|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 11:45:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

A, no, špar je pa še bližje, tam pa še nisem pogledala. Iiii, kako lep dan!


V Eurospinu jih sigurno imajo.....za Špar in Mercator pa nisem tako ziher.......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 11:48:59   
Paštetka
Sicer ne vem, če je to glih prekmurska posolanka, amapka glede na to, da sem jaz od tam in jo delam in je baje odlična, evo recept moje posolanke:

Jaz se ne ukvarjam s testom, lahko pa ga narediš kot za pico, le da daš manj olja noter.
Kupim moko za pico (tisti oranžni paketek, od Žita, ko je pica gor narisana). Tam imaš tudi recept za posolanko. Jaz ga malo rpiredm.
in sicer.
1kg kisilaka (skute)
1 veliko kislo smetano,
3 jajca,
sladkor v prahu, hm... na oko, ajde recimo eni 5-7 žlic
2 žlici gresa
vanilijev sladkor (burbon vanilija, da bolj diši)

Testo narediš po receptu. Potem pa v veliki skledi zmiksar kisilak, pa 3/4 skute, pa dve jajci, gres, vanilijev sladkor, sladkor v prahu.
testo razporediš po pleju tako, da so robovi testa dvignjeni ob pekaču. Na testo vsipam nadev, potem pa robove testa, ki so dvignjeni upogneš navznoter, da pokriješ cca 2 cm nadeva okrog.
v mali posodici zmiksaš 1/4 smetane in eno jajce. S to maso potem s čopičem namažeš robove posolanke, ki si jih upognila noter. Kar ti pa mase ostane pa preliješ po nadevu.

Pečem tudi tako, kot piše na tistem Žitovem paketku z moko.

Po vrhu lahko posipaš še orehe ali naribana jabolka.

Ko je posolanka pečena in pripravljena za jest, si mi namažemo počez še kislo smetano.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 7.12.2012 11:49:22 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 11:52:07   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Sicer ne vem, če je to glih prekmurska posolanka, amapka glede na to, da sem jaz od tam in jo delam in je baje odlična, evo recept moje posolanke:

Sem upala, da se boš oglasila, zdaj, ko vem od kod si user posted image
Bom ta recept prenesla dalje, ni za mene. Hvala ti lepa.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 11:52:45   
ronja
sej je star ata, kaj naj z njiim kdo sploh počne, razen da mu da kavico in kekse?

Da te moj fotr sliši! On žura preceeeeeeeeeej več kot jaz, mojadva mata OBA precej bolj pestro ljubezensko življenje kot jaz,... tako da... (kot pravita, ti se kar reži, v tvojih letih sva mela midva tudi tako, kot maš ti zdajuser posted image ).
Ja, no, pisala si o zamenjavi strica... se mi je zdela to edina možnost, kako nekdo postane stric nekomu drugemuuser posted image .

mateyka, medenjaki pa res niso glih slovensko slovenski... to ma cela osrednja evropa... so pa dobri, to pa ni kaj:) Ampak čaki: KROFOV NIMATE tam gor??? Pa saj to res ni neka znanost? Krofi so ja povsod...
Kremšnite - nisem vedela, da so slovenske, jih imamo pa zelo radi. Mateyka, spomni me, da ob priliki napišem recept na blog, ker jih kar redno delamo:).

ankica, hehe sva na isti valovni: ajdovi štruklji ali pa ajdovi krapki - isto s* drugo pakovanje - dobesedno - isto testo, ista fila, samo drugače oblikovanouser posted image Kremšnite prideš pa enkrat sem probat, velja?;)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 11:58:49   
Paštetka
aja, lulu, če bo kupil tisti paketek za pico (od Žita), ko je gor tudi recept za posolanko gor...
Tam piše na receptu 0,5 kg, kisilaka. Jaz imam in tak velik okrogel pekač prav za pice ali posolanke, recimo, da je nekje 40 cm premera.
JAz dam en ta paketek moke in kilo kisilaka, torej preostale sestavine duplo.
Meni je glih prav. Si ne predstavljam da bi bio samo polovico nadeva. Mi imamo radi dosti nadeva.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 12:03:47   
ronja
kisilaka

kaj to bit?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 12:08:55   
dskubin
Kako ste se razgovorile :)

