|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako iz nerodne situacije
11.2.2015 16:36:23   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

V bistvu se vsakemu zgodi, da tu in tam takole v tem smislu živi. Najprej skok in potem ko pademo dol, odpiramo padalo. Vendar večina ljudi ob takih skokih malo počaka, se zamisli. Ona pa očitno še vedno ne.
Mogoče se motim, vendar imam občutek , da se je sedaj na vrat na nos odločila za splav, ker se ji to zdi najlažje, ker po njenem mnenju ne bo treba polagati računov nikomur okrog nje. Pri tem pa pozablja na partnerja in na nekaj bistvenega. Na sebe. Ko ( če ) bo splav mimo, se bo spet začelo isto kot po nepremišljenem skoku v novo zvezo in po seksu tako na free: kesanje za nazaj, različni poskusi popravljanja prenagljene odločitve, slaba vest zaradi okolice in bližnjih...Žal se da marsikaj popraviti- pri splavu pa ni popravnega izpita.
In če bo tako- jo bomo čez kakšen kratek čas spet brali tule gor.



Z tistim zgoraj napisanim se strinjam.....tu pa vseeno ni tako enostavno....ker te hitre zveze, takoj po končanju prejšnje veze, se ponavadi ne obnesejo in ne trajajo, ker nastanejo le kot "blažilec za rane"......in potem ima ženska tri otroke, ali pa celo več, vsakega s svojim partnerjem in "idilično življenje", ko išče pravega moškega in vsakemu pokloni njegovega otroka......in običajno ženske ne popravijo, tudi če ne gredo na splav, ampak skačejo iz veze vezo in do mene rodijo......in njihovi otroci so blazno srečni.....vsak novi partner pa boljši od prejšnjega, ker zreli in odgovorni moški običajno komaj čakajo, da vstopijo v vezo z žensko, ki ima nekaj otrok in vsakega z drugim partnerjem......

Samo prekinitev nosečnosti je še vedno tabu tema.......in ženska je skoraj že morilka, če se odloči zato......nepremišljeno delanje otrok in nepremišljeno rojevanje z vsakim priložnostnim partnerjem je pa že skoraj hvale vredno dejanje......Pozabljamo pa, da je prekinitev nosečnost dana ravno zato na izbiro......da ko "gre kaj narobe", da ko ženska nepremišljeno zanosi, lahko temu naredi konec........

Drugače pa možnost, da se bo spremenila je enaka če rodi ali če prekine nostečnost.......



Ja res je kar pišeš oz. tudi jaz sem podobnega mnenja. Kot sem napisala, v bistvu meni ni važno kako se bo odločila. Kljub temu, da se ponavadi ne nagibam na stran, kjer se bi odločalo za splav, me tu ne moti njena odločitev za splav, temveč, ker se je kot je opaziti zanjo odločila po istem sistemu, kot za novega partnerja in za seks brez zaščite . Prenagljeno, na horuk , brez pretiranega premišljevanja še o čem in o kom drugem kot o tem, da bo njej čim lažje. Skrbi me, da se bo po tem impulzivnem dejanju tako kesala kot po drugih dveh ( pa verjetno še po marsikaterem od prej), vendar se ta ne bo dal popraviti, pa če ga bo še tako zelo želela. Abortus je nepopravljiv, pa če je ženski potem še tako žal.
Kakor že se bo odločila, ji iskreno želim le to, da se pred odločitvijo malo bolj ustavi, razmisli in spomni tudi na ostale vpletene, kot je to počela do sedaj.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: kako iz nerodne situacije
11.2.2015 16:52:20   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Patrino, po moje splava nihče ne smatra kot nekaj lahkega oz. "najlažjo možnost". Meni se zdi za žensko najtežja, vsaj takrat, ko to naredi, vendar je včasih za celo družino boljša ali zanjo na dolgi rok boljše. Ne vem, kaj bi naredila v tem primeru, zelo odvisno od tega, koliko bi si tega otroka s partnerjem želela in kakšne bi imela sicer možnosti zanj (leta, finance itd)...
Kar se tiče popravljanja napake, je pa verjetno zelo odvisno od tega, kako gledaš na splav: če si dva plodna človeka kasneje zaželita otroka, ga navadno lahko imata (tu ne vem, koliko je možnosti glede na leta in zdravniške napovedi, vendar ne vem niti, ali si želi imeti otroka). Če imaš potem zdravega otroka, si verjetno ne očitaš, ker zamenjal ga gotovo ne bi za tistega, ki ga ni, ker ti je pač tvoj najljubši... Precej verstev verjame, da pride ista dušica nazaj k istima staršema, nekateri mislijo, da gre dušica nazaj k bogu, nekateri, da dušice ni (ali pa da je še ni tako zgodaj), itd...

ker te hitre zveze, takoj po končanju prejšnje veze, se ponavadi ne obnesejo in ne trajajo

Hehe, iz te hitre zveze so nastali 3je froceki:D. Nisva se zanje odločila takoj, jasno, po cca 8ih letih;). Res smo bili pa malo mlajši in se nisem mela glih namena poročit s prejšnjim;). Ampak glih samo obliž pa lubi vsekakor ni:D. Saj sem sama hotla ven iz prejšnje veze; če bi hotela, da me tolaži bivši, bi pa tudi ne mela problema, tak da po moje odvisno od primera do primera...

skuštrana, seveda je lahko samohranilka z dvema, vendar vprašanje, ali si to želi in navsezadnje tudi, ali ima za to možnosti (finance, mogoče kakšno zaledje, da se lahko na koga obrne, itd...) O tem delu nimamo pojma, ker o tem ni govorila, igra pa mogoče tudi vlogo pri njej, da je začela o tem razmišljat.

