|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 5:32:54   
lily32
Se pridružujem.

Mi smo imeli ta teden:

IZVIRNO SPOROČILO: petea
najprej informativna srečanja za starše, kjer predstavijo šolo, dejavnosti, postopek vpisa ..., prav tako takrat povedo, kako bo vpis pri njih potekal, razložijo tudi, kako morajo starši ravnati v primeru odloga vpisa in kako pri prešolanju


Vpis bo potekal 11., 12. in 13. 2., otrok pride zraven, prinesti pa moramo otrokovo osebno izkaznico.

Tudi mi razmišljamo o prepisu, saj gradimo hišo, ki bo v drugem okolišu, ob tem pa nama je ta druga šola bolj na roko glede službe. Sem pa v dilemi zaradi otrokove vključenosti v družbo. To kjer trenutno živimo hodi v vrtec in bodoče sošolce pozna in zato bo prestop v šolo lažji, če jo prepišemo v drug okoliš ne bo poznala nikogar. user posted image Kakšne so vaše izkušnje s tem?

IZVIRNO SPOROČILO: Zora*

Ker pri nas se je eno leto zgodilo, da niso mogli vzet niti enega otroka iz drugega šolskega okoliša. Zato sem vprašala. No, verjetno je to bolj izjema.


Praviloma šole vpišejo otroka, zavrnejo ga lahko, če ta otrok pomeni, da iz enega oddelka nastaneta dva, kar povleče za sabo še kup drugih stvari; zaposlitev novih učiteljev, potrebni prostor ... Čeprav je tudi v teh primerih odvisno od interesa šole.

O nakupih ne bom razmišljala do junija.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 7:55:35   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: lily32
To kjer trenutno živimo hodi v vrtec in bodoče sošolce pozna in zato bo prestop v šolo lažji, če jo prepišemo v drug okoliš ne bo poznala nikogar. user posted image Kakšne so vaše izkušnje s tem?


Glede na to, da dandanes šole zelo različno izvajajo učni program, je menjavanje šole po nekaj letih lahko kar malo neprijetno za otroka - ali določeno snov posluša 2x, ali pa nikoli, znati pa jo mora.

Moji otroci gredo v šolo v čisto drugo okolje, saj tam ne poznajo nikogar od prej. Prvih nekaj tednov je bilo za starejša malo manj prijetnih - novo okolje, sami novi obrazi, potem pa, ko se zbližajo in spoznajo, ni več težav, ustvarila so se nova prijateljstva.
Po drugi strani pa oba še vedno rada srečujeta prijatelje-sovrtičkarje.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 8:32:59   
mamica deklicam
No, letos se vam pa še jaz pridružim user posted image user posted image .

Ker imam izkušnje od lani, ko sem dala za hči odlog šolanja, pričakujem pošto naslednji teden. Pri nas so jih lani pošiljali prvi teden v februarju, vpisi so bili pa nekje proti koncu meseca. Sem pa v kuverti dobila polno papirjev, ki jih je bilo potrebno izpolniti: od ali bo otrok v varstvu pred poukom in po njem.

Petea, a potem praviš, da je najbolje, da že ob vpisu povem, da jo na to šolo vpisujem samo formalno, ker bomo dali prepis na drugo šolo?

< Sporočilo je popravil mamica deklicam -- 29.1.2015 8:33:37 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 8:37:47   
Žabinčica
Lily32 jaz razmišljam podobno kot petea (čeprav praktičnih izkušenj nimam, letos vpisujemo prvič). Verjetno je sicer sam prestop iz vrtca v šolo lažji, če otrok pozna vsaj nekaj sošolcev že od prej iz vrtca, da ima vsaj nekaj znanih obrazov v novem okolju za začetek; čeprav potem itak navežejo še z drugimi stike in se mogoče celo bolj spoprijateljijo s katerimi od novih sošolcev. Tako da če imata namen tako ali tako otroka kasneje prepisovat ko se boste selili je mogoče celo bolje da gre zdaj takoj na to šolo, da je na njej od začetka, ker zna biti kasnejši prepis celo malo težavnejši (se navadi na sošolce, šolo, okolje, sistem dela).

Iz našega vrtca gredo otroci vsaj na 6 šol (koliko sem se s starši pogovarjala, mogoče celo kakšno več user posted image ). Eni so se v tem času selili, pa so otroke pustili tukaj v vrtcu in bodo zdaj šli na šole, ki so njihove matične; eni so jih tako vozili v ta vrtec z drugih koncev mesta v šole pa jih imajo namen dat bližje; enim matična šola ni všeč in glede na to da jih je kar nekaj blizu bodo pač izbrali drugo. Na to našo jih gre sicer precej, mislim da nekje 10 otrok iz vrtca, vendar bodo menda tudi njih razdelili po razredih in ne bodo ostali skupaj (pedagoginja pravi da bi potem bili "premočna" skupina in bi preveč dominirali-čeprav so zelo vredu skupina, precej harmonična in mirna, tako da po mojem bi tudi lahko brez problema skupaj ostali).

