|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAJČICE 2021
29.1.2021 13:33:49   
evkaliptus
26 tednov in 2 dni. Brce in premiki so vidne na ven, včasih me v mehur tako brcne, da se mi kar zabliska 🙈 pa tko čez cel dan jih res ful čutim, veliko bolj intenzivno kot še teden nazaj. Meni je to prav zabavno😄 no na momente mi je pa kar slabo od takih premikov🙈 imamo živahno punco💕

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 801
   RE: MAJČICE 2021
29.1.2021 21:22:29   
PozitivnaEnergija
Drugače vidim da za tale ogtt dajejo kar razlicne napotke. Vmes ko spijes uno glukozo, naceloma lahko pijes vodo, nic drugega. 


Kar se pa velikosti ploda tice, jaz sem imela vredu pod mejo sladkor v prvi nosecnosti, tudi ogtt je bil vredu, no moja prvorojenka je vseeno imela 4.5kg, pq je bila po vmesnih meritvah na morfo in kasneje po besedah ginekologa "povprecno velika in tezka puncka, tm do 3.5kg". Mislim da tu najvec naredi genetika, moj je visok, in tudi njegovedva starsa zelo, tako da nic cudnega da je bilq hči velika, pa še 9 dni čez rok. Tako da držim pesti da tokrat pride naš fant na rok, ali kak dan prej ;) 
Glede gibov, šteti jih je treba po 35 tednu, ko nimajo vec toliko prostora v trebuhu, in naj bi jih na dan prestel vsaj 10 Zdej ko smo pa še prej je pq vazno da ga cutis vsak dan, ne toliko kolikokrat, pomaga pojesti koscek cokolade, se uležti na lev bok in nežno malo pomasirati trebuscek. Moj vedno brca ko sem nekje da sedim ali lezim. In ja najvecji uzitek mu je brcat v mehur, in početi take vragolije da mi je na trenutke kar slabo vcasih od gibov. Sicer pa po 30. Tednu spremljajte dele dneva ko je aktiven otrocek, se to rqdo preslika na cas ko pride ven s trebuha ;) moja hci je ponoci vedno dala mir, in je tudi pri 2 mesecih celo noc prespala ;) tako da kr drzi. Tale drugi je pa zgoden zjutraj, vcasih ga tudi ponoci cutim, ko menjam bok za spanje 🙈

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 802
   RE: MAJČICE 2021
30.1.2021 18:18:08   
evkaliptus
Ja, glede gibov meni ni rekla naj jih štejem, da moram jih pa čutiti vsak dan👍 Še preveč jih čutim🙈 to glede ritma spanja sem pa tudi jaz slišala, bom potem prav pozorna na tole. Pa tudi sedaj opažam, da ima svoje ure, ker vedno miga zvečer okrog 23h, ponoči vsaj zaenkrat še nikoli in potem zjutraj okrog 7-8h spet. Čez dan je pa kar precej aktivna😅 upam, da bomo spali 🙈

Kako ste pa kaj s pregledi? Mate bolj pogosto? Kaj vam “gledajo”? Vidim, da res vsak nekaj po svoje dela 🙈 Jaz imam jih imam itak sicer ves čas na 14 dni, tako da sploh ne vem koliko je sicer običajno. 

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 803
   RE: MAJČICE 2021
30.1.2021 18:41:42   
evkaliptus
Aja, Pozitivna, moja sodelavka je tudi prvega rodila precej velikega čez rok in tudi pri drugem so ji že mesec prej govorili, da bo velik 🙈 Je rekla, da je šla okna pomivat pa je naslednji dan rodila 3 kilskega fantka 😂 menda je stara vraža pomagala 🤣

