|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2020
18.3.2020 8:31:43   
Sofie

Jaz imam rok nekje v sredini septembra. Bom videla, kaj mi bo napisal v materinsko.


(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Septembrke 2020
18.3.2020 14:50:56   
Stella Marella
Jaz gibov tudi nisem pricakovala tako hitro. Je moja druga nosecnost, ampak bo 1.otrok (prva nos. se je koncala v 13.tednu). En dan, preden sem jih zacutila, me je nekdo vprasal, ce kaj miga, js pa: neeee, kje, to bo okoli 20.tedna. Pa me je se isto noc presenetilo :) Imam pa rok 1.9., tako da ja, malo sem pred vami v tem smislu...
Srecno & pazite nase 💞

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Septembrke 2020
18.3.2020 16:11:36   
Sofie

Zanimivo. Jst sm na začetku itak mešala prebavo in gibe. Zdej pa računam da v roku treh tednov nekaj bo.
Jaz računam da bo naše dete prišlo nekje v prvem tednu septembra. Tudi v prvo sem prej rodila. Pa še CR bo. 

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Septembrke 2020
18.3.2020 16:36:32   
Stella Marella
Aja, zakaj pa bo CR, ce smem vprasat?
So sigurno gibi, kaj takega nisem cutila se nikoli. Kot en mali crvicek, zgeckanje. Ena, ki je zdaj v drugo noseca, pa pravi, da so gibi zdaj pri drugem plodu cisto drugacni. Vsaka nosecnost je ocitno nekaj posebnega :) Se moram pa prav umirit, da jih cutim -  zvecer, ponoci. 

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Septembrke 2020
18.3.2020 16:57:24   
Sofie



Sem imela že v prvi nosečnosti CR in bo v drugi enako. 

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Septembrke 2020
18.3.2020 18:34:30   
Stella Marella
Okeej.
A ste drugace ze zacele s kaksno telovadbo za nosecnice? Kaksna skupinska vadba je zdaj tako ali tako prepovedana. Samo jaz bi rabla nekoga, da me motivira :S

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Septembrke 2020
18.3.2020 20:08:53   
Mariborcanka
Jaz sem ful nameravala na to skupindko vadbo, sem v mb ZD videla nek plakat,da so vabljene nosečnice od 12.tedna...in sem takrat se bila cist na zacetku,ampak sem res nameravala zacet hodit..tak zdaj pa vse propadlo. Doma pa že vdim,da se ne bom sama zraven spravila - isto kot pri telovadbi za hujšanje 😂 Se komaj se s pdom na sprehod dpravim - no ampsk vsaj nekaj...

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Septembrke 2020
18.3.2020 20:34:37   
Sofie

Moja telovadba je kar starejši otrokuser posted image Sem ves čas v gibanju, tako da o dodatni telovadbi ne razmišljam. No doma se mi itak ne ni dalo delatuser posted image

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Septembrke 2020
19.3.2020 10:05:24   
Stella Marella
Mene tudi edino še pes spravi ven. Pa še ta je tak vohljac, da v bistvu stojim pri vsakem drevesu in štangi 5 min, in to je to 😁 Ampak bi bilo treba kaj bolj konkretnega naredit, sploh tiste, ki nameravamo rodit naravno, da utrdimo vezi al kako ze. No ja, mamo še nekaj casa, a ne 🙈

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Septembrke 2020
19.3.2020 14:30:58   
Sofie



Važno da si fit. Jst sm v prvi nosečnosti do konca hodila na lokalni hrib itd. Mi ni nič manjkalo, tudi zredila sem se samo 7 al 8kg. Skratka idealna nosečnost. In zdej se trudim podobno. Kg ne letijo gor, gibam se dovolj. 

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Septembrke 2020
20.3.2020 16:55:44   
Mariborcanka
A imate ze velik trebuscek? Jaz sem se sicer do sedaj zredila cca 1,5 kg, a trebuh ze imam taki, kot da sem v 6 mes...ne vem kaj je to...sem pa skoz ful zejna - mogoce od stalne vrocine (ze od zacetka nosecnosti imam nad 37) vec vode potrebujem in ne vem al imam od tega tak trebuh. Se mi zdi kot da se mi cel dan nabira, pol pa hodim celo noc 10_x_ lulat :(


(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Septembrke 2020
20.3.2020 19:37:05   
Sofie



Meni se še nič ne pozna. Hm... A sladkor je bil nazadnje ok? Kaj pa pritisk?

