|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
17.2.2012 11:39:48   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: arabela*


IZVIRNO SPOROČILO: sami0804

Bodi brez skrbi,da se nisem enega lepega dne oblekla in se odpravila po nakupih...



sami, ta stavek ni na tebe letel...ampak nasplošnouser posted image

ups...se opravičujemuser posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
17.2.2012 13:33:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja



Tako nas je vedno hotel vozit dedek, ampak ne boste verjeli, mojemu očetu pa to ni bilo všeč in sta se vedno spičila okoli tega. Mami pa nas je prav rada videla tam gor - si ne predstavljam, kako bi ji bilo, če bi enkrat en dol pod gumo padel.
Moja babica me je pri 4ih letih peljala v 4 km oddaljen kraj, kjer sem bila prvič, v malo šolo, kao da vidim, kako je tam (verjetno se ji ni dalo ubadat z mano;) in mi naročila, da naj potem pridem nazaj k njej domov - torej 4 km ob prometni cesti (medkrajevna, brez pločnika)... Da bi si to privoščila moja mami ali pa tašča, ne vidita več mojih otrok brez nadzora (torej samo če bi bila midva zraven). J* ga, kompliciram, samo so pa zato še vsi živi in zdravi - in rada bi, da tako ostane.



No, moraš tudi upoštevati, da v tistem času promet tudi ni bil takšen kot danes......in je imela avto vsaka druga hiša ali pa celo vsaka tretja....in mi otroci smo iz vrtca domom tudi hodili sami, v šolo v prvi razred smo takoj šli sami s šolskim avtobusom....danes pa je bistvno več prometa kot pred 30 leti in posledično smo zato tudi bolj pazljivi....

smo pa danes tudi precej bolj zaščitniški do svojih otrok, kot so bili naši starši, kar se kaže še pozneje, da recimo mame jemljejo dopuste, da gredo pri 18 in 19 letih s svojimi otroki na oglede fakultet, kasneje pa jim pucajo študentske sobe.....20 letnim revčkom, da se jim ja ne bi pojavile razjede po rokah od čistilnega sredstva......naše mame tega niso počele tako masovno kot mame v današnjem času......

Nesreče se dogajajo povsod (so se nekoč in se danes).....res je, da večino lahko preprečimo, vseh pa ne.....ker nonstop imeti otroka na očeh tudi ni mogoče.....tudi, ko pišete na RR ga verjetno nimate 100% na očeh kaj počne.....lahko tudi odpre balkanska vrata in gre na balkon, ali pa vzame stol, spleza po nož.....5 letniki že marsikaj obvladajo.......res je, da lahko marsikaj preprečimo, če smo v bližini, vsega pa tudi ne.....ker marsikaj se zgodi v trenutku, otroka avto povozi v trenutku, otrok pade z balkona v trenutku, se zabode v trenutku......

In za konec....prav žalostno je, da vsaka tragedija, sproži pri ljudeth tisto naslajaje ob tragediji drugega ter povzdigovanje lastne popoplnosti v smislu "prav ji je, kaj pa ga je puščala samega"......in s tem ne mislim ronja osebno tebe, ampak po prebranih drugih odzivih po nesreči, ko je dete padlo z balkona, se ne čudim, da edino kar v Sloveniji laufa je črna kronika in rumeni tisk......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
17.2.2012 13:43:17   
Leela
podpis

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
17.2.2012 14:01:36   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: ronja



Tako nas je vedno hotel vozit dedek, ampak ne boste verjeli, mojemu očetu pa to ni bilo všeč in sta se vedno spičila okoli tega. Mami pa nas je prav rada videla tam gor - si ne predstavljam, kako bi ji bilo, če bi enkrat en dol pod gumo padel.
Moja babica me je pri 4ih letih peljala v 4 km oddaljen kraj, kjer sem bila prvič, v malo šolo, kao da vidim, kako je tam (verjetno se ji ni dalo ubadat z mano;) in mi naročila, da naj potem pridem nazaj k njej domov - torej 4 km ob prometni cesti (medkrajevna, brez pločnika)... Da bi si to privoščila moja mami ali pa tašča, ne vidita več mojih otrok brez nadzora (torej samo če bi bila midva zraven). J* ga, kompliciram, samo so pa zato še vsi živi in zdravi - in rada bi, da tako ostane.



