|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 11:56:16   
napalmica
Nuhalno lahko opravljaš KJERKOLI! A ti si jo mislila pri svojem izbranem G? Ker po mojem ravno zato nateguje, ker misli, da ne bo šla nobena nikamor drugam. Daj poglej malo po netu cene, boš videla, da tole ni ok. V Lj (ki je kao draga) je, meni se zdi, najdražja nuhalna okoli 90 EUR (pri dvojajčnih dvojčkih).

_____________________________

I asked god for a flower, he gave me a garden, I asked god for a tree, he gave me a forest, I asked god for an angel, he gave me you !

(odgovor članu ancika12)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 12:08:10   
leilla
To je pa res visoka cena za nuhalno. Tako kot ste napisale - mislijo da ne boš šla drugam in postavi visoko ceno. Poglej malo še okrog pri drugih.
Jaz sem rodila naravno, v MB.

(odgovor članu napalmica)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 12:23:39   
krysta
Jst sm s Krasa in imam tam ginekologa,
tako da imaam namen rodit v postojniuser posted image
če mi bo pa rekel naj grem v ljubljanouser posted image
mi drugega ne preostane kot da grem tja

pa nekma drage so te NS, jst sm bila pri dr. Reševi v Dravljah,
in je bilo 60€ in z CD-jem pa 75€, čeprav ne vem kaj bi z CD-jem,
sva želela samo slikco, ki jo lahko vedno pogledašuser posted image

(odgovor članu leilla)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 12:26:31   
krysta
leilla veš me pa zelo zanima če dojiš, al
hraniš po steklenički.
Jaz si zelo želim dojit, pa ne vem kako mi bo to uspevalo.
Imaš kakšen nasvet?

(odgovor članu krysta)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 12:29:12   
ancika12
Hvala punce! Sem preverila na internetu..tu še je potrebno zraven doplačati cd in to 35€. Torej že pridemo na 155 kar pa je absolutno preveč! Najverjetneje se bom naročila nekam drugam, nevem kako pa je potem..samo javim svojemu G da sem opravila drugje in odnesem tja izvide al kako? Ve morda katera?

(odgovor članu krysta)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 12:31:34   
napalmica
krysta ja seveda, saj če si s krasa, imaš pa res najbližjo postojno. Jaz sem ravno vmes, med po in lj, zato se lahko zmišljujem user posted image .
Ja res so kje drage tele NS, zato je fajn, da se pogledajo cene, preden se naročiš. Jaz sigurno ne bi šla nekam, kjer mi drugega otroka računajo (HB je to redko), vsekakor pa mi je glavna strokovnost. In kdor želi zaslužiti pri otročkih, ta zame definitivno ni strokoven. Jaz sem tudi hotela iti v Dravlje k dr. Pušenjaku, pa je žal na dopustu, zato grem zdaj v porodnišnico k dr. Premru Sršenovi.

_____________________________

I asked god for a flower, he gave me a garden, I asked god for a tree, he gave me a forest, I asked god for an angel, he gave me you !

(odgovor članu krysta)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 12:34:43   
napalmica
Ja Ancika, svojemu G samo poveš, da greš na NS drugam in mu ob naslednjem pregledu pokažeš izvide. Itak ti rezultat vpišejo že na nuhalni v materinsko knjižico, sploh pa nuhalna ni obvezna preiskava, zato tvojega G čisto nič ne briga, kje jo boš opravljala oz. če jo sploh boš. CD-ja pa nikjer ne rabiš vzet, je res čisto brez veze, kot je Krysta napisala, glavno je, da imaš slikico za pogledat user posted image

_____________________________

I asked god for a flower, he gave me a garden, I asked god for a tree, he gave me a forest, I asked god for an angel, he gave me you !

(odgovor članu napalmica)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 12:35:18   
ancika12
Kolikor gledam na netu zdaj, je najceneje v Velenju. Za dvojčke 60€, slike zastonj, cd 10€. To še je kar ugodno, glede na trenutno situacijo. Bom še danes poklicala in preverila kako je z tem...

(odgovor članu napalmica)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 12:36:12   
ancika12
Hvala napalmica! Ti imaš zdaj kmalu ns ne?

