|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
3.4.2012 22:35:05   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Razmišljam, če sem samo jaz tako čudna, da smetarju iz srca privoščim vošjo plačo od moje, ker opravlja delo, ki ga jaz nikakor ne bi mogla user posted image A sem res tako čudna, ker patologu privoščim 10x višjo plačo, ker opravlja delo, ki ga jaz ne bi mogla user posted image


Seveda si cudna.  Saj to ni nic novega, no... user posted image


Itak. Saj sem šolnik user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
3.4.2012 22:46:36   
khurde
liliana, meni se zdi, da občasno ti zanalašč nočeš česa razumeti user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
3.4.2012 22:58:16   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Razmišljam, če sem samo jaz tako čudna, da smetarju iz srca privoščim vošjo plačo od moje, ker opravlja delo, ki ga jaz nikakor ne bi mogla user posted image A sem res tako čudna, ker patologu privoščim 10x višjo plačo, ker opravlja delo, ki ga jaz ne bi mogla user posted image


Seveda si cudna.  Saj to ni nic novega, no... user posted image


Itak. Saj sem šolnik user posted image



Grozno, pa te ni sram? Tako malo delas, nimas nobene odgovornosti pa se visoko placo imas.... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
3.4.2012 23:06:22   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Razmišljam, če sem samo jaz tako čudna, da smetarju iz srca privoščim vošjo plačo od moje, ker opravlja delo, ki ga jaz nikakor ne bi mogla user posted image A sem res tako čudna, ker patologu privoščim 10_x_ višjo plačo, ker opravlja delo, ki ga jaz ne bi mogla user posted image


Seveda si cudna.  Saj to ni nic novega, no... user posted image


Itak. Saj sem šolnik user posted image



Grozno, pa te ni sram? Tako malo delas, nimas nobene odgovornosti pa se visoko placo imas.... user posted image user posted image user posted image


****t ga ... enim je pač fajn.

sicer pa veš, kako to gre ... neumen kmet in debel krompir user posted image

< Sporočilo je popravil nejcko -- 3.4.2012 23:09:21 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 8:19:22   
Norigarač
IZVIRNO SPOROČILO: Colt


Ne samo pljunek. Šus z nogo v obraz delavca ki zgaran, uničen, poteptan in oropan dostojanstva, čaka že pol leta na ubogo plačo ki znaša morda 400€ netto! Banana republjik!


user posted image user posted image , bravo Colt, si napisal, kar sem jaz mislil.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 8:52:44   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Berem, berem, pa ne vem, ali naj se smejem ali jokam user posted image

Pa poglejmo dejstva - če bodo sprejete vse planirane reforme v šolstvu, bo sigurno štirimestna številka nesposobnih učiteljic, pomočnic vzgojiteljic in vzgojiteljic na cesti - to je potrdila sama vlada (ali bo prva št. 1 ali 2, bomo videli).

Zdaj pa se pojavlja drugo vprašanje - kam s toliko nesposobnimi ljudmi, in to celo ženskami???!!!

Aha, lahko nas prekvalificirajo v šivilje - eeeemmmm ... koliko tekstilnih fabrik še imamo, da nas bojo zaposliliuser posted image
Lahko nas prekvalificirajo v tovarniške delavke - eeeeemmmm ... koliko fabrik sploh še imamouser posted image
Lahko nas prekvalificirajo v naravoslovne oz. tehnične vode - eeeemmmm ... če smo pa glupe, torej povsem neuporabne v teh sferah user posted image
Lahko se prekvalificiramo za čevljarke, steklarke, usnjarke, lesarke - eeeemmmmm ... kdo nam bo nosil čevlje v popravilo, če pa pridejo made in china ceneje? Kje bomo pihale steklo, če nimamo več steklarske industrije? Kje bomo strojile usnje, če nimamo več usnjarske industrije? Kje bomo obdelovale les, če nimamo več lesne industrije? In če imamo glede na (ne)potrebe že itak dovolj ustrezno izobraženega kadra oz. nekvalificiranih iskalcev zaposlitve.

