|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
21.5.2014 14:23:05   
azalea

IZVIRNO SPOROČILO: matejkica00

Punce, pozdravljene.

Evo, tudi jaz se pofočkam kot nova v tej skupini :) Moja diagnoza je povišan FSH in s tem prezgodnja menopavza. Stara sem 33 let.

Včeraj sem prvič začela s špikanjem. V soboto pa imam prvi UV. Povejte mi, ali pride v vseh primerih do punkcije in koliko časa traja to špikanje? Js sem včeraj dobila dozo za 4x, v soboto pa bodo videli kakšno je stanje.

Hvala, M.


Te lahko vprašam koliko imaš FSH.
Namreč bom znorela - tudi meni so odkrili povišan FSH - 17,7, vse ostalo je normalno. In ker imam redne menstruacije, tudi zanosila sem prvič spontano v prvem krogu ni nobenemu nič jasno. Morda je vse skupaj posledica kemoterapije in obsevanja v otroštvu.
Zakaj sprašujem, ker imajo v ponedeljek za naju konzilij in živčkarim - gre se za IVF+PGD. Danes sem še enkrat dala kri in bomo vidli.

Drugače pa vas občasno berem in NAVIJAM ZA VSEuser posted image

(odgovor članu matejkica00)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
21.5.2014 15:40:26   
Sapphire84

IZVIRNO SPOROČILO: matejkica00

Punce, pozdravljene.

Evo, tudi jaz se pofočkam kot nova v tej skupini :) Moja diagnoza je povišan FSH in s tem prezgodnja menopavza. Stara sem 33 let.

Včeraj sem prvič začela s špikanjem. V soboto pa imam prvi UV. Povejte mi, ali pride v vseh primerih do punkcije in koliko časa traja to špikanje? Js sem včeraj dobila dozo za 4x, v soboto pa bodo videli kakšno je stanje.

Hvala, M.


Do punkcije pride, ce folikli dosezejo neko predpisano velikost, cca 18-22mm, odvisno od protokola. Ob taki velikosti naj bi namrec lahko vsebovali jajcne celice. Sama sem v kratkem postopku jemala Puregon 12 dni, v dolgem pa 14 dni Suprafact in nato se 13 dni S. in Menopur. Toliko za orientacijo, dnevi variirajo glede na odziv posameznice, v vsakem primeru pa misli pozitivno in naj hitro mine user posted image

(odgovor članu matejkica00)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
21.5.2014 16:39:57   
Aljonka
Matejkica00 si pa cist na istem kot jaz ista starost in isti problem no jaz sem v 5 postopku. Do sedaj sem v vsakem postopku pridelala med 7 in 9 celic. Kolk casa traja spikanje je pa odvisno od postopka katerega imas.
Azalea jaz sem imela v prvem merjenju fsh nekaj cez 9 v drugo pa malo cez 7

(odgovor članu Sapphire84)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
21.5.2014 18:06:17   
matejkica00
Leta 2011 sem tudi jaz naravno zanosila in rodila sinčka. Potem, ko sva se kar že nekaj časa trudila za drugega otroka, sem šla h ginekologu, kjer so mi odkrili povišan FSH, v juliju 2013 je bila vrednost 16,3. Avgusta sem šla ponovno na pregled hormonov in je vrednost padla na 7,7 in takrat sem tudi naravno zanosila, vendar sem imela žal v oktobru abrazijo, zaradi prazne GV. Naj povem, da je moj AMH<0,14, kar je porazno.
V začetku 2014 sem bila brez menstruacije, zato so mi jo umetno sprožili. V marcu je bila moja vrednost FSH kar 32. Dr. Drobnič (ginekolog za neplodnost) je bil zelo skeptičen, da bi me sploh poslal na konzilij, zaradi tako slabih izvidov. Sicer se je na koncu odločil in mi dal napotnico za konzilij, vendar mi je rekel, da se bodo oni odločili.
Konzilij sva imela 16.4. - bili so zelo, zelo prijazni - dejali so mi, da je lahko posledica tako visokega FSH tudi moj splav. Odobrili so mi IVF.
V ponedeljek, 19.5., sem imela naročeno v ambulanti IVF za prevzem zdravil, ravno ta dan sem dobila tudi svojo menstruacijo (ciklus sem imela sedaj dolg 20 dni) in včeraj sem tako začela s špikanjem. Čeprav mi je moja osebna zdravnica rekla, da je večja možnost, da nekdo rodi otroka brez glave, kot da jaz zanosim se vseeno ne predam.
naj povem, da sem jemala tudi micronizirano DHEA (75mg/dnevno), matični mleček, Q10 (100mg/dnevno) in krvomočnico.

