|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 9:23:12   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08


IZVIRNO SPOROČILO: Blue Violet

Postavi se ti v vlogo vzgojiteljice in si predstavljaj, da bi vseh 14 otrok iz skupine imelo pralne plenice. Pa saj se ti zmeša! Previješ jih najmanj 3x na dan (to je 42 plenic ...), in kakšnega še po potrebi, če se slučajno ravno pokaka v svežo plenico.



Joj, se nisem nameravala oglašat, ker je pri nas obdobje plenic že mimo, ampak takle argument me pa zmeri pogreje ... "predstavljaj si, da bi vseh 14 otrok iz skupine imelo pralne plenice" - ampak saj jih nimajo! jih ima samo in točno eden. ga bo pa ja previla. to je tako kot z mojim kolesom - ga imam parkiranega pod blokom, edina, ker se pač nikomur drugemu ne da z bajkom v službo, pa celo leto poslušam sitnarjenje od starih vešč: kaj pa če bi imeli vsi tukaj kolesa blablablabla ...

Ja in kako veš, kaj pa če se najde 20 takšnih? Oziroma eden bi bombažne, drug slamnate, spet tretji bi handling, četrti bi lastovičja gnezda za zajtrk.... dejte mal mislit no, niste sami na svetu.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 9:27:54   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: mixy


Je pa seveda res, da ko gremo na pot uporabljamo eko pleničke Babylove za enkratno uporabo iz DM-a.



Ki niso niti E od eko in kot zavedna mamica bi pa to res morala vedeti.

Mene niti najmanj ne moti, kake planice imajo vaši otroci na svojih ritkah in tud vzgojiteljic ne bi smelo motit.

(odgovor članu mixy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 13:46:09   
knorbalbo
Moram še jaz malo pokomentirat: moje mnjenje je, načeloma se vse da lepo zmenit če gre za normalne ljudi, je pa pomembno da se vprašamo, kaj je res pomembno in kaj ne. Danes je naprimer standard, ki ga starši zahtevado za svojega otroka v vrtcu, zeeeelo visok (kakor lahko preberem iz vaših postov). Sama sem to opazila tudi na prvem sestanku, kjer sva se z možem najmanj pol ure smejala in vrtela z očmi, ker ravnateljice niso pustili do besede, ker so imeli starši še pred vstopom v vrtec (to je bil zgolj prvi info sestanek) toooooliko posebnih želja...med drugim tudi prošnja ene posh mamice, ki je jasno povedala, da so njeno hčerko staro 2,5 let dali v skupino 1-3 let in da če bi se jo dalo prestavit v skupino 2-4 let, ker se je njena hči takooo pametna, da se že s svojimi vrstniki nima kaj pogovarjat....mislim halooooo (na račun katerega otroka???) pa dajte se malo umirit!!!Za moje pojme so vzgojiteljice premal plačane, ker morjo prebavit še vse muhe staršev.

