|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: FEBRUARKE 2020
19.6.2019 12:46:43   
Ubee
Se spet oglasam! Je bilo noro s selitvijo pa se veliko drugimi stvarmi, dobro da grem za vikend na zasluzen dopust :) Najprej cestitke vsem novim bodocim mamicam :) Danes sem bila na prvem pregledu, mi je UZ naredil kar cez trebuh in sem videla svoj fizolcek pa slisala srcek bit, noro! Sem se malo bolj zavedala kaj dejansko se mi dogaja :) nuhalno imam pa ze 22.7 pa PDP mi je dolocil na 6.2.2020 :) Kako pa ste vi kaj?

(odgovor članu Michonne RR)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: FEBRUARKE 2020
19.6.2019 14:48:45   
DaKaNi
Ubee cestitam za dobre novicke! V katerem tednu pa si? 

Zelo hitro imaa nuhalno,super 😊 sem vesela zate! 

(odgovor članu Ubee)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: FEBRUARKE 2020
19.6.2019 16:00:09   
Ribica333
Prvi pregled za mano, vse stima, datum 5.2. :)


(odgovor članu DaKaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: FEBRUARKE 2020
19.6.2019 16:05:55   
DaKaNi
Cestitkeee 😊 kdaj pa imate datum za nuhalno? 😊


(odgovor članu Ribica333)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: FEBRUARKE 2020
19.6.2019 18:24:36   
Ubee
Cestitke ribica! :) jaz sem pa po velikosti ploda/fizolcka v 7 tednu in enem dnevu 😊 ja mi je dal nuhalno kar 12. Teden, je reku da bo ravno prav, je pa tako da moj ginekolog dela NS in me je kar sestra prijavila takoj :) 

(odgovor članu DaKaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: FEBRUARKE 2020
19.6.2019 18:34:26   
Ribica333
Ubee bravo! :) jaz imam 18.julija. so me probabli prepricati za nifty ampak se mi ne zdi potrebno. Amniocenteza se mi pa slisi tako grozno.


(odgovor članu Ubee)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: FEBRUARKE 2020
19.6.2019 20:47:57   
DaKaNi
Se mi zdi da kar hitro narocajo na nuhalno. 🥰. Se malo pa vam bom se jaz porocala. Jej 🙂


(odgovor članu Ribica333)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: FEBRUARKE 2020
19.6.2019 21:12:17   
Melanie1
Dober večer, moje deklice user posted image

Same dobre novičke. user posted image Čestitke za uspešne preglede user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica333

Ubee bravo! :) jaz imam 18.julija. so me probabli prepricati za nifty ampak se mi ne zdi potrebno. Amniocenteza se mi pa slisi tako grozno.




Zakaj pa Nifty? Zaradi starosti? Sama sem razmišljala, da bi mogoče tokrat naredila Nifty test. Predvsem, da me ne bi psihirali user posted image na račun let (40). Amniocenteza pa tudi pri meni ne pride v poštev. No way!!!

Jaz sem v redu, čeprav mi življenje grenijo rjavi izcedki, včasih tudi blago rdeči. Isto sem doživela v prvi nosečnosti. Se je vse srečno končalo. Sem pa pred leti doživela na enak način spontani splav. Razmišljam da bi se zaradi tega vseeno prej pokazala pri svoji ginekologinji. Ampak trenutno je še prezgodaj. Jutri bom dopolnila 5T. Torej moram počakati še vsaj 1 teden, da jo zaprosim za urgentni ultrazvok. Bolečin drugače nimam. Počutje odlično. Občutka tudi nimam slabega. Grem pozitivno naprej. user posted image

Ostanite dobro user posted image

(odgovor članu DaKaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: FEBRUARKE 2020
19.6.2019 22:28:40   
Ribica333
Nic niso razlagali da zaradi let (za nifty), ceprav bi bilo mozno. Sem imela bolj obcutek da zato, ker ga izvajajo in so hoteli prodati storitev. Ceprav vem, da ga veliko ginekologov priporoca.


Jaz ne bom o teh testih razmisljala, sla bom na nuhalno in dvojni hormonski test. To je to.

(odgovor članu Melanie1)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: FEBRUARKE 2020
20.6.2019 14:44:47   
Melanie1
Nuhalna svetlina + dvojni hormonski test je tudi odlična izbira, ampak se mi ne da hoditi v Ljubljano. Zato bom naverjetneje naredila kar Nifty test, pa še to pri moji ginekologinji. Sem gledala cene. Sedaj so dokaj znosne. Osnovna varianta 350 EUR. Včasih je bilo okrog 1000 EUR. Skratka odločno preveč. user posted image

Sem se pa prejle spomnila na našo AllStar. Če nisem kaj zamešala, ima danes UZ. Si v mojih mislih in močno stiskam peste, da je vse v redu. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ribica333)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: FEBRUARKE 2020
20.6.2019 15:23:20   
Ribica333
Zakaj v Ljubljano? Saj nuhalno izvajajo po moje povsod. Ok 9citno odvisno iz kje si :) Sem imela obcutek da je bolj pogosto v ginekoloskih bolnisnicah kot nifty. Ok res pa da sklepam po svoji regiji. Jaz npr bi mogla na nifty v ljubljano, nuhalno imam pa blizu.


