|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvošolčki 2014
2.6.2014 22:24:58   
josephine27
Moj gre tudi letos v prvi razred. Ko ste ravno omenili torbe. Ima katera izkušnje. Kakšne torbe so fajn za prvošolčka? Na kaj je fajn bi pozoren?

_____________________________



(odgovor članu Nusika35)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prvošolčki 2014
3.6.2014 9:20:48   
petea
Nekatere šole imajo navado, da otroci vsak dan nosijo torbo domov -> moraš malo več pozornosti nameniti teži in nosljivosti,
druge, da samo za vikend nesejo otroci stvari domov.



Torba naj bo lahka, z enostavnim zapiranjem, trpežna, s kakšnim zunanjim predalčkom za drobnarije. Notranja delitev torbe, narejena iz blaga, se je pri našem letošnjem prvošolcu izkazala kot moteča, nepotrebna.

Ena bistvenih stvari, ki jih v trgovini ob nakupu praviloma ne posvečaš pozornosti, je zapiranje torbe; ko je torba polna, se namreč lahko malenkostno preoblikuje (napihne) in potem težje zapira oz. se sčasoma poškodujejo stranice pokrova.



Drugače pa se sedaj začenjajo akcije zvezkov po raznih veleblagovnicah.

P.S.: Določeni zvezki za učenje pisanja obeh glavnih ponudnikov so oblikovno isti, razlikujejo se samo v barvi, naslovni strani in - ceni.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prvošolčki 2014
3.6.2014 10:20:18   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Nekatere šole imajo navado, da otroci vsak dan nosijo torbo domov -> moraš malo več pozornosti nameniti teži in nosljivosti,
druge, da samo za vikend nesejo otroci stvari domov.



Torba naj bo lahka, z enostavnim zapiranjem, trpežna, s kakšnim zunanjim predalčkom za drobnarije. Notranja delitev torbe, narejena iz blaga, se je pri našem letošnjem prvošolcu izkazala kot moteča, nepotrebna.

Ena bistvenih stvari, ki jih v trgovini ob nakupu praviloma ne posvečaš pozornosti, je zapiranje torbe; ko je torba polna, se namreč lahko malenkostno preoblikuje (napihne) in potem težje zapira oz. se sčasoma poškodujejo stranice pokrova.



Drugače pa se sedaj začenjajo akcije zvezkov po raznih veleblagovnicah.

P.S.: Določeni zvezki za učenje pisanja obeh glavnih ponudnikov so oblikovno isti, razlikujejo se samo v barvi, naslovni strani in - ceni.

Hvala. Kaj pa velikost? Ker vidim, da so tudi pri velikosti razlike. Ne bi rada kupila prevelike oz. premajhne. Sicer bom še kakšno trgovko vprašala samo ne njihove "nasvete" se ni vedno za zanašat.


_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prvošolčki 2014
3.6.2014 10:52:37   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Kaj pa velikost? Ker vidim, da so tudi pri velikosti razlike. Ne bi rada kupila prevelike oz. premajhne.


Naj bo dovolj velika, da velikih zvezkov na vogalih ne zvija.

Glej, pri nas za vikend običajno prinesejo domov pokazat 4 zvezke. Zraven pa morata imeti prostor še peresnica in športna oprema. Za tiste 3 primere na leto, ko se seli vse, pa je bolje, kot vse tlačiti v torbo, stvari zložiti še v kakšno vrečo.


To so še vedno precej majhni otroci, tako da naj ne bo torba večja od njih. user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prvošolčki 2014
3.6.2014 11:04:43   
josephine27
To so še vedno precej majhni otroci, tako da naj ne bo torba večja od njih. user posted image


Saj to. Meni se zdijo nekatere torbe zelo velike. Pri nas mislim baje nosijo vsak dan torbo domov.

_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prvošolčki 2014
3.6.2014 11:16:01   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

To so še vedno precej majhni otroci, tako da naj ne bo torba večja od njih. user posted image


Saj to. Meni se zdijo nekatere torbe zelo velike. Pri nas mislim baje nosijo vsak dan torbo domov.


Sicer odvisno, ali bo hodil ali se vozil v šolo, morda ne bi bilo slabo razmisliti o torbi na kolesih oz. o vozičku za torbo.
Čeprav so nekateri tudi do teh zadev malo skeptični, saj naj bi se otrok med vlečenjem ves čas držal postrani, zato jih nekateri odsvetujejo.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prvošolčki 2014
3.6.2014 12:04:56   
sončnica24
Super nasveti za torbe jih moram posredovat dalje, ker moj otrok se je striktno odločil da mu torbo za prvi razred kupi stric in nihče drug.

Drugače pa mi smo dobili domov že liste z vsemi šolskimi potrebščinami liste za interesne dejavnosti ...

Odločam se še edino ali ga vpišema k dvema tujima jezikoma (ang in nem) ali samo k enemu? Kako ste ravnale tiste ki ste to možnost imele pa že imate otroke v šoli?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Prvošolčki 2014
3.6.2014 12:13:59   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
Odločam se še edino ali ga vpišema k dvema tujima jezikoma (ang in nem) ali samo k enemu? Kako ste ravnale tiste ki ste to možnost imele pa že imate otroke v šoli?


