|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: januarčki 2013
30.1.2013 18:56:59   
nitta
Jst ne vem al naša bere RR, dans se mi je 4x že tok pokakala! nazadnje jo prejle cartam v svojem gugalniku in kar na enkrat čutim toplo na mojem trebuhu, sm že mojga kregala če ji je pozabu dat plenico gor, pol pa le pogledam in tamala posrana do vratu :D potem sm pa njo slačla in sebe (glih po šivih sm imela njen kakec in nism hotla da se mi kaj vname), na koncu sm šla z njo vred v bano in jo umila, ni šlo drugače :D sračka mala, na zdej pa spi kot angelček :) tako da smo rešili zadevo "Zaprtost". Kupčka še vedno ne podre, jst ne vem, so mi rekli v porodnišnici da jih nekateri sploh ne podrejo... Dude videt noče, flaško ajde še nekak preživi če je hudo lačna... je pa res da so ti odmori med spanjem ko je budna vedno daljši, čez dan, čez noč je še tako da se 3x ponoči dojima in k sreči zaspi takoj po dojenju, ob 7h zjutraj je pa polna vreča spanja in prazne mlekarne tako da gremo flaško naredit, ona se pa tako razčuje ko je na flaši da smo pokonci do 12h nekje.

Sm pa danes tok dobre volje, prej popoldne sem jo uspavala, spraznila je obe mlekarni in zaspala, meni je pa moj dau eno uro fraj in sm skočila po plenice za našo pikico, mimo grede kupla še ene hude čevlje za mami (70% znižani) in šla domov tok vesela kot da bi na lotu zadela. Že to da sm šla iz hiše je biu praznik zame!

(odgovor članu HeLenčica)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: januarčki 2013
31.1.2013 8:00:12   
matejad
Dobro jutro! Naspane?? Me kr...
Čakamo patronažno, danes bo stehtala našo bejbo in skopala. Komaj čakam... Potem jo bom pa še povprašala, kdaj gremo lahko ven.

Nitta, to ti pa je praznik jauser posted image  Men je včeraj mož omenil, da bom imela danes malo fraj, če želim...Še vprašaš, heheuser posted image  

Lep dan želim...

(odgovor članu HeLenčica)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: januarčki 2013
31.1.2013 8:02:17   
Sadrika
Helenčica - hvala Helenčica, si ful prijazna.... bom kar pri tetki Arniki naročilauser posted image

Punce, zanima me, kdaj je potrebno user posted image dodajati čajčke, so si tok različna mnenja. Če je polno dojen, menda ni treba, ker že dobi z maminim mlekom dovolj, če je na AM, pa menda kar rabi hitro. Kako pa je, če je delno dojen in delno na AMuser posted image . Vesper, ti že kaj dodajaš?

< Sporočilo je popravil Sadrika -- 31.1.2013 8:03:13 >

(odgovor članu nitta)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: januarčki 2013
31.1.2013 10:48:36   
sandra_sandra
moja sta oba na MF, čaj mam pa nek od nestle..od prvega tedna dalje..mi je ppa patronažna odsvetovala od hippa,ker je baje sladkan..ga pa moja dva ne marata,..take grimase delata k da pijeta žganje! user posted image
sej k se navadim spat po 4h kr greuser posted image ..moja dva sta zdej že 1.5 mesca starauser posted image
včeraj sem pa mela prvi gin.pregled po porodu...unga stola pa niti najmanj nisem pogrešalauser posted image ..skratka vse je na svojem mestu,telovadit ne smemo še 2 mesca..aja pa zanosimo lahko tudi če še ni user posted image ...tok za info punce..user posted image

(odgovor članu Sadrika)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: januarčki 2013
31.1.2013 14:45:17   
nusika2013
jaz sem dans poskusala nasi dat dudo in je po prvi skor bruhala, drugo pa je dala v usta, ampak jo skoz ven mece. po eni strani bi rada, da bi jo imela, da ne rabim jaz skoz z josko laufat, je pa pol verjetno tezje odvaditi. ve ste vasim dale dude?

nasa je tud vedno vec auf cez dan. pa tud nocno bedenje ji vcasih ni tuje :) sicer ne joka, ampak se zvija in ne more nazaj zaspat, tako da sma pol midva auf in jo masirama in nosima ipd.

nitta tebi se niso sivov ven pobrali? meni jih jutri pride patronazna (je 10 dan, po CR), potem pa bomo lahko ze sli na sprehod, ce bo lepo vreme. kdaj ste ve sle ven s svojimi?

