|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: s čim začnete na vrtu
15.3.2012 11:00:15   
noranate
evo, mene pa že orng srbijo prsti.user posted image nabavla sem zemljo za sajenje rožic, pa kar nekaj semen, krompir,... SEdaj pa čakam, da sosed prevrtavka njivo in veselo na delo, idealno bi bilo, če bi padlo še orng dežja, ker je user posted image suho.
Bom pa kmal pelcarje pelargonij presadila, da si hitrej opomorejo.user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: s čim začnete na vrtu
20.3.2012 8:45:29   
*miska.mcc*
jaz sem vceraj posejala majsko solato, radič, brokoli, neke feferone za experimentiranje, še 1 paradajz, paprike. (kar v lončke pa na okensko polico) danes bomo pa prekopali vrt user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: s čim začnete na vrtu
20.3.2012 11:37:33   
noranate
evo posajen kersnik (zgodnji krompir - kifeljčar). Posejala peteršilj, solato berivko in ljubljansko ledenko, korenček. Posadila čebulo in tazgodnnji stročji fižol. Vse je pod folijo, če bo kaj dežja, da potem veter takoj ne izsuši zemljo in pa zaščita pred pozebo. Vedno pa kupim zimsko kopreno, ker je debelejša, se ne raztrga tako hitro in jo imam še za drugo leto.
Aja, še to. Solato, korenje in čebulo sejem v vrste, eno vrsto korenja, eno čebulčka, solato, čebulček, korenje....Ker se čebulček in korenje ščitita pred škodljivci.

Presadila sem pelargonije in paradižnik. Nekje v začetku aprila pa bom v lončke posadila kumare in jih potem samo presadim na njivo.
Srečno vsem vrtnarkam, posebej "tamladim" user posted image . Madonca, se počutim kot tašča user posted image .

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: s čim začnete na vrtu
20.3.2012 11:44:45   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: noranate

evo posajen kersnik (zgodnji krompir - kifeljčar).

A ŽE????
Posejala peteršilj,  (moj je ze 1,5 cm visok! user posted image )


solato berivko in ljubljansko ledenko,   (jaz sem vceraj samo majsko kraljico in radič.... a bi tud ledenko?

korenček.  Posadila čebulo in tazgodnnji stročji fižol. (naslednji teden ali 2.... smo pod snežnikom. blizu slovenske sibirije)

Vse je pod folijo, če bo kaj dežja, da potem veter takoj ne izsuši zemljo in pa zaščita pred pozebo. Vedno pa kupim zimsko kopreno, ker je debelejša, se ne raztrga tako hitro in jo imam še za drugo leto.
Aja, še to. Solato, korenje in čebulo sejem v vrste, eno vrsto korenja, eno čebulčka, solato, čebulček, korenje....Ker se čebulček in korenje ščitita pred škodljivci.   o, hvala...vsekakor bom upostevala!

Presadila sem pelargonije in paradižnik   moj šele nekaj ven rine....samo ne vem, al je to paradajz al je kaka trava, plevel....user posted image . Nekje v začetku aprila pa bom v lončke posadila kumare in jih potem samo presadim na njivo.
Srečno vsem vrtnarkam, posebej "tamladim"......    HVALA!!!!! user posted image user posted image . Madonca, se počutim kot tašča
user posted image
  .   user posted image
 


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: s čim začnete na vrtu
20.3.2012 11:45:25   
*miska.mcc*
O, ker zmazek!!! user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: s čim začnete na vrtu
28.3.2012 16:49:08   
*miska.mcc*
evola!
z Ninč sva mal prej posejali rumen in rdeč korenček, solato (majska kraljica), redkvice, radič, petersilj in drobnjak.   pa še neka semena enih rožic sva potresli.

na okenskih policah mi je zdivjal paradajz. ga bo treba kmalu presadit. in kumare. brokoli , česen in radič imajo rastni zagon!

na feferone in papriko pa še čakamo.
to je to.
naslednji teden posadime ven kifeljčarja, cebulo, česen in por.

potem pa konec aprila naprej.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: s čim začnete na vrtu
30.3.2012 11:20:05   
noranate
Miška, bravo user posted image . Še mal, pa boš ti nam nasvete dajala. Jaz sem kar nehala s sejanjem, ostalo imam pokrito, ker je napovedano bolj hladno vreme. BOm ostalo raje pozneje. Sem pa paradižnik presadila v lončke in včeraj tud poškropila proti črni pegavosti oz. plesni.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: s čim začnete na vrtu
3.4.2012 21:12:51   
Alisa
A kdo ve a se da še kje dobit paradižnik sorte- volovo srce - on ta ogromn k so ga mele naše babice?
Pa še to slišala sm za hibridni paradižnik- Kaj pa je to??