O najlažji možnosti govorim , ko opazujem, po katerem sistemu avtorica deluje. Do sedaj je meni osebno dala vtis, da vedno izbere pot, ki je njej najbolj všeč in za katero ne rabiš preveč "mišic". Pri zvezi na horuk je gledala le na svoje potrebe in na to, kar ni dobila od bivšega- pod kakšen stres bo pa ob tem spravila svojo hči, pa takrat ni mislila. Ko ji je zapasalo seksati, je to tudi na vrat na nos storila brez zaščite, ker je pač lažje dati možgane na of, kot pa vztrajati pri tem, da se greš odgovoren seks. Sedaj je tu nosečnost. Ob misli da bo morala o njej spregovoriti s hčerjo, s sorodniki, se pokazati za osebo s hrbtenico pred celim svetom, jo je spet zvilo. Izbrala je lažjo pot zanjo- očitno. Abortus. Lažja pot se ji zdi na prvo žogo. Mene pa ob tem skrbi, da se bo potem, ko bo stvar mimo in bo ženska malo premislila, ta odločitev izkazala za težjo kot je mislila. In ker je navajena očitno , da prenagljene odločitve lahko nekako popravlja, bo najverjetneje mislila, da lahko to tudi popravi.Žal - bodimo realni in ne flancajmo o nekih dušicah, ki se naselijo v novo dete in ne vem kaj vse- splav je dokončna odločitev. Ne da se je popraviti. Če je ženska plodna seveda lahko zanosi spet. Toda - nova nosečnost bo prinesla možnost za novo dete in ne tistega, ki ga je odpravil splav.

Nikoli nisem rekla, da je zame splav lahka odločitev. Vsaka ženska ga doživlja po svoje in za vsako žensko ima posebno težo. Nekatere tlači bolj dol kot druge.
Pri avtorici imam občutek, da misli bo s svojo odločitvijo glede splava lažje živela kot pa bi s tem, da bi morala okolici povedati za otroka in ga imeti pri 40- ih.Iskreno upam, da bo res tako, če se bo tako odločila.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: kako iz nerodne situacije
11.2.2015 16:58:05   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Hehe, iz te hitre zveze so nastali 3je froceki:D. Nisva se zanje odločila takoj, jasno, po cca 8ih letih;). Res smo bili pa malo mlajši in se nisem mela glih namena poročit s prejšnjim;). Ampak glih samo obliž pa lubi vsekakor ni:D. Saj sem sama hotla ven iz prejšnje veze; če bi hotela, da me tolaži bivši, bi pa tudi ne mela problema, tak da po moje odvisno od primera do primera...




Otroke sta imela po 8 letih veze.....po dveh mesecih pa še nisi verjetno točno vedela ali se bo vajina veza obdržala do penzije.....

Ja, odvisno je od primera do primera Ronja....ker si ti hotela iz prejšnje veze, obliža nisi v veliki meri potrebovala.......ga je verjetno bolj tvoj bivši......user posted image



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: kako iz nerodne situacije
11.2.2015 17:07:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino



Ja res je kar pišeš oz. tudi jaz sem podobnega mnenja. Kot sem napisala, v bistvu meni ni važno kako se bo odločila. Kljub temu, da se ponavadi ne nagibam na stran, kjer se bi odločalo za splav, me tu ne moti njena odločitev za splav, temveč, ker se je kot je opaziti zanjo odločila po istem sistemu, kot za novega partnerja in za seks brez zaščite . Prenagljeno, na horuk , brez pretiranega premišljevanja še o čem in o kom drugem kot o tem, da bo njej čim lažje. Skrbi me, da se bo po tem impulzivnem dejanju tako kesala kot po drugih dveh ( pa verjetno še po marsikaterem od prej), vendar se ta ne bo dal popraviti, pa če ga bo še tako zelo želela. Abortus je nepopravljiv, pa če je ženski potem še tako žal.
Kakor že se bo odločila, ji iskreno želim le to, da se pred odločitvijo malo bolj ustavi, razmisli in spomni tudi na ostale vpletene, kot je to počela do sedaj.


Tudi roditi otroka je prav tako nepopravljivo.....ga pač rodi.......pa če je ženski potem še tako žal.....na žalost......



(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 11:14:19   
ronja
Žal - bodimo realni in ne flancajmo o nekih dušicah, ki se naselijo v novo dete in ne vem kaj vse- splav je dokončna odločitev. Ne da se je popraviti. Če je ženska plodna seveda lahko zanosi spet. Toda - nova nosečnost bo prinesla možnost za novo dete in ne tistega, ki ga je odpravil splav.

