|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 15:28:48   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ja, jaz sem rekla, da je....ti si rekla da preide......user posted image


ok, zgleda imaš svojo osebno definicijo, ki je ni v knjigi - care to elaborate?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 526
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 15:40:05   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ko sem jaz opozarjala tu gor na samohranilke, ki se švercajo, na s.p.je, ki dopustujejo 5 krat na leto na sejšelih, za plačilo vrtca pa so bili v 3. razredu, za otroške doklade tudi.....mi je večina rekla "pa kaj....brigaj se zase, se ljudje pač znajdejo".....in marsikdo isti od tistih, sedaj poziva k kolektivizmu (pa zdaj sploh ne mislim tebe osebno)......

Takim pozivom in taki dvojni morali jaz ne verjamem....pa če je tebi to še tako nelogično.....


zakaj pa njim ne verjameš, Janši pa? saj si niso tako različni v svoji dvojni morali.

ne bi ravno uporabila besede nelogično za tole zgoraj, nekonsistetno ali nedosledno mi je. in zakaj različna/dvojna merila uporabljaš ti (za Janšo enega, za "marsikatere" pa drugega), če te to moti?


Zdaj bom pa počasi mislila, da si v Amsterdamu, ne na Švedskem.....user posted image

Drugače, da ne bo pomote.....jaz Janeza Janše živega ne morem......se mi želodec obrne, ko ga vidim......nikoli ga nisem volila, nikoli kovala v zvezde ali nemara celo masturbirala ob njegovi sliki......

Ker pa vidim, da je tebi vse nelogično, da bi rada neke definicije......je bolje, da se umaknem......če pa želiš jasnejšo sliko, pa si preberi vse kar sem do zdaj napisala na tej temi, ali na kateri podobni drugi temi, da si boš lažje ustvarila sliko.....o čem v bistvu jaz govorim......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 527
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 16:14:16   
Raho
O, moj bog, blagor vam, ki živite v svoji nevednosti!
A se res nihče od vas ne zaveda, da je to samo še ena poteza vlade, da si javni in zasebni sektor skočita v lase, da bodo oni tam zgoraj imeli mir?
Ali se gospodarstvo ne zaveda, da tukaj ni govora o delavcu, ki za tekočim trakom gara za minimalca, ampak je govora o takih in drugačnih tajkunih, managerskih prevzemih, NO in off shore računih vseh, ki tako ali drugače služijo? Kdo je državo pripeljal na rob preživetja? Vse vlade doslej, ne gospodarstvo in ne javni sektor. Najemali so se krediti, da so se lahko izvrševale takšne in drugačne investicije, denar se je talal nad in pod mizo in vse vlade doslej so si zatiskale oči, ker so od tega posamezniki imeli korist. In sedaj, ko denarja ni (npr. milijarde so šle v izgradnjo avtocestnega križa, vse firme, ki so sodelovale pa so propadle - kako, če pa je denar bil???? kje je?), je potrebno narediti "svajo" med ljudmi. Mi pa bomo dalje harali in si delili... Glavno, da raja nič ne vidi, ker se pobija med sabo. Teh 800 mio €, ki jih sedaj nameravajo prišparati na plečih ljudi (ne dotika se samo delavcev v JU, ampak tudi vseh prejemnikov socialnih transferjev - pa da ne bo pomote - kvazi mame samohranilke so izvzete iz tega, delavcev v gospodarstvu, ki garajo za tekočim trakom...) je pljunek v morje tistega, kar se je v tej državi pokradlo, raztalalo, podkupilo...
Fajn bi bilo, da bi bile vse dosedanje vlade samokritične, da bi tudi JJ, ki je bil na oblasti pred BP, priznal, da so ga takrat srali tako, da je glava bolela. Ampak ne, sedaj, ko je prišel nazaj na oblast, je on svetal in vzoren primer čistosti in razlaga, da mi živimo na luni. Kje pa je on bil ta 4 leta? Na Marsu?
Naj vam bo jasno, da se iz nobene vladne ekipe nihče ne bo zavzel za rajo, pomembno je, da je njim lepo. Saj, zato pa delavec za malico plača 4,50 €, poslanec pa lahko ima kosilo za 3,15 €. Zato delavec leti s knjižico na cesto, ex poslanec pa še leto dni po izteku mandata dobiva polno plačo (da si ima čas najti službo). SPREGLEJTE!!!!! Spreglejte, da so ti varčevalni ukrepi samo mazanje oči ljudstvu, nič drugega.

Ah, pa še nekaj: tisti/-a, ki je pisala o koriščenju EU sredstev iz projektov... Ne pisati takih nebuloz, če ste o njih doslej brali samo v nekih noticah na zadnjih straneh cajtngov ali ste slišali od sosede, ker je ona nekaj slišala na tržnici... Ko pa boste prvi projekt, ki se financira iz sredstev EU napisali, ga speljali do konca in počrpali sredstva, potem pa dajte... Ali pa vsaj en Operativni program preberite... Potem vam bo jasno, zakaj kolesarske hišice in steze in kaj jaz vem kaj. In ko boste vedeli, koliko administrativnih stroškov se lahko uveljavlja na projektu, boste vedeli, zakaj ravnatelj ni smel plačati kurjave in jo v celoti uveljavljati v projektu...

< Sporočilo je popravil Raho -- 18.4.2012 16:21:11 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 528
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 17:24:20   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

O, moj bog, blagor vam, ki živite v svoji nevednosti!
A se res nihče od vas ne zaveda, da je to samo še ena poteza vlade, da si javni in zasebni sektor skočita v lase, da bodo oni tam zgoraj imeli mir?