(odgovor članu sandra_sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: januarčki 2013
31.1.2013 15:50:26   
nitta
Ja ja meni so šive vn pobrali en teden po CR, sm imela pa samo 1 šiv, tak dolgi čez celo prerezano mesto speljano in bolelo me je toook da sm mislila da bom še enkrat rodila :( danes smo mi bili prvič zunaj za 20min, smo pa stari ravno 14 dni :) tako smo izkoristili tale sonček, saj je zunaj kazalo 12 stopinj, vikend bo itak spet grd baje. Tako da ko bo naslednji sončni dan gremo za pol urce pa potem vedno dlje, meni je tako pasal sprehodek...

(odgovor članu nusika2013)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: januarčki 2013
31.1.2013 17:22:58   
matejad
Naša bejba ima dudo. Imamo tisto od Mam, takoj jo je zagrabla...tak da jo imamo za potolažit, ker tud jaz ne mislim skoz z joško okrog letatuser posted image  Sin jo je imel do 20 meseca, potem pa čez noč opustil...Čist odvisno od otroka, eni so pa pač malo bolj trd orehuser posted image

Čaja ne dajem, ker dobi z mojim mlekom dovolj tekočine.

Patronažna je za nami...v enem tednu je dobila 230g gor, kar je super (bajeuser posted image ). Kolk kej vaši dobivajo gor? Skopale smo jo, je uživala 100/h...Take velike očke so je bileuser posted image  Potem pa smo odšli ven...Se niti premaknila ni v vozičku...Je spala potem 5 ur... sem že hodila poslušat, če še dihauser posted image

Tako...sezona sprehodov je odprta...

(odgovor članu nitta)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: januarčki 2013
31.1.2013 19:04:15   
nitta
Včeraj smo dali prvič zvečer tiste kapljice D vitamina, in se je začelo ob 2h zjutraj krči in nič spanja...do zdele! tako spi po 15min pa jo spet čisto zvije, pa potem na zizo in spi pri meni v naročju 10min...in tako naprej. ColiPrev kapljice več ne pomagajo oziroma ji malo oblažijo potem pa spet, skos ima vetrove bogica mala in ne vem kaj bi še naredila da bi ji bilo lažje, se mi tako smili :( prosim za kak nasvet

(odgovor članu matejad)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: januarčki 2013
31.1.2013 20:49:01   
vesper
hej punce

nitta jaz ti svetujem da ji nehaj dajat te kaplice. Če pa jih želiš dajat, pa pojdi raje po tiste v Avstrijo, baje po tistih nič ne šraufa. Še boljše, pojdi na sonček in bo dobila zadost D vitamina. Moje mnenje user posted image

duda mi jo obožujemo, sicer imamo najraje mam, avent ni najbolj priljubljena, ampak duda je zakoooon user posted image user posted image

čaj s tem čajem sem jaz skoraj doktorirala, ker mi mali noče pit, dva šluka še nardi, ko pa ugotovi da ni mleko pa začne delat take grimase da je joj. Pa kr nekaj ven špuka user posted image Jaz mu ga probam vsilit vsaj malo, čeprav zdaj že ene tri dni nisma nič čajčka pila. Lula pa sicer ogromno, upam, da ni nič narobe če ne pije toliko, nočem pa ga silit. user posted image Imam pa drugače od hippa komarček al pa mu kr skuham doma in mu dam malo janeža, miceno kumine in dva cveta kamilice, pa tudi tega noče pit. user posted image user posted image

midva sva bila danes cel dan zunaj na sončku, mali tak uživa na zraku da je joj. Pa tudi posončila sva se malo, tako da imava za nekaj časa dovolj vitamina D user posted image
Upam, da ne bo snega tako kot nekaj napovedujejo user posted image user posted image Mah jutri bo pri nas na Štajerskem še zagotovo sonček, tako da spet gasa ven.

