|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
2.9.2011 23:51:00   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Kako ne, če pa si jezna, ker ne boš dobila 50000 ampak samo 30000? Njen sin je zadovoljen s 30000. kdo bo tu profitiral, ni več vaša stvar. Ok, jo lahko opozorita, da je cenilec ocenil stvar na več, ampak to je to. Če se ona odloči, da je bolje vrabec v roki kot golob na strehi, je to to. kaj si bo kdo mislil in kdo se bo smejal, pa nima veze. Mogoče bojo sosedovi otroci to še bolj rabili kot vidva, nikoli ne veš. Tako da - za to se jaz ne bi sekirala (niti se v situaciji s sestro nisem).


Obstaja tudi nekaj cemu se rece dober gospodar in dobro gospodarjenje. Dober gospodar si ponavadi ne more pomagati, da se ne bi jezil, ko gleda nepotrebne izgube, razmetavanje in slabo gospodarjenje. 



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
3.9.2011 8:19:55   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Kako ne, če pa si jezna, ker ne boš dobila 50000 ampak samo 30000? Njen sin je zadovoljen s 30000. kdo bo tu profitiral, ni več vaša stvar. Ok, jo lahko opozorita, da je cenilec ocenil stvar na več, ampak to je to. Če se ona odloči, da je bolje vrabec v roki kot golob na strehi, je to to. kaj si bo kdo mislil in kdo se bo smejal, pa nima veze. Mogoče bojo sosedovi otroci to še bolj rabili kot vidva, nikoli ne veš. Tako da - za to se jaz ne bi sekirala (niti se v situaciji s sestro nisem).


Obstaja tudi nekaj cemu se rece dober gospodar in dobro gospodarjenje. Dober gospodar si ponavadi ne more pomagati, da se ne bi jezil, ko gleda nepotrebne izgube, razmetavanje in slabo gospodarjenje. 


dober gospodar gospodari s svojo in ne tujo (taščino) lastnino. lahko omeni da je to za taščo izguba, razmetavanje in slabo gospodarjenje, jezi in razburja (odpira teme na RR) nad tem se pa "dober" gospodar ne. on se briga za svoje posle in ve kje so meje. vsaj tako si jaz predstavljam dobrega gospodarja.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 3.9.2011 8:20:24 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
3.9.2011 9:44:39   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Kako ne, če pa si jezna, ker ne boš dobila 50000 ampak samo 30000? Njen sin je zadovoljen s 30000. kdo bo tu profitiral, ni več vaša stvar. Ok, jo lahko opozorita, da je cenilec ocenil stvar na več, ampak to je to. Če se ona odloči, da je bolje vrabec v roki kot golob na strehi, je to to. kaj si bo kdo mislil in kdo se bo smejal, pa nima veze. Mogoče bojo sosedovi otroci to še bolj rabili kot vidva, nikoli ne veš. Tako da - za to se jaz ne bi sekirala (niti se v situaciji s sestro nisem).


Obstaja tudi nekaj cemu se rece dober gospodar in dobro gospodarjenje. Dober gospodar si ponavadi ne more pomagati, da se ne bi jezil, ko gleda nepotrebne izgube, razmetavanje in slabo gospodarjenje. 


dober gospodar gospodari s svojo in ne tujo (taščino) lastnino. lahko omeni da je to za taščo izguba, razmetavanje in slabo gospodarjenje, jezi in razburja (odpira teme na RR) nad tem se pa "dober" gospodar ne. on se briga za svoje posle in ve kje so meje. vsaj tako si jaz predstavljam dobrega gospodarja.


Torej, ce vidim zeparja, da brska po tvoji torbici in vlece ven denarnico, ce hocem biti dober gospodar se ne smem vtikati, saj ne morem gospodariti s tvojo denarnico. Tudi ce opazim, da ti je npr. nek trgovec dodal kaksno nulo ali kaksno metlo na racun, bom dober gospodar samo ce se bom brigala za svoje posle in se ne bom razburjala, ce te okrade.
Tezko je razumeti tovrstno stalisce. Ampak ocitno nisem dober gospodar in se ne brigam samo za svoja posla v marsikateri situaciji.
V konkretni druzini je prodaja zemljisca najmanjsi problem. Sicer je pa tudi obljuba (ustna pogodba) kar zavezujoca zadeva (tudi uradno) in povsem logicno je, da je punca racunala na to. Sama pricakujem, da se ljudje drzijo dogovorov in obljub. In logicno mi je, da si razocaran, ce ti nekdo nekaj obljubi potem pa naredi povsem drugace. In vsaj bi bil razocaran in prizadet v taksni situaciji. Razlika je samo ali bos to pokazal ali ne.

Je pa to razlicna situacija od tiste, v kateri svojec proda nepremicnino za polno mozno ceno in potem porabi denar za lastno uzivanje. Ce bi nekdo poskusal od mojih starsev pridobiti poceni nepremisnino na taksen goljufiv nacin, bi zelo hitro reagirala. Ne bi mignila ce bi pa normalno prodala  in porabila denar za potepanje po svetu ali najem batlerja, ali kuharice ali zivljenje v hotelu z bazenom.. ali karkoli im pade na pamet ( pa tudi ce im  je zadovoljstvo zakockati ga). Njihovo, porabi ga za sebe. Je pa druga stvar ce ju kdo poskusa ogoljufati.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
3.9.2011 9:52:41   
ronja
Prav je, da opozoriš. NI pa prav, da težiš, če se mateyka odloči žeparju dat 10E iz svoje denarnice. Pa čeprav s tem podpira njegovo lenobo. Ampak to je ipak njena odločitev.

In logicno mi je, da si razocaran, ce ti nekdo nekaj obljubi potem pa naredi povsem drugace. In vsaj bi bil razocaran in prizadet v taksni situaciji. Razlika je samo ali bos to pokazal ali ne.

