|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvošolčki 2013
13.8.2013 15:00:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Kaj pa vloga za subvencijo šolske prehrane, ste jo že oddale?


Ne....presegamo cenzus......



moraš pa CSD sporočiti spremembo, da gre otrok v šolo


Zakaj pa....user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 13.8.2013 15:05:49 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Prvošolčki 2013
13.8.2013 15:08:32   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Kaj pa vloga za subvencijo šolske prehrane, ste jo že oddale?


Ne....presegamo cenzus......



moraš pa CSD sporočiti spremembo, da gre otrok v šolo


Zakaj pa....user posted image

Ugibam .... zato ker so otroški dokladi za otroka, ki je v vrtcu, nižji in bi se sedaj, ko ne bo več v vrtcu, zvišali ... Za koliko %?
Jaz tega nisem javila, ko je šla naša v šolo pred 4 leti. Na kraj pameti mi ni padlo. user posted image user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Prvošolčki 2013
13.8.2013 15:16:44   
liliana
Ne prejemamo otroških dodatkov, ker so jih ukinili za zadnji razred, tudi nobenega drugega transferja s CSD ne prejemamo......hči je edinka, torej v vrtcu tudi ne ostane noben otrok za njo......

ne vem zakaj bi morali recimo potem taki kot sem jaz nakej javljati na CSD, če se ne za CSD in ne za nas nič ne spremeni.......saj CSD ni stasi.....

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Prvošolčki 2013
13.8.2013 16:06:42   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne prejemamo otroških dodatkov, ker so jih ukinili za zadnji razred, tudi nobenega drugega transferja s CSD ne prejemamo......hči je edinka, torej v vrtcu tudi ne ostane noben otrok za njo......

ne vem zakaj bi morali recimo potem taki kot sem jaz nakej javljati na CSD, če se ne za CSD in ne za nas nič ne spremeni.......saj CSD ni stasi.....



zato, ker gre za spremembo, ki vpliva na višino ali obdobje upravičenosti do določene pravice (pravica do znižanega plačila se ti bo skrajšala namesto do konca leta 2013 do konca avgusta 2013), za katero si dolžna javiti CSD - glej obrazec sporočanja sprememb, spodaj - sprememba vzgojno-izobraževalnega zavoda

tu so povezave na strani CSD, kjer opozarjajo na obveznost sporočanja dejstva, da je otrok zaključil z vrtem: csd tržič, zagorje, velenje, tolmin (tu in v Novi Gorici še zahtevajo celo izpisnico iz vrtca)


na nekaterih spletnih straneh (vrtcev, šol) pa se pojavljajo obvestila, da je treba CSD obvestiti samo v primerih, ko v vrtcu ostanejo mlajši sorojenci



mimogrede, liliana, nekoč si v eni izmed tem na RR citirala člen zakona, ki določa javljanje sprememb na CSD user posted image

< Sporočilo je popravil petea -- 13.8.2013 16:10:26 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Prvošolčki 2013
13.8.2013 17:19:15   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

na nekaterih spletnih straneh (vrtcev, šol) pa se pojavljajo obvestila, da je treba CSD obvestiti samo v primerih, ko v vrtcu ostanejo mlajši sorojenci




Bingo....o tem govorim....

ker v mojem primeru si CSD nima kaj početi z mojo javljeno spremembo......upravičena do subvencije za vrtec več nisem iz preprostega razloga, ker otrok ni več upravičen do vrtca, ker gre v šolo......tudi če bi prejemala otroški dodatek, pa ta sprememba ne bi vplivala ne njegovo upravičenost in ne na višino......

mimogrede, liliana, nekoč si v eni izmed tem na RR citirala člen zakona, ki določa javljanje sprememb na CSD user posted image


Ja sem.....in....user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Prvošolčki 2013
13.8.2013 17:45:04   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: petea

na nekaterih spletnih straneh (vrtcev, šol) pa se pojavljajo obvestila, da je treba CSD obvestiti samo v primerih, ko v vrtcu ostanejo mlajši sorojenci




Bingo....o tem govorim....




