|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
8.11.2012 11:06:36   
uškinamama
Mogoče kompliciram:).


user posted image user posted image user posted image user posted image , ah , kje pa.



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
8.11.2012 11:18:11   
Masha_M
Samo v vednost. user posted image Pridno berem, redno spremljam, a za daljši, poglobljen odgovor mi ob gospodinjstvu - tem hudičevem jabolku spora - in nekajmesečnem dojenčku s PP žal malo zmanjkuje časa. Ampak obljubim, da bom slej kot prej odgovorila, obenem pa se vsem zahvaljujem za čas, ki ste ga že do sedaj namenili razglabljanju o mojem problemu. Imejte lep dan!

P.S. Sem iz Osrednje Slovenije in imamo mi tudi bormašino in nimamo Hiltija. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
8.11.2012 13:31:57   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Zjutraj pa včasih straši okrog s čistilom za vodni kamen, da se pipe svetijo... še v pidžami...

A tisti v reklami za Cilit Bang je tvoj mož? user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
8.11.2012 14:47:50   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M

Mož in žena sta oba zaposlena full-time, obe službi sta strokovni, dokaj stresni in storitvenega značaja. A žal ena zaposlitev prinaša zgolj 10 denarnih enot prihodka, druga pa 25 d.e. (torej 2,5× več). Kako v tem primeru gledate na delitev domačih opravil, skrbi za otroke itd.?

a) oba naj doma prevzemata enak obseg dela, saj za službo porabita enako časa oz. jima ostaja enako ur prostega časa
b) tisti z nižjo plačo naj doma poprime za več dela, saj manj prispeva v skupni proračun
c) ne glede na dohodke naj več domačega dela opravi žena, saj so to pač tipično ženska opravila.

Če vam nobena od teh dveh opcij ni blizu, bom seveda vesela tudi vaših razmislekov. Prav tako bi mi bilo zelo zanimivo prebrati kako imaste to urejeno doma tisti, kjer ste z zakoncem prav tako v neenakem položaju glede prihodkov.

Mislim, da je tole vprašanje skregano z vsemi načeli zakonske zveze.

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
8.11.2012 14:59:45   
ronja
Maša, eno vprašanje za tvojega moža: imaš dve družini, v obeh gre mama na porodniško, samo da je v prvi mama v službi dobivala 2,5x večjo plačo kot mama v drugi družini. Zdaj sta obe na porodniški in ena prinese torej 2,5x vejčjo porodniško domov kot druga. Delata pa obe isto (skrbita za dete). A zdaj tista, ki ima manjšo porodniško mora sama naredit še vse gospodinjstvo, tista, ki pa veliko zasluži, ji pa ni treba, ali kako? Mogoče bo tako videl nesmiselnost takega razmišljanja...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
8.11.2012 15:03:54   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

zgleda da mamo žabarji bor, vsi okrog pa por. ma kul user posted image

Ja, očitno... jaz tudi prvič slišim za pormašino, sem mislila, da je bor.

Poka, poznam par vodij projektov (in še česa) za tak denar;).


user posted image user posted image tisti v kurji glavi imamo tudi bor, pa še kajuser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
8.11.2012 15:05:51   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Maša, eno vprašanje za tvojega moža: imaš dve družini, v obeh gre mama na porodniško, samo da je v prvi mama v službi dobivala 2,5x večjo plačo kot mama v drugi družini. Zdaj sta obe na porodniški in ena prinese torej 2,5x vejčjo porodniško domov kot druga. Delata pa obe isto (skrbita za dete). A zdaj tista, ki ima manjšo porodniško mora sama naredit še vse gospodinjstvo, tista, ki pa veliko zasluži, ji pa ni treba, ali kako? Mogoče bo tako videl nesmiselnost takega razmišljanja...


