|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvošolčki 2014
2.10.2014 11:46:19   
sončnica24
Jaz sem že bila bolj na začetku ker sem imela en kup vprašanj po roditeljskem sestanku, danes imamo 2. roditeljski sestanek - vsi trije razredi skupaj bo zgleda bolj na splošno še vse povedano pa policist pride in o zobni preventivi bo še nekaj povedanega. Če bodo potem pogovorne ure bom šla če ne pa se bom eno dopoldne spet najavila da vidim kako sledi pa tako na splošno ker meni moj tudi pravi da je vse ok ampak me pa še vseeno zanima mnenje učiteljice da vidim kaj bo ona povedala.

Drugače pa sem zaenkrat full zadovoljna da moj otrok tako rad gre v šolo in da še nobeno jutro ni bilo nobenega jamaranja - upam da tako ostane čim bolj dolgo user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Prvošolčki 2014
2.10.2014 16:18:06   
Balerina
Pri nas je oktober čisto zaseden. Pa so 3X dopoldan in 1X popoldan, tako da očitno gredo ta prve mesece vsi.
Pri nas je bilo junija na tistem prvem sestanku rečeno, na upamo da boste tudi v 7. razredu in naprej tako vestno hodili na roditeljski in govorilne. Baje v 1. razredu vsi starši pridejo potem jih morajo pa klicati.

No jaz grem oktobra, nebi šla, pa smo se preselili in me zanimam kako se je kaj vživel v ta okoliš. Saj sam je ful zadovolen samo tako da vidim kako učitelica vidi. Kako kaj z novimi prijatelji. Prej ni nikogar poznal, ostali pa so se med sabo. Pa je to malo drugače.

Če se nebi selili bi pa po moje šla tam nekje decembra ali januarja.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Prvošolčki 2014
2.10.2014 16:29:08   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Ma ne zdaj totalno zasmetit teme s prerekanjem o PB in o tem koliko so učitelji plačani. Predlagam, da odprete novo temo na to debato.

Je katera že bila na govorilnih urah? Je še prezgodaj?


se strinjam o smetenju

govorilne so se začele, šla bom čez kak mesec ali dva. Ne vidim potrebe, da bi bila med prvimi tam. Čakam, da mala ušpiči kakšno bedarijo, da bom poslušala user posted image

< Sporočilo je popravil LuLu -- 2.10.2014 16:30:31 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Prvošolčki 2014
2.10.2014 19:13:57   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Je katera že bila na govorilnih urah?

Formalno ne, imela pa sem že nekajkrat pred ali po pouku pogovorne minute 'mimogrede', ko sva z učiteljico kar na hodniku predebatirali o pomembnih ali zanimivih stvareh, povezanih z mojim sinom.

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Je še prezgodaj?

Prvi pogovori so bolj za spoznavanje drug drugega - staršev in učiteljev. Pa seveda o prvih vtisih učitelja o otroku, prvih opažanjih staršev o vključitvi otroka v šolo. Sploh če so kakšne težave, da se jih hitro rešuje.

Resno delo se začne v drugi polovici šolskega leta; če prej ne, je takrat pa po mojem kar priporočljivo, da se udeležiš kakšne pogovorne ure. In seveda ob koncu šolskega leta, da se skupaj oceni napredek otroka.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Prvošolčki 2014
2.10.2014 19:15:11   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Čakam, da mala ušpiči kakšno bedarijo, da bom poslušala user posted image


user posted image


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Prvošolčki 2014
3.10.2014 14:41:58   
sončnica24

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Je katera že bila na govorilnih urah?

Formalno ne, imela pa sem že nekajkrat pred ali po pouku pogovorne minute 'mimogrede', ko sva z učiteljico kar na hodniku predebatirali o pomembnih ali zanimivih stvareh, povezanih z mojim sinom.

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Je še prezgodaj?

Prvi pogovori so bolj za spoznavanje drug drugega - staršev in učiteljev. Pa seveda o prvih vtisih učitelja o otroku, prvih opažanjih staršev o vključitvi otroka v šolo. Sploh če so kakšne težave, da se jih hitro rešuje.

Resno delo se začne v drugi polovici šolskega leta; če prej ne, je takrat pa po mojem kar priporočljivo, da se udeležiš kakšne pogovorne ure. In seveda ob koncu šolskega leta, da se skupaj oceni napredek otroka.


