|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ojoj...kako...
3.4.2013 22:51:40   
Lukka
@liliana

Hja, vidim, da so nekatere punce tukaj kar nastrojene ja...user posted image Nič zato. Brez skrbi, sem resnično novi uporabnik in me prav zanima kolikočasa bo minilo, da me res preženete, kot praviš, da ste storili s fanti.

No, nisem vedel da gre zgolj za ženski forum. Če bi to vedel prej, se pa mogoče res sploh ne bi prijavil. Ampak vseeno pa tudi jaz pobrskam za kakimi nasveti veš, predvsem kar se malčice tiče. Sva se pa sicer že pred časom s partnerjem dogovorila, da če bo malčica zbolela, imela kake znake ali karkoli takega, da ne bova brala to po forumih, kajti tam te hitro lahko naredijo paničnega. Predvsem en "severnoevropski" starševski forum je nekako na tak način, da če napišeš - malčica ima zamašen nosek, kaj pomaga? Ti dame pišejo nebuloze v stilu - to je loh full nevarno, kajti ekstrahcijska cevčica se ji lahko zammaši in popoka bobenček...
Skratka enkrat sem bral in sem bil tako paničen, da sem bil jaz za v dežurno, ne pa malčica.
In sem se res zdaj dve leti izogibal tega. Zdaj pa me predvsem zanimajo teme s trmarjenjem, metanjem po tleh in takimi forami, ki jih imamo doma neomejeno.
Danes smo se ob šestih zvečer skregali, da ne bo imela zelene pižame gor in jo je vlekla dol in gor in ne vem kam še vse...
Ja, mogoče smo zdajle malo zašli iz teme, ne vem kako to gre ampak naslov je le seks..

Aha, ti liliana :) Tisto o cevkah za lulanje pa jasno - normalno. Ne, ne, nič ni zame tabu tema, verjemi da sem teh tabujev v svojem življenju popapal že mnogo, vendar mi je pa res določene teme pred otrokom potrebno dati na varno, ker mu lahko nehote zbegaš majho glavico in je potem obremenjen še z drugimi stvarmi.
Mislim, da se res otrok do desetega leta starosti o seksu nima kaj pogovarjat, še najmanj pa s starši. Mogoče je fino da malo sam s prijatelji podebatira v šoli, sicer pa so take teme potem na strani staršev, da se pogovorijo da prihaja puberteta, kjer bo pač telo dobilo vse potrebno kar rabi odrasla oseba in tako naprej.
Moji moram najprej trmo iz glave zbit, ne pa da jo o seksu podučujem pa o pimpekih pa ne vem še čem vse :)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ojoj...kako...
3.4.2013 22:56:40   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Saj po moje je res majhen odstotekuser posted image .....samo v javnosti je pač potrebno izpasti zelo liberalen, ker seks pa danes res ni tabu tema in se zato, ker seks ni tabu tema, dajo simpl in brez kompliciranja razložiti 4 ali 5 letnemu otroku poze iz spolnega akta.....


Seveda se da. Niso pa vsi sposobni tega. Nekateri imajo traume iz lastnega otrostva in niso sposobni spolnost dojemati kot nekaj kar ne seze na podrocje "umazanega".

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ojoj...kako...
3.4.2013 22:59:34   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Ne pametniči in raje odgovori na preprosto vprašanje, ki nima preprostega odgovora. Kaj bi naredil, če te petletni ali mlajši otrok zaloti pri oralnem seksu?


Vseeno je kaj bi on naredil Vsak otrok je druagacen in primeren odziv je odvisem od niza drugih dejavnokov. zato so starsi tisti, ki morajo oz. bi morali svojega otroka dovolj poznati, da lahko dolocijo in odlocijo kaj in koliko lahko razume ter na kaksen nacin mu lahko najbolje razlozijo.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ojoj...kako...
3.4.2013 23:13:46   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Mislim, da se res otrok do desetega leta starosti o seksu nima kaj pogovarjat, še najmanj pa s starši. Mogoče je fino da malo sam s prijatelji podebatira v šoli, sicer pa so take teme potem na strani staršev, da se pogovorijo da prihaja puberteta, kjer bo pač telo dobilo vse potrebno kar rabi odrasla oseba in tako naprej.


IMO otrok mora dobiti relevantne, tocne in iskrene informacije o spolnosti ze preden zacne o tem debatirati v soli s prijatelji. Ko postanejo prijatelji osnovni in prvi vir informacij o spolnosti, so starsi passe. IMO najslabsa je, da se otrok o spolnosti uci na "ulici".




