|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 13:27:53   
mateyka
dejstvo je da je angleščina bolj praktično uporabna kot nemščina. z njo greš lahko skoraj kamorkoli in se zmeniš najnujnejše, v nemščini pa pač ne. angleščina je najbolj razširjena in tudi jezik interenta, v njo se skoraj vse prevaja (vmesni jezik), če ni direktnega prevajalca.

npr. v prekmurju majo nemščino ful poudrajeno, ker je zraven avstrija, tko da lokalno ti tam to prav pride, drugje pa bore malo, razen če greš v nemčijo. ampak tudi če greš tja z angleščino, se v večjim mestih vse lahko zmeniš - znajo prav dobro napram italijanom in špancem.

tko da men se angleščina ne zdi nič preveč poudarjena kot drugi jezik, ker je smiselno da jo učiš kot drugi, če je najbolj razširjen jezik. se mi zdi bolj smiselno da se ob meji (italija, avstrija) učijo jezika ki je "blizu", ker ga bodo rabili v vsakdanjem življenju. pa še tam sem srečala dosti ljudi ki so imeli težave ker niso znali angleško poleg nemščine ali italijanščine (če se jo niso dodatno učili). v ljubljani ali novem mestu, kranju, tega problema ni bilo.
čeprav; men je bolj nepraktično da ne učimo več otrok srbo-hrvaščine. ful praktično in nadriblaš se ga v enem letu ker je tako soroden. imho anyway user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 13:41:33   
mateyka
ja Felicita, jaz prognoziram da kdor čez 10 let ne bo znal kitajščine ali japonščine, bo mel že probleme. azija je prihodnost.

tole si poglejte (sorry Lukka, je v - angleščini user posted image )
Where is the Global Economy Heading?
James Wolfensohn govori diplomantom stanfordske univerze; prihaja "A TECTONIC SHIFT" v bogastvu iz zahoda na vzhod. ne pove pa da to dela banka (world bank) katere bivši predsednik je bil in da ima svojo investicijsko firmo na kitajskem, ki bo profitirala od tega "imminet shifta".
no, poglejte si ta predavanje študentom (lahko začnete na 5:25 - projections for next 10-20 years):
http://www.youtube.com/watch?v=mOwZwkhFemQ

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.4.2013 13:48:03 >

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 13:56:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

dejstvo je da je angleščina bolj praktično uporabna kot nemščina. z njo greš lahko skoraj kamorkoli in se zmeniš najnujnejše, v nemščini pa pač ne. angleščina je najbolj razširjena in tudi jezik interenta, v njo se skoraj vse prevaja (vmesni jezik), če ni direktnega prevajalca.

npr. v prekmurju majo nemščino ful poudrajeno, ker je zraven avstrija, tko da lokalno ti tam to prav pride, drugje pa bore malo, razen če greš v nemčijo. ampak tudi če greš tja z angleščino, se v večjim mestih vse lahko zmeniš - znajo prav dobro napram italijanom in špancem.

tko da men se angleščina ne zdi nič preveč poudarjena kot drugi jezik, ker je smiselno da jo učiš kot drugi, če je najbolj razširjen jezik. se mi zdi bolj smiselno da se ob meji (italija, avstrija) učijo jezika ki je "blizu", ker ga bodo rabili v vsakdanjem življenju. pa še tam sem srečala dosti ljudi ki so imeli težave ker niso znali angleško poleg nemščine ali italijanščine (če se jo niso dodatno učili). v ljubljani ali novem mestu, kranju, tega problema ni bilo.



Angleščina je zaradi tega, ker je danes t.i. "svetovni jezik" skoraj nuja......so pa zato iskani tisti, ki imajo prvi jezik nemščino in tekoče
govorijo nemško, ker je takih danes vse manj in konkurenca ni velika......in v Avstriji in Nemčiji, če ne gre ravno za kako ameriško multinacionalko, je jezik nemščina....če se želiš ravno tam zaposliti......