To je vse lepo in prav in ok. Nihče ne pravi, da ne sme bit prizadeta - naše pisanje se je nanašalo na njen stavek, da noče nič, kar ni njeno (in posest ni njena). Predvsem pa na to, da če se sin odloči, da mu je to ok in dovolj, potem nekak res ni na njej, da se buni... Prav je, da poveš, da je to pod ceno - vendar če hočejo prodat pod ceno (vprašanje sicer za koliko bi zadevo na koncu res lahko prodala - zadnjič so prodali stanovanje, ocenjeno na 227000 za 160000, samo za ilustracijo... prej ga pač nihče ni kupil...), potem nimaš kaj. To je v bistvu vsiljevanje svojega prav drugim. "Samo za to ceno se to prodaja pa pika."


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
3.9.2011 12:22:53   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Prav je, da opozoriš. NI pa prav, da težiš, če se mateyka odloči žeparju dat 10E iz svoje denarnice. Pa čeprav s tem podpira njegovo lenobo. Ampak to je ipak njena odločitev.


Frodo, če bi me dobro brala, bi vedela kaj sem hotla povedat. ^^

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
3.9.2011 18:36:49   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
To je vse lepo in prav in ok. Nihče ne pravi, da ne sme bit prizadeta - naše pisanje se je nanašalo na njen stavek, da noče nič, kar ni njeno (in posest ni njena). Predvsem pa na to, da če se sin odloči, da mu je to ok in dovolj,
potem nekak res ni na njej, da se buni...


IMO, zadeve so bolj kompleksne. Kot sem ze napisala, ta posest je se najmanjsi problem, ki v tej druzini obstaja. Obljuba dejansko dela dolg in po svoje verjetno res noce nekaj kar ni njenega, hoce pa tistio, kar ji je bilo obljubljeno in njima namenjeno. Sicer lahko pridemo do tam, ko nobenemu ne bos verjel kaj ti bo zagotovil, obljubil, rekel... pa lahko zacnes ziveti iz ure v uro. Vse ostalo je rekla kazala na kar ne gre racunati (uvod v paranojo) Pa se retoricno - zakaj ti drzis obljube, ki jih das svojim otrokom; zakaj jih ne naucis, da nimajo kaj zeleti necesa kar se ni njihovo temvec od njihove mame....; se ti zdi sprejemljivo, da tasca ureja stanovanjsko vprasanje sosedovih otrok , a ne svojih? ...

Ce se sin odloci.... Ona je partnerka in kot taka ima mejo, ki jo naj ne bi prestopila v odnosu do njegovih starsev. Ampak ko je ocitno, da tam nekaj ni tako kot je treba in sin to resuje z umikom in bezanjem je njena stvar ali bo s svojim partnerjem razciscevala tezave, ki jih ima on do svojih starsev, posebej v primeru kot to vpliva nanjo in na ze dogovorjeno resevanje stanovanjske problematike.
Znova pridem do tega, da je tam problem vse nekje drugje kot v posesti.


Prav je, da poveš, da je to pod ceno - vendar če hočejo prodat pod ceno (vprašanje sicer za koliko bi zadevo na koncu res lahko prodala - zadnjič so prodali stanovanje, ocenjeno na 227000 za 160000, samo za ilustracijo... prej ga pač nihče ni kupil...), potem nimaš kaj. To je v bistvu vsiljevanje svojega prav drugim. "Samo za to ceno se to prodaja pa pika."


Tu se ne gre za prodajo pod ceno. Tu se gre za prodajo pod ceno kot posledico preprocevanja in v lastno skodo, posebej ko je vec kot jasno, da prodaja ni potrebna niti nujna. Je zgolj posledica prepricevanja soseda. Ze to, da je dogovor drugacen, da je najet posrednik za prodajo in da se je zadeva spravljala v prodajo, a potem (skrivnostni) zasuk in prodaja za polovicno ali se nizjo ceno od dolocene za prodajo brez neke nujne potrebe, govori v prid tem, da nekaj ni v redu s tovrstno prodajo. In ce bi obveljalo, da nimas kaj kot opozoriti prodajalca marsikatera goljufija bi bila postena prodaja; ce bi nimas kaj kot opozoriti veljalo tudi pri ostalih goljufivih ali nasilniskih dejanjih, ko se nekdo ne zaveda, da je zrtev goljufije oz nasilja....
Zrtev goljufije se kot zrtev nasilja ne zaveda, da je zrtev. Ce bi se zavedala ne bi postala zrtev. In pri vseh tovrstnih zrtvah velja, da opozorila ne ucinkujejo najbolje - ker najdejo milion razlogov zakaj niso zrtve in zakaj imajo prav. 
Lahko zgolj opozoris in nic vec, je izkljucno najlazja pot. Zadevo zbrises in se z njo ne ubadas vec namesto, da se z zadevo boris.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
3.9.2011 18:40:08   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Prav je, da opozoriš. NI pa prav, da težiš, če se mateyka odloči žeparju dat 10E iz svoje denarnice. Pa čeprav s tem podpira njegovo lenobo. Ampak to je ipak njena odločitev.


Frodo, če bi me dobro brala, bi vedela kaj sem hotla povedat. ^^



Kako hudo konstruktivno

Odgovorila bom v enakem stilu:
Mateyka, ce bi me pozorno brala bi ugotovila, da si narobe razumela kaj sem hotela povedat. user posted image user posted image user posted image

BTW Ronja, ce bi se odlocila, da zeparju da 10 eur iz svoje denarnice, le-ta vec pod nobenim pogojem ne bi mogel biti kategoriziran kot zepar - ne izpolnjuje pogojev. user posted image  



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
3.9.2011 19:52:49   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Prav je, da opozoriš. NI pa prav, da težiš, če se mateyka odloči žeparju dat 10E iz svoje denarnice. Pa čeprav s tem podpira njegovo lenobo. Ampak to je ipak njena odločitev.


Frodo, če bi me dobro brala, bi vedela kaj sem hotla povedat. ^^


Kako hudo konstruktivno


očitno dovolj, da drugi razumejo, razen tebe, seveda. user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
3.9.2011 22:19:57   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Prav je, da opozoriš. NI pa prav, da težiš, če se mateyka odloči žeparju dat 10E iz svoje denarnice. Pa čeprav s tem podpira njegovo lenobo. Ampak to je ipak njena odločitev.