Ne, v prvi družini gre foter otroka na porodniško. user posted image
Halo, matematika. Daj malo računaj. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
8.11.2012 21:18:08   
ronja
A doji tudi on potem ali mu ona to posebej zaračunava?user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
9.11.2012 10:03:17   
pridna_janja
mogoče njen bi imel pomočnico ????ali ona bi imela pomočnika user posted image če bi jaz imela 2500 evro plačo bi si najela pomočnika user posted image

< Sporočilo je popravil pridna_janja -- 9.11.2012 10:04:00 >


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
9.11.2012 21:51:54   
Urska09
Moj mož zasluži več kot jaz, ima bolj odgovorno delo kot jaz, pa se nemalokrat zgodi, da doma postori več kot jaz. Vsekakor pa ne gledava na to, kaj kdo dela in koliko. Oba kuhava, zlagava posodo, sesava, čistiva kopalnice, preoblačiva posteljnino, rihtava otroke, hodiva na govorilne, pomagava pri šoli (on zadnja leta celo več kot jaz). enkrat na 2 tedna pride čistilka, da orng spuca bajto in zlika cunje, vmes delava sama, otroci pomagajo. Ker vsi doma delamo in imamo hb še pomoč od zunaj, nam ostane dovolj skupnega prostega časa. Kar je pa bistvo.

Tehnofil je pa itak najlepše opisal zdrav zakon. Moj poklon user posted image

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
10.11.2012 12:00:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

A doji tudi on potem ali mu ona to posebej zaračunava?user posted image


Bi, pa ne more.....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
12.11.2012 9:49:53   
KIKI****
Zanimiva razmišljanja, sploh pa vprašanja avtorice.

Jaz sem trenutno brezposelna, a tudi ko sem bila zaposlena, sem prinašala domov dohodek, 3 do 4 krat nižji, kot moj mož.
Vedno sem skrbela za gospodinjstvo, za otroka, domače naloge, učenje, itd... predvsem iz razloga, da mož dela dan za dnem po 10 ur dnevno. Redko po 8, prej več. Tako je doma bolj kot ne samo za praznike in nedelje (tu in tam še kako soboto). Delo ima fizično in je utrujen.

Kadar je doma, mi pomaga in se o tem sploh ne debatira. Prav je, da delo doma opravim jaz, ki imam čas, da smo lahko ko pride domov še malo skupaj. V kolikor bi imela jaz delo in bi bilo dobro plačano, mož ne bi toliko delal in bi opravljal tudi delo doma, o tem sploh ne dvomim.


Poudarit sem hotela, da pri naši družini denar oz. dohodek ne vpliva na razdelitev dela. Mi smo družina in dohodek se porablja za vse. Imava skupni fond, nihče pa ne zapravlja bezveze.


< Sporočilo je popravil KIKI**** -- 12.11.2012 9:52:33 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
13.11.2012 15:05:33   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M

Mož in žena sta oba zaposlena full-time, obe službi sta strokovni, dokaj stresni in storitvenega značaja. A žal ena zaposlitev prinaša zgolj 10 denarnih enot prihodka, druga pa 25 d.e. (torej 2,5× več). Kako v tem primeru gledate na delitev domačih opravil, skrbi za otroke itd.?

a) oba naj doma prevzemata enak obseg dela, saj za službo porabita enako časa oz. jima ostaja enako ur prostega časa
b) tisti z nižjo plačo naj doma poprime za več dela, saj manj prispeva v skupni proračun
c) ne glede na dohodke naj več domačega dela opravi žena, saj so to pač tipično ženska opravila.

Če vam nobena od teh dveh opcij ni blizu, bom seveda vesela tudi vaših razmislekov. Prav tako bi mi bilo zelo zanimivo prebrati kako imaste to urejeno doma tisti, kjer ste z zakoncem prav tako v neenakem položaju glede prihodkov.


Zdaj pa jaz tebe nekaj vprašam...a se ti hecaš?

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
24.11.2012 22:42:39   
diamantina
Hja, pri nas pa je tako.

V službi sem pri možu in opravim delo, ki mi ga ne plača, razen da nakaže drursu prispevke. Odstotek dela v najinem podjetju je zdaj, ko sem doma z drugim otrokom, ker pač nisem dobila vrtca, 10:90 %.
Ker on dela večino časa, so vsa druga opravila na meni.

Jaz: otroci, gospdinjstvo, vrt, košenje trave (zelenice), urejanje okolice, lažja in včasih tudi težja hišna popravila, pomoč na kmetiji in v podjetju. Stopnja IZO: 7.
On: podjetje in biokmetija. Stopnja IZO: 5.