Punce, držite pesti zame :)

(odgovor članu Aljonka)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
21.5.2014 18:24:08   
Anonimen
A lahko še meni katera pomaga? Sem objavila spodnjo objavo v Ambulanta MB, sam nobenega odgovora...

Punce...nisem več pametna. Danes je drugi dan, ko delam O teste, ki so mi jih dali v MB. Danes in včeraj je bil test zjutraj (s prvim jutranjim urinom) takoj pozitiven, včeraj zvečer negativen, zdaj sem enega spet naredila in je črtica komaj komaj vidna. Delam po navodilih, ki sem jih dobila v ambulanti in zdaj ne vem več kaj si mislit. Danes je 20. dan cikla, "ta pravi" izcedek imam že kar nekaj nekaj dni, v jajčnikih me tudi skozi neki špika.

Auser posted image

(odgovor članu matejkica00)
  Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
21.5.2014 18:58:24   
Drejcy
Auser posted image , nekaj ne razumem...Kolikokrat na dan pa moraš narediti test? Ker jaz sem ga namreč mogla takoj zjutraj na prvo lulanje in takoj, ko je bila črtica za o enaka oz.malo močnejša od fiksne črtice, sem se morala naročiti v ambulanti...

_____________________________

Don't lose hope. When the sun goes down, the stars come out...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
21.5.2014 19:03:28   
Anonimen
Drejcy naročili so mi, da ga moram narediti takoj zjutraj in če je pozitiven, da moram test ponoviti zvečer, da če bo zvečer negativen, da moram spet naslednje jutro ponovit vajo, če bi bil pa tudi zvečer pozitiven, da jih moram poklicati naslednji dan in se dogovorit za datum ETZ-ja...zdaj sem jim poslala mail in vprašala kako naprej, da ne bom kaj zafrknila. Povsod berem, da zjutraj ni pametno delati O testov, ker je hormon skoncentriran. Nič mi ni jasno, upam, da bo njim kaj bolj. user posted image

(odgovor članu Drejcy)
  Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
21.5.2014 19:08:52   
Drejcy
Res boljše, da si jim pisala, ker zdaj pa mi res ni več jasno user posted image Oni bodo res najboljše vedeli user posted image Javi, kakšen bo njihov odgovor...

_____________________________

Don't lose hope. When the sun goes down, the stars come out...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
21.5.2014 19:23:09   
azalea
no meni so Fsh delali dobre 3 mesece po porodu (prezgodnji porod v 24. tednu, ki se je končal z izgubo sina). Prvo menstruacijo sem dobila 45 dni po koncu čišče, drugo pa potem normalno 26 dan - in v tem ciklusu mi je bil izmerjena ta vrednost. Sem dala danes ponovno kri za FSH in bomo vidli kako bo. Upajmo na najbolje. Bomo vidli kaj bodo dorekli v ponedeljek. Vem pa da je na ta prvi konzilij vabljen tudi genetik.

sem se sprijaznila da bijem bitko z mlinom na veter :) pač posledica tega, da danes živim :) Ampak se ne bomo predaleuser posted image


(odgovor članu Drejcy)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
21.5.2014 21:43:15   
Aljonka
Matejkica ves da bomo drzale pesti. Tud jaz sem ze probala z raznimi dodatki pa se ni ratal no pred tem postopkom sem sla pa se na akupunkturo in homeopatijo pa bomo vidl kako bo. A si v LJ? Azalea drzim pesti da bo Vrednost cim nizja in da gres cim hitreje v postopek

(odgovor članu azalea)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 6:52:10   
matejkica00
Azalea, hudo mi je za tvojo izgubo.
Upam, da ne vprašam preveč, si takrat zanosila naravno ali tudi s pomočjo IVF?
Aljonka, saj vrednost FSH 7 pa tudi 9 je še ok.