Frodo, če bi me dobro brala, bi vedela kaj sem hotla povedat. ^^


Kako hudo konstruktivno


očitno dovolj, da drugi razumejo, razen tebe, seveda. user posted image



Egotrip? user posted image




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
4.9.2011 1:40:21   
ronja
BTW Ronja, ce bi se odlocila, da zeparju da 10 eur iz svoje denarnice, le-ta vec pod nobenim pogojem ne bi mogel biti kategoriziran kot zepar - ne izpolnjuje pogojev.

Dobro, popravljam: če bi se recimo odločila, da se bo naredila, da ne vidi, da ji je nekdo izmaknil 10E.

Obljuba dejansko dela dolg in po svoje verjetno res noce nekaj kar ni njenega, hoce pa tistio, kar ji je bilo obljubljeno in njima namenjeno.

Hm, meni je zanimivo to, da so te obljube okoli denarja vedno tako višje smatrane kot tiste druge... Pri meni je ravno obratno. Po tvojih postih sem dobila vtis, kot da zagovarjaš mnenje, da imajo ljudje hude pravice do svojih vnukov, hkrati pa nimajo pravic do prodaje lastne posesti željenemu kupcu... To mi nekak ne gre skup...

Ampak meni se ne zdi, da bi tu tašča prelomila obljubo - rekla je, da bo denar od prodaje posestva dala njima - kar je še vedno mišljeno. Samo da ga bi sedaj sama prodala in za manj kot je ocenil cenilec (kar ne pomeni, da bi ga po tej ceni dejansko lahko prodali). po moje gre tu samo za vrabca v roki. Pozablja, da bo sosed s svojo ponudbo jutri še vedno tu.

Sama držim obljubo, ker se mi zdi to prav. in ker se slabo počutim, če je kdaj ne morem držat. Zelo enostavno. Ni nujno, da so vsi enaki kot jaz;). Imam prijateljico, na katero ne moreš nikoli računat, ali bo prišla ali ne, če obljubi, da bo prišla. Pa je super punca - samo glede teh obljub pač nezanesljiva. pa ni edina.

Ne razumem par stvari: na drugih temah si pisala, da ti ne smeš prepričevat ženske, ki jo mož maltretira (da mora bit vse po njegovo), če pač ona hoče tako živet. Kaj pa je tu drugače? če tašča hoče to prodat po tej ceni? In če bi sin rad vzel toliko denarja, kolikor ga bosta pač iztržila in mu ni za več?...

Ce se sin odloci.... Ona je partnerka in kot taka ima mejo, ki jo naj ne bi prestopila v odnosu do njegovih starsev. Ampak ko je ocitno, da tam nekaj ni tako kot je treba in sin to resuje z umikom in bezanjem je njena stvar ali bo s svojim partnerjem razciscevala tezave, ki jih ima on do svojih starsev, posebej v primeru kot to vpliva nanjo in na ze dogovorjeno resevanje stanovanjske problematike.

Tu se podpišem pod to, kar je napisala prej picola - je velika razlika, ali se sin odloči, da je pač vsak denar od staršev dober in da noče bit nehvaležen ali pa se umika, ker se staršev boji.
Je pa zanimivo, da si na temah okoli vnukov pisala ravno obraten nasvet - da se mama/snaha nima kaj vtikat... Pa so bili tisto njeni (od tiste avtorice, ne te) otroci, to pa ni njena posest... Pa bi se za to morala borit...

Meni se zdi, da dostikrat ljudje hočejo nekaj prodat prek posrednikov, potem pa najdejo nekoga kar tako in prodajo kar tako.To še ne diši takoj po goljufiji, vsaj meni ne. Gotovo je sosed ponudil pač najnižjo ceno, kar se je dalo in gotovo je trapasto, da jo je tašča sprejela. Vseeno pa - tebi se zdi ok, da se gre ona kregat s taščo, da jima daje premalo?? pri tem, da se s tem njen partner ne strinja? Oz. kaj naj bi bilo to "drugo", kar bi lahko naredil, razen da opozoriš, da zadeva ni glih reglreht.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
4.9.2011 8:25:22   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Hm, meni je zanimivo to, da so te obljube okoli denarja vedno tako višje smatrane kot tiste druge... Pri meni je ravno obratno. Po tvojih postih sem dobila vtis, kot da zagovarjaš mnenje, da imajo ljudje hude pravice do svojih vnukov, hkrati pa nimajo pravic do prodaje lastne posesti željenemu kupcu... To mi nekak ne gre skup...


Obljube so enakovredne, posledice so razlicno globoke.
Imajo hude pravice skrbeti za svoje vnuke, kot tudi za svoje otroke. Nekateri pa svoje pravice ne izkoristijo in svojim otrokom naredijo skodo (upam, da povecini nehote in nevede).

Ampak meni se ne zdi, da bi tu tašča prelomila obljubo


Pomembneje je kar se avtorici posta zdi - njej se dogaja.

- rekla je, da bo denar od prodaje posestva dala njima - kar je še vedno mišljeno.


Nisem tako razumela.

Samo da ga bi sedaj sama prodala in za manj kot je ocenil cenilec (kar ne pomeni, da bi ga po tej ceni dejansko lahko prodali). po moje gre tu samo za vrabca v roki. Pozablja, da bo sosed s svojo ponudbo jutri še vedno tu.


Tudi ce sin ne bo uspel prodatio, bo sosed se vedno tu. Kolikor se da zastopiti ni nuje in ni potrebe za hitenje. Samo sosedu se mudi.

Sama držim obljubo, ker se mi zdi to prav. in ker se slabo počutim, če je kdaj ne morem držat. Zelo enostavno. Ni nujno, da so vsi enaki kot jaz;). Imam prijateljico, na katero ne moreš nikoli računat, ali bo prišla ali ne, če obljubi, da bo prišla. Pa je super punca - samo glede teh obljub pač nezanesljiva. pa ni edina.


