|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 13:29:43   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: petea


da le ne boš potem spraševala, kako se preskoči razred, ker je hčeri vse prelahko in zmore več user posted image
user posted image


nimam tega namena. Če ji bo šlo v šoli vse kot po maslu, bo samo super, ker ne bodo šli vsi popoldnevi za šolo. Jo pa nameravava vpisati na kakšno rekreacijo, ker mora pod nujno izgubiti kakšen kg. Preveč rada jeuser posted image in sedi pri miru. Glede telovadbe sprejemam kakšne nasvete, kam jo naj vpiševa

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 13:34:57   
mini86
Mogoce za zacetek nekam kar jo veseli:-)

Ns hod na splosno telovadbo k majo od nogometa,skakanja do igranja ala lisicka kajrada jes

Vceraj je bil pa prvic na karateju kamor si je ze dalj casa zelel tko da ko bo v soli mislim da bo to hodu

Sem pa mnenja da ne rabjo met vsak dan kaksne aktivnosti:-)

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 13:44:10   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam
Glede telovadbe sprejemam kakšne nasvete, kam jo naj vpiševa


šole imajo običajno na voljo kar nekaj brezplačnih športnih interesnih dejavnosti, tako da izbiraj, ko boste videli, kaj je na voljo in kaj si želi

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 13:59:36   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

Mogoce za zacetek nekam kar jo veseli:-)



ležati pred TV in gledat risanke user posted image user posted image

ja, jo bo treba malo pobezati, kaj ji ustreza. Včasih je rada tekla. Mah, saj meni je vseeno, samo da se premiga in ne hodi v hladilnik ali shrambo user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 14:07:07   
Balerina
Pri nas sva tudi prej joj pa bi ju kam upisala pa,... no sedaj pa. Večja v 1. ni nikamor hodila potem pa se je v drugem sama odločila da gre na atletiko. Srednji sedaj 1-šolček tudi noče niti slišat da bi kam hodil. Pa sem ravno razmišljala da njemu je bila že vsa ta sprememba dovolj in da ne rabi še nekaj dodatno. je pa res da je v podalšenem in da cel popoldal skačejo po igrišču in nabijajo žogo. Vsak dan vsaj eno uro so na igrišču in za žogo lavfajo. Tako da se premiga

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 14:17:16   
Balerina
Glede potrebščin pa bi jaz počakala. Ima vsaka šola in učitel nek svoj system. Večja je imela tako trdo puščico, ki se odpne in imaš notri razdeleno za barvice, fromastre,.... Pri mlajšem, vmes smo menjali solo, pa so prav povdarili da želijo da imajo otroci to okroglo puščico, ker je manjša in potem ko odpre puščico ne zasede cele mize. Če imajo tiste večje se pa potem samo kregajo ker en zasede cello mizo, svojo in sosedov polovico in potem sosed nima kam dati svoje puščice.
Tako da vsak imam svoj sistem.
Pa še neka za tiste ki otroci že berejo in pišejo. Pri nas pri malem jih piše cca 4-je in se učijo skupaj z ostalimi ker pravi učitelica da 95% tistih ki že pišejo in berejo od prej ne znajo pravilno pisati in če se ne neučijo v prvem pravilno pisati imajo potem naprej težave.
Sam saj vem kaj češ če otrok dela in piše saj večina jih radovednost žene in ne starši. Tudi naša večje je na vsak način želela že prej spoznavati črke.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 19:04:02   
Žabinčica
O ste se razpisale user posted image , lepo :).

Pa še tema o peresnicah; če katero zanima http://www.ringaraja.net/forum/peresnica/m_6077451/tm.htm ; vse je bilo že zgleda tukaj obdelano user posted image .

Kar se tiče športa; naša oba se že udeležujeta. Mlajša hodi na telovadbo, takšno splošno v eno OŠ; starejši trenutno že drugo sezono na plavanje. Enkrat tedensko vsak. Zdaj ko je zima je za sina še smučanje obvezno, na lastno željo ker je celi navdušen, no mala ima pa snega hitro dosti. Meni se zdi da je čisto vredu vključit otroka že pred šolo nekam; no vsaj za naša dva, ker res rabita in jima je tudi fajn. Tako da mamica deklicam, vi kar. Malo jo povprašaj mogoče pa jo kaj zanima. Mogoče če imate tudi kaj v vrtcu, ali pa nekam kamor kakšne prijateljice hodijo za začetek, da bi ji bilo malo bolj zanimivo... Drugače pa mogoče kak ples, gimnastika, kaj v tem smislu? Pa ponavadi lahko enkrat, dvakrat tudi greš malo kam pogledat, da vidiš če bi ji bilo zanimivo, pa se potem odločite.