Drzimo pesti za Allstar!

(odgovor članu Melanie1)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: FEBRUARKE 2020
20.6.2019 15:43:14   
DaKaNi
All star kako je slo? 💕 Punce meni je pa danes prvic tako slabo postalo da joj.. padec energije totalno. Zgleda se bo pocas zacelo! 
Kako si racunate ve tedne? Ok od prvega dne zadnje m. Ce si kaz tako racunam sem zdaj v sedmem tednu. Ampak to verjetno drzi samo za tiste ki imajo ciklus na 28 dni? Moj ciklus je pa nekje na 35-40 dni. 

(odgovor članu Ribica333)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: FEBRUARKE 2020
20.6.2019 16:29:10   
chapita
Pozdravljne:)


tudi meni se je v nedeljo pokazal +. Je pa to moja druga nosečnost. Na pregled nism še naročena, ker je ginekologinja odsotna. Sem pa v taki situaciji da moj prvorojenec preboleva vodene koze :/ sama sem jih na srečo že prebolela. PDP nej bi mela okrog 20.2.
LP

(odgovor članu DaKaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: FEBRUARKE 2020
20.6.2019 17:20:51   
Melanie1

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica333

Zakaj v Ljubljano? Saj nuhalno izvajajo po moje povsod. Ok 9citno odvisno iz kje si :) Sem imela obcutek da je bolj pogosto v ginekoloskih bolnisnicah kot nifty. Ok res pa da sklepam po svoji regiji. Jaz npr bi mogla na nifty v ljubljano, nuhalno imam pa blizu.




Ma ne vem, nazadnje sem nuhalno in dvojni hormonski test delala v Ljubljani. Je pa bilo na napotnico. Mogoče zaradi tega? Sem pozabila. user posted image Takrat sem bila stara 36 let. Ne vem, če mi sploh več pripada, pač na napotnico. Zagotovo pa vem, da mi bodo hoteli uvaliti amniocentezo. Me ne zanima... Nuhalno pa lahko delam pri svoji ginekologinji, seveda. Pa pozanimala sem se, da tudi Nifty. user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: chapita

Pozdravljne:)


tudi meni se je v nedeljo pokazal +. Je pa to moja druga nosečnost. Na pregled nism še naročena, ker je ginekologinja odsotna. Sem pa v taki situaciji da moj prvorojenec preboleva vodene koze :/ sama sem jih na srečo že prebolela. PDP nej bi mela okrog 20.2.
LP

Dobrodošla user posted image Midve pa imava na isti dan PDP user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ribica333)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: FEBRUARKE 2020
20.6.2019 17:24:48   
chapita
Hvalaa:)


Kdaj si pa mela zadnjo M? Meni vsak izračun mal drugače izračuna :) Se pravi sedaj naj bi bili v 5 tednu ne ? :) Je moja druga nosečnost ma se mi zdi kot da bi bila prvič noseča:)

(odgovor članu Melanie1)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: FEBRUARKE 2020
20.6.2019 17:30:57   
Val95
Pozdravljene!
Mene zanima kako je s folno kislino. Ali jo katera že jemlje? Zanima me tudi, če ste jo začele jemati po prvem obisku ginekologa ali že prej?
Hvala za odgovore 🤗

(odgovor članu chapita)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: FEBRUARKE 2020
20.6.2019 17:49:06   
chapita

Jst sm pila Tifol že pred zanositvijo. Sem ter ter tja tudi kakšno tabletko spustila. Sedaj pa pijem Elevit. Sm jih pila tudi v prvi nosečnosti.

IZVIRNO SPOROČILO: Val95

Pozdravljene!
Mene zanima kako je s folno kislino. Ali jo katera že jemlje? Zanima me tudi, če ste jo začele jemati po prvem obisku ginekologa ali že prej?
Hvala za odgovore 🤗



(odgovor članu Val95)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: FEBRUARKE 2020
20.6.2019 18:01:25   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: Val95

Pozdravljene!
Mene zanima kako je s folno kislino. Ali jo katera že jemlje? Zanima me tudi, če ste jo začele jemati po prvem obisku ginekologa ali že prej?
Hvala za odgovore 🤗



Folno je treba jest že predno zanosiš. Če si noseča in je ne ješ pojdi hitro ponjo. Nikakor pa ne čakat na prvi pregled. Takrat je že malo pozno. 


