|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2021
14.12.2020 23:57:52   
Lostinspace
Marelica2021 do sedaj sem imela že 3 preglede pri ginekologu, nuhalne nisem delala, ker sem šla na nifty. Naslednjega pa imam 5.1.

Matuljcica te razumem. Za mano sta 2 SS, ampak tokrat že ves čas čutim, da je vse ok, da nosim pravo malo borko, ki se je odločila našo družino. Strah sicer vedno obstaja. Če začnem razmišljat kaj vse gre lahko narobe še do konca, pa me sploh panika grabi. Ampak si govorim, da so za nami že ta prvi rizični tedni in samo pogumno naprej z veliko pozitivnih misli. 

(odgovor članu metuljčica12)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Junijke 2021
15.12.2020 5:22:03   
metuljčica12
ja, pogumno naprej s pozitivnimi misli. user posted image
od kod pa ste?

(odgovor članu Lostinspace)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Junijke 2021
15.12.2020 19:19:30   
undiscovered
Tudi jaz imam naslednji pregled 5.1., bo pa že 5.pregled. Prvi pregled sem imela že konec oktobra in me je do nuhalne naročal na 2t, zdaj bom imela po 1 mesecu. Nuhalno mi je moj ginekolog sam pogledal in pravi, da je za trenutno starost razvitost organov ok, tudi koža na vratu je tanka. Sem pa videla že vse rokice, nogice, oči, srček. Mi je tako fascinantno, da je na taki mali kepici že vse to vidno 😊. Edino žal mi je, da sem pozabila za sliko reči, da bi še partner videl.
Je pa tudi meni še vedno grozno slabo, sem mislila, da gre že na boljše ko sta bila dva dneva znosna, pa se je spet vrnilo. So pa vsaj vsakodnevni glavoboli minili. Je imela še katera probleme z njimi? 
Dobila sem zaenkrat samo 1kg, ampak upam, da bo do naslednjega pregleda že kaj več, glede na to, da končno lahko malo več pojem. Trebuh se mi pa že kar ornk pozna (verjetno se pozna, da je 2.nosečnost), partner rekel, da ne ve, če bova lahko novico skrivala do 20.tedna 😄. Sva hotela z novico počakati do morfologije. Ve ste že delile veselo novico?

Sama sem iz Ljutomera, od kod pa ste ve 😊?

(odgovor članu metuljčica12)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Junijke 2021
15.12.2020 19:31:29   
Marelica2021
Jaz sem iz Lj. Jutri bo tocno 2 meseca ko mi bo slabo. Sem pa 13 tednov in se nekaj dni. Je pa res, da grozna slabost popusca, a se je pred tednom pojavila non stop zgaga, tiscanje v prsnici, grlu in hrbtenici, kar zdaj povzroca slabost in obracanje zelodca. Bi rekla da se nisem imela normalnega dneva nosecnosti, razen prvih par dni od dneva ko sem izvedela. Še čakam dan ko bo vsaj 2 uri konec z zgago in slabostjo.😉

(odgovor članu undiscovered)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Junijke 2021
16.12.2020 6:46:07   
metuljčica12
sem iz dolenjske.
uf, ti glavoboli. ja...so prisotni. kake 2 dni, potem končno malo izginejo..potem pa se spet prikradejo.
sem v 14 tednu. tako. da upajmo, da je to res da bomo zacveteli v drugem trimesečju.user posted image
svoji druzini sva povedala. povedala sem tudi na shihtu, pa najboljsi koelgici. iin zaenkrat je to to. za kaj več pa bomo počakali po 20.tednu delate ali ste na bolniški?

(odgovor članu Marelica2021)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Junijke 2021
16.12.2020 17:13:48   
Lostinspace
Jaz sem po datumu menstruacije v 17.tednu in smo novico že povedali vsem bližnjim pa tudi nekaterim prijateljem in v službi.