Ali se gospodarstvo ne zaveda, da tukaj ni govora o delavcu, ki za tekočim trakom gara za minimalca, ampak je govora o takih in drugačnih tajkunih, managerskih prevzemih, NO in off shore računih vseh, ki tako ali drugače služijo? Kdo je državo pripeljal na rob preživetja? Vse vlade doslej, ne gospodarstvo in ne javni sektor. Najemali so se krediti, da so se lahko izvrševale takšne in drugačne investicije, denar se je talal nad in pod mizo in vse vlade doslej so si zatiskale oči, ker so od tega posamezniki imeli korist. In sedaj, ko denarja ni (npr. milijarde so šle v izgradnjo avtocestnega križa, vse firme, ki so sodelovale pa so propadle - kako, če pa je denar bil???? kje je?), je potrebno narediti "svajo" med ljudmi. Mi pa bomo dalje harali in si delili... Glavno, da raja nič ne vidi, ker se pobija med sabo. Teh 800 mio €, ki jih sedaj nameravajo prišparati na plečih ljudi (ne dotika se samo delavcev v JU, ampak tudi vseh prejemnikov socialnih transferjev - pa da ne bo pomote - kvazi mame samohranilke so izvzete iz tega, delavcev v gospodarstvu, ki garajo za tekočim trakom...) je pljunek v morje tistega, kar se je v tej državi pokradlo, raztalalo, podkupilo...
Fajn bi bilo, da bi bile vse dosedanje vlade samokritične, da bi tudi JJ, ki je bil na oblasti pred BP, priznal, da so ga takrat srali tako, da je glava bolela. Ampak ne, sedaj, ko je prišel nazaj na oblast, je on svetal in vzoren primer čistosti in razlaga, da mi živimo na luni. Kje pa je on bil ta 4 leta? Na Marsu?
Naj vam bo jasno, da se iz nobene vladne ekipe nihče ne bo zavzel za rajo, pomembno je, da je njim lepo. Saj, zato pa delavec za malico plača 4,50 €, poslanec pa lahko ima kosilo za 3,15 €. Zato delavec leti s knjižico na cesto, ex poslanec pa še leto dni po izteku mandata dobiva polno plačo (da si ima čas najti službo). SPREGLEJTE!!!!! Spreglejte, da so ti varčevalni ukrepi samo mazanje oči ljudstvu, nič drugega.

Ah, pa še nekaj: tisti/-a, ki je pisala o koriščenju EU sredstev iz projektov... Ne pisati takih nebuloz, če ste o njih doslej brali samo v nekih noticah na zadnjih straneh cajtngov ali ste slišali od sosede, ker je ona nekaj slišala na tržnici... Ko pa boste prvi projekt, ki se financira iz sredstev EU napisali, ga speljali do konca in počrpali sredstva, potem pa dajte... Ali pa vsaj en Operativni program preberite... Potem vam bo jasno, zakaj kolesarske hišice in steze in kaj jaz vem kaj. In ko boste vedeli, koliko administrativnih stroškov se lahko uveljavlja na projektu, boste vedeli, zakaj ravnatelj ni smel plačati kurjave in jo v celoti uveljavljati v projektu...

100 in 100x podpišem vsako besedo!


_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 529
   [Brisano sporočilo]
18.4.2012 18:30:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 530
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 18:36:06   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

O, moj bog, blagor vam, ki živite v svoji nevednosti!
A se res nihče od vas ne zaveda, da je to samo še ena poteza vlade, da si javni in zasebni sektor skočita v lase, da bodo oni tam zgoraj imeli mir?

Ali se gospodarstvo ne zaveda, da tukaj ni govora o delavcu, ki za tekočim trakom gara za minimalca, ampak je govora o takih in drugačnih tajkunih, managerskih prevzemih, NO in off shore računih vseh, ki tako ali drugače služijo? Kdo je državo pripeljal na rob preživetja? Vse vlade doslej, ne gospodarstvo in ne javni sektor. Najemali so se krediti, da so se lahko izvrševale takšne in drugačne investicije, denar se je talal nad in pod mizo in vse vlade doslej so si zatiskale oči, ker so od tega posamezniki imeli korist. In sedaj, ko denarja ni (npr. milijarde so šle v izgradnjo avtocestnega križa, vse firme, ki so sodelovale pa so propadle - kako, če pa je denar bil???? kje je?), je potrebno narediti "svajo" med ljudmi. Mi pa bomo dalje harali in si delili... Glavno, da raja nič ne vidi, ker se pobija med sabo. Teh 800 mio €, ki jih sedaj nameravajo prišparati na plečih ljudi (ne dotika se samo delavcev v JU, ampak tudi vseh prejemnikov socialnih transferjev - pa da ne bo pomote - kvazi mame samohranilke so izvzete iz tega, delavcev v gospodarstvu, ki garajo za tekočim trakom...) je pljunek v morje tistega, kar se je v tej državi pokradlo, raztalalo, podkupilo...
Fajn bi bilo, da bi bile vse dosedanje vlade samokritične, da bi tudi JJ, ki je bil na oblasti pred BP, priznal, da so ga takrat srali tako, da je glava bolela. Ampak ne, sedaj, ko je prišel nazaj na oblast, je on svetal in vzoren primer čistosti in razlaga, da mi živimo na luni. Kje pa je on bil ta 4 leta? Na Marsu?
Naj vam bo jasno, da se iz nobene vladne ekipe nihče ne bo zavzel za rajo, pomembno je, da je njim lepo. Saj, zato pa delavec za malico plača 4,50 €, poslanec pa lahko ima kosilo za 3,15 €. Zato delavec leti s knjižico na cesto, ex poslanec pa še leto dni po izteku mandata dobiva polno plačo (da si ima čas najti službo). SPREGLEJTE!!!!! Spreglejte, da so ti varčevalni ukrepi samo mazanje oči ljudstvu, nič drugega.