Potem pa so tukaj še malo bolj resne stvari, danes je naprimer že skoraj vsak otrok na nekaj alergičen, pa je treba pazit da en ne pije mleka, da drugi ne poje kruha, da se tretji izogiba sladkarijam itd. Tukaj so pa res lahko težave, če pride do kakšne napake in otrok dobi alergijsko reakcijo.
Zato vas prosim, da premislite kaj je dejansko "življenskega" pomena za vašega otroka in kaj ne. Dejstvo je, da popolnoma istega načina vzgajanja in "handlinga" kot ga izvajamo doma, v vrtcu pač ne more bit. Treba se je prilagodit skupini, kar pa je tudi en del odraščanja. Sej v službo tut hodimo primerno oblečeni, pa čeprav bi nam pasalo biti skos v bikiniju npr. In kar se tiče pralnih plenic, jaz bi na vašem mestu vprašala vzgojiteljico ali ji to predstavlja dodaten napor/obveznost ali ne, in če ja, potem bi pač našla ene plastične plenice, ki ne mojemu otroku ne povzročajo izpuščajev....in sem prepričana da tudi take obstajajo!
Skratka, vem, da današnji starši kar tekmujejo v tem, da bi bil njihov otrok čim bolj napreden in oh in sploh, vprašanje pa je, ali je to res v njihovo dobro?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 14:37:19   
mixy
Katastrofa od katastrofe kaj berem...pa saj ja niste normalne. Nihče ne tekmuje kot starš med sabo, hallooo? Mi imamo in bomo ostali na pralnih pleničkah in tudi v vrtcu pri nas jih brez problema povijajo v pralne pleničke in to ne samo našega ampak od 20 otrok cca 13. Toliko, pa nismo zato snobi, smo čisto povprečni starši, katerim je tudi strošek teh pralnih plenic predstavljal kar zalogaj, a smo jih kupili zavoljo dobrega otroku. Vi pa še kar naprej uživajte v plastiki, saj s tem otroku res ful dobrega naredite. Zame ste to vse po vrsti lenobe in ve ste tiste, ki špilate snobizem in ah in oh. Samo ve!

Nasvidenje in prijetno pljuvanje vam želim.

(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 14:50:27   
LuLu
     user posted image

(odgovor članu mixy)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 15:01:40   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: mixy

Katastrofa od katastrofe kaj berem...pa saj ja niste normalne. Nihče ne tekmuje kot starš med sabo, hallooo? Mi imamo in bomo ostali na pralnih pleničkah in tudi v vrtcu pri nas jih brez problema povijajo v pralne pleničke in to ne samo našega ampak od 20 otrok cca 13. Toliko, pa nismo zato snobi, smo čisto povprečni starši, katerim je tudi strošek teh pralnih plenic predstavljal kar zalogaj, a smo jih kupili zavoljo dobrega otroku. Vi pa še kar naprej uživajte v plastiki, saj s tem otroku res ful dobrega naredite. Zame ste to vse po vrsti lenobe in ve ste tiste, ki špilate snobizem in ah in oh. Samo ve!

Nasvidenje in prijetno pljuvanje vam želim.


Ko mački stopiš na rep nardi...mijav...

Pa lep dan ti želi...lenuh, pozdravlja te pa še moja lena ženauser posted image . Upam pa, da te ne srečam kje na kakem roditeljskem.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 2.8.2012 15:02:46 >

(odgovor članu mixy)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 15:02:40   
mixy
Hahahahahhahahaha user posted image

Samo tebe kalbi sem še čakala user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 15:05:44   
pelin
Načeloma pravijo sodelavke, da sem ena tistih, ki na račun otrok kar preveč potrpi in požre marsikatero "nujno" starševsko muho...toda oprosti tega se pa jaz ne grem....v več kot desetletni praksi nisem imela niti enega otroka (pa tudi starša ne, ki bi kaj takega za svojega otroka želel), ki bi ga bilo treba previjat v tetra oz. pralne pleničke. Kaj takega bi se pogojno šli, če bi mi starši v vrtec prinesli zdravniško potrdilo , da otrok zaradi zdravstvenih razlogov ne more uporabljat pleničk za enkratno uporabo.
Mislim, da bi bilo dobro, da bi svoje ogorčenje dala malo na vajeti in se malo zamislila...Resnično me zanima v katerem vrtcu v eni skupini kar 13 otrok vsakodnevno po vsaj 4x na dan previjajo v pralne pleničke...mislim, da malo nakladaš ( če ne kar precej)...Zdi se mi, da si ena tistih mamic, ki ne vidijo prsta pred nosom...ali si ti predstavljaš koliko polulanih in pokakanih pleničk je od 13 otrok in kako vse to zgleda v vrtcu?? Kam vso to smrdečo zadevo spravljajo?Tlačijo pleničke v omarice? Jih shranjujejo v vrečkah v previjalnici? Je ni inšpekcije pod soncem, ki bi to dopuščala in mislim, da tudi vodstva v vrtcu ne in konec koncev tudi strokovne delavke v skupini ne....
Aja, pa še nekaj....praviš, da je to ah in sploh zdravo, pa trkaš in pljuvaš na vest vseh mamic, ki tega ne počnejo....po drugi strani pa ti kadar greste z otrokom na pot ali na lepše veselo pripopaš navadno "eko" pleničko za enkratno uporabo na otročkovo ritko in to je to. Kje je pa takrat tvoja ozaveščenost in otrokovo zdravje? Verjamem, da je lahko igrat neko ozaveščeno super duper mamico če otroka v celem dnevu po službi max 2x previješ....v vrtcu pa v 9 ali 10 urah to naredijo tudi po 4x in več....
Vedno znova sem presenečena in hvaležna za naše starše v vrtcu...