Torej ne mores racunati. Ona je tasci verjela in je racunala na to. Zdaj je slaba ker je racunala na zanesljivost partnerjeve mame....

Ne razumem par stvari: na drugih temah si pisala, da ti ne smeš prepričevat ženske, ki jo mož maltretira (da mora bit vse po njegovo), če pač ona hoče tako živet. Kaj pa je tu drugače? če tašča hoče to prodat po tej ceni? In če bi sin rad vzel toliko denarja, kolikor ga bosta pač iztržila in mu ni za več?...


Konstanta je v vprasanju. ce bi tasca cel cas prodajala zemljo in ne zahtevala neko ceno, nihce se ne bi nic vprasal. ker je sprememba ocitna, v skodo lastnega otroka in v nasprotju z ze dogovorjenimi nacini resevanja zadeve - je precej cudno. Kot bi bilo cudno ce bi zenska, ki je po naravi in od vedno podlozna in pokorna in  jemlje moza kot pater familiasa naenkrat spremenila svoja stalisca.  Eno je Ronja sprejeti , da je nekdo taksen kot je in da drugace gleda na svet, a nekaj drugega da se nekdo spremeni in naredi tebi v skodo (pa tudi ce ti samo porusi vse plane, posebej ko to ni plan za izlet v hribe, temvec nacrt resevanja stanovanjskega problema za kompletno druzino).
Sin nic ne bi dobil kolikor je bilo razumeti. Ce sem kaj preskocila - moja napaka. je pa cisto vseeno. Ni razumnega in smiselnega odgovora zakaj taksna sprememba. Cemu hitenje in to v skodo sina.

Tu se podpišem pod to, kar je napisala prej picola - je velika razlika, ali se sin odloči, da je pač vsak denar od staršev dober in da noče bit nehvaležen ali pa se umika, ker se staršev boji. 


Torej imata kaj razresiti.

Je pa zanimivo, da si na temah okoli vnukov pisala ravno obraten nasvet - da se mama/snaha nima kaj vtikat... Pa so bili tisto njeni (od tiste avtorice, ne te) otroci, to pa ni njena posest... Pa bi se za to morala borit...


Premisli. Otroci (tudi vnuki) niso posest in veljajo malo drugacne relacije. tesko tistim, ki te razlike ne prepoznavajo.

Meni se zdi, da dostikrat ljudje hočejo nekaj prodat prek posrednikov, potem pa najdejo nekoga kar tako in prodajo kar tako.To še ne diši takoj po goljufiji, vsaj meni ne. Gotovo je sosed ponudil pač najnižjo ceno, kar se je dalo in gotovo je trapasto, da jo je tašča sprejela. Vseeno pa - tebi se zdi ok, da se gre ona kregat s taščo, da jima daje premalo?? pri tem, da se s tem njen partner ne strinja? Oz. kaj naj bi bilo to "drugo", kar bi lahko naredil, razen da opozoriš, da zadeva ni glih reglreht.


Dovolis, da drugemu disi po goljufiji? Dovolis, d aimajo drugi drugacne izkusnje in spoznanja? Ti mirno gledas ce nekdo dela trapaste stvari, ko bi ti lahko pomagal, pa te v bistvu zaradi traparije pravzaprav naredi skodo?
Pravzaprav povezujem tvoje stalisce z iskusnjo, ki si jo imela s svojo sestro.
Lahko naredis najmanj to, da se pogovoris in poskusas dojeti vzroke za taksno odlocitev. Ce imas vzrok, motiv imas odgovor in resitev. Ce je zadeva zato ker tasco "boli uvo" za sina in snaho in sploh ih nima v vidnem polju kot osebe, ki bi jim bilo morda ok pomagati je to ena stvar. Ce je pa vzrok jamranje, pritisk soseda, manipuliranje z njenimi custvi, - ker on nima vec kot toliko za dati, pa bogi otrocki, ne bodo imeli kje ziveti bla bla bla... je povsem druga stvar. 


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
4.9.2011 9:17:58   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
BTW Ronja, ce bi se odlocila, da zeparju da 10 eur iz svoje denarnice, le-ta vec pod nobenim pogojem ne bi mogel biti kategoriziran kot zepar - ne izpolnjuje pogojev.

Dobro, popravljam: če bi se recimo odločila, da se bo naredila, da ne vidi, da ji je nekdo izmaknil 10E.


al je pa to poklicni žepar še od prej in se jaz odločim, da mu dam 10€. user posted image never the less - več kot opozorit osebo da dela sebi škodo verjetno ne moreš.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
4.9.2011 11:44:45   
ronja
- rekla je, da bo denar od prodaje posestva dala njima - kar je še vedno mišljeno.



Nisem tako razumela.

Preberi še enkrat, to je getreal sama napisala - da kolikor ve, je še vedno mišljeno, da onadva dobita ta denar, samo da ga je pač zdaj manj kot sta računala.

Torej ne mores racunati. Ona je tasci verjela in je racunala na to. Zdaj je slaba ker je racunala na zanesljivost partnerjeve mame....

Nihče ne pravi, da je slaba. Samo da težko rečeš, da nočeš nič, kar je tvoje, če pa hočeš.

Sin nic ne bi dobil kolikor je bilo razumeti.

Sin bi še vedno dobil tistih 30000, samo ne več, na kar sta računala (oz. je ona računala, sin vprašanje, kaj je sploh računal).

Premisli. Otroci (tudi vnuki) niso posest in veljajo malo drugacne relacije. tesko tistim, ki te razlike ne prepoznavajo.

Ja, ravno zato, ker niso posest ampak oseba, se mi zdi zanje veliko bolj vredno boriti kot pa za kos zemlje ali tisočaka.

Ti mirno gledas ce nekdo dela trapaste stvari, ko bi ti lahko pomagal, pa te v bistvu zaradi traparije pravzaprav naredi skodo?