No, moraš tudi upoštevati, da v tistem času promet tudi ni bil takšen kot danes......in je imela avto vsaka druga hiša ali pa celo vsaka tretja....in mi otroci smo iz vrtca domom tudi hodili sami, v šolo v prvi razred smo takoj šli sami s šolskim avtobusom....danes pa je bistvno več prometa kot pred 30 leti in posledično smo zato tudi bolj pazljivi....

smo pa danes tudi precej bolj zaščitniški do svojih otrok, kot so bili naši starši, kar se kaže še pozneje, da recimo mame jemljejo dopuste, da gredo pri 18 in 19 letih s svojimi otroki na oglede fakultet, kasneje pa jim pucajo študentske sobe.....20 letnim revčkom, da se jim ja ne bi pojavile razjede po rokah od čistilnega sredstva......naše mame tega niso počele tako masovno kot mame v današnjem času......

Nesreče se dogajajo povsod (so se nekoč in se danes).....res je, da večino lahko preprečimo, vseh pa ne.....ker nonstop imeti otroka na očeh tudi ni mogoče.....tudi, ko pišete na RR ga verjetno nimate 100% na očeh kaj počne.....lahko tudi odpre balkanska vrata in gre na balkon, ali pa vzame stol, spleza po nož.....5 letniki že marsikaj obvladajo.......res je, da lahko marsikaj preprečimo, če smo v bližini, vsega pa tudi ne.....ker marsikaj se zgodi v trenutku, otroka avto povozi v trenutku, otrok pade z balkona v trenutku, se zabode v trenutku......

In za konec....prav žalostno je, da vsaka tragedija, sproži pri ljudeth tisto naslajaje ob tragediji drugega ter povzdigovanje lastne popoplnosti v smislu "prav ji je, kaj pa ga je puščala samega"......in s tem ne mislim ronja osebno tebe, ampak po prebranih drugih odzivih po nesreči, ko je dete padlo z balkona, se ne čudim, da edino kar v Sloveniji laufa je črna kronika in rumeni tisk......


Jaz se podpišem pod Liliano, bi pa dodala to, da je pri vsem treba imeti neko zdravo pamet.

In  ne moremo primerjat časov ko smo odraščali mi in časov v katerih odraščajo naši otroci.
Jaz sem se tudi sama igrala cele dneve, no, skupaj z bratom. Pri 7 letih sem hodila s psom sama po gozdovih pri babici, pa cele dneve sem bila sama zunaj...Samo jest sem šla noter. Pa babica me je pri 2l in prej jemala s seboj na njivo in me pustla pod drevesom da se igram, da je lahko on delala (do 4l me je čuvala babica)...pa je bilo to takrat čisto normalno in imam lepe spomine na ta del otroštva. Pa vsi smo imeli ključe od stanovanja obešene kar  okoli vratu (mater, če bi ga danes obesila svoji punci bi ji ga sigurno kdo ukradel in že jutri bi bilo stanovanje prazno)...Pa sami smo hodili v šolo (naša ima do šole 15min peš skozi selo, ampak ni šans da jo pustim ker ljudje vozijo kot da so na dirkah)...In takšnih primerov je milijon! Se spomnim da sem se sama zrihtala za malo šolo, mama mi je samo naštimala uro kdaj moram it od doma da ne zamudim - pa sem morala it po mestnih ulicah...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
17.2.2012 14:16:22   
ronja
No, moraš tudi upoštevati, da v tistem času promet tudi ni bil takšen kot danes...

hehe, na tisti cesti je bilo takrat hujše kot danes, ker je zdaj avtocesta, pa se je stara cesta sprostila. Je pa ravno na tistem odseku bila vsako leto kaka smrtna žrtev, tako da glih nekega ful opravičila tu ni. Meni sicer ni bilo nič hudega, ampak si pa ne predstavljam, da to naredijo mojim otrokom pri teh letih! Zdaj jih niti doma ne pustimo samih pri 4ih letih...

danes pa je bistvno več prometa kot pred 30 leti in posledično smo zato tudi bolj pazljivi....

smo pa danes tudi precej bolj zaščitniški do svojih otrok
a
Se strinjam, ja.