Ah, pa še nekaj: tisti/-a, ki je pisala o koriščenju EU sredstev iz projektov... Ne pisati takih nebuloz, če ste o njih doslej brali samo v nekih noticah na zadnjih straneh cajtngov ali ste slišali od sosede, ker je ona nekaj slišala na tržnici... Ko pa boste prvi projekt, ki se financira iz sredstev EU napisali, ga speljali do konca in počrpali sredstva, potem pa dajte... Ali pa vsaj en Operativni program preberite... Potem vam bo jasno, zakaj kolesarske hišice in steze in kaj jaz vem kaj. In ko boste vedeli, koliko administrativnih stroškov se lahko uveljavlja na projektu, boste vedeli, zakaj ravnatelj ni smel plačati kurjave in jo v celoti uveljavljati v projektu...

100 in 100x podpišem vsako besedo!


+1

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 531
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 18:39:03   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Raho


A se res nihče od vas ne zaveda, da je to samo še ena poteza vlade, da si javni in zasebni sektor skočita v lase, da bodo oni tam zgoraj imeli mir?


Točno moje misli.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 532
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 18:59:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

O, moj bog, blagor vam, ki živite v svoji nevednosti!
A se res nihče od vas ne zaveda, da je to samo še ena poteza vlade, da si javni in zasebni sektor skočita v lase, da bodo oni tam zgoraj imeli mir?




V bistvu si javni in zasebni sektor sploh ne skačeta v lase....v lase si skačejo levi in desni.....predvsem po forumih, drugače v real življenju pa v bistvu tega nisem opazila, kljub nasprotnim mnenjem.....sama recimo nisem razdirala prijateljstev z vsemi prijateljicami, ki so zaposlene v javnem sektorju....kako si povemo, to pa je tudi vse....sicer se pa tudi o dedcih nismo vedno strinjale, hvala bogu.....user posted image

Ali se gospodarstvo ne zaveda, da tukaj ni govora o delavcu, ki za tekočim trakom gara za minimalca, ampak je govora o takih in drugačnih tajkunih, managerskih prevzemih, NO in off shore računih vseh, ki tako ali drugače služijo? Kdo je državo pripeljal na rob preživetja? Vse vlade doslej, ne gospodarstvo in ne javni sektor. Najemali so se krediti, da so se lahko izvrševale takšne in drugačne investicije, denar se je talal nad in pod mizo in vse vlade doslej so si zatiskale oči, ker so od tega posamezniki imeli korist. In sedaj, ko denarja ni (npr. milijarde so šle v izgradnjo avtocestnega križa, vse firme, ki so sodelovale pa so propadle - kako, če pa je denar bil???? kje je?), je potrebno narediti "svajo" med ljudmi. Mi pa bomo dalje harali in si delili... Glavno, da raja nič ne vidi, ker se pobija med sabo. Teh 800 mio €, ki jih sedaj nameravajo prišparati na plečih ljudi (ne dotika se samo delavcev v JU, ampak tudi vseh prejemnikov socialnih transferjev - pa da ne bo pomote - kvazi mame samohranilke so izvzete iz tega, delavcev v gospodarstvu, ki garajo za tekočim trakom...) je pljunek v morje tistega, kar se je v tej državi pokradlo, raztalalo, podkupilo...
Fajn bi bilo, da bi bile vse dosedanje vlade samokritične, da bi tudi JJ, ki je bil na oblasti pred BP, priznal, da so ga takrat srali tako, da je glava bolela. Ampak ne, sedaj, ko je prišel nazaj na oblast, je on svetal in vzoren primer čistosti in razlaga, da mi živimo na luni. Kje pa je on bil ta 4 leta? Na Marsu?
Naj vam bo jasno, da se iz nobene vladne ekipe nihče ne bo zavzel za rajo, pomembno je, da je njim lepo. Saj, zato pa delavec za malico plača 4,50 €, poslanec pa lahko ima kosilo za 3,15 €. Zato delavec leti s knjižico na cesto, ex poslanec pa še leto dni po izteku mandata dobiva polno plačo (da si ima čas najti službo). SPREGLEJTE!!!!! Spreglejte, da so ti varčevalni ukrepi samo mazanje oči ljudstvu, nič drugega.


Saj načeloma se strinjam s krivdo vseh vlad.......edini problem je le, da denarja res ni, zaradi vsega zgoraj naštetega in še česa drugega zraven.....vendar zgolj iskanje krivde in kazanje s prstom na krivce, denarja ne bo prineslo......

Ah, pa še nekaj: tisti/-a, ki je pisala o koriščenju EU sredstev iz projektov... Ne pisati takih nebuloz, če ste o njih doslej brali samo v nekih noticah na zadnjih straneh cajtngov ali ste slišali od sosede, ker je ona nekaj slišala na tržnici... Ko pa boste prvi projekt, ki se financira iz sredstev EU napisali, ga speljali do konca in počrpali sredstva, potem pa dajte... Ali pa vsaj en Operativni program preberite... Potem vam bo jasno, zakaj kolesarske hišice in steze in kaj jaz vem kaj. In ko boste vedeli, koliko administrativnih stroškov se lahko uveljavlja na projektu, boste vedeli, zakaj ravnatelj ni smel plačati kurjave in jo v celoti uveljavljati v projektu...


