|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: NOVEMBERKE 2020
29.4.2020 19:57:41   
tuttifrutti
Živjo! Sporočam, da je nuhalna za mano, vse je ok 😊 sicer ginekologinja vseeno predlaga še dvojni hormonski test, razmišljava pa tudi o Nipt. Ima katera kaj izkušenj s tem? Naslednji pregled čez 4 tedne. Je pa čudovit občutek videti otročka in slišat srček 😊 sem bla čist solzna... Drugače se mi pa zdi, da mi je zmer bolj slabo in skoraj vsako popoldne vsaj malo spim... lepo se imejte


(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: NOVEMBERKE 2020
29.4.2020 21:38:20   
Sara92
*snowflake* kje pa imas nuhalno, da moras tolko cakati? Jaz sem se v cetrtek narocila za prvi teden maja (13teden), pa so me klicali ce lahko pridem ze danes. Je pa vse uredu, rezultati super, vse se razvija tako, kot se mora 😁

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: NOVEMBERKE 2020
29.4.2020 22:18:58   
Parakeet
Hej, hvala lepa! Ja, bom poskusala pustit odprt tab, sicer vem, da bom hitro pozabila. Ze v casu irca in msnja sem vedno pozabila na chat-e haha. Upam, da se dobro drzis. Jaz sem precej hormonska, po dolgih letih imam spet naenkrat migrene (v zadnjih 14 dneh ze 2), kar je najhuje pri vsem. Sicer nobenih posebnosti, malo slabosti, malo apatije, skratka normalno : ) Kako se ti drzis?

Ce mi kdo lahko pomaga s FB skupino, bom res zelo hvalezna.

Maham

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: NOVEMBERKE 2020
30.4.2020 8:19:56   
*snowflake*
Sara92, naročila sem se v Domžale k Strahovi. Takrat, ko imam datum za nuhalno, bom imela 13.tednov, zato je tako pozno. Naslednji teden imajo prosto, ampak je še prezgodaj, potem Strahove ni, potem 20.5. sem pa na vrsti. Sem zdaj 10.tednov pa je še prezgodaj. 15.5. imam pa še konkreten pregled pri svoji ginekologinji. Upam, da bo vse ok, tako na pregledu kot na nuhalni. Sem vesela za vse vas, ki ste super dale skozi 💪😊☀ imam pa še naslednji teden pregled za pritisk, ker imam povišan in to pri nosečnosti ni dobro. Vsak teden bo zdaj en pregled, tako da držite pesti še zame prosim 🤗

(odgovor članu Parakeet)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: NOVEMBERKE 2020
30.4.2020 9:27:55   
nosecka30*
Parakeet, pri meni tudi ni do sedaj bilo nobenih posebnosti, slabosti in glavobolov ni bilo nič, edino prsa pa me bolijo skos. Zadnji teden opažam tudi da okoli tretje ure popoldne postanem čisto zmatrana, prav izmozgana user posted image ko se privlečen iz službe samo še na kavč, okoli 9h pa kar v posteljo in spim kot ubita do naslednjega dne. Moj mi kar ne more verjet da sem res tok izčrpana, ker me take ni navajen, ponavadi sem bila vedno polna energije user posted image
Drugače pa odštevam dneve do 1. pregleda naslednji teden, res ga že težko čakam, sploh ko prebiram vaše zapise kako je fajn občutek ko slišiš srček user posted image

(odgovor članu Parakeet)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: NOVEMBERKE 2020
30.4.2020 9:38:18   
Sara92
Naceloma bi ti lahko ze prej dali termin, da se cim prej resis :) NS delajo med 11 in 13,6 (6dni). Sem bila vceraj kr malo zivcna, mi je kr odleglo ko mi je rekla, da je vse uredu in primerno tednu nosecnosti ;)Bomo drzali pesti ☺️☺️
Mislim, da je FB skupina ze zaprta, zato je nekatere ne najdete.. Naceloma je opcija, da se povabi, ampak se mora vedet ime in priimek :)

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: NOVEMBERKE 2020
30.4.2020 11:44:29   
Parakeet
Hvala, sem se pridruzila!