Ne, nikakor ne moremo otroka met ves čas na očeh - zato pa pravim, probam preprečit, to, kar lahko. Tudi ko dojim v sosednji sobi, bi lahko kako bedarijo naredili. Zato pa probavava zavarovat zadeve, da je kolikortoliko varno za otroke.Vseh  nesreč ne moremo preprečit ampak kot rečeno, dostikrat je tudi prva pomoč odločilna. Če si v sosednji sobi, bo prva pomoč takoj, če si pa v trgovini pa ne glih... Sicer pa nisem vedela, da se ta tema nanaša na kako tragedijo (sem ravnokar izvedela za tistega fantka - se pa strinjam, da lahko otrok pade iz balkona tudi v prisotnosti staršev, za to res ne rabiš veliko časa, sploh če so vrata odprta, je pa vseeno malo bolj varno, če si zraven, ker ga lahko slišiš, (da ga ne slišiš se igrat) in greš hitro gledat, kaj je narobe, pa ga mogoče dobiš na balkonu, predno dol pade - ne vem, upam vsaj, da je tako (itak  če so tiho, je nekaj narobe - ali delajo štalo ali pa nekaj nevarnega).

Meni se zdi super, koliko svobode smo imeli, ad smo bili ves čas zunaj in hodili domov jest in spat, samo si vseeno tega ne upam dat malima. Probam najt kompromis, da gemo pač skup ven - vem, da ni isto, ampak boljše kot nič pa je... Probam dopovedat svoji sestri, ki se spominja najinega otroštva, da je zdaj drugače: da včasih so vsi sami šetali okoli, zdaj pa bi bil tak otrok dejansko bolj izpostavljen, ker bi bil edini brez staršev zraven... Če bi kdo komu kaj hotel, bi se direkt na tega spravil...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
17.2.2012 14:20:14   
ronja
prav ji je, kaj pa ga je puščala samega

A si zmešan, to je pa grozno, kaj res misliš, da kdo tako misli???user posted image Ne, nobena mama si tega ne zasluži, to je najbolj grozna stvar, ki se ti lahko zgodi! Ne mislim, da je bila tista mamica karkoli kriva, lahko bi samo špecerijo v hladilnik zlagala, pa bi se lahko isto zgodilo, samo pravim, da si ne upam puščat malih kot so puščali nas - in imam včasih slabo vest zato, ampak če ju ne vidim/slišim, sem živčna. Saj gre na boljše, večji kot sta - ampak mirna bom šele, ko bom imela občutek,d a se lahko pred večino nevarnosti branita/izogneta...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
17.2.2012 14:32:59   
diana 28
Se strinjam z liliano... Grozno je, da se tako obsoja mamo. V naših krajih je bil primer, ko je otrok padel v kopalnici, ker je splezal na kad in se ubil. Starši so bili doma. Moj bratranec se je igral na dvorišču pred hišo, mimo je vodila glavna cesta in so ga hoteli ugrabiti -so ga tlačili v avto (je bila še Jugoslavija-lahko bi rekli, da je nemogoče vendar je resnično), mama je to opazila skozi okno. Če tega slučajno nebi opazila ga verjetno nebi več videla.

Tudi sama sem se enkrat za las izognila, da nebi padla z balkona, ko je moja mama kuhala kosilo. Groza me je, da bi njo obsojali za mojo neumnost, če bi slučajno bilo usodno. Niti ni bila  neumnost, ker sem šla korak nazaj, ne da bi vedela, da je za mano steber, ki me je odbil naprej, da sem se kmalu prekucnila.

