|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
4.3.2014 22:42:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: ješči otrok
5.3.2014 9:23:02   
ronja
Izabelina, pri nas naredimo tako, da imamo "tamalo kosilce", ki je navadno kaj lažjega (juhica, solata, obloženi kruhki, ipd), ki ga pojemo sami, potem pa taveliko, tapravo, ko pride oči in ga jemo skupaj. Za vmes so pa malice, ali pa ko pripravljamo kosilo, mi vmes vedno kradejo zelenjavo (moram vedno štet 50% "odpada", ko perem zelenjavo:D). Tako lahko počakamo, da pride, malo se pa zmeniva, da vem, kdaj. Za vmes če so lačni, si pa tudi sami vzamejo sadje - to je vedno na razpolago in celo mali (2 leti) se je že naučil, da gre najprej oprat jabolko - ne moreš verjet! (ok, seveda potem še jaz operem za ziher, ampak je kar temeljit, sem prav vesela, kako je samostojen - čeprav jem potem napol pogrižena jabolka, ker on celega pač ne zmaže vedno:D)

Anonimna, če je vmes lačna oz. si želi jest, naj je sadje in zelenjavo, potem ne boš imela neke slabe vesti, če ves čas je. Moji tudi ves čas nekaj meljejo - pa sta punci zelo suhi, mali pa normalen (nama se zdi buckast proti njima, samo je v reali čisto po reglcih). Mi radi kuhamo in jemo in tamali so ko kobilice. Ampak ker očitno nimajo preveč, se ne sekiram. če bi imeli preveč, bi pa najprej poizkusila spremenit KAJ jejo, šele potem količino, ker se mi zdi to lažje. Na obiskih nimaš kaj, ne vem, kako bi se tega lotila, če ponujajo... Jaz se tam ne kregam, res pa niso debeli. Če bi bili debeli, pa bi rekla, če mi lahko pomagajo, pa ponujajo rajši kake manj kalorične zadeve.
Namesto soka s slamico ji kupi en ful luškan biodn, ki si ga bo sama zbrala in ji not natakaj vodo in nesladkan čaj, saj se bo hitro navadila. In ko bo hotela v trgovini sok, povej, da imaš s sabo bidon in da komot dobi, če je žejna.

večerja najkasneje ob 17. uri.

Pri nas bi bile vsaj 3 podhranjene s tem urnikom, garantiram! Že tako smo bolj na meji... Mislim, da je fajn pogledat to, koliko ljudje v družini porabijo... Pri nas je oči ukinil večerjo, ker se je nečimrno odločil, da bo shujšal (pa sploh ni debel, samo on hoče bit šlank). No, vsi ostali pa lepo jemo večerjo (in to okoli 19:30-20h!), ker bi bili sicer zelo lačni - če se zgodi, da tamali zaspijo brez večerje (zelooo redko), se zbudijo sredi noči ali nenormalno zgodaj - ker so lačni. Kadar se to zgodi meni, se mi zjutraj vrti, ker mam cuker v podnu. Skratka - ni vse za vsakega;) - če dojiš, če maš hiter metabolizem, če malo spiš, če veliko okoli divjaš... imaš zelo drugačno energetsko bilanco kot nekdo, ki res 23 ur sedi ali leži... (meni to ne rata, mogoče ko bojo večji, zdaj nama je uvau, če se uspeva skup za 10 min dol usestuser posted image )

šele ob treh

Sem ti fauš, da je ob treh za vas poznouser posted image .

V vrtcu jejo:zajtrk ob 8-8:30, malico ob 10h, kosilo ob 12h, pop. malica ob 14h... torej tudi ni gilh na 3 ure. In vejo zakaj - ker so sicer otroci siiiitniiiuser posted image

je pa tako da tamala je ob 13-13.30 kosilo, potem pa moj en teden dela do 15h, en teden do 18h..in takrat bo ona jedla.

Pa kaj je s tem narobe? Mi tudi jemo z očijem, ko pride. Če smo ravnokar jedli, ker se nisva skoordinirala, potem itak nočejo še 1x, sicer pa pač jemo večkrat.

