|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 8:59:31   
perla*
Živjo drage moje!

Da vam malo poročam user posted image
Prvi UZ je za mano. Foliklov je ogromno, jih nismo šteli user posted image Za zdaj velikost 10mm. Tako da bo proti koncu tedna verjetno punkcija.
Inekcije pri dr. Rešu: prvič ti jo da on in je za cca 1 teden. Nato prideš ponovno in ti da še eno. Takrat dobiš še 2x za domov. Tako sem jaz trenutno, kaj sledi ne vem in me niti ne zanima. Je veliko lažje iti korak za korakom.
Niso nikakršen bav bav. Meni je bilo prvič ful muka, sem mislila, da bom kar tam pred njim dol padla user posted image ampak, če imaš u glavi pošlihtano, veš zakaj si tam, je tvoja želja res ogromna, ti ni problem nič. To traja manj kot sekundo, halo?
Doma pa mi moj lepo pripravi, zaraven se itak hecava in smejiva, jaz si dam in greva nazaj spat user posted image
Itak imava zdej na to foro hece in naju je stvar še bolj zbližala, ker je samo najina user posted image

Res čimmanj se ozirajte na mnenje na forumih, vsi smo si različni.

(odgovor članu pejko)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 9:29:40   
nunalie
Perla*, me je zelo razveselil tvoj post. Super za UZ in folikle, naj še pridno rastejo! user posted image  Za naprej pa držim pesti!

Pri meni je pa situacija zdaj taka ... za vikend sem naredila 2x test in je bil vedno user posted image , skoraj nisem verjela, da prav vidim. Danes zjutraj me je pa popolnoma znervirala kri na wc papirju, tako da sedaj ne vem kam se bo odvilo. user posted image  

(odgovor članu perla*)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 10:08:39   
Rawa
perla, kdaj zjutraj si imela UZ? Jaz s službo začnem ob 7., pa vseeno upam, da mi bo uspelo pravi čas in brez izgovorov priti na delo. Mi je super, da imamo eno, ki nas obvešča, jaz ne bi mogla iti kar korak za korakom, hočem že vse v naprej vedeti user posted image Naj le rastejouser posted image

Nunalie, kako kaže? Kaj pa če greš na krvni test? Držim pesti! Kateri test pa si delala, kakšna je njegova občutljivost?

Midva sva nazaj s planin, si poskušava čim bolj zapolniti dneve, da končno mine ta avgust!user posted image

(odgovor članu nunalie)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 10:18:30   
perla*
nunalie upam, da krvi ni bilo preveč in da nič ne pomeni. Mislim, da ti bomo kmalu lahko čestitale. Počakaj še malo, sej pomoje prov veliko narest ne moreš? user posted image

Rawa pri Rešu itak prideš med 5. - 6. uro tako, da ni panike.
No sej korak za korakom tudi jaz ne morem, verjemi. Prebrala že vse možno, internet na pamet znam user posted image Ampak detajle s temi inekcijami pa ne sprašujem.


A je sploh še kakšna že začela s postopkom?
Še vedno ne vem kaj nej naredim glede bolniške. Imate kakšno dobro idejo kaj naj v službi rečem, če me ne bo? En razlog bo moral biti, ker smo si sicer zelo blizu in si veliko povemo...pa sploh ne vem kaj naj rečem. Zaradi tega sploh premišljujem, če naj grem na bolniško. Po drugi strani bi pa bila par dni doma, da si ne bom potem kaj očitala in bom tako le vedela, da sem vse naredila kar je bilo v moji moči. Help user posted image

(odgovor članu Rawa)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 10:54:30   
Rawa
Svašta lahko rečeš: viroza, vnetje ušes, vročina, prebavne težave... Na bolniškem listu pa nič ne piše, samo obkroženo je, da si odsoten zaradi bolezni. Tako je bilo pri meni, ko sem vzela 3 dni fraj zaradi abrazije, pa mi ni nič žal, čeprav nisem imela nobenih bolečin. Sem si vzela malo na off, da sem si psihično opomogla, sem le bila že prepričana, da bova dobila dojenčka in potem kot bi odrezaluser posted image Tudi sedaj bom ob punkciji vzela par dni bolniške, si bom že nekaj izmislila.

(odgovor članu perla*)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 12:03:43   
pejko
Perla, user posted image za dosti foliklov! Glede bolniške -- kot ti je napisala Rawa. Izgovorov je full, zdravnik pa napiše bolezen. Lahko par dni pred punkcijo začneš govorit, da te boli glava....

Nunalie, kar sem brala, je to zelo pogosto. Kaj prsa imaš še napete itd? Upam, da kmalu zaprav čestitamo! Držim pesti!!!