spanje zadnji teden mi spimo v enem kosu 5-6h skupaj in sem presrečna user posted image user posted image upam, da tako ostane user posted image zaspimo pa zvečer najkasneje ob 23h. Jaz tudi če ima včasih okice kot sovica, midva vgasneva luči in TV in se vleževa in spiva. Mali še malo gleda ali kaj jamra, ampak potem zaspi. Nič se ne nosimo in zaenkrat tako funkcionira. user posted image

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu nitta)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: januarčki 2013
31.1.2013 21:04:44   
Pikica_82
Naša je v 4 dneh pridobila 170g...

Zunaj sva bile že včeraj, pa danes pol ure. Malčica spančkala, jaz sem bla pa pol čist crknjena...

Dude naša noče.

Grem spat. V prvem delu noči moj dežura, potem pa jaz, tak se vsaj malo naspiva.

(odgovor članu nitta)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: januarčki 2013
31.1.2013 23:07:21   
Bijoux
Se mi zdi, kot da že celo večnost nisem nič napisala user posted image

Mi smo imeli danes prvič pregled. Naš mali škrat je v 6 tednih zrastel 4 cm, jih ima zdaj 55. V zadnjih 14 dneh pa se je zredil za 500g in ima zdaj 4220g user posted image Pravi pediatrinja, da dobro napreduje in da se mu nič ne vidi, da je nedonošenček. Čeprav napotnico za razvojno nam je pa vseeno dala, ker naj bi bil rizičen zaradi prezgodnjega poroda in zlatenice.

Midva tudi uživava na sončku, danes sva bila zunaj dobro uro. Nama je pa tudi pediatrinja rekla, naj hodiva ven le ko so temperature nad ničlo in strogo odsvetovala vse nakupovalne centre ravno zaradi razsajanja virusov.

Mogoče ena mala tolažba za vse mamice, ki nimate dovolj mleka. Moj malček ima še zdaj večerne obrede, ki trajajo doooolgooo. In danes mi je pediatrinja kar odločno rekla, da naj se doji tam nekje 20 minut, ostalo pa če je še lačen, naj mu raje dam AM. Pravi, da so dolga dojenja samo napor za mamico in tudi otrok nima veliko od tega. Bolje, da se naje in se meni začne spet mleko delati, kot pa da sediva in se mučiva kot neumna tisti 2 uri. Tako da brez slabe vesti..bolje sit otrok, kot tečna mamica user posted image

Spanje..naš sicer spi največ tam nekje 4,5h ponoči. Pa se zvečer res dobro naje, ampak tudi ogromno kaka in verjetno zato hitreje prebavi pa hitreje postane lačen.
Se pa strinjam z Vesper. Ko je sit in previt, ga jaz tudi odložim v posteljico (če mi že prej ne omaga v naročju). In tudi če se še malo razgibava in godrnja, slej ko prej sam zaspi. Mora se navaditi tudi sam zaspati, sicer ne bomo imeli miru še dolgo.

(odgovor članu Pikica_82)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: januarčki 2013
1.2.2013 12:22:31   
nusika2013
hei punce!

mi smo imeli vceraj malo krcke, pa je moj masiral po trebuscku enih 15 min in je mala tako akala 2 krat zaporedoma, da smo letali z vodo..hehe. nama je pa kar hudo, ko jo gledama, ko se muci in napenja. meni kr solze v oci pridejo, pa tud mojemu. kak gre za njo je tako raznezen, da brezveze :)

jaz jo tud dam v postlco in se jamra, pol pa zaspi. pa tud ko se zbudi ne laufam takoj tja. ona malo pojamra, vcasih se celo za kake 15 min nazaj zaspi. zbuja pa se nekje na 3-3,5 ure ponoci. dans zjutraj je edino malce nemirna, pa se mi zbuja na 1,5 uro.

dude pa se kr noce. sploh ne pusti, da bi ji v usta dal. sicer ne joce pa nic, sam jaz bi bla malo srecna, ce nebi rabla z zizo takoj letat:)

jaz upam, da bo koliko toliko lepo jutri se, da bi sli na en miceni sprehod. men je lihkar patronazna vzela sive ven. ni blo hudo, sam en jo je malo mantral. koliko casa po CR pa naj bi se se gibal "omejeno" ?

kaj opazite kdaj pri svojih, da ko so ful zaspani in zapirajo okice, da kot da bi jih okoli obrnili oz. mocno navzgor pogledali?

