temelj za nadaljne sodelovanje.

Ja res zakaj bi bilo enostavno, če je lako komplicirano.






(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 18:40:06   
bumerang
Ne zanima me, če so jih predstavili tebi konkretno, zato čisto upravičeno ne odgovoriš ničesar.
Jaz vprašam, tisti, kateremu se zdi, odgovori, tisti, kateremu se ne zdi, se pač zraven ne vtika. Čisto enostavno. Je treba glede tega komplicirat?



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 18:46:56   
Rubin.
No bom pa drugače zastavila vprašanje: kaj ti bo ta informacija:

"koliko učitelji na uvodnih sestankih predstavijo standarde znanja (to, kar naj bi se ocenjevalo preko šolskega leta) in kriterije ocenjevanja (kako se bo nekaj ocenjevalo). "

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 18:54:15   
bumerang
In zakaj tebe zanima zakaj mene zanima?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 18:54:28   
mika
Jaz vprašam, tisti, kateremu se zdi, odgovori, tisti, kateremu se ne zdi, se pač zraven ne vtika. Čisto enostavno. Je treba glede tega komplicirat?


Edina, ki kompliciraš si ti. Izbruhneš pa o tem, ko pišem o štancanju spričeval (kar nisem zgrešila) in nisi sposobna na kulturen način napisat, da jih pišejo s programom. Če bi se starši poglabljali v standarde znanja in bognedaj v kriterije ocenjevanja, bi se pa vtikali v strokovno delo.

Kot je že ena napisala nam je večini staršev dovolj to kar je napisano v zvezkih in snov v knjigah, ki jo učiteljice predelajo. Zaupamo učiteljicam, da bodo otroke učile to, kar od njih pri preverjanjih in ocenjevanjih zahtevale.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 19:01:39   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Edina, ki kompliciraš si ti. Izbruhneš pa o tem, ko pišem o štancanju spričeval ...


Precenjuješ svoj vpliv name. Lahko ti zagotovim, da nikjer nisem izbruhnila, še več, niti dotaknilo se me ni. Samo razložila sem ti.
Da pa se dela s programom pa sem napisala še zdavnaj. Samo je treba znat videt. In razumet.


IZVIRNO SPOROČILO: mika

Če bi se starši poglabljali v standarde znanja in bognedaj v kriterije ocenjevanja, bi se pa vtikali v strokovno delo.



Še enkrat ti bom napisala: To, da učitelj staršem mora predstaviti tako standarde znanja kot kriterije ocenjevanja, je DOLOČENO z učnim načrtom. Predpisano. Mora. In mora to tudi zapisati v zapisnik med sklepe.
Bo šlo?
Čudno, ne, da predpisujejo vtikanje v strokovno delo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 19:17:36   
Anonimen
Me ne zanimajo, jaz hočem ocene.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 19:18:08   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

In zakaj tebe zanima zakaj mene zanima?


Ker se ponavadi teme odpirajo iz nekega razloga. Jaz ga v tvoji temi ne vidim. Če bi ga, bi ti tudi odgovorila. Tudi odgovori z da ali ne, ne služijo ničemur.

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
To, da učitelj staršem mora predstaviti tako standarde znanja kot kriterije ocenjevanja, je DOLOČENO z učnim načrtom. Predpisano. Mora. In mora to tudi zapisati v zapisnik med sklepe.
Bo šlo?
Čudno, ne, da predpisujejo vtikanje v strokovno delo.


Sem 100%, da to vedo VSI učitelji (ne samo ti) in da bodo to tudi sprovedli, kateri še niso. Verjetno pa ni nikjer določen datum, kdaj to morajo narest. Ali pač?

Sem pa skoraj sigurna, da si ti "svoje" starše obvestila že o vsem , o čemer sprašuješ v tej temi.

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 3.8.2011 19:21:56 >

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 19:28:27   
bumerang
Lepo videt, da je nekdo v vse tako 100%.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 19:34:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Zanima me koliko učitelji na uvodnih sestankih predstavijo standarde znanja (to, kar naj bi se ocenjevalo preko šolskega leta) in kriterije ocenjevanja (kako se bo nekaj ocenjevalo).

Na uvodnih roditeljskih sestankih za starše? V 8-ih letih, odkar imam enega potomca v šoli, takšne razlage še nisem slišala.
so vas seznanili s tem, da so se konec šolskega leta (na hitro in zelo na tiho) spremenili učni načrti in vas seznanili s tem, kaj vse bodo morali letošnji prvošolčki vedeti več kot prejšnje generacije?

Ne. Niti na uvodnem roditeljskem sestanku za prvošolčke (ki je bil maja '11).