Podpis pod lili. Jemo na splošno zato, ker smo lačni, ampak včasih pa tudi kar tako, ker je nekaj dobro. Recimo zdaj me v hladilniku vabi čokoladno pecivo. Nekaj strašno lačna nisem... dokler ne pomislim nanjuser posted image ... potem ratam sumljivo lačna... Ne rečem, če začne tehtnica nekam veliko kazat, je že dobro malo omejit svoja nažiranja, ampak če pa je vse uravnoteženo (poraba in hrana) in ne ješ preveč nezdrave hrane se mi zdi pa najboljše poslušat ankico:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: ješči otrok
5.3.2014 10:26:25   
dota
Ej, ne se mi režat, ampak tko mimogrede, a vaši otroci spijejo ful mleka?
Pa tud njegove variacije v obliki kakava, benkota, neskvika, čokoladnega mleka iz tetrapaka, ali pa podobnega mleka z okusom?

Ker gledam našega otroka, ki mu za mleko ni ravno nevem kaj (no sej tudi meni ni, mi dela slabo po njem), ampak ta otrok tudi kakava ne pije, ali pa čokoladnega mleka ne (no kak kakav na tri mesece mogoče še zmaže).
Z veseljem pa spije kavo (temu reče čokoladno mleko od babi :-)), pa tud tega ne pije vsak dan. Oz. to skonzumira kot belo kavo s kruhom al pa polento.... No uno Knajp al pa Bianca, skratka cikorijo oz. žitno kavo. Da ne bo kdo mislu, da dajem otroku espresso za pit. Al pa da zjutraj skupi spijemo en kapučino preden gremo v vrtec in na šiht user posted image .

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: ješči otrok
5.3.2014 10:32:47   
RIJA*
moj že od malega spije ful mleka...navadnega, brez vsega. zdaj ko je prišel v šolo, so ga nekak navadili tudi na čokoladno, ampak ga še največkrat vržem v smeti, ker ga doma ne spije...izjema je čokoladni muller milch...ta pa je res zakon :)

ravno zaradi teh količin sem ga preklopila na kozje mleko, ki je malce slajše....in še vedno troši user posted image

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: ješči otrok
5.3.2014 11:10:24   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: dota
Ej, ne se mi režat, ampak tko mimogrede, a vaši otroci spijejo ful mleka?

moja je šele pred ene pol leta začela malo bolj piti mleko.
pri 6,5 mesecih se je sama odstavila-pri 6 mesecih je prespala celo noč,čez dva tedna se pa še čez dan ni želela več dojiti,mleka po flaški pa sploh ne(pri 4.m smo začeli z GH po navodilu P),potem je pa teh mlečnih kašic v raznih variantah(gres,mlečni riž...) in ostalih mlečnih izdelkov(skutke,sir,jogurti...)pojedla res za vzorec,ravno toliko nekako,da je bila P zadovoljna.pri enem letu sem se nehala sekirat glede tega kaj in koliko poje,ker je bila vedno zdrava,čeprav bolj "šlang".do nekako tretjega leta ni jedla skoraj nič mlečnih izdelkov(razen sir ji je nekako šel) in mleka,tudi čokoladnega ne,čeprav je čokolada njena najljubša hrana.user posted image smo ji tudi gres zelo "začinili" s kakavom, pa ni palilo.tudi v vrtcu je bilo podobno.no, potem je pa pred nekako pol leta celo popila recimo 3 dcl na teden mleka,jogurtov pa približno 5 na teden.ni ravno "tamlečna" izgleda.


< Sporočilo je popravil tashq -- 5.3.2014 11:12:45 >

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: ješči otrok
5.3.2014 11:12:00   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

moj že od malega spije ful mleka...navadnega, brez vsega. zdaj ko je prišel v šolo, so ga nekak navadili tudi na čokoladno, ampak ga še največkrat vržem v smeti, ker ga doma ne spije...izjema je čokoladni muller milch...ta pa je res zakon :)

ravno zaradi teh količin sem ga preklopila na kozje mleko, ki je malce slajše....in še vedno troši user posted image