(odgovor članu Bijoux)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: januarčki 2013
1.2.2013 15:29:06   
HeLenčica

IZVIRNO SPOROČILO: Sadrika

Helenčica - hvala Helenčica, si ful prijazna.... bom kar pri tetki Arniki naročilauser posted image

Punce, zanima me, kdaj je potrebno user posted image dodajati čajčke, so si tok različna mnenja. Če je polno dojen, menda ni treba, ker že dobi z maminim mlekom dovolj, če je na AM, pa menda kar rabi hitro. Kako pa je, če je delno dojen in delno na AMuser posted image . Vesper, ti že kaj dodajaš?


Ni problema user posted image . Načeloma velja, da polno dojen otrok ne potrebuje dodajanja nobene tekočine.

Nusika2013, poskusi ji dat dudo od Mam za novorojenčke, ki ima manjši cucelj in ko ji jo daš, je ne potisni do konca v usta, ampak v bistvu malo povlečeš ven, da ona ugotovi, da more potegnit nazaj. Ker jaz sem imela iste probleme, ni zagrabil dude in se je zraven davil.

Moj tudi tak okice okoli obrača ko tone v spanec.

nitaaa, nehaj ji dajat te kapljice. Nabavi raje avstrijske kapljice, če ji pa ne boš dajala pa tudi ne bo nič narobe. Bolje tako, kot pa da se muči s krči.

_____________________________

Po dolgem čakanju sva dočakala dan, ko se nama je pridružil mali škrat.

(odgovor članu Sadrika)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: januarčki 2013
1.2.2013 19:23:05   
Mala BB
Hej, hej mamice, sem končno malo frajuser posted image . Mali spi, čakam da se zbudi za kopanje...user posted image nekaj me zanima -a ima katera kakšno razpredelnico/tabelo kako mora iti teža gor? Ker me res zanima. Danes je bila pri nas še 1x patronažna, sem jo prosila, da pride in prinese vago...smo "pridelali" že 5kico, ha ha, na porodno težo 4 kg, v nedeljo bo star 4 tedne. Meni je super, ker sem si vedno želela, a ima tista "ta prava" lička, ampak vseeno...

In še nekaj - kaj boste naredile glede kontracepcije? Sicer dojim na polno, ampak vseeno.No, sej se še ne mudiuser posted image

A ja, še to...KONČNO smo zunaj in seže 3 dni lepo sprehajamo.user posted image user posted image

Lep vikend!

(odgovor članu HeLenčica)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: januarčki 2013
1.2.2013 22:01:32   
neonaia
hej.

tele plivit kapljce so pa user posted image ...tok se je zvijala in trpela da ji nikol več ne dam tega u usta..men tut mami ni dajala teh kapljic, pa mam tok močne kosti, da si še niti enkrat nism nobene zlomila user posted image
itk smo šli pa včeri in predvčerajšnjim vn na sončka, tko da vitamina D ji ne bo mankal. uuiii vozičkanje je super! upam da bo vikend lep!

jah, očitno vsi težko zaspijo zvečer..naša se u 2urah zdere za nazaj in naprej user posted image (čez dan in noč skor da ne zajoka-sam mal zastoka)

za kontracepcijo je pa baje že redno dojenje dost..zanesljivost kondoma! ..tko da bo hmal akcijauser posted image a mormo res čakat do 6ga tedna po porodu...mene je bolečina minila, čišče tut skor da ni več, tko da bi pasal že mal akcije user posted image

kako se vam pa kej trebuščki vračajo v prvotno stanje? tale črta naj bi se še par mescov poznala? men so se mišice razmaknle in upam da se bojo vrnile..zdej mam za 1prst razmaka in je popek u taki lukni. user posted image

naša patronažna pa kr na uč tehta! user posted image prav da lepo napredujemo..važn da mamo podbradek, mišelinke in lepo kožo. user posted image kopal se bomo pa šele čez 10dni, ker je nasledn tedn odsotna..

nočko user posted image

(odgovor članu nitta)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: januarčki 2013
2.2.2013 7:23:55   
cebelica986
Hej.