Rawa, predlagam, da si pri Rešu že 10 do 5ih, ker je že tam. Midva sva enkrat prišla ob 5.15 in je bilo že nekih 5 parov. Saj smo vseeno do 6ih končali, sam se splača raje par min. prej :) Če si iz Lj, sploh ne boš imela problemov prit v službo pravočasno.


(odgovor članu Rawa)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 12:16:05   
perla*
Uh teli izgovori niso ravn primerni, ker mogoče do trgovine ali pa kam pa vseeno skočiš vmes? user posted image
In naključje lahko naredi svoje....user posted image

Joj, sej vem da to sploh ni pomemben in si brez razloga probleme iščem, ampak vseen bi bila rada originalna in ne bi rada, da me gledajo kot bolano user posted image Težko bodo verjeli, da sem zbolela. Ker to že dolgo nisem in ker vejo, da ful dam na zdrav način življenja, ker vedo kako se prehranjujem user posted image

ah, mal sem zdej zakomplicirala s temi izgovori. Pri inekcijah in punkciji ne, tuki pa user posted image

(odgovor članu pejko)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 12:24:58   
pejko
:) :) :)

Perla, pa reci, da greš na preiskave -- npr. na HSG, da vidiš, če imaš prehodne jajčnike. To ni tako zelo daleč od resnice ;)

(odgovor članu perla*)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 13:04:37   
Rawa
Ali pa kakšni zobozdravstveni pregledi, imaš mogoče lepotne pike za odstranit? user posted image

Mene pa injekcije nič kaj ne ganejo, me bolj punkcija skrbi...

(odgovor članu pejko)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 13:11:00   
sunprincess
Kaj pa laparoskopija? Tam je potrebna bolniška,kolikor vem...

Mene tudi injekcije ne skrbijo...samo punkcija me :D

(odgovor članu Rawa)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 13:53:52   
perla*
Kakšen modrosten zob bi lahko bil user posted image
Laporoskopija je kar poseg, z anastezijo vred in bolnico 2 dni, sem imela to v aprilu. Načeloma ne želim nič v zvezi z ginekologijo, zanositvijo omenjat, ker nečem da vsi čakajo in pričakujejo kdaj bom povedala, da sem noseča. Ker to že tako ali tako sprašujejo odkar sva se poročila in me s tem dodatno obremenjujejo. Bljak! user posted image

Smo pa razvile danes debato...IZGOVORI! hahahaha face!
Kako vam kaj kaže? Boste vse bolj konec avgusta na vrsti? No, vseeno upam, da bomo potem skupaj v temi Majčice 2015 user posted image

(odgovor članu sunprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 14:10:44   
nunalie
Punce, hvala za spodbudne besede!!! Zlate ste! user posted image

Rawa: Stanje je nespremenjeno, malo rjavo-krvavega izcedka ko grem na wc. Doma sem naredila First Sign, na krvnega bom šla pa kar jutri.
Perla*: Največ kar lahko naredim je pomoje to, da se poskušam prepustiti in sprostiti. Pa danes sem ponovno začela jemati Estimo, če bo imela kaj vpliva na vse skupaj.
Pejko: Prsa so mi pred pričakovano M "splahnele", zdaj pa imam ponovno napete oz. malce boleče na dotik, tako da nekaj se dogaja.




(odgovor članu perla*)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 19:44:42   
Anonimen
Živjo sotrpinke!

Tudi jaz grem jeseni ponovno v postopek, saj se je nazadnje končalo s spontanim splavomuser posted image .
Zaenkrat bom anonimna, se bi pa z veseljem pridružila vašim čvekomuser posted image
Mogoče katera ve, če v stari porodnišnici avgusta že naročajo za september za posvet s sestro oz. prevzem zdravil?


(odgovor članu nunalie)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
11.8.2014 21:20:58   
pejko
Anonimna, dobrodošla!
Mislim, da smo zaenkrat vse Reševe tu...tako da nevem. Kdaj greš v postopek?

Nunalie, user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
12.8.2014 12:50:13   
nunalie
Punce, krvni test je pokazal nosečnost, vendar mislim da bo ss, saj se mi je danes pokazala konkretna krvavitev. user posted image

(odgovor članu pejko)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
12.8.2014 13:12:03   
pejko
Nunalie, žal nisem nikoli prišla tako daleč, da bi vedela, kaj to pomeni. Kar sem pa brala imajo punce zelo različne izkušnje,tako da ni nujno,da bo SS. Kaj ti je Reševa rekla?? Si jo poklicala?

Držim pesti!!!

(odgovor članu nunalie)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
12.8.2014 13:29:34   
sunprincess
Ojej, jaz tudi držim pesti user posted image

(odgovor članu pejko)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
12.8.2014 14:25:12   
nunalie
Pejko, sem klicala, pa pravi da sedaj ne more nič in naj počakam še en teden kaj se bo zgodilo. user posted image

(odgovor članu sunprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
12.8.2014 14:31:55   
sunprincess
Nunalie, koliko pa si imela vstavljenih? Prijateljica je imela podobno situacijo, in je en odmrl, en se je pa obdržal. Tako,da mogoče še ni vse izgubljeno?