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 804
   RE: MAJČICE 2021
31.1.2021 8:45:00   
Nora23
Evkaliptus, jaz sem do sedaj imela preglede v 8t, 12t, 16t in 21t. Nekako 1x na mesec se izide bi rekla, od morfologije do naslednjega mojega pregleda, (ta bo pri 27t) je edino mal vec razlike, ampak ze majo tko🤷🏻‍♀️ 
Meni je do sedaj 2x jemala kri in vodo, vedno mi pa izmeri pritisk, tezo. Poleg nuhalne in morfologije mi je tudi v 16tednu nardila ultrazvok, tak da sm do zdej mela priliko 3x videt malo strucko. (Pa vedno mi je slikce prstimala za domov). Js sm zadovoljna morem recit, kr mi nosecnost poteka brez problemov in pomojem je tak sistem cist okej, -1x mesecno met preglede. Zadnja dva mesca pred rokom mi je pa tak rekla da bojo pogostejsi. Berem vase komentarje in tudi ostale na forumih in vidim da ma res usaka drugacn sistem. Kar se tice brc, mene ponoci rastura moj otrok. Podnevi je pa ko bubica, zato sm misla da ga par dni nisem cutla.. zgleda sm takrat trdno spala. 😂 No zdej ze par noci ponoci prav bozam trebuh, da se mal umiri, ker me v mehur "sutira" in ni najbolj prijetno😂

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 805
   RE: MAJČICE 2021
31.1.2021 10:48:45   
evkaliptus
Nora, ja 1x na mesec je tudi pomoje čisto ok. Mene malo bolj spremljajo, zaradi prejšnjih težav, kar se mi zdi pa tudi prav, da se v takih primerih bolj spremlja nosečnico. Se mi je pa zdelo, da je proti koncu pri vseh bolj pogosto👍

Potem imaš pa nočno ptico 😆❤️ 

(odgovor članu Nora23)
Neposredna povezava do sporočila: 806
   RE: MAJČICE 2021
1.2.2021 11:23:18   
PozitivnaEnergija
Evkaliptus, Madona bojo aprila okna čista haha ;) Ma moj g je rekel da bo spremljal težo in velikost, da ne želi da bi mogla spet it čez enako kot pri prvorojenki (na koncu me ni od spremljal ker je šel na dopust, verjetno bi me poslal že prej v P) tako da je možno da bo na koncu predlagal mogoče cr, če bo otrok prevelik, zaenkrat je vse v noralnih številkah, na naslednjem pregledu čez 3 tedne je rekel da ga zvagava in zmeriva.

Sicer je običajno da greš na pregled 1x na mesec če je vse ok, če spremljajo kej ekstra je bolj pogosto seveda. tako da jaz imam 1x mesečno, nekje od 35 t dalje pa je pri nas vsak teden, ker te vsakič priklopi na ctg, da merijo aktivnost popadkov, če se že kaj dogaja. Tako da jaz mislim da imam zdej 23.2, pa potem še čez en mesec, potem začnem pa že enkrat tedensko na preglede hodit. Imamo pa 3x kontrolo krvi (na prvem pregledu, okoli 24t, in okoli 35t) gleda se vsakič toksa in splošne vrednosti kot je železo, na prvem pregledu na tešče cukr, hepatitis, sifilis, rh faktor če je prva nosečnost, plus v 25. tednu te pošlje na ogtt kjer spet preverijo cukr). - kljub Covidu pri nas niso zmanjšali pregledov, oz. niso na manj pogosto, meni je celo do sedaj vsakič naredil uz, vsaj na kratko.

Jaz sem za vikend šivala kitko za našega malčka, za obrobo v posteljici in dekco za v voziček in v lupinico ;) itak da mi ej na 3/4 kitke polnila doma zmanjkalo :/ komi čakam da grem danes iskat in dokončam, prilepim potem kakšno slikco ;)

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 807
   RE: MAJČICE 2021
1.2.2021 11:32:36   
evkaliptus
Hahaha, če ne gre drugače bomo pa pucale user posted image
Lepo, da te spremlja in predvidi različne možnosti in ne z glavo skozi zid... Kolegica bi zaradi mnogih zapletov morala imeti carski rez pa so do zadnjega vztrajali pri porodu in se je hudo namatrala... Če bi bila v rokah drugega gin. ne bi šla čez tako hudo izkušnjo.