Pridružujem se temi januarčki 2013. Sem spremljala tudi temo januarke 2013, vendar sem se komaj včeraj spravila registrirat.

Imam fantka, starega dobra dva tedna. user posted image
Dojenje nama ni uspelo, tako da mu dajem AM. Mleka nisem imela dovolj in se je dojil po uro in pol in še vedno ostajal lačen... Tiste, ki dajete AM me zanima koliko količinsko? Moj poje nekje 80 ml, včasih več, včasih manj, nekje na 3 do 4 ure.
Naš fantek se pridno redi, saj je iz porodne teže 3650 g prišel že na 3900 g. V ponedeljek ga patronažna ponovno tehta in takrat bomo videli koliko smo pridelali v tem tednu.


Včeraj sem odprla temo za druženje v Krškem, pa bi mogoče še na tej temi vprašala, če je katera iz posavskega konca?




(odgovor članu neonaia)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: januarčki 2013
2.2.2013 10:20:43   
Pikica_82
Dan. Za nami kar solidna noč, odkar ji dajem homeopatske globule, je ne zvija več, samo malo, preden se pokaka, potem pa je ok.

Včeraj smo meli kontrolo v P, v 8 dneh je iz 2430 prišla na 2750. Je rekel pediater, naj neham dodajat AM, ker se kao preveč redi. Sam vem, da se z mojim mlekom ne nasiti, ker ga mam premalo, tak da smo dnevno na 2 obrokih mojega, ostalo pa na AM.

Jaz mam še ful čišče, tak da mi kaka akcija še zgleda dolgo ne bo padla na pamet user posted image  Se še pa nisem odločla, kako kontracepcijo bom vzela, tabletke mi ne dišijo, kombinacija kondom+pazenje ravno spi v košari, mirena... Ma pojma nimam, do marca se morm odločit, ko mam kontrolo pri G.

(odgovor članu cebelica986)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: januarčki 2013
2.2.2013 11:46:02   
vesper
dobro jutro punce

za nami je super noč, kaj se tiče pridnosti našega otroka. zaspal je že ob 21h in spal do 2h potem papica in spet spanje dalje. Ampak kaj ko sem se jaz celo noč premetavala in samo nekaj tuhtala in tuhtala in se sama sebi smilila. Zbudim se tečna ko satan in se sprašujem zakaj user posted image Evo, odgovor čez 5min na spodnjih hlačkah user posted image prva M me je obiskala po 9 mesecih.
Zdaj vem zakaj vsa ta nespečnost in tečnost, sem že pozabila kako to vpliva na mene user posted image user posted image

pikica katere homeopatske kroglice ji daješ? Jaz mu dajem camomilla in sem tudi ful zadovoljna user posted image user posted image Pa da ti je pediater rekel da se je preveč zredila?? user posted image Meni se je mali v 15dneh zredil skoraj za kilo, pa je bilo ok, ker je pač bil tudi suhec in je rekla da super da je toliko sedaj prišel k sebi. Tvoja pa še je večji drobižek in da ti komplicira user posted image

Pri nas je danes dež. Že vidim kako doooolg dan bo doma user posted image Se mi zdi, da je malemu tudi bolj tečno doma, ko sma pa zunaj pa ful uživa. Pa tudi zvečer prej zaspi, ker ga zrak zdela.
No ja, saj za jutri je že bolj obetavna napoved. Samo da ne dežuje, pa je user posted image

lep vikend vam želim punce user posted image

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu Pikica_82)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: januarčki 2013
2.2.2013 12:23:55   
Pikica_82
Dajem ji iste kot ti user posted image
Ma, tile pediatri so kr nekaj. Njena P ziher ne bo komplicirala. Pa saj sem se samo nasmehnila, starejši je šel idetično s kilami gor (tud rojen s podobno kilažo). Tak da...

