|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
3.10.2011 21:47:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

mili, to ni nič takega, drugim pač to ni všeč počet, pa zato tega ne počnejo- ne zato, ker ne bi mogle. MOgoče pač nočejo sosedu češenj krast, obstajajo taki ljudje, ne boš verjelauser posted image .


Ne, počnejo ne zato, ker se počutijo prestare. Pa mogoče so še malo v rit okostenele. No, saj počnejo kaj drugega. Pa to sploh ni bil point - mlad, tudi fizično - si toliko kot si upaš biti.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
3.10.2011 22:19:08   
ronja
Del populacije, ki ima težave in ne zanosi v roku enega leta se s starostjo veča: pri 21 jih je toliko %, pri 42 pa precej več (ne vem statistik na pamet, ampak po domače povedano: dosti žensk, ki bi pri 20ih ne imele problemov zanosit, jih bo imelo probleme pri 40ih.

kot je enkrat napisal pušenjak: dlje traja, da zanosijo in imajo več spontanih splavov, težje donosijo in pri 40ih so tudi precej bolj komplicirani porodi - to je pač statistika.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
3.10.2011 22:24:47   
ronja
Ne, počnejo ne zato, ker se počutijo prestare. Pa mogoče so še malo v rit okostenele. No, saj počnejo kaj drugega.

In ti to veš, ker so ti povedale ali jim vidiš v glavo?user posted image


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
3.10.2011 22:49:24   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Ne, počnejo ne zato, ker se počutijo prestare. Pa mogoče so še malo v rit okostenele. No, saj počnejo kaj drugega.

In ti to veš, ker so ti povedale ali jim vidiš v glavo?user posted image


a ne bereš? v rit jih gleda user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
3.10.2011 22:51:02   
ronja
Ampak rit ne pove, kako se one počutijo - lahko da se v svoji okosteneli riti prav fajn počutijo in čisto nič stareuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
3.10.2011 22:54:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

kot je enkrat napisal pušenjak: dlje traja, da zanosijo in imajo več spontanih splavov, težje donosijo in pri 40ih so tudi precej bolj komplicirani porodi - to je pač statistika.



In samo statistika.

Kako starost vpliva na določeno osebo, statistika pove malo. Veliko je še ostalih dejavnikov. Saj to menda veš user posted image .

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
3.10.2011 22:55:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Ne, počnejo ne zato, ker se počutijo prestare. Pa mogoče so še malo v rit okostenele. No, saj počnejo kaj drugega.

In ti to veš, ker so ti povedale ali jim vidiš v glavo?user posted image


a ne bereš? v rit jih gleda user posted image



V rit bolj redko, ker raje sedijo. Pride tudi to, z leti - statistika pač.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
3.10.2011 23:00:51   
mateyka
mogoče se jim je pa kaka siva celica spomnila, da lahko svoje otroke pošiljajo po češnje in jabolka user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
4.10.2011 0:39:47   
ronja
Čisto vse brez izjeme imamo pri 40ih manj jajčec kot pri 20ih. Ne glede na vse ostale dejavnike. Jajčeca nastanejo vsa že ko je punčka še v trebuhu svoje mame. In potem samo še odmirajo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
4.10.2011 10:55:20   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Čisto vse brez izjeme imamo pri 40ih manj jajčec kot pri 20ih. Ne glede na vse ostale dejavnike. Jajčeca nastanejo vsa že ko je punčka še v trebuhu svoje mame. In potem samo še odmirajo.


ja, mene je vedno fasciniral KOLIKO jih je - 1 do 2 miljona nerazvitih jajčec. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
4.10.2011 11:02:36   
ronja
Ja, pa potem če uporabiš 3, se vsem zdi že ful velikouser posted image . Ampak v primerjavi s semenčicami, je to še vedno malouser posted image . In čeprav jih je toliko, jih zelo velika večina nerazvitih propade, tako da jih na koncu dejansko začne zmanjkovat, kar je prav neverjetno, če pomisliš s čim štartamo. Predvsem pa se na koncu ne razvijajo več - ostanejo nerazvita in taka propadejo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Prvi otrok šele po trideset__em letu
4.10.2011 11:11:50   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Čisto vse brez izjeme imamo pri 40ih manj jajčec kot pri 20ih. Ne glede na vse ostale dejavnike. Jajčeca nastanejo vsa že ko je punčka še v trebuhu svoje mame. In potem samo še odmirajo.


