|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
2.4.2015 11:54:43   
nunalie
Rawa, hvala za info, si mi polepšala dan! user posted image

(odgovor članu Rawa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
2.4.2015 12:09:48   
molekulca
No, super, nekaj se nas je pa že nabralo user posted image
ziva1, držim pestke, da bo vse ok. Koliko časa pa mora preteči od amb. histeroskopije, da greš lahko v postopek?
Jgodka80, kdaj greš po eskimčka?

(odgovor članu Rawa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
2.4.2015 12:41:09   
perla*
Punce, kako je pri Rešu glede 2. postopka? Midva sva bila v prvem pred kar nekaj meseci.
Ali je sedaj pred drugim ponovno potreben obisk prej? Ali pokličeš in začneš ob menstruaciji?

Hvala za vaše izkušnje! user posted image

(odgovor članu molekulca)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
2.4.2015 13:41:59   
ziva1
molekulca, jaz sem razumela, da takoj, imam tudi že datum za prevzem zdravil. Je pa možno da se prekine, če se ugotovijo kakšne nepravilnosti, katere se ne bi dalo takoj odpraviti in bi bila potrebna laparo oz. operacija pod splošno narkozo. Sam to je samo moje razmišljanje hahaha sam svoj doktor, zato sem tudi napisala, da upam, da bo vse v redu. Na ambulatntno histeroskopijo me je zdravnik poslal, ker je na izvidu prvega UZ-ja napisano, sum na miom ali adenomiozo. Drugače pa imam težave s povišanim FSH-jem (vrednost 12) in nizkim AMH-jem (0,60) user posted image , zato imam malo celic v postopku. Imam enega sončka že doma, HB, nisem pa še obupala za drugega. Držim in navijam za vse user posted image .

(odgovor članu perla*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
2.4.2015 14:29:45   
sancy11
Toliko da sporočim, danes (13 dan od ET) se je že pojavila user posted image , tako da bom prenehala s progesteronom.
Testa sploh ne bom delala, ker nima smisla. Dr. Reševi sem že poslala sms in grem lahko ponovno čez 3 mesece v postopek.
Glede zamrznjenčkov sem poslala mail embriologu, če slučajno je eden in še čakam na odgovor.

Perla* oba morata imeti veljavni napotnici, pa veljavno potrdilo o spolno prenosljivih bolezni (1 leto velja).
Potem jih pa samo kontaktiraš in na 1 oz. 2 dan M začneš s špikanjem... Takrat ti da tudi datum za obisk, da dobiš vse potrebno.

Molekulca, kako si ti?

(odgovor članu ziva1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
2.4.2015 15:49:46   
perla*
Sancy11 hvala za odgovor! user posted image

(odgovor članu sancy11)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
2.4.2015 21:04:09   
molekulca
molekulca je čisto potrta, ker.... se pojavlja sveža kri. Ne vem, ali naj jutri kar pokličem Reša pa ga povprašam kako pa kaj napreuser posted image

(odgovor članu perla*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
2.4.2015 21:44:27   
sancy11
Ma v istem sranju sva, ne znam lepse rect user posted image
Mi je cudno, ker prejsni postopek so se mi vlekli par dni rjavi izcedki, sedaj pa na povno user posted image . Ocitno progesteron ne zavira.

Blagor tebi ker gres ze ta mesec lahko po zamrznjencke, jaz moram cakati...

Mene je glavna zalost ze minila... nimam kaj... ni pravicno...

(odgovor članu molekulca)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
2.4.2015 21:48:19   
molekulca
Ja, očitno da ne zavira, ker je moja user posted image TOČNA!!
Sj jst sem vedla, da ne bo nič, taki filing sem mela zadnji teden, sploh ko so se začeli izcedki pa mi je vse dol padl. Jaz pa se moram še zjokat, da bom pol kul. Ne vem, če mam kašnga user posted image , ker sem pa zdaj čisto zmedena glede tega. Naj bi dobila kako pošto, a je nisem....

(odgovor članu sancy11)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
2.4.2015 21:54:53   
sancy11
Jaz sem imela tokrat pa dober filing.... pa nic ne pomaga
Sem se tudi v torek zjokala, vceraj full, danes dop se malo.... sedaj imam pa dost!!!