Ja, pri sestri sem to čisto mirno preneslauser posted image . Ona je naredila traparijo in s tem tudi meni škodo, saj se sicer nam zdaj še ne bi bilo treba selit, ker je bilo njeno stanovanje večje od najinega in ker bi ga po tisti ceni komot kupila, saj sva že takrat šparala za stanovanje. Ampak to je bilo ipak njeno stanovanje in njena odločitev.

Ce je pa vzrok jamranje, pritisk soseda, manipuliranje z njenimi custvi, - ker on nima vec kot toliko za dati, pa bogi otrocki, ne bodo imeli kje ziveti bla bla bla...

Sosedove otroke sem jaz omenjala, v zgodbi jih ni, to je bil samo primer, da nikoli ne veš, kaj je konec koncev boljše, če gledamo od daleč. Vprašanje, če je bila to taka manipulacija - zelo možno, mogoče pa tudi da se tašči zdi boljše, da dobita denar zdaj, da bosta čimprej lahko šla na svoje  kot pa enkrat kasneje, pa čeprav več. In je zato hotela čimprej prodat, ko se je pač pokazala prilika. Ni nujno, da jo boli za sina, vsaj glede na to, da misli ta denar še vedno dati njemu, je to čudno razmišljanje.

Sin je svoji ženi očital, da je pogoltna, ker hoče več. Razumem getreal, da se ji neumno zdi, da prodajajo za manj kot bi lahko (čeprav je to še v teoriji, silom prilike spremljam nepremičninski trg zadnje čase, pa cenitev in prodajna cena in kupna cena navadno niso tako blizu skupaj;). Ampak če se njenemu partnerju zdi, da če mu starša dasta 30000 E, da je to dovolj, potem res ne vem, kaj bi lahko ona naredila drugega kot da pač pove, da je cenilec ocenil na več. Kaj pa bi ti naredila? Prebutala soseda? Nap* taščo, kako si drzne prodat svojo posest, če ga je pa obljubila tebi? najurila moža, kaj se to reče, da dobi od staršev manj kot sta računala?


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
5.9.2011 7:00:44   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Preberi še enkrat, to je getreal sama napisala - da kolikor ve, je še vedno mišljeno, da onadva dobita ta denar, samo da ga je pač zdaj manj kot sta računala.


Ne bom brala se enkrat, ker se mi niti prvic ni dalo. Zato sem napisala, da sem morda narobe razumela.

Nihče ne pravi, da je slaba. Samo da težko rečeš, da nočeš nič, kar je tvoje, če pa hočeš.


Vzemi v zakup , da ni najbolj vesca z besedami. In koncno, ce je bilo obljubljeno, da onadva prodajata in se izborita za najboljso ceno v najugodnejsem casu....

Sin nic ne bi dobil kolikor je bilo razumeti.

Sin bi še vedno dobil tistih 30000, samo ne več, na kar sta računala (oz. je ona računala, sin vprašanje, kaj je sploh računal). 


Ce stem ne more resiti tistega kar racunajo, da bi sicer resili....

Premisli. Otroci (tudi vnuki) niso posest in veljajo malo drugacne relacije. tesko tistim, ki te razlike ne prepoznavajo.

Ja, ravno zato, ker niso posest ampak oseba, se mi zdi zanje veliko bolj vredno boriti kot pa za kos zemlje ali tisočaka.


No zdaj mi pa prosim povej o kateri temi sploh govoris (tej o vnukih namrec). Da bom vedela kaj mi pravzaprav ocitas :)

Ja, pri sestri sem to čisto mirno preneslauser posted image . Ona je naredila traparijo in s tem tudi meni škodo, saj se sicer nam zdaj še ne bi bilo treba selit, ker je bilo njeno stanovanje večje od najinega in ker bi ga po tisti ceni komot kupila, saj sva že takrat šparala za stanovanje. Ampak to je bilo ipak njeno stanovanje in njena odločitev.


Hm... ce bi mene moja sestra gledala v oci, ko ji govorim in razlagam, da mi z necin dela skodo, ona sama pa dobi enako kot bi dobila ( ce bi npr. drugemu prodala) in bi ona to ignorirala ter mi namerno naredila skodo, bi mi najmanj bilo jasno, da razen v bioloskem smislu, sestre nimam.
IMO sestre, brati, matere in ocetje naj bi bili temelji na drugi strani reke, cez katero gradimo most.  Ko enkrat razcistis ali tako to je ali ni, ves kaj in koga imas okoli sebe.

Vprašanje, če je bila to taka manipulacija - zelo možno, mogoče pa tudi da se tašči zdi boljše, da dobita denar zdaj, da bosta čimprej lahko šla na svoje  kot pa enkrat kasneje, pa čeprav več. In je zato hotela čimprej prodat, ko se je pač pokazala prilika. Ni nujno, da jo boli za sina, vsaj glede na to, da misli ta denar še vedno dati njemu, je to čudno razmišljanje.


IMO gre za manipulacijo, ker ona ne more bolje vedeti od njiju kdaj se cas za prodat. Vprasanj je sicer veliko in veljajo tudi za tvoje domneve. Ce je prej sicer njim prepustila prodajo je vseeno cudno, da bi zdaj upravljala kdaj naj bi prodali... Ni nujno ni, da je ne boli za sina...

Sin je svoji ženi očital, da je pogoltna, ker hoče več.


Meni se to bolj zdi kot nacin s katero hoce zasciti svojo mamo. Saj tudi ona sama ni delala ne financnih ne drugih planov okoli osamosvojitve. Tudi on je menda sodeloval in vedel koliko in kaj pricakujeta, menda sta se pogovarjala za koliko bi prodala itn... glih tam je bil z razmisljanji kot ona.

Razumem getreal, da se ji neumno zdi, da prodajajo za manj kot bi lahko (čeprav je to še v teoriji, silom prilike spremljam nepremičninski trg zadnje čase, pa cenitev in prodajna cena in kupna cena navadno niso tako blizu skupaj;). Ampak če se njenemu partnerju zdi, da če mu starša dasta 30000 E, da je to dovolj, potem res ne vem, kaj bi lahko ona naredila drugega kot da pač pove, da je cenilec ocenil na več. Kaj pa bi ti naredila? Prebutala soseda? Nap* taščo, kako si drzne prodat svojo posest, če ga je pa obljubila tebi? najurila moža, kaj se to reče, da dobi od staršev manj kot sta računala?