Tudi moja je zaenkrat v mejah normale, čeprav že od štarta na zgornji meji po velikosti in teži. Meni sicer vedno naredi UZ, ampak se zadnje čase lumpa vedno skriva, upam dobim še kako slikico, morda že jutri .. user posted image


Me pa danes grozno boli in tišči po dveh urah sedenja (delam od doma)... sem se morala vležt.. sedaj spet delam, sem čisto nazaj naslonjena kolikor se da, da je malo bolje.. Groza me je, ker imam še veliko za nardit in predat delo in še ne morem v B, po drugi strani pa ne vem kako bom zdržala.. user posted image user posted image

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 808
   RE: MAJČICE 2021
1.2.2021 11:33:58   
evkaliptus

IZVIRNO SPOROČILO: PozitivnaEnergija


Jaz sem za vikend šivala kitko za našega malčka, za obrobo v posteljici in dekco za v voziček in v lupinico ;) itak da mi ej na 3/4 kitke polnila doma zmanjkalo :/ komi čakam da grem danes iskat in dokončam, prilepim potem kakšno slikco ;)


Ja, to pa obvezno pokaži! user posted image user posted image

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 809
   RE: MAJČICE 2021
1.2.2021 13:29:29   
PozitivnaEnergija
joj to je najhuje ker veš da maš še ful enih stvari za predati, pa ker je vedno težje delati. Jaz se morem tudi navadit na dejstvo, da tokrat ne bom 100% uživala porodniške, bo še vseeno delo, ampak večina potem na jesen ko je bolj gužva pri nas. Tako da upam da bo maj in junij miren, kakor za zdaj kaže, ravno pravi timing za imet pdp ;)

Ja glede G je pa res, celo nosečnost že poslušam da je bila res velika prvorojenka, in da res zanimivo da so se odločili in vztrajali na vaginalnem porodu - jaz sicer imam na sam porod lep spomin, kljub temu da so me rezali in da je dolgo trajalo. Ampak poporodno okrevanje jao, res sem zavidala čisto vsem ko so bile po 14 dneh že ko rožice, jaz sem normalno zalaufala šele po parih mesecih. Tako da ta del zdej probavamo preskočit, ampak poroda pač ne moreš na silo sprožit, zato pravi g, da če bo treba bo priporočil cr. Je pa rekel da v drugo gre hitreje, in se velikokrat zgodi da je tudi pred rokom, tako da malo računam na sodelovanje tegale mulčka v trebuhu ;) Tudi v prvo sem se prepustila osebju in dr. tam, in se je izkazalo za najboljšo, ker itak ne veš kaj pričakovat, in situacija se vedno spreminja. Edino kar sem bila odločena je bilo da ko bo potreba po umetnih popadkih, da mi takoj ultivo priklopijo, in tako je bilo, ker mojih popadkov ni bilo od nikoder.

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 810
   RE: MAJČICE 2021
1.2.2021 17:35:48   
Kamničanka1
Hej punce. Danes na pregledu ni šlo dobro, nisem niti do glukoze prišla, so me takoj domov poslali. Sedaj me očitno čaka diabetolog... Ima še katera to izkušnjo?


(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 811
   RE: MAJČICE 2021
1.2.2021 18:45:51   
megiTT
Kamnicanka1: to pomeni, da si imela visjo vrednost glukoze ze na tesce? (Zato ne dajo sploh testa delat, ker je ze na tesce videt, da ni ok)
Diabetolog bo izmeril visino, tezo, krvni tlak in glukozo se enkrat. Potem se pogovoris z medm sestro edukatorko vse o pravilni prehrani in telovadbi, kako se meri glukoza z merilnikom in o potencialnem insulinu, glede na vrednosti. 
Nic bat, nic takega. 