(odgovor članu mixy)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 15:06:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mixy

Katastrofa od katastrofe kaj berem...pa saj ja niste normalne. Nihče ne tekmuje kot starš med sabo, hallooo? Mi imamo in bomo ostali na pralnih pleničkah in tudi v vrtcu pri nas jih brez problema povijajo v pralne pleničke in to ne samo našega ampak od 20 otrok cca 13. Toliko, pa nismo zato snobi, smo čisto povprečni starši, katerim je tudi strošek teh pralnih plenic predstavljal kar zalogaj, a smo jih kupili zavoljo dobrega otroku. Vi pa še kar naprej uživajte v plastiki, saj s tem otroku res ful dobrega naredite. Zame ste to vse po vrsti lenobe in ve ste tiste, ki špilate snobizem in ah in oh. Samo ve!

Nasvidenje in prijetno pljuvanje vam želim.


Jaz sama sebe deklariram kot "sorazmerno normalno"......user posted image

(odgovor članu mixy)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 15:10:32   
mixy
Nihče si nič ne zmišljuje, tako pri nas je in ni debate o tem. In enako je, če previje s pralno p. ali za 1x uporabno. enako količino porabi, se ti ne zdi?user posted image Isto smrdi nekje v košu, tako da ne pretiravat, je pa vseeno boljše pralna p. za otroka, kot plastika in plenica beljena s klorom...ufff ... in nenazadnje tudi okolju bolj prijazno, kot pa ta plastika fantastika.

In sploh se na to temo ne bom več oglasila, mi ostajamo pri tem, vam pa želim, da v glavi malo premislite, saj gre zgolj in samo za dobro vašega dojenčka.

Kaj mi lahko z enim stavkom poveš zakaj pa ne bi uporabljala pralnih bombažnih in npr. bambusovoih pleničk? Zakaj ne? Jaz sem se že skomentirala zakaj ne uporabljam teh za 1x uporabo, razen eko p., ko gremo ven...kaj pa ti??? En pameten razlog mi navedi...samo enega...