Jaz se pisala.....v kontekstu, da se recimo EU sredstva za gradnjo kolesarskih hišic (ki so recimo v kriznih časih bistveno manj pomembne kot izobrazba otrok) ne morejo koristiti za izplačilo plač MNZja ali kurjave za gretje otrok v šolah.....

Nisem pa pisala o zahtevnosti izpeljave črpanja sredstev iz EU in zahtevnosti pripravljanja projektov......


< Sporočilo je popravil liliana -- 18.4.2012 19:00:47 >

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 533
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 19:07:26   
Raho
joj, liliana... user posted image user posted image a ti res ne boš dojela enega enostavnega bistva: Svi su ti oni isti - levi, desni, srednji... Sam na lastno korist vsi gledajo...
In zakaj ne poiskati krivcev? Kaj je v tem slabega?

In mimogrede - 7% administrativnih stroškov v projektu je namenjenih tudi kurjavi... Ni dosti, nekaj pa vseeno je. In vsak, ki želi sodelovati v projektu, to mora vedeti. Da cela kurjava ne bo šla not. In tudi plače v MNZ-ju (če projekt ni tako nastavljen) žal ne bodo šle iz teh sredstev- Lahko pa bi se del teh plač uveljavljal s časovnicami na nekem projektu, če bi plače MNZ bile upravičeni strošek v finančnem načrtu in če bi MNZ v projektu sodeloval. Če te pa zanima karkoli v zvezi s projekti, pa kar vprašaj.

kaj bi prineslo denar? Evo: ustaviti vse investicijske gradnje, ki trenutno niso prioriteta, naučiti JU in tudi gospodarstvo, kako črpati sredstva iz EU projektov (tudi za plače) in sploh, kako pripraviti projekt, ustaviti javne razpise, kjer se avtomobili MNZ iz Prekmurja popravljajo v Ljubljani, ustaviti javne razpise za popravilo fotokopircev v JU, ko ti ljudje iz Nove Gorice hodijo popravljat fotokopirni stroj na Hodoš, ustaviti javne razpise za nabavo računalniške opreme v JU (za dve leti), ustaviti JR za nabavo novih službenih vozil na vseh ministrstvih, ustaviti zaposlovanje v celi JU za nekaj časa... Mariskaj bi se dalo. Ampak ljudem tam to ni v interesu...

Če ti nimaš denarja, najprej pogledaš, kako lahko prihraniš pri svojih izdatkih, najverjetneje ne pregledaš najprej, kako bi bilo najboljše prihraniti pri sosedu. Pri nas pa je žal tako, da se na ministrstvih (in medias res) ne bo šparalo... In če bi vlada res želela učinkovito prihraniti, bi dvignila DDV za 3%, vsi bi bili v istem zosu, ampak potem bi bila vlada državni sovražnik št. 1, državljani pa nič krivi...

< Sporočilo je popravil Raho -- 18.4.2012 19:16:40 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 534
   [Brisano sporočilo]
18.4.2012 19:14:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 535
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 19:21:00   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

O, moj bog, blagor vam, ki živite v svoji nevednosti!
A se res nihče od vas ne zaveda, da je to samo še ena poteza vlade, da si javni in zasebni sektor skočita v lase, da bodo oni tam zgoraj imeli mir?




V bistvu si javni in zasebni sektor sploh ne skačeta v lase....v lase si skačejo levi in desni.....predvsem po forumih, drugače v real življenju pa v bistvu tega nisem opazila, kljub nasprotnim mnenjem.....sama recimo nisem razdirala prijateljstev z vsemi prijateljicami, ki so zaposlene v javnem sektorju....kako si povemo, to pa je tudi vse....sicer se pa tudi o dedcih nismo vedno strinjale, hvala bogu.....user posted image

Ali se gospodarstvo ne zaveda, da tukaj ni govora o delavcu, ki za tekočim trakom gara za minimalca, ampak je govora o takih in drugačnih tajkunih, managerskih prevzemih, NO in off shore računih vseh, ki tako ali drugače služijo? Kdo je državo pripeljal na rob preživetja? Vse vlade doslej, ne gospodarstvo in ne javni sektor. Najemali so se krediti, da so se lahko izvrševale takšne in drugačne investicije, denar se je talal nad in pod mizo in vse vlade doslej so si zatiskale oči, ker so od tega posamezniki imeli korist. In sedaj, ko denarja ni (npr. milijarde so šle v izgradnjo avtocestnega križa, vse firme, ki so sodelovale pa so propadle - kako, če pa je denar bil???? kje je?), je potrebno narediti "svajo" med ljudmi. Mi pa bomo dalje harali in si delili... Glavno, da raja nič ne vidi, ker se pobija med sabo. Teh 800 mio €, ki jih sedaj nameravajo prišparati na plečih ljudi (ne dotika se samo delavcev v JU, ampak tudi vseh prejemnikov socialnih transferjev - pa da ne bo pomote - kvazi mame samohranilke so izvzete iz tega, delavcev v gospodarstvu, ki garajo za tekočim trakom...) je pljunek v morje tistega, kar se je v tej državi pokradlo, raztalalo, podkupilo...
Fajn bi bilo, da bi bile vse dosedanje vlade samokritične, da bi tudi JJ, ki je bil na oblasti pred BP, priznal, da so ga takrat srali tako, da je glava bolela. Ampak ne, sedaj, ko je prišel nazaj na oblast, je on svetal in vzoren primer čistosti in razlaga, da mi živimo na luni. Kje pa je on bil ta 4 leta? Na Marsu?
Naj vam bo jasno, da se iz nobene vladne ekipe nihče ne bo zavzel za rajo, pomembno je, da je njim lepo. Saj, zato pa delavec za malico plača 4,50 €, poslanec pa lahko ima kosilo za 3,15 €. Zato delavec leti s knjižico na cesto, ex poslanec pa še leto dni po izteku mandata dobiva polno plačo (da si ima čas najti službo). SPREGLEJTE!!!!! Spreglejte, da so ti varčevalni ukrepi samo mazanje oči ljudstvu, nič drugega.