Glej, če tako gledaš, potem je vseeno, ali to dete je, ali ga ni - če ne bi zanosila, ga tudi ne bi bilo in potem ne bi bilo nikomur hudo zaradi splava. Navadno ni ljudem hudo zaradi tistih celic, ki se delijo, ampak zaradi tistega tretjega. To si pa vsak drugače razlaga in nekaterim pomaga eno, drugo ali tretje. Vzet priložnost življenju je vsakič, ko vzameva kondom ali tabletko... Tako da samo zaradi nečesa potencialnega ljudje ne bi imeli takih težav.

haha, lili, imaš prav:D. Ko sva midva začela, sva OBA mislila, da je to romanca, ki bo trajala mogoče 14 dni max:D. Potem ni hotel pa nič narobe naredit, pa ga nisem mogla pustit:D.
Ja, bivši so mal bolj rabili obliž, ampak noben od njiju ni skakal v novo vezlo na vrat na nos, sta si vzela čas in razčistila in potem šla dalje:).

Tudi roditi otroka je prav tako nepopravljivo.....ga pač rodi...

S tem se strinjam. Verjamem, da ti ni žal, da imaš otroka, vendar pa ti je lahko žal, če vidiš, da tvoj otrok trpi zato...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 16:24:36   
karoly78
nikoli ampak res nikoli nisem in ne bom gledala samo na sebe, vedno dajem in se razdajam za druge predvsem najbolj za svojo hči, ki ji posvetim vsak trenutek, naredim vse za njeno srečo ji dajem vso svojo ljubezen in sem predana mama njej, ki me najbolj potrebuje. vzgajam oz. jo oba z bivšim partnerjem po istih načelih kot prej, ko smo bili še skupaj. raste v prijetno, lepo olikano prijazno damo daleč od razvajenosti. to kar se mi je zgodilo je zgodba zase, ker sem po nekaj res intimno ubijalski letih spala in še vedno spim in delim intimne trenutke z novim partnerjem s katerim sva skupaj štiri mesece. mislim, da vsaka ženska hrepeni si želi lepih trenutkov v dvoje. po dveh mesecih poznanstva ne verjamem, da se nebi nobena ženska predala in ja vedno je bila zaščita kondom apak samo en sex direkt iz zabave mi je naredil takšno zmedo. zdaj nevem ali je sreča oz. nesreča sem se včeraj zbudila vsa v krvi in na gin. pregledu ugotovljeno spontani splav. s tem se moja zmedena zgodba konča.

(odgovor članu karoly78)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 18:06:00   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino



Ja res je kar pišeš oz. tudi jaz sem podobnega mnenja. Kot sem napisala, v bistvu meni ni važno kako se bo odločila. Kljub temu, da se ponavadi ne nagibam na stran, kjer se bi odločalo za splav, me tu ne moti njena odločitev za splav, temveč, ker se je kot je opaziti zanjo odločila po istem sistemu, kot za novega partnerja in za seks brez zaščite . Prenagljeno, na horuk , brez pretiranega premišljevanja še o čem in o kom drugem kot o tem, da bo njej čim lažje. Skrbi me, da se bo po tem impulzivnem dejanju tako kesala kot po drugih dveh ( pa verjetno še po marsikaterem od prej), vendar se ta ne bo dal popraviti, pa če ga bo še tako zelo želela. Abortus je nepopravljiv, pa če je ženski potem še tako žal.
Kakor že se bo odločila, ji iskreno želim le to, da se pred odločitvijo malo bolj ustavi, razmisli in spomni tudi na ostale vpletene, kot je to počela do sedaj.


Tudi roditi otroka je prav tako nepopravljivo.....ga pač rodi.......pa če je ženski potem še tako žal.....na žalost......




Ja res je in zato pravim, da mene osebno ne briga kaj se bo odločila- za ali proti- osebno želim le poudariti, da kar koli bo storila, upam, da bo pred tem bolj premislila kot očitno pred nekaterimi dejanji v zadnjem času ( iz ene veze takoj v drugo, seks brez zaščite ...).

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 18:15:24   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Žal - bodimo realni in ne flancajmo o nekih dušicah, ki se naselijo v novo dete in ne vem kaj vse- splav je dokončna odločitev. Ne da se je popraviti. Če je ženska plodna seveda lahko zanosi spet. Toda - nova nosečnost bo prinesla možnost za novo dete in ne tistega, ki ga je odpravil splav.

Glej, če tako gledaš, potem je vseeno, ali to dete je, ali ga ni - če ne bi zanosila, ga tudi ne bi bilo in potem ne bi bilo nikomur hudo zaradi splava. Navadno ni ljudem hudo zaradi tistih celic, ki se delijo, ampak zaradi tistega tretjega. To si pa vsak drugače razlaga in nekaterim pomaga eno, drugo ali tretje. Vzet priložnost življenju je vsakič, ko vzameva kondom ali tabletko... Tako da samo zaradi nečesa potencialnega ljudje ne bi imeli takih težav.

haha, lili, imaš prav:D. Ko sva midva začela, sva OBA mislila, da je to romanca, ki bo trajala mogoče 14 dni max:D. Potem ni hotel pa nič narobe naredit, pa ga nisem mogla pustit:D.
Ja, bivši so mal bolj rabili obliž, ampak noben od njiju ni skakal v novo vezlo na vrat na nos, sta si vzela čas in razčistila in potem šla dalje:).

Tudi roditi otroka je prav tako nepopravljivo.....ga pač rodi...

S tem se strinjam. Verjamem, da ti ni žal, da imaš otroka, vendar pa ti je lahko žal, če vidiš, da tvoj otrok trpi zato...

