|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvošolček in GSM
17.8.2011 21:48:01   
Kerensa*
Ojej... a še četrta (oz. prva) obstaja?! user posted image Zdaj pa samo še reci, da si noseča...

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prvošolček in GSM
17.8.2011 21:55:08   
Janya
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ojej... a še četrta (oz. prva) obstaja?! user posted image Zdaj pa samo še reci, da si noseča...
[/quote

Hope not user posted image  user posted image  user posted image  ne smo zaključili, upam da ne bo kakšnega presenečenja

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prvošolček in GSM
17.8.2011 22:03:34   
pelin
Naša ta večja ga je dobila v tretjem  razredu, ko je šla sama v planinski tabor...ta mali je prišel do njega že v drugem, ker se je začel voziti v šolo z avtobusom....Kupili smo ga bolj iz preventive, če bi slučajno kdaj šlo pri prevozu kaj narobe in da nas bi lahko doklical...Kot se je nekajkrat izkazalo je bila dobra naložba in nam je bila vsem v pomoč...Telefon je imel vedno tudi seboj v šoli , vendar smo o tem takoj prvi dan govorili z učiteljico. Domenili smo se, da ima telefon med poukom vedno ugasnjen in da ona pač zanj ne odgovarja. Hkrati pa je dobila naš žegen, da lahko mulotu telefon začasno zapleni, če bi ga kdaj zamikalo, da bi se med poukom z njim igral...V teh dveh letih to ni bilo potrebno niti enkrat.
Moje osebno mnenje je da ni ovir za nakup telefona , če otrok telefon rabi ( nam je to dostikrat olajšalo komunikacijo in probleme s prevozom), ter če je tako zrel, da z njim kulturno ravna (da ti ne nabije porabe do neba...pri nas imata oba iz preventive vgrajeno blokado, ali pa da ga ne pozabi kje, ali pa da ne moti pouka). Drugače pa jaz nad telefoni v šoli nisem preveč navdušena, posebej pri takih, ki ga ne rabijo nositi s seboj... 

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prvošolček in GSM
17.8.2011 23:09:41   
*bubi*
 
Moj bodoči prvošolček ga nima in ga (če imam jaz kaj besede) še dolgo ne bo imel.

Če ga kupim njemu, bo nastal velik problem - moja 3-letnica ima namreč že nagledan Hello Kitty telefon user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 0:26:08   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

.. in ko bo šel Mladič od doma, bom šla jaz v penzijo... če bom takrat še živa.

Ah, en klinc se navadiš.
 

no,takrat mu dovoli GSM.
moj tretješolec (bodoči) nekaj sanja o njem. samo ga letos še ne bo dobil. razen za v šolo v naravi.
moj petošolec (bodoči) pa .....ne vem.... mogoče. bomo vidli. nekaj fehtari za njega. samo še ne preveć očitno. verjetno bo lastil svoj prvi lastni mobič tekom tega šolskega leta.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 6:11:44   
ZARA
Zara gre v drugi razred. Mi ni še nikoli omenila, da bi ga imela, ker ve da mati ne pada na te force.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 8:50:09   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pojma nimam... ampak Mladič ga ima zato, da lahko pokliče Pubertetnika (ko ga ni doma) in ga vpraša, kje je in kaj počne... pa ko s Coca-Colo in čipsom leži pred TV-jem v svoji sobi in se mu ne da vstat, pokliče mojega g. Moža ali mene, če mu pridemo dotočit Coca-Colo! user posted image Živimo pa v 2-sobnem stanovanju... user posted image


Hmmmm, če bi že mogla zbirati. Raje mu dam gsm, kot pa da mu pustim, da se fila s čipsom in coca colo.
Drugače pa gre naš tudi v šolo in niti pomislila še nisem, da bi mu kupila telefon, kaj šele, da bi ga nesel s seboj v šolo.




_____________________________



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 8:53:58   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pojma nimam... ampak Mladič ga ima zato, da lahko pokliče Pubertetnika (ko ga ni doma) in ga vpraša, kje je in kaj počne... pa ko s Coca-Colo in čipsom leži pred TV-jem v svoji sobi in se mu ne da vstat, pokliče mojega g. Moža ali mene, če mu pridemo dotočit Coca-Colo! user posted image Živimo pa v 2-sobnem stanovanju... user posted image



Drugače pa gre naš tudi v šolo in niti pomislila še nisem, da bi mu kupila telefon, kaj šele, da bi ga nesel s seboj v šolo.





Isto, s tem, da je pri nas velja stavek v ženski obliki. Naša bo šlA v šolo in....user posted image

Nikakor ne podpiram prezgodnjega navajanja na mobitele, računalnike in vso ostalo nepotrebno kramo.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
18.8.2011 9:14:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 9:16:38   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: valla.

