|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 15:17:39   
Storžek3
V šestem tednu se je začelo, ampak na začetku je ful nihalo, kak dan mi sploh ni bilo slabo, kakšen dan bolj, večinoma samo popoldan. Zdej mi je pa cel dan ful. Edino zjutraj mi eno uro ni user posted image

Sem želela zadržat novico do nuhalne pa bom par dni sama s tamalima in bom rabila pomoč. Ob tej slabosti ne bom zmogla sama.

(odgovor članu mami_nektarina)
Neposredna povezava do sporočila: 426
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 15:20:27   
mateiicicaa
Ashatan ne morem vrjet da se to dejansko tolikokrat dogaja user posted image

(odgovor članu Storžek3)
Neposredna povezava do sporočila: 427
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 15:56:06   
lola85 RR
Meni je tudi ful slabo... Ta teden se je še pojačalo.
Ravno grickam slanike, mi je potem malenkost boljše. Je pa vožnja domov peklenska, crkujem v avtu, tolk mi slabo delauser posted image

(odgovor članu mateiicicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 428
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 16:01:07   
pikapoka22
evo da se javim..prihajam iz prvega pregleda danes :D srcka sem vidlauser posted image ,sicer na hitro ampak je rekla da je uredu vendar plod ni velik za mojih 8tednou(tako kot naj bi bila moja N) vendar je za 6tednov..(sem pa imela pred 6tedni priblizno ugnezditveno krvavitev :D )tako da je mislm da vse ok :D user posted image narocena sem pa zdaj cez 8tednov :D PDP imam 3.4. oz verjetno bomo prestavljali..odvisno od razvijanja ploda :D mi je pa danes grozno slabo.dobro da sem 2dni doma in lahko pocivam pa hodim do wcja bruhat... je pa G tudi meni dala teblete dabroston.moram tudi jaz jemati na 8ur enega..zaradi predhodnega splava ki sem ga imela..

< Sporočilo je popravil pikapoka22 -- 24.8.2016 16:04:17 >

(odgovor članu lola85 RR)
Neposredna povezava do sporočila: 429
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 16:24:49   
narcisa 1
Evo js zacela pit magnezij. :) upam, da bo boljse, oz. Je ze. :) Danes se pocutim enkratno in me zj ze to skrbi
Grozna sem. :)
Ooo Mateiicica, sploh si nocem predstavlat kak je to moralo bit grozno. :( :( Sm se mi zdi, da je par ginekologu tudi v nasi regiji prav hladnih. Upam, da bo s tvojo pikico vse ok. Drzim pesti. :)

(odgovor članu pikapoka22)
Neposredna povezava do sporočila: 430
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 17:24:01   
narcisa 1
Punce a je katera razmisljala, da bi sla na tridimenzionalno/stiridimenzionalno zgodnjo morfologijo ploda in nuhalno? Midva se se odlocama, a zmoti naju 1% tveganja za splav.

(odgovor članu narcisa 1)
Neposredna povezava do sporočila: 431
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 17:45:56   
lola85 RR
Jaz bom šla na 3D/4D potem nekje v 22.tednu. Tako kot sem šla že, ko sem bila s sinom noseča.
Kaj pa ta zgodnja morfologija pomeni in zakaj riziko splava pa nimam pojma.

(odgovor članu narcisa 1)
Neposredna povezava do sporočila: 432
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 17:47:03   
banana88
Mateiiciica prosim ne zanasaj se na mnenje dr.Likarja. eden najvecjih salabajzerjev v Slo. Grozen odnos, sploh do mamic z otroci s posebnimi potrebami, in bog ve koliko noseck je ze poslal na splav za brez veze..

(odgovor članu mami_nektarina)
Neposredna povezava do sporočila: 433
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 18:21:36   
mava1975
Narcisa1, mislim,da si ti kaj narobe razumela...pri nuhalni svetlini, vsaj tiste, ki smo jo delale v ZD Dravlje, se vedno opravi tudi zgodnja morfologija ploda, torej pogleda se ali so vsi organi tam, tisti, ki bi morali biti vidni v tistem času in vse to piše tudi na izvidu nuhalne. Hkrati naredijo tudi 3D UZ kjer se določene stvari tam bolje vidijo. Preiskava ne ogroža otročka ali nosečnice. TIsti 1 % pa velja, če greš delat amniocintezo ali preiskavo BHR, tam gre pa za invazivno preiskavo in je možnost, da pride do splava.
Zdaj obstaja tudi neinvazivni test, to je NIPT, to je ko iz mamine krvi izločijo otrokovo kri in jo analizirajo. Žal je preiskava samoplačniška. Jaz sem jo opravila, saj je bil tisti 1% preveliki riziko zame. Če katero kaj zanima ji lahko povem...čuvajte vaše bibice




