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: januarčki 2013
2.2.2013 13:10:06   
Sadrika
Ojla punce,

naš je imel pa včeraj težak dan. Bila sva 2x zunaj, obiski popoldan in posledično ni dosti spal, zato je bil tko utrujen, da ni mogel niti jesti, nato pa niti spati ne, ker je bil preveč lačen. ko pa je končno zaspal, je prespal celo noč user posted image , plenička pa skoraj suha od dehidracije. Božček, danes so zopet se napovedali obiski in zgleda, da bo dan podoben včerajšnjemu. Bova pa danes skoz doma zarad deža.
Naš je star 3 tedne in ima 4530g, mam vago kr doma izposojeno, ga vagam kr vsak dan pred kopanjem.

A je katera že imela poporodni pregled?

Vesper - ti si pa že kar M dobila? Ful hitro al ne? No, ne vem, sploh nisem razmišljala še o tem kdaj jo sploh pričakovatiuser posted image

Kje pa kupite homeopatske globule? Ok, no... sem že našla, jih ima Arnika iz Šk.Loke tudi, ni mi pa jasno na kakšen način delujejo in kako to sploh izgleda?

Jaz tudi razmišljam o kontracepciji, pa moj pravi, da če prej nisva imela, da tud dej ne bova, ker kao sej nisva mogla zanosit, ampak na koncu sva pa vseeno naravno in po mojem bi lahko nama v 2. pa prej ratal, kar pa ne bi bilo fajn kr tekoj, že zarad CR.

(odgovor članu Pikica_82)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: januarčki 2013
2.2.2013 13:11:01   
nitta
Oj punce, evo včeraj nabavili Oleovit vit D in Antiflat kapljice proti krčkom, je bolše danes, včeraj zvečer smo imeli spet ob 18h do 23h jok, krokodilje solze (v mojih očeh tudi) taki krčki jo dajejo da je groza, meni se tako smili. Upam da bodo te avstrijske kapljice kaj pomagale, danes smo dobili še koroške kapljce, zdaj pa bomo videli katere ji bol odgovarjajo, zdajle dopoldne ima krčke ampak bol vzdržne, tako da ne joka ampak samo čudne facke dela in se zvija, bolše kot včeraj zvečer definitivno. Tašča pametna pa pametuje da jst sigurno ne jem prav, pa madona no a se lahko zase brigaš?! pa me sprašuje kolkrat si ji pa dans mogla dat AM, nimaš svojga dost ane bla bla bla, kaj jo kej boli K pa če bi ji devala skos samo AM, tko pa 1x na dan nekje meni zmanjka-kadar ima krčke bi bla skos na zizi in se meni nima časa naredit mleko, že tko se sama sekiram zarad tega mleka pol pa še ona pametuje... pa da bog ne daj da bi mela malo na soncu, mogla bi ji po njenem očke pokrivat pred svetlobo-baje bo zaradi mene oslepela... Eh jst res vidim da dolgo ne bomo zdržali takole, al se bomo skregal al pa odselil...se res trudim bit tiho...moj pa pravi da ona to ne misli tko kot reče. OOOOK bom ji jst rekla da naj se za sebe briga, pa tut ne bom tko mislila....

(odgovor članu Pikica_82)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: januarčki 2013
2.2.2013 13:14:43   
nitta
uf sploh nism napisala kar sem mislila, tema o tašči me čist preveč prevzame :D
torej glede teže...mi smo stari 16dni in smo komaj sedaj na porodno težo prišli, tako nekje 10-20g na dan se redi, pravi patronažna da sicer lovi zadnji konec kar se tiče pridobivanja na teži, ampak da dokler tako pridno kaka in je budna in spi in ma taka lepa lička, da ne bomo panike delal, važno da gre teža gor. Meni je pa vseeno mal hudo, nekje v 3 dneh je zdaj pridobila 70g, pravi da je ok, ampak ko vaše teže vidim, pol pa zgleda kot da našo stradam. Sicer je pa že v trebuščku počasi na teži dobivala-ampak je pa šlo skos gor. Po eni strani pa smo si vsi različni...