Sem ze napisala - tam je posest in prodala le te najmanjsi problem. Napisala sem ti tudi kaj bi naredila sama: "Lahko naredis najmanj to, da se pogovoris in poskusas dojeti vzroke za taksno odlocitev. Ce imas vzrok, motiv imas odgovor in resitev."  Zakaj menis, da iskren in odprt razgovor ne bi ucinkoval? 


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
5.9.2011 8:53:52   
pety78
OMG, da se vama da....user posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
5.9.2011 11:48:57   
ronja
Vzemi v zakup , da ni najbolj vesca z besedami. In koncno, ce je bilo obljubljeno, da onadva prodajata in se izborita za najboljso ceno v najugodnejsem casu...

Obljube včasih niso ekzaktne - sploh besedne. Lahko jima je ona obljubila, da dobita denar, ko prodajo parcelo - in sta pač onadva začela s prodajo, ki jima pa še ni ratala in zdaj je tašča videla priliko, ker se je pokazal kupec. Čisto možno, da ni mislila čisto nič slabega.

Ce stem ne more resiti tistega kar racunajo, da bi sicer resili...

Pa saj ni treba, da ti starši dajo vse do zadnjega centa, nekaj si pa lahko tudi sami zaslužimo, a ne? Vzameš kredit (kot je getreal napisala, bi bilo to fajn, ker jima ga ne bi bilo treba vzet) in ga pač posotopoma odplačaš. Ali greš v manjše stanovanje, recimo. Pa vmes našparaš za večjega, če ni dovolj, pa vzameš še kredit (ne boš verjela, se dauser posted image ).

Tem z vnuki je bilo več, ne bom pa šla zdaj nazaj iskat, kakšni so bili naslovi. je bilo pa zmeraj nekak tako, a se nima snaha kaj vtikat, kako babica pošlihta vnuke, pa tudi če bi se rada mama drugače zmenila. In kako babica proda svojo posest, pa se ima kaj vtikat - to mi ne gre skup.

kar se moje sestre tiče: ona gleda svet pač drugače, verjame v druge stvari in verjamem, da mi ni namerno škodila. Ona pač misli, da je bilo tako dobro tudi zame. Ok, zdaj je že ugotovila, da mogoče ni vse čisto tako, kot je takrat mislila, ampak to niti nima veze. Nismo vsi ljudje isti.

Hm... ce bi mene moja sestra gledala v oci, ko ji govorim in razlagam, da mi z necin dela skodo, ona sama pa dobi enako kot bi dobila ( ce bi npr. drugemu prodala) in bi ona to ignorirala ter mi namerno naredila skodo

no, točno to se je dogajalo na tistih dveh temah o babicah. NI škoda samo v denarju in ta je navadno še najmanjša. Navsezadnje za 20000 se zapufat ni taka huda reč, če jima lih teh 20000 fali (glede na to, da je napisala v uvodnem postu, da jima ne bi bilo treba jemat kredita).

Meni se to bolj zdi kot nacin s katero hoce zasciti svojo mamo. Saj tudi ona sama ni delala ne financnih ne drugih planov okoli osamosvojitve. Tudi on je menda sodeloval in vedel koliko in kaj pricakujeta, menda sta se pogovarjala za koliko bi prodala itn... glih tam je bil z razmisljanji kot ona.

jaz nisem dobila takega občutka - glede na njegovo reakcijo. lahko da je res mamin sinko - lahko pa samo, da bi rad kaj tudi sam dosegel, ne da mu vse dajo. Moj oče recimo ni maral jemat denarja od maminih staršev, čeprav so finančno dobro stali, onadva pa ne, ker je pač samo on delala, dokler je študirala. Pa to ne pomeni, da se ju je bal, samo samostojen je hotel bit.

"Lahko naredis najmanj to, da se pogovoris in poskusas dojeti vzroke za taksno odlocitev. Ce imas vzrok, motiv imas odgovor in resitev." Zakaj menis, da iskren in odprt razgovor ne bi ucinkoval?

Mislim,da  sta za iskren pogovor potrebna vedno dva oz. v tem primeru celo trije. In eden, ključni element te zgodbe, torej sin/mož, tega noče. Ne vem, če bi bilo prav, da bi se getreal sama pogovarjala s taščo... Meni se zdi to nekak partnerju za hrbtom, kar se mi v osnovi ne zdi prav. Če se getreal in njen mož iskreno pogovorita in se potem skupaj ali pa on sam pogovori s taščo, se mi zdi pa super. Ampak če on tega noče, ker noče sploh toliko tega denarja... potem pa ne vem, kaj bi lahko naredila.

Mimogrede: kaj je razlika med iskrenim pogovorom in tem, da opozoriš človeka, da prodaja pod ceno? In poveš, da bi sam rad poizkušal prodat za več? (kar sta verjetno že naredila, saj se je sin že menil z mamo)


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
5.9.2011 21:47:06   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Obljube včasih niso ekzaktne - sploh besedne. Lahko jima je ona obljubila, da dobita denar, ko prodajo parcelo - in sta pač onadva začela s prodajo, ki jima pa še ni ratala in zdaj je tašča videla priliko, ker se je pokazal kupec. Čisto možno, da ni mislila čisto nič slabega.


Domneva - Lahko. Enakovredna mojim domnevam. user posted image
Sicer pa ne moreta dati v prodajo in podpisati pogodbo z nepremičninsko agencijo v kolikor nista imela pooblastila za prodajo.

Ce stem ne more resiti tistega kar racunajo, da bi sicer resili...

Pa saj ni treba, da ti starši dajo vse do zadnjega centa, .....

Ni treba, morda prav pa pride.... je kaj narobe ce dajo?