(odgovor članu Aljonka)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 7:33:42   
jona klara
azalea- tudi meni je hudo za tvojo izgubo, to moraš biti pa res zelo močen ob takih dogodkih-objemčkidržim pesti zate
marjetkica- moj fsh je bil lani junija 12, potem oktobra pa je padel na okoli 6, amh i mamo,52, pa sem vse 4 za 2 že skurila, mislim, da je to povezano, da res dlje traja da lahko pridemo da se prime, meni so v mb reklli, da ženske ki imamo nizek amh, pridelamo komaj kako celico so praviloma tudi slabše kvalitete, zato rabimo dlje ćasa da uspe, če sploh- poznam pa eno je stara 4o amh a,15 fsh povišan, pa je v 5 poskusu a mb noseča, sedaj će člez polovici, prej pa vedno v lj po eno celico in brez uspeha, je pa res, da je ob postopku hodila k dr.Papugi - vedno je možnost 50-50 srečno vsem,upam, da se še jaz enkrat jeseni spravim v to, žal že plačljivo in je problem

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu matejkica00)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 7:34:08   
jona klara
tara- kaj novega pri tebi' mislim nate

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 8:52:32   
matejkica00
jona klara - ko si prvič rodila, si imela tudi takrat povišan FSH, si takrat naravno zanosila?


(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 10:23:36   
jona klara
marjetkica-zanosila sem po ivfju takrat, pred postopkom nisem imela povišanega fsh, jaz mislim da je to posledica cars. reza, ampak izvenmaternično pa sem še po tem bila noseča, po ivfju pa ni več šlo.je kr problem to, še drji ne vejo točno, meni različni govorijo za obupat še ni, možnosti so pa tak- tak, full gledajona leta, jaz bom kmal 36 in to jim je ok, nisem še prestara, ampak mlada pa tudi ne, v mb mi je rekel, če bi imela 40bi mi dal malo možnosti, ampak tudi takim uspe, ni pa nujno, da eni ki je 7 let mlajšpa- začaran krog, noben nič ne ve

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu matejkica00)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 10:31:27   
LoonaLu
Uf, deklice, ste se razpisale.. user posted image

Kako kaze vsem po ET?

Jaz imam jutri krvni test. Sem jezna sama nase, ampak sem cisto napsihirana, da bo slo nekaj narobe. Pa sploh nocem biti, ampak podzavestno me je takoo strah. user posted image

Vceraj sem zatipala se bulo na bezgavki v vratu in imam itak v glavi vse mozne scenarije.. Od tega, da mi telo zavraca plod, do tega da sem se okuza s toxo, do.. Ma, bolano, res! user posted image

Upam, da bo jutri rezultat krvnega ok, da se malo pomirim..

Upam, da ste ostale v redu.. user posted image

< Sporočilo je popravil LoonaLu -- 22.5.2014 10:32:05 >

(odgovor članu matejkica00)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 10:39:48   
matejkica00
Jona Klara - si morda poskusila z jemanjem DHEA? A pri IVF si prišla do punkcije oz. potem do transferja?

Js mam v soboto priv UZ, pa me je tako strah, da mi bodo povedali, da ni nobenega napredka. Vem, da sem v prednosti, ker imam enega sončka že doma, ampak tako veliko željo imam še po enem otroku.

(odgovor članu LoonaLu)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 11:02:57   
reni36
Punce
jaz sem imela v torek punkcijo, žal ni bilo nobene celice. Danes sem dala kri za AMH. FSH sem imela pred tremi leti 9, sedaj si ga bom dala še enkrat pregledati.
Nisem pa vedela, da FSH tako skače, ko vas berem enkrat je visok drugič nizek??? A AMH tudi lahko skače???
Kje bi pa dobila DHA bi si nabavila?