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Septembrke 2020
20.3.2020 19:50:04   
Stella Marella
Trebuscek, hehe - moj je bil prva 2, 3 mesece tudi precej velik, ampak zaradi prebave - upocasnjena prebava, napihnjenost itd. Zdej se mi pa kaže nosecniski buši. Probaj z magnezijem, pa neolupljene kumare (ne kumarice) baje pomagajo. Ce je pa zaradi zastajanja vode, je pa vzrok lahko tudi scitnica - preveri hormone... 

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Septembrke 2020
20.3.2020 21:46:27   
Mariborcanka


IZVIRNO SPOROČILO: Sofie




Meni se še nič ne pozna. Hm... A sladkor je bil nazadnje ok? Kaj pa pritisk?



Haha pri tebi mi je tak blo jasno,da se ti ne...ce si se ze v prejsnji nosecnosti tak malo zredila ;)
Sladkor je bil  do zdaj vedno vredu, pritiska pa tud vec nimam odkar sem v bolniski... Se pa res manj gibljem in vec jem, ceprav se na kg ne vidi...

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Septembrke 2020
20.3.2020 21:49:52   
Mariborcanka
Ampak glede na to, da smo nekje v  14. tednu in je plod med 8-10 cm velik, pa okoli posteljica, povecana maternica...se pa ja mora tebi že tudi vsaj malo poznati Sofie??


(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Septembrke 2020
20.3.2020 21:53:53   
Mariborcanka


IZVIRNO SPOROČILO: Stella Marella

Trebuscek, hehe - moj je bil prva 2, 3 mesece tudi precej velik, ampak zaradi prebave - upocasnjena prebava, napihnjenost itd. Zdej se mi pa kaže nosecniski buši. Probaj z magnezijem, pa neolupljene kumare (ne kumarice) baje pomagajo. Ce je pa zaradi zastajanja vode, je pa vzrok lahko tudi scitnica - preveri hormone... 


Ja, sej mogoce je pri meni tudi bolj napihnjenost...vedno ko dost sadja in zelenjave jem, imam s tem probleme, pa sladkarije..Kaj hormone in ščitnica se na rednih pregledih lahko kak ugotovi, pa z urinom...al bi morala ginekol.ekstra prosit za kake preiskave? Moram it malo googlat hmm

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Septembrke 2020
20.3.2020 22:47:00   
Sofie



Potem pa zna bit, da si samo tolk napihnjena. Plod je sedaj velik kot jabolko. To je ubistvu zelo malo. 
Pri nas je tako da pred pregledom daš urin. Samo men so naslednji pregled odpovedali. Ti ga imaš? 
Če te bo skrbelo pošlji mail svoji G. 


(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Septembrke 2020
21.3.2020 8:50:52   
Anonimen
Za scitnico moras dat kri in to posebej, niso dovolj osnovni testi ki jih kontrolirajo redno nosecnicam. Ker to ne dela vsak laboratorij in testi so specificni.


(odgovor članu Mariborcanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Septembrke 2020
21.3.2020 9:00:50   
Stella Marella
Jaz dam vsakic pred pregledom kri in vodo. Mogoce jih moras posebej prosit oz vprasat, kaj vse pregledajo.
Napihnjenost : cisto mozno, da je od sadja in zelenjave. Jaz sem tudi nonstop jedla to, ker mi drugo ni najbolj pasalo. Ampak sem ugotovila, da recimo cebula, kislo zelje - hmm, raje ne :) pa gazirane pijace, prevec sadnih sokov... Malo se opazuj. Ce je od napihnjenosti, bo kmalu boljse. Ampak vseeno malo cudno, da si tako zejna... No ja, jaz bi na tvojem mestu poklicala svojo ginekologinjo in vprasala za nasvet, upam, da je prijazna :) 

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Septembrke 2020
21.3.2020 9:13:50   
Sofie



Ja meni je tudi žeja čudna. Ampak nisem dr...tako da če te skrbi pokliči.
Jaz sem imela do sedaj pri mojem G sam dva pregleda. Pa NS. Enega bi morala zdej še imeti in so me klicali, da če se počutim ok, da bo pregled čez en mesec. 
Pri vas je vse normalno? Upam, da se Korona umiri, da bodo partnerji lahko vsaj na morfologiji zraven. 