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ojoj...kako...
3.4.2013 23:20:54   
Lukka
@Frodo

Nisem mislil, da bi se učil od prijateljev. Mislil sem v smislu, da mu ne bom začel na suho stvari razlagat, temveč bom otroku razložil takrat, ko bom videl, da se že nekaj sumljačka okrog te teme.

Recimo, če se spomnim, ko sem še kot otrok verjel v Miklavža. Niso mi starši rekli - hej dovolj si star, Miklavža ni. Ampak sem sem ter tja med prijatelji slišal debatke in lepo prišel domov in rekel - Mami a veš kaj je Anže rekel...
Evo in so se starši lepo vsedli in rekli ja....

Svojega otroka hočem naučit, da bo sama tudi malo mozgala in potem, ko bo videla, da so vse bolj ko ne dezinformacije, da bo prišla do mene ali do mojema partnerja in rekla Oči, ali pa Papi - zakaj je to tako. Bom pa tako jaz, kot moj partner najprej presodila kako sploh dojema take stvari in kako globoko sploh lahko gremo.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 8:16:15   
kalbo
@lukka, tvoja malčica te bo v marsičem presenetila, tudi mene so moji trije in ja tudi z vprašanji, od kje je mamica noseča, kako pride otrok v trebuh, a prej sem pa kar zginu (prestrašen jok otroka ob besedah, tebe pa še ni blo takrat ko smo zidali hišo), kaj je seks, kaj je to gej, zakaj tisti stric poljublja drugega strica......
Brez izkušenj zgolj pametničiš, tudi sam sem, mi gre kar rdečica na lica ko preberem kak svoj post izpred 8-9 let.

Odgovor NEKAJ KAR ŠE NI ZA TEBE je najslabši in s tem boš dal svoji malčici vedet, da se o vsem ne sme pogovarjat s tabo in se tud ne bo, tud pol ko bo najstnica in se bo šla seks, pa če bo to tebi všeč ali ne.

Kar se tiče pa mojega jadranja med temile RR babnicami...sploh ne vem, kaj me še drži pokonci v temle kurniku user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 8:19:08   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

@Frodo

Nisem mislil, da bi se učil od prijateljev. Mislil sem v smislu, da mu ne bom začel na suho stvari razlagat, temveč bom otroku razložil takrat, ko bom videl, da se že nekaj sumljačka okrog te teme.

Recimo, če se spomnim, ko sem še kot otrok verjel v Miklavža. Niso mi starši rekli - hej dovolj si star, Miklavža ni. Ampak sem sem ter tja med prijatelji slišal debatke in lepo prišel domov in rekel - Mami a veš kaj je Anže rekel...
Evo in so se starši lepo vsedli in rekli ja....

Svojega otroka hočem naučit, da bo sama tudi malo mozgala in potem, ko bo videla, da so vse bolj ko ne dezinformacije, da bo prišla do mene ali do mojema partnerja in rekla Oči, ali pa Papi - zakaj je to tako. Bom pa tako jaz, kot moj partner najprej presodila kako sploh dojema take stvari in kako globoko sploh lahko gremo.


Mislim da pa tebe čaka še nekaj težjega....kje je moja mamica?, ji boš tudi na to odgovoril...to pa še ni zate?

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 8:36:24   
liliana
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Saj po moje je res majhen odstotekuser posted image .....samo v javnosti je pač potrebno izpasti zelo liberalen, ker seks pa danes res ni tabu tema in se zato, ker seks ni tabu tema, dajo simpl in brez kompliciranja razložiti 4 ali 5 letnemu otroku poze iz spolnega akta.....


Seveda se da. Niso pa vsi sposobni tega. Nekateri imajo traume iz lastnega otrostva in niso sposobni spolnost dojemati kot nekaj kar ne seze na podrocje "umazanega".


Drugača "paket" iz otroštva nosimo vsi.......saj nismo vsi roboti, ki bi imeli vse pošlihtano in vse predelano in zloženo po predalih......v bistvu tudi tak robot nosi s sabo travme iz otroštva......