Tem z vnuki je bilo več, ne bom pa šla zdaj nazaj iskat, kakšni so bili naslovi. je bilo pa zmeraj nekak tako, a se nima snaha kaj vtikat, kako babica pošlihta vnuke, pa tudi če bi se rada mama drugače zmenila. In kako babica proda svojo posest, pa se ima kaj vtikat - to mi ne gre skup.


Povsem napacno si me razumela. Snaha od vnikov je tu enakovredna tasci: ce snaha odda v delo varstvo otroka babici, se snaha nima kaj mesat kako bo babica previla plenico itn....; ce je tasca oddala v prodajo parcelo sinu in snahi, se nima kaj kako bosta in kdaj in za koliko onadva to prodala. IMO, seveda.

kar se moje sestre tiče: ona gleda svet pač drugače, verjame v druge stvari in verjamem, da mi ni namerno škodila. Ona pač misli, da je bilo tako dobro tudi zame. Ok, zdaj je že ugotovila, da mogoče ni vse čisto tako, kot je takrat mislila, ampak to niti nima veze. Nismo vsi ljudje isti.


Ljudje si nismo enaki, doloceni parametri pa nas druzijo ne glede na kulturne, znacajske in druge razlike.

no, točno to se je dogajalo na tistih dveh temah o babicah. NI škoda samo v denarju in ta je navadno še najmanjša. Navsezadnje za 20000 se zapufat ni taka huda reč, če jima lih teh 20000 fali (glede na to, da je napisala v uvodnem postu, da jima ne bi bilo treba jemat kredita).


Kaj je pa bila skoda? Ni bila ta prava majcka? Jabolkica ni bila ob uri, ki si jo je mamica zamislila? Ceprav je pricip vzdrzljiv in jasen, se mi se vedno primerjava med varstvom otroka in najemom kredita zdi degutantna.

Meni se to bolj zdi kot nacin s katero hoce zasciti svojo mamo. Saj tudi ona sama ni delala ne financnih ne drugih planov okoli osamosvojitve. Tudi on je menda sodeloval in vedel koliko in kaj pricakujeta, menda sta se pogovarjala za koliko bi prodala itn... glih tam je bil z razmisljanji kot ona.

jaz nisem dobila takega občutka - glede na njegovo reakcijo. lahko da je res mamin sinko - lahko pa samo, da bi rad kaj tudi sam dosegel, ne da mu vse dajo. Moj oče recimo ni maral jemat denarja od maminih staršev, čeprav so finančno dobro stali, onadva pa ne, ker je pač samo on delala, dokler je študirala. Pa to ne pomeni, da se ju je bal, samo samostojen je hotel bit.


Saj ni nujno, da imamo enake obcutke, mar ne? Lahko da je, lahko da ni - enakovredne domneve.
Pravzaprav , kljub tvojemu ocetu, ce bi fant rad kaj dsam dosegel sploh ne bi sprejel dogovor o parceli ter ne bi prevzel njeno prodajo. Se ti zdi logicno. Lahko bi pa rekel - mama, delaj z njo kar ces, mi bomo ze po svoje uredili, pa ni, se cenilca je nasel, nepremicninarja, podpisal pogodbo o prodaji, prodajal, kalkuliral .. in sedaj ne bi parcelo, bil bi rad samostojen... rahlo neverjetna trditev.

Mimogrede: kaj je razlika med iskrenim pogovorom in tem, da opozoriš človeka, da prodaja pod ceno? In poveš, da bi sam rad poizkušal prodat za več? (kar sta verjetno že naredila, saj se je sin že menil z mamo)


Iskren pogovor je brez zavor in terja pojasnjevanje tudi custvenih relacij ( v to bi spadalo tudi pojasnjevanje, da se pocutis opeharjeno, prevarano, ceravno ves, da zadeva ni tvoja). Opozorilo ne terja pojasnjevanje - je zgolj opozorilo (pazi, da si ne naredis skode).
Odebeljeno je IMO trgovanje. predlagam, da meni das, da jaz naredim bolje. Pogovor je: pocutim se slabo, plani so se mi podrli, menil sem da menis tako in tako, cutim sedaj kot da bi tako in tako... naredi kakor hoces, vendar je prav da ves kako cutim in kako mislim in zakaj se ne pocutim dobro.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
6.9.2011 9:00:45   
ZmajTolovaj
Hej. Nisem brala drugih odgovorov, niti ne vem, kako in kaj ste se vmes zmenili. Ampak tako: moj tast je isti - nekaj ponujal, pa drug dan drugače, pa spet ene fore, pa hiša, pa parcela pa ne vem kaj, pa si je spet premislil. Raje sva se zapufala in šla s svojim denarjem na svoje, kot pa da bi morala (če bi slučajno kak dogovor celo ratal, kar pa pri njem nikol ne veš) do konca življenja poslušat, kaj vse nama je blagovolil dat. Nočem nič od nikogar, ki tega ne da iz srca.
To je bilo pred 6 leti in ne obžalujem niti evra, veš.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
6.9.2011 11:17:33   
ronja
Mogoče je mož od getreal razmišljal po vseh teh kolobocijah enako kot zmajtolovaj. Najprej se mu je zdelo fajn, da dobita to parcelo oz. denar od nje, ko je pa videl, da bo to ena sama zmešnjava, se mu pa ni več dalo in je rekel, se pa rajši zapufam.

PS: kje si ti dobila, da sta onadva že podpisala pogodbo z nepremičninarjem? Getreal je samo o cenilcu govorila, tega lahko pripelješ, tudi če nisi sploh nič povezan z lastništvom (preverjeno).

Kar se babic in vnukov tiče še vedno vztrajam, da je škoda v denarju manjša od škode otroku. Razen če bi jih babica okradla tako zelo, da ne bi več mogli preživet - potem bi seveda to otroku bolj škodilo. Sicer pa se mi zdi denar daleč manj pomemben.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
6.9.2011 16:28:57   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Mogoče je mož od getreal razmišljal po vseh teh kolobocijah enako kot zmajtolovaj. Najprej se mu je zdelo fajn, da dobita to parcelo oz. denar od nje, ko je pa videl, da bo to ena sama zmešnjava, se mu pa ni več dalo in je rekel, se pa rajši zapufam.