< Sporočilo je popravil mixy -- 2.8.2012 15:12:53 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 15:13:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Načeloma pravijo sodelavke, da sem ena tistih, ki na račun otrok kar preveč potrpi in požre marsikatero "nujno" starševsko muho...toda oprosti tega se pa jaz ne grem....v več kot desetletni praksi nisem imela niti enega otroka (pa tudi starša ne, ki bi kaj takega za svojega otroka želel), ki bi ga bilo treba previjat v tetra oz. pralne pleničke. Kaj takega bi se pogojno šli, če bi mi starši v vrtec prinesli zdravniško potrdilo , da otrok zaradi zdravstvenih razlogov ne more uporabljat pleničk za enkratno uporabo.
Mislim, da bi bilo dobro, da bi svoje ogorčenje dala malo na vajeti in se malo zamislila...Resnično me zanima v katerem vrtcu v eni skupini kar 13 otrok vsakodnevno po vsaj 4x na dan previjajo v pralne pleničke...mislim, da malo nakladaš ( če ne kar precej)...Zdi se mi, da si ena tistih mamic, ki ne vidijo prsta pred nosom...ali si ti predstavljaš koliko polulanih in pokakanih pleničk je od 13 otrok in kako vse to zgleda v vrtcu?? Kam vso to smrdečo zadevo spravljajo?Tlačijo pleničke v omarice? Jih shranjujejo v vrečkah v previjalnici? Je ni inšpekcije pod soncem, ki bi to dopuščala in mislim, da tudi vodstva v vrtcu ne in konec koncev tudi strokovne delavke v skupini ne....
Aja, pa še nekaj....praviš, da je to ah in sploh zdravo, pa trkaš in pljuvaš na vest vseh mamic, ki tega ne počnejo....po drugi strani pa ti kadar greste z otrokom na pot ali na lepše veselo pripopaš navadno "eko" pleničko za enkratno uporabo na otročkovo ritko in to je to. Kje je pa takrat tvoja ozaveščenost in otrokovo zdravje? Verjamem, da je lahko igrat neko ozaveščeno super duper mamico če otroka v celem dnevu po službi max 2x previješ....v vrtcu pa v 9 ali 10 urah to naredijo tudi po 4x in več....
Vedno znova sem presenečena in hvaležna za naše starše v vrtcu...


To sem se jaz tudi vprašala, da recimo pride sanitarna (ali kako se že imenuje) inšpekcija v vrtec in po hodnikih visijo na vsakem drugem obešalniku vrečke s pokakanimi in polulanimi plenicami......glede na to, da je več kot pol otrok s pralnimi plenicami v tem vrtcu.....

Z vidika inšpekcije je po moje že ena taka vrečka s vsranimi plenicami na obešalniku na hodniku vprašljiva....v našem vrtcu so recimo zelo ozki prostori med obešalniki, tako da pozimi komaj jakno in ruksak obesimo in potem naj na sosednjem obešalniku visi vrečka s vsranimi plenicami.....ne glede na to, da vrečka ne prepušča vonja......

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 15:13:43   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mixy

In sploh se na to temo ne bom več oglasila, mi ostajamo pri tem, vam pa želim, da v glavi malo premislite, saj gre zgolj in samo za dobro vašega dojenčka.

Kaj mi lahko z enim stavkom poveš zakaj pa ne bi uporabljala pralnih bombažnih in npr. bambusovoih pleničk? Zakaj ne? Jaz sem se že skomentirala zakaj ne uporabljam teh za 1x uporabo, razen eko p., ko gremo ven...kaj pa ti??? En pameten razlog mi navedi...samo enega...

IN OSKARJA DOBI... user posted image

(odgovor članu mixy)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 15:15:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mixy

vam pa želim, da v glavi malo premislite, saj gre zgolj in samo za dobro vašega dojenčka.



Zdaj pa že bluziš.....

(odgovor članu mixy)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 15:36:14   
pelin
V bistvu v tej smeri nisem pisala, ker je meni in marsikomu čisto logično, da ne moreš enačiti umazane pleničke za enkratno uporabo in pralne...tista za enkratno uporabo roma naravnost v " zavijalčka" , ki kot vemo precej pripomore k temu, da se okrog ne širijo "prijetne" vonjave in od koder vse skupaj roma v smetnjak na prostem, takšna za pranje pa gre lahko le v vrečo in potem se cmari in " diši " garderobi dokler je starši ne odnesejo...In če govorimo tu o vsaj (4x13) toliko plenicah, kot jih očitno v garderobi čaka pri vas, potem se resnično čudim, da vrtec še deluje in ga ni inšpekcija zaprla....
Včasih, ko so bile v vrtcu le tetra pleničke, se je to reševalo s konstantnim pranjem v vrteških pralnicah, kamor so takoj po previjanju romale umazane pleničke...Kljub izredni marljivosti , skrbnosti in predvsem ozaveščenosti strokovnih delavk v vašem vrtcu, o kateri ti govoriš, pa vseeno močno dvomim, da vam povrhu vsega perejo še domače plenice...
Praviš da naj ti navedem vsaj en vzrok, da sem proti previjanju v pralne pleničke....Veš, da me v bistvu ...(poleg tega, da imajo v večini otroci bolj vneto ritko od le teh kot od tistih "škodljivih", da je otrok,ki je zakomotan v tetra plenico precej manj okreten kot tisti, ki ima na ritki malo pleničko za enkratno uporabo, da kljub rednemu previjanju tetra plenička precej hitreje premoči kot tista druga, da ob uporabi in pranju le teh nekako res ne izpadeš ne vem kako eko, ko po ceveh zliješ na hektolitre vode, da pokakanega otročka s tetra pleničko težko na frehant previješ v parku, na bazenu...temveč ga s tem biksaš dlje časa in s tem pri previjanju brez veze nerviraš otroka in sebe in konec koncev sabo nosiš, voziš smrdečo pralno plenico...)vsa stvar ne briga in ne moti, če to ti počneš sama...doma...in s tem ne zahtevaš da to počnejo še drugi oz. ne izvajaš psihičnega pritiska zaradi tega na strokovne delavce v vrtcu in na vse starše, ki tega ne podpirajo...