(odgovor članu napalmica)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 12:36:58   
napalmica
Ja to bo kar prava cena user posted image jaz imam ns 9.7., komaj čakam!

< Sporočilo je popravil napalmica -- 27.6.2013 12:37:39 >


_____________________________

I asked god for a flower, he gave me a garden, I asked god for a tree, he gave me a forest, I asked god for an angel, he gave me you !

(odgovor članu ancika12)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 12:45:48   
leilla
krysta dojila sem dober mesec, potem pa je žal zmanjkalo mleka. Zelo priporočam pomoč mamicam - pri čiščenju stanovanja oz. hiše, kuhanju, pri pranju perila ... Namreč nabere se toliko enih obveznosti, če si sam oz. nimaš nikogar, kateri bi bil vsaj na začetku zravn tebe čez dan. Jaz sem lepo dojila oz. si črpala (ker sta v bolnici že dobile dodatek in sta bile malce lene, ker sta vedele, da bo prišla flaška še na koncu) dokler je bil moj doma. Ko je pa šel nazaj v službo pa je bil en kup stvari (brez čiščenja stanovanja in kuhanja), da enostavno telo sčasoma začne samo producirati manj mleka (od napora, stresa ...). Potem si sam za vse - previjanje, hranjenje, čiščenje flašk, previjanje, hranjenje, čiščenje ... Zdelo se mi je, da saj druga ne delam kot previjam in ju hranim :) Pa jaz sem bila še celo nosečnost na bolniški, ležanje, tako da je tudi to bil šok za telo, da sem potem kar čez noč morala biti na nogah cel dan. Tako da smo potem po dobrem mesecu dni pristali ni AM. Glavno mi je bilo, da sta dobili vsaj na začetku. Priporočam pa blazino za dojenje, je lažje dojenje in lahko dojiš tudi oba. Je fajn če natreniraš hranjenje obeh naenkrat, ker npr. pri meni je ena jedli 3/4 ure, potem sem si oddahnila 5 min, potem je druga jedla 3/4 ure. Potem sem pol ure mela zase (da sem se stuširala, najedla ...), potem pa jovo na novo - previt in hranit. V bolnici je bil največji napor. Doma je bilo potem dosti lažje vse. Tako da če bo katera imela v bolnici krizo naj se ne vstraši, doma bo dosti lažje.

Tak da zelo priporočam pomoč, ne se je branit :)

(odgovor članu napalmica)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 14:19:16   
ancika12
Sem podrobneje preverila stvari..Švogorca pravi da tu v rogaški je zato tako drago, ker ima sodobnejšo opremo, so ji v CE rekli ko je prinesla slike, da ima kar novejšo tehnologijo. Pa sem vseeno poklicala v Velenje, kjer je bila sestra zeeelo prijazna, me je naročila, in je cena 60€ za oba. Tako da sem fajn zrihtala. Hvala napalmica še enkrat!:))

(odgovor članu leilla)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 14:52:47   
napalmica
Ancika12 super!!! Za razliko v ceni boš pa lahko malima pobalinkotama nekaj lepega kupla, ali pa sebi user posted image .
Veš kaj, tehnologija gor ali dol, dober UZ mora imeti vsak, ki dela nuhalno, računalniški program, kamor se vnese podatke, pa tudi, vse je licenčno, tako da sigurno ni neke razlike v kakovosti, verjemi mi. Veliko pa je tudi pomembno od preiskovalca, torej zdravnika, ki ti nuhalno dela. Ziher si se prav odločila!

Leilla se strinjam, nikoli ne smemo biti preponosne, da prosimo za pomoč. Škoduješ lahko edino sebi in otročkom. In z dvema je veliko dela...
Jaz si bom blazino za dojenje verjetno kupila že med nosečnostjo, pravijo da je fajn za ležat, ko imaš ogromen "bauhi" user posted image , pa še potem prav pride.

< Sporočilo je popravil napalmica -- 27.6.2013 14:56:14 >


_____________________________

I asked god for a flower, he gave me a garden, I asked god for a tree, he gave me a forest, I asked god for an angel, he gave me you !