Aja, lahko postanemo zeliščarke - eeeeemmmmm ... klinc, farmacija si je uzurpirala ta rajon, in prepovedano je rošce prodajat na placu user posted image

Lahko gremo pometat ceste in kosit travo, urejat parke, seveda ... delovne invalide pa kar postrelimo, da bomo lahko zasedle njihova del. mesta user posted image

Torej, kaj bo z nami, nesposobnimi prosvetnicami?

Aja, lahko se zaposlimo kot trgovke, seveda ... ampak kmalu bomo prodajale same sebi, ampak ok, za nekaj časa bo ... potem pa nazaj za štedilnik. Saj tam je naše mesto - tam še najmanj škode (spoštovanim poklicem in moškim) naredimo, kajne user posted image



Ni se ti treba ne smejat in ne jokat.....vse učiteljice sigurno niso sposobne za svoj poklic.....vse tudi z veseljem ne opravljajo tega dela......v vseh poklicih je tako....tudi v mojem.....sam ker sem jaz v gospodarstvu, torej na dejanskem trgu dela, lahko to nesposobnost kolegov izkoristim v svoj prid, če sem sposobna in to delodajalcu tudi dokažem......ker vsak resen delodajalec ima raje sposobnega delavca kot nesposobnega.....

V javnem sektorju pa ni tako....sposoben delavec nima praktično možnosti, dokazati svoje sposobnosti.....ker, če ima nekdo službo za nedoločen čas, ga najmočnejša patrija ne premakne z njegovega mesta......če mu pa silom prilike že nekdo dokaže  njegovo nesposobnost ga pa enostano prestavijo na drugo delovno mesto......da je volk sit in koza cela......

In res je.....problem je zaposliti večino javnih delavcev.....nekako razumem, da je problem učiteljski poklic......ker privatnih šol ni toliko, da bi se lahko zaposlili, prekvalificirati se ne morete, ker VSI učitelji ljubite učiteljski poklic (ne vem zakaj se potem v povprečju medicinske sestre tako ne pritožujejo nad svojim delom kot se pritožujejo učiteljice, ki ljubijo svoj poklic in ga baje opravljajo iz entuzijazma, ker so zanj malone mizerno plačaneuser posted image ).....in se drugje ne najdete.....in ravno to je problem.....ker država ne more odpustiti določene delavce, ki ne morejo opravljati drugega dela, na zavod za zaposlovanje jih vseeno ne more dati, in to je potem moč sindikata, da se nikoli nič ne spremeni.....spreminjanje normativov vsakih nekaj let in zaposlovanje dodatnih učiteljev in vzgojiteljev, da se zadosti trenutni vladajoči opciji, ki reformira šolsko in predšolsko vzgojo, prida še dodatno noto k temu, da je učiteljev in vzgojiteljev preveč.....sistem izobraževanja je tudi totalno out naravnan.....stimulira se izobraževanje tistih kadrov, ki so lahko zaposleni zgolj v javni upravi, čeprav že več kot 10 let vemo, da je zaposlenih v javnem sektorju preveč.....

In zato se ti ni treba ne jokat in ne smejat....oz. zganjati teatra......ker nihče ni rekel, da si ti nesposobna..... 

Kar se pa tiče prekvalifikacije.....če greš delat prekvalifikacijo zgolj zato, ker jo greš delat in ker je pomočnica vzgojiteljice in ekonomski tehnik najlažji način, da prideš do prekvalifikacije, tak človek ne opravlja z veseljem svojega poklica in ni predan svojemu delu......ker je delal prekvalifikacijo na silo....in kar mene pri teh prekvalifikacijah še posebno moti......neko splošno znanje lahko najde človek sam, če ima željo....neko specifično znanje, ki jim ga lahko ponudi le stroka in za katerega se človek mora izobraževati drugače 4 leta, pa nekdo naredi v nekaj mesecih....hako?! Kako?! In to je, vsaj zame, totalno razvrednotenje znanja in velik doprinos k razvrednotenju poklica......pa ne samo pri vzgojiteljih, tudi pri vseh prekvalifikacijah v razne ekonomske tehnike, poslovne sekretarje, računovodje. ipd......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 8:54:08   
Nalini
Sem mama in učiteljica.