< Sporočilo je popravil Žabinčica -- 29.1.2015 19:05:46 >

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Prvošolčki 2015
29.1.2015 22:51:02   
Zora*
Mi bomo z nakupom potrebscin pocakali, da dobimo seznam iz sole. Tako bomo, upam, opravili vse naenkrat. Ce bi ze sedaj zaceli kupovati, bi otroka razneslo od nestrpnega pricakovanja zacetka sole se pred pomladjo :-)

(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Prvošolčki 2015
30.1.2015 5:31:23   
lily32
Punce, hvala za mnenja glede vpisa, mi je dalo mislit, čeprav dokončna odločitev še ni padla. Se morava pošteno pogovorit in pretehtat možnosti. Zdaj ob vpisu bom povedala, da razmišljamo o prepisu, potem pa se bomo dogovorili.

mini86, čeprav nameravam z nakupom potrebščin počakat, moram reči, da mi je tista tvoja peresnica tako všeč, da jo bom gotovo kupila. user posted image

mamica deklicam, na vsaki šoli imajo na voljo nekaj športnih krožkov, čeprav se bojim, da s tem ne boš rešila njenih težav s težo in premalo gibanja. To lahko rešiš le ti doma. Naše imajo čas gledanja risank omejen. Ko mine, TV ugasnemo in rečemo: "Zdaj se pa pejte igrat." Vsak dan gre eden od naju z njima na dolg sprehod ali za eno uro na igrišče tekat, se igrat z žogo, vozit s kolesom ... V slabem vremenu imamo v garaži trampolin in skačeta po njem ali pa damo v dnevni na tla blazino in armaflekse in skačeta, plešeta in delata prevale. In tudi dostop do hrane je omejen. Ko sta doma, imata tri glavne obroke, vmes pa sadno malico - to je tudi edina hrana, ki je dostopna njunim ročicam, o ostalem odločava midva. Ne zameri, a to je moje mnenje, delam v šoli, kjer lani in letos opazujem dečka, ki obiskuje 2. razred, in deklico iz 4. Oba sta vpisana na športni krožek, a se mi zdi, da sta iz tedna v teden bolj okrogla, saj tistih 2x po 45 minut na teden ni dovolj, če je doma dostop do hrane neomejen in veliko sedenja pred TV.

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Prvošolčki 2015
30.1.2015 8:01:17   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Žabinčica

IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
pomoč prosim ... bom pa ugibala.. 3?
 

user posted image
vidiš, da gre user posted image

se kar malo bojim, kakšna mama bom, ko bom že 3. 'ponavljala' razred ... user posted image


OOooo že tretjič, no to pa je lepo user posted image ; s kakšno razliko pa? Mislim kakšna je starostna razlika med otroci?


evo. jaz grem tudi letos tretjič v prvi razred. :)


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Prvošolčki 2015
30.1.2015 8:24:06   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
evo. jaz grem tudi letos tretjič v prvi razred. :)


dobrodošla user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Prvošolčki 2015
30.1.2015 8:26:54   
mini86
js sm jo včer že držala v roki-peresnico mislim, pa sem si kart nekaj premislila..
pa mi cel dan ne gre iz glave in ne manjak dosti pa se v takem spravim v milerjauser posted image

no torbo imava:)oba vesela
je bila pa iz 45 znižana na 30, pa še na to 15% popusta

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Prvošolčki 2015
30.1.2015 18:42:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: lily32

Punce, hvala za mnenja glede vpisa, mi je dalo mislit, čeprav dokončna odločitev še ni padla. Se morava pošteno pogovorit in pretehtat možnosti. Zdaj ob vpisu bom povedala, da razmišljamo o prepisu, potem pa se bomo dogovorili.

mini86, čeprav nameravam z nakupom potrebščin počakat, moram reči, da mi je tista tvoja peresnica tako všeč, da jo bom gotovo kupila. user posted image

mamica deklicam, na vsaki šoli imajo na voljo nekaj športnih krožkov, čeprav se bojim, da s tem ne boš rešila njenih težav s težo in premalo gibanja. To lahko rešiš le ti doma. Naše imajo čas gledanja risank omejen. Ko mine, TV ugasnemo in rečemo: "Zdaj se pa pejte igrat." Vsak dan gre eden od naju z njima na dolg sprehod ali za eno uro na igrišče tekat, se igrat z žogo, vozit s kolesom ... V slabem vremenu imamo v garaži trampolin in skačeta po njem ali pa damo v dnevni na tla blazino in armaflekse in skačeta, plešeta in delata prevale. In tudi dostop do hrane je omejen. Ko sta doma, imata tri glavne obroke, vmes pa sadno malico - to je tudi edina hrana, ki je dostopna njunim ročicam, o ostalem odločava midva. Ne zameri, a to je moje mnenje, delam v šoli, kjer lani in letos opazujem dečka, ki obiskuje 2. razred, in deklico iz 4. Oba sta vpisana na športni krožek, a se mi zdi, da sta iz tedna v teden bolj okrogla, saj tistih 2x po 45 minut na teden ni dovolj, če je doma dostop do hrane neomejen in veliko sedenja pred TV.