Iz tega je razvidno, da imam več zadolžitev, ki pa žal ne prinašajo sredstev za preživetje in mu nimam kaj oporekat, tako da sem lepo tiho. DEnar lahko vzamem, je skupen, ampak ne za svoja nenujna oblačila, nakit, torbice ipd. luksuz. Mož strogo nadzoruje pretok denarja in natanko ve, kaj dejansko potrebujemo ali česa ne.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
28.11.2012 9:07:22   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: diamantina


Iz tega je razvidno, da imam več zadolžitev, ki pa žal ne prinašajo sredstev za preživetje in mu nimam kaj oporekat, tako da sem lepo tiho.


Sam res, če ne prinašaš denarja k hiši, delaš pa sicer vse ostalo...potem pa RES moraš bit lepo tiho in zapravit samo tolk, kot ti on dovoli...Ker gospodinjska dela, skrb za otroke, dela okrog hiše pa res niso omembne vredna...Pomembno je samo to, koliko denarja dejansko prineseš domov...
Sarcasm off.


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
28.11.2012 11:05:27   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: diamantina

Hja, pri nas pa je tako.

V službi sem pri možu in opravim delo, ki mi ga ne plača, razen da nakaže drursu prispevke. Odstotek dela v najinem podjetju je zdaj, ko sem doma z drugim otrokom, ker pač nisem dobila vrtca, 10:90 %.
Ker on dela večino časa, so vsa druga opravila na meni.

Jaz: otroci, gospdinjstvo, vrt, košenje trave (zelenice), urejanje okolice, lažja in včasih tudi težja hišna popravila, pomoč na kmetiji in v podjetju. Stopnja IZO: 7.
On: podjetje in biokmetija. Stopnja IZO: 5.

Iz tega je razvidno, da imam več zadolžitev, ki pa žal ne prinašajo sredstev za preživetje in mu nimam kaj oporekat, tako da sem lepo tiho. DEnar lahko vzamem, je skupen, ampak ne za svoja nenujna oblačila, nakit, torbice ipd. luksuz. Mož strogo nadzoruje pretok denarja in natanko ve, kaj dejansko potrebujemo ali česa ne.


Če ne hodiš v službo pa je ja normalno, da poskrbiš za gospodinjstvo. Drugo bi bilo, da bi oba delala, pa bi pač on, ker ima recimo nižjo stopnjo izobrazbe, moral še doma peglat, čistit po hiši, kuhat in umivat posodo, ker pa si ti za 2 stonji višje izobražena, bi pa lahko ležala na kavču.

Nekaj pa še vseeno moram komentirat. Pri nas je mogoče nekaj procentov podobna situacija...kmetija pa to. Moj tudi skrbno nadzoruje pretok denarja, kljub temu, pa si ga lahko vzamem kolikor hočem in kdaj hočem. Tudi njemu so oblačila potrata denarja, pa si jih ravno tak kupujem in tudi oblačim.Ti si dobesedno ujeta v zlati kletki. Jaz bi ga že zdavnaj zbincala v tamehke...On bo vedel kaj ti potrebuješ in kaj ne user posted image

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
4.12.2012 13:59:43   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

user posted image user posted image user posted image
Tutan, temu bi lahko rekli po domače: živa istina user posted image user posted image

Boljše ne bi mogla napisati user posted image


Evo kot pri nas... V bistvu je tudi nekako tako kot pri Mashi, več nardim kučnih zadatkov pa okol otrok, manj zaslužim, plačujem "šodr" zadeve in se pol sprašujeva kam je denar izpuhtel. On pa fizikalije okol hiše (ki jih roko na srce ni tolk kot je vsakdanjega dela notr) itd.. Poleg tega se je ponovno lotil študija, kar pomeni, da praktično nima časa za karkoli drugega.
Ampak očitava si pa ne, no, razen v kakšnem prepiru user posted image ... V bistvu delava  po filingu, si pomagava ko je treba, finančno, z delom...Ma kaj vem, tako življensko. Stvar laufa, dokler si zadovoljen, dokler se ne počutiš izkoriščenega.