Zavedam se, da je potrebno varčevati in tudi velika večina mojih kolegov. Ampak ne morejo vsem delavcem v JU znižati plače za 15%. To je nesprejemljivo, ker bodo eni potem padli na minimum .... Tistim, ki imajo 4-5000 EUR bruto se pa 15% itak ne bi poznalo.
Menim, da naj ukinejo takšne in drugačne urade, ki so sami sebi namen in kjer nekaterii mastno služijo ... pa verjetno ne vedo kaj sploh delajo.

Žalostno je, da bodo varčevali na otrocih (ne samo v šolstvu, tudi drugje). Vsakega izmed teh pametnih buč, ki so dali predlog za zvišanje normativa z veseljem sprejmem v razred. Delati z 30 otroki v današnjem času, eh.... Obstaja kar nekaj šol, kjer se bo v razredih drenjalo potem ogromno učencev. Na malih šolah, kjer pa imajo pa res malo učencev pa se ne bo nič kaj dosti spremenilo.

Osebno si pa ne predstavljam, niti ne želim, da moj otrok obiskuje šolo, kjer jih bo v razredu 29. Kvaliteta pouka in vse ostalo bo seveda slabše; učitelj se ne more posvetiti posameznemu otroku; pogoji dela niso enaki za vse otroke.... Na sosednji šoli bo pa v razredu sedelo npr. 13 učencev, ker je pač majnši šolski okoliš in se rodi manj otrok.


Lp



(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 9:00:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nalini
Osebno si pa ne predstavljam, niti ne želim, da moj otrok obiskuje šolo, kjer jih bo v razredu 29. Kvaliteta pouka in vse ostalo bo seveda slabše; učitelj se ne more posvetiti posameznemu otroku; pogoji dela niso enaki za vse otroke....

Čisto tako off toppic ... koliko pa je danes normativ? Ko sem jaz hodila v osnovno in srednjo šolo (recimo cca. 10-15 let nazaj) je bil noramtiv 31 otrok/razred ... a je zdaj kaj drugače, da se ti jih 29/na razred zdi tako grozno veliko?

(odgovor članu Nalini)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 9:01:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

liliana, meni se zdi, da občasno ti zanalašč nočeš česa razumeti user posted image


Razloži mi prosim proces vedno slabše plačanega sodstva in zdravstva zaradi feminizacije......

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 9:02:13   
sončnica24
Zdaj bom verjetno butnila nekaj čisto nesprejemljivega ampak vseeno: od moje osnovne šole je preteklo že veliko časa, nas je bilo v razredu 33 pa nobenemu nič ne manjka in smo šolo vsi uspešno končali, res pa je da ni tako kot danes da če nisi odličen da je že katastrofa. Še sploh kak učenec zaključi razred z zadostnim ali dobrim uspehom? In ali so se res otroci tako spremenili da jih ne more bit v razredu 30?


(odgovor članu Nalini)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 9:05:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Nalini

Sem mama in učiteljica.

Zavedam se, da je potrebno varčevati in tudi velika večina mojih kolegov. Ampak ne morejo vsem delavcem v JU znižati plače za 15%.


Ne....ne morejo....in s tem predlogom vlade se nikakor ne strinjam in tudi mislim, da ga itak ne bodo sprejeli, ker je 15 % znižanje plač precej nerealno.......kak procent že....ne pa 15 %.....naj spakirajo v penzijo vse tiste, ki imajo pogoje za penzijo....ker odpuščali tako in tako ne bodo......