K dvema.
Zato, ker je tako sam želel in ker iz izkušenj vidimo, da bo slej ko prej moral obvladati oba.
Je pa pri nas treba delno stroške kriti s strani staršev.


< Sporočilo je popravil petea -- 3.6.2014 12:14:51 >

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Prvošolčki 2014
4.6.2014 16:29:52   
Mipka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

To so še vedno precej majhni otroci, tako da naj ne bo torba večja od njih. user posted image


Saj to. Meni se zdijo nekatere torbe zelo velike. Pri nas mislim baje nosijo vsak dan torbo domov.


Mi smo lani vzeli tole torbo Nikidom Roller. Imeli so popuste pri Mladinski knjigi, ampak glede na reklamo ki jo vrtijo na Radio 1 mislim, da imajo tudi letos isto popuste. Meni se zdijo tej koleščki na torbi res super pogruntavščina, lepo pelješ za sabo in je to to, torba je trda in kvalitetna. V knjigarni so mi takrat rekli, da imajo zanje kar velik povpraševanja, da jih majo otroci radi. In v šoli večina otrok tudi torbe na koleščka...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prvošolčki 2014
4.6.2014 22:15:20   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Mipka


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

To so še vedno precej majhni otroci, tako da naj ne bo torba večja od njih. user posted image


Saj to. Meni se zdijo nekatere torbe zelo velike. Pri nas mislim baje nosijo vsak dan torbo domov.


Mi smo lani vzeli tole torbo Nikidom Roller. Imeli so popuste pri Mladinski knjigi, ampak glede na reklamo ki jo vrtijo na Radio 1 mislim, da imajo tudi letos isto popuste. Meni se zdijo tej koleščki na torbi res super pogruntavščina, lepo pelješ za sabo in je to to, torba je trda in kvalitetna. V knjigarni so mi takrat rekli, da imajo zanje kar velik povpraševanja, da jih majo otroci radi. In v šoli večina otrok tudi torbe na koleščka...


Hvala za info. Samo mislim, da za nas koleščki odpadejo, ker je del poti makadam in mislim, da se ne bi najbolje obnesli.

_____________________________



(odgovor članu Mipka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prvošolčki 2014
5.6.2014 7:25:42   
sončnica24
Smo imeli v šoli še sestanek predstavili delovne zvezke in berilo vse potrebščine ki jih potrebujemo, prijavili otroke za malico,kosilo podaljšano bivanje, interesne dejavnosti - tako da še zdaj samo počakamo v kateri razred smo dodeljeni in potem veselo čakamo 1.9. - mene že stiska moj otrok pa je včeraj ko sma šla domov reko da ta šola pa je prima.


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prvošolčki 2014
18.6.2014 13:26:27   
Balerina
Jaz bi samo dodala tisto s koliščki. Naprej se pozanimajte kje je razred. Ker naša je imela sedaj 2 leti razred v 2. nadstropju in si ne predstavljam da bi morala gor nost še to torbo. za dlo sem sigurna da bi jo vlekla, kar bi potem po polleta razpadla.
V solo in iz sole smo jo pa itak vozili. Spotoma zjutrak jo grem v službo, v 1. razred pa itak ne smejo samo domov.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Prvošolčki 2014
23.6.2014 20:25:15   
petea
Danes je končno prišel seznam potrebščin za prvošolca.

Brez torbe, copat in peresnice nas bodo stvari stale okrog 65 €.

Kakšni so pa kaj vaši stroški za vstop v šolo?

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Prvošolčki 2014
26.6.2014 14:29:09   
sončnica24
To je cena skupaj z delovnim zvezki? Ker te sem jaz že kupla pa sem dala za njih 37€ za ostale stvari pa še nisem delal izračuna - ga bom pa javim do kakšne cene sem prišla.

Me pa zanima še nekaj glede torb: al je boljša na zadrgo ali tiste druge (saj ne vem kako naj napiše - tiste ki nimajo zadrge npr. ta:
http://www.mojaspletnatrgovina.com/art/0/Torba_Target_Beyblade_kvadratna_set__4_v_1

< Sporočilo je popravil sončnica24 -- 26.6.2014 14:31:26 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Prvošolčki 2014
26.6.2014 19:47:28   
petea
To je cena skupaj z DZ.