naša tudi (pa ga jaz ne maram samega - je po očiju, onadva pijeta mleko iz kozarcev) pije navadno mleko brez vsega. kakav ne, 1x na mesec, če se spomni, ko koga vidi. čokoladno pa sploh ne.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: ješči otrok
5.3.2014 11:27:06   
Izabelina
me smo vse tri totalno mlečne, vsak dan mamo za zajter ali večerrjo nekaj mlečnega in pospravimo kak liter tega (gres, juha, riž, močnik, kaša) skor vsak dan eno tamalo čokoladno mleko za punci zame pol literska doza, mleko pijemo tut za žejo včasih pa skor zmer pri večerji hladno iz kozarca al pa topel kakav...
jogurte, skute, pudinge redno, pa sir sploh... skratka mlečni smo user posted image

nimamo problemov s prebavo in nam vsem mleko izredno paše, men recimo ko mi je slabo in nič druzga ne morem (npr ko sm noseča in bruham al pa zarad kšne viroze) hladno mleko v kozarcu najbolj pomaga, tut ko me je zgaga pekla mi je pomaglo sam mleko (no pa donat)...

ne predstavljam si življenja brez mleka user posted image

pies: njun ati pa mleko pije samo v kavi pa še to samo za plunk user posted image in se čudi kako lahko popijemo/pojemo tok mleka...

< Sporočilo je popravil Izabelina -- 5.3.2014 11:28:11 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: ješči otrok
5.3.2014 11:34:53   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

me smo vse tri totalno mlečne, vsak dan mamo za zajter ali večerrjo nekaj mlečnega in pospravimo kak liter tega (gres, juha, riž, močnik, kaša) skor vsak dan eno tamalo čokoladno mleko za punci zame pol literska doza, mleko pijemo tut za žejo včasih pa skor zmer pri večerji hladno iz kozarca al pa topel kakav...
jogurte, skute, pudinge redno, pa sir sploh... skratka mlečni smo user posted image

nimamo problemov s prebavo in nam vsem mleko izredno paše, men recimo ko mi je slabo in nič druzga ne morem (npr ko sm noseča in bruham al pa zarad kšne viroze) hladno mleko v kozarcu najbolj pomaga, tut ko me je zgaga pekla mi je pomaglo sam mleko (no pa donat)...

ne predstavljam si življenja brez mleka user posted image

pies: njun ati pa mleko pije samo v kavi pa še to samo za plunk user posted image in se čudi kako lahko popijemo/pojemo tok mleka...



Taka sem jaz, odmisli plunk v kafetu, ker kave ne pijem user posted image
To se jst čudim mojemu možuuser posted image . On je tud še mlečen user posted image user posted image .
Za primerjavo. Jaz porabim zase (v samskem stanju to) cirka 1l mleka na mesec. Obvezno se mi je alpsko mleko skisalo user posted image . Mož pokuri po pol litra ali več NA DAN user posted image (zame nepojmljivo). user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: ješči otrok
5.3.2014 11:37:24   
malaMravljica
Tudi moj otrok pije kar precej mleka, najrajsi ima mrzlo mleko, ki ga pije iz kozarca. Vcasih pije "kapucin" to je surovo mleko,ki mu ga spenim in dobi v salci za kapucin. Kakava niti ne mara, je navaden jogurt, svez sir ima rad in sir na splosno. Mu pa mlecnih izdelkov ne ponujam prav prevec, ker si jih ze sam dostikrat zazeli.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: ješči otrok
5.3.2014 12:14:02   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ja sam sej nismo vsi ob isti uri lačni, al kako? midve sva doma in jeva pa sva končali pa pride moj domov in je lačen pa je in tamala ga vidi in hoče tut ona jest... recimo kot primer, to se pri nas velikrat zgodi...

recimo mojo mami je čuvala njena babica, ki je hrati čuvala še vse ostale bratrance in kuhala kosilo za svojih 6 otrok in ko so ti odrasli otroci prišli po svoje otroke (ob različnih urah) so dobili tut kosilo (če so hotl, ne vedno) in moja mami je z vsakim jedla user posted image




Izabelina, taksna kot tvoja mami sem bila jaz. Me je babi cuvala in ta babi ima se 4 sinove ( ki so ta cas ziveli se doma pri njej) in vsakic ko je kdo jedel sem jedla tudi jaz. Pa kot dojencek sem bila buhteljcek, tam do 2 let. Pa me poglej danes, 60 kg na 180 cm.

