|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 14:47:23   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

na koga pa bi se po tvojem mogla še obrniti (na vzgojiteljico sem se,


Vsaj na ravnateljico.


po moje je vzgojiteljica tista, ki bi se v prvi fazi mogla obrniti na njo....


Če nisi zadovoljna z natakarjevo postrežbo, pričakuješ, da se on obrne na šefa user posted image .

Še v kakšnih bolj vsakdanjih situacijah poiščemo šefa. Ni čudno, da je kot je.


ja, bi rekla natakarju, da naj poišče šefa, ker ga želim pobližje spoznati user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 14:54:50   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino



Zakaj pa je capljal sem in tja kamor so ga butnili. Logično, da so prelagali breme sem in tja. Kdo pa se še prostovoljno rad ukvarja s perečimi zadevami. Ker je bila razredničarka na bolniški, jo je moral nekdo nadomeščati in prevzeti njeno funkcijo. I takšno neandertalsko obračunavanje najverjetneje ne bi bilo po godu.


patrino, če so vsi pristojni taki kot ti, potem ni čudno, da se nobena zadeva ne reši v doglednem rokuuser posted image

pa kaj nisi prebrala, da noben hotel prevzeti zadeve? liliana je povsem jasno to napisa.....kaj bi naj po tvoje? razen neskončnega modrovanja? a bi pritisnil eno strokovno delavko na steno, da bi se ta izvolila čutiti odgovorno, da prevzame zadevo.

glej, kot si nekje med tekstom napisala....si tudi ti očitno nekje poleg, ko se take zadeve rešujejo in ja, težko je prevzeti odgovornost za pasivnost na svoja ramena. da ne naredite nič, oz iščete luknje v zakonu, da vam ni treba nič narediti.

isto je s csdji. koliko je bilo primerov, ko so vedeli za škodljiva ravnaNJE, pa so jajcali tako dolgo, da je prišlo do tragedije. potem pa revčki bogi nič krivi Iin neskončno prelaganje odgovornosti na tuja ramena....

da povzamem: ti boš reševala primer na strokovni način (vmes boš starejša za dve leti, mogoče boš spisala dokrtorat, šla na potovanje okrog sveta) tvoj otrok pa bo ta čas še vedno zlorabljan.

jaz in meni podobni, bomo ob prvi zapreki, ko se ustrezni organi ne bodo v hipu zganili, pač po svoje rešili zadevo (seveda pazili, da ne prekršimo zakona user posted image ) in šli naprej.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 16:10:16   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino



Zakaj pa je capljal sem in tja kamor so ga butnili. Logično, da so prelagali breme sem in tja. Kdo pa se še prostovoljno rad ukvarja s perečimi zadevami. Ker je bila razredničarka na bolniški, jo je moral nekdo nadomeščati in prevzeti njeno funkcijo. I takšno neandertalsko obračunavanje najverjetneje ne bi bilo po godu.


patrino, če so vsi pristojni taki kot ti, potem ni čudno, da se nobena zadeva ne reši v doglednem rokuuser posted image

pa kaj nisi prebrala, da noben hotel prevzeti zadeve? liliana je povsem jasno to napisa.....kaj bi naj po tvoje? razen neskončnega modrovanja? a bi pritisnil eno strokovno delavko na steno, da bi se ta izvolila čutiti odgovorno, da prevzame zadevo.

glej, kot si nekje med tekstom napisala....si tudi ti očitno nekje poleg, ko se take zadeve rešujejo in ja, težko je prevzeti odgovornost za pasivnost na svoja ramena. da ne naredite nič, oz iščete luknje v zakonu, da vam ni treba nič narediti.

isto je s csdji. koliko je bilo primerov, ko so vedeli za škodljiva ravnaNJE, pa so jajcali tako dolgo, da je prišlo do tragedije. potem pa revčki bogi nič krivi Iin neskončno prelaganje odgovornosti na tuja ramena....

da povzamem: ti boš reševala primer na strokovni način (vmes boš starejša za dve leti, mogoče boš spisala dokrtorat, šla na potovanje okrog sveta) tvoj otrok pa bo ta čas še vedno zlorabljan.

jaz in meni podobni, bomo ob prvi zapreki, ko se ustrezni organi ne bodo v hipu zganili, pač po svoje rešili zadevo (seveda pazili, da ne prekršimo zakona user posted image ) in šli naprej.