Mislim, da zadrge niso ravno najbolj praktične, saj jih otroci verjetno malo težje vedno znova zapirajo in odpirajo -> se prej pokvarijo.
Po mojem je bolje kupiti takšne na zapiralo, kot so na povezavi.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Prvošolčki 2014
30.6.2014 15:54:00   
Balerina
Ne vem no naša, po novem bo tretješolka je imela dve leti tisto na zadrgo in je bila res uporabna. Tudi v 3. razredu jo bo še imela, Je lahka in enostavno vse zloži

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Prvošolčki 2014
4.7.2014 11:34:53   
Aika77
Nekatere šole imajo dobro urejeno, da lahko otrok pušča stvari v omarici in ne rabi nositi vsega skoz s seboj. Kar se tiče stroškov pa je dobra opcija tudi komplet, kjer dobiš vse kar se tiče potrebščin - torba, peresnice, vse kar sodi noter v peresnico, vrečka za copate, itd. Ubiješ vse muhe na en mah. Za prvošolčke pa na emki dobiš še stekleničko in urnik, koledar. To je za prvi razred ok, ko se tud starši še lovij(m)o kako in kaj. Na dz in učbenike pa se splača čakat na popuste, trenutno še so. Kakšna torba - ja, to je pa večna debata :) Mislim da mora biti otroku predvsem všeč + kakšen malo boljši brand, da ostane nekaj časa ... mislim da ni toliko stvar v tem ali ima zadrge, koleščka itd., ampak da gre za kvalitetno stvar ker vsi vemo kakšni so tamali.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Prvošolčki 2014
4.7.2014 13:52:19   
LuLu
čim manj komplicirajte, pa bo vse ok user posted image

(odgovor članu Aika77)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Prvošolčki 2014
4.7.2014 13:54:12   
LuLu
pri nas so delovni zvezki 47€ - Lili in Bine komplet
ostalo bom na akcijah nabavljala, mi je pa fajn, ker ni treba kupit likovnega materiala, ampak damo šoli 15€ in oni vse nabavijo

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Prvošolčki 2014
23.7.2014 14:21:19   
Mesečnica
Mi pa prodajamo povsem novo šolsko torbo na koleščkih (v obliki avtomobila) - primerna je za prvošolčka. Ko je šel lani starejši fant v šolo, smo kupili dve, saj se je tudi mlajši zagledal vanjo. No, ja, letos je pa ugotovil, da bi raje imel "klasično" torbo. Nikoli več ne padem na takšno "finto" ("Ja, mami, res, prav to si želim. Ja, res jo bom imel!"), vam povem. Tako je torba zdaj ostala v omari, še zapakirana v škatlo, v kateri smo jo dobili ob nakupu (kupili smo jo pri nemškem Amazonu). Sicer imamo še enega fanta, ki je potencialni uporabnik, a do takrat, ko bo šel v šolo, so še štiri leta, pa bi raje videla, da jo prodamo in takrat zanj kupujemo po njegovih željah.

Torba je fajn, starejši je svojo dobro uporabljal in je tudi še skoraj kot nova (če koga zanima rabljena, jo tudi lahko dobi po ugodni ceni).

Prodajamo jo preko Bolhe:
http://www.bolha.com/igrace-otroska-oprema/otroska-oprema/nahrbtniki-torbe/solske-torbe-in-nahrbtniki/solska-torba-na-kolesckih-samsonite-avto--1293532956.html?aclct=1404849761&kw=%C5%A1olska+torba+samsonite


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Prvošolčki 2014
16.8.2014 8:22:23   
sončnica24
Popolno zatišje tukaj se vidi da so dopusti.
Nam je uspelo nakupit vse tako da smo pripravljeni na šolo samo zvezke še je treba zaviti.

Že veste kdaj prvi dan začnete? Mi moramo biti v šoli ob 11ih (zgleda da takrat ko ostali končajo).

< Sporočilo je popravil sončnica24 -- 16.8.2014 8:23:12 >

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Prvošolčki 2014
16.8.2014 11:14:53   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Že veste kdaj prvi dan začnete? Mi moramo biti v šoli ob 11ih (zgleda da takrat ko ostali končajo).


pri nas za prvošolčke pripravijo sprejem (pozno) popoldne


stvari za šolo imamo pripravljene in odštevamo dneve do začetka šole - sploh naš prvošolček že komaj čaka user posted image


ovili pa bomo zvezke šele, ko izvemo, v kateri oddelek bo razvrščen



< Sporočilo je popravil petea -- 16.8.2014 11:15:27 >

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Prvošolčki 2014
20.8.2014 13:56:47   
koala
Dan!

Naši prvošolčki so prvi dan naročeni ob 9-ih....
Potrebščine pa moram it še dvignit.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Prvošolčki 2014
21.8.2014 14:35:07   
sončnica24




ovili pa bomo zvezke šele, ko izvemo, v kateri oddelek bo razvrščen




Nam pa so že sporočili v kateri oddelek so razvršečni in katera vzgojiteljica jih bo imela samo podatkov učiteljice še nimamo.

Čaka pa naš tudi že full - upam da to navdušenje ostane dolgo user posted image .

Kako pa ste se odločili za popoldansko varstvo - po mojega bi sicer lahko moja mama hodila po pouku po njega ampak se še nekako nisem odločila ali bi ga pustila tam da bi nalogo naredil al pa bi potem midva to doma skupaj delala?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Prvošolčki 2014
21.8.2014 16:00:33   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
Kako pa ste se odločili za popoldansko varstvo


glede na to, da se otrokom popoldne v šoli dogaja - to mislim na sproščeno igro s sošolci, razne interesne dejavnosti, pa po potrebi tudi delanje nalog, se meni zdi OPB čisto v redu zadeva, tako da ga bomo koristili

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?