Jutri med 7.30 in 10.30 lahko poklices embriologa v PO na 031/605-382
in preveri za zamrznjencke. Jaz bom tudi ce ne bo prej na mail odgovoril.

(odgovor članu molekulca)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
2.4.2015 22:09:45   
molekulca
V nov postopek greš lahko čez 3 cikluse ali 3 mesece? Kako pa je, če ti ne rata brez stimulacije, z zamrznjenčkom? Se potem tudi šteje od takrat 3 mesece? Ah... tile prazniki nama res niso usojeni, ampak, vem, da tudi za naju čaka nekje en user posted image !

O super, hvala za številko! UPAM, da tudi tebe čaka en eskimčekuser posted image

(odgovor članu sancy11)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
2.4.2015 22:18:39   
sancy11
Dr. Reseva mi je napisala da lahko cez cca. 3mesece. Ne vem kaj je s tem mislila, tako da bom konec maja po 2M poklicala in se narocila na posvet za nadaljni postopek.
Ce imas user posted image gres lahko takoj v postopek. Najprej poskusijo brez stimulacije, tako so meni in se sluznica ni dovolj odebelila, tako da sem morala it naslednji mesec in so mi dali nove tablete - estrogen. Potem spremljajo kdaj imas ovulacijo (ko je sluznica dovolj velika) in imas transfer.

Bomo videli kaj bo jutri...

(odgovor članu molekulca)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
2.4.2015 22:20:16   
sancy11
Torej ce imas veliko zamrznjenckov lahko postopek ponavljas vsak mesec

(odgovor članu sancy11)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
3.4.2015 7:24:29   
jagodka80
Molekulca žal mi je, da ni uspelo ... Je bil to tvoj prvi postopek? Pri Rešu lahko greš po zamrznjenčke takoj naslednji cikel. Jaz grem po tega mojega edinega pingota ta mesec, in sicer v naravnem ciklusu. M je ravno minila, v torek imam prvi uz, jutri pa začnem delati teste, če že imam ovulacijo.
Ziva1 priporočajo, da se gre v postopek čim prej po ambulantni histeroskopiji, baje je tako večja možnost zanositve. - histeroskopijo sem imela proti koncu ene M, ob naslednji pa sem že bila v postopku. Sva pa bili takrat dve punci na histeroskopiji, obe pred 5. postopkom, nato stva obe zanosili z dvojčki. Očitno je res nekaj na tem user posted image
Nunalie, tudi jaz sem imela dvakrat med postopkom cisto na jajčniku - enkrat pri Rešu in je rekel, da mi jo bodo pač na punkciji spunktirali- ni je bilo treba, ker je sama prej počila. Drugič pa v Mb, kjer so bili bolj zaskrbljeni, tam so mi še vzeli kri (ne vem pa več, kaj so pregledovali) in šele po izvidih sem nadaljevala s postopkom.

(odgovor članu sancy11)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
3.4.2015 9:30:10   
molekulca
jagodka80nekako sem prespala in je boljše, čeprav se slabe novice kar vrstijo.... ah... user posted image . Po kolikem času pa imaš UZ? Maš tudi kako hormonsko podporo ali si čisto brez?

sicer pa drage moje Reševke! Klicala sem v PO in pravijo, da če podpišeš tam za zamrznjenčke je to to in ne dobiš na dom nobene pošte. Razen v primeru, če je transfer 3. dan, pa počakajo do 5. dne, koliko jih preživi in nato zamrznejo. Samo v tem primeru se dobi pošta.

(odgovor članu jagodka80)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
3.4.2015 13:24:34   
jagodka80
molekulca, upam, da bo čim prej - 13. dan cikla imam Uz (morala bi ga imeti že prej, a so prazniki, zato so mi dali ovulacijske teste, ki jih začnem delati jutri), bomo videli, kaj bodo rekli v torek. Sem brez terapije, ker imam ovulacije, pri Rešu sem pa vedno 2. dan M začela jemati estrofem in sem imela 8. dan Uz (ko sem šla po zamrznjenčke). Boš šla že takoj naslednji cikel po zamrznjenčke? Jih imaš več?

