|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 10:36:51   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: petarda

Evo mateyka

http://okusno.je/recept/jabolcni-zavitek

Moj mož ga dela po tem recptu....Ko ga je prvič delal - enkrat oktobra lani, kar ni mogel verjeti kako je izi...od takrat ga sploh ne dobim iz kuhinje user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image

Zdaj si mi pa vso predstavo o tvojem možu pokvarila user posted image

Jaz se spominjam tega vlečenja pri mami in lukenj user posted image

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 10:43:06   
petarda
Evo pri tem testu nima lukenj...ampak res, prav verjeti ne moreš user posted image

Paštetka...nekak sem ga mogla zaposlit, otrok imam že dost user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 11:28:50   
darhaha84
Pita s krhkim testom, skuto, sadjem in biskvitom

Sestavine:
Krhko testo:
30 dag gladke moke
20 dag masla
1 rumenjak
10 dag sladkorja v prahu

Skutina masa:
50 dag skute
25 dag-50 dag navadnega jogurta
25 dag sladkorja v prahu
2 jajci
1/2 zavitka praška za vanilijev puding
1 limonin sladkor (ali limonina lupinica)
2 žlici zdroba

marelični kompot ali drugo sadje (jaz poleti dam jagode, borovnice, zdaj jabolka ali katerikoli kompot)

Biskvitno testo:
4 jajca
3 dag sladkorja v prahu
7 dag kristalnega sladkorja
11 dag moke

Priprava:
Za krhko testo: iz sestavin na hitro zgnetemo gladko testo. Zavijemo ga v folijo in postavimo za 30 minut na hladno.
Marelice odcedimo in narežemo na četrtine.
Pekač iz pečice (z višjim robom) obložimo s peki papirjem.
Krhko testo na pomokani delovni površini razvaljamo v velikosti pekača in položimo na papir. in damo v prej ogreto pečico na 170 stopinj za 10-15 min (da porumeni).
Za skutno maso: premešamo skuto, jogurt, sladkor v prahu, jajci, prašek za puding, ščepec soli in limonin sladkor.
Pred pečeno testo premažemo s skutno maso. Po vrhu na gosto zložimo marelice.
Za biskvit: ločimo rumenjake in beljake. Rumenjake s sladkorjem v prahu kremasto stepemo. Iz beljakov in kristalnega sladkorja naredimo sneg. V rumenjake narahlo vmešamo sneg in moko. Maso nadevamo v brizgalno vrečko in preko sadja nabrizgamo mrežo.
Pečemo v prej ogreti pečici na 170 stopinj, 40 - 50 minut.
Pecivo ohladimo in narežemo na rezine.
Po želji ga po vrhu posujemo s sladkorjem v prahu.

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 11:29:17   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mene pa zanima če ima katera kak IZI (!!) recept za testo za štrudelj, ker tle nič pametnega ne morem kupit in posledično ne delam veliko štrudljev. sam bi rada neki simpl, da doma hitro nardim testo..
je kak dober recept okoli tukaj? user posted image


Isti recept kot petarda, le da v toplo vodo dam še pol žličke kisa, baje bi naj bilo še bolj prožno in manj trganjauser posted image



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.2.2013 11:30:13 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 11:34:52   
Hope2
Mi tudi nimamo neke najljubše sladice, skoz kaj novega iščemo, pa vmes pozabimo na kake dobre. Zadnje čase smo bili bolj na vanilijevih muffinih in palačinkah, ker mulc edino tole je.

Evo danes sem se spravla pečt torto iz ribicinega bloga čokoladna torta brez moke. Ampak ne vem če mi bo kaj pametnega ven prišlouser posted image . sem se držala recepta, Testa mi je prišlo več, oz debelejše, kreme pa manj. dala 6dcl smetane, ampak je komaj pokrilo testo, kaj šele da bi bilo 1-2cm debelauser posted image . Sem mogla še eno maso naredit, tak da me je vse groza. Jutri napovedani obiski, jaz pa lahk sam molim, da vseeno uspeuser posted image user posted image



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.2.2013 11:37:22 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 11:35:30   
darhaha84
Za nahitro ko nam zadiši sladko:
Listnato testo kupim v hofru (iz enega naredim čokoldanega, iz drugega kokosvega)-meni in sinu je boljši čokoldani, možu pa kokosov user posted image

ČOKOLADNI ZAVITEK

Sestavine:
1 zavitek zmrznjenega listnatega testa
250 g skute
2 veliki žlici Nutelle (ali drugega čokoladnega namaza)
2 žlici kakava
1 žlica sladkorja
vanilijev sladkor

Postopek:
Skuto zmešamo z Nutello, sladkorjem, vanilijevim sladkorjem in prahom čokoladnega pudinga.
Nadev namažemo po testu.
Zavijemo testo in pečemo na 175 stopinj približno 35 minut.
Zavitek je zelo dober tudi z dodatkom banan.