To resno delo se je pri nas že kar začelo oz. se bo zdaj zdaj začelo ker še na veliko rišejo črte ki morajo biti ravne pa narisane do črte - tako da je že kar pestro - vadimo doma na polno

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Prvošolčki 2014
3.10.2014 14:53:34   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
To resno delo se je pri nas že kar začelo oz. se bo zdaj zdaj začelo ker še na veliko rišejo črte ki morajo biti ravne pa narisane do črte - tako da je že kar pestro - vadimo doma na polno


ah, spet ta različna praksa šol na isti učni načrt ... user posted image

pri nas ni domačega dela, razen kakšno malenkost čez vikend

v drugi polovici leta pa bo - glede na izkušnje pri starejšem sinu - naenkrat velik preskok

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Prvošolčki 2014
3.10.2014 18:41:39   
josephine27
Pri nas imajo domačo nalogo ene 2-3 krat na teden. Sicer so že začeli z risanjem črt samo ni videt kakšnih hudih pritiskov. Naj povem še, da sem potem šla na pogovorne ure in je baje vse ok tako kot mora bit (sledi navodilom in sodeluje, s sošolci se fajn razume,...) Malo mi učiteljica povedala kaj imajo v namen delat v prihodnjih tednih. Skratka ni mi žal, da sem si vzela tistih nekaj minut.

_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Prvošolčki 2014
3.10.2014 19:50:29   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
To resno delo se je pri nas že kar začelo oz. se bo zdaj zdaj začelo ker še na veliko rišejo črte ki morajo biti ravne pa narisane do črte - tako da je že kar pestro - vadimo doma na polno


ah, spet ta različna praksa šol na isti učni načrt ... user posted image

pri nas ni domačega dela, razen kakšno malenkost čez vikend

v drugi polovici leta pa bo - glede na izkušnje pri starejšem sinu - naenkrat velik preskok


A pri vas pa niso oz. ne rišejo črt.....kolikor se spomnim moje hčere so z risanji vzorcev takoj začeli in so non stop vadili črte, vijuge, kroge, trikotnike itd. in raznorazne vzorčke.......



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Prvošolčki 2014
4.10.2014 7:14:43   
sončnica24
Ja naši full rišejo črte pa množice so začeli delati. In pri črtah jih tudi popravljajo če niso točno do črte oz. če so čez črto tako da zdaj se bo full na tem začelo delat-pa rekli so tudi da naj doma kar vadijo da bodo ptem znali lepo pisat.

Ima katera kašne linke do tega kako narisat npr. živali, ljudi, avtomobila itd.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Prvošolčki 2014
7.10.2014 11:54:09   
sončnica24
Eno vprašanje - nisem sicer zakomplicirana oseba pa nena rada kompliciram ampak me zanima kaj bi naredile ve:
prejšnji teden je en sošolec mojemu sinu celo šolsko torbo namazal z lepilom, včeraj pa se mu je zgleda nekdo vsedel na njo saj je bila cela zmučkana (ima to škatlasto torbo). Zdaj kompliciram ne rada ampak torba vseeno ni stala 20€ - in zagotovo pričakujem da bo jo nosil v šolo še drugo leto. Pri lepilu mi je učiteljica povedala kaj se je zgodilo zdaj pa še je nisem videla? Bi ji vi kaj povedali če nebo sama nič (je namreč čisto možno da ne ve - ker se v varstvu tako menjavajo)?

Pa še mogoče nebi niti tako tuhtala o tem ampak je moj sin bil včeraj tako žalosten ker mu je torba full všeče in jo doma tako čuva.

< Sporočilo je popravil sončnica24 -- 7.10.2014 11:55:14 >

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Prvošolčki 2014
7.10.2014 12:05:23   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea
pri nas ni domačega dela, razen kakšno malenkost čez vikend


A pri vas pa niso oz. ne rišejo črt.....kolikor se spomnim moje hčere so z risanji vzorcev takoj začeli in so non stop vadili črte, vijuge, kroge, trikotnike itd. in raznorazne vzorčke.......


Delajo, a v šoli.
Domačih nalog - risanja ni.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Prvošolčki 2014
7.10.2014 12:14:32   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
Pri lepilu mi je učiteljica povedala kaj se je zgodilo zdaj pa še je nisem videla? Bi ji vi kaj povedali če nebo sama nič (je namreč čisto možno da ne ve - ker se v varstvu tako menjavajo)?


Ja, če bi se mi zdelo, da je potrebno, bi posredovala.