(odgovor članu banana88)
Neposredna povezava do sporočila: 434
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 18:24:10   
Anonimen
Mtelucica, mogoce ti moje mnenje ne bi vsec samo jaz sem bila vceraj na uz., moja gv je bila 3mm, to je nekje dobre 4t nosecnosti oz 5. prej se nosecnost ne vidi u maternici.. torej si bila 3t nazaj v 5 tednu in zdaj gv nikakor ne mora ustrezat 6t, ampak nekako 8.. pa tudi po 3 tednih ko je vidna gv se mora vsekakor videti plod in utripi.. preberite malo pušenjaka. sicer pa vseeno zelim srecen izzid, tudi jaz sem se v dvomih in nestrpno cakam naslednji teden pregled. Posiljam pozitivne misliuser posted image

(odgovor članu banana88)
  Neposredna povezava do sporočila: 435
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 18:27:25   
Pitaja
Pozdravcek vsem :)

Tudi jaz imam v petek pregled v 8 tednu... ceprav mislim da sem v 6. Zadnja M je bila 1.7, samo akcija pa je bila v tednu po 15.7... tka ga v najboljsem primeru sem v 6. Predvidevam da bo tudi otrocek za ca. 6 tednu velik... al kaj narobe razumem... ?

Drugace mi ke skos po malo slabo, bruham sicer ne, razen ko si zobe umivam. Napihnjena sem fulll, hlace ze tezko zapnem, samo kile so pa se vedno na -1.


(odgovor članu banana88)
Neposredna povezava do sporočila: 436
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 18:30:29   
Pitaja
Eno vprasanje- kaj je kratica gv?

(odgovor članu Pitaja)
Neposredna povezava do sporočila: 437
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 18:36:24   
Ashatan

IZVIRNO SPOROČILO: narcisa 1

Punce a je katera razmisljala, da bi sla na tridimenzionalno/stiridimenzionalno zgodnjo morfologijo ploda in nuhalno? Midva se se odlocama, a zmoti naju 1% tveganja za splav.


Nekaj si res pomašala, a nič hudega.....3D ali 4D je samo ultrazvok, kjer vidiš otroka tridimenzionalno namesto 2D. In ga večina dr. dela na NS, ker tako bolje vidijo nekatere detajle. Je pa ob NS vedno še morfologija, kar je samo naatančnejši UZ posameznih organov in ni nobenega tveganja. Ta je pri AC in horionskih resicah.

(odgovor članu narcisa 1)
Neposredna povezava do sporočila: 438
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 18:51:27   
Anonimen
Se opravicujem, mateicica, spregledala sem podatek da je plodek zrasteluser posted image .. pisem samo kar preberem na forumih, ker se
mi ze drugo nosecnost dogaja enako. Tvoja G ze najbolj ve, ce ti je dala datum cez 3t, potem ze mora biti okuser posted image , drzim pestiuser posted image

(odgovor članu Ashatan)
  Neposredna povezava do sporočila: 439
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 19:38:52   
narcisa 1
Joj ja pomesala sem, sem sla se enkrat brat . :) ups...sem bila ze cisto v skrbeh...ja sem pa vidla pri biopsiji horionskih resic, tako kot je ze ena razlozila. :) ups...zame je se vse to cisto novo. Ups. :) user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 440
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 19:40:01   
mava1975
Nič hudega, sam da si zdaj pomirjena in ne boš živčna glede nuhalne, kjer opravijo tudi 3d...user posted image

(odgovor članu narcisa 1)
Neposredna povezava do sporočila: 441
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 21:39:23   
bubbli
IZVIRNO SPOROČILO: mava1975

Narcisa1, mislim,da si ti kaj narobe razumela...pri nuhalni svetlini, vsaj tiste, ki smo jo delale v ZD Dravlje, se vedno opravi tudi zgodnja morfologija ploda, torej pogleda se ali so vsi organi tam, tisti, ki bi morali biti vidni v tistem času in vse to piše tudi na izvidu nuhalne. Hkrati naredijo tudi 3D UZ kjer se določene stvari tam bolje vidijo. Preiskava ne ogroža otročka ali nosečnice. TIsti 1 % pa velja, če greš delat amniocintezo ali preiskavo BHR, tam gre pa za invazivno preiskavo in je možnost, da pride do splava.
Zdaj obstaja tudi neinvazivni test, to je NIPT, to je ko iz mamine krvi izločijo otrokovo kri in jo analizirajo. Žal je preiskava samoplačniška. Jaz sem jo opravila, saj je bil tisti 1% preveliki riziko zame. Če katero kaj zanima ji lahko povem...čuvajte vaše bibice



Midva bova sla delat NIPT. A si delala osnovnega ali razsirjenega, ki je malenkost drazji?


