|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: NOVEMBERKE 2020
8.5.2020 13:48:33   
nosecka30*
Pozdravljene,

Končno sem tudi jaz danes dočakala pregled in G pravi da je videti vse ok user posted image user posted image po velikosti je določila da sm nekje 12t3dni, mogoče dan gor ali dol, bo točno določila na podlagi nuhalne. Skala se mi je odvalila od srca ko sem slišala utrip in da je videti okuser posted image user posted image , pa tut js sm bla vsa solzna. za naslednji teden je rekla naj se naročim za nuhalno, kasneje bo prepozno. Sem klicala takoj k DR. Strah pa so samo do 12h na telefonu, upam da Jih dobim v ponedeljek in me stisnejo nekam tako na hitro, drugače sploh nevem h komu naj grem - koga še priporočate? Sem oddala tudi kri za dvojni hormonski test, za ostalo naslednji teden da bom tešče.
Na pregledu sem končno začela dojemat da se user posted image res dogaja user posted image user posted image
Upam da ste vse ok user posted image

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: NOVEMBERKE 2020
8.5.2020 15:49:13   
Sara92
*nosecka30 o super, samo da je vse u redu 😁 jaz sm NS delala v zdravstvenem centru Dravlje d.o.o., termin dobila v roku 4 dni, zdravnica je bila zelo prijazna in si je vzela cas zame 😁 cena 60eur

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: NOVEMBERKE 2020
8.5.2020 15:50:59   
Sara92

Pri dr. Natasi Tul Mandic sem imela pregled (jih je vec)


(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: NOVEMBERKE 2020
8.5.2020 16:49:24   
*snowflake*
Sara 92, si dobila tudi kako slikco? Koliko časa traja nuhalna? Zdaj se sprašujem, če bi še jaz povprašala njih, ker mi je zelo blizu in morda bi bila tudi prej na vrsti. Pri Strahovi sem se jaz naročila, pa imam komaj 20.2., ker mislim, da Strahove ni naslednji teden (Nosečka30* v vednost tebi). Zato me tudi niso mogli naročiti prej. Pa še dražje je pri Strahovi, vidim. So Dravlje cenejše za 10 eur. Mislim, da se bom kar pozanimala kateri termin imajo prost, pa se potem odjavila v Domžalah. Že komaj čakam, da grem na nuhalno. user posted image

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: NOVEMBERKE 2020
8.5.2020 16:53:00   
*snowflake*
Popravek, 20.5., ne 2. user posted image

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: NOVEMBERKE 2020
8.5.2020 16:57:54   
Sara92

Sem narocila video (15eur), ampak ker kepica ni hotla sodelovati so mi rekli da je skoda denarja in mi zastonj natisnili 8 slik (navadnih +3d; mislim sicer da v vsakem primeru slike dobis). 
Ko sem se narocala sem napisala da bi termin cez 2 tedna (ko bi bila v 12.tednu), pa so me poklicali in rekli, da skoda cakat in lahko ze prej pridem, ker ze ustrezam in se lahko razbere kar je potrebno. 
Trajalo pa je ene 45 min (od tega smo vsaj 30 min gledali video, meritve so trajale ene 10 min oz se manj, potem pa sem malo telovadla, da bi spremenili polozaj otroka, pa se ni pustil motit), sledil je se pogovor (razlaga meritev, priporocila, pa tko nasplosno, kaj delam, kako delo vpliva name, na pocutje, ce je stresno,...). glede na to da mi je res neprijetno pred zdravniki, ki jih ne poznam, mi je pregled bil prijeten, sploh to da si je zdravnica vzela cas in pokazala zanimanje zame in zdravje :) pa se par priporocil sem dobila.. 

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: NOVEMBERKE 2020
8.5.2020 17:19:07   
nosecka30*
Sara92 in snowflake najlepša hvala :) če je Strahova na dopustu, kličem v Dravlje. Kako se počitita te dni? Pri sebi imam občutek da mogoče utrujenost počasi počasi odhaja user posted image

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: NOVEMBERKE 2020
8.5.2020 17:33:26   
Anonimen
Jaz sem dvakrat sla v Dravlje in so bili super. Tudi obakrat pravilno napovedali spol otroka ze na nuhalni. (Enkrat zadeli 💙, drugi zadeli ❤️) In obakrat dobila slike in cd video posnetke. Super spomin, priporocam LJ-Dravlje 👍

(odgovor članu nosecka30*)
  Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: NOVEMBERKE 2020
8.5.2020 18:30:23   
Sara92
Ja tudi pri meni se je zdravnica res ful trudla da bi dolocila spol, ampak ja, otrok ni sodeloval, je lepo imel skozi prekrizane noge😂😭Pocutje je boljse, bruhanje koncano, utrujenost je se kr prisotna, ampak dosti manj kot prej.. me pa zacenja kriz bolet in prebava matrat 😢