Mimo bistva- nosečnost je tu. Če je ne želi, jo bo treba prekiniti. Če jo želi, bo z njo nadaljevala. Zaradi česa je ljudem ob splavu hudo, ve vsak zase. In osebno zame prekiniti nosečnost , ko do te pride ni isto kot seksati s kondomom in preprečiti da bi se to zgodilo. To ni tudi iz medicinskega vidika isto. Kajne?
Si že slišala, da imajo ženske po splavu velikokrat hude napade slabe vesti, obžalovanja itd? Sama sem. In hudo mi je bilo zaradi njih.
Še nikoli pa nisem slišala, da bi se kdo tolkel po glavi, ker si je nataknil kondom in s tem preprečil, da bi prišlo do nosečnosti.
Ne moreš metati vse v isti koš.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 18:24:50   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: karoly78

nikoli ampak res nikoli nisem in ne bom gledala samo na sebe, vedno dajem in se razdajam za druge predvsem najbolj za svojo hči, ki ji posvetim vsak trenutek, naredim vse za njeno srečo ji dajem vso svojo ljubezen in sem predana mama njej, ki me najbolj potrebuje. vzgajam oz. jo oba z bivšim partnerjem po istih načelih kot prej, ko smo bili še skupaj. raste v prijetno, lepo olikano prijazno damo daleč od razvajenosti. to kar se mi je zgodilo je zgodba zase, ker sem po nekaj res intimno ubijalski letih spala in še vedno spim in delim intimne trenutke z novim partnerjem s katerim sva skupaj štiri mesece. mislim, da vsaka ženska hrepeni si želi lepih trenutkov v dvoje. po dveh mesecih poznanstva ne verjamem, da se nebi nobena ženska predala in ja vedno je bila zaščita kondom apak samo en sex direkt iz zabave mi je naredil takšno zmedo. zdaj nevem ali je sreča oz. nesreča sem se včeraj zbudila vsa v krvi in na gin. pregledu ugotovljeno spontani splav. s tem se moja zmedena zgodba konča.

Žal dejanja, ki si jih opisala govorijo precej drugače.
In ne- če bi res imela v glavi tisto, kar pišeš zgoraj , se ne bi tako lahkomiselno spravila v vso to kolobocijo, ki je okrog tebe.
In ni ti sex naredil takšno zmedo- ti si jo sebi in drugim naredila.
Sori. Kot mi je znano nisi 18- letnica temveč ženska srednjih let. Otroka imaš, ki te rabi in ki ima pravico, da zanj res skrbiš tako kot se hvališ zgoraj.
Resnično ti želim, da v bodoče prenehaš odgovornost za svoja dejanja prelagati na druge in se začneš zavedati, da za tvojo lahkomiselnost v tem primeru plačuje poleg tebe tudi tvoj otrok in še kdo zraven.
S to nesrečo ali srečo ( ne vem kaj to pomeni zate, ker očitno še sama ne veš) se konča le tale zgodba o otroku.
Žal imam občutek, da je bo ob takšnem razmišljanju ( mislim, da si vsaka ženska želi lepih trenutkov, ne verjamem, da se nobena ženska ne bi predala in seksala brez zaščite...) to le začetek ene telenovele v stilu mehiških nadaljevank.

< Sporočilo je popravil patrino -- 12.2.2015 18:31:43 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu karoly78)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 21:01:05   
ronja
Karoly, mogoče je tako še najboljše - tvoje muke odločanja so ti prihranjene in nihče ne bo zato trpel. Sama čisto razumem, da po nekaj letih neodnosa človek že precej predela in si potem hitro najde drugega, ker dejansko že en čas prvega bilo ni, razen na papirju... S tem partnerjem bosta zdaj imela čas it počasi naprej in če se bosta kdaj odločila za otroka, fajn, če ne pa tudi fajn. Imaš hči in partnerja, mogoče je bila ta nosečnost en potisk, da razmisliš, koliko ti on pomeni in da vidita, kako reagirata v krizni situaciji. To ni slabo za zvezo. Zdaj bosta mogoče vse skup resneje jemala in se morda bolj povezala in vključila tudi s hčerko. Počasi se daleč pride. Vse lepo ti želim!

patrino, ne mečem v isti koš, to sem ti rekla, da če gledaš samo na potencialno življenje, brez tistega nekaj zraven, o čemer pač ne vemo dosti, potem se človek ne bi tako sekiral, ker to delamo tudi sicer - ne dovolimo življenju, da bi nastalo (v tem primeru se razvijalo naprej).
Vendar tudi meja ni tako zelo jasna, kot ti trdiš. Če vzameš PKK, je sicer res, da zdajšnje ne škodujejo plodu, če je ta že nastal, vendar so recimo prejšnje tablete pa sprožile tudi nevgnezditev, ker so sprožile menstruacijo (in imele precej stranskih učinkov). Pa po PKK punce niso imele psihičnih težav, čeprav je zarodek lahko že bil.
Sama sem brala že zgodbe, ko je bilo parom zelo žal ali pa so občutili praznino po vazektomiji, recimo. Pa tudi nikogar ne ubiješ, samo dokončno uničiš možnost;). Tako da stvari niso tako črnobele. Nekaterim je grozno hudo ob spontanem splavu, druge si oddahnejo... Ne moreš vsega v isti koš metat, se strinjam. Pravim pa, da če izključiš "dušice", se za tistih par celic nihč ene bi tako sekiral, ker dejansko ni take razlike, ali so skupaj ali narazen. Gre za tisto, čemur rečemo življenje...