(odgovor članu nitta)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: januarčki 2013
2.2.2013 13:37:14   
Pikica_82
Nitta, nikoli ne primerjaj svoje z ostalimi otroci, ok? Ker se boš samo po nepotrebnem žrla. Zdaj glede teže, kasneje zaradi motoričnih sposobnosti, govora... Skoz bo nekaj. Vsak otrok je samosvoj, če gre tvoji teža lepo po neki krivilju gor, se ne sekiraj. Drugo bi blo, če bi ji padala.

Glede tašče: naredita z tvojim red že v štartu. Povej ji, da te moti tole spraševanje o AM (pa kaj hudiča folk to tak blazno zanima, kak koga srečam, je prvo vprašanje: a dojiš? koji k**** je to tak popularno vprašaje?), da ti že veš, kaj tvoja pupa rabi. Pač postavi svoja pravila (glede spanja, hranjenja, nošenja, vzgoje...), ker se bo drugače samo nabiralo v tebi, to pa ni ok. Tvoj otrok, tvoja pravila.

(odgovor članu nitta)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: januarčki 2013
2.2.2013 14:31:15   
nitta
pikica imaš popolnoma prav, sam k ona potem igra tisto bogo izgubljeno malo srnico ki jo noben ne mara ona je pa itak tok nedolžna... Mah, k začne še jokat pol pa itak moj pade na polni črti in ona izsiljuje s tem jokom.
Glede tega dojenja pa ja, jst sm že v P naredila galamo k ji niso hotl dat AM, jst pa svojega še nism mela in sm ko ena ciganka tam fehtala za flaško mleka, sm že mislila svojega prnest od doma. In ja kr naprej vsaj vpraša če dojim, zakaj pa noben ne vpraša če je naše dete sito al je lačna? me to tut tok razjezi in oprosti mi bog če ne bom tista mama k se bom lahko hvalila s tem da je naša mala do 2.leta polno dojila. KOkr gre gre, se trudim in pristavljam, ko zmanjka bo pač dobila AM in nismo zato nič slabše mame!

(odgovor članu Pikica_82)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: januarčki 2013
2.2.2013 18:13:18   
vesper
ajoooj nitta boga reva, zdaj mi je kr zavrelo ko sem brala kako ti tašča najeda. Ja glej, tako je ne, če tvoj ni sposoben nardit reda in lahko mati z njim manipulira se pa ti nikar ne pusti. Naredi si red, pa je kako je. In to tvojmu tudi daj vedet. Popiz... glede teh tašč. Saj naša tudi hoče nekaj gnjavit in pametovat, pol ko je pa ne upoštevama pa je najbolj boga in bolana in ne vem kaj vse da išče pozornost. Ampak jaz jo kr hitro postavim na realna tla, sem se tudi že parkrat fajn skregala z njo in ji povedala svoje. Itak potem vedno pride nazaj in me kliče kot da nič ni bilo user posted image user posted image
Jaz imam pač edino to srečo, da me moj podpira oz.je še bolj nastrojen proti njej kot jaz. Pol pa kr je on ne upošteva in si njemu nič ne upa rečt, pa misli da lahko mene gnjavi. Ampak se je uštela user posted image user posted image

dojenje- res je, kamorkoli prideš je prvo vprašanje kaj dojiš?? Za ****, da bi enega najraje na gob.. ko me bo še to vprašal. Kot da je otrok ki je na AM že takoj obsojen na propad.

teža- nitta ne sekiraj se, moj mali je tudi tako malo napredoval dokler sma se dojila. Zredil se je tako sedaj po AM. Če bi jaz še dojila, bi verjetno še zdaj bila na porodni teži user posted image Glavno je da napreduje. Ne poslušaj jih, prosim te. Jooj tašči pa reči naj tiste neke neumne idiotske komentarje iz praveka zadrži za sebe.
Upam, da bosta z pikico čimprej porihtale glede krčkov, verjamem kako hudo ti je user posted image

homeopatske kroglice- te camomilla so avstrijske. To je taka čist čist micena kroglica in jo daš dojenčku v usta, tri mu daš naenkrat no. To je res čist miceno, nič ne mora bit.

drugače pa glede M jaz tudi nisem pričakovala, da bo tako hitra, ampak me je presenetila danes. user posted image

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu nitta)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?