Ria, ti nisi tista ki lahko govoriči, da stvari niso rešene v doglednem roku, ker sploh nisi tega poskusila temveč si šla zatravmirat bogega vrtčevskega otroka kar na vrat na nos. tako, da je treba prej od blizu preveriti, kako bi se ob podobnih situacijah odzvali odgovorni, potem pa se nanje zgovarjati, kadar ti popustijo živci in se obnašaš kot neandertalec.
Ne traja dve leti če nastopiš nedopustno, in kot odrasel človek, se situacija čisto vredu reši. Na tvoj način se pa še poslabša.
In ti si že prekršila zakon. Tistega v aktih in tistega moralnega. Marsikaj sem že videla in doživela, da bi se pa starš usajal v vrtcu nad tujim otrokom in ga strašil pa še ne.K sreči.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 16:13:34   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

na koga pa bi se po tvojem mogla še obrniti (na vzgojiteljico sem se,


Vsaj na ravnateljico.


po moje je vzgojiteljica tista, ki bi se v prvi fazi mogla obrniti na njo....


Če nisi zadovoljna z natakarjevo postrežbo, pričakuješ, da se on obrne na šefa user posted image .

Še v kakšnih bolj vsakdanjih situacijah poiščemo šefa. Ni čudno, da je kot je.


ja, bi rekla natakarju, da naj poišče šefa, ker ga želim pobližje spoznati user posted image



Da rečeš vzgojiteljici, da pokliče ravnateljico, pa ne gre user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 16:22:55   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ne traja dve leti če nastopiš nedopustno, in kot odrasel človek, se situacija čisto vredu reši. Na tvoj način se pa še poslabša.
In ti si že prekršila zakon. Tistega v aktih in tistega moralnega. Marsikaj sem že videla in doživela, da bi se pa starš usajal v vrtcu nad tujim otrokom in ga strašil pa še ne.K sreči.


Večinoma se reši, če je stopiš do situacije kot odrasel razumen človek in ne samo kot bojevita mati/oče svojega mulca. Po mojih izkušnjah je tako, da je potrebno stopiti en korak nazaj, če se le da dogodek prespati in ga potem urejati. Zahtevanje svoje pravice postavi naspotnika običajno v obrambni položaj, ki je to kar je - obrambni in ne konstruktivni položaj.

Zelo redko se zgodi, da bi bilo treba udariti s silo nazaj (dobesedno ali v prenesem pomenu).


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 17:01:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Zakaj pa je capljal sem in tja kamor so ga butnili. Logično, da so prelagali breme sem in tja. Kdo pa se še prostovoljno rad ukvarja s perečimi zadevami. Ker je bila razredničarka na bolniški, jo je moral nekdo nadomeščati in prevzeti njeno funkcijo. In to je to. Šel bi do tistega in tam zadevo uredil. Če je bolniška kratkotrajna zamenjave ponavadi ni pri učiteljih. Definitivno pa je takoj zamenjava, če je bolan ravnatelj. Ker glede na njegovo funkcijo in položaj vse zadeve v zvezi s tem prevzame pomočnik ravnatelja. Na šoli je zato tudi socialni delavec. Vse to se uredi v 15 min. , če se le hoče. Tako pa je tvoj prijatelj tako kot Ria naredil šoli medvedjo uslugo, da se jim ni bilo potrebno ubadati s tem. Če bo pa na šolo pritisnil oče od mulčka , ki ga je " uredil" tvoj prijatelj, bodo pa spet vsi pristojno delavci na bolniškiuser posted image oz. si bodo umili roke in rekli da je oča mimo njih urejal zadevo na čisto primitiven način.
Kot sem že rekla- osebno, če izvem, da se neki prepotenten starš spravlja v šoli na mojega otroka- civilno tožim njega in poleg tega tudi izobraževalno institucijo.