_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: s čim začnete na vrtu
4.4.2012 7:28:39   
caramel
Seme za volovsko srce sem videla ravno včeraj - ima ga semenarna.
Mene pa zanima, če katera vzgaja stebelno zeleno. Vsak nasvet bi prišel prav...

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: s čim začnete na vrtu
4.4.2012 7:45:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Alisa
Pa še to slišala sm za hibridni paradižnik- Kaj pa je to??

Moja mami ga ima in odkar ga je prvič imela, sedaj navadnega sploh več ne sadi, ampak samo 3 sadike tega kupi (v Arboretumu) in ima celo leto čez glavo paradižnika. Ja pa to rastlina, ki zraste tudi do 5m visoko, tako da je mami kar iz zemlje pa do balkona, ki je nad vrtom napljala par žic in se po teh žicah paradižnik vzpenja. Pa kakor mi je rekla, je tudi manj nagnjen h klasičnim boleznim paradižnika.

No jaz za tako zver nimam prostora na balkonu, tako da sem dober teden nazaj v lončke posjalal navaden češnjev paradižnik in 5 od 8ih  je že 3 cm velikih, 1 je še bolj mali, 2 pa še nista ven pogledala ... zdaj pa komaj čakam maj, da sadike presadim na balkon v korita in opazujem svoj pridelek user posted image

(odgovor članu Alisa)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: s čim začnete na vrtu
4.4.2012 10:46:56   
noranate
Evo včeraj sem kupila seme bučk, rdečih aster, vzpenjavi slak, kumare za vlaganje in pa sladko koruzo. Ker bom sladko koruzo sadila prvič, me zanima, a jo kaj "vlagate", al kako? Sem pa zvedela od sosede, da jo je treba čim bolj na kup posadit (se pravi, ne sme bit v eni ravni vrsti), ker se drugače ne opraši in ni nič.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: s čim začnete na vrtu
4.4.2012 19:54:09   
*miska.mcc*
posadili tri različne sorte krompirja, belo in rdeco čebulo in redkvice.    na njivo No2.



huh! zmatrana! user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: s čim začnete na vrtu
2.5.2012 22:19:31   
takotako
Da malo osvežim:).

Zanima me če je katera kupila hibridni paradižnik? Kje se ga da dobiti?

Meni je vse lepo ven pokukalo, kljub temu da sva se odločla 14 dni nazaj da bova imela vrt. edin eno gredico še imam pa ne vem kaj še dati not, imam pa; koruzo, čebulo, papriko, cvetačo, ohrovt, por, timian, limonino travo, baziliko, bučke okrasne in jedilne, redečo peso, nizek fižol, visok, grah, redkvico, rukolo. Edin solate nimam ker jo ima vedno mami ful pa jo še tam ne dohajamo. Parav tako je pri paradižnikih-bi pa probala ta paradižnik ker baje da ga ni treba pokrit? A sem celo v tej temi brala?

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: s čim začnete na vrtu
2.5.2012 22:25:01   
takotako
Sem v tej temi bralauser posted image . Mal sem že zaspana. No kje ga lahko kupim, samo v Arburetumu?

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: s čim začnete na vrtu
3.5.2012 6:50:36   
*miska.mcc*
za paradajz pojma nimam.

pri meni je tudi ze vse zunaj. edino kumare so samomor naredile. user posted image bo treba kar po sadike.

imam pa rdeco in belo čebulo, česen, por, rdec in rumen korencek, špinaco, brokoli, cvetačo, radič, ledenko in majsko kraljico, petersilj, drobnjak, sivko, meto, timijan, baziliko, krompir (3 sorte), rdeco peso. user posted image čist ponosna user posted image
aja, paradižnik, mini paradoznik, rumeno papriko, neke feferončiče, in 1!!!! kumaro user posted image

pol po 15. maju še 2 vrsti fizola, kolerabo, zelje, repo.

huh! user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: s čim začnete na vrtu
3.5.2012 6:55:21   
*miska.mcc*
od rožic pa : 3 vrste aster, cinije, lilije, dalije, pa tiste bunkaste dalije, gladiole, verbene, vodenke, "popelne" (pojma nimam kako se jim reče), pa neke pokrivne rožice. na oknih pa sulfinije in pelargonije.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: s čim začnete na vrtu
3.5.2012 9:55:21   
takotako
A sivko si kar posjala al že sadike poflancala?