(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 812
   RE: MAJČICE 2021
1.2.2021 19:43:43   
Kamničanka1
Ja, tako. 5,6 so mi izmerili.

Mene je samo malo strah, ko berem vse te forume, da bom cele dneve samo še hrano oz komponente hrane tehtala in si odmerjala do grama natančno beljakovine in ogljikove hidrate 😕

(odgovor članu megiTT)
Neposredna povezava do sporočila: 813
   RE: MAJČICE 2021
1.2.2021 19:54:04   
megiTT
Ma neee. Reees ni tako hudo!

Samo to, da se skensla sladkarije je fuuul napredek. 
Plus se malo gibanja in je. 
Ce pa vseeno ne gre, je pa tukaj insulin. Problem resen.

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 814
   RE: MAJČICE 2021
1.2.2021 21:53:41   
Kamničanka1
Upam 😁

Vem, da stres še pripomore k slabšim rezultatom tko, da se morm sprostit in več zelenjave jest in upam da bo 🤞🤞😁

(odgovor članu megiTT)
Neposredna povezava do sporočila: 815
   RE: MAJČICE 2021
1.2.2021 22:55:39   
evkaliptus
Kamničanka, vse bo ok, kar pozivitno! Stres ni ok za sladkor, zato kar mirno brez kompliciranja v skladu z navodili in pa nasveti tistih, ki so dale to že čez 😉❤️

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 816
   RE: MAJČICE 2021
2.2.2021 11:15:10   
PozitivnaEnergija
Kamničanka, ko sem imela jaz ogtt, sem klepetala tam v čakalnici z eno mamico, ki je bila pol leta po rojstvu na kontroli, ker je imela v nosečnosti povišan sladkor, je rekla da poleg sladkarij, ti najbolj dvigujejo sladkor ogljikovi hidrati, vse iz bele moke naprimer (makaroni, testo) in pa krompir. Tako da ja treba več zelenjave, in mislim da ti tam v diabetični ordinaciji dajo samo napotke kako jest in spremljat sladkor - meje v nosečnosti so zelo nizko postavljene, tako da tako hitro te na insulin tudi ne dajo.

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 817
   RE: MAJČICE 2021
2.2.2021 14:37:22   
Kamničanka1
Ja inzulina bi se kr rada izognila, če se le da :)


Hvala vsem za spodbudne besede 💛 mam to 💪😁

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 818
   RE: MAJČICE 2021
2.2.2021 20:58:09   
PozitivnaEnergija
Evo končni izdelek ;) 

user posted image

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 819
   RE: MAJČICE 2021
3.2.2021 15:03:38   
Nora23
PozitivnaEnergija, zelo luskana! kokr iz trgovine😍 jaz se se nisem odlocila za nakup, jih pa neprestano gledam in vidim da majo kr dobro ceno vse povsod🥴Kak ste pa kej z jemanjem vitaminov/folne kisline? Meni je moja ginekologinja rekla da naj jemljem Elevit vsaj do 14. tedna nosecnosti, ker ima folna kislina sploh na zacetku velik pomen na pravilni razvoj otroka, nato pa po zelji. Jaz jo jemljem skozi vso nosecnost in jo bom sigurno do konca. Obstaja tudi formula v casu dojenja, polna vitaminov/mineralov, mislim da se bom kasneje na njo presaltala. 

