|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
26.9.2013 9:53:20   
Mala medvedka
Tole s SS-i po Clomidu/Klomifenu mene tudi malo skrbi user posted image Sem v prvem krogu in še čakava, če bo uspešen..
A je katera že jemala Utrogestan po Clomidu?

Lp

(odgovor članu lillith82)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
26.9.2013 10:29:39   
zlatolasek
Mala medvedka: mislim, da ni bilo nikjer znanstveno dokazano, da bi zaradi klomifena bilo več SSjev, vsaj jaz ne vem za to. Res pa je, da naj bi klomifen tanjšal sluznico in naj ga ne bi jemale več kot 3 mesece zapored. Tudi sama sem prvič zanosila s K in sem zaradi rahle krvavitve v 6.tednu dobila utrogestan, ki sem ga jemala do cca 13.tedna. Sicer v N nisem imela nobenih težav in rodila zdravega otroka 2 dni pred rokom. Tako da ti svetujem, da probaš odmislit (vem da je zelooooo težko, pa vendar) slabe misli in se osredotoči na pozitivne, in verjamem da bo tudi tvoja zgodba uspešna. Želim ti veliko sreče in držim pesti, da kmalu zagledaš user posted image .

Tudi sama bom v naslednjem krogu zoped začela s Klomifenom, samo počakati moram, da pride M....žal so moji cikli tako zmešani, da nikoli ne vem kdaj to bo. user posted image


(odgovor članu Mala medvedka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
27.9.2013 16:22:59   
Sabine
Ja, še ena taka s ss-ji po Klomifenu :(
Sicer sem pri hčerki jemala potem še Prometrium in je bilo ok. Vsakič prej, ko ga nisem, pa sem imela ss - 3x.
Naključje?
Ne vem, mogoče.
Sem pa jemala samo polovico Klomifena. Mogoče imam že v osnovi tanjšo sluznico....ne vem?!

Zdaj, ko pa ne jemljem več Klomifena, pa že 18 mesecev ne zanosim (če ne štejem Klomifen + ss v marcu 2013).
Je pa res, da sem stara že 40 user posted image

(odgovor članu zlatolasek)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
1.10.2013 22:57:55   
Mala medvedka

Zlatolasek, hvala za spodbudne besede user posted image Js sem že zdaj v prvi rundi začela z Utrogestanom - 17.dan ciklusa in ga moram, v primeru zanositve, jemati prve 3 mesece, če ne pa zopet tako kot prvi mesec najprej Clomid, potem U. Je pa tudi meni ginekolog rekel, da tega ne smem jemati več kot 3 mesece... Se mi pa zdi, da sem zaenkrat prebrodila tiste konstantne misli na vse to, tako da mogoče pa rata kaj user posted image )

Vso srečo tudi tebi, da ti kmalu uspe s Klomifenomuser posted image

(odgovor članu Sabine)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
7.10.2013 10:12:05   
Mala medvedka
Tole sem pozabila vprašat, če mogoče katera ve; a se ob Utrogestanu in Klomifemu lahko/mora/ ne sme jemati folna? Sem pozabila vprašati zdravnikauser posted image

Hvala že vnaprej in lep pozdrav!

(odgovor članu Mala medvedka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
11.10.2013 9:22:40   
Mala medvedka
Pozdravljene!

Znašla sem se v malo čudni situaciji in bi bila vesela kakšne izkušnje v zvezi s tem ali mnenja ... Pred 2 dnevoma sem nehala jemati Utrogestan (31.dan oziroma po 14 dneh) kot mi je naročil zdravnik. Menstruacije od nikoder, čeprav bi naj bila že tak čas. Nardim včeraj zjutraj test, kot naročeno, in -, zopet danes zjutraj nardim in zopet -user posted image A je možno, da pač zamuja m. ali pa da test še ne pokaže, ker je premalo hormona? Sploh ne bi bila težava, ampak me skrbi, ker mi je zdravnik naročil naj neham jemat Utrogestan, če bo -, če pa bo + pa naj nadaljujem.... in zdaj trenutno ne jemljem U., ker naj ne bi bilauser posted image ...kaj če sem noseča pa mi še ne pokaže, jaz pa sem nehala jemat Utrogestan...je lahko kaj narobe potem?user posted image


(odgovor članu Mala medvedka)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
14.10.2013 11:31:46   
Mala medvedka

IZVIRNO SPOROČILO: Mala medvedka

Pozdravljene!