Tako da, jaz mislim, da je danes skoraj nuja, da se govorita vsaj ta dva jezika......še posebno v Prekmurju, ker je meja tako blizu in kjer je itak precej dnevnih migrantov, ki se vozijo na delo v Avstrijo, vse tja do Graza.......

Jaz nemško govorim bolj tako tako.....ker sem se je učila, ko sem bila že zaposlena......prej sem imela le angleščino, ker v časih, ko sem se šolala na smeri, ki sem jo jaz izbrala ni bilo drugega tujega jezika....in meni je nemščina precej manjkala, zato sem se je pa šla potem učit.......

čeprav; men je bolj nepraktično da ne učimo več otrok srbo-hrvaščine. ful praktično in nadriblaš se ga v enem letu ker je tako soroden. imho anyway user posted image


Ni več srbo-hrvaščine......je pa res, da mlajše generacije ne vedo in ne razumejo več "srbo-hrvaško" govorečih jezikov.......čeprav mislim, da se ga mi tudi nismo naučili v enem letu.....ampak smo gledali TV Zagreb (itak je bilo takrat le 6 programov) ali kar je pač bilo in brali politikin zabavnik in vikend ter život romane......

zato pa mlajše generacije nimajo več težav z angleščino, ker se jo spoznajo preko risank in igric.....tako kot smo mi preko tvja in zabavnika spoznavali srbohrvaščino........

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 16:02:15   
Doll
nananaja : otrok ,ki je v šoli je šolar user posted image
pa žalostno da ne bi znal sešteti svoje prstkeuser posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 18:09:27   
liliana
Doll....tema je res o angleščini v 1. razredu.....samo tam kjer si se ti vključila je bilo govora o predšolskih otrocih oz. o tistem, kaj "mora" znati otrok 1.9., ko gre prvič v 1. razred osnovne šole......

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 18:27:57   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Doll....tema je res o angleščini v 1. razredu.....samo tam kjer si se ti vključila je bilo govora o predšolskih otrocih oz. o tistem, kaj "mora" znati otrok 1.9., ko gre prvič v 1. razred osnovne šole......


jaz dobro vem kje sem se vključila. otrok ne rabi znati niti brat,niti ne vem kaj. Pa beri kje sem se jaz vključila in na kaj sem odg. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 18:56:04   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Angleščina je zaradi tega, ker je danes t.i. "svetovni jezik" skoraj nuja......so pa zato iskani tisti, ki imajo prvi jezik nemščino in tekoče
govorijo nemško, ker je takih danes vse manj in konkurenca ni velika......in v Avstriji in Nemčiji, če ne gre ravno za kako ameriško multinacionalko, je jezik nemščina....če se želiš ravno tam zaposliti......

Tako da, jaz mislim, da je danes skoraj nuja, da se govorita vsaj ta dva jezika......še posebno v Prekmurju, ker je meja tako blizu in kjer je itak precej dnevnih migrantov, ki se vozijo na delo v Avstrijo, vse tja do Graza.......


hehe, ja, danes je konkurenčno edino če govoriš več kot enega močno zastopanih jezikov. ni druge user posted image

Ni več srbo-hrvaščine......


sej to vemo. sam ne cepidlačim z srbščino, hrvaščino in bosanščino (tko kot jo majo tle, pa je men vseen kateri od teh treh obrazcev vzamem), samo pravim, če bi se je učili kot tako (skupek), jim je cel balkan izi pokumunicirat. čist praktično gledam.

je pa res, da mlajše generacije ne vedo in ne razumejo več "srbo-hrvaško" govorečih jezikov.......čeprav mislim, da se ga mi tudi nismo naučili v enem letu.....ampak smo gledali TV Zagreb (itak je bilo takrat le 6 programov) ali kar je pač bilo in brali politikin zabavnik in vikend ter život romane......