Seveda učiteljice ne vidijo vsega, dobro pa je, da se razjasnijo konflikti čim prej, za lažje delo in sodelovanje vseh vpletenih.
Učenci pa se tudi morajo naučiti paziti na svoje stvari, čeprav ta lekcija ni vedno najlažja.

Drugače pa - sedaj je marsikje prva runda razprodaj šolskih torb. Se jih da dobiti za precej nižje zneske kot pred tedni. Morda najdeš kakšno ustrezno zamenjavo za sprejemljivo ceno.


(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Prvošolčki 2014
7.10.2014 14:54:11   
sončnica24

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24
Pri lepilu mi je učiteljica povedala kaj se je zgodilo zdaj pa še je nisem videla? Bi ji vi kaj povedali če nebo sama nič (je namreč čisto možno da ne ve - ker se v varstvu tako menjavajo)?


Ja, če bi se mi zdelo, da je potrebno, bi posredovala.

Seveda učiteljice ne vidijo vsega, dobro pa je, da se razjasnijo konflikti čim prej, za lažje delo in sodelovanje vseh vpletenih.
Učenci pa se tudi morajo naučiti paziti na svoje stvari, čeprav ta lekcija ni vedno najlažja.

Drugače pa - sedaj je marsikje prva runda razprodaj šolskih torb. Se jih da dobiti za precej nižje zneske kot pred tedni. Morda najdeš kakšno ustrezno zamenjavo za sprejemljivo ceno.



Torba je še zaenkrat ok, sma jo uspela zravnati samo če se še enkrat kaj takšnega zgodi pa vprašanje če še jo bo šlo naravnat - lepilo pa je šlo dol se da torba prati z mokro krpo - tako da nove še ni treba kupiti ampak če se bo to tedensko dogajalo potem pa bi jo verjetno moralauser posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Prvošolčki 2014
7.10.2014 19:23:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Eno vprašanje - nisem sicer zakomplicirana oseba pa nena rada kompliciram ampak me zanima kaj bi naredile ve:
p[b]rejšnji teden je en sošolec mojemu sinu celo šolsko torbo namazal z lepilom, včeraj pa se mu je zgleda nekdo vsedel na njo saj je bila cela zmučkana (ima to škatlasto torbo). Zdaj kompliciram ne rada ampak torba vseeno ni stala 20€ - in zagotovo pričakujem da bo jo nosil v šolo še drugo leto. Pri lepilu mi je učiteljica povedala kaj se je zgodilo zdaj pa še je nisem videla? Bi ji vi kaj povedali če nebo sama nič (je namreč čisto možno da ne ve - ker se v varstvu tako menjavajo)?

Pa še mogoče nebi niti tako tuhtala o tem ampak je moj sin bil včeraj tako žalosten ker mu je torba full všeče in jo doma tako čuva.


Glede na to, da se to ponavlja, bi sigurno ukrepala in povedala učiteljici......vsak teden nek incident, tu nekaj vseeno ne štima.....ali je v razredu nek otrok, ki je preveč razpuščen, ali pa so vsi otroci razpuščeni in iz dolgega časa delajo bedarije......še posebno bi povedala zato, ker smo mi v prvem razredu imeli tri učiteljice.....dve do 12 ure in eno za podaljšano bivanje.....

Res je, da učiteljice vsega ne vidijo in ne morejo videti......morajo tudi na wc....ampak tudi otrok ne more vedno imeti svojo torbo "na oku", tudi on mora na wc......vendar, če se nekaj dogaja preveč pogosto, nekaj vseeno ne štima......res je tudi, da se otroci morajo zmeniti med sabo.....vendar uničevanje šolske torbe, ki stoji ob mizi ni to, da "se otroci menijo med sabo".....



(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Prvošolčki 2014
12.10.2014 19:39:00   
josephine27
Pri nas je podaljšano bivanje za razliko od pouka zelo razpuščeno. Moram reči, da sem bila na začetku parkrat prav šokirana, ko sem prišla iskat otroka malo prej kot običajno, ko je bilo še veliko otrok. Podrobnosti raje ne bom opisovala. Kakorkoli že razmere so take, da se res ne bi čudila, če bo kak dan moj prinesel pomečkano torbo. Pri vsem norjenju po razredu in hodnikih mu bom čisto verjela, da je kdo po pomoti padel nanjo. Tako, da mislim, da je najbolj pametno, da otroka naučiš kako naj varuje svoje stvari. Dvomim sicer, da bo pogovor z učiteljico kaj veliko pomagal ampak če se take stvari pogosto dogajajo potem bi bilo fajn, da kaj omeniš tudi njej.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 116
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?