Znašla sem se v malo čudni situaciji in bi bila vesela kakšne izkušnje v zvezi s tem ali mnenja ... Pred 2 dnevoma sem nehala jemati Utrogestan (31.dan oziroma po 14 dneh) kot mi je naročil zdravnik. Menstruacije od nikoder, čeprav bi naj bila že tak čas. Nardim včeraj zjutraj test, kot naročeno, in -, zopet danes zjutraj nardim in zopet -user posted image A je možno, da pač zamuja m. ali pa da test še ne pokaže, ker je premalo hormona? Sploh ne bi bila težava, ampak me skrbi, ker mi je zdravnik naročil naj neham jemat Utrogestan, če bo -, če pa bo + pa naj nadaljujem.... in zdaj trenutno ne jemljem U., ker naj ne bi bilauser posted image ...kaj če sem noseča pa mi še ne pokaže, jaz pa sem nehala jemat Utrogestan...je lahko kaj narobe potem?user posted image




S 5 dnevno zamudo je prišla M (sicer zelo slabauser posted image ), tako da so zaenkrat moje težave razjasnjene in danes začenjam drugi krog s Clomidom... me še pa vedno zanima kako je z jemanjem folne pri hormonski terapiji, če katera mogoče ve. Hvala! Lep pozdrav

(odgovor članu Mala medvedka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
14.10.2013 11:50:47   
Anonimen
mala medvedka: pri clomidu/klomifenu je dostkrat tko, da M zamuja, ker je O kasneje, sploh če si jemala 5-9 dan. Lahko da pa nisi reagirala, nisi imela O in posledično tudi M zamuja. Te je G spremljal z UZ?
No, jst zgleda da bom dobila službo, tako da smo delanje na user posted image prestavili za par mesecev, vsaj do februarja. Sem vesela za službo, po drugi strani pa žalostna, ker sm končno dobila M in clomid. user posted image

(odgovor članu Mala medvedka)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
16.10.2013 0:09:32   
Mala medvedka
Js jemljem Clomid 3-7.dan in v prvem krogu sem bila na uz in pridelala lepe folikle in bla tik pred O, tko da to bi moglo bit okej... sem pa slišala, da vsaka drugače reagira na Clomid+Utrogestan in ene majo ful M, druge malo, ene pa je sploh nimajo vmes...

To je pa super glede službe! user posted image Je pa v teh časih žalostno, da morš izbirat med službo in user posted image in potem smo čist out ker končno dobiš delo, ampak žalostne ker moraš potem na stran datuser posted image . Sej bo, Anonimen, pa vseeno čestitam za službo! Pol pa držim pesti, da bo ratala kura s Clomidom (s par mesečno zamudo).


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
25.11.2013 16:09:56   
pumika
ALI KATERA RABI PREGNACARE CONCEPTION ZA ZANOSITEV. BAJE SO ZELO ODLIČNE ZA ZANOSITEV. SPOROCI MI user posted image

(odgovor članu Mala medvedka)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
25.2.2014 10:31:27   
Matti
Pozdravljene, ginekologinja mi je predpisala Clomid vendar neobičajno kot pri ostalih. Sama imam namreč cikle dolge povprečno 33 dni in mi je zračunala da je boljše da jem Clomid 7-12 dne cikla da ga ne bom preveč "zmešala". Ali mislite da je to ok? Namreč povsod drugje berem da ga predpisujejo od 5-9 dne ali 3-7 dne.