zato pa mlajše generacije nimajo več težav z angleščino, ker se jo spoznajo preko risank in igric.....tako kot smo mi preko tvja in zabavnika spoznavali srbohrvaščino........


ah dej no - jaz sem oboje dobivala iz tv-ja, stripov, knjig in filmov. sej nismo bli odrezani od angleščine no. in zdej oboje znam. po moje je bolj kok si bil len al pa kaj si izključil iz svojega repertoarja. zdaj je pa po moje moraš otroka na kak tečaj sr-hr dat, če sploh obstaja. samo po moje se splača.
.
v šoli smo imeli eno leto sr-hr in men je bilo dovolj za tekočo komunikacijo. meni se zdi neprimerljivo lažja za obvladat kot angleščina, če bi štartal iz nule. ni primerjave v "težkosti" med njima imo..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 18:58:28   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Doll
pa žalostno da ne bi znal sešteti svoje prstkeuser posted image


meni se pa zdi da je razlika v "seštevanju" in "naštevanju". ti govoriš o slednjem, prvo je pa po moje absolutno smešno pričakovat kot nekaj obveznega ob vstopu v prvi razred.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 19:02:12   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Doll
pa žalostno da ne bi znal sešteti svoje prstkeuser posted image


meni se pa zdi da je razlika v "seštevanju" in "naštevanju". ti govoriš o slednjem, prvo je pa po moje absolutno smešno pričakovat kot nekaj obveznega ob vstopu v prvi razred.



daj se malo poduči: nikjer ni obvezno.jaz sem napisala da je žalostno ,če pač ne bi znal seštevati na prste 6-letnik. A potem je tvoj padel na sistematiki,ko je recimo moral postaviti 5 kock ena na drugo user posted image

Koliko otroku daš toliko se tudi pokaže ;)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 19:14:13   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Doll
daj se malo poduči: nikjer ni obvezno.jaz sem napisala da je žalostno, če pač ne bi znal seštevati na prste 6-letnik.


jaz sem dovolj podučena, hvala, samo da je to kao žalostno je pa kaj? pod neobvezno?

ja, pokažeš kar ga zanima, in če tvojga zanima prste seštevat, fajn. če ga pa ne, ga pa ni treba v "žalostno" vrečo tlačit. je čist ok, še vedno lahko postane doktor, ki te bo enkrat v domu starejših rihtal.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 19:30:11   
Doll
ja,saj moj bo postal dohtar.Bo tebe prej rihtal,kot mene brez skrbi user posted image
če ne kužiš poante kaj sem htela,se pa spuščaj pod nivouser posted image
da ti lažje povem: kar otroka naučiš to tudi zna.če ga pač ne,pa zna bore malo ...
Ti tudi otroka v žalostno vrečo tlačiš tako kot vsi ;)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 19:57:25   
Shorty_
Uporabnice dajte se potrudit obdržat debato na nivoju, lepo prosim,


lp Shorty RR

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 20:02:29   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ah dej no - jaz sem oboje dobivala iz tv-ja, stripov, knjig in filmov. sej nismo bli odrezani od angleščine no. in zdej oboje znam. po moje je bolj kok si bil len al pa kaj si izključil iz svojega repertoarja. zdaj je pa po moje moraš otroka na kak tečaj sr-hr dat, če sploh obstaja. samo po moje se splača.
.
v šoli smo imeli eno leto sr-hr in men je bilo dovolj za tekočo komunikacijo. meni se zdi neprimerljivo lažja za obvladat kot angleščina, če bi štartal iz nule. ni primerjave v "težkosti" med njima imo..


Danes je angleščina zaradi interneta vseeno lažje dostopna kot je bila takrat, ko smo se jo učili mi.....tudi za "obnavljanje" jezika je enostavneje danes.....greš na forum in debatiraš v angleščini recimo.....v naših časih te možnosti ni bilo....in jezik pač pozabiš, če ga ne uporabljaš....ne gre samo za to koliko si len....če ga po koncu učenja prenehaš uporabljati, ga "pozabiš"......