Mi tudi pogrešamo "domačo" hrano, predvsem raznorazne salame, da o pršutu ne govorim. Tu greš na šalt_er z mesninami, pa imajo šunko na 101 način, pa nič drugega, hi hi. Pa kruh je tudi za nikamor. Sicer hrana z vseh koncev sveta, ampak "naše" pa "balkanske" kuhinje pa res ni. Goveja juha - kaj je to? Njihova hrana - najbolj važno je, da sta na vsakem krožniku pri vsaki jedi zraven 2 cela kuhana korenčka, pa 2 brokolija, pa 2 fižoleta, seveda brez soli... Drugače pa res ne moreš dobit 5 na dan :o

Domovinski duh - evo, trudimo se, da doma govorimo izključno Slovensko, pa vsake tolko zapojemo tanovo in tastaro himno, pa zastava nam visi na zidu. Sej veste, kraljica je praznovala, pa otroci so mahali z zastavicami, Angleške si res ni težko zapomnit, pa himne tudi ne... in takrat sem rekla opa, če pa znata tole, pa morata tudi Slovensko :D

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
kisilaka

kaj to bit?


To bit skuta.





< Sporočilo je popravil dskubin -- 7.12.2012 12:20:17 >


_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 12:26:11   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

kisilaka

kaj to bit?


ja skuta, sej je napisala (pejt nazaj gledat)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 12:34:55   
Paštetka
Kisilak je skuta, ja user posted image vse sestavine se zmiksajo skupaj. Toliko, da se skuta malo razleže in se sestavine premešajo Jaz kupim najcenejšo, nepasirano. Ampak spet ne toliko miksati, da bi bilo tekoče user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 12:37:40   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: dskubin
Pa kruh je tudi za nikamor.


ej, isto tuki! pa hebo im jelenovo mati in kruh no - pa koji folk lahko živi od krekerjev, nekih presladkih trajnih kaokruhov in zbitih težkih ceglokruhov?? user posted image

Sicer hrana z vseh koncev sveta, ampak "naše" pa "balkanske" kuhinje pa res ni.


ma ni ga čez slovensko balkan/mediteran/srednjoevropsko mešanico. ni ga boljšga na svetu, res.

Goveja juha - kaj je to? Njihova hrana - najbolj važno je, da sta na vsakem krožniku pri vsaki jedi zraven 2 cela kuhana korenčka, pa 2 brokolija, pa 2 fižoleta, seveda brez soli... Drugače pa res ne moreš dobit 5 na dan :o


moj mož je vse in pravi da anglija sux glede hrane big time. edino dobro stvar ki jo majo je fish&chips - in to pove vse user posted image

in ja, koja fora je s to govejo juho? tle jo v bistvu majo, sam vse not naseckajo in dobiš obaro? user posted image in sploh ne vejo kaj je to zakuha (nimajo nič rezancev, zvezdic, fritatov - NIČ) user posted image

dskubin - nič čudnega da otroc ne marajo zelenjave, če je pa neslana kuhana, a ne? men čist logično user posted image

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 12:40:36   
uškinamama
Paštetka, to kar si ti napisla (recept za posolanko) poznam jaz kot prleško/ štajrsko gibanico oziroma pogačo (mož po rodu štajerc user posted image ) . In je res ful dobra, meni boljša kot klasična over mura muving cake user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 12:43:35   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Paštetka, to kar si ti napisla (recept za posolanko) poznam jaz kot prleško/ štajrsko gibanico oziroma pogačo (mož po rodu štajerc user posted image ) . In je res ful dobra, meni boljša kot klasična over mura muving cake user posted image


Meni je tudi boljša kot prekmurska gibanica. user posted image
Najboljše na tej posolanki mi je pa rob, ko se fajn zapeče. Jaoooo. Evo danes grem v trgovino po sestavine. Zvečer bo pa slikica vam za lušte,pa žrebičkova kri od Uške zraven. user posted image
Dec bo itak na zaključku, maladva pa ob 20.00 postelja. user posted image jeeee....boljše kot rojstni dan user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 7.12.2012 12:45:06 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   [Brisano sporočilo]
7.12.2012 13:00:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 13:03:32   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Jaoooo. Evo danes grem v trgovino po sestavine.
To bi se težko po pošti poslalo, a ne? user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 13:04:49   
ronja
bi prisegla, da je rumena, a ne, ronja?
user posted image Čebelarji na ČZS te bojo iz kože dali:D. Med je pa dober, ja:).