Saj načeloma se strinjam s krivdo vseh vlad.......edini problem je le, da denarja res ni, zaradi vsega zgoraj naštetega in še česa drugega zraven.....vendar zgolj iskanje krivde in kazanje s prstom na krivce, denarja ne bo prineslo......

Ah, pa še nekaj: tisti/-a, ki je pisala o koriščenju EU sredstev iz projektov... Ne pisati takih nebuloz, če ste o njih doslej brali samo v nekih noticah na zadnjih straneh cajtngov ali ste slišali od sosede, ker je ona nekaj slišala na tržnici... Ko pa boste prvi projekt, ki se financira iz sredstev EU napisali, ga speljali do konca in počrpali sredstva, potem pa dajte... Ali pa vsaj en Operativni program preberite... Potem vam bo jasno, zakaj kolesarske hišice in steze in kaj jaz vem kaj. In ko boste vedeli, koliko administrativnih stroškov se lahko uveljavlja na projektu, boste vedeli, zakaj ravnatelj ni smel plačati kurjave in jo v celoti uveljavljati v projektu...


Jaz se pisala.....v kontekstu, da se recimo EU sredstva za gradnjo kolesarskih hišic (ki so recimo v kriznih časih bistveno manj pomembne kot izobrazba otrok) ne morejo koristiti za izplačilo plač MNZja ali kurjave za gretje otrok v šolah.....

Nisem pa pisala o zahtevnosti izpeljave črpanja sredstev iz EU in zahtevnosti pripravljanja projektov......


No mi smo pridobili 6 evropskih TEMPUS projektov in 2 7OFPja, ki so bili večinoma naravnani tako, da je šlo skoraj 50% nazaj v EU prek mobilnosti, trainerjev... Na strani prejemnika je šlo v večji meri za nek socialni korektiv k plačam, v resnici učinka nobenega... O zadnjem evropskem projektu pa raje ne bi, ker bi se človek zjokal, za kaj daje Evropa denar in kdo ima od tega koristi (za bruhat user posted image ).



Če se prijavljaš na tovrstne projekte kot sta TEMPUS in 7OFP, veš, da gre za prenos dobrih praks ter diseminacijo in da so namenjeni mobilnosti in train the trainer. Ti projekti ne bodo prinesli k plačam zaposlenih NIČ. Prinesejo pa k ugledu inštitucije, ki se je prijavljala in jih izpeljala. Ti so bolj zaradi raitinga. 7OFP pa je namenjen raziskavam, če se ne motim (teh ne spremljam, ker niso v moji domeni).

< Sporočilo je popravil Raho -- 18.4.2012 19:22:20 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 536
   [Brisano sporočilo]
18.4.2012 19:26:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 537
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 19:29:13   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA



No mi smo pridobili 6 evropskih TEMPUS projektov in 2 7OFPja, ki so bili večinoma naravnani tako, da je šlo skoraj 50% nazaj v EU prek mobilnosti, trainerjev... Na strani prejemnika je šlo v večji meri za nek socialni korektiv k plačam, v resnici učinka nobenega... O zadnjem evropskem projektu pa raje ne bi, ker bi se človek zjokal, za kaj daje Evropa denar in kdo ima od tega koristi (za bruhat user posted image ).




A lahko ugibamo user posted image
Z ustanovitvijo EU so se uresničile Hitlerjeve želje po mirni poti ... ampak zgleda, da brez vojne tudi tokrat ne bo šlouser posted image

EU rešuje samo banke - banke so kapital, do kapitala pa ima dostop le peščica. In mi naj zategujemo pas user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 538
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 19:34:15   
Raho

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


IZVIRNO SPOROČILO: Raho

joj, liliana... user posted image user posted image a ti res ne boš dojela enega enostavnega bistva: Svi su ti oni isti - levi, desni, srednji... Sam na lastno korist vsi gledajo...
In zakaj ne poiskati krivcev? Kaj je v tem slabega?

In mimogrede - 7% administrativnih stroškov v projektu je namenjenih tudi kurjavi... Ni dosti, nekaj pa vseeno je. In vsak, ki želi sodelovati v projektu, to mora vedeti. Da cela kurjava ne bo šla not. In tudi plače v MNZ-ju (če projekt ni tako nastavljen) žal ne bodo šle iz teh sredstev- Lahko pa bi se del teh plač uveljavljal s časovnicami na nekem projektu, če bi plače MNZ bile upravičeni strošek v finančnem načrtu in če bi MNZ v projektu sodeloval. Če te pa zanima karkoli v zvezi s projekti, pa kar vprašaj.

kaj bi prineslo denar? Evo: ustaviti vse investicijske gradnje, ki trenutno niso prioriteta, naučiti JU in tudi gospodarstvo, kako črpati sredstva iz projektov (tudi za plače), ustaviti javne razpise, kjer se avtomobili MNZ iz Prekmurja popravljajo v Ljubljani, ustaviti javne razpise za popravilo fotokopircev v JU, ko ti ljudje iz Nove Gorice hodijo popravljat fotokopirni stroj na Hodoš, ustaviti javne razpise za nabavo računalniške opreme v JU (za dve leti), ustaviti JR za nabavo novih službenih vozil na vseh ministrstvih, ustaviti zaposlovanje v celi JU za nekaj časa... Mariskaj bi se dalo. Ampak ljudem tam to ni v interesu...