(odgovor članu pumika)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
1.3.2014 10:22:49   
tinchyx
hej punce...ginekolog mi je predpisal clomid...kar takoj po hsg-ju. ste imele po hsg-ju se kaksen pregled pri svojem gin.?ali vam ga je predpisal kar na podlagi hsgja?

ko sem ga vprašala če me bo spremljal z uz,da vidi če reagiram,je rekel da tega več ne delajo,da se to prakticira samo še pred punkcijami,jaz pa še nisem tak daleč. je to ok?ali bi bilo najbolj pametno zamenjati ginekologa,ker je ta pač "površen"?

(odgovor članu Matti)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
2.3.2014 10:36:21   
stanč
pozdravljene punce

potrebujem nasvet. imam enega 2 letnika doma ki pa je spocet ko sem cakala za prespikat jajcnike. sedaj se ze pol leta trudiva se za enega otrocicka vendar nic dobila sem clomid (1 tab na dan) vendar pa po 25 dneh od pitja nic od zanositve a tudi od M nic. kdaj naj zacnem drugi ciklus pitja clomida po dve tbl na dan. ali naj pocakam M ali kot pise v navodilih zacnem piti 30 dni po prvem ciklusu.

hvala za pomoc

(odgovor članu tinchyx)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
2.3.2014 12:49:17   
Matti
Stanč pa saj nisi 25 dni zapored kajne? Namreč clomid lahko piješ le 5 dni v ciklusu.

(odgovor članu stanč)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
5.3.2014 10:07:46   
stanč
ne ne nisem pila 24 dni ampak sam 5. ampak kljub temu ni M. pa nevem ali naj pocakam se ali naj kar zacnem drugo serijo clomida. upam da mi lahko kdo svetuje glede tega. hvala

(odgovor članu Matti)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
5.3.2014 10:51:12   
Tara9
stanč, imam podobno izkušnjo kot ti. V dveh ciklih Clomida ni bilo ne nosečnosti ne M, ker nanj nisem reagirala (jemala 1 tableto). V enem od teh ciklov sem dobila tudi cisto, ki je zavirala menstruacijo, zato mi je G dala tablete za sprožanje menstruacije, šele potem sem štartala z naslednjim krogom.

(odgovor članu stanč)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
5.3.2014 20:12:11   
stanč
tara9 hvala za odgovor bom poklicala g in rekla da mi dajo tablete za sprožitev M.

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
2.4.2014 23:06:30   
trolik4
Pozdravljene! Najina situacija je sledeča. Od avgusta 2013 se trudiva zanositi. Moje M in O so redne. Ultrazvok in spermiogram BP. Ker sem izrazila željo po čimprejšnji zanositvi mi je ginekologinja predpisala clomid in pa hsg ter laparoskopijo. Če do jeseni ne bo nič, greva naprej v ambulanto za neplodnost. Je bila katera v taki situaciji, ko je bilo vse ok pa vseeno ni mogla zanositi? Hvala

(odgovor članu stanč)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
3.4.2014 10:15:40   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: trolik4

Pozdravljene! Najina situacija je sledeča. Od avgusta 2013 se trudiva zanositi. Moje M in O so redne. Ultrazvok in spermiogram BP. Ker sem izrazila željo po čimprejšnji zanositvi mi je ginekologinja predpisala clomid in pa hsg ter laparoskopijo. Če do jeseni ne bo nič, greva naprej v ambulanto za neplodnost. Je bila katera v taki situaciji, ko je bilo vse ok pa vseeno ni mogla zanositi? Hvala



Po dve leti truda in vse preglede od spermiograma (ki ni bil najboljši) je reku G. v Lj da se bova še en čas trudila ...in sma pač rekla da greva kar na umetno in so nam dali datum za september tako da smo imeli februar en posvet pa še en pregled nakar G.reče vi ste noseča ...user posted image midva v šoku in je reku se je par krat zgodilo....Tako da imam rok oktobra.Meni je pomagalo matični mleček in maca (kapsule) novembra sem začela stem čeprav nisem verjela v to

(odgovor članu trolik4)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
3.4.2014 10:41:33   
trolik4
O super:) čestitke:) drugače pa drugih težav, kot slabši spermiogram ni bilo?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
3.4.2014 10:58:34   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: trolik4

O super:) čestitke:) drugače pa drugih težav, kot slabši spermiogram ni bilo?




