|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MARČEVKE 2021
31.7.2020 14:07:48   
Žanka
Pregled mam 19.8 

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: MARČEVKE 2021
31.7.2020 14:09:55   
Žanka
Zaj se zelo vstrašim za bilo kaj,pri 2 nosečnosti nisem imela nikoli nobenega rjavega izcedka,verjetno sem zaj bolj občutljiva na moja leta.

(odgovor članu Žanka)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: MARČEVKE 2021
31.7.2020 15:10:53   
Srečka138
Meni je G rekla da rjavi izcedki nastanejo zaradi nihanja pH v noznici. Mi je dala neke kapsule za vaginalno uporabo, 14 dni jih moram vstavljat in bom videla ce bo kaj bolje. Naceloma pa rjavi izcedki niso problematicni. Ce pa se pojavi kri pa le pojdi na urgenco na pregled.

(odgovor članu Žanka)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: MARČEVKE 2021
31.7.2020 17:36:03   
lillchy123


IZVIRNO SPOROČILO: nasmejanapupa


Meni se že krepko vleče, pregled 31.7. - takrat naj bi bil 8t...
Že komaj čakam, da slišim srčka. :)

Poleg utrujenosti, ni drugih stranskih učinkov - tako kot tudi v 1. nosečnosti ni bilo strašnega...

Poročam v petek!

Lp



Kako je bilo?

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu nasmejanapupa)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: MARČEVKE 2021
31.7.2020 17:54:57   
nasmejanapupa
Žal bom morala skupino zapustiti. Srce parajoče je to... Sem še v šoku...
Nosečnost je, a plodka ni. Danes bi bilo 8t in 3 dni.

V zadnjem času je to zelo pogost pojav, ginekologi ne vedo zakaj.
Pred mano tudi 20 letna punca z isto nesrečo...

Namesto da bi na morju hčerki povedala, da bo velika sestra, se mami ne bo mogla kopati z njo.
3.8. grem na sproženje in upam, da ne bo premočnih krvavitev...

Ampak upanje umre zadnje. Se ne dam

Srečno vsem Marčevkam 2021!!!

Morda se spet priključim pri kakem drugem mesecu, ko ponovno zagledam dve črtici ;)

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: MARČEVKE 2021
31.7.2020 18:04:35   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: nasmejanapupa

Žal bom morala skupino zapustiti. Srce parajoče je to... Sem še v šoku...
Nosečnost je, a plodka ni. Danes bi bilo 8t in 3 dni.

V zadnjem času je to zelo pogost pojav, ginekologi ne vedo zakaj.
Pred mano tudi 20 letna punca z isto nesrečo...

Namesto da bi na morju hčerki povedala, da bo velika sestra, se mami ne bo mogla kopati z njo.
3.8. grem na sproženje in upam, da ne bo premočnih krvavitev...

Ampak upanje umre zadnje. Se ne dam

Srečno vsem Marčevkam 2021!!!

Morda se spet priključim pri kakem drugem mesecu, ko ponovno zagledam dve črtici ;)


Zal mi je za to 😞😞 tocno vem kako se pocutis ❤ bodi mocna ❤ vseeno pa pred umetno prekinitvijo zahtevaj se en pregled. Da se res 100% prepricas/jo. Stane te nic. Drzim pesti da naslednjic res uspe. Srecno ❤

(odgovor članu nasmejanapupa)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: MARČEVKE 2021
31.7.2020 18:08:05   
Žanka
Moje sožalje😭

(odgovor članu nasmejanapupa)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: MARČEVKE 2021
31.7.2020 18:17:59   
nasmejanapupa
Sem bila kar na ginekološki oddelek napotena, je bila ena mlada prijazna ginekologinja.
Medicinska sestra zelo zelo prijazna, res ljudje s srcem tam...
Vse pregledala, tudi jajčnike...
Je rekla, da sta videti zdrava, ampak da res niste kot pri 20 letnici, vendar se še da zanositi do 44 leta kamot. ;)

Tudi ginekolog, ki me bo v ponedeljek operiral me je prišel pogledat. In bi mi že danes vse naredili, ker sem bila na tešč.
Ampak se zaradi CR pri prejšnji nosečnosti zaradi brazgotine lahko kaj zakomplicira...