sem navedla, da je na straneh več CSD jasno in nedvoumno obvestilo, da je treba spremembo javiti, na nekaj najdenih straneh vrtcev in šol pa ne

na nobeni izmed strani CSD nisem našla zapisa, da je potrebno obvestiti le v primeru, če mlajši otroci ostanejo v vrtcu;
glede na to, da CSD odločajo o teh zadevah, so zame njihovi zapisi bolj relevantni



IZVIRNO SPOROČILO: liliana

ker v mojem primeru si CSD nima kaj početi z mojo javljeno spremembo......upravičena do subvencije za vrtec več nisem iz preprostega razloga, ker otrok ni več upravičen do vrtca, ker gre v šolo......tudi če bi prejemala otroški dodatek, pa ta sprememba ne bi vplivala ne njegovo upravičenost in ne na višino......



tudi subvencija vrtca je socialna pravica, nanjo se nanaša zapis, da gre za spremembo časa upravičenosti do določene pravice (pravico do subvencije vrtca ima tvoja hči sedaj do decembra 2013, ko javiš spremembo, ti morajo izdati novo odločbo o prenehanju pravice od septembra 2013)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

mimogrede, liliana, nekoč si v eni izmed tem na RR citirala člen zakona, ki določa javljanje sprememb na CSD user posted image


Ja sem.....in....user posted image



v citiranem členu zakona ti piše, da moraš CSD javiti spremembo vzgojno-izobraževalne ustanove; torej konec obiskovanja vrtca in začetek obiskovanja šole spada v to kategorijo





(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Prvošolčki 2013
13.8.2013 20:11:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea



sem navedla, da je na straneh več CSD jasno in nedvoumno obvestilo, da je treba spremembo javiti, na nekaj najdenih straneh vrtcev in šol pa ne

na nobeni izmed strani CSD nisem našla zapisa, da je potrebno obvestiti le v primeru, če mlajši otroci ostanejo v vrtcu;
glede na to, da CSD odločajo o teh zadevah, so zame njihovi zapisi bolj relevantni




Iz prakse vemo, da različni CSDji v Sloveniji v določenih primerih različno postopajo....kot tudi vrtci....v nekaterih vrtcih se ni treba posebej izpisovati zaradi vstopa v šolo, v nekaterih pa se je potrebno......nekateri CSDji zahtevajo celo izpisnice iz vrtca, ko javljaš spremembo, nekateri pa ne.......

Relevantno ali ne relevantno.....itak vemo, da uradne institucije večinoma deljo po liniji najmanjšega odpora....najlažje je zapisati, da morajo vsi vse dati ali prinesti.......nekoč si tudi moral za vsako malenkost osebno in davčno dajati, danes pa tega ni več treba, ampak zadostuje le ena številka.......

tudi subvencija vrtca je socialna pravica, nanjo se nanaša zapis, da gre za spremembo časa upravičenosti do določene pravice (pravico do subvencije vrtca ima tvoja hči sedaj do decembra 2013, ko javiš spremembo, ti morajo izdati novo odločbo o prenehanju pravice od septembra 2013)


Še enkrat.....s 1.9. več nisem upravičena do subvencije vrtca, ker otrok gre v šolo, pa saj ima že vpisni list za šolo............in če CSD mora zaradi tega izdati novo odločbo, naj jo izda po uradni dolžnosti.....podatki so CSDju dosegljivi........jaz zaradi časa upravičenosti ne rabim nove odločbe, tudi mi ni jasno zakaj jo CSD rabi........in je v tem primeru, ko se gre samo za čas upravičenosti zaradi obveznega vpisa v šolo izdaja nove odločbe povsem nepotreba in stran metanje davkoplačevalskega denarja......vendar ker smo poenostavili in zvišali učinkovitost javne uprave, se meni samo blede in kompliciram brez veze........saj imaš prav, ni tako težko sprintati tisti list in ga priporočeno poslati do 8.9. na CSD.......vendar potem mora tisti list za brezveze eden tam obdelati.......in izdati še novo odločbo.....? Prosim lepo......vendar imamo učinkovito javno upravo in jaz izgleda moram dobiti novo odločbo, da več nisem upravičena do subvencije vrtca od 1.9. do 31.12....itak da nisem, ker dete več ni vpisano v vrtec.......

v citiranem členu zakona ti piše, da moraš CSD javiti spremembo vzgojno-izobraževalne ustanove; torej konec obiskovanja vrtca in začetek obiskovanja šole spada v to kategorijo



Ja, piše mi......v službi in privat uporabljam vsaj 50 zakonom.....ker nisem pravnik (in tudi pravniki tega ne znajo) je nemogoče, da bi znala vsak člen od teh 50 zakonov na pamet.......še posebno, če sem objavljala prispevek pred letom dni.....user posted image

In takrat ni bilo govora o tej spremembi ampak o drugih spremembah, kjer sem v nadaljevanju tudi zapisala, da zdaj pa spet ni treba pa čisto vse CSDju na nos nesti......