Točno tako. Tu sploh ne gre za to, da se ne počutimo stare 35 let ali plezamo na češnje ali pretečemao 42km, gre za preprosto medicinsko dejstvo. In če je sosedova Micka brez problemov prvič zanosila pri 38ih, in pri 40ih imela že drugega otroka, to ne pomeni, da so to idealna leta. Medicinsko gledano so idelana leta za rojevanje okrog 20. leta.

Jaz sem imela prvega pri 28ih, drugega pri 31ih, tretji upam, da še pride. Zdaj sem stara 35 let. Če zdaj razmišljam, bi otroke sigurno imela kakšne 5 let prej, ker otroci se imajo ko si mlad, ampak pri 25ih niti pomislila nisem na to.

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 4.10.2011 11:13:31 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Prvi otrok šele po trideset__em letu
4.10.2011 11:43:40   
**Zvezdica**
jaz sem rodila pri 31 :-)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Prvi otrok šele po tridesetem letu
4.10.2011 11:56:47   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: *Aura

image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
In......a je katera opazila "ovire"?



odvisno kako katera gleda na to.
Jaz sem imela prvo pri 27 letih, drugo pa pri 31. Ampak če bi še enkrat vse za nazaj, ne bi imela več po 30, ne znam razložiti zakaj ampak nekako se mi zdi skrajna meja tam do 30user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu *Aura)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
4.10.2011 12:01:50   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09


Moram povedat, da že zdaj, ko bom 33 opažam, da bi mogoče vseeno bila bolj flegmatična in bolj polna energije, če bi imela otroka pri 25-ih. To govorim zase, ne pavšalno za vse


ja ravno v tem je poenta...pa ne ravno energije....ampak tiste energije za otroka, ki pa jo on nujno potrebujeuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
4.10.2011 14:17:54   
*Aura
Draga punce,

hvala vam lepa za takoooo dolgo in globoko razpravo. Podale ste mnogo mnenj, videla pa sem da vsaka poda mnenje glede na njeno situacijo (tiste, ki so mlade rodile zagovarjajo večinoma, da postaneš mamica v mlajših letih in obratno).
Moram reči, da sem "cool ohranjena user posted image " po zunanjosti, če se primerjam z mojimi sovrstnicami, jasno mi pa tudi je, da EMŠO je EMŠO in da ne glede na počutje si najbolj ploden okoli 25 leta, jaz pa jih imam cirka 10 več....user posted image .
Mahhh...upajmo, da bom kmalu user posted image ....user posted image .

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Prvi otrok šele po tridesetem letu
4.10.2011 14:51:43   
Mesečnica
Jaz bi sicer z veseljem otroke imela še pred 30. letom, a nisem dovolj zgodaj spoznala pravega kandidata za njihovega očeta  user posted image . Tako se je pač zgodilo, da sem bila pri prvem otroku stara skoraj 32, pri drugem dobrih 33, pri tretjem pa se bom že bližala 37. Midva na srečo nisva imela nobenih težav z zanositvijo - očitno sva oba zelo plodna in tudi zelo kompatibilna - vsakič, ko sva tvegala na polno, sem zanosila user posted image . Tretji je bil tako povsem nenačrtovan, nastal je zaradi težav s kondomom user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Aura)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
4.10.2011 21:01:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Čisto vse brez izjeme imamo pri 40ih manj jajčec kot pri 20ih.


To je jasen objektiven podatek.
Če bi upoštevali samo statistiko, bi pri enaindvajestih vse ženske mrzlično iskale semenojemalca.

Pa ga ne. Ker na to, kdaj boš imel otroka, vpliva mnoštvo drugih dejavnikov.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
4.10.2011 21:59:37   
ronja
Enaindvajsetlenici ni treba ravno mrzlično iskat semenodajalca - navadno v vrsti stojijouser posted image .

Ker na to, kdaj boš imel otroka, vpliva mnoštvo drugih dejavnikov.

jasno, zato pa imamo otroke v različnih obdobjih. Tudi sama jih nisem imela ravno zgodaj - stara sem bila 29, ko se je Ronja rodila. Ravno tako sem hotela prej diplomirat, dobit službo, se preselit na svoje, zrihtat stanovanje, itd... in sem imela srečo, da sem zmeraj takoj zanosila, ja, čeprav nisem bila pri 21.

Ampak to ne pomeni, da je to vedno tako in aura je spraševala ali so punce naletele na ovire - torej, da niso mogle zanosit takrat, ko bi si želele. In to ti lahko zelo dobro odgovori ravno statistika. In ta nima veze s tem, kako se ti dobro počutiš in do kam splezaš. kot vidiš, tudi aura pravi, da izgleda precej mlajše, pa vseeno še ni noseča. to pač ni povezano - je v neg. smer, če totalno uničiš svoje telo, ne bo več dobro funkcioniralo, ampak tudi če zanj lepo skrbiš, bodo jajčeca umirala in si rečt, da itak nima veze, ker si tako fit, da so ziher tudi jajčeca fit, je ena traparija. Ker je veliko fit punc, ki se kar dolgo matrajo.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Prvi otrok šele po trideset__em letu
5.10.2011 6:54:20   
Hope2
Nekako se bolj nagibam k ronjinem mneju, ampak tudi milijonarka ima svoj pojntuser posted image .