Saj je šel.....pa ga je poslala naprej (ker ona samo nadomešča).....k tisti, ki nadomešča ravnatelja, ki pa je bila službeno odsotna in je pristal pri socialni delavki ali pedagoginji ali kdo pač že je.....in na koncu so mu dejali, da bi najbolje bilo, da bi počali razredničarko.....trajalo je pa bistveno več kot 15 minut preden so mu rekli, da bi počakali razredničarko.....

Nekateri očitno pozabljate, da te lahko hitro vi in vaš otrok na nasprotni strani in da vam takšno neandertalsko obračunavanje najverjetneje ne bi bilo po godu.


Ne....ne pozabljamo......vendar neprofesionalno in neandertalsko obnašanje strokovnih delavcev šole v primeru nasilja privede do tega.......ker strokovni delavci šole očitno niso kos bremenu in si vzamejo bolniško ob vsakem najmanjšem problemu, ki bi ga morali rešiti v 15 minutah.......

Patrino.....vse v šolstvu v praksi ne izgleda tako kot v teoriji....in strokovni delavci spet niso tako fleksibilini.....sama si v drugem stavku rekla, da je itak logično, da prelagajo breme sem in tja.....in točno to so delali oz. posredno preložili na starša in otroka "znajdi se sam".....in se je pač znašel....otrok pa ima od tistega časa mir......

Draga patrino.....eno je teorija, drugo pa praksa....in mogoče je rija imela podoben problem......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 17:12:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Lili, zakaj mešaš d.ek in govoriš na pamet?
Kot prvo ne vidim vzroka, zakaj ne bi smel otrok drugemu otroku , ki mu teži dati vedeti da naj mu da mir ( tudi če ga grdo pogleda ali mu kakšno vrne)? Sicer pa tu ne govorimo o medsebojnem obračunavanju otrok, do katerega prihaja vsakodnevno, temveč o vlogi odraslega pri tem. Ti zagovarjaš to, da se starš lepo "profesionalno" priključi otroškemu obračunavanju in mulčka za ovinkom prestraši do amena. Jaz in drugi realni ljudje tega ne podpiramo,ker , kot prvo starš tega zakonsko niti pod razno ne sme, ker pod drugo- ena normalna odrasla oseba ne bi svoje fizične in verbalne premoči stresala nad nezaščitenim otrokom.



Patrino, glede na to, da si proti neandertalskemu obnašanju se prosim v svojih postih tudi drži tega svojega načela......še posebno zato, ker zastopaš načelnega pedagoškega delavca.......

Drugače pa ne....ne zagovarjam jaz tega, da starš za ovinkom prestraši malega mulčka, ki je drugemu mulčku naredil slivo na očesu ali mu prerezal jakno.....jaz zagovarjam to, da se najprej stopi do odgovorne osebe v šoli......vendar če se nekaj odgovornih oseb v šoli izmika in prelaga odgovornost eden na drugega, potem zagovarjam to, da starš stopi v akcijo......

Glede avtobusnega prevoza iz šole in v šolo pa: Za vsako nasilje oz. delanaje reda na avtobusu je odgovoren šofer. Tako, da se v primeru težav otroka vozača, starš obrne na vodstvo šole ( ker pač ne veš kdo je določen dan šofer šolskega avtobusa), vodstvo pa je dolžno potem reagirati in urediti zadevo s prevozniki. Te težave niso redke in ti lahko iz prve roke povem, da šofer krepko kratko vleče, če ima na avtobusu anarhijo.


Hvala patrino......vendar otroci čakajo na avtobus tudi na postaji v domači vasi....in hodijo peš v šolo.....na koga naj se starši obrnemo v tem primeru, ker ne smemo neandertalsko reševati problemov......v bistvu je potem tudi neandertalsko reševanje, če otrok tistega, ki ga udari, udari nazaj......saj nismo vendar živali.......kako naj starši ukrepamo v tem primeru.....da se naše dete sreča z nasiljem na poti v šolo, ko ni za obnašanje drugega otroka prisotne nobene odrasle odgovorne osebe.......?

P.s.drugače pa ne govorimo zgolj o tem o čemur želiš ti govoriti....temo je Ankica zastavila precej široko.....in ne govorimo zgolj o "vmešavanju starša v nasilje na šoli".....