KOKOSOV ZAVITEK

Sestavine:
listnato testo
100 g kokosove moke
1 dl mleka
4 jedilne žlice sladkorja (jaz dam manj)
1 vanilijev sladkor
2 žlici ruma
2 jajci

Postopek:
Vklopimo pečico na 175 stopinj. Medtem pripravimo nadev. V kozico vlijemo mleko, dodamo vse ostale sestavine, razen jajčka in maso malo segrejemo. Sladkorja lahko damo več ali manj, odvisno, kako sladko želimo. Masa mora biti gosta. Pustimo nekaj minut, da se masa ohladi. Primešamo jajčka.
Na testo na debelo namažemo nadev in testo zvijemo iz vsake strani do polovice. Po vrhu testa namažemo z razžvrkljanim jajcem. Pečemo cca. 35 minut na 175 stopinjah.


(odgovor članu darhaha84)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 14:47:00   
constanca


Uh, pri nas je pa na programu za starejsega jabolcni strudelj (jaz dodam testu se eno jajce, pa moka mora bit mehka. upam, Mateyka, da imate dobro moko. Poznam nekaj ljudi, ki jo vozijo vedno seboj, ko gredo iz dopusta v slouser posted image ), za mlajsega pa linski piskoti ali pa zamorec v srajcki.

Sliko lahko dam samo od linskih, ker sem jih vceraj delala. Ampak slike pa ne znam nalozituser posted image

(odgovor članu darhaha84)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 15:04:06   
Paštetka
Ti napiši raje recept zamorcevuser posted image

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 15:39:12   
ronja
1.) ponarejeni tiramisu zadnje čase, sicer se pa to malo spreminja. Poleti definitivno sladoled:)
2.) čokoladna D torta, tale:


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 16:01:53   
josephine27
1) Jabolčni štrudl
2) Pri naši hiši ima vsak drugačen okus. Meni Tiramisu po klasičnem receptu, možu potica, ta večjemu vaniljev sladoled s smetano, najmlajši pa zaenkrat še ne zna povedat ampak poje vse kar mu damo :)

_____________________________



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 16:06:59   
aprilčica07
- štrudel, jabolčni, skutni ali pa z marelicami
- tiramisu
- kremšnite
- pijana gospa

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
23.2.2013 0:15:35   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07
- pijana gospa


aha, to je pijana nevesta po prvi noči. kaj pa je razlika - malinovc čez puding? user posted image




nevermind me, mam vročino in stresam neprimerne vice..

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
23.2.2013 8:56:32   
aprilčica07
mateyka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pri receptu, ki ga jaz uporabljam ni malinovca spljoh... je pa rum user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
23.2.2013 9:52:27   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: petarda


Meni je tole zeloooo dobro user posted image ...so bili dnevi, ko smo ga imeli vsak drugi dan na mizi user posted image

http://www.kulinarika.net/recepti/1426/sladice/pecivo-na-suho-/




Hmm... Recimo, da ne bo med priljubljenimi. user posted image

Gremo naprej...

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
23.2.2013 11:53:25   
petarda
In očitno tudi na naši mizi ne, ko pridete na obisk user posted image


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
23.2.2013 13:25:09   
Paštetka
Mogoče bo pa tvoja boljša user posted image . Saj danes pravi moj, da je bolša kot včeraj user posted image
Ne vem, meni je prišla precej "tekoča". Bi morala mogoče jabolka ožeti? Ker jabolka sem direkt v pekač ribala. user posted image

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
23.2.2013 14:29:17   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Mogoče bo pa tvoja boljša user posted image . Saj danes pravi moj, da je bolša kot včeraj user posted image
Ne vem, meni je prišla precej "tekoča". Bi morala mogoče jabolka ožeti? Ker jabolka sem direkt v pekač ribala. user posted image


Jaz mislim, da smo razvajeni z našimi dobrimi gibanicami. Enkrat je po tem receptu tudi teta J. naredila in men ni bilo prav nič dobro. Raje gibanico naredim, ne vem če je 10 minut več delauser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
23.2.2013 14:31:39   
Hope2
Pa da še poročam, torta od ribice-čokoladna brez moke, je uspelauser posted image . Dobra torta, sicer zelooo nasitna in so dovolj mali kosi, ampak dobra in zelo hitro narejeno, precej manj packanja kot z ostalimi mojimiuser posted image . Tak da bo kar na sporedu. Imeli obiske in recept že roma naprejuser posted image

Sem pa v smetano zakuhala pomarančno čokoladouser posted image . Drugič še probam kardamom in čili moram tudi še sprobatuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 23.2.2013 14:32:38 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
24.2.2013 21:47:34   
Ribica **