In jaz sem se za takočo komunikacijo bistveno bolj naučila srbohrvščine skozi televizijo in branje romanov ter zabavnika kot pa eno leto v šoli.....edino cirilico sem se naučila v šoli.....to sem pa seveda pozabila, ker je nisem uporabljala in jo obnavljam zdaj, ko grem v Srbijo.....saj se je spomniš, ker si jo nekoč pač že vedel, samo pozabil si jo, ker je nisi uporabljal.......




(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 20:16:15   
LuLu
Kaj mi delate iz teme? user posted image
Zdaj več ne bom dobila odgovorov na moje vprašanje...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 20:22:37   
Tasika
LuLu, če se prav spomnim (to so nam razlagali lani na prvem rod.sestanku) , bo 40 slovenskih šol (izbirali bodo med tistimi, ki se bodo prijavile) imelo poskusno angl. v 1. razredu, začnejo pa z generacijo 2013/14. Ali bo izbirni predmet, pa ne vem.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 20:26:40   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tasika

LuLu, če se prav spomnim (to so nam razlagali lani na prvem rod.sestanku) , bo 40 slovenskih šol (izbirali bodo med tistimi, ki se bodo prijavile) imelo poskusno angl. v 1. razredu, začnejo pa z generacijo 2013/14. Ali bo izbirni predmet, pa ne vem.

Hvala.
Le 40? Torej sklepam, prijava na razpis, pa če jih bo več, kot 40, potem se izbira kdo bo imel?

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 21:29:02   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Doll
ja,saj moj bo postal dohtar.Bo tebe prej rihtal,kot mene brez skrbi user posted image
če ne kužiš poante kaj sem htela,se pa spuščaj pod nivouser posted image
da ti lažje povem: kar otroka naučiš to tudi zna.če ga pač ne,pa zna bore malo ...
Ti tudi otroka v žalostno vrečo tlačiš tako kot vsi ;)


ah, dej no, pod kak nivo? kaj sem pa rekla tako groznega? a to da boš mogoče na stara leta pedenana od enega, ki ga zdaj imenuješ žalostno naučenega (aka bore malo)? za to za vse obstaja možnost. spet ne vem zakaj mene prej kot tebe (kao brez skrbi) - a mogoče veš kako bolezen bom dobila (prej kot ti) al kako?

drugače pa jaz nobenega nikamor ne tlačim. jaz sem se samo oglasila, da opozorim da je tako velik repertoar stvari, ki jih lahko naučimo, da eno prstno seštevanje pred šolo ne bo naredilo omembe vredne razlike, če se ga naučijo pol leta kasneje. da se to lahko naučijo v enem dnevu, da se ga v vsakem primeru bodo in da če starš posveti svoj čas za učenje česa drugega (btw tudi koristnega), ne pomeni da je to zdej žalostno ( da zna samo naštet do deset, dvajset ali trideset npr.), niti da zna zaradi enega prstnega seštevanja (v danem trenutku pred šolo) bore malo.


p.s. Lulu, sorry ker smetim user posted image
p.s.2 Shorty, sem zelo pridna. user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Angleščina v 1. razredu
8.4.2013 0:21:21   
nananaja
Pri nas nismo dobili nič v podpis v zvezi z angleškim jezikom. Če po pravici povem, se niti še ne zanimam, kaj se bodo v prvem razredu učili, ker imam čisto preveč drugih zaposlitev v neslužbenem času. Sem slišala za uvajanje angleškega jezika, nisem pa pomislila, da bo to le na izbranih šolah. Očitno pri nas ne.

Bom pa rekla, da je celo bolše, da se otroci začnejo zgodaj učit po programu kot pa to, da jih starši pošiljajo na tečaje prej. Ampak to je spet ena moja teorija...