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 17:20:06   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Da rečeš vzgojiteljici, da pokliče ravnateljico, pa ne gre user posted image


Vedno ne gre......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 17:35:42   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

......vendar otroci čakajo na avtobus tudi na postaji v domači vasi....in hodijo peš v šolo.....na koga naj se starši obrnemo v tem primeru, ker ne smemo neandertalsko reševati problemov......v bistvu je potem tudi neandertalsko reševanje, če otrok tistega, ki ga udari, udari nazaj......saj nismo vendar živali.......kako naj starši ukrepamo v tem primeru.....da se naše dete sreča z nasiljem na poti v šolo, ko ni za obnašanje drugega otroka prisotne nobene odrasle odgovorne osebe.......?



Mogoče bi jih že kakšno leto prej namesto na to in to organizirano dejavnost pustila samo v družbo vrstnikov. Mogoče bi se tudi kdaj stepli in zravsali.  Mogoče bi se znali že otroci sami tako postaviti zase, brez vmešavanja staršev. Mogoče bi se naučili ločiti med otroškim ravsom in nasiljem. Mogoče.

Ker smo porušili naravni red stvari, in ga rušimo še naprej, se nam vrača.

V asoicialnih otrocih, brez občutka, debelih, nasilinih.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 17:40:27   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Drugače pa ne....ne zagovarjam jaz tega, da starš za ovinkom prestraši malega mulčka, ki je drugemu mulčku naredil slivo na očesu ali mu prerezal jakno.....jaz zagovarjam to, da se najprej stopi do odgovorne osebe v šoli......vendar če se nekaj odgovornih oseb v šoli izmika in prelaga odgovornost eden na drugega, potem zagovarjam to, da starš stopi v akcijo......



saj je tudi sama ne. in če bi lahko vzgojiteljica zadevo uredila, meni ne bi bilo treba zagroziti mulcu. simpl ko pasulj.

ker pa je ni mogla (ne, da je ni hotela) ker mulčevi starši v obnašanju svojega sončka niso videli problema, vseh ostalih 17 staršev pa je, je bila to še najmanša škoda, ki se je takemu mulcu zgodila.

ampak patrino skoči na prvo, prebere kar želi prebrati (žal to ni cela zgodba, pač pa samo njen zaključek) in potem me potem označi za neandertalca.

zanimivo...in ti patrino praviš, da delaš v takih kočljivih situacijah? a potem staršem v obraz poveš, da so neandertalci? tistim ki vzgojijo nasilneže?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 17:41:54   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

debelih



tega pa res ne razumemuser posted image

kaj pa imajo debeli pri celi zadevi?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 17:43:02   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

......vendar otroci čakajo na avtobus tudi na postaji v domači vasi....in hodijo peš v šolo.....na koga naj se starši obrnemo v tem primeru, ker ne smemo neandertalsko reševati problemov......v bistvu je potem tudi neandertalsko reševanje, če otrok tistega, ki ga udari, udari nazaj......saj nismo vendar živali.......kako naj starši ukrepamo v tem primeru.....da se naše dete sreča z nasiljem na poti v šolo, ko ni za obnašanje drugega otroka prisotne nobene odrasle odgovorne osebe.......?



Mogoče bi jih že kakšno leto prej namesto na to in to organizirano dejavnost pustila samo v družbo vrstnikov. Mogoče bi se tudi kdaj stepli in zravsali.  Mogoče bi se znali že otroci sami tako postaviti zase, brez vmešavanja staršev. Mogoče bi se naučili ločiti med otroškim ravsom in nasiljem. Mogoče.

Ker smo porušili naravni red stvari, in ga rušimo še naprej, se nam vrača.

V asoicialnih otrocih, brez občutka, debelih, nasilinih.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 17:45:00   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Da rečeš vzgojiteljici, da pokliče ravnateljico, pa ne gre user posted image


Vedno ne gre......