Kar se pa tiče zakonov.....vemo, da se posamezni členi zakonov po letu ali dveh izvajanja v praksi začno spreminjati, nastajajo pravilniki, mnenja o posameznih členih, še posebno o tistih, katerih implementacija v praksi je totalno brevzvezna in ne koristi in ne škodi nikomur.....

Zato so se pa pojavili že zapisi v vrtcah in šolah glede tega javljanja sprememb ob vpisu v šolo, če v vrtcu ne ostane več nobeden otrok.......






(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Prvošolčki 2013
14.8.2013 8:15:41   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Še enkrat.....s 1.9. več nisem upravičena do subvencije vrtca, ker otrok gre v šolo, pa saj ima že vpisni list za šolo............in če CSD mora zaradi tega izdati novo odločbo, naj jo izda po uradni dolžnosti.....podatki so CSDju dosegljivi........jaz zaradi časa upravičenosti ne rabim nove odločbe, tudi mi ni jasno zakaj jo CSD rabi........in je v tem primeru, ko se gre samo za čas upravičenosti zaradi obveznega vpisa v šolo izdaja nove odločbe povsem nepotreba in stran metanje davkoplačevalskega denarja......vendar ker smo poenostavili in zvišali učinkovitost javne uprave, se meni samo blede in kompliciram brez veze........saj imaš prav, ni tako težko sprintati tisti list in ga priporočeno poslati do 8.9. na CSD.......vendar potem mora tisti list za brezveze eden tam obdelati.......in izdati še novo odločbo.....? Prosim lepo......vendar imamo učinkovito javno upravo in jaz izgleda moram dobiti novo odločbo, da več nisem upravičena do subvencije vrtca od 1.9. do 31.12....itak da nisem, ker dete več ni vpisano v vrtec.......


Mislim, da moraš upoštevati, da nisi samo ti plačnica oskrbnine vrtca tvoje hčere, ampak še občina. In da (v splošnem, ne v tvojem primeru) obstaja možnost, da ima otrok odloženo šolanje. Torej vsi otroci letnika 2007 ne gredo avtomatično v šolo. Zatorej je potrebno - ročno ali avtomatično - urediti vse državne, občinske, inštitutske ... evidence, da vsi dobijo podatke, ki jih rabijo ali želijo za svoje delo.

Se popolnoma strinjam s tabo, da je obveznost sporočanja CSD določenih podatkov nesmiselno. Meni, npr. sploh ni jasno, zakaj moramo npr. vsako leto dajati vloge za OD in ZPV, namesto, da bi veljalo, da to avtomatično pripada vsakemu (otroku), ljudje pa samo javijo, da ne želimo več koristiti določene pravice (npr., da se družina preseli v tujino) oz. zaradi drugih razlogov CSD sam ne ugotovi, da nismo (nikoli) več upravičeni do določene pravice.


Moj namen pisanja glede izpisnic in tudi sporočanja sprememb je bil predvsem v tem, da tisti, pri katerih inštitucije to še vedno zahtevajo, to uredijo, namesto da bodo (po nepotrebnem) prejemali še kakšne položnice, katerih plačilo se ne da stornirat, ali imeli kasneje še kakšne dodatne poti ali težav, če se sedaj lahko dokaj enostavno da urediti.
Če veš, da to pri vas ni potrebno, super. Upam, da bodo kmalu tudi drugje to sprejeli. A kot sem zgoraj že zapisala, večinoma še ni tako.

(Ne-)učinkovita in neposodobljena javna uprava - ah, preobsežna tema ...