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
4.12.2012 14:10:40   
ronja
picola, 15. stoletje je še živo!user posted image Saj v bistvu niti ni smešno, ampak si res ne predstavljam, da kdo zdaj tako živi...

Meni je pač čudno to, da to, da mož da dovoljenje, kaj lahko kupiš in česa ne. Pa nisem zapravljive sorte, on tudi ne. Samo mi je nekak normalno, da si ljubega želiš osrečit in zato je pri nama vedno obratno - vsakemu je zase bolj škoda kot za drugega. Si ne predstavljam, da bi morala vsako reč uporavičit... Lubi, veš, kupla sem 1 kilo polnila za igračke... Ja, poveš že, itak bo vprašal, kaj je una ogromna vreča pred vratiuser posted image . Ampak da bi pa zdaj morala se nekaj opravičevat zato... to mi je pa mal čudno. Saj me ma rad! Pa tudi če bi se hotela - ne morem glih rečt, da je to nujna rečuser posted image . In si ne predstavljm, da bi smela kupit samo najnujnejše zadeve. A potem ga za čips v trgovini tudi vprašaš, če ti zapaše? Nujen ni...

Ma kaj vem, tako življensko. Stvar laufa, dokler si zadovoljen, dokler se ne počutiš izkoriščenega.

Bingo!

Normalno, da tisti, ki je doma, več naredi, ampak ni pa meni normalen odnos kot otrok in starš - da moraš spraševat, opravičevat, itd....

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
4.12.2012 14:23:04   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pa tudi če bi se hotela - ne morem glih rečt, da je to nujna rečuser posted image . In si ne predstavljm, da bi smela kupit samo najnujnejše zadeve. A potem ga za čips v trgovini tudi vprašaš, če ti zapaše? Nujen ni...




haha sem se spomnila kaj moj vsakič v smehu komentira ko privlečem kake nove čevlje domov (pa nism nek frik, nimam jih veliko,ampak tu in tam mi kakšni "neuporabni prav zapašejo); "Lubica , a tele maš tud že "doooooolg" časa user posted image user posted image user posted image user posted image "

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
4.12.2012 23:41:38   
ronja
haha, to mi je pa prav nostalgijo naredilo - isto je moj oče rekel moji mami - v istem tonuuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
5.12.2012 8:21:10   
browneyes

IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M

Mož in žena sta oba zaposlena full-time, obe službi sta strokovni, dokaj stresni in storitvenega značaja. A žal ena zaposlitev prinaša zgolj 10 denarnih enot prihodka, druga pa 25 d.e. (torej 2,5× več). Kako v tem primeru gledate na delitev domačih opravil, skrbi za otroke itd.?

a) oba naj doma prevzemata enak obseg dela, saj za službo porabita enako časa oz. jima ostaja enako ur prostega časa
b) tisti z nižjo plačo naj doma poprime za več dela, saj manj prispeva v skupni proračun
c) ne glede na dohodke naj več domačega dela opravi žena, saj so to pač tipično ženska opravila.

Če vam nobena od teh dveh opcij ni blizu, bom seveda vesela tudi vaših razmislekov. Prav tako bi mi bilo zelo zanimivo prebrati kako imaste to urejeno doma tisti, kjer ste z zakoncem prav tako v neenakem položaju glede prihodkov.


Da meni ena pride s takimi klamfami lahko samo še spakira; vseeno pa, sto ljudi sto čudi. Če sistem deluje dvema v taki obliki, kdo sem potem jaz da bom zavijal z očmi?

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
5.12.2012 10:08:08   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: hedviga

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pa tudi če bi se hotela - ne morem glih rečt, da je to nujna rečuser posted image . In si ne predstavljm, da bi smela kupit samo najnujnejše zadeve. A potem ga za čips v trgovini tudi vprašaš, če ti zapaše? Nujen ni...




haha sem se spomnila kaj moj vsakič v smehu komentira ko privlečem kake nove čevlje domov (pa nism nek frik, nimam jih veliko,ampak tu in tam mi kakšni "neuporabni prav zapašejo); "Lubica , a tele maš tud že "doooooolg" časa user posted image user posted image user posted image user posted image "



Men moj to skoz govori :))))

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
9.12.2012 16:12:30   
NočnaLučka
Tudi jaz si ne predstavljam takega odnosa, da bi ga mogla vsakič spraševat, ali si lahko nekaj kupim. Kot v puberteti, ko sem se s starši pregovarjala: če pospravim kuhinjo, ali dobim pet jurjev za petek zvečer. Pa še starši so me razumeli, da rabim nove obleke in kozmetiko.

