|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 9:55:38   
ronja
Neveva kako se kasneje v življenju otroci spopadajo z različnimi priimki.. ko jih ljudje konfrotirajo z raznimi vprašanji.

Najini imajo dva priimka, ker se midva pač nisva poročila in na vprašanja, zakaj oba priimka, odgovorijo: "Ker sem od obeh." posrečeno:). Je pa res, da imajo vsi dokaj kratka imena in sta tudi najina priimka kratka.
Jaz te razumem, da si želiš imet isti priimek kot otroci, ker je res lažje zaradi papirologije (sicer je treba nosit čez mejo rojstni list, če kdo kaj preverja - zdaj bojo verjetno bolj;), pa v bolnici ti takoj dajo podatke, če je isti priimek itd... Meni se zdi to fajn in zato sva dala oba priimka, čeprav ni to ravno optimalna varianta in je bilo tudi lubiju vseeno, če bi se pisali samo po meni. Samo potem bi pa on lahko mel probleme. Pa če recimo jaz umrem, lahko on da enostavno dajo moj priimek stran, pa ima z novo ženo skup družino z istim priimkom. In če se razideva, ni treba nič spreminjat:D.

Sama sicer (na srečo) še nisem bila v taki situaciji, ste jo pa vi krasno rešili. Je pa to super! In kar se priimkov tiče, če se vsi strinjajo, tudi ni problem. Kar imam kolegic, ki niso poročene ali po poroki niso prevzele moževega priimka in so se razšle, pa je res dostikrat tako, da imajo potem v mešanih vezah tudi po 5 priimkov - njen, njegov, od enih in od drugih otrok (ker včasih tudi mama preimenuje otroke po sebi ali pa se tako sami otroci odločijo).

Pol še me zanima.. ko otrok gre k očetu a si kdaj drug otrok zaželi it z njim? Kako v teh primerih postopate. Jaz vem da bi bivši vzel vse tri. Isto bi jaz njegove. Ampak ali je to pravilen odnos.

Če mene vprašaš, je to najboljši možen odnos. Gotovo to ni normalen odnos, ker se normalno po ločitvi vsi kregajo, ampak tu si res ne želiš bit v normali;). Če je vsem tako prav, zakaj pa ne? Če je to prav partnerju, da imata kdaj malo časa zase, pa bivšemu, ker ima rad otroke, pa otrokom, ker si želijo bit skup, ma zakaj pa ne? Meni se ne zdi nič narobe, če grejo otroci skupaj nekam, kjer jim je fino in jih imamo radi. Zdaj če je to bivši mož, prijatelj, kolonija, vrtec na kmetiji, whatever.

Dajte pogledat punce malo iz distance: to ni nek bivši, s katerim bi se grdo gledala, tu se imajo vsi še radi, pač kot prijatelji. Saj ni treba, da se vsi na smrt skregajo. A bi pustili otroka za vikend z bratcem k prijateljčkom in njegovim staršem? In bivšemu verjetno vsaj tako zaupate kot prijateljem, ne? Torej, zakaj ne bi mogel vzet še novega bratca? Ok, dokler je novorojenček in se še doji in vse, jasno, da ne gre, kasneje pa ne vidim ovir, če je to vsem ok. In dejansko lahko od tega vsi profitirajo.

To je isto kot skupno življenje v hiši s tastom in taščo. Večinoma je res pekel, lahko so pa nebesa, če se vsi dobro razumejo in si olajšajo zadeve:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Paandora)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 10:07:18   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Neveva kako se kasneje v življenju otroci spopadajo z različnimi priimki.. ko jih ljudje konfrotirajo z raznimi vprašanji.