(odgovor članu mixy)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 16:05:56   
mateyka
kaka zabavna tema, sem vse zamudila user posted image
oj, mixy, spominjaš me na une besne vegetarijanke, ki se občasno oglasijo na na RR in so bolj agresivne od mesojedcev (al smo bli truplojedci, saj se ne spomnim vseh slikovitih oznak), vse v imenu dobrega in ozaveščanja. bi pa rada vedela kateri vrtec ima skoraj celo skupino s pralnimi plenicami, po moje bi bilo zanimivo napisat kak članek na to temo v časopisu in izmenjat izkušnje? tako si bodo ostale vzgojiteljice lažje predstavljale kako to zgleda v praksi.
a ste kaj razmišljali, da bi si vrtec omislil kar svojo pralnico, če imajo že toliko pralnih plenic? ne vidim razloga zakaj ne, če jih ima skoraj vsak..

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 16:22:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a ste kaj razmišljali, da bi si vrtec omislil kar svojo pralnico, če imajo že toliko pralnih plenic? ne vidim razloga zakaj ne, če jih ima skoraj vsak..


in potem bo vsaka mama spet zahtevala poseben prašek, ker je le tisti eden dober za ritko njenega sončka......user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
2.8.2012 16:48:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mixy)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 16:53:31   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
a ste kaj razmišljali, da bi si vrtec omislil kar svojo pralnico, če imajo že toliko pralnih plenic? ne vidim razloga zakaj ne, če jih ima skoraj vsak..

in potem bo vsaka mama spet zahtevala poseben prašek, ker je le tisti eden dober za ritko njenega sončka......user posted image


saj gremo v pravi smeri; da o konkretno povečani porabi vode in onesnaževanju le te, niti ne načenjam teme.. in naenkrat to ne bi bilo več tok simpl kot se sliši na prvi pogled. mogoče ne bi niti več zgledali tok leni, kot se sedaj na prvo žogo morda nekaterim sliši.. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 17:03:04   
LuLu
Ankica*... težko jim bo to razložit in razumeti...
Bom še jaz probala razložit user posted image
Eko Organizacije, ki imajo člane (lovke) po celem svetu perejo možgane z eko čistili posameznikom.
Na koncu se vse konča pri DENARJU. In pri proizvodnji plastike in pri bombažu, barvilih in praških, itd...

Najbolj ekološko bi bilo tole (iz FB kopirano):

user posted image
Eko razsvetljeni ljudje... v katero sliko spadate?
Bom jaz odgovorila namesto vas... v isto umazanijo, kot vsi mi ostali eko zatemnjeni.

< Sporočilo je popravil LuLu -- 2.8.2012 17:06:17 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 17:11:22   
mateyka
točno to. če bi mixy hotla bit v resnici razsvetljena, bi pobarala prek ZS ronjo kako naj začne furat sceno brez plenic. no, to bi bil najboljši približek "eku".