(odgovor članu Nalini)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 9:07:57   
Nalini
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: Nalini
Osebno si pa ne predstavljam, niti ne želim, da moj otrok obiskuje šolo, kjer jih bo v razredu 29. Kvaliteta pouka in vse ostalo bo seveda slabše; učitelj se ne more posvetiti posameznemu otroku; pogoji dela niso enaki za vse otroke....

Čisto tako off toppic ... koliko pa je danes normativ? Ko sem jaz hodila v osnovno in srednjo šolo (recimo cca. 10-15 let nazaj) je bil noramtiv 31 otrok/razred ... a je zdaj kaj drugače, da se ti jih 29/na razred zdi tako grozno veliko?


Ampak zdaj hodijo v OŠ tudi otroci s posebnimi potrebami, .... pa časi so drugačni.

< Sporočilo je popravil Nalini -- 4.4.2012 9:12:16 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 9:10:14   
Nalini
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

In ali so se res otroci tako spremenili da jih ne more bit v razredu 30?




Ja.

In tudi oblike dela. Ko smo mi obiskovali šolo kaj drugega kot frontalno delo nismo spoznali.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 9:19:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nalini

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: Nalini
Osebno si pa ne predstavljam, niti ne želim, da moj otrok obiskuje šolo, kjer jih bo v razredu 29. Kvaliteta pouka in vse ostalo bo seveda slabše; učitelj se ne more posvetiti posameznemu otroku; pogoji dela niso enaki za vse otroke....

Čisto tako off toppic ... koliko pa je danes normativ? Ko sem jaz hodila v osnovno in srednjo šolo (recimo cca. 10-15 let nazaj) je bil noramtiv 31 otrok/razred ... a je zdaj kaj drugače, da se ti jih 29/na razred zdi tako grozno veliko?


Ampak zdaj hodijo v OŠ tudi otroci s posebnimi potrebami, .... pa časi so drugačni. Žal.

V mojo srednjo šolo so hodili ptroci s posebnimi potrebami in je bilo število otrok v razredu kamor je hodil tudi otrok s PP pač manjše, drugje pa lepo 31 ... ni pa nobene potrebe po tem, da bi bil tudi ostali oddelki manjši zaradi tega.
Pa tudi drugače se mi zdi, da se v teh parih letih časi niso tako drastično spremenili ... je pa res da če želiš iz gaussove krivulje dobiti ravno črto odličnjakov (ki to niso), potem je res težko z 31 otroki v razredu ...

(odgovor članu Nalini)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 9:24:08   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: Nalini
Osebno si pa ne predstavljam, niti ne želim, da moj otrok obiskuje šolo, kjer jih bo v razredu 29. Kvaliteta pouka in vse ostalo bo seveda slabše; učitelj se ne more posvetiti posameznemu otroku; pogoji dela niso enaki za vse otroke....

Čisto tako off toppic ... koliko pa je danes normativ? Ko sem jaz hodila v osnovno in srednjo šolo (recimo cca. 10-15 let nazaj) je bil noramtiv 31 otrok/razred ... a je zdaj kaj drugače, da se ti jih 29/na razred zdi tako grozno veliko?


Hčerka obiskuje največjo šolo v mestu in sem prav vesela, da jih je v razredu samo 20. Meni je nad 25 učencev že preveč.

Je pa odvisno, če so v razredu otroci s PP ali Romi. Pri nas jih ima par sicer učno pomoč, ampak mislim, da to ni vplivalo na oblikovanje razreda glede na število. So bili na srečo manjša generacija (65 otrok v prvem razredu-trije oddelki).

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 4.4.2012 9:25:25 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   [Brisano sporočilo]
4.4.2012 10:06:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 10:07:12   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Ne samo pljunek. Šus z nogo v obraz delavca ki zgaran, uničen, poteptan in oropan dostojanstva, čaka že pol leta na ubogo plačo ki znaša morda 400€ netto! Banana republjik!