Najini imajo dva priimka, ker se midva pač nisva poročila in na vprašanja, zakaj oba priimka, odgovorijo: "Ker sem od obeh." posrečeno:). Je pa res, da imajo vsi dokaj kratka imena in sta tudi najina priimka kratka.
Jaz te razumem, da si želiš imet isti priimek kot otroci, ker je res lažje zaradi papirologije (sicer je treba nosit čez mejo rojstni list, če kdo kaj preverja - zdaj bojo verjetno bolj;), pa v bolnici ti takoj dajo podatke, če je isti priimek itd... Meni se zdi to fajn in zato sva dala oba priimka, čeprav ni to ravno optimalna varianta in je bilo tudi lubiju vseeno, če bi se pisali samo po meni. Samo potem bi pa on lahko mel probleme. Pa če recimo jaz umrem, lahko on da enostavno dajo moj priimek stran, pa ima z novo ženo skup družino z istim priimkom. In če se razideva, ni treba nič spreminjat:D.




bolj to berem, bolj neham biti tak liberalna in razumevajoča....

sprašuje, kak se bodo otroci odzivali na vprašanja glede priimkov?? a če pa otrok ne bo imel priimka očeta, pač pa od bivšega moža, pa ljudje ne bodo spaševali???po moje še bolj....in če so tak liberalni, koji vrag jih potem briga, kak bodo hendlali priimke?
tu mi to ne gre zraven....

pa ronja, ti si dala vajina priimka, nisi dala otroku priimka od bivšega tipa, to je po moje bistvena razlika...

ugotavljam pa, da z leti postajam bolj tradicionalna in staromodna....ali pa se je svetu sfuzlalo, pa ga ne razumem več user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 10:09:11   
ronja
Glede priimka je v bistvu vseeno, četudi nekoliko nenavadno, da se bo pisal tako, kot prejšnji partner. Jaz osebno bi sicer dodala priimek biološkega očeta in izbrala samo eno osebno ime, ker itak ponavadi ljudje uporabljajo samo enega, četudi imajo dva. Se mi zdi tako bolje. Dejansko pa ne more nihče vedeti vnaprej, kaj bo temu otroku pomembno. Lahko mu bodo priimki zelo veliko pomenili, lahko pa ne kaj dosti.

Podpis.

to se zdi tudi meni super...vendar pretiravati pa vseeno ni treba

Rija, če jim dela, zakaj bi bilo slabo?

je sicer še ena opcija - da si vsi spremenite priimek v enega in istega. tudi oba očeta. to je možno, čeprav dokaj nenavadno. mogoče je to še najbolj "fer" do vseh... mislim, zakaj bi se vsi po prvem možu pisali? izberite si svoj novi skupni priimek, ki nima vezave na nobenega.

To sem tudi jaz pomislila, res je pa veliko papirologije v tem primeru (menjajo priimek res vsi, na vseh dokumentih,...)

Meni je zanimivo nekaj - vedno se pričakuje, da bo novi partner sprejel otroke, ki jih ima npr. partnerica od prej. Vsi ploskamo, kako je to lepo, če novi partner otroku "nadomesti" očeta, se z otrokom ukvarja, ga sprejme za svojega itd.

Čudno se nam pa zdi, da bi neki bivši takisto sprejel otroka svoje bivše, polbrata svojega lastnega otroka

podpis.

Samo tako tolerantni, razumevajoči, demokratični in širokogrudni ( ali kak do strele bi to poimenovala), se ponavadi ne ločujejo in razhajajo.

Patrino, ljudje se razhajajo zaradi ogromno različnih stvari, dostikrat se znajo tudi po ločitvi lepo zmenit, ker se niso razšli po tem, ko so si že šli na kozlanje, ampak dokler so bili še prijatelji. Ker se niso grozno ranili in izgubili zaupanja drug drugega, ampak ker so ugotovili, da so nekompatibilni. Poznam nekaj takih primerov. En tak je v soseski, on ima svojo novo žensko, z bivšo pa imata otroka in včasih pridejo k nam v taki, drugič v drugačni zasedbi, nikoli ne vem, katera bo prišla zraven in me čisto nič ne moti, njih pa očitno tudi ne;). Odprte karte in prijateljstvo veliko naredi:). Verjetno pomaga, če sta oba za to, da se razideta...