Začela sva delat pri mojih 24 letih, otroka dobila pri 30. Krivcev ogromno, ni da ni, name it, I have ituser posted image , med njimi pa tudi slaba jajčeca- ravno to kar milijonarka pravi- sem ena izmed redkih, na katero se praktično ne moremo zanašat oz posploševat. In to pri 24 letih, jajčec oz rezerve ogromno, ampak kvaliteta kilava- kljub temu, da sem otroštvo in mladost preživela kot športnik, nobenga kajenja, alkohola (ajd kak žur je že padel), droge nikoli nobene, suha, zdrava, v glavnem idealnauser posted image user posted image .

Kar se tiče let pa, če bi še enkrat leta nazaj zavrtela, ne bi nič spremenila, mi čist ustrezajo ta leta za otrokauser posted image , ne vem zakaj bi mi bilo pri 24 letih drugače ali celo lažje, sva še vsaj z možem izživela samsko življenje, zdajle pa nama tudi funkcionira. Mali ni spal 2,5 leti, ap smo preživeli, normalno funkcioniramo, ajde mal jamranja, ampak to paše

Sem pa bila v porodnišnici z mlado mamico cca 20 let. Sem ji hotla sred noči eno na ušesa prilimat. Popolno otročje obnašenje, dete drlo, ona pa zijala na njega, naj že spi, ker ona ni še nič spalauser posted image , vse kar so ji sestre in zdravniki svetovali, je šlo na eno uho not, na drugo ven, še zdravnik je penil. Tak da žal ima takvih i onakvih, so izjeme, ampak ne mi rečt, da so za vse idealna leta okoli 20 leta. Za jajčeca že, sam za večino ljudi pamet in miselnost ni. Včasih, ko se jih je manj šolalo in študiralo, so začeli prej mislit na družine. Tokrat pa je pri 20 letih v glavah: študij, žur, potovanje, denar, delo, stanovanje......In to potem ne gre skupaj- jajčeca in človek ne dozorita hkrati, ko pa eno začne propada, pa je lahko za nekatere že prepoznouser posted image

In še to bom rekla, večina današnjih 20 letnic, še nima rešenega stanovnajskega in službenega problema, večini pomagajo starši, lahko finančno, lahko pa z čuvanjem otrok, vskočijo, jim skuhajo, popucajo, zlikajo, kdaj popazijo na otroka, kak dinarček primaknejo, že to da skupaj živijo, je takim mladim v veliko pomoč, saj ni čudn, da imajo tudi več energije, kot pa ko si sam z možem v stanovanju in nikjer nobene pomoči. Seveda so tudi tu izjeme, ampak so med redkimi. Ziher se bo zdaj vsul plaz kritikuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 5.10.2011 6:58:46 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Prvi otrok šele po trideset__em letu
5.10.2011 12:35:30   
Taddy78
Milijonarka tudi mene ni zanimala statistika, dokler sem brez problema zanosila, donosila in z dokaj hitrim porodom rodila zdravega fantka.
Nikomur tega ne privoščim, ampak ko prideš v čakalnico na kliniko za neplodnost, pozabiš na statistiko, saj imaš pred sabo dejstva. V marcu 2011 je bilo na čakalni listi 1255 parov (samo v MB) in verjemi, da je malokateri par star pod 30, nekatere so po zunanjosti zgledale celo tako stare, da skorajda nisem mogla verjeti, da smo tam za isto stvar.
Zato bi se kar podpisala pod vsem kar je napisala Ronja...tudi jaz se ne počutim 30+, ne po zunanjosti, ne po "notranjosti", mogoče ne pležem po drevesih, se pa ukvarjam no, sem se ukvarjala s športom, kjer težko najdeš koga z mojim letnikom. Pa mi to en drek pomaga, če pa ima probleme moj partner, ki je recimo komaj letos prispel do 30-ke...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Prvi otrok šele po trideset__em letu
5.10.2011 13:19:49   
ronja
In to pri 24 letih, jajčec oz rezerve ogromno, ampak kvaliteta kilava- kljub temu, da sem otroštvo in mladost preživela kot športnik, nobenga kajenja, alkohola (ajd kak žur je že padel), droge nikoli nobene, suha, zdrava, v glavnem idealna

Ravno to pravim - to, da si fit in se počutiš mlado, ne pove dosti o tvojih jajčecih. Imaš pa pri 24ih veliko več let za probavat, da enkrat uspe. Vama je ratalo čez 6 let. Če bi začela pri 35ih, je pa velika verjetnost, da vama ne bi ratalo nikoli, ker bi pač lahko prej jajčec zmanjkalo, njihova kvaliteta bi se pa itak slabšala.