(odgovor članu ancika12)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 19:54:47   
latka
Jaz sem za NS plačala 60 evrov, dobila sem še slikice zraven. Nosim pa dvojajčne dvojčke.
leilla in krysta, kdaj sta začeli s nakupi opreme in oblekic(št. velikosti ), pa s opremljanjem?
leilla, ti ju imaš skupaj v posteljici ali vsako posebej?

(odgovor članu napalmica)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 20:28:07   
krysta
ker sem bila v strahu, da bom pristala z ležanjem v kakšni
bolnišnici, alpa da bom prej rodila, nisem želela preveč obremenjevat
mojega s temi zadevami, sm nabavla prej še eno postelco,
pa lupinci v eni komisijski trgovini v novi gorici, blago rezerviraš preko
interneta in jo je šel moj iskat, če ti ni všeč pač ne vzameš.

oblekce mi je posodila svakinja, in mama je kupila dekice in
kompletke pa par bodijev. pa še ene majčke je dobila na kašči od
naju z bratom in rjuhe - joj so tako lepeuser posted image
mama ni želela da veliko hodim po trgovinah in da raje doma počivam

zdej na koncu pa še voziček, pa še tega sva prevela, ko sva
bila na pregledu v LJ

to je tako lepo gledat, pa še vsak ko pride na obisk
prnese kej user posted image

(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 21:03:05   
leilla
latka z nabavo opreme in oblek sem jaz začela zelo pozno - dejansko je moj zadnja 2 meseca vse nabavil, ker sem jaz bila v bolnici. Sva iz bolnice kaj naročila, pa po telefonu komunicirala kaj kje kupiti, kaj kje sestaviti, postaviti ... Oblekce sem jaz nabavila najmanjšo št. 45 oz. 47 (odvisno katere znamke je) in so prišle zelo vredu. Sem že obljubila, da bom poslikala vse cunje, ker se je res že veliko nabralo, vse lepo ohranjeno in novo in mi je škoda, da bi to stalo v škatlah. Če katera rabi blazino za "trebuh" in dojenje jo ne rabimo več :) Nekaj opreme imam na bolhi pod vzdevkom leilla3 (če katero slučajno kaj zanima).
Imava pa vsako v svoji posteljici že od vsega začetka. Zvečer ko se najesta še malce počivata v dnevni, potem ju dava v posteljici in zaspita sami. Nikoli ju ne uspavava na rokah. Niti nista radi na rokah.

(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 21:42:51   
krysta
leilla no upam, da bom tudi jaz dojila čim več časa,
saj mi drugi kr pomagajo pri hišnih opravilih že sedajuser posted image
in se bom potrudila da bo šlouser posted image  vsaj par mesecev
kako je gre dojenje obeh hkrati? vsako na svojo dojko?

jst sm se tudi odločila, da bosta vsak v svoji posteljici za čez noč,
čez dan pa v vozičku alpa, bom na tla ker prštimala.
Kako jih imaš ti čez dan?

(odgovor članu leilla)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 21:54:56   
leilla
dojenje obeh hkrati - blazino daš okrog sebe in na vsako stran daš enega ležat proti notranjosti. Je pa fajn potem, da vsako dojenje menjuješ - enkrat enega na eni strani, enkrat drugega.
Čez dan sta v dnevni - al na kavču (dokler se še ne moreta skobacati iz njega) ali na tleh. Na tleh imamo vse igrače in igralni lok, kjer je več prostora. Pa na tleh pridno telovadimo :) Na kavču sta pa vedno po hranjenju. V vozičku čez dan nočeta biti, razen če smo zunaj. Ko pridemo domov in dam voziček v stanovanje se v roku par min zbudita in morata ven :) Pa zjutraj ko se pokaže svetlo skozi okno je to znak, da adijo spalnica, moreta v dnevno :) Saj po eni strani vredu, da veesta kdaj je noč in je potrebno spat in kdaj dan. Čez dan pa tako spita v dnevni - al na kavču, al na tleh.