Bivša sodelavka pravi, da ji je fajn se pogovarjat z bivšim o njunih otrokih, ker so le njuni in čeprav ju je novi partner sprejel, ni isto, ni istega ponosa, ko nekaj naredi njena pupa v očeh očeta, ki jo pozna celo življenje ali pa v očeh novega, ki jo pozna komaj par let.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 10:12:53   
ronja
sprašuje, kak se bodo otroci odzivali na vprašanja glede priimkov?? a če pa otrok ne bo imel priimka očeta, pač pa od bivšega moža, pa ljudje ne bodo spaševali???po moje še bolj....in če so tak liberalni, koji vrag jih potem briga, kak bodo hendlali priimke?

Po moje ne ona, ne otroci ne jemljejo njenega priimka kot "od bivšega moža", ampak kot njenega. Lej, moja mami je po poroki prevzela priimek od očeta in ko sta se ločila, ga je obdržala, na zvonec si je dala pa dekliškega. To je recimo meni malo blesavo, ker ljudje ne vejo, kje zvonit, če ne poznajo cele štorije:D. Ampak recimo njen novi jo pozna kot tointo in njen priimek je del nje, ni to ostanek od mojega očeta, čeprav ga je tako dobila.

Res se sliši malo hecno, ampak v bistvu je bil namen, da imajo vsi otroci priimek po mami (in ona ima pač ta priimek po prvi poroki). PO moje je najlažje dat novemu detetu dva priimka, od mame (in s tem bivšega) in od očeta (tega, ki je otroka naredil in bo skrbel zanj vse dni, razen tistih vikendov, ko bojo šli otroci skup na obiske;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 10:17:30   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

to se zdi tudi meni super...vendar pretiravati pa vseeno ni treba

Rija, če jim dela, zakaj bi bilo slabo?



jaz nisem rekla, da je to slabo...samo očitno jih nekaj muči, če postavlja to vprašanje....če bi ji bilo res tak vseeno in bi vse tak super štimalo, bi bil priimek zadnje, s čimer bi se obremenjevala....in za mnenje spraševala neznance.

s pretiravanjem sem mislila, da ona in njen bivši več enostavno več ne živita skupaj. da se super razumeta je super in to je tudi vse. njeno novo življenje je zdaj ob boku novega partnerja in tak se naj tudi obnaša in mu izkaže spoštovanje...ja, tudi s tem, da njegov otrok ne nosi priimka bivšega....verjetno boste vse v luft skočile ko ste tak liberalne...ampak meni je to tudi ena celica odnosa med mano in mojim partnerjem.

ve bi se strinjale, da nosi vaš novi otrok priimek partnerjeve bivše, če bi se onadva takrat odločila, da ob poroki prevzameta njeni priimekuser posted image

saj ne rabite zdaj tega javno napisat user posted image user posted image zamislite se pri sebi....tak, čisto iskreno user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 10:18:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ugotavljam pa, da z leti postajam bolj tradicionalna in staromodna....ali pa se je svetu sfuzlalo, pa ga ne razumem več user posted image



Po moje si pa ostala zgolj racionalna in ne ustvariš problemov kjer jih ni treba.....ne glede na moderne starševski trende....ker vse kar je moderno ni vedno tudi pametno

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 10:29:41   
ronja
jaz nisem rekla, da je to slabo...samo očitno jih nekaj muči, če postavlja to vprašanje....če bi ji bilo res tak vseeno in bi vse tak super štimalo, bi bil priimek zadnje, s čimer bi se obremenjevala....in za mnenje spraševala neznance.

Ker ve, da je priimek od bivšega, ve, da je to malo hecno, zato sprašuje, a se bo to ljudem grozno zdelo, a bo kdo zato zezal otroke itd...

Po pravici povedano, mi je dosti vseeno, od kod je lubi dobil svoj priimek: lahko bi ga od mame, očeta ali bivše, pač tak se piše. Meni bi se zdelo najbolj luškano, če bi se novoporočeni pari odločili za en skupen priimek, ki bi si ga zbrali, res pa morata potem oba menjat vse dokumente, pa ni ravno praktično. Tudi njemu je bilo recimo vseeno, če bi imeli otroci samo moj priimek, kar je tudi predlagal (verjetno ne bi sam prišel s to idejo, če bi bil proti;). Pa se tudi baje 99% moških s tem ne bi strinjalo, njemu je bilo pa za to res ravno ko Kosovo polje. Meni se je zdelo, da bo potem pa mogoče on mel probleme na meji/v bolnici in da je ipak boljše, da majo od obeh.

