|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 9:42:33   
Kerensa*
Odpiranje te (takšne) teme mi je bilo odsvetovano. Predvsem zato, ker sem očitno (no - več kot očitno) trn v peti predvsem Volgi in Frodo (by the way - kje pa je Frodo zadnje čase?), ki potem za sabo potegneta še (najmanj) Milijonarko in Kofetarice in na koncu iz teme nastane vse, razen tistega, kar bi si jaz želela. Ampak - who cares? Večina me že dovolj dobro pozna (vsaj virtualno), da ve, da se mi za to fučka.

Torej... Kerensa gre pa zdaj res na maturo. Alea iacta est. user posted image

Pravzaprav gre z mano tudi moj zelo skeptičen g. Mož, kateremu je učenje še večja španska vas, kakor meni. Ampak tudi za to se mi fučka. Jaz sem se čisto dokončno odločila (ja, presneto veliko let sem potrebovala za to odločitev), da bom leta 2012 v spomladanskem roku maturirala in potem ravno še ujela 3. rok za izredne vpise na Pravno fakulteto.

Osnova je tudi že določena oz. izbrana. Splošna matura, torej obvezno slovenščina, matematika in angleščina. Kakor sem prebrala, je za slovenščino samo ena stopnja/raven, pri matematiki in angleščini pa bom izbrala osnovno. Za matematiko zato, ker o njej nimam pojma, pri angleščini pa zato, ker jo pogovorno sicer znam, kar se slovnice tiče, sem pa tam nekje, kakor za matematiko. Dva obvezna izbirna predmeta bosta sociologija in zgodovina. Ne samo zato, ker me od tistega, kar je na voljo, še najbolj zanimata, temveč tudi zato, ker se mi zdi, da mi bosta na fakulteti še najbolj prišla prav. Snovi še nisem pregledala, ampak dopuščam možnost, da bom izbrala višjo raven. Tretji, neobvezni izbirni predmet je zaenkrat še pod vprašajem, ampak če bo (bom videla, koliko časa mi bodo vzelo obveznih 5 predmetov), bo pa to psihologija. Stopnja/raven - se še nisem izjasnila.

Točkovanja sem pregledala in o tem, da bi bila kakšna Zlata maturantka, ne mislim sanjati (bi bila pa tega vesela, jasno). Čisto zadovoljna bom, da maturo naredim, pa čeprav z eno samo točko nad minimalnim zahtevanim številom. To je namreč pogoj za vpis na fakulteto, na kateri 99% tistega z mature ne bom potrebovala. In kdaj kasneje tudi ne.

Aja, moje vprašanje, saj res. user posted image

Grem direktno na maturo, brez maturitetnega tečaja (tistih 1.000€ raje dodam k šolnini 1. letnika na faksu), kar pomeni, da se bom samostojno učila doma. Zanima me, ali ima oz. bo/bi imela katera vsake toliko malo časa, volje in živcev, da bi se on-line učila z mano? Kar tukaj, na RR? Če ne drugega, vam bo smeh (predvsem na moj račun - beri naslov teme) zagotovljen.

Z učenjem začnem pa 1.9.2011... v vednost. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 9:47:11   
madona77
Bravo. Čestitkeuser posted image user posted image

P.S. Daleč od tega, da si neumna.user posted image

_____________________________

Zmeraj znova opažam, da slabi ljudje na tem svetu držijo skupaj, celo če se še tako sovražijo. V tem je njihova moč.
Dobri ljudje so osamljeni in to je njihova slabost.
(Jevgenij Jevtušenko)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 9:47:42   
Kerensa*
Saj vem, da nisem neumna user posted image . Samo o določenih stvareh pa nimam pojma.

(odgovor članu madona77)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 9:47:58   
arabela*
super zate, rade volje pomagamuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 9:48:27   
Kerensa*
O... me veseli, Saraya. user posted image Pri katerem predmetu pa?

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 9:48:50   
Micy
Hoj

KERENSITA, KERENSITA, čas je že bil da si se končno in res dokončno odločila za ta korak.

Te bom podpirala.
Jest sm dober mesec nazaj diplomirala in oktobra se bom vpisala na MAG. PROGRAM, me še kar nekaj vleče. Pa še na porodniški sem tako da, zakaj pa ne.