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: NOVEMBERKE 2020
30.4.2020 11:47:25   
*snowflake*
Ni mi upala, ker ni vedela, če bo plod dovolj velik že naslednji teden. Ginekologinja mi pa na pregledu ni niti dala podatka pdp niti ali je ustrezno tednu.. samo da je vse ok (tako na hitro, da so potrdili). Pa saj tudi 13.teden bo ok. Raje vidim, da grem takrat kot pa da sem dvakrat živčna, če naslednji teden ne bi bilo vidno in bi morala priti 2x. Se ne bom sekirala sploh. Sem pa tako hormonska, da se čudim sama sebi. Nenormalno je to :)

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: NOVEMBERKE 2020
2.5.2020 10:38:06   
Hruska00
Pozdravljene.
Tudi jaz bi se pridružila vasemu pogovoru. Sem prvic noseca in jeseni bom 30.
S partnerjem sva se kar nekaj casa trudila, da bi zanosila, potem sem imela laparoskopsko operacijo, da preverijo ce je vse ok z mojimi rodili, in se isti mesec po operaciji zanosila. Cisto nepricakovano, saj naj bi se pocasi vpisala na cakalno za umetno oploditev, tako da je bil tisti plusek res pravo presenecenje.
Komaj sem docakala prvi pregled. Pdp imam 20.11. Vidim, da vas je kar nekaj okoli tega datuma.
Cestitke vsem noseckam.
Ce se sprejemate v FB skupino, bi bila vesela, ce me sprejmete.user posted image

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: NOVEMBERKE 2020
2.5.2020 13:36:26   
nosecka30*
Pozdravljena Hruska00 in dobrodosla! Cestitke tudi tebi ☺ kot opazam sem bolj ali manj samo se jaz brez 1. pregleda ☹ še malo .... 

Povejte mi prosim kako je izgledalo pri vas na prvem pregledu glede vseh teh covid omejitev? Maske, rokavice in te stvari?

(odgovor članu Hruska00)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: NOVEMBERKE 2020
2.5.2020 13:59:45   
Hruska00
Pri meni ni bilo nic kaj posebnega zaradi tega, samo masko smo imeli vsi (jaz, med.sestra, dr).
Mogoce edino malo dlje vse skupaj traja, ker za vsako razkužijo.

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: NOVEMBERKE 2020
2.5.2020 14:32:28   
Alica2

Sama sem sicer oktroberka, ampak kljub vsemu spremljam se vas 😊Moji pregledi v casu korone niso bli nic kaj drugacni kot sicer, razen tega, da smo vsi imeli gor maske 😉 pa pri nekaterih ginekologih na nuhalni ne more biti prisoten partner, mogoce se bo to spremenilo glede na to koliko se sedaj sproscajo ukrepi 😊
IZVIRNO SPOROČILO: nosecka30*

Pozdravljena Hruska00 in dobrodosla! Cestitke tudi tebi ☺ kot opazam sem bolj ali manj samo se jaz brez 1. pregleda ☹ še malo .... 

Povejte mi prosim kako je izgledalo pri vas na prvem pregledu glede vseh teh covid omejitev? Maske, rokavice in te stvari?



(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: NOVEMBERKE 2020
2.5.2020 15:07:51   
Sara92

Nic posebnega, samo maske smo imeli gor, pa spremstvo ni dovoljeno. Je pa potekalo se hitreje kot prej, ker narocajo na nacin da se pacienti ne srecujejo med seboj oz. da ni cakanja pred ambulanto :)
IZVIRNO SPOROČILO: nosecka30*

Pozdravljena Hruska00 in dobrodosla! Cestitke tudi tebi ☺ kot opazam sem bolj ali manj samo se jaz brez 1. pregleda ☹ še malo .... 

Povejte mi prosim kako je izgledalo pri vas na prvem pregledu glede vseh teh covid omejitev? Maske, rokavice in te stvari?



(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: NOVEMBERKE 2020
2.5.2020 20:26:19   
nosecka30*
O super, hvala punce user posted image . Upajmo da bomo potem na prihajajočih pregledih lahko kdaj pripeljale tudi partnerja user posted image

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: NOVEMBERKE 2020
4.5.2020 1:40:55   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Hruska00

....potem sem imela laparoskopsko operacijo, da preverijo ce je vse ok z mojimi rodili, in se isti mesec po operaciji zanosila. 