(odgovor članu molekulca)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
3.4.2015 14:34:39   
molekulca
jagodka80, a se estrofem jemlje vaginalno? Midva imava dva user posted image . Nimam pojma, ali sta zamrznjena skupaj al vsak posebej. Tudi jaz nimam problemov z ovulacijo, tako da me verjetno čaka kar enako kot tebeuser posted image . Če bi me zjutraj vprašala, če jih grem še ta mesec iskat, bi ti odgovorila, da še pol leta ne. Ampak sem se sprijaznila z usodo in ja, ta mesec nama BO ratalo z user posted image . O tem pa sedaj ni več debate! Jaz verjamem, da bo april tapravi za otoplitve user posted image
Ti boš že kar hmalu spet grela novo pikico... Jemlješ kake dodatke (cink, q10...)?

(odgovor članu jagodka80)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
6.4.2015 8:31:09   
Tammyv
Jaz se vam ponovno pridrizujem.Sem v postopku z zamrznjencki in jejem estrofem, aspirin 100 in medrol.Vceraj sem imela uz na 11 dan in ke bila sluznica ful tanka 6mm.Tako da imam v sredo ponovni uz in ce ne bo sluznica dovolj debela mi bo prekinil postopek.Tako da upam na najboljse in da bo transfer.

(odgovor članu molekulca)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
6.4.2015 20:33:10   
molekulca
Tammyv, pojdi si u lekarno kupit čaj krvomočnice, ker pomaga pri debelitvi sluznice. Škoda, da ne bi prišlo do transferja zaradi tega, ker se da pomagat.

(odgovor članu Tammyv)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
6.4.2015 21:09:28   
Tammyv
Molekulca krvomocnico ze pijem tako da upam, da bo v sredo ok.

(odgovor članu molekulca)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
7.4.2015 11:00:23   
molekulca
Super! Potem pa držim pesti za bo v sredo vse OK!! user posted image user posted image

(odgovor članu Tammyv)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
7.4.2015 19:41:51   
nunalie
In se še jaz malo javim. Danes zjutraj sem zaključila s špikanjem, jutri imam punkcijo. user posted image Potem pa naprej, upam, da tokrat pridem do tranferja. Bo še katera na punkciji jutri?

(odgovor članu molekulca)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
7.4.2015 21:54:30   
chocolatecake
Se opravičujem, ker vpadam v debato. Maja naj bi izvedela, kdaj se vam bom pridružila, pa sem po čudežu dočakala user posted image . Ostala mi je cela še original zapakirana 3 mesečna zaloga Profertila naročenega iz Nemčije, 1 zapakirana škatljica krvomočnice, polovica druge že odprte in ena zapakirana škatljica plahtice, vse kupljeno v Sanolaborju. Če bi slučajno katero zanimalo mi lahko piše na privat.
Vsem, ki ste že v postopkih in na njih še čakate pa pošiljam veliko veliko pozitivne energije in vam od srca želim veliko veliko sreče!

(odgovor članu nunalie)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
8.4.2015 13:37:46   
jagodka80
molekulca estrofem se jemlje oralno, je pa bilo potrebno jemati še prometrium vaginalno (tako je bilo vsaj pred tremi leti pri Rešu). Jaz sem pa imela včeraj uz, endometrij ok, folikel je bil tik pred tem, da poči in (verjetno) ponoči sem imela ovulacijo, kajti zjutraj je bil test ovulacije pozitiven. Tako da imam v ponedeljek transfer. Sem popolnoma brez zdravil, pričakujem pa, da mi bodo dali po transferju kakšen progesteron. Kakšnih posebnih dodatkov tudi ne jemljem (le folno), sem poskusila že marsikaj, noseča sem pa bila v tistem postopku, ko nisem jemala ničesar.

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: IVF / ICSI - MAREC, APRIL, MAJ + zamrznje...
8.4.2015 13:41:49   
jagodka80
Tammyv, upam, da je bil endometrij danes ok. Jaz sem ga imela včeraj (13. dan) 10 mm. Ti si pri Rešu?
nunalie, punkcija je verjetno že za tabo, upam, da je bil "pridelek" ok :)

(odgovor članu jagodka80)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Plenička
Ines_L

Kdaj ste žačele odvajati svoje malčke od pleničke?

pred 1. letom (13%)

med 12. in 18, mesecem (21%)

po 18 mesecu (66%)


Število vseh glasov: 47

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!