Jaz pa mislim, da v javni upravi vlada PRENORMIRANA birokracija in tehnokracija, ki se je, če smo realni privlekla v enem delu tudi iz "razvitega" gospodarstva. Saj se je v zadnjih 10 letih razvilo *n znanosti o menedžiranju v JU, ki zgleda tako, da se poudarja "timsko delo", ki pomeni prelaganje in navidezno pregledovanje papirjev, vsak strokovni sodelavec ima zraven še 5 pomočnikov, noben pa navadno ne v kaj je njegova delovna obveza. Evo jaz sem danes v JU stavkala tako, da sem dala 1 dan dopusta, a vseeno prišla v službo ob 6.55 in odšla ob 17.25 se zaprla v pisarno in uredila vse tisto, kar bi mi običajno vzelo 3 dni (zaradi nenehnih brezveznih vpadov šefa, sodelavcev..). 2 sodelavca pa "nahecala", da sta v času stavke pobelila hodnik, evo barvo sem kupila pa sama.



Pri nas smo danes vsi delali tisto, kar nam drugače zaradi dela s strankami ostaja ob robuuser posted image in prav pasalo je, da smo lahko popucale neke papirnate zaostanke. Je pa res, da je v JU prenormirana birokracija in tehnokracija. To je vidno tudi, ko potrebuješ neke informacije pa moraš preklicati pol ministrstva, ker tisti, ki ga dobiš, na tem ne dela in nima sploh pojma, kaj hočeš, pa pol dneva izgubiš s telefonijado.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 539
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 19:35:40   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

O, moj bog, blagor vam, ki živite v svoji nevednosti!
A se res nihče od vas ne zaveda, da je to samo še ena poteza vlade, da si javni in zasebni sektor skočita v lase, da bodo oni tam zgoraj imeli mir?



"Če kdaj v politiki obtičiš, je včasih najbolje začeti prepir - začni pepir, čeprav ne veš, kako boš v nejm zmagal, kajti el takrat, ko prepir treja in je vse v gibanju, lahko upaš uzreti pot, po kateri se boš prebil."

Ciceron (malo pred padcem Imperija)

Politika je že tisočletja ista in se vrti po istem principu, vedno znova in znova. Poganjajo jo pohlep, denar in volja do moči. Pa ji eni šae kar zaupate user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 540
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 19:38:18   
Raho

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA



No mi smo pridobili 6 evropskih TEMPUS projektov in 2 7OFPja, ki so bili večinoma naravnani tako, da je šlo skoraj 50% nazaj v EU prek mobilnosti, trainerjev... Na strani prejemnika je šlo v večji meri za nek socialni korektiv k plačam, v resnici učinka nobenega... O zadnjem evropskem projektu pa raje ne bi, ker bi se človek zjokal, za kaj daje Evropa denar in kdo ima od tega koristi (za bruhat user posted image ).




A lahko ugibamo user posted image
Z ustanovitvijo EU so se uresničile Hitlerjeve želje po mirni poti ... ampak zgleda, da brez vojne tudi tokrat ne bo šlouser posted image

EU rešuje samo banke - banke so kapital, do kapitala pa ima dostop le peščica. In mi naj zategujemo pas user posted image



Glej, nejcko, nekaj denarja iz EU se namenja tudi projektom, tudi na področju softwera (beri izobraževanja), vendar jih najprej moraš znat dobro napisat, potem pa izpeljat in počrpat sredstva. Jaz sama sem bila primorana v to, ker nam plač ne zagotavlja nihče in pravzaprav sploh ne vem, če sem javni uslužbenec ali kaj za hudiča sem, ker za plače denar moram zbrati, ker mi nobeno božje ministrstvo denarja zanje ne nakaže.
In ja, res so eni projekti taki, da ne veš, če se naj jočeš ali smejiš ob njih, ampak če je to vir, iz katerega se lahko pridobivajo sredstva za plače... Ej, sori...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 541
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 19:39:48   
uškinamama
O, moj bog, blagor vam, ki živite v svoji nevednosti!

user posted image se nisi mogla zadržati, a ne?

Jp, miren dan brez strank. Uradno stavkala, neuradno delala. Da bi pa ta dan vzela dopust mi pa ni nekako etično user posted image

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 18.4.2012 19:40:27 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 542
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 19:50:23   
hajdi21
Se podpišem pod Rahouser posted image

Točno to, kar je napisala, se je zadnja leta dogajalo v JU. Delam tukaj že skoraj 20 let, pa sem delala na ministrstvih, sedaj pa v organu v sestavi in zadeve zelo zelo dobro poznam.

Vsi na položajih so kradli, posledice tega pa bomo nosili navadni delavci v JU......user posted image user posted image

Pa prosim, ne odgovarjajte na moj mail.......user posted image

Lp,

Hajdi21

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 543
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 19:52:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

joj, liliana... user posted image user posted image a ti res ne boš dojela enega enostavnega bistva: Svi su ti oni isti - levi, desni, srednji... Sam na lastno korist vsi gledajo...
In zakaj ne poiskati krivcev? Kaj je v tem slabega?