Slabost je res mimo, zgaga tudi in zdaj skorajda ne vem, da sem noseča. Vse mi je super. Kot sem že rekla sem edino žalostna, ker grejo kg kar gor in ne vem kaj bo do konca. Verjamem, da se bo tudi vam vse skupaj umirilo in boste pričele samo še uživati. 


(odgovor članu metuljčica12)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Junijke 2021
17.12.2020 7:04:45   
metuljčica12
vse bo ok s kg. ker je naša prebava počasna se tolažim s tem, da smo nosečnice različne. enim krej kg ful gor, enim pa skoraj nič.
ti je G kaj rekla okoli kg? pol si imela že kontrolo pri G( bitje srca, urin itd.)?

(odgovor članu Lostinspace)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Junijke 2021
17.12.2020 22:13:25   
Lostinspace
Ja sej vem, da bo vse ok s kg. Kaj čem, se bomo trudili po porodu malo bolj, da bo šlo kaj dol. Čeprav nisem več tako mlada in bo tuid to težje.

Jaz vsakič dam urin na pregledu in vsakič mi naredi ultrazvok, da sliši bitje srca. Pravi, da bo tako dokler ne bom čutila gibov. Ve nimate vsakič ultrazvoka? 

(odgovor članu metuljčica12)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Junijke 2021
18.12.2020 5:43:04   
metuljčica12
do zdej sem imela 2 pregleda. enga potrditvenega, drug pa je bila nuhalna. bomo videli, kaj bo z UZ v naslednji kontroli, ki ga imam proti koncu decembra.
za kri ven da moraš bit na tešče. kako pa je z urinom?

(odgovor članu Lostinspace)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Junijke 2021
18.12.2020 8:20:10   
Lostinspace
Ne za urin ne rabiš bit tešč, ker jaz dam urin čisto na vsakem pregledu pri gin. In so rekli, da bo tako do konca. 


(odgovor članu metuljčica12)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Junijke 2021
18.12.2020 13:06:56   
Marelica2021
Oj. Jaz bom imela UZ ob vsakem pregledu, tako je rekla ginekologinja. Tudi urin vedno pred pregledom. V bistvu imam zdaj najvecji problem z zbujanjem ponoci zaradi pekocih bolecin v kolkih in ob straneh kriza. Ne najdem.pametne poze za spanje, kaj šele.bo! Cez dan pa se ne znebim zgage, ki me sili k bruhanju. Če ima katera kakšno idejo, kako se znebiti ali vsaj ublažiti zgago in omenjene bolečine, se priporočam.





(odgovor članu Lostinspace)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Junijke 2021
18.12.2020 16:55:43   
megiTT
Meni za zgago najbolj ustreza Donat, v steklenici in ne v plasticni embalazi. 


(odgovor članu Marelica2021)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Junijke 2021
18.12.2020 20:10:42   
Lostinspace
Jaz pa sem danes dobila amoksiklav :(

Se mi je naredilo nekaj med korakom, zgleda kot nabreknjena žila. Doktor pravi, da potrebujem antibiotik. Me kr boli in moti. Je že katera jemala antibiotik med nosečnostjo? Prav mi je bed... 

(odgovor članu Lostinspace)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Junijke 2021
19.12.2020 7:00:04   
metuljčica12
uf..trenutno še nisem jemala antibiotike.
verjetno moraš ful počivat?
vse dobro.

(odgovor članu Lostinspace)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Junijke 2021
19.12.2020 8:30:34   
megiTT
Jaz sem imela amoksiklav cca 3 tedne nazaj, ker se mi je zamasila lojnica na sramni ustnici. 

Meni ni blo panike,nisem se nic slabse pocutila ob jemanju. G mi je priporocala probiotike, ker amoksiklav rad naredi drisko.

(odgovor članu metuljčica12)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Junijke 2021
19.12.2020 10:50:54   
Lostinspace
Ma ne, nisem dobila navodil za počivanje. Samo moram pazit, si ne smem tikat in je moteče med hojo in sedenjem. Upajmo, da bo res deloval antibiotik.

