|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: matematični kenguru-1.razred
10.3.2012 9:59:30   
Lidy
Mi smo dobili domov obvestilo, da bo potekalo tekmovanje in geslo, ki ga ima otrok, da lahko na spletni strani po 15.3. preverimo rezultate.
Spodaj pa privolitev staršev, da se lahko otrok tekmovanja udeleži. Tako, da mislim, da so vsi prvošolčki dobili možnost udeležbe.
Našega sem vprašala, če bi šel na matematično tekmovanje in je bil zelo vesel, da ga bom prijavila. Meni je to čisto dovolj. Otrok je pripravljen sodelovati, se tega veseli in pridobil si bo nove izkušnje.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: matematični kenguru-1.razred
11.3.2012 10:22:33   
benika
Tudi naš prvošolec gre na Kengurujčka. Pa sem kupila te dodatne naloge na dmfa. Naš otrok uživa v reševanju takih in drugačnih nalog in doma sam prosi, če jih lahko rešuje. Zame to ni piflanje otroka, noben dril, ampak sem samo vesela, da si sam želi reševanja in učenja.

In če katera rabi naloge...mail v zs.

(odgovor članu Lidy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: matematični kenguru-1.razred
13.3.2012 18:29:40   
urška76

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Učitelj, ne bi smel NIKOLI odločati o tem, kateri otrok bo tekmoval v znanju in kateri ne. To je selekcija otrok na podlagi učiteljevega mnenja.


ok, mogoče sem se v zgornjem postu dvoumno izrazila. pri nas je učiteljica izbrala na podlagi dveh testov, ki so jih pisali v šoli in ne na lepe oči.


No meni je pa lani na GU po tekmovanju rekla, da so jo eni presenetili pozitivno, od drugih pa je pričakovala več. Tako, da meni se zdi prav, da se otroci sami odločijo, če želijo tekmovati. Našemu je tekmovanje v veselje in gre seveda tudi letos. Kakšen bo pa rezultat mi je pa pomembno samo zato, da si približno (na daleč user posted image ) predstavljam kako bo potem pri ocenah.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: matematični kenguru-1.razred
13.3.2012 20:02:37   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


IZVIRNO SPOROČILO: urška
.... sicer pa naloge najdeš tudi na spletu.

Kakšen link na naloge za začetek?



resno sprašuješ? zdajle linkov ne bom iskala. lani sem naloge našla na spletu. na spletni strnai ene osnovne šole, ampak se ne spomnim več katere. in kolikor vem, se dajo dobit tudi na uciteljska.net

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: matematični kenguru-1.razred
13.3.2012 20:33:40   
mayci
Naš se je sam odločil, da želi iti in sem domov dobila samo obvestilo, da je prijavljen na to tekmovanje. Jim je pa učiteljica dala vsak dan en test (lanski) domov, da ga skupaj rešimo in vidimo, kakšne naloge bodo.. user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: matematični kenguru-1.razred
14.3.2012 7:33:39   
*alja*
benika, sem vam poslala ZS.

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: matematični kenguru-1.razred
14.3.2012 8:21:16   
Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: Lidy

Mi smo dobili domov obvestilo, da bo potekalo tekmovanje in geslo, ki ga ima otrok, da lahko na spletni strani po 15.3. preverimo rezultate.
Spodaj pa privolitev staršev, da se lahko otrok tekmovanja udeleži. Tako, da mislim, da so vsi prvošolčki dobili možnost udeležbe.
Našega sem vprašala, če bi šel na matematično tekmovanje in je bil zelo vesel, da ga bom prijavila. Meni je to čisto dovolj. Otrok je pripravljen sodelovati, se tega veseli in pridobil si bo nove izkušnje.


Pri nas je enaka praksa, obvestilo in privolitev, ki smo jo morali podpisati (če seveda želimo, da se otrok tekmovanja udeleži), smo dobili že pred časom, nedavno pa še kodo za online dostop do rezultatov. Pri nas gredo na tekmovanje vsi in to je po mojem mnenju edino pravilno. Otroci morajo imeti možnost, da se udeležijo takih zadev, selekcija tako zgodaj je zame povsem neprimerna. Nenazadnje je tudi Ministrstvo jasno izrazilo stališče, da mora biti udeležba omogočena vsem učencem, če tako želijo.