Nič, gremo se kopat.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Prvošolčki 2013
14.8.2013 16:09:35   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne prejemamo otroških dodatkov, ker so jih ukinili za zadnji razred, tudi nobenega drugega transferja s CSD ne prejemamo......hči je edinka, torej v vrtcu tudi ne ostane noben otrok za njo......

ne vem zakaj bi morali recimo potem taki kot sem jaz nakej javljati na CSD, če se ne za CSD in ne za nas nič ne spremeni.......saj CSD ni stasi.....


zato, ker gre za spremembo, ki vpliva na višino ali obdobje upravičenosti do določene pravice (pravica do znižanega plačila se ti bo skrajšala namesto do konca leta 2013 do konca avgusta 2013), za katero si dolžna javiti CSD - glej obrazec sporočanja sprememb, spodaj - sprememba vzgojno-izobraževalnega zavoda

tu so povezave na strani CSD, kjer opozarjajo na obveznost sporočanja dejstva, da je otrok zaključil z vrtem: csd tržič, zagorje, velenje, tolmin (tu in v Novi Gorici še zahtevajo celo izpisnico iz vrtca)

Sem iz Tolmina, pa ni še nikoli nihče rekel, da je treba kam sporočati, da gre otrok v šolo.
Če se prav spomnim, se otroka v šolo vpiše, kar pomeni, da ima država podatke o tem, kdo je vpisan v šolo, kdo bo pa še eno leto ostal v vrtcu. Vse dodatno sporočanje je nepotrebna birokracija, s katero skubijo državljane, ki pozabijo prijaviti spremembo.

Isto je z vlogo za OD - če jo pozabim oddati ali zamudim rok, je to v plus države. Zakaj bi me torej obveščali o preteku ali pa mi ga celo kar na novo izračunali? Sej se jim splača, da pozabim.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Prvošolčki 2013
14.8.2013 16:17:29   
LuLu
Meni se tudi zdi, da je vloga za OD in ostale subvencije čisto prostovoljno. Če ti ni ali ne rabiš ali nočeš pač, ne rabiš imeti s CSD nobenega opravka. Žal nas je veliko tam, kar še ne pomeni, da moramo biti. Mislim.... CSD nas ne sili. No, saj se me razume user posted image  
če hočem otroškega, dam vlogo, izpolnjujem pogoje ali ne, če nočem otroškega... kaj dalje koga sploh kaj briga user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Prvošolčki 2013
14.8.2013 22:13:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


M[b]islim, da moraš upoštevati, da nisi samo ti plačnica oskrbnine vrtca tvoje hčere, ampak še občina. In da (v splošnem, ne v tvojem primeru) obstaja možnost, da ima otrok odloženo šolanje. Torej vsi otroci letnika 2007 ne gredo avtomatično v šolo. Zatorej je potrebno - ročno ali avtomatično - urediti vse državne, občinske, inštitutske ... evidence, da vsi dobijo podatke, ki jih rabijo ali želijo za svoje delo.




Glej petea....čisto praktično......moja hči je iz vrtca izpisana s 30.6.2013 (avtomatsko sicer, brez izpisnice), ker gre s 1.9. v šolo....za mesec julij že več nisem prejela računa za vrtec.....torej tudi občina ni prejela računa za svoj del oskrbnine za mojo hčero......torej v praksi vse lepo in prav poteka brez sporočanja spremembe CSDju.....če bi imela moja hči odloženo šolanje pa bi jaz in pa občina še naprej plačevali oskrbnino vrtca do roka na odločbi......

Jaz samo trdim, da v primeru, ko v vrtcu ne ostane noben otrok v družini je brez potrebe javljati spremembo CSDju, če gre otrok v šolo......razen seveda, če se želi prejemati 20 % višji otroški dodatek za mesec julij in avgust, ker se gre pač za predšolskega otroka, ki ni v vrtcu.....

IZVIRNO SPOROČILO: petea


Se popolnoma strinjam s tabo, da je obveznost sporočanja CSD določenih podatkov nesmiselno. Meni, npr. sploh ni jasno, zakaj moramo npr. vsako leto dajati vloge za OD in ZPV, namesto, da bi veljalo, da to avtomatično pripada vsakemu (otroku), ljudje pa samo javijo, da ne želimo več koristiti določene pravice (npr., da se družina preseli v tujino) oz. zaradi drugih razlogov CSD sam ne ugotovi, da nismo (nikoli) več upravičeni do določene pravice.