(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Septembrke 2020
21.3.2020 9:17:55   
Mariborcanka
Ja pred vsakim pregledom moram vedno dati urin, kri pa ne. Sem pa kri 2x dala na zacetku nosecnosti - je hotela zdravnica videt,ce je vse vredu, potem pa se pri ginekol.po prvem pregledu.. In do zdaj je bilo vedno vse vredu. Nazadnje sem imela pregled 11.3., naslednjega pa sele 17.4.. Da imam ze od zacetka nosecnosti skoz vrocino, vesta tako moja ginekol.in zdravnica, pa pac pravita, da nekatere zenske pac imajo med nosecnostjo - zaradi progesterona. Jaz mislim da sem od tega se toliko bolj utrujena in tudi skoz zejna...verjetno gre vec vlage iz telesa,ceprav se vec ne potim tako zelo, kot sem se v prvih mesecih. 
Trebuh pa imam zjutraj veliko manjsi kot zvecer,tako da mislim,da je res od napihnjenosti...Gaziranih pijač ne pijem, jem pa kar dosti sadja in kot rečeno, se ne morem upreti sladkarijam,tako da mislim da bo kar to :) tisti test na sladkorno pa je menda cez par tednov tak obvezen,ne? Bomo vidli, ce imam slucajno s tem probleme. 
Hvala vsem za mnenja in ideje!

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Septembrke 2020
21.3.2020 9:27:59   
Mariborcanka


IZVIRNO SPOROČILO: Sofie




Ja meni je tudi žeja čudna. Ampak nisem dr...tako da če te skrbi pokliči.
Jaz sem imela do sedaj pri mojem G sam dva pregleda. Pa NS. Enega bi morala zdej še imeti in so me klicali, da če se počutim ok, da bo pregled čez en mesec. 
Pri vas je vse normalno? Upam, da se Korona umiri, da bodo partnerji lahko vsaj na morfologiji zraven. 




Jaz isto 2 pregleda in ns pri drugi ginek... Pa si bila narocena ze spet tako kmalu? Jaz sem se sicer ze tudi cudila, da me je naslednjic narocila sele 17.4., ko bom nekje 17t. in pol..in glede na to,da me vedno na vec kot en mes.naroca,se sprasujem, ce me bo potem sele po 22.tednu v maju na morfologijo narocila? Ful mi ni to vsec...

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Septembrke 2020
21.3.2020 10:00:27   
Sofie



Mene je nazadnje naročil po 5t. Zdej jih bo med enim in drugim pregledom minilo 8. No vmes je bila vsaj nuhalna. To mi je fajn. Jaz drugače urina še nisem dala. Samo kri. Ti pa preverijo takrat tudi sladkor in če je povišan pokličejo. 
Drugače bi pa jaz za nekaj dni zmanjšala količino sadja in sladkarij. Pa boš hitro videla, če je to krivo. Sadje ima namreč tudi veliko sladkorja. 


(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Septembrke 2020
21.3.2020 10:01:10   
Sofie


Ja, potem je naslednji pregled šele morfologija. 

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Septembrke 2020
21.3.2020 18:46:03   
Stella Marella


IZVIRNO SPOROČILO: Mariborcanka

Ja pred vsakim pregledom moram vedno dati urin, kri pa ne. Sem pa kri 2x dala na zacetku nosecnosti - je hotela zdravnica videt,ce je vse vredu, potem pa se pri ginekol.po prvem pregledu.. In do zdaj je bilo vedno vse vredu. Nazadnje sem imela pregled 11.3., naslednjega pa sele 17.4.. Da imam ze od zacetka nosecnosti skoz vrocino, vesta tako moja ginekol.in zdravnica, pa pac pravita, da nekatere zenske pac imajo med nosecnostjo - zaradi progesterona. Jaz mislim da sem od tega se toliko bolj utrujena in tudi skoz zejna...verjetno gre vec vlage iz telesa,ceprav se vec ne potim tako zelo, kot sem se v prvih mesecih. 
Trebuh pa imam zjutraj veliko manjsi kot zvecer,tako da mislim,da je res od napihnjenosti...Gaziranih pijač ne pijem, jem pa kar dosti sadja in kot rečeno, se ne morem upreti sladkarijam,tako da mislim da bo kar to :) tisti test na sladkorno pa je menda cez par tednov tak obvezen,ne? Bomo vidli, ce imam slucajno s tem probleme. 
Hvala vsem za mnenja in ideje!




Aja, sem pozabla omenit! Po mlecnih izdelkih je bilo se najhujse! Ceprav prej sploh nisem bila obcutljiva. Zdej sem pa zamenjala na izdelke brez laktoze, pa je vse ok. Je bilo pa ob vecerih res hudo :/

(odgovor članu Mariborcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?