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: s čim začnete na vrtu
3.5.2012 10:20:11   
*miska.mcc*
sivko sem "ukradla" iz maminega vrta. 1 šop.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: s čim začnete na vrtu
3.5.2012 12:05:24   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

sivko sem "ukradla" iz maminega vrta. 1 šop.user posted image



če si jo ukradla bo izher delala..za rože se itak nikoli ne zahvaliuser posted image

js mam pa že špinačo-smo jo že 2x jedli, nizki fižol že zunaj kr ornk, grah tud pomojem-ne ločim čist dobro od plevela od dalečuser posted image bom jutri oplelauser posted image ,
posajen mam tud por k dela z nadpovprečno počasnostjo, zunaj imam že tudi peteršilj, korenček, solato k sm jo tud že poflancala,
kupla sem in posadila zelje, por, kolerabo-rumeno, zeleno-sem prvič med zeleno posjala rumen korenček pa da vidmo kaj bo..zihr sm še kej pozabila ampak v glavnini je to to

jutri kupim pa še sadike malancanov, brstičnega ohrovta, paprike, mogoče še kj bom vidla če me bo na tržnici še kej premamilouser posted image je tm ena gospa k ma zelo lepe sadike-lepše in večje od vsah ostalih okrog njeuser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: s čim začnete na vrtu
3.5.2012 12:21:12   
*miska.mcc*
zelje je meni ful lepo delalo. pol je pa v enem dnevu samo vase zlezlo. user posted image
isto, kot kumare. user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: s čim začnete na vrtu
5.5.2012 20:50:02   
takotako
Miška.mcc meto si seme kupila? kej veš mam še čas sejat

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: s čim začnete na vrtu
6.5.2012 8:54:22   
*miska.mcc*
meto sem tudi sunila. vsaj mislim,  da je meta. user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: s čim začnete na vrtu
6.5.2012 9:54:35   
Anonimen
Eto, jaz sem pa danes presadila sadike češnjevca na balkon, pa zraven posejala še baziliko, peteršilj in vrtno krešo. Pa v lonček poleg še ameriško borovnico ... mami moram sunit še en grmiček rožmarina pa malo drobnjaka ... pa v en lonček z balkončki bo potrebno še jagode posadit, samo ne vem katera sorta je taka, da celo sezono obrodi in ne samo enkrat in konec.

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: s čim začnete na vrtu
6.5.2012 12:54:14   
mini86
pa v en lonček z balkončki bo potrebno še jagode posadit, samo ne vem katera sorta je taka, da celo sezono obrodi in ne samo enkrat in konec.



ej v žurnalu je ena reklama za jagode k zrastejo nekje do 1,5m in obrodijo celo leto, tud prezimijo-samo ustrezno jih je treba zaščititi..
mislim da tudi piše večji in bolj sladki plodovi..
maš pa mislim da 90 dni da jih vrneš če se ti ne primejo..
dedi jih je naročil, ampak še ne morem povedat kakšne so ker jih je dober teden nazaj dobil..
pridejo pa s ptt 20€ pa maš notr mislim da 5 sadik-to je en manjši paket, maš pa pol še enega večjiga k pa ne vem točno kok jih je notr


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: s čim začnete na vrtu
6.5.2012 12:56:51   
mini86
js sm pa tud mal plela-blo je že kr ornk plevela uzuni..špinačo sm kr populila vn k sm jo že drugič pobrala..morm jo jutri spet posjat pa spet morm posadit grah k so mi od 9 pršli samo 3 vn..



aja mam pa že toook koloradskih hroščev na krompirju da je joj..upam da se jih znebim predno zležejo ličinke..skoraj na vsakem je eden ali dva gor..




_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?