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 8:39:25   
Žabinčica
IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
Petea, a potem praviš, da je najbolje, da že ob vpisu povem, da jo na to šolo vpisujem samo formalno, ker bomo dali prepis na drugo šolo?

Ja, nam so tudi tako na sestanku razložili. Neseš vpisni list, poveš da vpisuješ formalno, da pa želiš drugo šolo in poveš katero in se menda naprej šoli sami dogovorita oz. to uredita.

Vpisoval pa bi naj vedno na matično, da ne bi bilo prišlo do "zmede", ker imajo tako pregled nad vsemi otroci, ki bi bil drugače veliko težje zagotovljen...

< Sporočilo je popravil Žabinčica -- 29.1.2015 8:42:25 >

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 9:06:34   
Žabinčica
Aja, sem še našla eno staro temo o šol. torbah; minie86, vem da si ti drugje spraševala o tem; pa če še katero zanima:

http://www.ringaraja.net/forum/izbira_torbe/m_6050079/tm.htm

(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 9:07:32   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
Petea, a potem praviš, da je najbolje, da že ob vpisu povem, da jo na to šolo vpisujem samo formalno, ker bomo dali prepis na drugo šolo?


Ja.
Zato, da si lahko bolj realno oblikujejo oddelke. Da ne bo kasneje, ko že imajo oblikovane razrede, hude krvi, če jim kakšen razred 'pade', ker imajo glede na kriterije premalo otrok za prvotno načrtovano število razredov.
In obema šolama je tako lažje, da vesta, pri čem sta.


P.S.: Nič se bat povedat, da boš prepisala na drugo šolo, četudi ne bo šolnica ravno skakala od veselja v zrak. Obema boš prihranila en kup nepotrebnega administrativnega dela.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 9:12:32   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Žabinčica
mislim da nekje 10 otrok iz vrtca, vendar bodo menda tudi njih razdelili po razredih in ne bodo ostali skupaj


Res je. Ponekod so redko potem v šoli praktično ista zasedba kot v vrtčevski skupini.
Sem se lani pogovarjala z eno mamico, ki je bila ful presenečena, ker hči v domačem kraju v OŠ nima niti enega sovrtičkarja iz lokalnega vrtca - v isto šolo gredo otroci iz 2 vrtcev, mislim, da je šlo za 5 skupin.

(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 9:16:20   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Žabinčica
Vpisoval pa bi naj vedno na matično, da ne bi bilo prišlo do "zmede", ker imajo tako pregled nad vsemi otroci, ki bi bil drugače veliko težje zagotovljen...


V matično šolo moraš vpisati, vsaj formalno, ker je ta šola dolžna zagotoviti šolanje otrok v svojem šolskem okolišu. Potem pa se izvedejo morebitne spremembe šole, odlogi vpisa ipd.

(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 9:31:09   
Žabinčica
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: Žabinčica
Vpisoval pa bi naj vedno na matično, da ne bi bilo prišlo do "zmede", ker imajo tako pregled nad vsemi otroci, ki bi bil drugače veliko težje zagotovljen...

V matično šolo moraš vpisati, vsaj formalno, ker je ta šola dolžna zagotoviti šolanje otrok v svojem šolskem okolišu. Potem pa se izvedejo morebitne spremembe šole, odlogi vpisa ipd.


Ja, saj to sem mislila; formalni vpis mora biti na matično; potem pa, kot so nam rekli in sem tudi napisala, šoli naprej sami uredita prepis na podlagi želja staršev...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 10:29:51   
mini86
tiste k imate že šolarje, a so kakšne posebne zahteve pri potrebščinah, npr kakšna more biti puščica

mora biti tista trda al je lahko okrogla pa tist k se zapre čez zadrgo ima tiste elastike za barvice

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 10:47:58   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

tiste k imate že šolarje, a so kakšne posebne zahteve pri potrebščinah, npr kakšna more biti puščica

mora biti tista trda al je lahko okrogla pa tist k se zapre čez zadrgo ima tiste elastike za barvice


mi bomo uporabili kar že eno rabljeno torbo, smo jo dobili user posted image Samo sčistim jo in bo kot novauser posted image . No ne bo ravno po zadnji modi a mislim, da bo hči preživela.