< Sporočilo je popravil bubbli -- 24.8.2016 21:42:37 >

(odgovor članu mava1975)
Neposredna povezava do sporočila: 442
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 21:42:50   
mava1975
Delala sem tistega, ki je najbolj obsežen v Medgenu.

(odgovor članu bubbli)
Neposredna povezava do sporočila: 443
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 21:48:00   
bubbli

IZVIRNO SPOROČILO: mava1975

Delala sem tistega, ki je najbolj obsežen v Medgenu.


V dravljah pa majo samo 2 na voljo in je ta drugi, ki je drazji, vseeno občutno cenejsi od najdrazjega v Medgenu. Tako da sem malo zmedena. No, saj sva narocena na posvet, bom tam vse zvedla :-)

(odgovor članu mava1975)
Neposredna povezava do sporočila: 444
   RE: Aprilčki 2017
24.8.2016 21:51:45   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: mava1975

Narcisa1, mislim,da si ti kaj narobe razumela...pri nuhalni svetlini, vsaj tiste, ki smo jo delale v ZD Dravlje, se vedno opravi tudi zgodnja morfologija ploda, torej pogleda se ali so vsi organi tam, tisti, ki bi morali biti vidni v tistem času in vse to piše tudi na izvidu nuhalne. Hkrati naredijo tudi 3D UZ kjer se določene stvari tam bolje vidijo. Preiskava ne ogroža otročka ali nosečnice. TIsti 1 % pa velja, če greš delat amniocintezo ali preiskavo BHR, tam gre pa za invazivno preiskavo in je možnost, da pride do splava.
Zdaj obstaja tudi neinvazivni test, to je NIPT, to je ko iz mamine krvi izločijo otrokovo kri in jo analizirajo. Žal je preiskava samoplačniška. Jaz sem jo opravila, saj je bil tisti 1% preveliki riziko zame. Če katero kaj zanima ji lahko povem...čuvajte vaše bibice





Kakšne si pa imela rezultate NS, če ni skrivnost?

(odgovor članu mava1975)
Neposredna povezava do sporočila: 445
   RE: Aprilčki 2017
25.8.2016 7:47:34   
mava1975
Jaz sem šla v Medgen ker sem imela tudi genetsko svetovanje. Moja nuhalna je bila 2.2, stara sem pa 40 let. Kjer je statistika za ta leta 1:66 za downa, moj rezultat je to izboljšal na 1:200. Kar je 3 x bolje vendar še vedno padeš v rizično in ti svetujejo amnio. Glede na to, da sem težko zanosila, minimalna zaloga jajčec, sem se prvo odločila za Nipt, ket mi je bila amnio preveliko tveganje. Nipt je pokazal, da naj bi bilo vse ok. Mi pa pripada še morfologija v Lj porodnišnici in jo imam jutri pri Pušenjaku.

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 446
   RE: Aprilčki 2017
25.8.2016 8:18:08   
Storžek3
Jutro punce! Sem bila na pregledu in je vse ok user posted image Sem pa baje že v 10. tednu, tko da pdp mi je zdej izračunal 29. 3., bomo videli kaj bojo na nuhalni rekli. Danes se naročim k Pušenjaku. Komaj čakam, upam da dobim čimprej datum.

(odgovor članu mava1975)
Neposredna povezava do sporočila: 447
   RE: Aprilčki 2017
25.8.2016 10:08:22   
Pelispedia
Storzek3, super novicka. Kdaj pa moras dati vodo in kri?
V katerem tednu pa si mislila, da si?

(odgovor članu Storžek3)
Neposredna povezava do sporočila: 448
   RE: Aprilčki 2017
25.8.2016 10:19:32   
Storžek3
Kri sem že danes po pregledu dala, vodo pa dam na naslednjem pregledu čez 4 tedne.

Mislila sem da sem v devetem tednu, vbistvu skor en teden manj glede na prejšnji pregled. Nuhalno imam že čez 2 tedna, upam da ne bo prehitro in da je ta zadnja meritev bila bolj točna, ker potem je Pušenjak tri tedne odsoten in mi je dala zadnji dan ko je še tu.

(odgovor članu Pelispedia)
Neposredna povezava do sporočila: 449
   RE: Aprilčki 2017
25.8.2016 10:52:39   
Rožicaaaa
Joooj, sm misnla da mi v tej nosecnosti ne bo slabo. Danes sem pa ful slaba, ne manka dosti da grem wc skoljko obiskat :(
A se da kako olajsat?
Pa se sama sem doma z 11 mesecnico, mozek dela.

(odgovor članu Storžek3)
Neposredna povezava do sporočila: 450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?