Hvala

(odgovor članu matejkica00)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 11:29:46   
Aljonka
Matejkica ja fsh res ni fajn visok je pa pol se v mojmu problem ma bol cudne plavalcke. Ja men sam to ni jasno ko sem lahko se po naravni zanosila ni blo problema (res pa se je vse koncalo s splavom al pa z imn) zdej ko pa hodim na umetno pa nikakor. No upam da bo tale uspesna ker bova pocasi zakljucila, ker mineva ze kar 13 let ko sem prvic zanosila, pa sem se brez otrok tako da navijajte tud zame mislim da mi bo prislo zelo prav. Aja se to kaksno pa mas terapijo? A si v LJ?
Reni FSh res ni zelo previsok je pa najbolsi ce je vrednost do 6, kaj pa je to amh pa sploh ne vem. DHEA sem si jaz nabavila ce se prav spomin iz Nemcije spletna trgovina biovea ampak je ze nekaj let nazaj tako da se ga verjetno dobi tud ze pri nas

(odgovor članu reni36)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 12:42:46   
matejkica00
Aljonka, en velik objem in držim, držim pesti za vaju.

DHEA se ne da dobiti v Slo. Js sem v aprili šla v Zagreb, da sem takoj pričela z jemanjem, sedaj pa sem naročila iz Amerike. Če bo katera naročala, je pomembno, da je micronizirana.

Reni36: amh mislim, da ne skače, ampak pove ti zalogo jajčec. FSH pa vrednosti skačejo. Reni36, ker imam prvič IVF, bom morda butasto vprašala, ampak a so ti naredili punkcijo in so nato vidli, da nimaš nobene celice al kako to poteka?

Tudi jaz sem v maju 2010 zanosila po čisto naravni poti, nekaj mesecev sva se trudila, ampak to ni bilo nič takega. Na nekem drugem forumu je punca, ki je morda že rodila in je tudi imela visok FSH, nizek AMH pa je po dveh mesecih naravno zanosila z jemanjem DHEA pa tudi prehrano je spremenila. Prej je imela tudi nekaj neuspešnih IVF pa tudi z darovano celico ni šlo.

Koliko IVF-jev pa ti pripada, če imaš že otroka, ki je sicer narejen kot sem že rekla, po naravni poti?

(odgovor članu Aljonka)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 13:38:45   
azalea
Sem dobila izvid. Fsh 4.dan cikla 8. Je rekla na ivf da je to normalno. Jeeej


meni so rekli da pripada nama 6 postopkov

(odgovor članu matejkica00)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 13:41:57   
azalea
Zanosila naravno v prvem krogu, ko nisem bila pozorna na plodne dneve
Zdaj me pa vaka umetna ker me strah po naravni poti zaradi prenasalstva. So prehude posledice

(odgovor članu azalea)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 13:46:50   
matejkica00
azalea - SUPER :))))

Misliš, da grem lahko tudi jaz pogledat svoj FSH jutri (5. dan M), čeprav sem že na špikanju z puregonom?

(odgovor članu azalea)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 13:58:36   
Sapphire84
LoonaLu poskusi ostati pozitivna se kak dan, kljub temu da je tezko, ampak saj ves, pozitivne misli privabljajo pozitivne stvari. Dejansko pa mora narava zdaj oddelat in tvoje telesce. Kako dobro knjigo, revijo, tortico, klepet s prijateljico...samo stran od negativnih forumov in iskanja vzrokov za tvoja trenutna obcutenja na telesu user posted image
Je pa v teoriji to seveda lazje, jaz sem se tudi nekaj psihirala okrog svoje napihnjenosti, pa mi je zdravnica lepo povedala- vse kar se trenutno nenormalnega dogaja s tvojim telesom, je normalno user posted image

Jutri imam ET in res si zelim, da tokrat dobim v varstvo svojo pikico...

(odgovor članu LoonaLu)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: IVF / ICSI - maj - junij 2014 + zamrznjenčki
22.5.2014 15:04:52   
Anonimen
Pune so mi pisali iz MB-ja user posted image user posted image user posted image v ponedeljek grem po pingota. Se vam oglasim še kaj pol zdaj sem presrečna!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

Auser posted image

(odgovor članu Sapphire84)
  Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?