Evo, isto vprašanje se ti pojavlja kot meni......zakaj o nesmiselnostih dajati vloge.......oz. sporočati tiste spremembe, ki v bistvu sploh niso nobene spremembe in ne vplivajo na čisto nič......

Moj namen pisanja glede izpisnic in tudi sporočanja sprememb je bil predvsem v tem, da tisti, pri katerih inštitucije to še vedno zahtevajo, to uredijo, namesto da bodo (po nepotrebnem) prejemali še kakšne položnice, katerih plačilo se ne da stornirat, ali imeli kasneje še kakšne dodatne poti ali težav, če se sedaj lahko dokaj enostavno da urediti.
Če veš, da to pri vas ni potrebno, super. Upam, da bodo kmalu tudi drugje to sprejeli. A kot sem zgoraj že zapisala, večinoma še ni tako.


Glej, saj je fajn, da opominjaš.....določene zadeve se lahko tudi pozabijo.......lepo je pa tudi, da vsak pove svojo izkušnjo in se potem ljudje zganejo tako, da se vsaj pozanimajo, kako je pa pri njih zadeva urejena.....ker določeni členi se lahko interpretirajo na vsaj tri različne načine in imajo posamezne uradne inštitucije po Slovenije pač različne interpretacije.......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Prvošolčki 2013
15.8.2013 9:40:26   
petea
No, pa sva le nekoliko zbližali stališča.

Strinjava se, da bi bilo (oz. je) veliko bolje, kjer so pravila uporabnikom prijazna.
Kjer pa niso, pa je v izogib nepotrebnim stroškom in jezi ljudi potrebno urediti zadeve tako, kot določajo (ne-)napisana pravila ustanov.

Seveda, če zakoni in drugi akti ne določajo drugače.


Torej pri nas so nas posebej opozorili, da moramo otroke 15 dni pred zaključkom obiskovanja vrtca izpisati, drugače morajo poslati položnico za oskrbnino za tiste dneve, četudi je otrok dejansko doma ali celo že v šoli.
Ker pride pri naši družini do spremembe pri subvencioniranju vrtca mlajših otrok, moramo seveda spremembo javiti na CSD.

Če spremembe pri vstopu najmlajšega v šolo ne bo potrebno javiti na CSD, bo to seveda dobrodošlo nedelo sredi dopustniškega 'lenitisa' in množice drugih obveznosti. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Prvošolčki 2013
3.9.2013 19:03:35   
petea
In kako so vaši prvošolci preživeli prvi pravi šolski dan?



Moj se je 'odločil' že kar prvi dan 'špricati' pouk. user posted image

Že cel dan izmenjaje spi in bruha, temperatura pa mu je narasla skoraj do 40 st. C.
In zdravnica mu je odobrila še vsaj teden dni podaljšanja počitnic.

Ker je staknil angino. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Prvošolčki 2013
3.9.2013 21:55:52   
Najaa
Ja revež no, že prvi dan. user posted image

Naša je včeraj in danes uživala, rada gre v šolo za enkrat in všeč ji je. Včeraj je bila predstava, tortica in seveda rutke so dobili. Danes pa s torbo v šolo in ko sem jo vprašala, kaj so delali je rekla, da danes so se še igrali, jutri se bodo pa učili. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Prvošolčki 2013
3.9.2013 22:21:02   
petea
saj to me žalosti, da bo zamudil to počasno uvajanje v šolski sistem in prvo sklepanje prijateljstev ter sproščeno druženje ter bo potem čez nekaj dni 'vržen' v bolj resno delovno akcijo

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Prvošolčki 2013
4.9.2013 11:15:55   
werpo
Bom kar tukaj postavila svoje vprašanje.

Vidim namreč, da vas ima večina vaših otrok pozitiven odnos do šole, mi imamo pa kar nekaj težav s prvošolko. Prvi dan je bilo vse ok, vesela, da se je šola začela, drugi dan zjutraj ji je bilo pa slabo, pa trebušček je bolel in podobno. Je šla vseeno v šolo, ampak je potem cel popoldne govorila, da ne bo šla več. Sva se popoldne pogovarjale, česa jo je strah in je rekla, da se boji če česa ne bo znala in ker še ne zna brat. Sem ji razložila, da itak še vsi ne znajo (zna pa njena najboljša prijateljica in možno, da se sama primerja z njo), da se bodo v šoli učili, pa doma bomo vadili, tako da jo to ne sme skrbeti (samo ko mi je to govorila, je jokala, tako da jo take zadeve zgleda zelo težijo).