Prepričana sem, da otrok (sploh pa prvošolček) ne potrebuje mobitela. Tudi zdravstveni razlogi (sevanje) niso zanemarljivi, tako da ga sigurno ne bo imel.


Podpis pod tole. Ni šans da mu ga kupim, pa bo tudi prvošolček. Zakaj ga že rabi??user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 9:23:55   
Pat74
Naša ga je dobila v 3. razredu in izključno zato, ker se sama vozi z mestnim avtobusom v plesno šolo. Če ga že ima v šoli, je tam izklopljen, kot to velevajo šolska pravila.

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 9:26:34   
Tutan
Ko bo izrazil željo - se bomo o tem začeli pogovarjati. Vsekakor kot kakšna nagrada. V šolo pa ga ne bo nosil (niti ga v šoli ne potrebuje, ima jo blizu, prva tri leta ga pa imamo namen spremljati v šolo in po popoldanskem bivanju tudi v šoli dvignit).
Da pa me kliče, da mu natočim coca colo (ok, on coca cole ne pije, ker mu je fujuser posted image ), bi pa user posted image user posted image , no, niti si ne predstavljam, da mi to naredi.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 18.8.2011 9:27:01 >

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 9:34:48   
Tejči
Moja je lansko šolsko leto izrazila željo da bi ga imela-vzrok-ker ga je imela sošolka. A smo ji lepo razložili, da ni potrebe, je razumela in od tedaj ni več izrazila te želje. Sedaj gre v 2. razred brez mobitela. Ko bom zaznala, da ga potrebujemo, bomo ga pa nabavli, a to vsekakor ne zato, da bo lahko klicala sošolke. Koliko jih pa že ima mobitele v njenem razredu, pa ne vem-dva sigurno, pa verjetno še kdo...a se mi rahlo malo fučka za to.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 9:57:12   
mateyka
glede na to ZA KAJ ga tvoj mali uporablja, ga po moje ne rabi v šoli.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 10:50:50   
Leela
v šoli ga bo itak moral imeti izklopljenega, poleg tega je velika verjetnost, da mu ga ukradejo. To bo menda razumel.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 11:07:32   
Katrin
No, naša bodoča prvošolka ga nima user posted image

Sicer pa so v naši OŠ mobilni telefoni prepovedani. Lahko je ugasnjen v torbi ali šolski omarici, nikakor pa ne sme biti prižgan med poukom:))

lp, k


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 11:19:46   
betty.ford
pri nas bi ga uporabljal samo za slikanje, tako da bi mu vsekakor rajši kupila kar fotoaparat.
GSM se mi zdi nepotreben pripomoček pri takšni starosti - če ni ravno igrača, fake telefon.

otroci, ki ga imajo, ga več ali manj (vsaj tako opažam) uporabljajo za poslušanje glasbe, fotografiranje in snemanje ter igranje igric,... namesto tega bi bil bolj priročen kakšen psp, ipod touch...

v šoli vsekakor nekoristna zadeva. moteča.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 17:56:57   
tecnobica
V skoraj vseh šolskih hišnih redih je napisano, da učenci v osnovni šoli ne smejo uporabljati mobilnih telefonov. In če je prepovedano, ga prvič opozoriš, drugič pa vzameš ter ob naslednjem stiku s starši vrneš.
Kot drugo pa šola ne odgovarja za ukradeno/izgubljeno lastnino, ki je učenec v šoli ne potrebuje.

Kaj bo pa tvoj Mladič potreboval mobitel v šoli? A to ti je že povedal?

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 18:15:51   
nya_a
drage mame - naj rečem, da ste bolj prismuknjene od svojih otrok user posted image ali naj vam rečem, da končno bodite mame in svojim otrokom povejte, da ste ve šefice in da telefon v šoli nima kaj počet

1. kot je že bilo rečeno, so po šolah prepovedani oz. se jih ne sme uporabljat med poukom (med odmorom se morjo pa tko in tko pripravit za naslednjo šolsko uro, it na wc...)
2. tako majhen otrok - telefon zakaj že? kot je rekla druga upiorabnica - za pogovore z babi lahko uporablja mojega :)
3. vse več je primerov, ko so telefoni ukradeni in potem pride razjarjena mama v šolo, da kaj bo šola ukrenila - ja NIČ seveda in tko je prav, ker telefon otrok nosi na lastno odgovornost - torej na odgovornost staršev
4. in potem, ko ima mladič, ki postaja pubertetnik (recimo tam v 4. r. si že kr upajo) telefon in bi se rad pokazal pred sošolci, pa med uro igra igrice in mu ga učiteljica vzame - in potem spet prileta razjarjena mama, kaj za vraga se učitlca gre
5. ali pa še huje, ko posname kako učitlco med uro v (neprimerne) dele telesa in potem to veselo objavljajo na netu - kar je poleg vsega še kaznivo - za starše seveda :)

no, po moje je še kak razlog, vseen pa - odločite se same, naš ga v šolo, sploh v 1. razredu, ker ga tko in tko moraš peljat in prit iskat, nosil ne bo