Ne zagovarjam te mame, vendar je nočem niti obsojati..... Še posebej ne, ker ne poznamo ozadja. In nihče ne more 100% .

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
17.2.2012 21:54:36   
K_a_t_i
OK.. ne morem verjet kakšna zgražanja, če 5 letnika pustiš doma samega 15 minut - zato, da odneseš smeti, da skočiš v trgovino, da ne vlačiš bolnega z 39C pri 0C v sabo, ko pelješ bratca v vrtec...
Ko smo bili mi majhni, smo pri 4h, 5h letih sami hodili v vrtec, cele dneve smo se SAMI podili po igrišču, hodili smo v trgovino, do babice, ki je stanovala blizu,... Dobro - tega danes ne bi naredila zaradi prometa, zaradi vseh zgodbic, ki jih slišiš,... AMPAK - če smo bili 30 let nazaj dovolj zreli za vse zgoraj našteto, imamo pa zdaj totalno nesamostojne, nezrele, nevzgojene in nepredvidljive otroke, ki jim v istih letih niti toliko ne zaupamo, da 15 minut doma sami gledajo risanke?
Ma dajte no pretiravat...

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
18.2.2012 5:18:03   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

OK.. ne morem verjet kakšna zgražanja, če 5 letnika pustiš doma samega 15 minut - zato, da odneseš smeti, da skočiš v trgovino, da ne vlačiš bolnega z 39C pri 0C v sabo, ko pelješ bratca v vrtec...
Ko smo bili mi majhni, smo pri 4h, 5h letih sami hodili v vrtec, cele dneve smo se SAMI podili po igrišču, hodili smo v trgovino, do babice, ki je stanovala blizu,... Dobro - tega danes ne bi naredila zaradi prometa, zaradi vseh zgodbic, ki jih slišiš,... AMPAK - če smo bili 30 let nazaj dovolj zreli za vse zgoraj našteto, imamo pa zdaj totalno nesamostojne, nezrele, nevzgojene in nepredvidljive otroke, ki jim v istih letih niti toliko ne zaupamo, da 15 minut doma sami gledajo risanke?
Ma dajte no pretiravat...


Še eno zgražanje. 39 stopinj, bolan otrok in tako zelo pomembno v trgovinouser posted image . Marsikaj se lahko zgodi pri taki visoki vročini. In ko že pišete kaj je bilo nekdaj inkaj danes. Mama je naju s sestro pustila same doma, sicer sva bili že v OŠ, višji razredi. Sestra je iemal menstrualne krče, dala ji je tablete. Sestra pa še večje krče dobila, v glavnem grozno je bilo že samo gledat. Ne bom nikoli pozabla tega prizora, pa klicat strica in rešilca. Zato bolan otrok ne sodi sam dam, celo pa manj kot 5 let star, ap kaj ste normalne- samo zato, da je treb av trgovino it oz da bodo bolj samostojni- prej travme dobijo, kot ap samostojnostuser posted image

In se strinjam z ronjo. Ja vse to smo počeli, ampak smo imeli srečo. Poznam vsaj 2 primera ko jih je traktor povozil, 1 primer, ko jih je kombanj zmečkal, 1 primer, ko si je 4 letnik s sekiro odrezal 3 prste, 3 primere, ko jih je avto ali avtobus povozil do smrti, 1 primer ko je otrok pristal pod nogami krave, en kup primerov, ko so med skrivalnicami padali iz skladovnice drv, iz senika iz kmetijskih strojev.... Ogromno nesreč se je zgodilo včasih, ampak mi smo imeli samo srečo
Ravno včeraj sva se s sestro pogovarjali, kaj vse sva počeli, ko ni bilo staršev doma. Ko sta prišla domov, pa sta ju počakala 2 angelčka, ki se delata da čistita, brišeta prah, da starejši čuva mlajšega, se delata da spita..... mi kar da malo mislit, kaki smo res bili včasih in dvomim, da so lahko kaj bolj pridni danes.
In zaradi vsega tega nisem nič kaj bolj samostojna ali zrelauser posted image . Sem bila zelo dolgo časa zelo sramežljiva in nesamostojna....Mam občutek, da je moj otrok zdaj bolj samostojen in iznajdljiv v novih situacijah, nič sramežljiv in tudi zrel za svoja leta. Tega se lahko nauči tudi na drugačen način in ne samo na tak način, da jaz izzivam usodo in ga puščam samega doma.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 18.2.2012 5:34:02 >