čisto tak ja....verjetno bo ravnateljica prišla na vsak tak spor....sploh v tako velikem vrtcu s toliko enotami, kot ga ima naš.

in četudi bi prišla, a misliš, da bi ti starši, ki vedo, da ne delajo nič narobe in je njihov otrok presežek vsega potem kaj drugače vzgajali mulota?

za dotične vem da ne, imajo tri copy paste primerke. mogoče pa je vedela tudi vzgojiteljica....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 17:45:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Mogoče bi jih že kakšno leto prej namesto na to in to organizirano dejavnost pustila samo v družbo vrstnikov. Mogoče bi se tudi kdaj stepli in zravsali.  Mogoče bi se znali že otroci sami tako postaviti zase, brez vmešavanja staršev. Mogoče bi se naučili ločiti med otroškim ravsom in nasiljem. Mogoče.

Ker smo porušili naravni red stvari, in ga rušimo še naprej, se nam vrača.

V asoicialnih otrocih, brez občutka, debelih, nasilinih.


S tem se povsem strinjam......da smo otrokom odvzeli navaden ravs.....in da niti odrasli nismo sposobni več ločiti med otroškim ravsom in nasiljem.......in da vse rešujemo odrasli namesto otroka.....

Sprašujem zato, ker moramo vse prijavljati.....ker nas tako učijo....bog ne daj, da otrok kaj po svoje rešuje in bog ne daj, da starš po svoje rešuje......je treba v en navaden otroški ravs vklopiti vsaj tri strokovne delavce na šoli, ki primerno ukrepajo......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 17:46:41   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

......vendar otroci čakajo na avtobus tudi na postaji v domači vasi....in hodijo peš v šolo.....na koga naj se starši obrnemo v tem primeru, ker ne smemo neandertalsko reševati problemov......v bistvu je potem tudi neandertalsko reševanje, če otrok tistega, ki ga udari, udari nazaj......saj nismo vendar živali.......kako naj starši ukrepamo v tem primeru.....da se naše dete sreča z nasiljem na poti v šolo, ko ni za obnašanje drugega otroka prisotne nobene odrasle odgovorne osebe.......?



Mogoče bi jih že kakšno leto prej namesto na to in to organizirano dejavnost pustila samo v družbo vrstnikov. Mogoče bi se tudi kdaj stepli in zravsali.  Mogoče bi se znali že otroci sami tako postaviti zase, brez vmešavanja staršev. Mogoče bi se naučili ločiti med otroškim ravsom in nasiljem. Mogoče.

Ker smo porušili naravni red stvari, in ga rušimo še naprej, se nam vrača.

V asoicialnih otrocih, brez občutka, debelih, nasilinih.




saj smo te prebrali že prvič user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 17:57:52   
patrino
Draga patrino.....eno je teorija, drugo pa praksa....in mogoče je rija imela podoben problem......


še posebno zato, ker zastopaš načelnega pedagoškega delavca.......

Lili, daj se že prosim odloči ali trobentam neko teorijo ali zastopam načelnega pedagoškega delavca v praksi user posted image

drugače pa- kaj tvoji otroci počnejo na poti v šolo in iz nje, je izključno tvoj problem- logično. Aja, po tvojem,bi morala učiteljica od doma divjat tvojemu na proti ter reševati konflikte, ki jih sam ne uspeuser posted image Po logiki, da lahko starš klinca tuje otroke v vrtcu in šoli verjetno kaj takega tudi pričakujete.

P.s.drugače pa ne govorimo zgolj o tem o čemur želiš ti govoriti....temo je Ankica zastavila precej široko.....in ne govorimo zgolj o "vmešavanju starša v nasilje na šoli"....

Lili, ti si tista, ki ves čas repliciraš na moje poste v katerem sem izjavila, da mi je mimo riino reagiranje v vrtcu. Ti kar povej še kaj drugega- če bo zanimivo,se ti oglasim s svojim mnenjem. Če ne bo- šibam daljeuser posted image


Patrino, glede na to, da si proti neandertalskemu obnašanju se prosim v svojih postih tudi drži tega svojega načela......

