|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
15.10.2014 12:11:31   
*storm*
Pozdravljene vse skupaj!
Še ena nova, ki se prvič podaja v ivf postopek. Z injekcijami sem že pričela, konec tedna pa sledi prvi UZ. Zaenkrat ne občutim nobenih stranskih učinkov in upam, da tako tudi ostane user posted image
Ko smo ravno pri stop injekcijah, si jo ravno tako damo v trebuh? Koliko dni špikanja ste približno imele, preden sledi stop injekcija? Jaz sem trenutno na Gonalu f, ali se običajno dobi poleg še kakšno dodatno injekcijo? Saj vem, da bom vse pravočasno izvedela, vendar mi po glavi roji 1001 vprašanje user posted image In ne vem zakaj, ampak grozno me je strah hiperstimulacije user posted image

Držim pesti za vse vas!!!!

(odgovor članu ely85)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
15.10.2014 12:42:03   
ely85
Ojla storm user posted image glede inekcij je tko jst sm si jih dajala vse skupaj 9dni s tem da zadnje 4dni sem dobila se dodatne inekcije ki si jih istocasno dajes z prvimi ki sem jih dobila...sem pa imela isto gonal f kot ti samo da so se pri meni stranski ucinki pokazali prve 3 dni driska in boleci jajcniki kot da bi hotl eksplodiratuser posted image kasneje pa zaprtost in crno blato.Napihnjena sem bila kot zaba se vedno sem tud po stopki ki sem jo vceraj dobila...sej bos tud hodila na uz jst sem bla 3krat,je pa odvisno kako bos reagirala na inekcije ce te se kaj zanima kar vprasajuser posted image

(odgovor članu *storm*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
15.10.2014 14:09:40   
Stars619
Pozdravljena, storm! No, lepo, da si se nam prridružila...pa upajmo skupaj! Je lažje, a vseeno ne smemo pozabiti, da smo vsaka primer zase!!!

Ely85, punkcija lahko traja minuto (čez imaš samo eno celico, kot npr.jaz) user posted image ali pa tudi 15 minut, če jih imaš veliko...

Rebrebu, hvala za spodbudne besede, morda pa se tudi pri nas zgodi čudež!!!

Lepo bodite in držimo pesti za vse nas!!!!

(odgovor članu ely85)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
15.10.2014 14:30:03   
ely85
Hvala stras619 za odgovoruser posted image a joj samo 1 user posted image ?? Pa si na uz tud samo 1 imela ali vec?? Ker si sploh nepredstavljam kako zgleda punkcija a ti pred punkcijo se uz nardijo da ves kok foliklov mas ??al ti sele pol povejo??

(odgovor članu Stars619)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
15.10.2014 15:33:00   
Stars619
Ja,ely85, le enega, cel čas! Med špikanjem greš na uz in vsakič ti povejo, kako napreduješ...povejo število foliklov in koliko so le-ti veliki. Potem se odločijo, ali dobiš še za nekaj dni injekcij ali so folikli dovolj veliki, da dobiš stop injekcijo in greš potem na punkcijo. Tako da boš vedela, koliko jih imaš ja...
Jaz imam zelo povišan FSH, in nisem odreagirala na injekcije, čeprav je bila najmočnejša doza...user posted image ampak bolje eden, kot nobeden, ne?? ;) Zdaj to pikico pridno grejem že 9 dni in upam na najboljše! Če ne pa bomo šli novim zmagam naproti...

(odgovor članu ely85)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
15.10.2014 15:41:42   
ely85
Ooo ja super vazno je da zdej grejes user posted image aha no sej v vsakem primeru pa jutr vse vidim obcutim in zvem user posted image punkcija pa baje boli a ne??drzzim prstke da zate in vse ostale punce ki ze grejete pikice ....user posted image

(odgovor članu Stars619)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
15.10.2014 16:40:01   
*storm*
ely85 in stars619, obema hvala za odgovore. Res je lažje, ko se z nekom lahko pogovriš o teh zadevah in ko veš, da nisi sam user posted image
strars619, si si morda testirala tudi vrednost AMHja? Jaz imam sicer le povišan FSH, vendar so mi vseeno svetovali, naj si preverim še AMH hormon. No, ta pa naj bi bil ok...
držim pesti, da ti bo ta ena celica prinesla veselje user posted image

ely85, ti imaš pa jutri punkcijo? Si v LJ? Držim pesti, da hitro mine!!!