Je pa moj Pubertetnik zaradi hiperaktivnosti otrok s PP in imam s psihologinjo, razredničarko, specialno pedagoginjo in ravnateljico vsako triado poseben sestanek. Na prvem v šolskem letu mi vedno predstavijo standarde znanja za vsak predmet posebej, način ocenjevanja pa je, kar se mene tiče, jasen - za dvojko potrebuje vsaj 50%.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 19:48:59   
mika
Še enkrat ti bom napisala: To, da učitelj staršem mora predstaviti tako standarde znanja kot kriterije ocenjevanja, je DOLOČENO z učnim načrtom. Predpisano. Mora. In mora to tudi zapisati v zapisnik med sklepe.
Bo šlo?
Čudno, ne, da predpisujejo vtikanje v strokovno delo.


Pa dobro kaj bi ti sploh rada? J*ebala kolegico po stroki, ki bo učila tvojega otroka, ker se ni držala učnega načrta? Koliko učiteljev pa se sploh drži učnega načrta v celoti, res v celoti?

Sej te razumem....poučevanje je tvoja stroka, poznaš predpise in pričakuješ, da se jih bodo tvoji kolegi držali. Pa se jih ne. Ampak nam to ni mar, vsaj v tem primeru ne. Sem že prej napisala zakaj.
O spremembi učnih načrtov se je govorilo že prej, o tem je že lani pisala Gina. In kaj ste učitelji naredili proti temu? Ne dovolj, ker potem te spremembe ne bi bilo. Že sami učitelji so povečini tako pasivni, da pravzaprav sploh ne vedo za kakšne spremembe gre, dokler ne rabijo spreminjat učnega načrta. Pol pa nastane halo, ker dobijo dodatno delo in ne toliko zaradi same sprembe.

In zakaj misliš, da učitelji ne predstavijo standardov in kriterijev? A imajo mogoče takšna navodila od vodstva?A morajo kaj skrivati pred starši?

A tebe moti, le zato, ker ni po učnem načrtu al je kaj drugega v ozadju?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 20:03:11   
bumerang
Mika, res, oprosti, ampak ne zmorem še desetič zapisati ene in iste stvari. Žal.
Tudi na tvoja vprašanja ne bom odgovarjala, ker nima smisla. Niso zastavljena z namenom, da bi izvedela mnenje oz. odgovor, ampak s čisto drugim. Preskočim tudi tvoje poosebljanje z ostalimi starši in predstavo, da je tvoje mnenje mnenje vseh.

Zato gremo dalje.
Če se bo še komu, ki do zdaj ni odgovarjal, ljubilo odgovoriti bom vesela. Kerensa, hvala za mirne vode. user posted image


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 20:05:39   
Kerensa*
Eh, je*e se meni za chicken fight. Če ga jaz ne povzročim. user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 20:20:41   
mika
Tudi na tvoja vprašanja ne bom odgovarjala, ker nima smisla. Niso zastavljena z namenom, da bi izvedela mnenje oz. odgovor, ampak s čisto drugim.


resno sem te spraševala


Sem te hotla še nekaj vprašat....pol pa nič, pa se muliuser posted image

Kerensa, ki je chicken fightuser posted image ,

< Sporočilo je popravil mika -- 3.8.2011 20:21:13 >

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 20:25:33   
bumerang
Mika, verjemi, se ne mulim, samo ne da se mi. Danes je en tak krasen dan, končno je spet vroče in življenje je lepo.
Ni moj namen da se s tabo tu pregovarjam ampak da izvem kako je drugje.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 20:28:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mika
Kerensa, ki je chicken fightuser posted image ,

Če bo šlo takole naprej... bo tukaj. user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 20:28:54   
bumerang
In ti si takoj pripraviš startno pozicijo, a? user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 20:29:41   
Kerensa*
Če se pod "pole position" razume "čik v roki in smeh", potem - ja! user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 20:38:21   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Če se pod "pole position" razume "čik v roki in smeh", potem - ja! user posted image


SEM ZA TRNUTEK POMISLILA, da me vidiš, čez ekran(nimam skaypa=)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 20:38:57   
Kerensa*
Saj jaz vem, da nisem edina takšna... ampak kaj, ko so na RR same svetnice. user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 20:47:10   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Saj jaz vem, da nisem edina takšna... ampak kaj, ko so na RR same svetnice. user posted image


ah, definitivno nisem zraven, jaz mam še jeger zravenuser posted image


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 20:48:04   
Kerensa*
U, je*enti... jaz pa samo Coca-Colo. Od 1. avgusta dalje ne pijem več alkohola. Sploh.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 20:56:52   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

U, je*enti... jaz pa samo Coca-Colo. Od 1. avgusta dalje ne pijem več alkohola. Sploh.


mam tud jaz kokakolo poleguser posted image .....jaz pa praznujem od 1.8., ker sem dobla točno to  službo, ki sem jo hotla  in je the beeeeest in bom praznovala do 10.8., ko bom  praznovala še en 19 rojstni danuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Standardi znanja in kriteriji ocenjevanja...
3.8.2011 21:02:46   
blaža
al bumerang uči v šoli?user posted image . Zdej mi je pa še manj jasno, zakaj vse to sprašuje, če pa že vse ve.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?