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Pa da še poročam, torta od ribice-čokoladna brez moke, je uspelauser posted image . Dobra torta, sicer zelooo nasitna in so dovolj mali kosi, ampak dobra in zelo hitro narejeno, precej manj packanja kot z ostalimi mojimiuser posted image . Tak da bo kar na sporedu. Imeli obiske in recept že roma naprejuser posted image

Sem pa v smetano zakuhala pomarančno čokoladouser posted image . Drugič še probam kardamom in čili moram tudi še sprobatuser posted image


Končno mi je uspelo prit do odgovora user posted image No super, samo da je uspelo! Biskvit še ful dol pade, ko je pečeno. Jaz sem nazadnje tudi že mislila, da ni uspelo, ampak na koncu vseeno je. Recept je pa nekje zbrskala neva6, se mi zdi - če se je še spomnite user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
24.2.2013 21:48:30   
Ribica **
Aja, današnja čokoladna torta z moussem in višnjami - odlična. Bom dala na blog v kratkem, recept za mousse sem našla na enem blogu, kjer je vse natančno razložena kaj in kako.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
25.2.2013 14:02:56   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica **


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Pa da še poročam, torta od ribice-čokoladna brez moke, je uspelauser posted image . Dobra torta, sicer zelooo nasitna in so dovolj mali kosi, ampak dobra in zelo hitro narejeno, precej manj packanja kot z ostalimi mojimiuser posted image . Tak da bo kar na sporedu. Imeli obiske in recept že roma naprejuser posted image

Sem pa v smetano zakuhala pomarančno čokoladouser posted image . Drugič še probam kardamom in čili moram tudi še sprobatuser posted image


Končno mi je uspelo prit do odgovora user posted image No super, samo da je uspelo! Biskvit še ful dol pade, ko je pečeno. Jaz sem nazadnje tudi že mislila, da ni uspelo, ampak na koncu vseeno je. Recept je pa nekje zbrskala neva6, se mi zdi - če se je še spomnite user posted image


ribica tud jaz sem jo naredila in je božanska

na nevo6 se pa velikokrat spomnim, predvsem v božičnem času, ko je tako rada okraševala svoj dom

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
26.2.2013 8:37:06   
Paštetka
Tudi jaz se velikokrat spomnim na Nevo in na njene nasvete. user posted image user posted image

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
27.2.2013 9:10:24   
morje10
Imam vprašanja o torti brez moke:
- je mišljeno za pekač 26 cm?
- biskvita ni potrebno navlažiti?
- je nujen kremfix?

Mami me torta z moussem in višnjami, je že recept gor?
Hvala. Javim kako je uspelo.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
27.2.2013 10:02:01   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: morje10

Imam vprašanja o torti brez moke:
- je mišljeno za pekač 26 cm?
- biskvita ni potrebno navlažiti?
- je nujen kremfix?

Mami me torta z moussem in višnjami, je že recept gor?
Hvala. Javim kako je uspelo.


- jaz sem pekla v 26 ampak 4oglatem. Testo mi je prišlo visoko kot na sliki, ampak krema mi je pa komaj pokrila testo, zato sem mogla še 1 maso kuhat oz skuhala sem 1l smetane, da sem potem dobila 1cm debelo kremo. Nekaj malega kreme mi je steklo ob strani dol, ker se mi je testo na enem robu skrčilo- ampak vseeno je tega bilo minimalno... res ne vem kako mi je prišlo tako malo kreme, če še piše, da je 5dcl dovoljuser posted image

- biskvita se ne vlaži, tile brez moke so že itak sočni in mokri. Sicer pa je torta tako nasitna in sočna, da dejansko ne rabiš nič namakat. Zato tudi mi pečemo povečini samo brez moke, ker sovražimo namočene biskvite

- ne vem, ampak jaz nisem hotela razkirat. Glede na to, da ne stepaš smetano, da tudi ni veliko čokolade, ne vem al bi se kaj strdilouser posted image .


Neva6user posted image user posted image , jap velikokrat se spomnim nanjo

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 27.2.2013 10:04:22 >

(odgovor članu morje10)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
27.2.2013 23:03:59   
malaMravljica
user posted image user posted image odprlo mi je okno in lahko pisem. Kaj takega user posted image user posted image

Bom kar tu vprasala. Kaj vse pecete s cesnjami. Kupila sem zamrznjene in to pakiranje za gostince zato rabim kar nekaj idej. Delala bom cesnjev strudelj, pa krhko testo gor bom dala cesnje in se mal testa gor, tu pa mi zmanka idej. Kaj bi lahko se, imam jih res veliiiko.


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ljubiteljice banan imajo več možnosti za f...
Obstaja kar nekaj študij, ki iščejo povezave med vplivom prehrane matere in očeta pred spočetjem ter spolom spočetega ot...
Ali so ta živila res nosečnici škodljiva?
Marsikatero živilo naj bi bilo za nosečnico prepovedano oziroma je pri uživanju potrebna previdnost. Pri prehranski stro...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?