Samo eno tehnično vprašanje.....kako imate potem to urejeno.....špajz in hladilnik zakljenjen, sadje pa v jedilinici na mizi ali pa nimate doma nič drugih priboljškov razen sadja.......?

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Prvošolčki 2015
30.1.2015 22:11:06   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Samo eno tehnično vprašanje.....kako imate potem to urejeno.....špajz in hladilnik zakljenjen, sadje pa v jedilinici na mizi ali pa nimate doma nič drugih priboljškov razen sadja.......?



točno te misli sem imela jaz v glavi, ko sem brala odgovor. user posted image

Jaz sem rešila na ta način: sladkarije kupujemo čimmanj, ker pa smo jih decembra dobili kar en konkreten kup, sem jih skrila. Tako da v shrambi najdeta sadje, v hladilniku so jogurti. Ker pa smo vsi štirje sladkosnedi, je pač včasih tudi to razvado potrebno rešiti user posted image



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Prvošolčki 2015
31.1.2015 6:22:02   
lily32
Ne, ne špajz ne hladilnik nista zaklenjena, le da je v špajzu še večina stvari na policah, ki jih ne še ne dosežeta, v hladilniku pa razen jogurtov ni nič uporabnega, s čimer bi si lahko sami postregli, saj je na primer kruh trenutno še na nedostopnem mestu, zaradi triletnice namreč nožev še ne puščamo na dostopnem mestu. Ostala hrana pa je večinoma v visečih omaricah, ki jih trenutno še ne dosežeta, a pravzaprav je vse to drugotnega pomena, kar sem hotela povedati je, da smo starši tisti, ki moramo privzgojiti otrokom pravilen odnos do hrane in odločati o tem, kaj, kdaj in koliko otrok zaužije. Priboljški so pri naši hiši, skoraj vedno so na zalogi domači piškoti in pecivo, ker rade pečemo, a omejiva količino, da ne pride do prenajedanja.

In da enako velja za odnos do gibanja, da smo mi tisti, ki moramo otrokom s svojim zgledom in vključenostjo pokazati, da vsakodnevno gibanje del zdravega načina življenja. Vse pogosteje namreč starši zgolj vključujejo otroke v organizirane dejavnosti, sami pa zato ne storijo veliko. Saj ni treba, da so vključeni v organizirane dejavnosti, če jih vsak dan peljemo ven in jim omogočimo gibanje na zraku. Če so bolj ležernega tipa, pa jih moramo tudi spodbuditi in "prisiliti" v to.


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

ležati pred TV in gledat risanke user posted image user posted image

ja, jo bo treba malo pobezati, kaj ji ustreza. Včasih je rada tekla. Mah, saj meni je vseeno, samo da se premiga in ne hodi v hladilnik ali shrambo user posted image


Včasih je rada tekla? Kaj pa se je zgodilo zdaj?user posted image Meni se zdi kar malo zaskrbljujoča izjava za otroka pri 5 letih, ki naj bi bil večino časa v gibanju. Ti si tista, ki odločaš o vseh teh stavreh: koliko je pred TV, koliko hodi v hladilnik in shrambo ter koliko teka. Zdaj je še čas za ukrepanje, ko so večji je veliko težje.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Prvošolčki 2015
31.1.2015 7:48:08   
lily32
No, pa da malo zamenjam temo. Mi smo imeli na uvodnem sestanku še krajše polurno predavanje, v katerem nam je šolska psihologinja opisala razvojne in psihološke značilnosti šestletnikov ter nas opozorila na nekaj stvari, katerim bi po njenem mnenju morali v tem predšolskem obdobju posvetiti nekoliko več pozornosti, da bi bil prestop v šolo lažji. Bom izpostavila nekaj točk, ki so se mi zdele pomembnejše:

- da spodbujamo in omogočamo otrokom, da so čim bolj samostojni, da se sami oblačijo, obuvajo; da sami opravijo malo in veliko potrebo ter se nato umijejo …