Tak da žal ima takvih i onakvih, so izjeme, ampak ne mi rečt, da so za vse idealna leta okoli 20 leta.

Tega ni nihče rekel. Samo rečt, da po 30 ni nič večjih nobenih bioloških ovir kot pri 20ih je pa tudi bedarija. To ne pomeni, da naj imamo otroke, ko še nismo pripravljeni nanje. Navadno se v takih primerih itak zgodi neplanirano.

Za jajčeca že, sam za večino ljudi pamet in miselnost ni.

Exactly my point. Zato pa najdemo vsak svoj kompromis - pri enih je nižje, pri drugih višje. To je čisto ok. Samo rečt, da je pa vseeno, kdaj začneš, da ovire bojo iste oz. jih itak ni, če si ti ziher, da to hočeš - je pa v bistvu žaljivo ravno do tistih, ki se trudijo, pa ne rata. Pri tebi ni bila fora starost, pri nekaterih pa tudi je. Predvsem pa si ti imela dovolj časa, da je potem enkrat ratalo, pri 35ih pa ne bi imela vsega tega časa. To je tista glavna razlika, na katero tako zelo radi opozarjajo ginekologi:
- prvič: dosti punc pri 20ih ne bi imelo problema zanosit, pa ga pri 35 ih majo, ker se je pač kvaliteta/kvantiteta jajčec v tem času zmanjšala
- drugič: tiste, ki so bile že v štartu bolj slabo plodne, imajo veliko manj časa, če začnejo pozno. V 10ih letih je velika verjetnost, da bo ratalo, tudi če so rezultati bolj slabi. V 3-4letih je pa veliko manj verjetnosti.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
5.10.2011 19:03:51   
srce77
Pozdravljene......da se vam kar pridružim,ker vidim da nisem sama in edina po 34-ih za prvega. Zakaj tako pozno? Ker se prvič sploh ne počutim tako staro,leta pa tečejo in hitijo. In zdaj pri 34-ih bi pa že bil čas za user posted image Brez KT sem že več kot leto dni,M je tudi redna,tako da po vseh pravilih ne bi smelo biti problema z zanositvijo.Pridno papam tudi folno kislino. InPa me zanima tiste ko ste zanosile,ali ste vse krvavele ko se je vgnezdilo?? Pri meni bi naj to že bilo te dni,vendar nič......torej več sreče prihodnjič.....al še lahko upam da ne bouser posted image . Upam da nisem preveč zmedeno napisala. Se mi zdi da več kot berem o teh stvareh manj mi je jasno.....user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
5.10.2011 20:06:23   
pelin
InPa me zanima tiste ko ste zanosile,ali ste vse krvavele ko se je vgnezdilo?? Pri meni bi naj to že bilo te dni,vendar nič......torej več sreče prihodnjič.....al še lahko upam da ne bouser posted image . Upam da nisem preveč zmedeno napisala. Se mi zdi da več kot berem o teh stvareh manj mi je jasno.....user posted image

(
IZVIRNO SPOROČILO: srce77
user posted image user posted image oprosti ampak veš da mi ni čisto jasno kaj želiš izvedeti...a misliš če smo krvavele ko smo zanosile?če je tu dilema, ti lahko rečem, da osebno ne poznam nobene, ki bi ob zanositvi krvavela...že res, da so imele kasneje še nekatere nekaj mesecev šibko menstruacijo, vendar prav pri zanositvi oz. vgnezditvi kot ti praviš ne vidim vzroka, da bi krvavela...razen, seveda če maš spolni odnos prvič...

(odgovor članu srce77)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Prvi otrok šele po trideset_em letu
5.10.2011 20:40:08   
ronja
nPa me zanima tiste ko ste zanosile,ali ste vse krvavele ko se je vgnezdilo??
Ne, vgnezditvena krvavitev sicer ni nič nevarna in ni redka, vendar večina ne krvavi sploh.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu srce77)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
V teh okoliščinah ne seksajte
Preverite, v katerih primerih in okoliščinah je po daoistični seksologiji seks odsvetovan oziroma celo prepovedan.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?