Poznam pa en obraten primer: ona je z otrokom doma, on dela, ko pa pride domov, mora pa še stanovanje pospravit in skuhat, ker je ona utrujena in se ji ne da. Svašta

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
9.12.2012 22:15:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: NočnaLučka

Tudi jaz si ne predstavljam takega odnosa, da bi ga mogla vsakič spraševat, ali si lahko nekaj kupim. Kot v puberteti, ko sem se s starši pregovarjala: če pospravim kuhinjo, ali dobim pet jurjev za petek zvečer. Pa še starši so me razumeli, da rabim nove obleke in kozmetiko.

Poznam pa en obraten primer: ona je z otrokom doma, on dela, ko pa pride domov, mora pa še stanovanje pospravit in skuhat, ker je ona utrujena in se ji ne da. Svašta


Ta moža sigurno ne vpraša, če si lahko poleg 20 čevljev v omarici, še 21. kupi......user posted image

Sicer pa, meni je vseeno nekako normalno, da če služi samo eden in je drugi silom prilike ali povsem samostojno doma, da tisti, ki je doma in ne služi denarja, vseeno ne more kar tako trošiti zasluženega denarja za svoj luksuz......in da za svoj luksuz (recimo nov Desigualov plašč, nove čevlje, čeprav je še nekaj "starih" iz lanske sezone v omari) potrebuje "odobritev" tistega, ki služi.....

To je pač tisti kompromis, ki ga je treba v taki vezi sprejeti, da si ti doma in skrbiš za gospodinjstvo (roko na srce, 15 ur na dan, 7 dni v tednu tudi nobeno gospodinjstvo in skrb za otroke ne terja dela), partner je pa zaposlen in služi....taka veza je pač nekoliko drugačna od veze, kjer sta oba partnerja v službi in oba nosita denar k hiši...in zato je tudi urejenost financ v taki vezi malo drugačna.....kot je tudi sama veza drugačna, ko so recimo otroci v šoli in v vrtcih, mož pa v službi ima ženska v taki vezi precej časa zase, da se odpočije.......

Dandanes imamo ženske vseeno priliko, da smo v službi in da neodvisno prinašamo denar k hiši.....ter ga tudi po svoje trošimo......tiste, ki se pa odločijo, da so doma, pa pač sprejmejo tudi to "prekletstvo", da pri financah niso nikoli tako neodvisne, kot bi bile, če bi služile same......in tiste, ki se tako odločijo običajno na to "odvisnost" od moževega denarja ne gledajo tako tragično kot zaposlene ženske, ki se jim zdi to nekaj najbolj groznega in poniževalnega, da mora moža prosit denar, da si lahko Gučijev parfum ali Desigualov plašč kupi.....tako je pač.....če bi bil pa mož doma, bi moral pa zaposleno ženo vprašati, če si lahko kupi i-pad za 150 EUR, ker je zdaj v akciji......

(odgovor članu NočnaLučka)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Delitev domačih opravil pri neenakih plačah
9.12.2012 23:27:31   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Sicer pa, meni je vseeno nekako normalno, da če služi samo eden in je drugi silom prilike ali povsem samostojno doma, da tisti, ki je doma in ne služi denarja, vseeno ne more kar tako trošiti zasluženega denarja za svoj luksuz......in da za svoj luksuz (recimo nov Desigualov plašč, nove čevlje, čeprav je še nekaj "starih" iz lanske sezone v omari) potrebuje "odobritev" tistega, ki služi.....


Saj je enako v vsaki zdravi vezi.
Če je partnerju finančno vseeno, za kaj potrošim, bom vseeno želela njegovo odobritev, da je novi plašč lep user posted image . In obratno. Če so finance bolj strikten, potem pa tudi.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?