- da pazimo, kako držijo barvice, da se ne bi preveč navadili napačno držati pisala, kar potem otežuje proces opismenjevanja,

- da jim dovolimo in spodbujamo rabo škarij,

- da jim omogočimo oblikovanje plastelina, gline ipd., da se razvija fina motorika, ali da jim damo naloge, s katerimi vadijo "pincetni prijem" npr. da prestavljajo fižolčke, majhne kroglice iz ene posode v drugo …

- da se z njimi veliko igramo družabne igre npr. človek ne jezi se, saj so pomembne s treh vidikov: ker se otroci naučijo upoštevati določena navodila, vztrajnosti in soočati s porazi. (Sem ugotovila, da bomo morali mi tu še veliko delati.),

- da jih vključujemo v družinsko življenje s tem, da jim dajemo manjša hišna opravila, ki jih lahko opravijo npr. brisanje prahu, priprava mize za kosilo, pomoč pri pomivanju posode ipd. ter da poskrbimo, da vedno pospravljajo sami za sabo in ne mi za njimi,

- da poskrbimo za veliko gibanja na svežem zraku, ne zgolj zaradi zdravega načina življenja, tudi zaradi umskega razvoja, v zadnjih letih namreč nevroznanstveniki ugotavljajo, da se med intenzivnim gibanjem pospešeno razvijajo povezave med nevroni v možganih. Še najbolj naj bi bilo priporočljivo vrtenje v krogu in naj jim tega ne preprečujemo, ampak jim pustimo, da se vrtijo, dokler ne štrbunknejo na tlauser posted image .

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Prvošolčki 2015
1.2.2015 9:09:03   
MladaMamiMojca
Lepo pozdravljeni, tudi moja punca gre letos v prvi razred in se že zeloo veseli user posted image
gre pa na šolo skupaj z dvema prijateljicama iz vrtca, to pa je tudi vse, kar jih bo poznala, vendar otroci radi sklepajo nova prijateljstva in se sploh ne ukvarjam s tem

mi smo imeli eno srečanje skupaj z otroci, otroke so odpeljali v telovadnico in tam so pod vodstvom učiteljev bili na poligonih, starši pa smo eno uro poslušali krajši utrip šole, navodila za vpis, posebnosti,

Kar se tiče potrebščin, kupovala jih bom skupaj z otrokom, da ji ustrežem, saj bo konec koncev ona tista, ki jih bo uporabljala user posted image ,
pozna pa abecedo, črke, števila do 20, črke bere a ji malo nagaja povezovanje, pa se s tem še ne obremenjujem, vse ob svojem času user posted image

glede peresnice sem se odločila, da bo imela barvice, svinčnik, radirko, v eni peresnici, flomastre pa v drugi, saj jih ne potrebujejo velikokrat in bi samo zasedala prostor

gibanje : moja hodi v plesno šolo, čeprav ta ena ura na teden sploh ni veliko in če bi bilo po moje, sploh ne bi hodla, gre se mi predvsem zato, da je vključena v to in se bo priučila teh dodatnih dejavnosti,
res pa je, da ima naša šola na voljo kar nekaj interesnih dejavnosti in ker jo poznam vem, da se jih bo z veseljem udeleževala

lep pozdrav

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Prvošolčki 2015
2.2.2015 11:04:21   
ronja
Prepričujem bodočo prvošolko, da pa je vseeno fajn it v šolo. Ona ne bi šla:D. A pozna še kdo kakega otroka, ki noče it v šolo?user posted image No, saj me ne skrbi zanjo, jo pa razumem, vsak je rajši domauser posted image .
Vabila še nismo dobili, rada bi jo tudi sama prepisala na isto šolo, kamor hodi sestrica. Potrebščin še ne bomo kupovali, dokler ne vemo, kam bo hodila in kaj bo rabila.

mamica deklicam, pri nas na šoli imajo gimnastiko in grejo punce zelo rade:). MOgoče jo bo potegnila družba... Meni se te osnovne dejavnosti zdijo fajn, ker se razvije nekak celo telo, ne da drilaš en gib že kot 6letni mulček... Plavanje, gimnastika, ples, itd... so navadno fajn za punce. Igre z žogo so lahko tudi fajn, samo če ni ravno za telovadbo, je to verjetno ne bo tako potegnilo, ker zanje rabiš malo tekmovalnosti in tisti, ki je nimamo, nismo preveč zagreti, ker nam je do mora ravno, kdo ima žogo:D.

< Sporočilo je popravil ronja -- 2.2.2015 11:05:03 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Prvošolčki 2015
2.2.2015 11:21:55   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
A pozna še kdo kakega otroka, ki noče it v šolo?