Vendar učenje spolnosti otroka lahko poteka brez demonstracije spolnega akta......ker še enkrat.....spolni akt ni zadeva cele družine, pogovor o spolnosti pa je zadeva cele družine.....ker naloga starša je, da otroka "pripravi" na spolnost.....v samem spolnem aktu pa starš z otrokom tudi ne bo soudeležen.......

lahko se zgodi, da te dete ujame med samim aktom in dilema kako naj kot starš regiraš in odgovoriš na otrokova vprašanja se pač pojavi....saj si tudi kot starš pri drugih zadevah včasih v dilemi, kako naj otroku ustrezno razložiš določen pojav.....(recimo Ankica je prej dala primer smrt bližnje osebe)......a si potem takoj zatraumiran in zafrustriran, če se pojavi določena dilema pri pojavu, ki se zelo redko pojavi in ne veš, kako bi reagiral ter iščeš informacije, da bi problem kar se da najbolje rešil?......

Se pa strinjam, da je spolnost tabu.....saj že samo malo, podrobnejši opis spolnega akta sproži pri odraslih ljudeh (tudi pri tistih, ki bi s pomočjo knjigic Lukec dobi sestrico ali kakšna že je knjiga, suvereno in liberalno razložili otroku spolnost in spolni akt) negativen odziv.....če pa otrok zaloti očeta z glavo med maminimi nogami ob glasnem sopenju in stokanju, s spačenim obrazom pa bi ti isti ljudje samo zamahnili z roko in otroku razložili "eh, to je pač to".....

čeprav, dam roko v ogenj, da vsi, ki tu debatiramo, delamo vse v tej smeri, da nas dete ne bi ujelo med ljubljenjem....user posted image



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 8:44:51   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

user posted image Kera tema. Razen, da ste nam nekateri postregli z vpogledom v svoje spolno življenje....


In naše spolno življenje se tako bistveno razlikuje od tvojega verjetno.......user posted image


Razlikuje ali ne - vsekakor ni to stvar RR-ja. user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 8:53:16   
Najaa
Lukka ne vem kako vaša punčica, naša tamala je pri dobrih treh že zelo mozgala pa nisem začela z razlago na suho kot praviš, ampak je vse prišlo iz teh malih glavic. Najhujši odg. je Nekaj kar še ni za tebe. Tu se strinjam s Kalbom. Če bo otrok rasel v takem mišljenju, se ti tudi kasneje ne bo zaupal. Moje mnenje pač. Mislim pa, da si precej občutljiv v teh temah, ker te čaka še veliko razlag na tem področju.

< Sporočilo je popravil Najaa -- 4.4.2013 8:54:22 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 8:57:11   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

user posted image Kera tema. Razen, da ste nam nekateri postregli z vpogledom v svoje spolno življenje....


In naše spolno življenje se tako bistveno razlikuje od tvojega verjetno.......user posted image


Razlikuje ali ne - vsekakor ni to stvar RR-ja. user posted image


Se strinjam....in tudi ni to stvar lastnega otroka......

In da ti bo mogoče bolj jasno......s podrobnim opisom spolnega akta sem zgolj odgovorila na tiste poste, ki so avtorici teme tako vehementno razlagale, "da to pa ja ni nič takega, saj nismo v srednjem veku, obstajajo knjigice, pravljice na to temo, 4 letni otrok že vse to razume....."

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 9:02:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Lukka ne vem kako vaša punčica, naša tamala je pri dobrih treh že zelo mozgala pa nisem začela z razlago na suho kot praviš, ampak je vse prišlo iz teh malih glavic. Najhujši odg. je Nekaj kar še ni za tebe. Tu se strinjam s Kalbom. Če bo otrok rasel v takem mišljenju, se ti tudi kasneje ne bo zaupal. Moje mnenje pač. Mislim pa, da si precej občutljiv v teh temah, ker te čaka še veliko razlag na tem področju.


No, pa da ostanemo pri atijevi glavi med maminimi nogami in lulčkom v maminih ustih.....ko te recimo otrok zaloti pri seksu, večina bi podala najhujši odogovor...."nekaj kar še ni za tebe....za mamico in atija da, zate pa ne...."

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 9:44:57   
takotako

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

da je pa to stvar za odrasle, tako kot kava ali alkohol. Saj tudi vejo, da se odrasli drugače poljubljamo, pa jih to nič ne moti ali zmede. Otroci nimajo nobenih predsodkov, ker jih še nimajo od kod imet. JIm jih pa lahko naredimo, če delamo strašno famo iz tega in se nam zdi grozno, da bi otrok izvedel resnico - da spimo skup.