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
18.2.2012 8:27:26   
pelin
Kdo bi si mislil, da je tema ( še vedno) spet tako aktualna....pred časom, sem imela na tejle temi zaradi nekaterih  občutek da se borim z mlini na veter ...no očitno se mora vedno narediti tragedija ( tako kot na žalost pri tem fantku), da nekateri spremenijo mišljenje...žalostno....
Tudi jaz niti pod razno ne obsojam mamice...ravno nasprotno...groza me je ob misli.. kaj uboga ženska preživlja...hja...žal pa  nekateri še vedno gledajo na to, da se to lahko pripeti le drugim, njim pač ne...
Podpis pod Hope2...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
18.2.2012 9:10:16   
Mimona29
Žalostno, boga mami ... niti v sanjah si ne moram predstavljati kaj preživlja ... :(

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
18.2.2012 9:39:42   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


Še eno zgražanje. 39 stopinj, bolan otrok in tako zelo pomembno v trgovinouser posted image .

Ne boš verjela - ampak tudi otrok z vročino (mimogrede - moj pri 39C ne zgleda bolan) mora jesti.

Primeri, ki jih navajaš - grem pa stavit, da so bili odrasli zraven. To so stvari, ki se zgodijo v trenutku in na žalost tudi prisotnost staršev ne pomaga.

Še to bom dodala - ko si bila najstnica imaš pa verjetno še en kup neverjetnih zgodb, ki bi se lahko nesrečno končale. Kaj potem to pomeni - da boste tudi pri 20h svoje otroke še za roko držale?

Se pa sreinjam, da so si otroci različni - svojega tamlajšega dvomim, da bom pri istih letih pustila doma. Je preveč "živ". Tako da - mislim, da lahko vsak sam kar dobro oceni kaj ja in kaj ne.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 18.2.2012 9:44:55 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
18.2.2012 10:02:15   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

ne morem da ne bi............Zvezdic_a...jaz ti pa verjame ...čisto vse...verjamem da je tvoj otrok zelo odgovoren...če ni mati mora biti vsaj on... user posted image



Podpis!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
18.2.2012 12:46:50   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


Še eno zgražanje. 39 stopinj, bolan otrok in tako zelo pomembno v trgovinouser posted image .

Ne boš verjela - ampak tudi otrok z vročino (mimogrede - moj pri 39C ne zgleda bolan) mora jesti.

Primeri, ki jih navajaš - grem pa stavit, da so bili odrasli zraven. To so stvari, ki se zgodijo v trenutku in na žalost tudi prisotnost staršev ne pomaga.

Še to bom dodala - ko si bila najstnica imaš pa verjetno še en kup neverjetnih zgodb, ki bi se lahko nesrečno končale. Kaj potem to pomeni - da boste tudi pri 20h svoje otroke še za roko držale?

Se pa sreinjam, da so si otroci različni - svojega tamlajšega dvomim, da bom pri istih letih pustila doma. Je preveč "živ". Tako da - mislim, da lahko vsak sam kar dobro oceni kaj ja in kaj ne.