Ne.Vse drugo OK.

(odgovor članu trolik4)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
10.4.2014 21:14:53   
witch
Na otroku sva delala tri leta in pol. Neke pametne diagnoze nisva dobila. Klomid sem jemala tri meseca neuspešno. Po THL sem dobila napotnico za IUI stimuliran s klomifenom. Na klomifen sem reagirala, pridelala eno jajčece, ki se je oplodilo. Letos januarja sem dobila čudovitega sinčka. Nikoli pa nisem jemala utrogestan.

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu Mala medvedka)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
11.4.2014 16:56:05   
trolik4
No jaz pa sem bila novembra pri svoji G zaradi bolečin v levem jajčniku. Njen odgovor po 1 minutnem pregledu. Vse ok.
En mesec nazaj mi je delala ultrazvok, njeno mnenje, vse ok. Dobim napotnico za histero in laparoskopijo.
Včeraj mi naredi ultrazvok druga ginekologinja, ta ki me bo operirala. Polip na maternici, tekočina v maternici, jajčnik prilepljen na maternico.
Dvomim, da se je vse to naredilo v enem mesecu.
Res ne razumem nekaterih ginekologov, ki svojega dela ne jemljejo resno!
Če bi moja G novembra naredila ultrazvok in dobro pogledala iz vseh kotov, bi to odkrila že takrat in bi bilo prihranjenih nekaj mesecov sekiranja..

(odgovor članu witch)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
13.5.2014 11:43:27   
lillith82
Da še jaz napišem svoje izkušnje. Jemala Clomid 3 mesece od 3. do 7. dneva, brez UZ. V prvem mesecu stimulacije zagledala +, ki se je čez par dni poslovil. Naslednja 2 ciklusa ni bilo rezultatov. Nato sem šla na laparo in histeroskopijo, kjer so mi odkrili endometriozo in pregrado v maternici ( to je bilo januarja letos). Seveda sem po operaciji dobila upanje da zdaj pa bo, vendar žal ni bilo nič. Dr. Zorn mi je predlagal IVF, vendar sem rekla da hočem počakat še nekaj ciklusov, če bi mogoče uspelo brez tega. Sedaj sem 2. ciklus stimulacije s Femaro. Prejšni ciklus na 10. dan pridelala en folikel 17mm in en kup malih 12mm, vendar je bil endometrij pretanek 3,5mm, dobila sicer stop injekcijo, čeprav sem vedela da ne bo nič iz tega. Sedaj jemljem Femaro 2. ciklus. V petek imam UZ, pa da vidimo kaj bo. Ta ciklus pijem še krvomočnico, če bo kaj pomagala odebelit sluznico.
Če še ta ciklus ne bo nič, odneham. Po ca. 3 letih imam dosti vseh preiskav, tablet, hormonov, itd in se vdajam. Če kdaj zagledam + bom zelo srečna, če ne, pač ne.

_____________________________

I don`t know where i`m going...but i sure know where i`ve been

(odgovor članu trolik4)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Klomifen-kdaj ste zanosile???
13.5.2014 13:29:09   
trolik4
js "krivim" krvomočnico za uspešno zanositev v 3 ciklusu pitja. pa zadnji ciklus se zacela jemati kapsule matičnega mlečka in mace. js naj ne bi zanosila zaradi polipa pa je vseeno uspelo. tako da probaj se maco in mm + krvomocnico

(odgovor članu lillith82)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?