Tako, da so me dali raje na ponedeljek

(odgovor članu Žanka)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: MARČEVKE 2021
31.7.2020 18:22:36   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: nasmejanapupa

Sem bila kar na ginekološki oddelek napotena, je bila ena mlada prijazna ginekologinja.
Medicinska sestra zelo zelo prijazna, res ljudje s srcem tam...
Vse pregledala, tudi jajčnike...
Je rekla, da sta videti zdrava, ampak da res niste kot pri 20 letnici, vendar se še da zanositi do 44 leta kamot. ;)

Tudi ginekolog, ki me bo v ponedeljek operiral me je prišel pogledat. In bi mi že danes vse naredili, ker sem bila na tešč.
Ampak se zaradi CR pri prejšnji nosečnosti zaradi brazgotine lahko kaj zakomplicira...

Tako, da so me dali raje na ponedeljek


Bos imela ciscenje s tableto ali abrazijo? Kajti po abraziji je potem fajn pocakat 3M, preden ponovno zanosis, da se maternica lepo zaceli nazaj.

(odgovor članu nasmejanapupa)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: MARČEVKE 2021
31.7.2020 18:35:06   
lillchy123
Nasmejanapupa, jaz sem stara 42 in 5-ic noseca. In ce bo slo kar koli narobe... bova poskusila spet. Enkrat se pa mora sreca tud nama nasmehniti. Samo obupati ne smemo. 



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: MARČEVKE 2021
31.7.2020 20:25:37   
N****
😞😞😞 

Kako je možno da nikjer ne najdejo ploda? Ne razumem tega, nekje ja mora bit, drugače ne bi bilo nosečnosti...? "Nasmejana pupa" verjamem da bo uspelo! ❤❤

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: MARČEVKE 2021
31.7.2020 21:28:48   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: N****

😞😞😞 

Kako je možno da nikjer ne najdejo ploda? Ne razumem tega, nekje ja mora bit, drugače ne bi bilo nosečnosti...? "Nasmejana pupa" verjamem da bo uspelo! ❤❤


Seveda je mozno. Mozna je tudi namisljena nosecnost (zenska brez M, vsi znaki N, nastajanje mleka v mlecnih zlezah itd.) A nosecnost dejansko nikjer ne obstaja (SE NE VIDI NA UZ). To je sicer bolj pogost pojav pri zivalih (psicah), je pa mozno tudi pri cloveku!Prav tako je mozna tudi navidezna nosecnost, kakrsno ima Nasmejana pupa. Torej vsi znaki N, brez M, maternica se siri, v njej pa ni ploda.(SE VIDI NA UZ- gestacijska vrecka, brez rumenjakovega mehurcka) 

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: MARČEVKE 2021
31.7.2020 22:00:58   
nasmejanapupa
Blighted Ovum je stanje, o katerem redko govorimo, a teh primerove tudi pri nas v Sloveniji kar veliko. Gre za stanje, kjer gestacijska vrečka raste, ženska dobi vse znake nosečnosti, vendar se plod nikoli ne razvije. Gestacijska vrečka raste in raste in ženska ne bo vedela, da v njej ni otroka do samega pregleda z ultrazvokom. Torej, gre za tako imenovano navidezno nosečnost. Ženska ima vse znake nosečnosti, maternica raste, trebušček je iz meseca v mesec večji, a ploda ni. Vzrok za omenjeno stanje naj bi bilo jajčece ali semečica s slabim dednim materialom. Ko pride do oploditve, bi se morala tvoriti tako gestacijska vrečka kot zarodek, vendar del, ki naj bi se razvil v otroka, ne začne rasti. Nekatere ženske imajo izkušnje z več kot enim blighted ovum-om, vendar večina žensk kasneje uspešno spočne otroka.