Cisto mozno. MI je pa povsem razumljivo, da popenis (posebej , ce si vajen stikov z odgovornimi in stabilnimi ljudmi) pa naletis na nekoga, ki se cel cas premislja.


PS: kje si ti dobila, da sta onadva že podpisala pogodbo z nepremičninarjem? Getreal je samo o cenilcu govorila, tega lahko pripelješ, tudi če nisi sploh nič povezan z lastništvom (preverjeno).


Verjetno ker je bilo govora, da sta dala parcelo v prodajo. Nekako samo po sebi umevno mi je, da sta najela napremicninarja (urejevanje vseh paprijev, zemljiskoknjiznih izpiskov itn...)


Kar se babic in vnukov tiče še vedno vztrajam, da je škoda v denarju manjša od škode otroku. 


Moram te spomniti, da sem opozorila, da je primerjava degutantna in da denar ne gre primerjati z otrokom.

Razen če bi jih babica okradla tako zelo, da ne bi več mogli preživet - potem bi seveda to otroku bolj škodilo. Sicer pa se mi zdi denar daleč manj pomemben.


In prav zato ju ne gre primerjati.
Ce te pa tema o vnukih tako zuli, jo aktiviraj znova, ker mi niti najmanj ni jasno o kateri konkretno skodi otroku govoris. Kaj je tisto, kar bi v tvojem zadnjem primeru manj skodilo otroku? Nepravocasno obute nogavicke, klofutanje... ?? V sakem primeru, ce gremo o tem razpravljat, aktiviraj originalno temo, da vsaj lahko pogledam kaj te je to tako motilo...
BTW: bolj skodilo kot kaj?




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
6.9.2011 20:43:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

kdo bo tu profitiral, ni več vaša stvar. Ok, jo lahko opozorita, da je cenilec ocenil stvar na več, ampak to je to.


Seveda je njihova stvar!
Celo zakon mi nalaga, da moram skrbeti za starše, ki za sebe niso zmožni. Če mi nalaga odgovornost, si odgovornost enako interpretiram v delu, na katerega imam vpliv. Očiten znak, da prodajna cena bistveno odstopa od trenutne tržne cene, je dovolj dober razlog, da se vtaknem. Če taščo maram ali ne.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
6.9.2011 21:08:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

BTW Ronja, ce bi se odlocila, da zeparju da 10 eur iz svoje denarnice, le-ta vec pod nobenim pogojem ne bi mogel biti kategoriziran kot zepar - ne izpolnjuje pogojev.

Dobro, popravljam: če bi se recimo odločila, da se bo naredila, da ne vidi, da ji je nekdo izmaknil 10E.


Če bi videla, da ji je nekdo izmaknil 20k€, bi se še vedno delala, da ne vidi?

Hm, meni je zanimivo to, da so te obljube okoli denarja vedno tako višje smatrane kot tiste druge...

Obljube okrog denarja so, za razliko od drugih obljub, zelo ekzaktne. Tisoč je tisoč, nič več in nič manj. Občljuba denarja je tudi obljuba zaupanja - zaupam ti, da boš denar enako razumno potrošil kot bi ga jaz, ki naj bi imela (glede na to, da ga lahko podarjam) več materialnih izkušenj v življenju.
Če se celo življenje učimo in pobiramo izkušnje od drugih, zakaj jih ne bi še pri denarju?

Mimogrede: kaj je razlika med iskrenim pogovorom in tem, da opozoriš človeka, da prodaja pod ceno?

Opozori lubija, da nekaj ni v redu. Ali pa mu iskreno povej.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
6.9.2011 21:12:50   
betty.ford
kaj se sedaj prodaja: zemljišče ali polovica hiše?

Getreal, če nameravaš kupiti in potem prodati, se pozanimaj še o stroških + davkih. če ne živiš v hiši, ki jo prodajaš, moraš upoštevati še davek na dobiček. pa kot so že omenile, cenilčeva cena in prodajna cena sta nekaj povsem drugega. vse je odvisno od kupca in od dogovora.

a da pa bi vi v tem dvojčku (če je predmet razprave) živeli pa niste razmišljali?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
7.9.2011 16:28:42   
PapuaNG
Mah, meni se pa ne zdi, da getreal prav hudo pretirava...če je tašča nekaj obljubila in sta onadva že delala v tej smeri (in verjetno imela tudi neke stroške s tem), bi jaz (če bi bila njen mož oz. partner) tudi prosila za pojasnilo, od kod zdaj nenadna sprememba. Vsaj do tega menim, da bi bila upravičena. Pa nej naredi pol s tistim denarjem, kar ji paše, a gre se za odnos mati-sin. Če je mati taka nategunka (sori izrazu), da najprej trdi in obljublja eno, potem pa naredi nekaj totalno kontra, bi jo jst nekam poslala. Sori. Pa naj mi pripada to ali ne. Gre se za odnos!

Če pa sine ni toliko zrel, da svoje lastne starše ne more vprašati kako in kaj, bi se moral pa malo vase zagledat...

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Kaj naj storim - spet tašča
7.9.2011 20:28:10   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: PapuaNG

Mah, meni se pa ne zdi, da getreal prav hudo pretirava...če je tašča nekaj obljubila in sta onadva že delala v tej smeri (in verjetno imela tudi neke stroške s tem), bi jaz (če bi bila njen mož oz. partner) tudi prosila za pojasnilo, od kod zdaj nenadna sprememba. Vsaj do tega menim, da bi bila upravičena. Pa nej naredi pol s tistim denarjem, kar ji paše, a gre se za odnos mati-sin. Če je mati taka nategunka (sori izrazu), da najprej trdi in obljublja eno, potem pa naredi nekaj totalno kontra, bi jo jst nekam poslala. Sori. Pa naj mi pripada to ali ne. Gre se za odnos!

Če pa sine ni toliko zrel, da svoje lastne starše ne more vprašati kako in kaj, bi se moral pa malo vase zagledat...



Tocno tako.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?