Če ima katera oz. je imela katera tako izkušnjo, kako še otroka pomiriti, da ji bo lažje. Smo se pa zadnje čase veliko pogovarjali o šoli in nisem pričakovala takšne krize in bi res prosila za kakšen nasvet. Ali se mora preprosto samo navaditi na nov sistem in drugačna pravila - ampak upam da to ne bo trajalo predolgo.

Hvala za kakršne koli odgovoore.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Prvošolčki 2013
27.9.2013 13:56:12   
SU
To je sigurno... nov sistem, nova oblika dela... potrebuje nekaj časa, da se navadi... Sem imela izkušnjo s strahom pred neuspehom pri moji. Nekak dopovedat, da se bo že počasi naučila, da zato je v šoli in da nekateri znajo nekaj bolje, drugi drugo bolje... pa seveda ji poskusit dvigniti samozavest (s pohvalami...seveda, ko si jo zasluži :)... pa da doživlja uspeh pri aktivnostih, v katerih je uspešna ipd.).Pa uspešno. (zdaj ste zagotovo že zalaufali ;) )

(odgovor članu werpo)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Prvošolčki 2013
14.6.2014 19:23:15   
petea
Vlečem temo iz naftalina. user posted image

Šolsko leto se bliža h koncu. Kako ste se starši navadili na šolarje?

Naš uživa v šoli, četudi branje in pisanje nista ravno njegovi močni točki.
Ga včasih sploh ne razumem. Bi lahko bil naslednji teden dva dni prost in na predčasnih počitnicah, a želi iti v šolo, ker gre razred skupaj na sladoled. user posted image user posted image


Ste že dobili seznam potrebščin za 2. razred? Nas bo prišel okrog 100 €, če upoštevam tudi vse drobnarije, ki jih moramo kupiti, samo zvezki okrog 85 €. Nekaj stvari bo seveda uporabnih še iz letošnjega leta (torba, ravnila, peresnica ...).

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Prvošolčki 2013
14.6.2014 19:52:17   
LuLu
delovni so 40€, učbeniki 30€, plus ostale prčkarije
moj samo jamra o šoli, ko je doma oz. meni jamra user posted image

drugače pa sem zadovoljna z njegovim delom, učiteljici tudi

zdaj pa še malo vpisujem v prvega... pa da vidimo razliko... ziher bo drugače

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Prvošolčki 2013
14.6.2014 20:01:00   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
delovni so 40€, učbeniki 30€,


?
Učbenike mora omogočiti šolski učbeniški sklad.
Brezplačno.

Jih pa lahko po želji starš tudi sam kupi, če želi.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Prvošolčki 2013
14.6.2014 20:16:29   
LuLu
ja, omogoči... samo iz cenika sem prepisala ceno user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Prvošolčki 2013
14.6.2014 20:21:16   
LuLu
kak si potem ti prišla na 85€ za zvezke? A ni to malo preveč?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Prvošolčki 2013
14.6.2014 20:39:19   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
kak si potem ti prišla na 85€ za zvezke?


Sicer zdaj nima seznama pri roki, a DZ so 60 €, zvezki in nekaj zadev, ki jih moramo nabaviti (beležka, blok za risanje, kolaž papir ipd.), nanesejo ostalih 25 €, potrebuje pa še copate, ovitke za zvezke, voščenke, oglje ...
Moram videti, kaj jim je letos ostalo, preden gremo v nabavo drobnarij.


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
A ni to malo preveč?


Ni ravno malo. user posted image

In čakam še na seznam za letošnjega prvošolca.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Prvošolčki 2013
14.6.2014 20:44:02   
LuLu
pri nas odpadejo copati, šablona, beležka, barvice.... ker to še vse ima. Tudi nekaj ovitkov zvezke bo še ok...

A ti imaš tudi letos še enega prvošolčka?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Prvošolčki 2013
14.6.2014 20:45:34   
LuLu
za likovno nabavi pri nas šola.. 15€ vse

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?