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 17:22:15   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

točno to. če bi mixy hotla bit v resnici razsvetljena, bi pobarala prek ZS ronjo kako naj začne furat sceno brez plenic. no, to bi bil najboljši približek "eku".

Daj, daj... zdaj lahko kdo na idejo, da bi vzgojiteljice imele še par otrok sploh brez plenic in s superfilingom, kdaj jih bo šlo 13 na wc.
user posted image
Je pa res, da je pa ta varijanta še najbolj eko.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
2.8.2012 17:29:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 17:50:11   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
točno to. če bi mixy hotla bit v resnici razsvetljena, bi pobarala prek ZS ronjo kako naj začne furat sceno brez plenic. no, to bi bil najboljši približek "eku".

Daj, daj... zdaj lahko kdo na idejo, da bi vzgojiteljice imele še par otrok sploh brez plenic in s superfilingom, kdaj jih bo šlo 13 na wc.
user posted image
Je pa res, da je pa ta varijanta še najbolj eko.


ja kako pa misliš da na kitajskem furajo - brez plenic in hlače na "split"
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 17:54:17   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: mixy

Nihče si nič ne zmišljuje, tako pri nas je in ni debate o tem. In enako je, če previje s pralno p. ali za 1x uporabno. enako količino porabi, se ti ne zdi?user posted image Isto smrdi nekje v košu, tako da ne pretiravat, je pa vseeno boljše pralna p. za otroka, kot plastika in plenica beljena s klorom...ufff ... in nenazadnje tudi okolju bolj prijazno, kot pa ta plastika fantastika.

In sploh se na to temo ne bom več oglasila, mi ostajamo pri tem, vam pa želim, da v glavi malo premislite, saj gre zgolj in samo za dobro vašega dojenčka.

Kaj mi lahko z enim stavkom poveš zakaj pa ne bi uporabljala pralnih bombažnih in npr. bambusovoih pleničk? Zakaj ne? Jaz sem se že skomentirala zakaj ne uporabljam teh za 1x uporabo, razen eko p., ko gremo ven...kaj pa ti??? En pameten razlog mi navedi...samo enega...


Eko pleničke za enkratno uporabo. To me pa res zanima. Če piše gor EKO je enkrat dražje, taki kot si ti pa temu nasedajo. Sam zakaj za vraga pa nisi načelna do konca in ko greš ven pač navesi nase še en ruzak za usrane plenice, če si že tko ozaveščena in sploh superduper.

(odgovor članu mixy)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Pralne plenice v vrtcu
2.8.2012 18:03:10   
mixy
1:0 za pralne in eko pleničke. Če pač hočeš dobro svojemu otroku uporabljaš najboljše kar gre in ne kar nekega sranja plastičnega. Meni se smilite, ker da si prideš gor kaj je boljše in kaj slabše, res ne rabiš veliko v glavi met. Pa tudi suma sumarum so pralne pleničke cenejše...tud višja matematika za vas??? Ja, ja kar na kitajsko robo navalite, kot so slikice zgoraj...je res kvalitetna, pa kitajska hrana tudi...bravo!!!! user posted image Pravi specialci ste user posted image


In kalbo vidiš, da se niti potrudiš ne in stopiš v DM ali Muller in pogledaš kakšne so te pleničke, npr. Babylove eko ali Wiona pleničke, ipd....zelo žalostno user posted image , samo jezik imaš čas vrteti in bedarije tu zgoraj, pa pomojem kofetkah naokrog, za otroka pa eh, saj je ta plastika čist ok zanj user posted image ...

No, preberite malo to temo vi pametnjakoviči:
http://www.ringaraja.net/forum/Pralne_bombazne_plenicke/m_1986542/tm.htm

papauser posted image

< Sporočilo je popravil mixy -- 2.8.2012 18:14:48 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?