< Sporočilo je popravil ronja -- 12.2.2015 21:04:34 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu karoly78)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 21:06:19   
ronja
patrino, eno dejanje, ena napaka, vsi naredimo kdaj neumnost, pa je vsi ne plačujemo tako drago... Sem prepričana, da bo punca zdaj šla po zaščito, ki sta jo tudi sicer uporabljala. Verjetno jo bo to tudi streznilo, da bo o vsem razmislila (partnerju). Kar je v redu - ve, da ne bi stisnil repa med noge, če bi se to zgodilo, to je fajn vedet, ne?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 21:36:28   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Karoly, mogoče je tako še najboljše - tvoje muke odločanja so ti prihranjene in nihče ne bo zato trpel. Sama čisto razumem, da po nekaj letih neodnosa človek že precej predela in si potem hitro najde drugega, ker dejansko že en čas prvega bilo ni, razen na papirju... S tem partnerjem bosta zdaj imela čas it počasi naprej in če se bosta kdaj odločila za otroka, fajn, če ne pa tudi fajn. Imaš hči in partnerja, mogoče je bila ta nosečnost en potisk, da razmisliš, koliko ti on pomeni in da vidita, kako reagirata v krizni situaciji. To ni slabo za zvezo. Zdaj bosta mogoče vse skup resneje jemala in se morda bolj povezala in vključila tudi s hčerko. Počasi se daleč pride. Vse lepo ti želim!

patrino, ne mečem v isti koš, to sem ti rekla, da če gledaš samo na potencialno življenje, brez tistega nekaj zraven, o čemer pač ne vemo dosti, potem se človek ne bi tako sekiral, ker to delamo tudi sicer - ne dovolimo življenju, da bi nastalo (v tem primeru se razvijalo naprej).
Vendar tudi meja ni tako zelo jasna, kot ti trdiš. Če vzameš PKK, je sicer res, da zdajšnje ne škodujejo plodu, če je ta že nastal, vendar so recimo prejšnje tablete pa sprožile tudi nevgnezditev, ker so sprožile menstruacijo (in imele precej stranskih učinkov). Pa po PKK punce niso imele psihičnih težav, čeprav je zarodek lahko že bil.
Sama sem brala že zgodbe, ko je bilo parom zelo žal ali pa so občutili praznino po vazektomiji, recimo. Pa tudi nikogar ne ubiješ, samo dokončno uničiš možnost;). Tako da stvari niso tako črnobele. Nekaterim je grozno hudo ob spontanem splavu, druge si oddahnejo... Ne moreš vsega v isti koš metat, se strinjam. Pravim pa, da če izključiš "dušice", se za tistih par celic nihč ene bi tako sekiral, ker dejansko ni take razlike, ali so skupaj ali narazen. Gre za tisto, čemur rečemo življenje...

Mečeš, mečeš. In mešaš hruška in jabolka.
Tu govorimo o zaščitenem spolnem odnosu s kondomom, kjer ne pride do zanositve in ker do nje ne pride ni tu dileme, ali narediti splav ali ne.
Pri nezaščitenem spolnem odnosu - kakršnega je imela avtorica- pride do zanositve in pri avtorici zaradi tega do dileme o splavu .

Vazektomija, tabletke...itd- vse to je zaščita ki preprečuje nosečnost in s tem tudi dileme kaj narediti, če si noseča.
Problem avtorice ni imel nič skupnega s tem kar ti pišeš. Ženska je zanosila in potem ni vedela ali naj nosečnost prekine ali ne.Črno- belo. Finito.

In tudi, če izključiš "dušice", ki jih ti omenjaš, vsako tele ve, da iz tistih celic v maternici nastane otroček, iz tistih ki ostanejo v kondomu pa ne. Tudi avtorici je to znano, pa je vseeno reskirala.In za tistimi , ki so bile nekoč v maternici marsikatera ženska joka, za tistimi, ki so ostale v kondomu pa dvomim.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 21:42:22   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

patrino, eno dejanje, ena napaka, vsi naredimo kdaj neumnost, pa je vsi ne plačujemo tako drago... Sem prepričana, da bo punca zdaj šla po zaščito, ki sta jo tudi sicer uporabljala. Verjetno jo bo to tudi streznilo, da bo o vsem razmislila (partnerju). Kar je v redu - ve, da ne bi stisnil repa med noge, če bi se to zgodilo, to je fajn vedet, ne?

Od kje ti podatek, da bo sedaj počela kaj drugače kot do sedaj? In ni šlo za eno napako, lepo te prosim. In nič je ni preveč streznilo očitno, saj še vedno išče opravičila za svoja dejanja v stilu, da bi marsikatera počela zadeve kot jih je ona , če bi živela v večletni suši in da se ji to ne zdi nič takšnega. Kljub vsemu, kar so njena dejanja povlekla za sabo.