Hja, glede na to, da zagovarjaš odraslo obračunavanje s predšolcem- je moj stil pisanja pravo angelsko petje user posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 18:01:41   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Drugače pa ne....ne zagovarjam jaz tega, da starš za ovinkom prestraši malega mulčka, ki je drugemu mulčku naredil slivo na očesu ali mu prerezal jakno.....jaz zagovarjam to, da se najprej stopi do odgovorne osebe v šoli......vendar če se nekaj odgovornih oseb v šoli izmika in prelaga odgovornost eden na drugega, potem zagovarjam to, da starš stopi v akcijo......



saj je tudi sama ne. in če bi lahko vzgojiteljica zadevo uredila, meni ne bi bilo treba zagroziti mulcu. simpl ko pasulj.

ker pa je ni mogla (ne, da je ni hotela) ker mulčevi starši v obnašanju svojega sončka niso videli problema, vseh ostalih 17 staršev pa je, je bila to še najmanša škoda, ki se je takemu mulcu zgodila.

ampak patrino skoči na prvo, prebere kar želi prebrati (žal to ni cela zgodba, pač pa samo njen zaključek) in potem me potem označi za neandertalca.

zanimivo...in ti patrino praviš, da delaš v takih kočljivih situacijah? a potem staršem v obraz poveš, da so neandertalci? tistim ki vzgojijo nasilneže?

Jaz ne delam v takšnih kočljivih situacijah , saj veš. Jaz živim v milnem mehurčku, kot ti praviš user posted image . Če pa bi delala, bi takšne starše, ki delajo red na tak način kot ti, pojedla za malo malicouser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 18:35:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

drugače pa- kaj tvoji otroci počnejo na poti v šolo in iz nje, je izključno tvoj problem- logično. Aja, po tvojem,bi morala učiteljica od doma divjat tvojemu na proti ter reševati konflikte, ki jih sam ne uspeuser posted image Po logiki, da lahko starš klinca tuje otroke v vrtcu in šoli verjetno kaj takega tudi pričakujete.



Ne....ni izključno moj problem (jaz kot starš ne morem vplivati na to, kako se obnaša drugi otrok).......po drugi strani pa, če je izklučno moj problem, potem je moj problem tudi v šoli in na avtobusu.....

Lili, daj se že prosim odloči ali trobentam neko teorijo ali zastopam načelnega pedagoškega delavca v praksi


Glede na to, da si pedagoški delavec, je tvoje trobentanje že razlo zaskrbljujoče.......

Lili, ti si tista, ki ves čas repliciraš na moje poste v katerem sem izjavila, da mi je mimo riino reagiranje v vrtcu. Ti kar povej še kaj drugega- če bo zanimivo,se ti oglasim s svojim mnenjem. Če ne bo- šibam dalje


Meni je bil zanimiv tvoj odgovor na rijin post....kot iztočnica za nadaljno debato.......namreč to, kdaj je ustrezno "reagiranje" starša v šoli in kdaj ne, na kak način in na kak način ne.....

Hja, glede na to, da zagovarjaš odraslo obračunavanje s predšolcem- je moj stil pisanja pravo angelsko petje


Se strinjam.....dodala bi še, da je tvoj stil pisanja in razumevanje drugega na nivoju predšolskega otroka......


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 20:07:17   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

......vendar otroci čakajo na avtobus tudi na postaji v domači vasi....in hodijo peš v šolo.....na koga naj se starši obrnemo v tem primeru, ker ne smemo neandertalsko reševati problemov......v bistvu je potem tudi neandertalsko reševanje, če otrok tistega, ki ga udari, udari nazaj......saj nismo vendar živali.......kako naj starši ukrepamo v tem primeru.....da se naše dete sreča z nasiljem na poti v šolo, ko ni za obnašanje drugega otroka prisotne nobene odrasle odgovorne osebe.......?



Mogoče bi jih že kakšno leto prej namesto na to in to organizirano dejavnost pustila samo v družbo vrstnikov. Mogoče bi se tudi kdaj stepli in zravsali.  Mogoče bi se znali že otroci sami tako postaviti zase, brez vmešavanja staršev. Mogoče bi se naučili ločiti med otroškim ravsom in nasiljem. Mogoče.

Ker smo porušili naravni red stvari, in ga rušimo še naprej, se nam vrača.