Hruska00 ali ni laparo ko ti odstranijo jajcevod?Da preverijo prehodnost jajcnevodov in stanje rodil se ne uporablja takih ukrepov / operacij ampak naj bi se preko ginekoloskega pregleda z obarvanim plinov ugotavljalo prehodnost? Ni tako?Pri Lampari ti zarezejo cez trebuh in gledajo z kamero v notranjost, sivana si in na bolniski dokler se rane ne zacelijo. 
Prosim se kaj napisi ker me resno skrbi kako v resnici to izgleda. Moram se narociti na pregled prehodnosti drugega jajcevoda saj so mi naredili lamparo in odstranili enega :( Bolecine nepopisne! 

(odgovor članu Hruska00)
  Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: NOVEMBERKE 2020
4.5.2020 7:38:07   
Hruska00
Zivjo Anonimna.
Laparoskopija je operacija, kjer naredijo 3 ali 4 zareze v trebuh (eno skozi popek).
Namen operacije pri meni je bil pregled rodil, ce je karkoli narobe. Meni so odstranili cisto in z modrim barvilom preverili ali imam prehodne jajcevode. Ce je kakroli narobe, tudi odstranijo jajcnik, jajcevod.... meni so vseli le vzorcek iz jajcnika, ki pa se do danes nisem izvedela rezultatov (upam da izvem ta teden v Leoniscu v Lj).
Po operaciji je trebuh res grozen, sedaj pa se sivi res samo malo vidijo. Ocitno je bilo pri meni dovolj, da so le prebrizgali jajcevode z barvilom, in so se s tem razsirili, ker je dostikrat lahko v njemu kaksna majhna brazgotina ali pa sluz, ki ovira prehod jajceca v maternico. So mi pa drugi dan po OP rekli, da imam cudne jajcnike, ocitno nimam ovulacije in verjetno ne bom mogla naravno zanosit. No, zgodilo se je v istem mesecu user posted image .
Imam pa, odkar pomnim in hodim h ginekologu, vedno prisotne ciste, enkrat na levi, drugic na desni strani in so take, da same s casoma pocijo in se potem naredijo nove.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: NOVEMBERKE 2020
4.5.2020 14:13:19   
Ada Bojana
Anonimna, drži kar si napisala. Za ugotavljanje prehodnosti jajcevodov ni potrebna laparoskopska operacija, saj se to da opraviti s pomočjo rentgentske preiskave, ki se ji reče HSG. Kot si napisala, vbrizgajo tekočino in na podlagi tega ugotavljajo, ali sta jajcevoda prehodna, ali ne.... Zadeva je bila zame precej neprijetna, v bistvu bolj kot laparoskopija, vendar hitro mine.


(odgovor članu Hruska00)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: NOVEMBERKE 2020
4.5.2020 16:07:12   
*snowflake*
Laparoskopijo uporabljajo za več namenov, kakor sem sama seznanjena. Sama sem jo tudi imela 5 let nazaj in sicer zaradi endometrioze, takrat še nisem imela planov za otroke, sem jo v bistvu imela zaradi menstrualnih težav. Letos so mi jo pa želeli še enkrat narediti, in sicer ker se na HSSG pri enem jajcevodu ni dalo ugotoviti ali je prehoden ali ne in so preko laparoskopije želeli ugotoviti ali to drži ali ne. Sproti pogledajo, če je z rodili vse ok in morda še kaj.. če je potrebno kaj odstraniti, to naredijo, sicer pa samo zašijejo in zadevo zaključijo. Bolniška je pa nato odvisna tudi od tega ali je bil in kakšen je bil ta poseg. Če ga ni bilo, si baje hitro dobro. Jaz sem bila pred 5 leti zelo boga, so mi požigali žarišča endometrioze. Letos pa do nje nisem prišla, saj sem tik pred karanteno zanosila naravno. Po mojem je res uspelo, ker sem prvi mesec bila neobremenjena s tem in čakala na operacijo. Hvala bogu do nje ni prišlo.