To se je lansko leto zgodilo tudi moji bralki. “Bil je velik šok, glede na to, da telo ve čas misli da je nosečo in imaš vse znake nosečnosti. Potem pa prideš na ultrazvok in na ekranu samo rastoča posteljica brez kakršnega koli zarodka. Se mi zdi, da smo ženske v takšnih primerih še bolj zbegane, saj se pri splavu velikokrat omenja, da je “šel angelček v nebesa”. V nas, s takšno diagnozo pa sploh pikice ni bilo. Kaj se je torej zgodilo z nami? Kako naj sploh žalujemo, saj navsezadnje res ne moremo žalovati za otrokom, ki nas je zapustil…”

Sicer ni bilo prvič, da sem slišala za takšen primer. Dejstvo je, da v takšnih primerih ženska psiha zelo trpi, sprašujejo se, kako, zakaj, čemu… Kako je možno, da telo proizvaja nosečniške hormone, ploda pa ni od nikjer?


Srečka 138...
Hmm, hmmm - si ginekologinja...

Sem imela redne M, ni navidezna nosečnost - JE nosečnost. Maternica raste!!!!
Je le kromosomska napaka, ki se parom čez 38 pač zgodi? Hvala bogu, da je telo odreagiralo in ni pustilo, da se
razvije nepravilno kromosomsko oblikovan otrok. Bogu hvala!!!!
Nismo vsi 20 - 28 let,...

Tudi rumeno telesce je bilo lepo na UZ vidno tako da, ...
Jajčnika še polna foliklov...

Raje piši drugič take odgovore, preden se s dotično osebo ne pogovoriš kakšne uvide in dognanstva je imela...

Bolečeeeee - kar sem prebrala s tvoje strani...
Še posebej nate žalujoči dan

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: MARČEVKE 2021
1.8.2020 0:50:35   
Srečka138
Hjoj Nasmejana pupa, res te nisem zelela kakorkoli prizadet, verjamem da so trenutno tvoja custva zelo obcutljiva. Prosim ce moje sporocilo preberes se 1x, in bos ugotovila da govoriva o enaki stvari, le da si jo ti poimenovala bolj strokovno, iaz pa bolj laicno in grse, ampak se zal tak izraz tudi drugace uporablja, nisem si ga izmislila jaz. Nikakor se nimam za ginekologinjo, kot pravis. Lahko pa povem, da presedim ogromno casa za racunalnikom in knjigami in berem o teh temah, ker me zelo zanimajo, vcasih pa kaksno vprasanje zastavim tudi svoji ginekologinji, pa ceprav se me sploh ne tice.





Glede zalovanja je pa tako. Tocno vem kako se pocutis in skozi kaj trenutno rines. Ce zelis lahko zalujes za neuspelo nosecnostjo. Nic ni narobe. Obstajajo zenske, ki niti za kakrsnimkoli splavom ne zalujejo. In tudi to ni nic narobe. Zenske smo si pac razlicne.





Nosecniski hormon zacne nastajati, ko pride do oploditve, kar je v tvojem primeru sigurno prislo, zataknilo pa se je pri delitvi celic, zaradi **** razloga, ki je clovestvu neznan, potem pa mati narava opravi svoje. Naj ti obrazlozim na svojem primeru. Pri meni je prislo do SS v 11. Tednu, doma sem "porodila" posteljico skupaj s plodom in se isti dan pristala na abraziji. Nosecniski hormon obstaja dokler obstaja nosecnost, neglede na to ali je s plodom ali brez. Sama sem imela v telesu se 1 mesec po SS prisoten hormon, ki je sicer padal, mozno pa bi bilo da hormon nebi padal, kar bi pomenilo, da abrazija ni bila uspesna (niso odstranili N). Upam da trenutno vsaj malo razumes od kje se vedno N hormon.