Hvala Bogu, da bi jo to izučilo. Vendar veš kaj? To ni punca. To je zrela ženska pri 40- tih, ki ni v najstniški neresnosti naredila neumnost. Ja, vsi naredimo kdaj neumnost, samo se ponavadi iz nje kaj naučimo. Tule pa sori ni videti tako.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 21:47:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Mimo bistva- nosečnost je tu. Če je ne želi, jo bo treba prekiniti. Če jo želi, bo z njo nadaljevala. Zaradi česa je ljudem ob splavu hudo, ve vsak zase. In osebno zame prekiniti nosečnost , ko do te pride ni isto kot seksati s kondomom in preprečiti da bi se to zgodilo. To ni tudi iz medicinskega vidika isto. Kajne?
Si že slišala, da imajo ženske po splavu velikokrat hude napade slabe vesti, obžalovanja itd? Sama sem. In hudo mi je bilo zaradi njih.
Še nikoli pa nisem slišala, da bi se kdo tolkel po glavi, ker si je nataknil kondom in s tem preprečil, da bi prišlo do nosečnosti.
Ne moreš metati vse v isti koš.


Tako je....ti ne veš, ker si verjetno samo slišala.....in ta slaba vest ni pol tako "velika" kot govorite tisti, ki se s splavom še niste srečali.....in potrebno je ločiti med "napadi slabe vesti" takrat, ko je otrok zaželjen in se splav zgodi spontano ali iz drugih zdravstveno upravičenih razlogov in med t.i. napadi slabe veseti takrat, ko gre ženska načrtno na splav, ker pač iz tega ali onega razloga noče roditi......ker v tem zadnjem primeru so napadi slabe vesti in tolčenje po glavi bolj ko ne avto sugestivni.....ker ljudje govorijo, da moraš imeti napad slabe vesti, ga pač imaš, če si dovzeten za vplive iz okolja in sam sebe prepričaš, da te peče vest......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 21:54:21   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Mimo bistva- nosečnost je tu. Če je ne želi, jo bo treba prekiniti. Če jo želi, bo z njo nadaljevala. Zaradi česa je ljudem ob splavu hudo, ve vsak zase. In osebno zame prekiniti nosečnost , ko do te pride ni isto kot seksati s kondomom in preprečiti da bi se to zgodilo. To ni tudi iz medicinskega vidika isto. Kajne?
Si že slišala, da imajo ženske po splavu velikokrat hude napade slabe vesti, obžalovanja itd? Sama sem. In hudo mi je bilo zaradi njih.
Še nikoli pa nisem slišala, da bi se kdo tolkel po glavi, ker si je nataknil kondom in s tem preprečil, da bi prišlo do nosečnosti.
Ne moreš metati vse v isti koš.


Tako je....ti ne veš, ker si verjetno samo slišala.....in ta slaba vest ni pol tako "velika" kot govorite tisti, ki se s splavom še niste srečali.....in potrebno je ločiti med "napadi slabe vesti" takrat, ko je otrok zaželjen in se splav zgodi spontano ali iz drugih zdravstveno upravičenih razlogov in med t.i. napadi slabe veseti takrat, ko gre ženska načrtno na splav, ker pač iz tega ali onega razloga noče roditi......ker v tem zadnjem primeru so napadi slabe vesti in tolčenje po glavi bolj ko ne avto sugestivni.....ker ljudje govorijo, da moraš imeti napad slabe vesti, ga pač imaš, če si dovzeten za vplive iz okolja in sam sebe prepričaš, da te peče vest......


Osebno sem mnenja, da če zadevo premisliš čim bolj kolikor se pač da, pretehtaš zadeve in se potem spraviš k temu, tudi hude slabe vesti ni oz. ni tako grozno vse skupaj dati skozi. Poznam kar nekaj takih oseb, ki so šle skozi to.
Poznam pa tudi primere, ko so se v to zaletele v paniki, nepremišljeno. Tu pa je bilo po opravljenem splavu več teh neprijetnih stanj in čustev.
O tem slednjem sem govorila, ko je avtorica v eni vrstici pisala, da si s partnerjem želita otroka, v drugi pa je bila že prepričana, da je najbolje, da se odloči za splav. O prenagljenih in nepremišljenih dejanjih, s katerimi ima avtorica že kar nekaj izkušenj.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 22:03:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Osebno sem mnenja, da če zadevo premisliš čim bolj kolikor se pač da, pretehtaš zadeve in se potem spraviš k temu, tudi hude slabe vesti ni oz. ni tako grozno vse skupaj dati skozi. Poznam kar nekaj takih oseb, ki so šle skozi to.
Poznam pa tudi primere, ko so se v to zaletele v paniki, nepremišljeno. Tu pa je bilo po opravljenem splavu več teh neprijetnih stanj in čustev.
O tem slednjem sem govorila, ko je avtorica v eni vrstici pisala, da si s partnerjem želita otroka, v drugi pa je bila že prepričana, da je najbolje, da se odloči za splav. O prenagljenih in nepremišljenih dejanjih, s katerimi ima avtorica že kar nekaj izkušenj.