(odgovor članu Val95)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: FEBRUARKE 2020
20.6.2019 18:19:58   
Melanie1
chapita - moja zadnja M je bila 16. maja in mi koledarček izračuna datum poroda 20. februar. In, ja, noseči sva polnih 5 tednov user posted image Poglej moj tikerček... user posted image

Val95 - kot so ti že punce odgovorile, folno kislino je treba začeti uživati čimprej. Jaz jemljem Elevit. Sem ga uporabljala v vseh nosečnostih. [sm=b/]

< Sporočilo je popravil Melanie1 -- 20.6.2019 18:34:10 >

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: FEBRUARKE 2020
20.6.2019 19:13:07   
Ribica333
Folno kislino naj bi se začelo jesti 3 mesece pred zanositvijo da bi bila uporaba optimalna. Ker pa nisem šlogarca sem jo začela takoj ko je bil test pozitiven. 😊  In sicer kot vitamine Elevit.

Glede tednov pa jaz uporabljam aplikacijo na mobitelu.

Melanie1:
Pri nas v porodnišnici, kjer imam ginekologa, je nuhalna plačljiva in na napotnico. Tudi jaz sem imela napotnico ker sem bila 36, zdaj pa baje pripada le amniocenteza. To bodo tud meni po moje težili naj grem. Premislila bi samo v primeru res slabih rezultatih pri nuhalni in dvojnem hormonskem testu.... ampak jaz mislim da bo vse ok.

Chapita:

Joj norice...naš jih je prebolel nekaj mesecev nazaj. Upam da imate kako blažjo obliko. Ni nič luštno. Pa še zdsj ko je vroče...je pa fino da si prebolela da se nimaš nič bati za otročka v trebuščku.


(odgovor članu Melanie1)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: FEBRUARKE 2020
20.6.2019 20:36:35   
DaKaNi
Tudi jaz sem zacela s folno kislino takoj ko sem ogledala plusek. Jemljem pa od Novalaca. So mi prav na okus dobre. 


Drage moje kaksen pa je vas odnos s partnerji? Kako so sprejeli nosecnost? Predvsem tisti za katere je to prvic?

(odgovor članu Ribica333)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: FEBRUARKE 2020
20.6.2019 22:07:19   
Val95
No, zdaj me malo skrbi, ker nisem vedela točno kako in kaj. Je prvič in ni bilo vse v naprej načrtovano. Imam pa jutri potrditveni pregled, tako da upam, da me malo pomirijo. Sem pa malo brskala in ugotovila, da sem vsakodnevno zaužila hrano, bogato s folno kislino, tudi pred zanositvijo. Morda ne v točno toliki meri, kot bi bilo potrebno za nosečnico, ampak me to dejstvo vsaj malo pomiri. Danes pa sem kupila Novolac.
Kar se tiče nosečnosti, jo je moj sprejel zelo pozitivno. Je v obeh rastla ta želja :)

(odgovor članu DaKaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: FEBRUARKE 2020
21.6.2019 7:16:16   
Allstar
Punce, hvala vam da ste bile včeraj z mano v misih user posted image .
Pregled je bil super in videli smo 2 migetajoča srčka user posted image user posted image
Vesela do vesolja in nazaj user posted image .
Naslednji pregled je čez slaba 2 tedna in že komaj čakam user posted image .
Na nuhalno se moram pa še naročit. Verjetno se bom kar k Pušenjaku, ki je strokovnjak za večplodnost user posted image

(odgovor članu Val95)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: FEBRUARKE 2020
21.6.2019 7:22:25   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: Allstar

Punce, hvala vam da ste bile včeraj z mano v misih user posted image .
Pregled je bil super in videli smo 2 migetajoča srčka user posted image user posted image
Vesela do vesolja in nazaj user posted image .
Naslednji pregled je čez slaba 2 tedna in že komaj čakam user posted image .
Na nuhalno se moram pa še naročit. Verjetno se bom kar k Pušenjaku, ki je strokovnjak za večplodnost user posted image



Čestitkeeeee. Ful vesela zate. 

(odgovor članu Allstar)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: FEBRUARKE 2020
21.6.2019 8:06:57   
Ribica333


IZVIRNO SPOROČILO: Allstar

Punce, hvala vam da ste bile včeraj z mano v misih user posted image .
Pregled je bil super in videli smo 2 migetajoča srčka user posted image user posted image
Vesela do vesolja in nazaj user posted image .
Naslednji pregled je čez slaba 2 tedna in že komaj čakam user posted image .
Na nuhalno se moram pa še naročit. Verjetno se bom kar k Pušenjaku, ki je strokovnjak za večplodnost user posted image



Uuuu pa kr dva!!! 😍 cestitke!

(odgovor članu Allstar)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?