(odgovor članu krysta)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Dvojčki 2013
27.6.2013 22:34:33   
krysta
ma zdej mi je to tako čudno, bo pa potrebno malo vaje pa bouser posted image
na vsako stran po enga jst na sredi user posted image user posted image

tudi meni se zdi prav da vedo kdaj je dan in kdaj je noč,
in ravno z drugačnim okoljem to razumejo tudi dojenčki,
bom pa sprovala to na tleh, se daš zraven in jih še malo crtašuser posted image
lepo pa da ti zaspita kr same, ko jih daš v posteljcouser posted image

(odgovor članu leilla)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Dvojčki 2013
28.6.2013 11:18:31   
napalmica
Joj kok je to fino, ko imamo že eno z izkušnjami, hvala Leilla user posted image
Krysta, ti nas pa tudi ne zapusti potem, ko boš rodila, da nam boš še ti lahko pomagala user posted image
Meni se vse skupaj trenutno zdi znanstvena fantastika user posted image , čeprav ko sem zvedela, da bosta dva, po vsem tistem trudu dolga leta, sem pa rekla, da sem zmožna tudi štiri hkrati rihtat, samo da so! No, zdaj nisem več tako pogumna...user posted image

_____________________________

I asked god for a flower, he gave me a garden, I asked god for a tree, he gave me a forest, I asked god for an angel, he gave me you !

(odgovor članu krysta)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Dvojčki 2013
28.6.2013 11:40:34   
ancika12
Ja hvala Leilla za vse te izkušnje,mislim da bodo vsaki prav prišle:) Če boš pa imela kaj časa pa le naloži gor slikce, kar imaš za prodati. Sploh za oblačila me zanima, kje si kupila tako majhne številke? Nisem nikjer v trgovinah zasledila tako malih razen v kiku mogoče...

(odgovor članu napalmica)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Dvojčki 2013
28.6.2013 12:01:54   
krysta
napalmica ma boš vidla, da boš zmogla tudi ti,
v življenju so ovire in jih premagamouser posted image
če je meni kdaj težko tudi sedaj, si pišem dnevnik
in papir prenese vse, tako se olajšam in se potem tudi
počutim dobro, kakšna solzica pa mora pritečtuser posted image


ja res leilla, kje si dobila tako majhne številke,
jst imama 50 in naprej, sej še 50 verjetno potem
hitro prerasrejo

(odgovor članu ancika12)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Dvojčki 2013
28.6.2013 12:57:59   
latka
Jaz imam nekaj stvari še od sina, od št. 52 naprej, sem pa videla manjše št. v Kiku, C&A, pa tudi H&M ima.
leilla in krysta, a je vaju tudi kaj špikalo spodaj na sredini, mene včasih levo, pa desno, pa tudi na sredi me občasno, takrat me pa zgrabi panika, da se ne bi slučajno krajšal mat. vrat.
Počivam veliko, pijem Buscopan in Magnesol, pa vendar. Sem v 17. tednu, pregled pa imam čez 1 teden. Sem si pa naročila medenični pas, ker občutim širjenje medenice ravno pri sramni kosti.

(odgovor članu krysta)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Dvojčki 2013
28.6.2013 13:39:44   
krysta
ja mene je tudi naokrog špikalo, to naj bi bilo zaradi
širjenja maternice, čeprav sem pila magnezij,
ma ti kr počivaj, čim več na levem boku priporočajouser posted image

nam je v šoli za starše fizioterapevtka svetovala, da če že imamo
ta problem raje ne nosimo tega pasu, naj raje delamo vaje
medeničnega dna (prej keglove vaje)
in čim manj hoje po stopnicah

(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Dvojčki 2013
28.6.2013 14:13:15   
leilla
kot je že krysta napisala - je zarad širjenja maternice. Spodaj med nogami pa je špikanje zarad širjenja med.kosti. To je čist normalno. Krajšanja mat.vratu se ne čuti.
Tudi nam je v mat.šoli svetovala počitek in ne hoje po stopnicah.

Jaz sem majhne številke naročevala na mothercare, next. Enkrat sem kupila par stvari v kiku, pa sem oprala kot vse ostalo in se mi je več kot pol stvari skrčilo tako, da jih nista nikoli imele oblečenih.
Jaz sem danes že nekaj poslikala, tako da upam, da mi če z vikend uspe naložit slikce.

Punce, vse boste zmogle. Naprej se je brezveze obremenjevat, kaj pa če ne bom zmogla. Ko bosta štručki "prišli" bo vse samo od sebe steklo.

(odgovor članu krysta)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?