Verjamem samo, da ne živimo v takem pomanjkanju, da ne bi imel ama baš ništa doma za jestuser posted image

Življenje na kmetiji je bilo tako, da starši odpeljejo otroka na njivo, tam si otroci najdejo zabavo, starši pa delajo. MEdtem ko orje, žanje.... ne more še pazit in gledat otroka, otroci se pa skrivajo, lovijo in spet ne pazijo kaj se okoli dogaja. Starši se ne ukvarjajo z otroci, je tako, kot da bi šli za 5 ali 15 minut v trgovino. Kar se tiče sekanja drv, smo sekali ko smo bili sami doma. V šolo smo se samo vozili z bicikli od 3 razreda OŠ, staršev ni bilo zraven, da bi nas čuvali in zato smrtni izzidi.

Otrok se uči tudi tako, da si ob njem in mu lahko poveš, da je nevarno, tega se ne sme itd, itd. In četudi mu visim za ritjo bo lahko samostojen in odgovoren z leti in čez par let ne bom rabila skakat za njim. Otrok se pač določenih stvari ne more naučit iz lastnih izkušenj ali da ga prepustimo samemu sebi v določenih situacijah- zaradi tega ne bo bolj samostojen. Ko je bil dojenček smo dali na stopnice zaporo, med tem se je naučil, da na stopnicah mora bit previden, če ne pade. Tako se bo tudi pri 20 letih naučil kaj je nevarno in kaj ne in ne bo rabil mene zraven. Kapišuser posted image , ker zveniš mi prav tako, kot en kolega, ko je rekel, pa naj pade po štengah, bo naslednjič že vedel, da je nevarnouser posted image .

In prav dobro se zavedam, da bodo situacije, ko ga ne bom mogla pazit, ko se bo zgodila nesreča, ampak če ga lahko obvarujem s tem da sem zdaj ob njem, ga bom. Vem kaki lumpi smo bili mi in kaj smo vse počeli sami, ne vem zakaj ne bi bil tudi moj tak- čeprav smo vsi ob starših angelčki. In zato se mi včasih zdi ocenjevanje otrok iz starševskih oči nezadosten razlog, da se ga pusti samega. Sem tudi že nekje napisala zgodbo, da so starši svoja dva otroka puščali vsak dan več kot 2 leti doma za tistih par minut, da sta skočila na molitev v džamijo. Bi rekla, da sta otroka bila res zelo odgovorna in samostojna, ker sta bila tolikokrat tako pridna, pa je žal prišel dan, ko ju je malčica počakala na pločniku. user posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 18.2.2012 12:49:14 >

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
18.2.2012 16:22:18   
Star_a
Ja tako je draga pelin.Zato ga tudi zdaj učim kuhat,da bo tako odgovoren,da ko pridem domov da bom imela kaj za jest

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
18.2.2012 18:21:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Kdo bi si mislil, da je tema ( še vedno) spet tako aktualna....pred časom, sem imela na tejle temi zaradi nekaterih  občutek da se borim z mlini na veter ...no očitno se mora vedno narediti tragedija ( tako kot na žalost pri tem fantku), da nekateri spremenijo mišljenje...žalostno....
Tudi jaz niti pod razno ne obsojam mamice...ravno nasprotno...groza me je ob misli.. kaj uboga ženska preživlja...hja...žal pa  nekateri še vedno gledajo na to, da se to lahko pripeti le drugim, njim pač ne...
Podpis pod Hope2...



Kdo....?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: od katerega leta jim zaupate, da so kakšn...
19.2.2012 19:31:51   
tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: nina166


IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Julija08
Jaz sina (3,5) pustim samega ..... cca. 20 min ko grem v spodnji štuk k mami na kavo,

user posted image Ne vem, folk je res bolan.



Odvisno ..... štuk v bloku ali štuk v stanovanjski hiši.

Glede na to da gre za 3,5 letnega otroka gre sigurno za mankajoč štuk v glavi. Žalostno je predvsem to, da se mamice niti ne zavedajo kaj počnejo, kar bi lahko že ocenjevali s stališča opravilne sposobnosti skrbeti za otroka.

Ne gre le za lahkomiselnost ampak za zanemarjanje, katerega resničnost se izkaže šele ko je prepozno, ob nesreči.

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 117
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?