kar se pa jugo balkana in kupljenih reči tiče pa - Choco-moco lučke od Ledota. Njaaaamiiii!!! Pa ful lepi spomini na Beograd bk (before kids).user posted image

Ankica, upam, da ne skandira proti svojemu delodajalcuuser posted image . Če proti vladi, pa ima še moj glas (sicer danes tudi bolj na slabem glasu zaradi mojih delodajalcev - dobesedno - delo mi dajejo, neomejeno njega... tamali skratka;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 13:11:36   
uškinamama
sicer danes tudi bolj na slabem glasu zaradi mojih delodajalcev - dobesedno - delo mi dajejo, neomejeno njega... tamali skratka;).


Čuj , Ronja, ne bi ti tvoji mični gospodični popokala v vrtec, pa lepo uživala še teh par tednov z tamalim na porodniški..če boš imela enega doma, je kot da nimaš nobenega user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 15:03:04   
ronja
Veš, da včasih prav bi, samo ma 2. teden mali cepljenje in mora bit zdrav... Tak da trenutno niti nimam izbire - v obeh skupinah bruhajo, tako da kar nekaj razsaja po vrtcu in ne upam tvegat - bi rada, da je cepljen, preden gre v vrtec, ker potem spet vprašanje, kdaj bo dovolj zdrav za to... Saj nista vsak dan taki, ampak danes je mela pa mala res en tak dan...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 17:32:53   
Paštetka
Kaj vam že kaj diši? user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   [Brisano sporočilo]
7.12.2012 17:50:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 18:02:27   
Paštetka

Evo, grem ker se mi že sline cedijo. Maladva sta vročo direkt s pečice jedla. Komaj sem jo narezala user posted image

http://album.ringaraja.net/index.php?page=image1&ID=163688#imageShow

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   [Brisano sporočilo]
7.12.2012 18:21:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 18:43:02   
Paštetka
Evo recept: http://www.ringaraja.net/kuharska-druzina-meseca/recipe_page.asp?ID=792&ImageID=107

Pa glasujete tudi lahko. user posted image po možosti mi prosim dajte tri pike user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 18:52:07   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Evo recept: http://www.ringaraja.net/kuharska-druzina-meseca/recipe_page.asp?ID=792&ImageID=107

Pa glasujete tudi lahko. user posted image po možosti mi prosim dajte tri pike user posted image
Glasujem takoj v ponedeljek, kak zaprem vrata za poštarjem, ki mi je to prekmursko zadevščino prinesel. user posted image
(Hudiča, da jo bom morala kmalu narediti. To je meni tudi dobro)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 19:21:03   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
mateyka, medenjaki pa res niso glih slovensko slovenski... to ma cela osrednja evropa...


ja ne vem, med v testu se mi zdi čist slovenska fora, a ni to po celi sloveniji razširjeno? za švede in angleže je med v testu znanstvena fantastika afaik..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.12.2012 19:31:03 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Vzgoja otrok v domovinskem duhu!
7.12.2012 19:36:34   
pelin
Mateyka...že dolgo te želim nekaj vprašat...in ker je ravno debata o domovini pa tako...a nimaš nikoli domotožja...tako mislim...po domačih krajih...pa tako ...ljudeh, ki jih poznaš tu...saj vem, da imaš moža, pa pupo, vendar si ne želiš kdaj, da bi kar na hitro prišla nazaj...ker v mojih očeh si ti nekako uresničila tisto, ko si srečala tvojega "s tabo tudi na konec sveta"...občudujem takšne ljudi, ki so tako prilagodljivi in lahko nekako poženejo korenine čisto v drugi...na prvi pogled popolnoma drugačni deželi....
Jaz sem obupen zapečkar...oz....grem rada povsod, , vendar le za par dni...če sem dlje...že ponavadi telefonarim domov....

< Sporočilo je popravil pelin -- 7.12.2012 19:37:18 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?