Kerensa, držim pesti zate.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 9:49:55   
Kerensa*
Hvala, Micy, hvala. user posted image

Zazdelo se mi je namreč, da je že čas, da (sama sebi, ne ostalim skeptikom) dokažem, da lahko. Če hočem. In zdaj zares hočem.

A veš, zakaj? Ker je Harvard za nas, reveže, takorekoč ukinil šolnine. user posted image

(odgovor članu Micy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 9:55:14   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

O... me veseli, Saraya. user posted image Pri katerem predmetu pa?



nasplošno če bom kaj znala, sem tud sama dve leti nazaj delala maturo, pa še morda kaj vemuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 9:56:15   
Kerensa*
Velja, Saraya. user posted image

Zdaj se grem pa zrelaksirat na sprehod po Stari Ljubljani... se vrnem okrog 13-ih in bom full vesela, če se tačas najde še kakšna, ki bo/bi pripravljena pomagati. user posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 10:20:49   
Felicita
Kerensa*, tvoj plančič ma par napak - namreč, na višjem nivoju lahko vzameš samo matematiko in tuji jezik. torej, zgodovina, sociologija in psihologija avtomatsko imaš na osnovnem oz. ne rabiš nič izibrat.
pozanimaj se, kako je s seminarsko za sociologijo, ki jo 'moraš' oddat (predvsem kam jo oddajaš, kdo jo ocenjuje glede na to da ne greš na maturitetni tečaj) - prinese namreč 20% ocene na maturi (enako velja za psihologijo).
http://www.ric.si/splosna_matura/predmeti/zgodovina/ - za zgodovino si poglej teme, preden kar zagrizeš v učbenik za 1. letnik - imaš namreč 11 širših določenih tem, ki jih moraš obvladat - na maturi je potem ena iz obče in ena iz narodne zgodovine.

p.s.: jest se javim za inštruiranje slovenščine, sem ravno letos enega nadobudneža spravila čez maturo *proud*


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 10:26:19   
katy83
ma ne no, mislim, da smo vsi, ki te "poznamo" veseli, da si se tako odločila. Bravo! Pogumnouser posted image
In, ja če boš karkoli rabila, ti samo tu gor napiši, sem pripravljena pomagat, če bom le znala. Na področju matematike mogoče kaj, pa...aja, za zgodovino tak veš, da se kupi taka knjiga zgodovina na maturi, kjer je not obdelanih vseh 10 tem, ki se tisto leto pojavijo na maturi, se tisto naučiš, si prebereš in zgodovina je rešena. Mogoče ne ravno s super oceno, ampak je. user posted image

vso srečouser posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 10:27:25   
katy83
no, evo je Felicita potrdila to z zgodovinouser posted image ...ok, edino da je 11 temuser posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 10:30:24   
Klemy82
user posted image Kerensita....za soco in zgodlo me kr pipni, pa za anglo tud lahka, ostalo pa prepuščam kakšni drugi.user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 10:58:59   
Anonimen
Lepo, kerensa. Lahko malo pobrskam po zgodovini, če se ti bo kje zataknilo. V knjižnici najdeš pretekle vaje za maturo, da naštudiraš sistem, pazi na seminarske in na teme, ker ti povosod ni treba vsega znat, kar je treba, pa se moraš precej poglobiti.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 11:09:37   
mateyka
hej Kerensa, ful sem vsesela zate user posted image
če želiš, lahko z možem pomagava kolikor lahko pri angleščini user posted image vso srečo in - veliko vztrajnosti ti želim; da bodo rezultati user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 11:16:56   
alda
ZA slovensko in angleško slovnico sem ti na voljo!!!
Za matematiko pa se rajš vzdržim, ker je moje bolj švoh področje!user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 11:17:02   
al1*
Ne rabiš še enega predmeta. na maturi jih je pet: trije obvezni (mat, slo in ang/nem) in dva izbirna - torej soc in zgo. Lahko pa, se mi zdi, 21-letniki izberejo še šesti predmet.
Se mi pa zdi, da je letos matura že po prenovljenih učnih načrtih, tako da je treba gledat nove izpitne kataloge.




_____________________________

lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 11:21:39   
alda
pa sociologija: ja to mi pa že hmmm let manjka samo diploma, tako da,..saj veš kje me najdeš user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 11:30:02   
tecnobica
SUper! user posted image user posted image Vedno podpiram take, ki se odločijo karkoli dokončati.