Ja samo kavo in alkohol pijemo pred otroci vsakodnevno.....seksamo pa vseeno ne pred odtoci vsakodnevno......otrok ve, da spimo skup, samo otrok ne ve na kak način seksamo.....ker tudi otrok tega ne rabi še vedet, ker spolnost v njem še ni naravno prebujena (to bo šele v puberteti)....in zato verjetno tudi ne seksamo vsakodnevno pred otrokom....in ne zato, ker je spolnost tabu ali delanje fame iz seksa....seks in spolnost pač ni zadeva cele družine.....je zadeva med mamo in očetom....in otrok ne rabi vedeti pri 4 ali 5 letih vse podrobnosti seksa ker še ni zrel zato.....zato se tudi starši "skrivamo" med seksom in ne seksamo v kuhinji na delovnem pultu pri odprtih vratih, medtem ko 4 letnik nekaj metrov vstran gleda televizijo....ne zgolj zaradi delanja fame in tabujev o spolnosti, ampak 4 letnik in spolnost pač ne gresta skupaj, ker otrok spolnosti pač še ne razume, ker ni naravno prebujena v njem......

In Ronja....govora je o spolnem aktu in ne o spanju skupaj, o spolnem aktu ....ko recimo otrok vidi, da ga mati vleče očetu ali da ati mamo liže......ko že govorimo o tabujih in fami o spolnosti (direktno pa spolnega akta noče nikoli nihče opisatiuser posted image ) in v tem kontekstu sem prej govorila o misionarskem položaju in pokritju z blazino....ker pri tem otroku ni potrebno kaj posebno razlagati in je otrok zadovoljen z razlago, da se ati in mama stiskata, ker se imata rada.....

in jaz res nimam pojma, kako bi 5 letnih hčerki razložila, zakaj sem božala atija po luliju in zakaj ga ona ne sme....zato samo lahko upam, da mi tega ne bo potrebno razlagati.....ker dvomim, da je za njenih 5 let ta razlaga tako simpl, kot razlaga o pitju kave in vina.....



Se kar strinjam s tem. Imam sina v prvem razredu in so dobili sošolko in sošolca, ko je on na wc prste dajal v luliko. Sori-to je pač slišal nekje. Tako da pobrobnosti o seksu ne mislim razlagat, ne svojemu otroku, pa če sem čist iskrena o teh stvareh govorim samo s svojim partnerjem.
Kako bom razložila če me bo zalotil- ne vem... Upam da me ne bo. Da bi to preprečila se vrata zaklenejo, potem sva tišja, .... Ma mi ni da bi me kdo gledal, ali poslušal.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 10:42:15   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

@Frodo

Nisem mislil, da bi se učil od prijateljev. Mislil sem v smislu, da mu ne bom začel na suho stvari razlagat, temveč bom otroku razložil takrat, ko bom videl, da se že nekaj sumljačka okrog te teme.

Recimo, če se spomnim, ko sem še kot otrok verjel v Miklavža. Niso mi starši rekli - hej dovolj si star, Miklavža ni. Ampak sem sem ter tja med prijatelji slišal debatke in lepo prišel domov in rekel - Mami a veš kaj je Anže rekel...
Evo in so se starši lepo vsedli in rekli ja....

Svojega otroka hočem naučit, da bo sama tudi malo mozgala in potem, ko bo videla, da so vse bolj ko ne dezinformacije, da bo prišla do mene ali do mojema partnerja in rekla Oči, ali pa Papi - zakaj je to tako. Bom pa tako jaz, kot moj partner najprej presodila kako sploh dojema take stvari in kako globoko sploh lahko gremo.
 

Mislim da pa tebe čaka še nekaj težjega....kje je moja mamica?, ji boš tudi na to odgovoril...to pa (še /sploh) ni zate?


čist logično


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 11:05:12   
kalbo
Kaj je logično?

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 11:18:03   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Kaj je logično?


da bo to enkrat vprašala, ne?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 11:19:17   
*miska.mcc*
eh....

logično je, da je mamica nekaj, kar ni zanjo.

kapiš? user posted image

v tem primeru bo njegov odgovor primeren.


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 4.4.2013 11:20:15 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 13:07:35   
Nastija
miška.mcc bolje da se vzdržiš komentarjev...

očitno je da je to njun prvi otrok in se še niso srečali s tem vprašanjem, najslabše pa je da odgovoriš nekaj kar ni zate....ker bo iskala razlago drugje in se nikoli več ne bo obrnila na vaju s partnerjem.
Tudi moja pri dveh letih ni spraševala o sexu zdaj ko sem pa noseča jo je pa zanimalo kako pride dojenček v bušija in razlaga je bila čisto preprosta: oči in mami se celo noč dobr stiskata in potem je dojenček notr...to je vse in ni več spraševala. Naslednje vprašanje je bilo kako pride ven? Je pa hotla zadnič gledat očija kako lula (kar je čisto normalno) pač zanima jo, ker ona ima luliko on pa lulčka in ker še nikoli ni videla...raje vidim da vidi očija kako lula kot pa da v vrtcu sosolca in potem še kaj naprej raziskujejo. Pač ona misli da sta lulika in lulček za lulat in to je za 4 letno punčko čisto dovolj.