Pri nas so vadili le 3x in sicer na primerih iz prejšnjih let, rezultate enega testa smo starši dobili na vpogled na govorilnih urah. Meni se zdi pomembno edino to, da otroke pripravijo na sistem tekmovanja, saj za tiste ki se s takimi testi srečujejo prvič (večina?), ni preveč lahko, vmes so še tisti, ki še ne znajo brati, tako da je naloga še težja, so namreč povsem odvisni od 3x poslušanja navodil. Sama imam naloge doma, na hčerino željo sva rešili 8 nalog, pri čemer sem jo opozorila predvsem na pravilno in zbrano poslušanje, natančnost pri obkroževanju odgovorov in skrbno prepisovanje pravilnih odgovorov v razpredelnico. Pri prepisih se namreč zgodi veliko napak, to so potrdile tudi učiteljice. Pri nas so dali pobudo, da bi ta prepis naredila komisija in ne otroci, a ne vem, kako bodo potem dejansko to delali.

Osebno mi je čisto mimo, da se iz tega dela neka fama, da se otroke načrtno pripravlja, da pravzaprav starši tekmujejo, kateri od njihovih otrok bo tako "pameten", da bo rešil vse naloge. Zame je to pač ena od izkušenj, ki jo bodo naši otročki pridobili, nekje je pač treba začeti. Fino je, da se seznanijo s sistemom, kako stvar sploh deluje, da niso zmedeni. To je zame edini smisel teh predhodnih testov. Vse, kar je več, je nepotrebno. Če pa otrok seveda kaže izjemno zanimanje za reševanje, potem pač to kot starš spodbujaš, ampak z neko zdravo mero.

Srečno, uspešno in predvsem sproščeno kengurujčkanje!


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Lidy)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: matematični kenguru-1.razred
14.3.2012 8:34:40   
pety78
Osebno mi je čisto mimo, da se iz tega dela neka fama, da se otroke načrtno pripravlja, da pravzaprav starši tekmujejo, kateri od njihovih otrok bo tako "pameten", da bo rešil vse naloge. Zame je to pač ena od izkušenj, ki jo bodo naši otročki pridobili, nekje je pač treba začeti. Fino je, da se seznanijo s sistemom, kako stvar sploh deluje, da niso zmedeni. To je zame edini smisel teh predhodnih testov. Vse, kar je več, je nepotrebno. Če pa otrok seveda kaže izjemno zanimanje za reševanje, potem pač to kot starš spodbujaš, ampak z neko zdravo mero.


Podpis!

Naš je sicer reševal te naloge včeraj zvečer. In je revež jokal, ko je moral končati, ker je pač bil čas za spanje! user posted image
Tako da očitno res uživa v tem. Bova midva to malo več reševala, pa ne zgolj zaradi kenguruja, ki je itak že jutri, ampak ker to zelo rad počne. Pa seveda v mejah normale. Očitno bom jaz tista, ki bom morala bremzati in ga na igrišče še malo poslati. user posted image

_____________________________



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: matematični kenguru-1.razred
15.3.2012 17:49:49   
*alja*
benika hvala vam user posted image user posted image user posted image , zdaj je kenguru že itak mimo, so pa to fajn naloge za mal pogledat ko jim je dolgčas.

Kako pa je z rezultati? Tam piše po 15, a to so vsi rezultati naenkrat objavljeni al kako? Smo v 1 razredu tak da še ne vemo kako to gre.

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: matematični kenguru-1.razred
15.3.2012 19:34:06   
petarda
Naši so že objavljeni. Dva je zgrešil user posted image

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: matematični kenguru-1.razred
15.3.2012 19:39:18   
*bubi*
Moj je imel enega narobe. Ali bolje rečeno, 6 jih je imel prav user posted image

< Sporočilo je popravil *bubi* -- 15.3.2012 19:40:13 >


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: matematični kenguru-1.razred
21.3.2012 14:04:04   
tehnofil
Lepo je to, da vsak tekmovalec že v samem štartu prejme 7 točk, potem pa za vsako nalogo dodatne 4 točke.

Sicer pa, našemu je šlo odlično, sva pa prej na njegovo željo reševala tudi kakšno nalogo iz 2 in 3 razreda (tiste, ki so podobne onim iz 1r.)

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: matematični kenguru-1.razred
21.3.2012 14:48:56   
Leela
Sem včeraj prvič slišala za tega kenguruja v službi. Pri nas v 1.razredu ni tega tekmovanja.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?