Nas srednji je bil isti tak buhteljcek pri 1 letu. Je imel 11 al 12 kg. 3 zracnice okoli trebuha. Sedaj pri 6 letih ima 18 kg in je kot suha glista. Jaz ne bi delala drame okoli teh kil, ce ves da se drugace kolikortoliko zravo prehranjujete in ce se dosti gibljete. Ce ima rada vmesne prigrizke ji daj sadje in zelenjavo pa naj gricka.




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: ješči otrok
5.3.2014 12:17:31   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ja sam sej nismo vsi ob isti uri lačni, al kako? midve sva doma in jeva pa sva končali pa pride moj domov in je lačen pa je in tamala ga vidi in hoče tut ona jest... recimo kot primer, to se pri nas velikrat zgodi...

recimo mojo mami je čuvala njena babica, ki je hrati čuvala še vse ostale bratrance in kuhala kosilo za svojih 6 otrok in ko so ti odrasli otroci prišli po svoje otroke (ob različnih urah) so dobili tut kosilo (če so hotl, ne vedno) in moja mami je z vsakim jedla user posted image




Izabelina, taksna kot tvoja mami sem bila jaz. Me je babi cuvala in ta babi ima se 4 sinove ( ki so ta cas ziveli se doma pri njej) in vsakic ko je kdo jedel sem jedla tudi jaz. Pa kot dojencek sem bila buhteljcek, tam do 2 let. Pa me poglej danes, 60 kg na 180 cm.

Nas srednji je bil isti tak buhteljcek pri 1 letu. Je imel 11 al 12 kg. 3 zracnice okoli trebuha. Sedaj pri 6 letih ima 18 kg in je kot suha glista. Jaz ne bi delala drame okoli teh kil, ce ves da se drugace kolikortoliko zravo prehranjujete in ce se dosti gibljete. Ce ima rada vmesne prigrizke ji daj sadje in zelenjavo pa naj gricka.





hehe, drgač js nism nobena od teh anonimnih, in mi nimamo problemov s težo user posted image niti s prehranjevanjem, ker sm to poštimala že sama zase in s tem tut za moji punci...

naša ima pri 15 mescih 11 kil, njena sestrica pri 3 letih pa 12 kil... pa tamala nima nič na trebuščku, nobenih šlaufkov...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: ješči otrok
5.3.2014 12:19:46   
skuštrana
Pa se to glede reda pri prehrani - po vseh. Knjigah, dietah itd bi jaz morala biti full debela, ker zajtrka ne jem. Enostavno mi ne pase jest zjutraj, tam do 12 sem lahko samo na vodi. Jem pa zvecer ( ena je napisala vecerja ob 17h, jaz bi umrla, ker ponavadi pridem v hiso sele okoli osmih, devetih) in to kar obilno....moje telo ima rado taksen ritem in mu ocitno pase. Nekako se mi zdi da je najboljseposlusat telo, ker se mi zdi nesmiselno da se zjutraj silim s hrano zraven mi gre pa na bruhanje ker zelodec tega noce in noce....zvecer bi pa sla spat s krulecim zelodcem. Ma, sem probala, ampak zame je to mucenje. Tamali trije so drugacni, jest morajo takoj ko se zjutraj vstanejo al pa je panika...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: ješči otrok
5.3.2014 12:27:41   
petea
Konzumiramo kar velike kolicine mleka in mlecnih izdelkov. Predvsem domacih. In v vseh moznih oblikah ter po posameznih clanih lo druzine zelo raznoliko, od samega mleka, kakava, mleka s kavo, bele kave, skute, jogurtov, sirov (to dvoje vecinoma kupujemo), smetane, skute, pudingov, v raznih jedeh ...

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: ješči otrok
5.3.2014 12:36:52   
skuštrana
Dota, mi smo doma mlekarji ( sem ze veckrat ugotovila da bi se mi splacala krava). Povprecno porabimo 12l na teden, ce kuham pecem kaj mlecnega ( kar je skoraj stalno) pa se vec. Plus jogurti, siri, mlecni namazi itd.... Moji pojejo zelo zelo malo mesa, enostavno ga nihce ne mara kaj prevec ( razen moza).

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: ješči otrok
5.3.2014 13:35:31   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja


večerja najkasneje ob 17. uri.