Ja. Poznam še eno takšno punčko.
Sicer je že prvošolka in po začetnem odporu se je potem kar lepo vključila v šolo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Prvošolčki 2015
2.2.2015 11:25:14   
ronja
Saj moram priznat, da me kaj dosti ne skrbi zanjo - to bitje je res prilagodljivo. Samo bi si seveda želala ji to naredit kot eno lepo izkušnjo, ki bi se je veselila... Tavelika se je veselila, samo ko je zvedela, da bo šola druga, se je prestrašila, ampak smo potem to zrihtali pred šolo in je rada šla. Potem se ji seveda ni dalo it vsak dan:D. Tamala pa že zdaj vidi ta "vsak dan", pa ji to ni všeč:D. Ampak njo je veliko lažje manipulirat kot taveliko, tako da jo bo po moje potegnil ves cirkus okoli tega (nakupovanje potrebščin itd...;). Drži mi pesti;)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Prvošolčki 2015
2.2.2015 11:37:11   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
A pozna še kdo kakega otroka, ki noče it v šolo?


Poznam, naša noče it, je rekla, da ona bi še v vrtec hodila. Po prvih letih odpora do vrtca letos uživa in bi rada še naprej. Čeprav doma ves čas rešuje neke naloge, se igra "šolo", ima izmišljene učence, jim piše račune ...user posted image

< Sporočilo je popravil lily32 -- 2.2.2015 11:38:14 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Prvošolčki 2015
2.2.2015 12:07:44   
ronja
haha, no, potem bomo pa jeseni odprle temo: za tiste, katerih otroci ne marajo v šolo:D. Ja, doma se grejo tudi naši šolo:D, samo vsak dan pa noben ne bi šel:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Prvošolčki 2015
2.2.2015 14:52:34   
vetrnica
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Prepričujem bodočo prvošolko, da pa je vseeno fajn it v šolo. Ona ne bi šla:D. A pozna še kdo kakega otroka, ki noče it v šolo?user posted image No, saj me ne skrbi zanjo, jo pa razumem, vsak je rajši domauser posted image .



Moja prvošolka je lani ves čas govorila, da bi raje ostala v vrtcu, kot pa da gre v šolo. Njen komentar 31.8. zjuraj, ko se je zbudila: "Zdaj smo pa tam.", v smislu, da zdaj bo pa morala iti v šolo, ker se je september začel. Potem ji je pa v prvem tednu postala šola všeč. Ko sem jo vprašala, če bi bila rajši v vrtcu kot v šoli, je rekla, da ni variante, da je šola dosti boljša, ker se več naučijo.

< Sporočilo je popravil vetrnica -- 2.2.2015 14:53:09 >


_____________________________

"Sreča ni v glavi in ne v daljavi, niti v žepu ali pod palcem zaklad. Sreča je, če se delo dobro opravi in če imaš koga rad." (Tone Pavček)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Prvošolčki 2015
3.2.2015 18:47:03   
Žabinčica

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: Žabinčica
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
pomoč prosim ... bom pa ugibala.. 3?
 

user posted image
vidiš, da gre user posted image
se kar malo bojim, kakšna mama bom, ko bom že 3. 'ponavljala' razred ... user posted image

OOooo že tretjič, no to pa je lepo user posted image ; s kakšno razliko pa? Mislim kakšna je starostna razlika med otroci?

evo. jaz grem tudi letos tretjič v prvi razred. :)

Lepo user posted image . Dosti vas je, ki ste že tretjič v klopeh letos tukaj user posted image .

No saj, če bo vse po načrtih bomo mi tudi enkrat tri prvošolčke imeli...

Sicer pa, dokler z mlajšo (čez nekaj let prvošolko) prebolevava doma bolezen, je babica koristila popuste in letošnjemu prvošolcu nabavila torbo (znižana za okr. 60% user posted image ). Super je, sinu je tudi všeč, zraven je dobil tudi trdo peresnico, vrečo za tel. opremo/copate in denarnico. Smo zelo veseli user posted image .

Evo, takšna je (samo drug motiv, verjetno lanski):
http://www.schneiders-vienna.at/schule/produktdetail.html?L=%5C%5C%5C%5C%5C%5C%5C%271&product_id=1943

Vabilo za vpis pa še kar čakamo...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Prvošolčki 2015
3.2.2015 19:15:00   
Žabinčica
Dala link napačnega modela, imamo torej to : http://www.schneiders-vienna.at/schule/produktdetail.html?product_id=1991

(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?