Glede tega rumenega telesca in jajcnikov polnih foliklov. Poskusam si nekako razlagat, da se je tvoje telo po neuspeli N mogoce ze pricelo pripravljat na M. Kajti RM je v telesu prisotno vsak cikel, ki po ovulaciji oslabi in se skupaj z M izloci. Ce se tukaj spet vrnemo na moj primer. V tem 1 mesecu ko sem imela se vedno prisoten N hormon, se mi je zgodila tudi O in kasnjeje M, kljub N hormonu! In ce gledam tvoj primer se mi tole vse skupaj nekako poklopi. Upam da vsaj malo razumes kaj ti zelim povedat. Nikakor spet ne zelim da to vzames kot pametovanje ali karkoli ze. Na prvem mestu je itak beseda tvoje ginekologinje, saj je vseeno bolj podkovana v tej stroki. 


Se nekaj. To se ne dogaja samo parom nad 38 let. To se dogaja tudi mlajsim, kot naprimer tvoji 20 Letni sotrpinki v cakalnici. Sama sem tudi pri 19. Letih izgubila svojega prvega otroka. Kdo bi si mislil da je pri mladih, zdravih ljudeh to mogoce, sama nikoli nisem ne pila alkohola, niti kadila niti jemala kontracepcijskih tabletk, pa mi je " uspelo" spocet otroka z nepravilnim kromosomskim zapisom. To je mogoce in se dogaja pri nosecnicah starih 16, 18, 25, 35 ali 45, neglede na kakrsnekoli okoljske dejavnike.





P.s. ne pametujem ti, pogovarjava se kot zenska z zensko, ti imas nekaj prav, jaz imam nekaj prav. Se podpiramo, izmenjujemo mnenja in izkusnje. Nikakor pa te z niti eno besedo nimam zelje niti namena prizadet. Niti ne leti vse to nate, mogoce bo kdaj katera naletela na podobne tezave pa si bo iz nasih zapisov vsaj malo znala pomagat.





Zivljenje je zal nepredvidljivo. Nekateri imajo sreco, jim uspe takoj in uspejo do konca, nekateri pa zal nimamo vedno te srece.





Ti pa vedi, da cetudi si mi popolna neznanka, ti stojim ob strani in drzim pesti da bo vse ok v ponedeljek, da bosta imela ogromno srece pri naslednji zanositvi, ko bo to mogoce. In nikoli ampak res nikoli nebi zelela kakorkoli prizadet sotrpinke, ker vem kako tezko je jit cez vse to.

(odgovor članu nasmejanapupa)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: MARČEVKE 2021
2.8.2020 19:03:11   
Žanka
Pozdravljene.Ma katera par dni skupaj rjavi izcedek.3 dni že mam izcedek.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: MARČEVKE 2021
2.8.2020 19:31:38   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Žanka

Pozdravljene.Ma katera par dni skupaj rjavi izcedek.3 dni že mam izcedek.


Jaz mam zdajle ze cca. 10 dni rjav izcedek, vstavljam si ene kapsule, ki uravnavajo vaginalno floro in mislim da se stanje izboljsuje. Ce te skrbi pojdi na pregled in povprasaj svojo G. Meni je moja rekla da prihaja do razlicnih odtenkov izcedka zaradi nihanja  pH v noznici. Dokler ni krvavo naj nebi bilo nic narobe. Seveda se je pa fajn it pokazat za vsak slucaj.

(odgovor članu Žanka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: MARČEVKE 2021
2.8.2020 19:36:35   
Žanka
Pregled pri svoji G imam komaj 19.8 ,zelo me skrbi za toti izcedek,sem razmišljala da bi šla jutri na urgenco na pregled.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: MARČEVKE 2021
2.8.2020 19:44:58   
Srečka138
Poklici svojo G in jo povprasaj za kaj gre, ce se mogoce lahko prides predcasno pokazat. Na urgenci zelo neradi vzamejo resno ce ni krvavo :/ nazalost. Povem iz svojih izkusenj. Sem bila kregana ker sem prisla samo z rjavim izcedkom...