Razumem čisto, da nekateri to gledajo kot na spoštovanje do partnerja, ampak zelo možno je, da njen partner tega ne gleda tako - gleda na ta priimek kot na njen priimek, ne njegov, čeprav ve, da ga je dobila od njega. Postane del nje.
Bi pa sama dala rajši oba priimka, svojega (od bivšega v tem primeru) in njegovega.

< Sporočilo je popravil ronja -- 18.1.2016 10:30:21 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 11:07:41   
malaMravljica
Saj meni se tudi zdi fajn, da se bivsi ne kregajo med sabo samo pretiravanje mi je pa tudi mimo. Glede na to, da pravi, da se je po 7 letih locila in sedaj caka z novim partnerjem otroka, sta verjetno se bolj sveze zaljubljena, in pol takoj v vse vkljucevati bivsega in nacrtovati za skupnega se ne rojenega otroka, da ga bo dajala na vikend k bivsemu in mu razlagat kako fajn je bivsi, si pred kaminom s sedanjim in se z njim meckas in mu razlagas kaj si pocela z bivsim in kaj je bivsi boljse delal kot sedanji, zelo liberalno no. Jaz nisem tako liberalna. In da bi moj moz dal mojemu otroku priimek njegove bivse, ga posiljal na vikende k bivsi in mi potem se med rjuhami razlagal kaj in kako je on s to super bivso, .. jaz ga posljem nazaj k tej ocitno super bivsi.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 11:43:39   
ronja
mi potem se med rjuhami razlagal kaj in kako je on s to super bivso

Mogoče sta se pa ravno za to razšla, kaj veš;). Najboljši prijatleji se lahko ujemajo v vsem, v seksu pa navadno ne, sicer ne bi bili samo prijatelji;). Malo heca.
Ne, resno: tega verjetno ne bo šla razlagat sedanjemu. Če mu bo pa rekla, da je boljši kot bivši, pa verjetno ne bo užaljen;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 12:03:35   
Teya D.
Sem mnenja, da tam kjer so ločitve in ostajajo otroci, je tako ali drugače bivši partner zmeraj prisoten - zaradi otrok.
Najboljša možna rešitev je ravno ta, da sta ostala prijatelja, kar je dobro zaradi otrok.
Mislim, da smo starši tisti, ki delamo prave drame okoli vsega.
Otrok bo šel ali pa ne k bivšemu, če se boste vsi trije odrasli strinjali. Kar se pa priimka tiče, je samo priimek. Seveda smo slovenci narod, ki nas takšne stvari presenetijo in se nam zdijo nesprejemljive. Danes si pobarvaš lase na zeleno, je v modi, če bi si jih dve leti poprej bi bil zrel za kakšno ustanovo.
Ko pometaš pred svojim pragom ti ne zmanjka dela, marsikateri bi imel kaj delat če bi začel pri sebi.
Čim manj se oziraš na druge, delaš po svoji vesti, bolj si srečen, kakšen nasvet pa je v življenju več kot dobrodošel. user posted image

(odgovor članu Paandora)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 15:34:50   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

to se zdi tudi meni super...vendar pretiravati pa vseeno ni treba

Rija, če jim dela, zakaj bi bilo slabo?



jaz nisem rekla, da je to slabo...samo očitno jih nekaj muči, če postavlja to vprašanje....če bi ji bilo res tak vseeno in bi vse tak super štimalo, bi bil priimek zadnje, s čimer bi se obremenjevala....in za mnenje spraševala neznance.

s pretiravanjem sem mislila, da ona in njen bivši več enostavno več ne živita skupaj. da se super razumeta je super in to je tudi vse. njeno novo življenje je zdaj ob boku novega partnerja in tak se naj tudi obnaša in mu izkaže spoštovanje...ja, tudi s tem, da njegov otrok ne nosi priimka bivšega....verjetno boste vse v luft skočile ko ste tak liberalne...ampak meni je to tudi ena celica odnosa med mano in mojim partnerjem.