Raho.....o tem že teden dni govorim.......user posted image

Dejala sem, da zgolj iskanje krivca ne bo prineslo denarja.....ker tako vsemogočen pa oni tam gor tudi ni.....

In mimogrede - 7% administrativnih stroškov v projektu je namenjenih tudi kurjavi... Ni dosti, nekaj pa vseeno je. In vsak, ki želi sodelovati v projektu, to mora vedeti. Da cela kurjava ne bo šla not. In tudi plače v MNZ-ju (če projekt ni tako nastavljen) žal ne bodo šle iz teh sredstev- Lahko pa bi se del teh plač uveljavljal s časovnicami na nekem projektu, če bi plače MNZ bile upravičeni strošek v finančnem načrtu in če bi MNZ v projektu sodeloval. Če te pa zanima karkoli v zvezi s projekti, pa kar vprašaj.


In če projekt že v začetku ni tako nastavljen in če določene postavke ni v finančnem načrtu je to nemogoče.....kot je nemogoče, da gre ugotovljeni presežek denarja na na ministrstvu za kulturo takoj na ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve, če ga tam potrebujejo.....

V bistvu me v zvezi z izpeljavo projektov ne zanima trenutno kaj dosti, ko pa me bo, te bom pa kontaktirala.....

kaj bi prineslo denar? Evo: ustaviti vse investicijske gradnje, ki trenutno niso prioriteta, naučiti JU in tudi gospodarstvo, kako črpati sredstva iz EU projektov (tudi za plače) in sploh, kako pripraviti projekt, ustaviti javne razpise, kjer se avtomobili MNZ iz Prekmurja popravljajo v Ljubljani, ustaviti javne razpise za popravilo fotokopircev v JU, ko ti ljudje iz Nove Gorice hodijo popravljat fotokopirni stroj na Hodoš, ustaviti javne razpise za nabavo računalniške opreme v JU (za dve leti), ustaviti JR za nabavo novih službenih vozil na vseh ministrstvih, ustaviti zaposlovanje v celi JU za nekaj časa... Mariskaj bi se dalo. Ampak ljudem tam to ni v interesu...


V bistvu je že deset_letja JU razsipna......in dokler nikogar ni direktno bolelo, je veselo gledal, kako se brezveze troši denar, ki pade z neba......

V našem podjetju, smo recimo podobne ukrepe sprejeli pred 5 leti......smo delali pač 6 let s "starimi računalniki", vse ekskurzije, vsi seminarji, so bili prepovedani, ni bilo nobenih izplačil dodatkov k plačam, ki smo jih vedno imeli, plače se niso povečevale, zmanjšati smo morali dve najvišji postavki v stroških za 10 % (ena od njih so bili plače)......in taki ukrepi zaležejo, ko še ne teče voda v grlo, ko je še čas za varčevanje, ko se ima še kje varčevati.....

Država (bom rekla tudi državljani) pa pred 4 ali 5 leti še ni dojela, da je kriza.....ker še ni tekla voda v grlo.....in ker zdaj denarja več ni, se ne more varčevati.....se mora enostavno vzeti......varčuje se, ko denar je....

In to bi ta vlada morala tudi povedati.....vzeli bomo, ker enostavno ni.....ne pa, da piha na čustva ljudi, da mora biti javni sektor solidaren, ker potem eni ljudje to zapopadejo, drugi pa se postavijo v bran in pravijo, da moramo biti kolektivni in se postaviti proti ukrepom.......

Če ti nimaš denarja, najprej pogledaš, kako lahko prihraniš pri svojih izdatkih, najverjetneje ne pregledaš najprej, kako bi bilo najboljše prihraniti pri sosedu. Pri nas pa je žal tako, da se na ministrstvih (in medias res) ne bo šparalo... In če bi vlada res želela učinkovito prihraniti, bi dvignila DDV za 3%, vsi bi bili v istem zosu, ampak potem bi bila vlada državni sovražnik št. 1, državljani pa nič krivi...


Ja, in ker država nima denarja v denarnici, je najprej pogledala v tiste največje postavke v izdatkih javnega sektorja.....to pa so pokojnine (tu še zaenkrat nema šta, da se dira, ker smo bili tako pametni, da smo to zavrnili na referndumu), plače javnega sektorja ter sociala in zdravstvo......

Saj DDV bodo tudi dvignili......samo, to ne gre trenutno, takoj.....vsak poseg v davke se pokaže šele čez leto dni.....ne moreš od danes na jutri spremeniti davčne politike.....




< Sporočilo je popravil liliana -- 18.4.2012 20:01:29 >

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 544
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 19:56:23   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Jp, miren dan brez strank.

Jp, tud pri nas ... končno sem imela čas pospravit v arhiv eno goro elaboratov, ki so se mi nabirali na mizi zadnje par mesecev ... čeprav pri nas dejansko nismo uradno stavkali, niti na vratih nismo imeli nikakršnega obvestila, je pa očitno folk misli da stavkamo in ga enostavno ni bilo ... včasih se mi prav zdi, da bi morala biti dva dneva na teden uraden dan in odprto od 7ih zjutraj do 6ih popoldne, ostalo pa zaprto, da imaš mir za delo ... res občudujem tiste ki zmorejo tako koncentracijo, da jih telefon ali stranka vsakih par minut vsakič z čisto drugim vprašanjem, ne vržejo toliko iz tira, da ne pozabijo kje so ostali ...