(odgovor članu Ada Bojana)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: NOVEMBERKE 2020
4.5.2020 16:10:26   
*snowflake*
Kako se pa kaj počutite nosečke? Slabosti že kaj pojenjajo?
A katero kaj boli občasno v predelu trebuha in ledvenega dela? Se sprašujem, če je to zaradi raztezanja maternice ali me mora kaj skrbeti? Slabosti so pa še vedno tukaj. Zdaj je začel 11.teden.
Upam, da ste dobro🍀

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: NOVEMBERKE 2020
4.5.2020 16:11:08   
Sara92

Upam tudi jaz, ceprav kr malo dvomim v to 😢 ceprav vsaj pri porodu naj bi po novem lahko bili zraven.. vsaj nekaj 🙂
IZVIRNO SPOROČILO: nosecka30*

O super, hvala punce user posted image . Upajmo da bomo potem na prihajajočih pregledih lahko kdaj pripeljale tudi partnerja user posted image



(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: NOVEMBERKE 2020
5.5.2020 7:08:52   
tuttifrutti
Tudi mene je v teh tednih bolelo okrog trebuha in pri meni se je izkazalo to kot normalno user posted image Sama sem to pripisala raztezanju maternice... zdi se mi, da se bodo pri meni slabosti počasi zaključile - vsaj upam, sicer mi je občasno še slabo, a manj. Še vedno pa sem ful utrujena. Trenutno mal kombiniram, sem malo v službi, malo doma - mi je ostalo nekaj dopusta in ga lahko zdaj koristim... Danes je točno pol leta do pdpja user posted image lp

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: NOVEMBERKE 2020
5.5.2020 8:18:48   
Hruska00
Tudi mene obcasno zbode v spodnjem delu trebuha. Sploh zjutraj ko se zbudim, me najbolj boli, kot da sem polna plinov, ampak plinov potem sploh ni.
user posted image
Bolecina v ledvenem delu se je tudi zacela pojavljati, sploh ce grem na daljsi sprehod ali dolgo stojim.
Slabost pa se kar ne mine. Cez dan je kr dobro, proti veceru pa je vedno hujsa. Bruhala nisem, me pa dostikrat ob kaslju kar sili na bruhanje. Grem proti 12 tednu user posted image

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: NOVEMBERKE 2020
5.5.2020 9:01:58   
nosecka30*
Pozdravljene,

meni k sreči ni bilo in upam da mi tudi ne bo slabo. Mi pa utrujenost nikakor ne pojenja. Kar naenkrat me okoli 14-15.00 ure zadane, in sem potem do večera kot en zombi, pa trebuh mi ful napihne, da ne morem več imet zapetih hlač (občutek je nekako kot da mi je koža po trebuhu premajhna ... user posted image ) me pa včasih za trenutek špikne kaj v spodnjem delu trebuha ali ledvenem predelu, ampak tako čisto nežno.

(odgovor članu Hruska00)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: NOVEMBERKE 2020
5.5.2020 14:32:51   
Sara92
Pozdravljene,
V cetrtek vstopam v 13.teden in mislim, da so slabosti minile (upam). Imam pa zdej druge probleme - obcasne bolecine v trebuhu in spodnjem delu trebuha.. ok, misice se sirijo, razumljivo. Sem pa nekje tudi prebrala, da ko zaboli, da to pomeni, da moras spremeniti polozaj v katerem sedis/lezis in dejansko je tako.. zaradi teh bolecin se dosti x ponoci zbudim, najdem novo pozo in takoj zaspim nazaj 😁 sem pa zacela tudi piti magnezij in mislim da kr pomaga (tudi za utrujenost). Se pa na trebuhu takoj pozna, ko jem kaj manj zdravega.. se takoj zeloo napihne.. se malo pa bom ko balon 😁

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: NOVEMBERKE 2020
5.5.2020 17:54:03   
*snowflake*
Smo potem kar tam tam vse skupaj :) je fajn slišat, da smo nekje na podobnih točkah. Jaz že komaj čakam, da bom imela naslednji petek že spet pregled, da vidim spet koliko je plod zrastel in da vidim, da je vse ok. Je tako hecno, ko še nič ni videti na trebuhu, da se vsake toliko res vprašaš, če je še vedno vse ok in če se lepo razvija. Slabosti tudi vmes malo grejo, se pa tudi hitro vrnejo.. zdaj grem pa tudi jaz proti 12.tednu. Že komaj čakam, da bo prelomnica treh mesecev :)

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?