Po moje, če te bo kaj begalo, da kar tukaj gor vprašaš. Ti bo že katera pomagala. Jaz sem sicer že dosti ven iz tega, ampak če bom znala, pa če bom sploh prebrala (ker sem bolj malo tle gor), ti bom pomagala.
Res pa je fajn, kot pravijo druge, poišči maturitetni katalog in si preberi, kaj moraš znati. Da ne boš preveč naštudirala. user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 12:03:28   
bumerang
Najprej povem, da sem po par vrsticah prebranega prebrala datum, kdaj je bil post napisan. user posted image

Potem pa, a misliš, da ti bodo potem kaj manj srale po glavi? Boš še vedno imela procesijo za sabo. Tu je itak vedno tako, da najprej pogledaš kdo je kaj napisal in potem napišeš ustrezno avtorju. Pa pomožnosti zablejaš enako kot tista poznana ovca pred tabo samo da še malo bolj na glas in bolj grleno. user posted image

Sicer pa čestitke, pravilno si se odločila, in srečno!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 12:04:08   
nusi
živo in čestitke ob odločitvi user posted image . Upam, da uspešno opraviš maturo, samo ne je z levo roko jemat. matura ni težka za nekoga, ki je ravno 4 leta gulil to snov, ker pa si ti že par let stran od šole se poskusi čimbolj resno lotit zadeve. Na matematki sem imela vse točke, lahko kaj vprašaš, samo ne vem kolk mi je kej v glavi ostal user posted image , bom pa z veseljem še sama malo ponovila zraven.

(odgovor članu tecnobica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 12:05:59   
nusi
aja pa še to - vsaj včasih je bilo tako, da so na veliko jemali sociologijo in psiihologijo, posledično je bilo potrebno veliko število točk za dobro oceno, ne vem če je še tako.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 12:30:29   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


p.s.: jest se javim za inštruiranje slovenščine, sem ravno letos enega nadobudneža spravila čez maturo *proud*




meni to tud najbolj ležiuser posted image , od navedenih predmetovuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Tudi neumni moramo živeti :)
20.8.2011 13:03:55   
Kerensa*
O, ti mater, koliko vas je! user posted image  Hvaaalaaa (že vnaprej). user posted image

Felicita - ne vem, no. Pred sabo imam oba obrazca, predprijavo in prijavo k splošni maturi. V rubriki "Predmeti izbirnega dela" so 3 možnosti (za 3 predmete - 2 obvezna in 1 prostovoljni) in pri vsakem je možnost izbire osnovne ali višje ravni. Bom pa za vsak primer še enkrat pregledala, kako je s tem. V končni fazi bom tako ali tako že extra zadovoljna, če po 15-ih letih izven šolskih klopi spackam vsaj osnovo osnovne ravni. Kako je pa z oddajo seminarskih nalog in podobnega, moram pa še ugotoviti - še nič ne vem. Živim čisto blizu RIC-a in sklepam, da mi bodo 15.11.'11, ko je treba oddati predprijavo, tam vedeli povedati tudi vse ostalo.

Katy83 - ja, mi je poznano. Knjigo "Matematika na maturi" že imam, imam pa namen "potegniti" z Interneta tudi vse ostale predmete (ogromno vsega, vključno z zapiski, starimi kopijami maturitetnih pol in raznoraznimi tematskimi vprašalniki), se najde na dijaškem portalu).

Al1* - kakor sem jaz videla, je 6. predmet možen za vse. Sem pa nekje v fazi pregledovanja Zakona o maturi, Zakona o "21-letnikih" in ostalih reči, tako, da bom kmalu ugotovila tudi to. Izpitne kataloge oz. vse, kar je na spletni strani RIC-a, sem si pa že downloadala.

Bumerang - ah, kje pa. Saj ne mislim, da bi mi v prvem postu omenjene gospodične sploh lahko srale po glavi. Saj tudi same vedo, da več od tega, da pišejo po forumu, ne morejo. Ampak iz tega njihovega pisanja potem na trenutke nastane cela kolobocija in potem jaz vsake toliko slišim nekaj v stilu "pa kaj ti je bilo treba tako temo odpirati, zdaj je pa spet "nornhaus" na Čveku". user posted image


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
20.8.2011 13:15:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?