In za to so krivi vsi tisti, ki imajo nekaj vecjo placo. Verjetno so krivi tudi tisti drugi delavci, ki so v relativno dobrostojecih firmah in s spodobnimi placami... je treba tudi njih pozgati na grmadi kot uciteljice...
In zato ker je delavec brez dostojanstva morajo biti tudi uciteljice, morajo biti tudi vsi ostali... kako napacno usmerjen bes in sovrastvo.
Kaksen vrsten idiotizem - obracunavati med seboj...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 10:09:13   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: Nalini
Osebno si pa ne predstavljam, niti ne želim, da moj otrok obiskuje šolo, kjer jih bo v razredu 29. Kvaliteta pouka in vse ostalo bo seveda slabše; učitelj se ne more posvetiti posameznemu otroku; pogoji dela niso enaki za vse otroke....

Čisto tako off toppic ... koliko pa je danes normativ? Ko sem jaz hodila v osnovno in srednjo šolo (recimo cca. 10-15 let nazaj) je bil noramtiv 31 otrok/razred ... a je zdaj kaj drugače, da se ti jih 29/na razred zdi tako grozno veliko?


27 v OŠ, v srednji šoli so višji normativi..



15 let nazaj sem imela v razredu kar 36 ucencev - SS.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 10:11:02   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

liliana, meni se zdi, da občasno ti zanalašč nočeš česa razumeti user posted image


Razloži mi prosim proces vedno slabše plačanega sodstva in zdravstva zaradi feminizacije......


Mission impossible. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 10:20:17   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

liliana, meni se zdi, da občasno ti zanalašč nočeš česa razumeti user posted image


Razloži mi prosim proces vedno slabše plačanega sodstva in zdravstva zaradi feminizacije......


Mission impossible. user posted image user posted image user posted image




To bi mene tudi zanimalo. Čisto možno, ker koliko sem jaz brala, je feministično gibanje umetno ustvarjeno, ravno iz razloga, da se naredi čim večji jaz med moškim in žensko.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 10:26:47   
sazi
Kar se normativov tiče - vsi nekako primerjamo s tem, kar smo imeli sami ali kar poznamo. Po moji generaciji so se naslednje številčno precej zmanjšale in je bilo otrok po razredih samo 18-20. Jih razumem, da je potem cela panika, če si predstavljajo 27 otrok v razredu. Nas je bilo celo OŠ 24/25, v SŠ pa 36. Pa se mi je to zdelo čisto normalno in nisem iela občutka, da bi komu kaj manjkalo. Je pa res, da bi za svoje otroke želela čim manjše razrede, ampak kolikor jih bo, po pač moralo biti v redu.
In včasih je bil kljub visokim normativom nivo znanja v šolah bistveno višji - pa to ni problem v normativih, ampk večinoma v tem, da šola in znanje nista več nobena vrednota. Da večina hodi v šolo, ker mora sedeti tam, učitelji pa nimajo nobenih vzvodov, da bi otroke "prisilili" k učenju, ker starši takoj v luft skočijo... Toliko o degradaciji šolstva.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 10:31:44   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: posh


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

liliana, meni se zdi, da občasno ti zanalašč nočeš česa razumeti user posted image


Razloži mi prosim proces vedno slabše plačanega sodstva in zdravstva zaradi feminizacije......


Mission impossible. user posted image user posted image user posted image




To bi mene tudi zanimalo. Čisto možno, ker koliko sem jaz brala, je feministično gibanje umetno ustvarjeno, ravno iz razloga, da se naredi čim večji jaz med moškim in žensko.


Saj, zato me pa zanima.....ker zdravnicam in sodnicam v zadnjih nekaj desetletjih, ko je zaznati povečan pojav feminizacije, plače niso nič padle.....nasprotno, še povečale so se......kljub umetno ustverjeni feminizaciji, da se poveča razkorak med moškim in žensko.....