(odgovor članu ely85)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
15.10.2014 17:08:54   
ely85
Hvala za podporo user posted image storm ...ja v lj sem v stari porodniscnici imam....res nas je veliko z taksnimi tezavami ampak ko bomo prisle do cilja bo pa vse pozabljeno,tezavice in strahoviuser posted image kje si pa ti??

(odgovor članu *storm*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
15.10.2014 21:30:11   
JedKa
*storm* dobrodošla user posted image

jaz sem se špikala 9 dni in včeraj zvečer stop inekcija v tazadnjo user posted image ,
ki je bila meni manj boleča kot tiste v trebuh.
Napihnjena sem kot slon, jajčniki me zadnje par dni kar bolijo, drugih stvari nisem opazila...

Jaz glede števila in velikosti foliklov nisem dobila nobene informacije. Imela sem 2 x UZ.

Jutri imama punkcijo in nimam pojma koliko časa bo trajalo. Me je pa strah, da bo ful boleče.
Sem jo vprašala če dobim kaj proti bolečinam, pa mi je rekla da "nekaj minimalnega".

Vse bomo preživele, le da na koncu zmagamo tole bitko user posted image

(odgovor članu ely85)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
15.10.2014 22:34:21   
*storm*
Jedka, hvala za dobrodošlico.
Ely85, tudi jaz sem v lj v stari porodnišnici.
Jedka in ely85, vso srečo jutri. Naj bo čimveč lepih celic in čim hitreje za vama. Bom držala pesti! In javita kako sta opravili!!!

(odgovor članu JedKa)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 11:18:57   
JedKa
Punkcija je za mano. Pridelala sem 10 jajčnih celic user posted image V torek greva pa nazaj.

Punkcija je bila meni osebno zelo zoprna... ampak nočem nobene strašit user posted image


(odgovor članu *storm*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 11:21:13   
sunprincess
Wow, bravo Jedka user posted image Držim pesti,da se jih čimveč oplodi. Ja, glede punkcije je znano,da je pomembno kdo jo dela. K dr.Rešu grem jutri še enrkat,če je treba, pa imam zelooo nizek prag bolečine (sem imela kar nekaj foliklov, pa me je zbodel v vsak jajčnik samo enkrat).

(odgovor članu JedKa)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 11:27:07   
JedKa
mene je kar nekajkrat zbodla... sem zašvicala v momentu user posted image
sunprincess če koliko dni boš test naredila? A se kaj čudno počutiš, al je vse tako kot pred menstruacijo?

(odgovor članu sunprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 11:31:00   
sunprincess
Verjamem jauser posted image Samo a ni tako,da dajo na GKLj neke ketonal injekcije prej? To nič ne pomaga?

V sredo, če ne pride m - dolga bo šeuser posted image ...znakov nobenih, niti takih, kot pred m, niti nosečniških,...nobenih user posted image

(odgovor članu JedKa)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 12:53:26   
JedKa
Jaz sem bila v Postojni pri Reš Muravec... Mi je dala Ketonal, ampak to pomojem prime kasneje...

(odgovor članu sunprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 13:00:04   
sunprincess
Ojej..potem je še vedno tako...že pred časom se je govorilo, da ni dobro iti k njej na punkcijo. ne vem pa iz prve roke user posted image

(odgovor članu JedKa)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 13:50:48   
matejkica00
Živjo punce.

No, da se še jaz pofočkam :)

Js štartam konec meseca s postopkom, imam pa modificiran spontan postopek. Torej, tokrat brez injekcij. Meseca maja sem imela namreč prvi IVf postopek z injekcijami, vendar nisem pridelala niti ene same celice.