Enako je s puščicami. Smo jih tudi nekaj dobili, jaz jih trenutno zlagam na kup. Bom še videla, katero bo hotela imeti a mislim, da bo tista v redi, ki je trdna, ima zadrgo okoli treh strani, notri pa več razdelkov, tako da bodo vse barvice, flomastri... v tistih elastikah pospravljeni, hkrati pa vse na vidiku.

manj boš komplicirala, bolje bo user posted image user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 10:48:12   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mini86
tiste k imate že šolarje, a so kakšne posebne zahteve pri potrebščinah, npr kakšna more biti puščica


naj bo enostavna in pregledna

in hkrati dovolj prostorna, da bo prostor tudi za lepilo, škarje, šilček, kakšno dodatno radirko

vsaj pri nas se je pri enem šolarju bolj obnesel sistem 2 peresnic - ploščate s svinčniki, barvicami (in sedaj že penkalom) in druge, okrogle, s potrebščinami, ki jih ne rabi redno nujno na mizi (lepilo, škarje, flomastri ...)
drugi šolar ima raje večjo peresnico z vsemi potrebščinami v njej user posted image


(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 11:02:59   
mini86
Aha da bi meu okroglo za tist k rabi pogosto,uno trdo pa za ne pogosto:-)

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 11:24:32   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mini86
Aha da bi meu okroglo za tist k rabi pogosto,uno trdo pa za ne pogosto:-)


vsakemu ustreza malo drugačen način, je treba malo pogledat, poskusit in potem izbrat


eni raje vse na hitro pospravijo v prostor peresnice, drugim bolj paše ploščata, pregledna, z gumicami za vsako pisalo posebej

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 11:58:55   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mini86
Aha da bi meu okroglo za tist k rabi pogosto,uno trdo pa za ne pogosto:-)


vsakemu ustreza malo drugačen način, je treba malo pogledat, poskusit in potem izbrat


eni raje vse na hitro pospravijo v prostor peresnice, drugim bolj paše ploščata, pregledna, z gumicami za vsako pisalo posebej



saj bomo dktorirale, še preden gremo spet v prvi razred user posted image

drugače se pa popolnoma strinjam s tabo. Nič še ne vemo, kaj bo našim prvošolčkom bolj ustrezalo, urejenost ali hitro pospravljeno

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 12:07:13   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
saj bomo dktorirale, še preden gremo spet v prvi razred user posted image


potem bo še huje, spremljaj malo teme na RR, kaj vse lahko gre narobe ...user posted image



(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 12:16:28   
mini86
Tako sem mislila


http://nici.si/prijatelji-iz-divjine/109-peresnica-veverica-19x7x7-cm-4012390334326.html?search_query=peresnica&results=48

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 12:18:21   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mini86
Tako sem mislila
user posted image


zanimiva

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 12:20:44   
mini86
Ja aneda
Pa taka lusna je res
Pomoje jo bom kar kupla

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 12:43:53   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
saj bomo dktorirale, še preden gremo spet v prvi razred user posted image


potem bo še huje, spremljaj malo teme na RR, kaj vse lahko gre narobe ...user posted image





sem nekaj zasledila glede likovnega pouka. Naša je umetnik, riše že veliko lepše kot njeni vrstniki. Imamo umetnost v rodu po obeh straneh. No, mene je ta žilica preskočilauser posted image , njej je pa dano.
Pa ugotavljam, da se ji je na vseh področjih odprlo. S tem mislim računanje, črke se kar malo sproti uči, tako da se zna zgoditi, da jih bo septembra že vse poznala

No, pa saj bomo kmalu videliuser posted image user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 12:51:15   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
sem nekaj zasledila glede likovnega pouka. Naša je umetnik, riše že veliko lepše kot njeni vrstniki. Imamo umetnost v rodu po obeh straneh. No, mene je ta žilica preskočilauser posted image , njej je pa dano.
Pa ugotavljam, da se ji je na vseh področjih odprlo. S tem mislim računanje, črke se kar malo sproti uči, tako da se zna zgoditi, da jih bo septembra že vse poznala


da le ne boš potem spraševala, kako se preskoči razred, ker je hčeri vse prelahko in zmore več user posted image
user posted image

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 13:02:30   
mini86
Moj pise pa bere ze kaksno leto..rise z vecimi pohvalami zelo lepo..je pac naravno pameten

kaj naj recem,do nedavnega sem tudi jaz govorila da to nima po meni,dokler nisem prebrala da so otroci mamic z veliko ritjo bolj pametni..in sedaj s ponosom lahko recem da ima to po meniuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 13:04:37   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mini86
sem prebrala da so otroci mamic z veliko ritjo bolj pametni..in sedaj s ponosom lahko recem da ima to po meniuser posted image


user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 13:26:27   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

Moj pise pa bere ze kaksno leto..rise z vecimi pohvalami zelo lepo..je pac naravno pameten

kaj naj recem,do nedavnega sem tudi jaz govorila da to nima po meni,dokler nisem prebrala da so otroci mamic z veliko ritjo bolj pametni..in sedaj s ponosom lahko recem da ima to po meniuser posted image


se ne bom nikoli več pritožila glede moje riti user posted image user posted image


(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?