ve bi se strinjale, da nosi vaš novi otrok priimek partnerjeve bivše, če bi se onadva takrat odločila, da ob poroki prevzameta njeni priimekuser posted image

saj ne rabite zdaj tega javno napisat user posted image user posted image zamislite se pri sebi....tak, čisto iskreno user posted image user posted image

Ja , tako nekako ja. In spet smo tukaj...kot nekateri gledajo na poroko kot nekaj kar lahko narediš v kurji štali, je podobno tudi s priimki. Nekaterim prevzem partnerjevega priimka oz. dodajanje njegovega k svojemu pomeni nekaj več kot zakonsko urejeno zadevo, spet drugim ne. Pa ne zato, ker smo tradicionalisti, temveč ker na to gledaš drugače. Tudi če bi se še trikrat ločila, bi želela, da imajo otroci tudi očetov priimek. Zakoni , veze razpadajo- odnos starš otrok pač ne. Tudi takrat , ko ni najboljši.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 15:38:06   
mateyka
če otrok dobi priimek od bivšega moža, bo še največ blemov fasal sedanji mož. s papirologijo, ker nimata istih priimkov IN extra v primeru, da se Bognedaj kdaj ločita - potem pa second ex res nima nobene vezave s priimkom na otroka. kar mu je zdaj kul, ga zna to takrat motit. medtem ko "prvi" otroci majo s priimkom vezavo na očeta, ga drugi nima. meni se to ne zdi ok do sedanjega moža in najmlajšega otroka, če se gremo neko konsistenco. samo ok, to sem jaz - ronji se npr. zdi ok user posted image mal heca user posted image

v vsakem primeru bo enemu "čudno" - al majo VSI enake, al majo eni enga in eden dva, al majo vsak svojga... eden bo ziher mel neki za pripomnit user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 18.1.2016 15:40:04 >

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 16:40:42   
Paandora
Hvala vsem..Ronja še je najboljše napisala in razumela situacijo. Res je. Z možem sva vedno bila najboljša prijatelja. Manjkalo nama je kemije in ljubezni. Ampak vedno sva si bila zvesta. Pa vendar sva ugotovila, da si oba želiva in zasluživa več. Tako sva se v super odnosih razšla. Po enem letu od kar sva bila narazen smo še šli skupaj na morje in vse. Mož še vedno občasno pride k nam ali mojim staršem na družinsko kosilo.. moj oče je zadnjič bik presrečen ko je rekel ni lepšega ko v enem dnevu lahko spijem kavo z bivšim in sedanjim zetom. V glavnem tak funkcioniramo.. bivši je včeraj prišel pogledat mala dva.. moj partner je šel v nočno in mi smo ostali sami. Si zvečer naredili večerjo sva dala mala dva spat in je bivši odšel domov. Vmes sva še izkoristila čas za pogovor in je bilo res super. Mojega partnerja tak odnos ne moti. Vsi med sabo se spoštujemo in imamo v glavi vse razčiščeno. Prav tako ima bivši partnerko ki res lepo poskrbi za najina malčka. In ja... bivši ni moj bivši.. je oče mojih otrok in moj zelo dober prijatelj. Je del družine.. prav tako njegova partnerka, njen otrok.. in tudi njun otrok bo del nas.. če smo zaradi tega čudni. Ok.. ampak rajši imamo skupaj kosilo kot pa se vlačimo po policiji in socialni.
Glede priimka.. ja res je. Na priimek gledam kot na svojega. Ne pomislim da je od moža. Je moj priimek in od mojih otrok. In zaenkrat je odločitev padla da bo tretji otrok imel moj priimek ki ga imam sedaj in svojega očeta. Če se z partnerjem kdaj poročiva bosta pa tudi mala dva dodala njegov priimek. Bivšega moža ne moti če bo otrok imel moj priimek prav tako ne moti mojega partnerja. In ja.. kakor koli se sliši hipijsko in nevem kak.. bivši se veseli novega člana. In je sam rekel da bo pestro ko bo imel vse 😀. Za nas kreganje, jeza, sovraštvo, kljubovanje ne pridejo v poštev. V svojem otroštvu sva v svojih primarnih družinah doživela veliko trpljenja.. in tega svojim otrokom ne privoščiva.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 17:22:53   
liliana
user posted image