Precej tistih, ki se odločijo ali ne odločijo za splav v prvem momentu tako razmišlja.......in se potem po premisleku odločijo za eno ali drugo varianto.....tudi odločitev za splav ponavadi ni nepremišljena, čeprav jo ti vidiš kot nepremišljeno in zaletavo, ker si proti splavu.....vendar ne gre za nepremišljeno odločitev......res je pa, da ni v nedogled časa za premišljevanje, ker si časovno omejen.......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 22:07:03   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Osebno sem mnenja, da če zadevo premisliš čim bolj kolikor se pač da, pretehtaš zadeve in se potem spraviš k temu, tudi hude slabe vesti ni oz. ni tako grozno vse skupaj dati skozi. Poznam kar nekaj takih oseb, ki so šle skozi to.
Poznam pa tudi primere, ko so se v to zaletele v paniki, nepremišljeno. Tu pa je bilo po opravljenem splavu več teh neprijetnih stanj in čustev.
O tem slednjem sem govorila, ko je avtorica v eni vrstici pisala, da si s partnerjem želita otroka, v drugi pa je bila že prepričana, da je najbolje, da se odloči za splav. O prenagljenih in nepremišljenih dejanjih, s katerimi ima avtorica že kar nekaj izkušenj.


Precej tistih, ki se odločijo ali ne odločijo za splav v prvem momentu tako razmišlja.......in se potem po premisleku odločijo za eno ali drugo varianto.....tudi odločitev za splav ponavadi ni nepremišljena, čeprav jo ti vidiš kot nepremišljeno in zaletavo, ker si proti splavu.....vendar ne gre za nepremišljeno odločitev......res je pa, da ni v nedogled časa za premišljevanje, ker si časovno omejen.......

Zakaj obračaš moje besede, če sem ti že razložila da ni point o tem kako jaz gledam na splav. Bistvo je v tem, da je zadeva resna in potrebna premisleka in ne nagle odločitve. To je to. In zaradi napisanega avtoričinega posta, v katerem prehaja v enem stavku iz ene strani na drugo, je meni jasno, da ženska ni temu posvetila hudi veliko razmišljanja, temveč očitno le nekaj sekund.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 22:10:50   
ronja
Vazektomija, tabletke...itd- vse to je zaščita ki preprečuje nosečnost in s tem tudi dileme kaj narediti, če si noseča.

NI te dileme, imajo pa ljudje včasih vseeno psihične probleme - celo ženske, čeprav gre na v. mož...

Zakaj mislim, da bo šla po zaščito? Ker se bo bala, da bi se kaj zgodilo. Prej je pač mislila, da se ne more, ker so ji rekli zdravniki, da je malo možnosti.Ali pa bo ugotovila, da si otroka želi in ne bo šla in imela otroka, če ga bosta naredila. Win win. Ja, res ni punca, ampak velikokrat rečem "punce", pa mislim, vas/nas, zrele ženske;). In če je bil en sam nezaščiten seks, to še ne pomeni, da je čisto neodgovorna, no! Pa zanosiš lahko kljub zaščiti, se zgodi, sicer v malem %, ampak se, nobena ni 100%.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 22:15:28   
ronja
In zaradi napisanega avtoričinega posta, v katerem prehaja v enem stavku iz ene strani na drugo, je meni jasno, da ženska ni temu posvetila hudi veliko razmišljanja, temveč očitno le nekaj sekund.

Mogoče pa ravno zaradi tega, ker je veliko razmišljala, koleba. Navadno bolj kot razmišljamo, več vidimo + in - in dostikrat smo vedno bolj zmedeni. Na prvo žogo so stvari pogosto veliko bolj enostavne, ko pa upoštevaš vse, pa postane hudimano težko.
Je pa res, kot je lili napisala, da v nedogled ne more razmišljat, ker splava ne more delat po 10. tednu. Pa tudi verjetno je lažje ga naredit čim prej.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 22:29:50   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Vazektomija, tabletke...itd- vse to je zaščita ki preprečuje nosečnost in s tem tudi dileme kaj narediti, če si noseča.

NI te dileme, imajo pa ljudje včasih vseeno psihične probleme - celo ženske, čeprav gre na v. mož...

...verjamem , da imajo, pa vendar- to vseeno nima nobene veze z avtorico, ki je bila v dilemi glede splavauser posted image

Zakaj mislim, da bo šla po zaščito? Ker se bo bala, da bi se kaj zgodilo. Prej je pač mislila, da se ne more, ker so ji rekli zdravniki, da je malo možnosti.Ali pa bo ugotovila, da si otroka želi in ne bo šla in imela otroka, če ga bosta naredila. Win win. Ja, res ni punca, ampak velikokrat rečem "punce", pa mislim, vas/nas, zrele ženske;). In če je bil en sam nezaščiten seks, to še ne pomeni, da je čisto neodgovorna, no! Pa zanosiš lahko kljub zaščiti, se zgodi, sicer v malem %, ampak se, nobena ni 100%.

Ronja, ženska ni ti in ne moreš potem pričakovati, da bo naredila in razmišljala tako kot bi ti. Ona je že dokazala, kako o teh zadevah razmišlja in tudi svoj pogled na dano situacijo je pokazala. In ni ravno takšen kot tvoj. Ni ravno toliko govorila o tem, da se je zanesča, da je neplodna. Je omenila ja. Vendar je bolj poudarila to, da se ji zdi to dokaj pogost in logičen pojav, da če si toliko časa na suhem, da se daš dol brez zaščite.



< Sporočilo je popravil patrino -- 12.2.2015 22:30:11 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 22:33:49   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

In zaradi napisanega avtoričinega posta, v katerem prehaja v enem stavku iz ene strani na drugo, je meni jasno, da ženska ni temu posvetila hudi veliko razmišljanja, temveč očitno le nekaj sekund.