Pri nas bi bile vsaj 3 podhranjene s tem urnikom, garantiram! Že tako smo bolj na meji... Mislim, da je fajn pogledat to, koliko ljudje v družini porabijo... Pri nas je oči ukinil večerjo, ker se je nečimrno odločil, da bo shujšal (pa sploh ni debel, samo on hoče bit šlank). No, vsi ostali pa lepo jemo večerjo (in to okoli 19:30-20h!), ker bi bili sicer zelo lačni - če se zgodi, da tamali zaspijo brez večerje (zelooo redko), se zbudijo sredi noči ali nenormalno zgodaj - ker so lačni. Kadar se to zgodi meni, se mi zjutraj vrti, ker mam cuker v podnu. Skratka - ni vse za vsakega;) - če dojiš, če maš hiter metabolizem, če malo spiš, če veliko okoli divjaš... imaš zelo drugačno energetsko bilanco kot nekdo, ki res 23 ur sedi ali leži... (meni to ne rata, mogoče ko bojo večji, zdaj nama je uvau, če se uspeva skup za 10 min dol usestuser posted image )



govorimo o preveč ješčem otroku oz. otroku, ki ima preveč TT (sklepam po avtoričinem postu) in ne o tvojih otrocih user posted image Prav tako ne govorim o čokolešniku in jogurtu za večerjo ov 17.00 ampak o pravem falatu mesa, solate ipd. da se ne boste lovili na meso. Torej o rednem obroku, ki te nasiti in iz katerega ima telo nek izkoristek.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 5.3.2014 13:37:12 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: ješči otrok
5.3.2014 13:40:21   
Paštetka
Ej, ne se mi režat, ampak tko mimogrede, a vaši otroci spijejo ful mleka?


ne, sploh ne pijeta mleka. Mleko uporabljamo le v pripravi določenih jedi. Pila ga pa nista skoraj nikoli.

zakaj je že mleko dobro?user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: ješči otrok
5.3.2014 13:46:17   
Paštetka
Pa se to glede reda pri prehrani - po vseh. Knjigah, dietah itd bi jaz morala biti full debela, ker zajtrka ne jem.


to enostavno sploh ni res. Tisti, ki hujšajo bi sploh ne smeli jesti zajtrka oz. celo na tešče telovaditi. Zakaj? Zakon fiziologije telesa. Ko se naješ dobiš sveži vir energije in telo za svoje delovanje porablja to energijo. Torej, če želiš malo hitreje hujšati greš na tešče laufat, telo energijo za tek jemlje iz rezerv (beri: riti) iz se tako zaloge manjšajo.
Je pa seveda drugače pri otrocih, šolarjih, ki rastejo in je tako zajtrk obvezen pred šolo, da imajo dovolj energije za mozganje ali pri fizičnih delavcih, normirancih, ipd.. user posted image


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: ješči otrok
5.3.2014 13:55:04   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
zakaj je že mleko dobro?user posted image


dobro je za jest in za pit user posted image

pa pravzaprav ima kar precej dobrih snovi v sebi - seveda tisto pravo, bio eko naravno mleko user posted image




no, da ne bo kdo spraševal, kako se mleko je - mišljeni so mlečni izdelki, ki se jih lahko lotiš z žlico ... user posted image



< Sporočilo je popravil petea -- 5.3.2014 14:06:11 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: ješči otrok
5.3.2014 14:14:37   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
zakaj je že mleko dobro?user posted image


dobro je za jest in za pit user posted image

pa pravzaprav ima kar precej dobrih snovi v sebi - seveda tisto pravo, bio eko naravno mleko user posted image




no, da ne bo kdo spraševal, kako se mleko je - mišljeni so mlečni izdelki, ki se jih lahko lotiš z žlico ... user posted image




No, ali je mleko zdravo ali ne, bi lahko debatirali v nedogled. Dejstvo je, da vsebuje beljakovine in kalcij zaradi katerega je "kao zdravo". To pa lahko najdemo v drugih živilih, ki ne vsebujejo toliko "nezdravih" sestavin kot mleko. Razlika je tudi v ceni in lahkotnosti oz. "bolj komot" priprave mleka.