Držim pesti za vse nas.

(odgovor članu sunprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 14:55:17   
Stars619
Matejkica60 dobrodošla!!!

Ely85, hvala za lepe želje! Vse pesti in figice bodo prišle prav!;)

Storm, jaz sem imela prvič fsh 29, potem drugič 6.1 (super rezultat), ampak takrat so mi preverila amh, ki je bil pod 0,14 (niso mi povedali točnega), potem tretjič pa so preverili spet le fsh, ki pa je bil 30! Tako da imam porazne rezultate. Aja, kljub temu pa redno menstruacijo?!!!! Kdo bi vedel...

Bravo Jedka, suuuupeeeerrrr rezultat!!!!

(odgovor članu matejkica00)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 15:16:19   
sunprincess
Matejkica, dobrodošla...veliko sreče v postopku user posted image Kaj boš imela postopek s Klomifenom,ali kaj to pomeni?

(odgovor članu Stars619)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 15:43:39   
Stars619
Kaj ni ta spontan postopek to, ko počakajo na menstruacijo, potem pa spremljajo rast folikla, ki ga imaš in ti samo tega enega punktirajo?? Brez injekcij in vsega? To bo verjetno tudi mene čakalo, če zdaj ne uspe! To je v primeru, če imaš spabe rezultate fsh ali amh, ampak redne menstruacije! Ne vem pa, če je to točno tako pri Matejkici!;)

(odgovor članu sunprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 16:28:13   
anjam
Kako ste izvedele te rezultate? A to so iz hormonskih preiskav? Meni niso nic govoril o vrednostih, samo da je vse v mejah normale. Konec meseca oz 2 dan se zacnem spikat, prvic IVF, in sicee kratki protokol... Hvalaa

(odgovor članu Stars619)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 17:55:06   
Stars619
AnjaM, vse je odvisno od tega, v čem je težava. Oni pač vse preverijo, najprej žensko in če je na uz vse ok, je na vrsti moški s spermiogramom. Če je tudi to ok, potem dajo žensko na nadaljnke preiskave. Po 30.letu hormoni ženske drastično padajo (ponavadi). In potem preverijo vse te vrednosti. In ko daš kri, ter greš potem na pogovor, ko pridejo izvidi, ti dr.pove, kako in kaj. Tebi niso govorili o št., ker imaš vse v mejah normale, kar je super!!! Očitno so pač pri tebi kakšne druge težave, ali pa enostavno ne uspe...včasih ne najdejo, kje je problem...


(odgovor članu anjam)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 18:24:05   
sunprincess
Jaz jih vem zato,ker sem šla samoplačniško,in sem dobila izvide k sebi domov. Anjam, kje pa boš v postopku? V katerem centru?


< Sporočilo je popravil sunprincess -- 16.10.2014 18:25:13 >

(odgovor članu Stars619)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 18:47:22   
anjam
Ja, midva imava nepojasnjeno neplodnost. Pri dr. Drobnicu sva, v Leoniscu. Postopek se mi zdi, da je pa v stari porodnisnici..

(odgovor članu sunprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: IVF / ICSI - okt-nov-dec 2014 + zamrznjenčki
16.10.2014 19:38:33   
ely85
Ojla punce user posted image no pa smo opravil z punkcijo user posted image ni tako grozno ,je pa res da me je bolelo po samem posegu ,za pot do doma da ne govorim user posted image vsako luknjo na cesti sem cutila...ampak je vse ok zdej user posted image pridelala sem od 7-8 foliklov, 4celice v torek mam transfer razen ce me ne poklicejo ze kej prej user posted image priporocam puncam ki se niste mele punkcije cim vec pit po posegu in v avtu kaksen povstrcek za pod rit user posted image drugace pa res ni noben bav bav punkcija user posted image tko da brez strahuuser posted image

(odgovor članu anjam)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ponovna zanositev: Idealen premor med nose...
Načrtujeta drugega oziroma naslednjega otroka, pa se sprašujeta, kakšen je idealen in najbolj zdrav premor med nosečnost...
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?