(odgovor članu Žanka)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: MARČEVKE 2021
2.8.2020 20:40:21   
lillchy123
Rjavi izcedek ni za na urgenco. Razen... ce se nisi imela pregleda in bi bilo pame5no izlociti IMN.Tole bo mogoce slisati kruto, ampak tako je. Urgenca je za nujna stanja. Ce bi zelo krvavela, potrm ja, da ti lahko pomagajo.. V nobenem primeru zal tako zgodaj ni kajn arediti, ce bi res prislo do splava. Poskusi poklicati tja, kjer imas gin. Saj navadno te bo nekdo pogledal. Druga opcija. Naroci se samoplacnisko in pocej kaj in kako. V vsakem primeru. Obicajno rjavi izcedek ni kar splav, zato se predvsrm skusaj pomiriti. Drzim pesti, pa javi kaj in kako.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Žanka)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: MARČEVKE 2021
2.8.2020 20:54:19   
Lizika90
Nasmejanapupa...joj kako mi je žal zate! user posted image user posted image
Poskušaj biti močna in pogumna in verjeti, da za vsako slabo stvarjo pride nekaj dobrega!
Pošiljam ti velik objemuser posted image

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: MARČEVKE 2021
2.8.2020 21:15:17   
Lizika90

IZVIRNO SPOROČILO: Žanka

Pregled pri svoji G imam komaj 19.8 ,zelo me skrbi za toti izcedek,sem razmišljala da bi šla jutri na urgenco na pregled.


Žanka...meni je ginekologinja na ginekološki kliniki v LJ rekla, da so taki rjavkasti izcedki zelo pogosti v zgodnji nosečnosti.
Ampak vseeno poskusi priti do pregleda pri svoji ginekologinji da boš bolj pomirjena.

Poskusi se pomiriti in ostati pozitivna user posted image

(odgovor članu Žanka)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: MARČEVKE 2021
3.8.2020 12:23:57   
lillchy123
Pregled za mano, fizolcek je velik 2.6 cm, vidijo se mozgancki, rokice, nogice, srcek dela.. skratka vse super! Vzeli so mi bris, eno kopico krvnim preiskav (se za scitnico in zaradi posega), urin. 2.9. Imam nuhalno, glede na izvid se bova odlocali dalje, ce bosta nuhalna in bris ok, sem 10.9.  narocena na cerklazo. Grem pa cez 2 tedna na hipnozo. Mam namrec mini napade panike, danes me je spet tlacila mora, pa hipnoza baje ful pomaga tudi proti slabosti. 




_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: MARČEVKE 2021
3.8.2020 14:27:33   
Srečka138
Ooo super da je s fizolckom vse ok 😊😊 nuhalno pa imas en dan za mano 🙂.Drzim pesti da bo tudi s tabo vse ok. Kaksne more pa imas? Jaz sem do zdaj ze dvakrat sanjala da sem zacela krvavet in se je potem vse skupaj koncalo.. ampak se probam prepricat da to ni mogoce in ne more bit res, da bo tokrat vse ok. Bi mogoce mogla temu vec pozornosti posvecat?

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: MARČEVKE 2021
3.8.2020 14:50:03   
N****
Iiii super ☺☺☺ joo jaz še mam več kot 3 tedne do pregleda, kako se to vleče 🙈🙈🙈 drugače se vredo počutite? Jaz imam malo krče kot pri M, pa boleče prsi, druga pa nič... (trkam) upajmo da bo čim dlje tako ☺☺

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: MARČEVKE 2021
3.8.2020 15:10:12   
Žanka
Pozdravljene.Danes sem šla na urgenco zaradi 4 dni rjavega izcedka pa včeraj zvečer sem malo krvavela.G me je pogledal ni znal točno razložiti zakaj mam to reko verjetno zaradi ,ker je to moja 4 nosečnost.Obljubiti mi ni mogel kako bo potekala nosečnost,če bo vse ok ali ne.Oglavnem zaenkrat je kolko tolko vredi edino morem paziti ,da nebi začela zelo krvaveti ali mela hude bolečine te morem takoj na urgenco.Noseča sem 8.tednov.Naročila sem se za prvi pregleg 5.8 ,ker nemorem čakati do 19.8.Veliko morem piti in počivati.Tudi danes sem že krvavela malo doma,oglavnem vam javim v sredo kak in kaj je.

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?