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 19:51:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nya_a

drage mame - naj rečem, da ste bolj prismuknjene od svojih otrok user posted image ali naj vam rečem, da končno bodite mame in svojim otrokom povejte, da ste ve šefice in da telefon v šoli nima kaj počet

1. kot je že bilo rečeno, so po šolah prepovedani oz. se jih ne sme uporabljat med poukom (med odmorom se morjo pa tko in tko pripravit za naslednjo šolsko uro, it na wc...)
2. tako majhen otrok - telefon zakaj že? kot je rekla druga upiorabnica - za pogovore z babi lahko uporablja mojega :)
3. vse več je primerov, ko so telefoni ukradeni in potem pride razjarjena mama v šolo, da kaj bo šola ukrenila - ja NIČ seveda in tko je prav, ker telefon otrok nosi na lastno odgovornost - torej na odgovornost staršev
4. in potem, ko ima mladič, ki postaja pubertetnik (recimo tam v 4. r. si že kr upajo) telefon in bi se rad pokazal pred sošolci, pa med uro igra igrice in mu ga učiteljica vzame - in potem spet prileta razjarjena mama, kaj za vraga se učitlca gre
5. ali pa še huje, ko posname kako učitlco med uro v (neprimerne) dele telesa in potem to veselo objavljajo na netu - kar je poleg vsega še kaznivo - za starše seveda :)

no, po moje je še kak razlog, vseen pa - odločite se same, naš ga v šolo, sploh v 1. razredu, ker ga tko in tko moraš peljat in prit iskat, nosil ne bo


uuuu, naša notranja vest se oglaša oz. pRRava mama user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nya_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 19:55:35   
madona77
user posted image user posted image user posted image Dobre steuser posted image user posted image

_____________________________

Zmeraj znova opažam, da slabi ljudje na tem svetu držijo skupaj, celo če se še tako sovražijo. V tem je njihova moč.
Dobri ljudje so osamljeni in to je njihova slabost.
(Jevgenij Jevtušenko)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Prvošolček in GSM
18.8.2011 21:07:23   
mateyka
vidim da mizantrop že pripravlja teren za svoja dva hroščeka - kdaj ga dobita, z vstopom v vrtec? user posted image

(odgovor članu madona77)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Prvošolček in GSM
19.8.2011 7:05:22   
diva 4
Moja hci je gsm dobila na zacetku drugega razreda. Ima ga v soli izklopljenega, ce ji odpade kak krozek(
To je kar pogosto) rece ucitelju popoldanskega varstva in me iz garderobe poklice, da grem po njo.
Drugace pa klice sosolke, babico in dedka.a.Aja, pa stacionarnega telefona nimamo pri hisi.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Prvošolček in GSM
19.8.2011 9:06:29   
nya_a

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop


uuuu, naša notranja vest se oglaša oz. pRRava mama user posted image user posted image user posted image user posted image


se ti zdi user posted image ?
jaz ne gledam s stališča mame, ampak šole user posted image - pa sem mislila, da boste dojele tole bolj kot karikirano zadevo
sam se zadeve res dogajajo, malo povprašajte kolege, ki imajo otroke že v šoli

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Prvošolček in GSM
19.8.2011 10:50:37   
Balerina
Mi je prav smešno tole brati kako ste vse proti mobilnim telefonom pri otrocih. Da ne bo pomote tudi meni se zdi da s temi mobilniki že močno pretiravamo, tudi odrasli ne samo otroci, tudi mi ga velikokrat ne potrebujemo pa ga imamo.
Meni je bolj kot to ali ima prvošelček mobi ali ne zmotilo v spominu ostalo dejstvo da ga ima ker ga pač hoče in kaj če mama pri tem. In da ga uporablja zato ker se mladeniču ne ljubi vstati in natočiti pijače medtem ko gleda TV. Halo tudi TV v svoji sobi pri teh letih, zakaj že? Da bi pa me poklical, medtem ko jaz nekaj delam da mu natočim pijaco pa jez mojemu 3 letniku povem da ve kje voda teče in da mi naj samo sporoči če ni kje v bližini kozarca da mu ga dam iz omare, natoči si pa lahko sam saj pipo pa zna odpreti. Ja tudi sok bi si sam natočil coca cole pa ne ker je ne mara oziroma mislim da jo ni poslustil vendar ga že mehurčki odvrnejo od tega.

Drugače je pa vaš prvošolček zelo nezahteven ker moj 3 letnik si želi vse kaj drugega kot mobitel, motor, formulo, .... pa mu ne grem v trgovino pa vse kupim kar si zaželi.

(odgovor članu nya_a)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?