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 820
   RE: MAJČICE 2021
3.2.2021 18:15:28   
PozitivnaEnergija
Hehe ja nora, meni so zdaj cene cisto logicne, ker sem samo za polnilo porabila okoli 36 eur, pa še blago enih 15, kje je še delo. Ker šivanje tegale je mala malca, polnjenje pa uh druga zgodba. Jz jih za prodajo stoposto ne bi delala 🙈🤣🤣 


Glede vitaminov, pa jemljem redno d3 v podjezicnem sreju, magnezij, 3x dnevno, po novem še dodatek železa in kalcij. Ker pojem reees veliko solate in nasploh zelenjave  ne dodajam nobene druge stvari. Od zacetka sm pa prve tri mesece jemala femibion. Pazit mores kdaj kaj vzAmes. Ker recimi med magnezijem in železom more biti vsaj 2 uri razmaka. Zelezo ne smes z nicemer mlecnim, zaželjeno z vitaminom c itd. Tako da se potem trenutno nism odlocila da jemljem nek mix vitaminov in mineralov v eni tabletki, ker se med sabo izkljucujejo, jaz pa imam po krvi sodec pomanjkanje samo zeleza trenutno, magnezij pa zaradi otrdevanja trebuha jemljem.

(odgovor članu Nora23)
Neposredna povezava do sporočila: 821
   RE: MAJČICE 2021
3.2.2021 19:03:38   
evkaliptus
Pozitivna, ja normalno, že material je drag! Lepa kitka, super da bo unikat🥰

Jemljeva pa podobne dodatke, tudi jaz pazim kaj ne gre skupaj, zato zjutraj spijem kalcij in D vitamin, na dva dni železo, zvečer pa novalac in magnezij. No magnezij zdaj 2x na dan, ker mi je začel otrdevat trebuh. Zato sm dodala še probiotike, ker sem zaradi magnezija prevečkrat na dan na wcju🙈   Novalac sem jemala že od načrtovanja dalje.

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 822
   RE: MAJČICE 2021
4.2.2021 16:29:54   
Evitas
Živjo punce. Tudi za mano je glukozni test. Moja izkušnja je čist ok. Za spit ni bilo problema, počutje je bilo tudi ok, no rezultati tudi. Edino železa mi primanjkuje, sem dobila tabletke. Katera jemlje kaj dodatka železa?


Kako ste kaj trenutno, je katera na bolniški zaradi korone (češ ogrožena skupina), počasi se odpravljajo ukrepi in bomo vsi kmalu nazaj na svojih delovnih mestih. Je katera pred dilemo, če se splohh vrnit, razlog pa samo korona, drugo zdravstveno stanje pa je BP? Je morda kateri ginekolog svetoval ali pa posvaril kako je če nosečnica dobi korono v zadnjem trimesečju? Predvsem tveganja? Lepo bodite

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 823
   RE: MAJČICE 2021
4.2.2021 16:32:23   
megiTT
Pozdravljena,
Jaz sem jemala tardyferon za zelezo, pa mi je naredil kar hudo drisko tako da sem morala z jemanjem prenehati in mi bo gin zamenjala zdravila.
Glede covida nasa gin pravi, da ni panike. 

(odgovor članu Evitas)
Neposredna povezava do sporočila: 824
   RE: MAJČICE 2021
4.2.2021 17:03:18   
evkaliptus
Evitas, jaz že ves čas preventivno na dva dni jemljem tole železo: https://www.viridian-nutrition.com/Shop/Balanced-Iron-Complex-P550.aspx
Kar se tiče covida, ni res da ni panike, saj za nosečnice v zadnjem trimesečju velja večje tveganje za vse respiratorne bolezni (tudi npr. gripo)- to mi je pojasnila tako moja gin. kot kolegica zdravnica, ki se je na intenzivnem oddelku srečevala s primeri nosečnic v pozni nosečnosti s hudimi zapleti, zaradi gripe. Jaz bi omenila gin., da se ne bi rada izpostavljala tveganju. Meni so ravno zaradi covida že od začetka odredili delo od doma, hvala bogu, ena skrb manj, oziroma zaradi težav bi morala biti potemtakem že od začetka na bolniški, tako sem pa vsaj lahko delala. 

(odgovor članu Evitas)
Neposredna povezava do sporočila: 825
Stran:   <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?