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

nananaja : otrok ,ki je v šoli je šolar user posted image
pa žalostno da ne bi znal sešteti svoje prstkeuser posted image


sicer si že dobila odgovor, kaj si mislim, pa ti vseeno povem še jaz, ker si me izzvala.

meni znati sešteti 5 + 5 pomeni, da mi otrok odgovori na vprašanje: koliko je pet plus pet (do odgovora pride sam na kakršenkoli način). čisto nekaj drugega pa je prešteti prste obeh rok, pa če tudi v smislu seštevanja dveh števil. Prvega od otroka ne pričakujem. Zna pa moj otrok sešteti dve števili, če mu pomagam tako, da rečem, naj prešteje prste, to pa od njega seveda pričakujem.

Ja seveda, jaz sem malce nesposobna mama za nekatere v moji okolici, ker se ne ukvarjam niti toliko z mojo starejšo, da bi poznala vse črke, še manj mi pa pride na misel, da bi otroka vpisala na tečaj angleščine. Ampak moje mišljenje je, da je še ni potrebno učiti, ima pa vse možnosti, da sama raziskuje. In to tudi počne. V tistih dveh nekaj risankah, ki jih pogleda na angleškem kanalu, se je naučila šteti do deset tudi po angleško. Kot sem rekla, jaz ne učim genija, jaz pač vzgajam zato, da se bodo lahko učili v šoli.

Sicer imam pa še eno mlajšo punco, ki zna precej veliko v primerjavi s starejšo glede na starost. Ona pač mora biti glavna na vasi. Pa spet ni deležna mojega forsiranja, zato vrta v sestrico. Je pa rojena takoj po novem letu in gotovo bi se našli ljudje, ki bi vprašali, ali ne bi bilo zanjo pametno, da bi šla v šolo s starejšimi. Sposobna bi bila, ne vem pa če bi bilo to dobro za njen značaj.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Angleščina v 1. razredu
8.4.2013 9:42:54   
Špacka
Pri nas v Posavju imajo ang. že sedaj v 1. razredu, gre za nek nadstandardni program, ki ga plačuje občina, tko da, 1-2 uri na teden imajo na urniku anngleščino.
Gre pa to učenje predvsem preko igre, risanja, pogovorov, zdaj v drugem razredu tudi že napišejo besede...v glavnem luštno, nič težkegam tem malim glavcam se je tujega jezika naučiti precej lažje, kot starejši.
Moja hči pravi, da je to ful dober, ker se lahko že ang. pogovarjajo user posted image user posted image

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Angleščina v 1. razredu
8.4.2013 12:10:00   
chezAnA
Mi smo danes po pošti dobili za podpisat soglasje, da se strinjamo, da se v razredu našega otroka (drugo leto bo prvošolček) angleščina uvede kot obvezni predmet. Rabiš vedeti še kakšne člene in pravilnike? Imam tudi touser posted image Kak sem jaz VIP, ej:)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Angleščina v 1. razredu
8.4.2013 12:39:16   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

če bo šlo tako naprej bodo naši otroci svoje otroke peljali v prvi razred direktno iz porodnišnice user posted image user posted image

Ker malo bolje vse skupaj spremljam zadnje čase, ker bomo imeli drugo leto prvošolko in me kar malo strah postaja. Ali ni bilo rečeno, da je prvi razred kot nekakšna mala šola, kjer se skozi igro učijo? Sedaj morajo pa že kar znati brati in pisati, ter računati, ko gredo v šolo. Pa nekateri še dobro govoriti ne znajo in se sami čisto vse obleči?user posted image


Nič bat, znati jim ni treba nič, ker se vsega naučijo v šoli, zato šola tudi je in začnejo z osnovami. Prvih par mesecev rišejo črte, krivulje, se pogovarjajo o oblikah, razlikah ipd., potem začnejo s številkami do 5, jih utrdijo, računajo plus in minus, sledijo številke do deset_ in tam nekje se tudi začnejo učiti črke. Do konca leta obdelajo številke do 20. Branje pride na vrsto v drugem razredu. Če pa otroka zanima in sam hoče brati že prej, pa naj.