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 12:14:47   
pimpa
Moj odgovor na tem forumu tudi verjetno večini ne bo všeč...ker pač nismo vse učiteljice tudi če bi rade bile...

Draga moja Nalini moraš vedet, da spoštujem učitelje, ker sem tudi sama mama šoloobveznih otrok ampak tako hudo kot se v naši državi godi vam res ne vem če se še komu...res ste ubogi, da ne morete preživeti s plačo, ki jo dobite. Pa vam gre če pogledamo z drugega zornega kota najboljše v tej državi (primerjaj se z medicinsko sestro, gasilci, policaji,...). In veš kaj je najhuje, da vam bo vam zmeraj težko, ker nikoli ne boste dovolj dobro plačani za to kar naredite. Sama pa mislim, da otrokom čisto nič ne fali, če jih je v razredu malce več...sej smo tudi mi to dali skozi, ko nas je bilo v razredu 27 in smo (ne moreš verjeti) normalno doštudirali...zato, da sedaj v realnem sektorju delamo 8!!!!!!!!! ur z 20!!!!!!!!!!! dni dopusta za minimalno plačo. Ja mi lahko vi pa ne morete. Seveda ne, kaj bi pa delali celo poletje doma, če ne bi imeli denarja za okoli hodit...Sem namreč zadnjič zgroženo poslušala eno učiteljico, ki se je začetek septembra komaj privlekal delat po dveh mesecih ("tako mi je bilo težko priti delat po dveh mesecih").....

Ne mi zamerit, če sem tako udarila po učiteljicah ampak tako mislim in tako čutim...bog mi daj, da bi enkrat probala kako vam je hudo!!!!

(odgovor članu Nalini)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 12:29:07   
poli*
Meni gre tisti 18.4 ravno narobe, ker imam en izpit.... kam pa otroka dat tisti dan še ne vem.
Aja, a niso rekli, da bodo vse šole zaprte? Ali so tukaj mišljene tudi fakultete? user posted image

(odgovor članu pimpa)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Šole in vrtci zaprti zaradi stavke?
4.4.2012 13:12:46   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: posh
To bi mene tudi zanimalo. Čisto možno, ker koliko sem jaz brala, je feministično gibanje umetno ustvarjeno, ravno iz razloga, da se naredi čim večji jaz med moškim in žensko.


Podrocje je izjemno siroko in zahteva kar nekaj multidisciplinarnega znanja. Skoda je casa razlagati nekomu, ki ze a priori ni pripravljen karkoli sprejeti, ker ima v sebi zabetonirano ze neko drugo mnenje - ne mislim na te, mislim pa na pojav, ki je tu na RR prav pogost. Potem zacnes razlagat in naletis na povsem plehka podtikanja u uporabo povsem nepravilne in logicno napacne argumentacije ali floskul in razlagas... komu pravzaprav?
Za vse ostale, ki ne spadajo v navedeni krog in bi radi res nekaj sami zvedeli, je pa potrebo povedati, da tukaj glede na formo in obliko komunikacije lahko dobis samo mali segment nekega znanja in razumevanja. debatiras lahko, ko so dosezeni nujni pogoji oz. raven poznavanja snovi. Ker ce zacnemo od nastevanja kateri naj bi bili feminizirano poklici je to nekako to, kot ce bi (banalnizirano receno) pri receptu za neko kompleksno jed zahtevali, da nam pojasnijo kaj to zito je, kje raste, pa potem vrste zit.... in vse tako do recepta...  Malo pretirane zahteve, ne?
V danasnji dobi je pa vsaj znanje dostopno. Brati, brskati, uporabiti morda se kaksno specializirano knjizico in poiskati relevantno literaturo - ni problem. Ce nimas to na dosegu rok ima vsaka knjiznica medknjiznicno izposojo, a cobiss je na voljo na netu....


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?