(odgovor članu Paandora)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 17:45:17   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

user posted image


tudi jaz jim želim vse dobro in da ostane padorina skrinjica zaprta user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 17:53:52   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Paandora

Hvala vsem..Ronja še je najboljše napisala in razumela situacijo. Res je. Z možem sva vedno bila najboljša prijatelja. Manjkalo nama je kemije in ljubezni. Ampak vedno sva si bila zvesta. Pa vendar sva ugotovila, da si oba želiva in zasluživa več. Tako sva se v super odnosih razšla. Po enem letu od kar sva bila narazen smo še šli skupaj na morje in vse. Mož še vedno občasno pride k nam ali mojim staršem na družinsko kosilo.. moj oče je zadnjič bik presrečen ko je rekel ni lepšega ko v enem dnevu lahko spijem kavo z bivšim in sedanjim zetom. V glavnem tak funkcioniramo.. bivši je včeraj prišel pogledat mala dva.. moj partner je šel v nočno in mi smo ostali sami. Si zvečer naredili večerjo sva dala mala dva spat in je bivši odšel domov. Vmes sva še izkoristila čas za pogovor in je bilo res super. Mojega partnerja tak odnos ne moti. Vsi med sabo se spoštujemo in imamo v glavi vse razčiščeno. Prav tako ima bivši partnerko ki res lepo poskrbi za najina malčka. In ja... bivši ni moj bivši.. je oče mojih otrok in moj zelo dober prijatelj. Je del družine.. prav tako njegova partnerka, njen otrok.. in tudi njun otrok bo del nas.. če smo zaradi tega čudni. Ok.. ampak rajši imamo skupaj kosilo kot pa se vlačimo po policiji in socialni.
Glede priimka.. ja res je. Na priimek gledam kot na svojega. Ne pomislim da je od moža. Je moj priimek in od mojih otrok. In zaenkrat je odločitev padla da bo tretji otrok imel moj priimek ki ga imam sedaj in svojega očeta. Če se z partnerjem kdaj poročiva bosta pa tudi mala dva dodala njegov priimek. Bivšega moža ne moti če bo otrok imel moj priimek prav tako ne moti mojega partnerja. In ja.. kakor koli se sliši hipijsko in nevem kak.. bivši se veseli novega člana. In je sam rekel da bo pestro ko bo imel vse 😀. Za nas kreganje, jeza, sovraštvo, kljubovanje ne pridejo v poštev. V svojem otroštvu sva v svojih primarnih družinah doživela veliko trpljenja.. in tega svojim otrokom ne privoščiva.

In živeli so srečno do konca svojih dni ...

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Paandora)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 21:31:45   
madjanca
Isto sem napisala jaz.. enostavno ni kemije in nekateri to razumejo in ostanejo prijatelji..
In res vas obcudujem.! Bravo za take ljudi.. to je nekaj najlepsega, kar lahko storite zase in za otroke..

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
18.1.2016 22:43:48   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Paandora

Če se z partnerjem kdaj poročiva bosta pa tudi mala dva dodala njegov priimek.


Naredite to takoj. Če je toliko ljubezni, bo prostora še za en priimek user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Paandora)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 9:15:38   
petea
Komaj čakam na pRRbleme, ki se bodo pojavljali na forumu čez nekaj let, ko se bo parčkalo vedno več ljudi z dvojnimi priimki ter bodo izbirali, katera (največ) 2 izmed vsaj 4 priimkov naj izberejo zase in za svoje potomce.


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 10:07:47   
liliana
Ne samo na forumu..... šli bodo na sodišče za človekove pravice.....ne more te vendar država omejevati, če želiš obdržati svoja dva priimka, dodati še dva partnerjeva priimka in obdržati dve imeni.....user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 19.1.2016 10:09:14 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 10:48:28   
malaMravljica
no, no, no, ... se nismo ravnokar naucile kako enostavna je izbira priimka user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 12:18:19   
mateyka
meni bolj padejo v oči tele zadeve:

Glede priimka.. ja res je. Na priimek gledam kot na svojega. Ne pomislim da je od moža.