(odgovor članu nunalie)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
12.8.2014 14:44:27   
nunalie
Sunprincess, sem zanosila s klomifenom (polovičko), avgusta naj bi šla v postopek. Vendar se je prejšnji teden odločila, da mi da še kakšen krog klomifena, glede na to, da imava dobre izvide.

(odgovor članu sunprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
12.8.2014 14:45:53   
sunprincess
Aha razumem...vseeno bom držala pesti...nikjer ne piše,da je vsega konec.

(odgovor članu nunalie)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
12.8.2014 14:46:06   
Rawa
Nunalie user posted image Najboljše, da greš kar k svojemu G ali na urgenco, kjer ti vzamejo kri in preverijo če si RH+ ali RH-. V primeru, da si pozitivna, dobiš še neko injekcijo, za podporo bodočemu plodu. V primeru splava je menda vedno potrebno to storiti, tudi zato, da je splav dokumentiran (če bi se tudi v prihodnosti spet zgodilo - ti po treh dokumentiranih splavih pripada pravica do genetskih preiskav).

Drugače bi pa Reš dejal, da sedaj je pa še samo vprašanje časa, kdaj se bo prijelo, s splavom je dokazano, da je oploditev in vgnezditev možna, ampak je bilo žal samo nesrečno naključje (kromosomska napaka, nezdružljiva z življenjem), bo pa prihodnjič šlo. Vem, da je slaba tolažba in iz srca upam, da se plodek obdrži, ampak jaz sem se s tem tolažila. Držim pesti!

(odgovor članu sunprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
12.8.2014 19:28:13   
Anonimen
jaz ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da krvavitev s hudimi bolečinami pomeni spontani splav....tako, da zaenkrat je upanje.user posted image

Ni neumno iti tudi na krvnega (četudi samoplačniško), da vidiš, če betaHCG sploh raste oz. je padla...je lažje, da se potem pripraviš psihično, da je možnost splava.
Odmisli vse...tako kot mora biti, bouser posted image

(odgovor članu Rawa)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
12.8.2014 21:22:58   
Anonimen
Lep pozdrav!

Rada bi vam samo malo volje dala in poguma za naprej. Sama sem bila pri Rešu lanski september na IVF in zanosila v prvem postopku. Imela sem 12 foliklov in punkcija ni bila boleča. Je malo zabolelo ko je zbodel vsak folikel. Razbolelo se je kasneje ( sem takoj po punkciji vzela protibolečinsko tableto). Ni pa bilo take krize da bi skup padla, se je dalo zdržat. Sem pa tri dni počivala, ker me je pa vseeno bolelo.
Bolniško je meni dala moja osebna zdravnica. V službi so vedeli zakaj me ni. Sem pa mislila po punkciji po treh dneh it v službo, pa sem imela potem po zdravilih prebavne težave in sem ostala doma. Peti dan po transferju pa sem dobila hiperstimulacijo in šla sedmi dan v bolnico, kjer sem bila 16 dni. Nabralo se mi je kar nekaj litrov vode po telesu in so me morali dvakrat punktirati. Sem bila kar boga, ampak se je splačalo. Moja pikica pa je bila tudi velik borec.
V nosečnosti sem trikrat krvavela. Prvič v sedmem tednu, drugič trinajstem. Vsakič je bilo z mojo pikico hvalabogu vse v redu user posted image !!!
V glavnem dala sem veliko skozi in sedaj imam dva meseca in pol starega fantka ( pravi mali borec in moja mazica ), ki mirno spančka v svoji posteljici.
Poznam še tri punce, ki so šle k Rešu in je vsem ratalo v prvem postopku. Ena ima celo dvojčici.

Šla sem v postopek full pozitivna, da meni bo pa ratalo in se nisem pustila motiti raznim mnenjem in nasvetom ( okolice, interneta in Reša ) da je pa full malo verjetnosti. Meni bo ratalo! In mi je user posted image .
Tako, da kar pogumno pojdite v nove boje!!!! Lep pozdrav od mene in moje pikice, ki zelo hitro raste! Čez kakšno leto bomo šli pa še po eno pikico tudi mi!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: IVF / ICSI - avgust - september 2014 + zm...
12.8.2014 23:11:23   
sunprincess
Čestitke za uspešen postopek user posted image

So hiperstimulacije pogoste? 16 dni v bolnici...ojej bogica user posted image Baje je AMH pokazatelj, če bo prišlo do hiperstimulacije..si imela višjega od 12?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?