_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: ješči otrok
5.3.2014 14:30:33   
mateyka
toleranca na mleko je dokaj nov pojav (če gledamo razvojno) in omogoča določenim ljudjem, da konzumirajo mleko brez problemov. zaenkrat so v genetski manjšini - 75% ljudi ne more piti veliko mleka (ne govorim o mlečnih izdelkih, to je drugo), 25% ljudi pa ga lahko pije brez problema in takim mleko nič ne škodi. imaš različne procente na različnih kontinentih, ampak evropa je dokaj dobro zastopana v toleranci. ni pa to večina in potem se dostikrat misli, da za vse odrasle ni zdravo, pa to ni čisto res.

http://www.slate.com/articles/health_and_science/human_evolution/2012/10/evolution_of_lactose_tolerance_why_do_humans_keep_drinking_milk.html

http://www.nature.com/news/archaeology-the-milk-revolution-1.13471

user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: ješči otrok
5.3.2014 14:35:06   
petea
Paštetka,
jaz bi komot živela brez mleka oz. kar nekaj časa tudi sem.

Potem pa sem 'padla' na domače mleko, ki se mu pustim razvajat v raznih variantah ... user posted image
Bi to sedaj kar pogrešala v svoji prehrani.

Zelo mi pa pašejo trdi siri - sicer jih ne jem redko, a takrat z užitkom ... user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: ješči otrok
5.3.2014 14:37:20   
mojcaziga
Sicer nobena ni tega komentirala, sama pa se tudi ne psomnim dovolj dobro, ampak 11kg in 80 cm - meni se ne zdi to neka teža???
Sin je imel 11 kg in res da okoli 87 cm na pregledu, ampak je bil taka suha glista. Ne vem, no user posted image
Prav je, da uvedete nek red v prehrano, ampak mislim, da avtorica daje prevelik poudarek na hrano in dela ravno to, kar sama pravi da ne bi rada, ker ima bulinično sestro. Vse se vrti okoli hrane in punčki se hrana odvzema oziroma se bratca navaja, da se skriva medtem, ko je čokoladico user posted image
Imam občutek, da bi morala avtorica bolj na tem delat kot na jedilniku.

lp

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: ješči otrok
5.3.2014 14:39:35   
Izabelina
ma ne vem če je kej boljšega kokr šulenki...

ne znam prlimat slikce s smajlijem, ki se baše...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: ješči otrok
5.3.2014 14:45:47   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
Prav je, da uvedete nek red v prehrano, ampak mislim, da avtorica daje prevelik poudarek na hrano in dela ravno to, kar sama pravi da ne bi rada, ker ima bulinično sestro. Vse se vrti okoli hrane in punčki se hrana odvzema oziroma se bratca navaja, da se skriva medtem, ko je čokoladico user posted image
Imam občutek, da bi morala avtorica bolj na tem delat kot na jedilniku.


se strinjam

če ne bo prenašala svojih strahov zaradi sestrinih težav na hčer, bo to za celo družino veliko lažje

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: ješči otrok
5.3.2014 14:46:42   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

toleranca na mleko je dokaj nov pojav (če gledamo razvojno) in omogoča določenim ljudjem, da konzumirajo mleko brez problemov. zaenkrat so v genetski manjšini - 75% ljudi ne more piti veliko mleka (ne govorim o mlečnih izdelkih, to je drugo), 25% ljudi pa ga lahko pije brez problema in takim mleko nič ne škodi. imaš različne procente na različnih kontinentih, ampak evropa je dokaj dobro zastopana v toleranci. ni pa to večina in potem se dostikrat misli, da za vse odrasle ni zdravo, pa to ni čisto res.

http://www.slate.com/articles/health_and_science/human_evolution/2012/10/evolution_of_lactose_tolerance_
why_do_humans_keep_drinking_milk.html

http://www.nature.com/news/archaeology-the-milk-revolution-1.13471

user posted image


Fiziologija oz. anatomija črevesja - z leti je naše črevesje vse manj primerno za pitje mleka, ravno zaradi tega mlečnega sladkorja, ker je encima za razgraditev laktoze oz. mlečnega sladkorja vedno manj.

Ne govorimo o mlečnih izdelkih, ki načeloma vsebujejo precej manj laktoze, ampak o "tekočem mleku". user posted image

Zato pravi, da ji naj avtorica posta da za jest en dober šniclin, solato in prilogo, pa otrok ne bo vsakih pet minut lačen in iskal čokolade, kekse.

Česar nimamo doma v predalu ali hladilniku ne moremo pojest!


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 5.3.2014 14:49:50 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?