čuden slip of the thounge, če si ločen in imaš novega partnerja, s katerim pričakuješ otroka....

in
moj oče je zadnjič bik presrečen ko je rekel ni lepšega ko v enem dnevu lahko spijem kavo z bivšim in sedanjim zetom. V glavnem tak funkcioniramo..

kako lepo se zdaj razumejo z dedijem, ko sta s prvim možem
V svojem otroštvu sva v svojih primarnih družinah doživela veliko trpljenja..


mogoče preveč analiziram. user posted image je pa res, da se mi zaradi zgornjih stavkov odnos ne zdi tako "speglan" kot se želi predstavit. če je bilo tako veliko trpljenja v primarnih družinah v otroštvu, se ponavadi rabi kaka terapija, da se rešiš vzorca. ponavadi, ne rečem vedno... ni pa tko tko izi, da se kar odločiš, da ne bo tko pri tvojih otrocih in pol kr postane pravljica.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 19.1.2016 12:21:33 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 12:35:48   
ronja
Res je, da nam različno pomenijo te reči. Meni je tu važna praktičnost in dokler so otroci mali, se mi zdi fajn, da imamo isti priimek - če nimava oba enakega, je torej samo ena možnost. Ne bi bila pa nič užaljena, če se bi kasneje odločili dat moj priimek stran.

meni se to ne zdi ok do sedanjega moža in najmlajšega otroka, če se gremo neko konsistenco. samo ok, to sem jaz - ronji se npr. zdi ok

ronji se zdi ok vse, kjer so vsi res srečni:). In še vedno upa, da je to mogoče;). Sama bi pa dala verjetno oba priimka svojega (torej od bivšega moža) in očetovega (od sedanjega partnerja).

Komaj čakam na pRRbleme, ki se bodo pojavljali na forumu čez nekaj let, ko se bo parčkalo vedno več ljudi z dvojnimi priimki ter bodo izbirali, katera (največ) 2 izmed vsaj 4 priimkov naj izberejo zase in za svoje potomce.

user posted image Staršem nam bo tako vseeno, oni bojo pa vzeli tistega, ki jim najlepše zveni ali je bolj praktičen:).

mogoče preveč analiziram. user posted image je pa res, da se mi zaradi zgornjih stavkov odnos ne zdi tako "speglan" kot se želi predstavit.

Moram priznat, da imam na trenutke tudi sama malo tak občutek. Če je res vse super, je krasno, če pa ni, pa je boljše videt problem v naprej, ker se lahko nanj pripraviš. Res pa je, da če ves čas vidiš same probleme, pa zamudiš življenje in si ga zakompliciraš. Kakšno je idealno razmerje, pa vsak sproti ugotavlja:D.

Mislim, da ti punce hočejo rečt samo, da bodi pozorna, če se slučajno kak od teh tvojih moških ne počuti malo stisnjenega v kot.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 14:29:01   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Komaj čakam na pRRbleme, ki se bodo pojavljali na forumu čez nekaj let, ko se bo parčkalo vedno več ljudi z dvojnimi priimki ter bodo izbirali, katera (največ) 2 izmed vsaj 4 priimkov naj izberejo zase in za svoje potomce.

user posted image Staršem nam bo tako vseeno, oni bojo pa vzeli tistega, ki jim najlepše zveni ali je bolj praktičen:).


Nisem tako prepričana, da bo povsod izbor potekal gladko in v dobrih medgeneracijskih odnosih. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Tretji otrok z drugim partnerjem..
19.1.2016 14:30:56   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne samo na forumu..... šli bodo na sodišče za človekove pravice.....ne more te vendar država omejevati, če želiš obdržati svoja dva priimka, dodati še dva partnerjeva priimka in obdržati dve imeni.....user posted image


Aha, tako bo to šlo ...
user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?