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 545
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 20:00:45   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Raho


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA



No mi smo pridobili 6 evropskih TEMPUS projektov in 2 7OFPja, ki so bili večinoma naravnani tako, da je šlo skoraj 50% nazaj v EU prek mobilnosti, trainerjev... Na strani prejemnika je šlo v večji meri za nek socialni korektiv k plačam, v resnici učinka nobenega... O zadnjem evropskem projektu pa raje ne bi, ker bi se človek zjokal, za kaj daje Evropa denar in kdo ima od tega koristi (za bruhat user posted image ).




A lahko ugibamo user posted image
Z ustanovitvijo EU so se uresničile Hitlerjeve želje po mirni poti ... ampak zgleda, da brez vojne tudi tokrat ne bo šlouser posted image

EU rešuje samo banke - banke so kapital, do kapitala pa ima dostop le peščica. In mi naj zategujemo pas user posted image



Glej, nejcko, nekaj denarja iz EU se namenja tudi projektom, tudi na področju softwera (beri izobraževanja), vendar jih najprej moraš znat dobro napisat, potem pa izpeljat in počrpat sredstva. Jaz sama sem bila primorana v to, ker nam plač ne zagotavlja nihče in pravzaprav sploh ne vem, če sem javni uslužbenec ali kaj za hudiča sem, ker za plače denar moram zbrati, ker mi nobeno božje ministrstvo denarja zanje ne nakaže.
In ja, res so eni projekti taki, da ne veš, če se naj jočeš ali smejiš ob njih, ampak če je to vir, iz katerega se lahko pridobivajo sredstva za plače... Ej, sori...


Ja, Raho, saj razumem.

Samo hecno mi je ... ok, mogoče si čisto napačno razlagam in bom brcnila v temo ampak:
če se ne motim, vse članice prispevajo v evropsko blagajno, pač glede na svoje zmožnosti ali nekaj podobnega. Torej gre v bistvu za nek evropski proračun, iz katerega se potem financirajo ti projekti.
Ali pa ima mogoče Evropska banka škratke, ki ji tiskajo denar user posted image

Torej na nek način lahko med tem financiranjem in otr. dodatki potegnemo vzporednico: oboje se izplačuje iz skupne malhe, v katero prispevamo vsi. In ja, če se ravno ponuja, se pač vzame, kajne? Denar za projekte ali pa otr. dodatke.

Ampak čez otr. dodatke se je tukaj zlilo ogromno gnojnice, češ folk se mora zanesti nase in ne na neke transferje, državo, državni denar itd.
Kaj pa je tako drugače s temi sredstvi za projekte iz EU? Mar niso tudi to le finančne injekcije iz skupne malhe? Kaj pa, ko se bo ta spraznila?
Mar ni v interesu države, da se folk zaposli in ustvarja in zasluži, namesto, da računa na OD, državno pomoč?
Mar ni v interesu EU (naše širše države), da se ljudje zaposlijo, zaslužijo, ustvarjajo, namesto da računajo na finančno pomoč EU (širše države)?

Če gledamo na evropski denar kot na javne finance - mar niso potem vsi ti projekti v bistvu namenjeni financiranju " na nek način evropskega javnega sektorja"? Mar niso samo blažilci, ki v nobenem pogledu spet ne ustvarjajo, ne dajejo dodane vrednosti, profita?
Torej približno tako, kot če država financira projekt - ustanovi Agencijo za merjenje tople vode - ki projektira (odkriva) ... toplo vodo pač user posted image


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 546
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 20:04:09   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Saj DDV bodo tudi dvignili......samo, to ne gre trenutno, takoj.....vsak poseg v davke se pokaže šele čez leto dni.....ne moreš od danes na jutri spremeniti davčne politike.....





Sploh pa če pred volitvami nasprotniku očitaš, da bi bilo to pogubno za državo user posted image moraš malo počakati, da ovčice pozabijo user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 547
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 20:06:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Sploh pa če pred volitvami nasprotniku očitaš, da bi bilo to pogubno za državo user posted image moraš malo počakati, da ovčice pozabijo user posted image



Seveda....user posted image


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 548
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 20:09:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Če gledamo na evropski denar kot na javne finance - mar niso potem vsi ti projekti v bistvu namenjeni financiranju " na nek način evropskega javnega sektorja"? Mar niso samo blažilci, ki v nobenem pogledu spet ne ustvarjajo, ne dajejo dodane vrednosti, profita?
Torej približno tako, kot če država financira projekt - ustanovi Agencijo za merjenje tople vode - ki projektira (odkriva) ... toplo vodo pač user posted image



Eh.....ne bom....bom raje počakala na odgovor stroke.....user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 549
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
18.4.2012 20:25:33   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Če gledamo na evropski denar kot na javne finance - mar niso potem vsi ti projekti v bistvu namenjeni financiranju " na nek način evropskega javnega sektorja"? Mar niso samo blažilci, ki v nobenem pogledu spet ne ustvarjajo, ne dajejo dodane vrednosti, profita?
Torej približno tako, kot če država financira projekt - ustanovi Agencijo za merjenje tople vode - ki projektira (odkriva) ... toplo vodo pač user posted image



Eh.....ne bom....bom raje počakala na odgovor stroke.....user posted image



Saj pravim, da lahko brcam v temo. se res popolnoma nič ne spoznam na to. Le sklepam po kmečki pameti, da je evropski denar pač denar EU, torej denar vseh članic ... torej skupna malha al kako naj rečem. Ali ima EU  škratke user posted image Ali od kd ta evropski denar?
Res ne vem, no,  bom pa vesela, če mi nekdo to razloži.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 550
Stran:   <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?