Glede angleščine pa ne vem, kaj je novega, naši jo nimajo.


Vsaka šola po svpje. Pri nas so zelo pritisnili na plin. S črkami so začeli že oktobra in do januarja "vzeli" vse in od takrat tudi berejo. Nekaj otrok, ki od prej res niso znali nobene črke je imelo kar nekaj težav, ker je bil očitno tempoi za njih prehiter. Sin se prej nikoli ni namenoma in načrtno učič črk - sem rkla, o že v šoli z ostalimi. In je uspel, ampak s tem, da jih je nekaj po svoji volji in želji spoznal že prej in da dokaj hitro dojema (če se malo bolj potrudi). Poznajo št. do 20, računajo do 10.

Angleščino imajo zgolj kot dodatno dejavnost v okviru podaljšanega bivanja. Malo so se učili o barvah, številkah, živalih, zadnje 3x pa so menda igrali neke igrice - verjetno kaj v povezavi z angleščino - mi ni znal razložiti.

O tem, kdaj naj bi imeli "tazaresno" angleščino pri pouku, ne vem nič.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Angleščina v 1. razredu
8.4.2013 13:53:13   
liliana
Evo.....tu je zdaj uradno obvestilo.....Lulu, tista prejšnja siolova stran je izgleda že zelo stara, ker se govori o neobveznem predmetu.....

Tu pa piše, da gre za obvezen predmet......zraven je tudi predlog pravilnika.......in do leta 2015/16 naj bi bil tuji jezik kot obvezni predmet v vseh OŠ.....

http://www.mizks.gov.si/nc/si/medijsko_sredisce/novica/article/55/7927/

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Angleščina v 1. razredu
8.4.2013 14:12:25   
LuLu
Hvala. Tisto je bilo prej ja, kao da bo... ok, siol članek. Zato ne jemljem zdravo za gotovo. To bo boljše, kar si ti dala.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Angleščina v 1. razredu
8.4.2013 14:35:16   
Balerina
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Ah, meni se pa samo neumno zdi, ko posiljujejo s tem angleškim jezikom. Angleščino se vsak bunček lahko nauči v pičlem letu dni in za dobo računalnikov, kjer vsak zraste že s filmi in compom, sploh ni potrebna takšna angažiranost. Menda pa si vsak drugi Slovenec želi it delat čez mejo - avstrijski pogoj pa je, da znajo nemško. Nemščina pa nobenega povdarka. Na nekaterih šolah še nekako, drugače pa prvi jezik angleški, ostalo pa bolj prosto po prešernu. Ena velika velika prednost bi bila dana slovenskim otrokom, če bi znali nemški jezik dobro govorit, tako pa nabijajo z angleščino že njboljš da bi kar pri dveh letih vsi angleško govorili. Ah...

Ne samo da bi potrebovali tisti, ki bi šli delati v tujino pač pa Nemščino potrebuješ že tudi če delaš v Ljubljani. Ogromno je služb kjer je Nemščina pogoj in veliko je podjetji ki ima velike težave v Ljubljani dobiti kader ker ne znajo Nemško

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Angleščina v 1. razredu
8.4.2013 14:38:43   
Balerina
No meni bolj kot Angleščina v 1. razredu veseli to da imajo v 1. razredu vsi Zdrav življenski slog. Na ta način imajo vsak dan telovadbo user posted image  imajo pa tudi tako fino učitelico za ZŽS da jih veliko animira tudi ob sobotah ali med počitnicami.
Bolj kot Angleščina se mi zdi za nadaljne življenje pomemben pravilni odnos do gibanja in veselje do gibanja.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?