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: NOVEMBERKE 2020
8.5.2020 20:46:17   
*snowflake*
O hvala za mnenja. Bomo videli, mogoče se res prestavim, če so tako dobra mnenja, pa res mi je mnogo bližje. V Domžale bi se morala kar nekaj časa vozit. Je pa ta nuhalna preko UZ trebuha a ne? Ni tako kot prvi pregled, ki ga opravijo vaginalno? 
Drugače pa kar se mene tiče, bruhanje mislim da počasi tudi pojenja, slabo mi je še vedno, na trenutke kar precej, še posebej zvečer, utrujenost čutim malo manj, ampak je še vedno prisotna, kar pa ugotavljam je pa to, da sem zelo hitro zadihana. Sploh ne morem verjet, da samo ko kaj razlagam, se že med govorom tako utrudim in zadiham.. ne vem ali je to ravno normalno? Ne poznam. Aja..pa, a še katero srbi po trebuhu in prsih? 🤔 Ne vem, ali to tudi spada v to obdobje ali imam samo suho kožo 😂 sem pa zelo vesela nosečka30 zate, da si končno opravila svoj prvi pregled in zagledala svoje detece😍

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: NOVEMBERKE 2020
9.5.2020 6:58:56   
MacB
IZVIRNO SPOROČILO: *snowflake*

O hvala za mnenja. Bomo videli, mogoče se res prestavim, če so tako dobra mnenja, pa res mi je mnogo bližje. V Domžale bi se morala kar nekaj časa vozit. Je pa ta nuhalna preko UZ trebuha a ne? Ni tako kot prvi pregled, ki ga opravijo vaginalno? 
Drugače pa kar se mene tiče, bruhanje mislim da počasi tudi pojenja, slabo mi je še vedno, na trenutke kar precej, še posebej zvečer, utrujenost čutim malo manj, ampak je še vedno prisotna, kar pa ugotavljam je pa to, da sem zelo hitro zadihana. Sploh ne morem verjet, da samo ko kaj razlagam, se že med govorom tako utrudim in zadiham.. ne vem ali je to ravno normalno? Ne poznam. Aja..pa, a še katero srbi po trebuhu in prsih? 🤔 Ne vem, ali to tudi spada v to obdobje ali imam samo suho kožo 😂 sem pa zelo vesela nosečka30 zate, da si končno opravila svoj prvi pregled in zagledala svoje detece😍

Živjo,

z drago sva bila pri njej decembra (moja je julijka) in nisva bila zadovoljna, ker sva bila v 15min konec. Vse je sicer lepo pomerila, s tega vidika sva bila zadovoljna. A se ne bo ravno potrudila s slikco in naredi vse na hitro, pred nama bili 2 para, vsi smo v 45 minutah bili konec, pokasirala je pa koliko? Bi pričakoval, da se lahko konkretno pogovoriš in vse to... In ja, samo preko trebuha je UZ. Ne vem kakšna si ti, ampak bi midva raje videla, da naredi v miru, ter prijazno vse razloži kot to naredi najina G, ki na žalost nuhalnih ne dela. Kar pogooglaj jo, dosti ljudi ni bilo zadovoljno z njo.

Mojo tudi srbi, se maže z oljem, tak da to ni nič posebnega, a vseeno omeni G., ko boš imela pregled. Vse omeni, zato pa so G tam. Tudi dihanje, čeprav ni to nič čudnega, saj hormoni delajo svoje. Tudi slabost povzročajo, a se bo umirilo nekako po 1. tromesečju. Nama je G rekla, da naj probava narediti to, pa bi moralo biti dihanje lažje. Lahko ti pomaga ena od stvari, lahko več, od posameznice odvisno, saj ima vsaka drugačne probleme:
- čimveč pijemo,
- vlažimo stanovanje,
- med spanjem si podložimo glavo,
- uživati čimveč vitamina C.

< Sporočilo je popravil MacB -- 9.5.2020 7:01:07 >

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: NOVEMBERKE 2020
9.5.2020 7:28:04   
*snowflake*
MacB, hvala za to mnenje! Zdaj sem pa prepričana, da se prestavim. Takoj v ponedeljek klicem v Dravlje. Hvala še enkrat😊 in za vse spodbudne besede, nasvete. Upam, da se vidva počutita dobro, verjetno že nestrpno pričakujeta julij ☀

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: NOVEMBERKE 2020
9.5.2020 7:51:39   
Sara92
Meni se je srbecica pojavila, ko sem trebuh namazala z Bio-oil (za strije, naj bi se od 13 tedna naprej skrbelo za njih), imam sicer obcutljivo kozo, ma na trebuhu nisem nikoli imela problemov 😔 dihanje pa ja, ne morem hodit in govorit hkrati, takoj ratam zadihana, sploh zdej ko so ze visje temperature 😂 pa ne morem hitro hodit, tako kot prej, se mama mi pravi da sem pocasna, da mam upokojenski tempo 😂

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: NOVEMBERKE 2020
9.5.2020 7:54:29   
Sara92
Glede NS pa sem jaz gledala da mi je cim blizje, sej pregled je v osnovi enak povsod, izmeriti morajo nivo tekocine, to pa je to.., ze tako se do G vozim iz Lj na Vrhniko, in lih v tistem casu sem imela slabosti in niti ne vem, ce bi uspela prit do Domzal 😂 

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: NOVEMBERKE 2020
9.5.2020 16:55:32   
*snowflake*
Vidim, da je to potem kar normalno za dihanje.. ja sej res, tudi jaz se kar daleč vozim že za ginekologijo, pa se ne bi rada še za nuhalno. Tako da bom kar probala dobit termin v Dravljah. 