Včeraj pa sem si privoščila kupiti prvega pajacka. Me je tako premamil, ko sem šla mimo, da si nisem mogla pomagat 🙈. Malo sem neucakana. Je pa zdaj eno tako obdobje, ko se nič ne dogaja. Ni slabosti, ni utrujenosti, ne čutim se brcev... Prav nimam občutka, da sem noseča. 

(odgovor članu megiTT)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Junijke 2021
20.12.2020 9:18:02   
metuljčica12
jaz imam občasne glavobole, slabosti so še prisotni, energija je bolj švoh. počas prihajam v 15 teden. user posted image

(odgovor članu Lostinspace)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Junijke 2021
20.12.2020 21:19:37   
undiscovered
Urin sem dala samo prvič. Ultrazvok pa mi vedno na hitro naredi. Nekateri ginekologi sicer pravijo, da je to zastarela praksa in da ni potrebe za to, ampak moram reči, da sem sama zato bolj mirna :).

(odgovor članu metuljčica12)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Junijke 2021
21.12.2020 13:59:03   
metuljčica12
ima katera zelo povečan bel brezbarven tok?

(odgovor članu undiscovered)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Junijke 2021
22.12.2020 11:05:07   
Lostinspace
Ja jaz ga imam. Včasih brezbarvnega, včasih belega in gostega. Ampak to je baje normalno.

Mene pa so doktorji polegli, ker sem malček zakrvavela in baje imam nizko posteljico. Bi morala bit v bolnici, ampak sem za sveto obljubila, da bom ležala. Zdaj ležim že 4 dni in vse boli od ležanja. Če se posteljica ne dvigne, bo baje tako celo nosečnost in na koncu me čaka carski rez. Če ni boljše je dobro tudi tako. Samo da je z mojo pikico vse ok. Ko sem šla na urgenco, so mi naredili spet ultrazvok in je bila tako živahna, da je niso mogli niti zmerit😆. Ampak sem vesela, da je tako, ležanje bom pa že zmogla... Kaj se pa vam kaj dogaja? Že katera kej čuti gibe otroka? Jaz sem parkrat zacutila zelo nežno kot bi me nekdo s prstom iz notranje strani podrezal. 

(odgovor članu metuljčica12)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Junijke 2021
22.12.2020 11:34:45   
metuljčica12
držim pesti, da se umiri, in da ti ne bo potreben carski rez. lepo slišat, da je bitje živahno.
zdi se mi,da čutim tu pa tam mehurčke. user posted image enkrat sem začutla, kot da bi brcnil/a. sam nisem prepričana, da je to. bomo videli na kontroli, kaj bo.

(odgovor članu Lostinspace)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Junijke 2021
24.12.2020 6:44:29   
metuljčica12
kateri čaj za spanje je dober za nosečnice?

(odgovor članu metuljčica12)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Junijke 2021
27.12.2020 0:46:28   
Lostinspace
Malo pozno sem videla zapis. Brala sem, da skodelico kamilicinega čaja pred spanjem. Ampak menda spet ne preveč, ker lahko deluje nasprotno. Zajbljev baje tudi za spanje, vendar ni priporočljiv, ker baje dviguje pritisk. Več pa ne vem.


Jaz zaenkrat še spim, upam da tako ostane. Ostale vse ok? Kaj novega na vidiku? 

(odgovor članu metuljčica12)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Junijke 2021
29.12.2020 6:18:44   
metuljčica12
kontrola je za mano. je vse ok. naredila hitr UZ. srček je ok.
a ste kaj začele z vajami oz. s telovadbo za nosečnice?

(odgovor članu Lostinspace)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Junijke 2021
29.12.2020 18:11:06   
Lostinspace
Metuljcica me veseli, da je vse ok. Jaz sem imela kontrolo danes in mi ni poslušal srčka, sem imela samo vaginalni ultrazvok, s katerim je preveril posteljico. Je še vedno nizko in še moram lezat. Naslednjič pa imam že morfologijo. Tudi ve najbrž bi že morale imeti ne? 

(odgovor članu metuljčica12)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?