Kar se tiče tega da te otrok zaloti med sexom - je treba bit pazlijv in pomislit na vse. To da te zaloti (še posebaj če je punčka) zna biti za otroka zelo travmatično - zakaj oči skače po mami in mami vzklika, jo boli itd.
Nam se zdi to vse logično in lepo, ampak otrok ne vidi starša kot sexualno bitje ampak kot starša. Če mu ne damo razlage bo to sam probaval in iskal razlago drugje, če mu rečemo da je to neki kar je full fino in je samo za očije in mamice - ja mogoče bi pa z fantkom iz vrtca to poskusila če je tok fino, sej se bova igrala očije in mamice...otroci posnemajo. Zato pa potem v prvem razredu vidiš fantka in punčko na wc-ju (stari so 6 let) kako fantek punčki tlači prste v luliko.

Starši MORAJO biti odgovorni in poskrbeti da do tega ne pride (da jih otrok zaloti), pa tudi če se prestavi sex za 2 uri, dokler otroci ne spijo. Če pa že delajo to ko so otroci pokonci pa MORAJO biti pripravljeni na kaj če....torej mami ga ne vleče očiju ob 5 popoldan in oči je ne liže mamici ob taki uri. Če že moraš takrat sexat pač delaš to na najbolj nedolžen način (v misionarskem položaju) in pod tremi kovtri če je treba. Za vse ostalo je čas ko otroci spijo, so pri babici...




(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 13:10:02   
Lukka
@Kalbo

Saj vem... Jaz priznam, da tudi sam včasih trdo stojim na svojem stališču, na koncu pa se mi itak vse podre. Tako, da najbrž bom še prej v situaciji, ko bom moral kaj takega razlagat, kot si sploh upam pomislit.
Nekako tako, kot ko sem se bahal, da moj otrok se pa že ne bo trmasto drl, da so to zgolj starši krivi... Na, zdaj se mi pa dere ko jesihar, pa vem da nisem kriv user posted image .

Ja, kar se pogovora o tem seksu tiče - to, da nas čaka še en drug pogovor se oba s partnerjem še kako zavedava... Brez dilem. Ampak to je vseeno drugačem pogovor, kot pa seks, kot zadovoljevanje potreb in recimo (v heteroseksualnem stiku) delanje potomcev.

Vseeno, zdaj ko mala že šiba po stanovanju, ko že sama vstane iz postelje, popaziva kako in kdaj se midva predajava seksu. No seveda pa imava tudi midva - že zgolj iz varnosti precej urejen "budilni alarm". Mamo babyfon na hodniku in ko se vrata začno odpirat smo vsi v pripravljenosti malega polža :) user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 13:30:40   
kalbo
Seveda. Enkrat, še preden sva imela midva otroke sem nekje prebral citat para, ki ima 5 otrok. "Ko sva bila sama, sva imela nešteto teorij o vzgoji otrok, sedaj imava 5 otrok in nobene teorije o vzgoji otrok :)"

To lahko sam ob treh mulcih starih 7, 5 in 3 leta samo potrdim.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 14:23:00   
Lukka
Hja, najbrž kake prave in najboljše teorije o vzgoji otrok res ne bomo našli. Mi je pa zdajle o tej temi - kaj in kako ko te mulci zalotijo, prišlo na misel še nekaj.
Res je, da otrok (kot je že ena punca tukaj napisala) rad vse sproba. In če mu o seksu začneš razlagat na en čuden, otroku primeren način, takrat res pomojem lahko vse pobrklja in po svoje tolmači. Mislim, da je ena uporabnica napisala, da so v otroci sprobavali prstke tišat... No skratka, moj dogodek:

Pri nas se veliko poljubljamo. Polžek naš seveda to vidi in tudi sam sodeluje. Gre pa tako, da pač midva s partnerjem se poljubiva na usta (seveda nikdar pred otrokom ne stegujeva jezičkov ali česa podobnega) enostavno cmok na usta. Z malčico pa imamo spet drugačen ritual - poljubčka dobi na lička in ga tudi ona da vedno na lička.
Ko se z malo vrnev iz sprehoda, njen očka da najprej cmokec meni, šele nato cmokec na lička polžu :)
No in v trenutnem času (upam da trenutnem) trme, se mala šobi in šobi, da bi dobila lupčka na lička, ker to delajo tudi drugi (seveda vidi naju). In zdaj smo recimo že na "razlaganju", da si z očijem, ker sva velika lahko dava lupčka na usta, ona je pa majhna in dobi lupčka na lička.
Ne upam si torej predstavljat, da bi naju vidla v kakem drugem položaju... Groza. Otrok pač vedno želi posnemat starše in boženedaj, da bi se ji po glavi pletla kakšna slika neprimernega prizora.
Ampak, seveda, če se pa to zgodi... Takrat je pa pomojem res težko najti pravo razlago in na primeren način vse skupaj povedati. Vsekakor bomo delali na tem, da se ne bo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 14:29:13   
Lukka
Ja pardon pomota. Mala se šobi, da bi dobila lupčka na USTA.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 15:29:14   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Nastija

miška.mcc bolje da se vzdržiš komentarjev...




zakaj?

če pa je tako.

pa nimam nič proti istospolnim druzinam in jim privoscim super zivljenje.

zmotil me je samo njegov odgovor......   "nekaj, kar ni zate"


ne vem no. vsaj priblizno in okvirno otroku razloziš. ne pa da otroka takoj "zabiješ".


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Nastija)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 19:31:41   
Tippi
Lukka najprej dobrodošel! Vesela sem vsakega moškega člana na tem forumu user posted image

nisem preveč dobro sledila celi debati, sem pa prebrala tvoj zadnji komentar tukaj in se mi je naprej postavilo vprašanje. zakaj takšna 'v krču' vzgoja? dobila sem občutek, da se na vsak način trudiš, da ne bi hči prepoznala homoseksualnosti. da razložim malo bolje, kaj s tem mislim. jaz sem se vedno poljubljala na usta pred otrokom. to ne pomeni, da sem se zalizovala, ampak nikoli nisem pazila, kam si bova s partnerjem dala lupčka. na lica ali usta. isto je. Skratka pri tebi sem dobila občutek, da jo vzgajata s partnerjem v strahu. če je to sploh dobra beseda. ne vem. hočem le povedat, da bodita naravna. če se ljubita, in če si želita dat poljub na usta u pričo otroka, v tem ne vidim nič napačnega. nekaj povsem drugega je, otipavanje, pa bolj perverzno šlatanje, pa zalizovanje, ampak to se ne spodobi tudi za mešan par.

itak da se nočem vtikat v tvojo vzgojo, niti v vzgojo katerega drugega uporabnika na tem forumu, želim si le, da bi družba, s tem tudi takšne družine kot je tvoja, na homoseksualnost gledali kar se da normalno. z vami vred. predvsem na tem slednjem je poudarek. le na tak način bomo lahko stopili v lepšo prihodnost in bodo otroci, kot je vajin polžek (mimogrede ful luštkan izrazek) lahko zaživeli popolnoma in čisto normalno, kot vsi ostali otroci.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Ojoj...kako...
4.4.2013 21:20:49   
Lukka
Hvala tippi user posted image

Ne vem, mogoče si narobe razumela, ampak midva s partnerjem se veliko poljubljava in to tudi pred polžkom. In ja, midva si dajeva poljub na usta, nikoli na lička. Polžek pa dobi na lička poljubčke. Ne vem zakaj to, mogoče tudi zato, ker ne želim, da bi se mala naučila cmokat na usta, ker potem bi vsakemu dajala lupčke na usta... Kaj vem no.. Ok, pa saj niti ni pomembno.
Poskusim jo učiti, da je dajanje lupkčkov super, ampak da jih od drugih ne more kar izsilit. Tako je vedno ko priteče do mene - Papiju lupca, papiju lupca - pač da meni poljubček, potem jo pa vprašam - A lahko še papi tebi da lupčka? In se tko sladko nasmeja - jaaaaaaaaaaaaaa.

Ne, ne nikakor ne skrivamo, da smo v "drugačni" zvezi, ampak nekako pa res hočem, da razume in nekako odraste v tem, da je objem najbolj naravna stvar na svetu in je lepa, takoj za njo pa poljubček na lička, ki je seveda nadgradnja vsega skupaj.

Cmok user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?