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: NOVEMBERKE 2020
9.5.2020 20:50:39   
Hruska00
Tudi js opazam, da je slabost v manjsi meri prisotna user posted image .
Kar se pa tice zadihanosti, pa tudi sama opazam, kako je lahko tako velika razlika ze med samo hojo po ravnem, kaj sele v hrib. Kot da nisem jaz user posted image .
Punce, a kaj veste, ali je zdaj ze lahko partner prisoten pri nuhalni, glede na to, da so sprostili tudi to, da je lahko zraven pri porodu?

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: NOVEMBERKE 2020
10.5.2020 7:05:46   
Sara92
Ne, za vse preglede se vedno velja, da moras priti sama.. sprosceno je samo za porode 😕

(odgovor članu Hruska00)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: NOVEMBERKE 2020
11.5.2020 7:45:15   
Alica2

Odvisno h komu gres delat nuhalno 😉 jaz sem jo imela v zacetku aprila in je lahko bil prisoten 😊
IZVIRNO SPOROČILO: Hruska00

Tudi js opazam, da je slabost v manjsi meri prisotna user posted image .
Kar se pa tice zadihanosti, pa tudi sama opazam, kako je lahko tako velika razlika ze med samo hojo po ravnem, kaj sele v hrib. Kot da nisem jaz user posted image .
Punce, a kaj veste, ali je zdaj ze lahko partner prisoten pri nuhalni, glede na to, da so sprostili tudi to, da je lahko zraven pri porodu?



(odgovor članu Hruska00)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: NOVEMBERKE 2020
11.5.2020 8:45:54   
nosecka30*
Najlepša hvala vsem za mnenja, sem se odločila da se zmsnim v Dravljah. Klicala danes, pregled imam v sredo, tako da bo še pravi čas☺ 




(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: NOVEMBERKE 2020
11.5.2020 9:11:06   
Sara92
O super, bos vsaj en teden prej opravila 😁 upam, da ti bo ok

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: NOVEMBERKE 2020
11.5.2020 18:09:07   
*snowflake*
Jaz sem tudi klicala danes popoldne v Dravlje in se zmenila za v sredo, ampak naslednjo, 20.5. Tako da nič prej nisem dobila datum kot pri Strahovi, sem pa vsaj ekstremno blizu 😊 upam, da bodo vaše dobre izkušnje tudi moje dobre izkušnje 😊 nosecka30, srečno v sredo! Jaz bom pa opravila še prej osnovni pregled v petek pri svoji oz. nadomestni ginekologinji. Ti pa poročaj kako je zgledal pregled, da se pripravim še jaz 😊

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: NOVEMBERKE 2020
11.5.2020 18:49:08   
nosecka30*
Hvala :) snowflake sporočim v sredo kako je bilo user posted image

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: NOVEMBERKE 2020
11.5.2020 18:50:50   
Uporabnica123
Pozdravljene punce! Fb skupina Novemberke 2020❤️ je zopet vidna ce se katera se hoce pridruzit.. Ce ne najdete mi prosim posljite tukaj zasebno sporocilo da vas jaz probam dodat :)


Drugace pa upam da ste super vse! Cimmanj slabosti in naj pikeci cimprej zacnejo brcat 😊❤️

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: NOVEMBERKE 2020
11.5.2020 20:18:01   
Hruska00
Jaz imam nuhalno ta četrtek, pa sem danes klicala, če je lahko partner prisoten, pa žal ne pustijo. Je rekla, da mogoce do cetrtka ze sprostijo to prepoved o prisotnosti. Je pa malo grdo od njih, da to se niso sprostili, ker to ni ravno neka vsakdanja stvar.

(odgovor članu Alica2)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: NOVEMBERKE 2020
13.5.2020 16:26:38   
nosecka30*
Zdravo, sem opravila danes v Dravljah pregled NS pri DR. Lomšek. Tveganje zelo nizko user posted image user posted image končni izvid - skupaj s hormonskim bom dobila po pošti, ker sem kri oddala pri svoji ginekologinji v ZD in morajo sedaj oni v Dravlje poslat izvid, da lahko vnesejo podatke v program - tako mi je razložila. Zato bo to malo trajalo. Žal tega nisem vedela, mi tudi moja ginekologinja ni nič rekla, da je to fajn naredit na enem mestu, ampak me je v petek po pregledu poslala v laboratorij v ZD. Drugače sem bila s pregledom zelo zadovoljna, pregled in obrazložitev je trajalo skupaj cca 20 min. Malce zoprno je edino to, ker je treba počakat pred zunanjim vhodom, notri kličejo po eno punco, zato sem bila na vrsti cca 30 min kasneje kot sem bila naročena. Ampak ni kaj, važno da je izvid ok, tako da mislim da bo tudi tisti po pošti (ko pač pride) ok in sem pomirjena user posted image user posted image

(odgovor članu Hruska00)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?