V asoicialnih otrocih, brez občutka, debelih, nasilinih.




saj smo te prebrali že prvič user posted image user posted image user posted image


Odlično, in še drugič user posted image .

Do Enaidvajsetič...

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 20:09:27   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

debelih



tega pa res ne razumemuser posted image

kaj pa imajo debeli pri celi zadevi?


Kako ne razumeš user posted image .

Telo prvo pokaže, da je nekaj narobe, v glavi, v delovanju. In nezdravo reešvanje konfliktov se kaj hitro pokaže na telesu.

Bom kar končala, da se preveč ne ponavljam user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 20:14:43   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Da rečeš vzgojiteljici, da pokliče ravnateljico, pa ne gre user posted image


Vedno ne gre......


čisto tak ja....verjetno bo ravnateljica prišla na vsak tak spor....sploh v tako velikem vrtcu s toliko enotami, kot ga ima naš.


Čisto enostavno - če za težavo ne ve, ne bo prišla.

Če je težava tako velika, da je vzgojiteljica ne more rešiti, se pokliče ravnateljico. Meni je čisto vseeno, kolikokrat prej je prišla in kolikokrat bo še morala. Če je nekaj prav, da uredi, naj uredi, do zdaj še vedno so, in nam ni bilo potrebno posegati po zasebnih načinih urejanja, ki ničesar ne uredijo, ampak samo potlačijo.

To je moje razmišljanje in moje delovanje, ti imaš pač svojega in si se spravila urediti nasilje z drugim otrokom v vrtcu sama, ker se ti zdi tako prav.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 21:45:35   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Jaz ne delam v takšnih kočljivih situacijah , saj veš. Jaz živim v milnem mehurčku, kot ti praviš user posted image . Če pa bi delala, bi takšne starše, ki delajo red na tak način kot ti, pojedla za malo malicouser posted image


veš zakaj se je izgubilo ogromno vojn?

zaradi podcenjevanja nasprotnika user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 21:51:43   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Telo prvo pokaže, da je nekaj narobe, v glavi, v delovanju. In nezdravo reešvanje konfliktov se kaj hitro pokaže na telesu.



kaj je torej z mano? sem postala nekonfliktnauser posted image ker fino hujšam....user posted image user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Nasilje v šolah
20.12.2014 22:48:30   
josephine27
Mogoče sem čudna ampak meni se zdi bistvena razlika al tu govorimo o otrocih iz vrtca ( 3, 4 letnikih) al govorimo o večjih osnovnošolcih. Neko obračunavanje s predšolskimi otroci za vogalom se mi zdi totalno bedno. Skoraj ne morem verjet, da se te stvari preko vzgojiteljice in staršev ne bi dalo rešit. Vsaj moje izkušnje z vrtcem so take, pa so v obeh skupinah od mojih sinov imeli vsaj enega otroka ki je tepel ali grizel...Vseeno so to še mali otroci, ki jih še da vzgajati. Doma včasih povejo tud samo svoj delček zgodbe zato se mi zdi ključen pogovor z vzgojiteljico.

Pri večjih osnovonošolcih zna biti seveda stvar bolj zapletena. Sem pa mnenja, da če se te stvari dogajajo v šoli mora ukrepat tudi šola oz. tisti ki je takrat za otroka odgovoren in ne samo starš. Tisto čakanje za vogalom se mi zdi nekako zadnja možnost. Imam prvošolca in zadnjič je povedal, da je eden izmed njegovih sošolcev dobil kazen, ker je nekoga udaril. Tako, da mislim, da imajo tud pedagoški delavci na voljo kakšen ukrep, če le hočejo odreagirati. Seveda je nalažje pogledati stran. Začet je treba na začetku. Če pogledaš stran prvošolcu boš v osmem rezredu težko kaj dosegel.

_____________________________



(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Nasilje v šolah
21.12.2014 10:24:00   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Telo prvo pokaže, da je nekaj narobe, v glavi, v delovanju. In nezdravo reešvanje konfliktov se kaj hitro pokaže na telesu.



kaj je torej z mano? sem postala nekonfliktnauser posted image ker fino hujšam....user posted image user posted image


Ne vem. A moraš hujšat?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?