Mogoče pa ravno zaradi tega, ker je veliko razmišljala, koleba. Navadno bolj kot razmišljamo, več vidimo + in - in dostikrat smo vedno bolj zmedeni. Na prvo žogo so stvari pogosto veliko bolj enostavne, ko pa upoštevaš vse, pa postane hudimano težko.
Je pa res, kot je lili napisala, da v nedogled ne more razmišljat, ker splava ne more delat po 10. tednu. Pa tudi verjetno je lažje ga naredit čim prej.

ha, ha v nedogled. Daj no ga biksat. Ona je v istem postu napisala, da si otroka želi in da si ga želi tudi partner in se sekirala kako naj to pove hčeri, ter skoraj v isti sapi napisala, da se ji zdi najbolje, da gre delat splav. Ja, rezultat je dokaz teeeehtnega in dolgotrajnega razmišljanja.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 22:40:13   
patrino
In če je bil en sam nezaščiten seks, to še ne pomeni, da je čisto neodgovorna, no! Pa zanosiš lahko kljub zaščiti, se zgodi, sicer v malem %, ampak se, nobena ni 100%.

Ja res je to. Vendar tu ni težava v samo enem njenem nezaščitenem seksu. Če pogledaš njeno pisanje in spoprijemanje s posledicami in s sprejemanjem odgovornosti njenih dejanj, boš mogoče razumela, o čem govorim.

Saj mogoče imaš prav in bo ženska od sedaj naprej bolj orng in premišljena. Iz tvojih ust v božja ušesa. Samo jaz nisem večna optimistka tako kot tiuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 22:43:03   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

In če je bil en sam nezaščiten seks, to še ne pomeni, da je čisto neodgovorna, no! Pa zanosiš lahko kljub zaščiti, se zgodi, sicer v malem %, ampak se, nobena ni 100%.

Ja res je to. Vendar tu ni težava v samo enem njenem nezaščitenem seksu. Če pogledaš njeno pisanje in spoprijemanje s posledicami in s sprejemanjem odgovornosti njenih dejanj, boš mogoče razumela, o čem govorim.

Saj mogoče imaš prav in bo ženska od sedaj naprej bolj orng in premišljena. Iz tvojih ust v božja ušesa. Samo jaz nisem večna optimistka tako kot tiuser posted image



Ne vem no, ampak imeti otroka po enem nezaščitene seksu user posted image . To naj bi bilo odgovorno user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: kako iz nerodne situacije
12.2.2015 22:45:43   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

In zaradi napisanega avtoričinega posta, v katerem prehaja v enem stavku iz ene strani na drugo, je meni jasno, da ženska ni temu posvetila hudi veliko razmišljanja, temveč očitno le nekaj sekund.

Mogoče pa ravno zaradi tega, ker je veliko razmišljala, koleba. Navadno bolj kot razmišljamo, več vidimo + in - in dostikrat smo vedno bolj zmedeni. Na prvo žogo so stvari pogosto veliko bolj enostavne, ko pa upoštevaš vse, pa postane hudimano težko.
Je pa res, kot je lili napisala, da v nedogled ne more razmišljat, ker splava ne more delat po 10. tednu. Pa tudi verjetno je lažje ga naredit čim prej.

ha, ha v nedogled. Daj no ga biksat. Ona je v istem postu napisala, da si otroka želi in da si ga želi tudi partner in se sekirala kako naj to pove hčeri, ter skoraj v isti sapi napisala, da se ji zdi najbolje, da gre delat splav. Ja, rezultat je dokaz teeeehtnega in dolgotrajnega razmišljanja.


Obnašanje je razumljivo, po nekaj letih neljubezenskega življenja in razhodu, se človek spusti z vajeti. Ampak odgovoren človek to dojema točno tako - dam si duška in ne kot odgovorno dejanje, pri katerem misliš predvsem na druge in malček na svoje potrebe.

Problematično je stališče in ne dejanje, z njim itak živi avtorica, mi smo samo opazovalci.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: kako iz nerodne situacije
13.2.2015 6:25:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


ha, ha v nedogled. Daj no ga biksat. Ona je v istem postu napisala, da si otroka želi in da si ga želi tudi partner in se sekirala kako naj to pove hčeri, ter skoraj v isti sapi napisala, da se ji zdi najbolje, da gre delat splav. Ja, rezultat je dokaz teeeehtnega in dolgotrajnega razmišljanja.


Glej patrino.....pri tej odločitvi gre za glas razuma in intuicijo, ni pa zanemarljiv dejavnik tudi vpliv okolja, ki kar dirigira občutek krivde pri splavu.....in intuicija ter vpliv okolja ti pravita, da obdrži otroka, razum pa pravi, da idi na splav.....in ženske običajno ob splavu tako razmišljajo kot ti praviš "v enem stavku bi imele otroka in bi šle na splav"......

In kot sem že zgoraj zapisala, ti to težko razumeš, ker si apriori proti splavu in je zate kot rezultat teeeeeeeehtnega razmišljanja spremeljivo zgolj obdržati otroka......pa če še tako vestno trdiš, da ni point v tem, kako ti gledaš na splav....ravno v tem je point.....



(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?