|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILKE 2022
4.9.2021 14:32:45   
Vjolca


IZVIRNO SPOROČILO: Neza86

Dobrodošla Vjolca. 🤗 



Hvala 😅Jaz sem zaradi izcedka bila na pregledu, videla se je vrecka in utrip, takrat v 5 tedenu. Dobila dabroston, zdaj se je izcedek umiril. Upam da tako ostane in da bom bolj pomirjena pri naslednjem pregledu cez slaba dva tedna. Ze komaj cakam ta pregled, da vidim svojo malo pikico. Ker sem v prvi nosecnosti imela NSB, je ta na zalost potrjena tudi zdaj. Psihicno me je cisto potolklo, ampak vem da je za pikico to najboljse, zato se trudim po svojih najboljsih moceh. Moram pa priznati da je zelo tezko. Upam da se ne ponovi se preeklampsija 😢 od simptomiv me spremljata utrujenost in obcasne slabosti 🤢
Kako ste pa ve kaj?☺️

(odgovor članu Neza86)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: APRILKE 2022
5.9.2021 11:19:47   
potepinka90
Pozdravljene...

jaz sem v 11. tednu in sem kar močno zbolela - prehlad. Zdaj pa me zanima, kaj sploh lahko naredim?? Razen čajev, lekadol...si ne upam vzeti nič drugega, sem pa res čisto že izmučena...

(odgovor članu Vjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: APRILKE 2022
9.9.2021 15:00:45   
zasanjana93
Potepinka, upam, da je že kaj bolje s prehladom. Tudi sama sem vmes zbolela, pa ravno tako nisem upala nič vzet, še za lekadol sem bila zelo v dvomih, pa sem potem enega, ko je bilo že res hudo. Sicer pa sem čajčkala in pila toplo limonado. 

Sem pa danes dočakala tudi prvi pregled in videla svojo pikico in ❤️, ki mu utripa, in sem presrečna. Celemu svetu bi oznanila, pa sva se odločila, da vseeno še malo počakava. PDP pa imam 23.4.
Kako ste ve kaj? Upam, da vaši otročki lepo rastejo ❤️

(odgovor članu potepinka90)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: APRILKE 2022
13.9.2021 20:23:18   
mala_miška
Pozdravljene!

Danes sem tudi jaz dočakala 1. pregled. Velikost ploda ustreza času nosečnosti, videla sem tudi srček user posted image Sem pa danes po pregledu povedala tudi svojima otrokoma, mami, bratu in prijateljici, mož ve že od plusa na testu. Jutri moram še v službi javit, ker mi je svetovana bolniška - delam v vrtcu v jaslih.

Upam, da ste ostale OK in da otročki pridno rastejo user posted image

(odgovor članu zasanjana93)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: APRILKE 2022
16.9.2021 11:28:45   
Sunshine95
Zdravo punce :) Že dolgo se nisem nič oglasila.. ste se že pridružile skupini Aprilčki in Aprilčice 2022? Jaz se semuser posted image Upam da ste vse ok in da vaše pikice pridno rastejo user posted image Mi smo danes ravno iz nuhalne in rezultati so super! user posted image Vesela in pomirjena, da nevem opisati.. Prav tako sva videla, kakšne akrobacije najdvina pikica izvaja.. uživa na polno! Fajn bodite in čuvajte se!user posted image

(odgovor članu mala_miška)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: APRILKE 2022
16.9.2021 19:24:11   
Ana994
Živjo punce, Evo še ena...:) PDP imam 17.4.2022. Ne veste kako vesela sem, da sem vas našla. Ko sem prebirala vaše pogovore sem ugotovila, da 3/4 mojih težav sploh ni omembe vrednih, jaz sem se pa bala kaj vse je lahko narobe. Je moj prvi otrok na poti, tako da se mi zdi da vsako stvar obnem na še huje, kot v resnici je. Tudi moji simptomi so bili samo izostanek M in boleče prsi, kasneje pa nekaj jutranje slabosti na srečo brez bruhanja in hujših posledic...samo zelenjave ne morem videti in vohati na krožniku :(.
Zanima me samo nekaj. Spremljam par "instangram" nosečnic...vse jemljejo 1001 dodatke. Kaj jemljete ve? Jaz zaenkrat samo folno (novalac) in magnezij. Je priporočljivo še kaj? Slišala sem za omega3, pa se ne znam odločiti za pravega...kakšen nasvet? Res hvala za vse in lepo nosečnost. <3

(odgovor članu Sunshine95)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: APRILKE 2022
17.9.2021 13:03:36   
Laurie
Živjo vsem, a je še katera tu, ali ste se že vse na FB prestavile? user posted image
Jaz prvič nosečka, PDP 21.4.2022, prvi pregled imam pa šele 24.9.. tako se mi vlečejo dnevi in kar nekaj sem živčna. Razen tega, da sem do zdaj 2x bruhala, enkrat v 6. tednu, drugič ta teden, se ne počutim nič kaj drugače..
Sem brala, da ste večinoma že vse bile vsaj na enem pregledu, meni se pa zdi, da ga imam nekam pozno?

(odgovor članu Ana994)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: APRILKE 2022
18.9.2021 9:12:54   
artista7
Mislim, da ni nič prepozno, jaz sem ga imela v osmem tednu, nekatere tudi v devetem. Morda bo edino pametno, da se naročite za pregled nuhalne svetline, če ga seveda želite. 



_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu Laurie)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: APRILKE 2022
18.9.2021 9:24:12   
artista7
Na Instagramu ne spremljam ničesar. Partner je iz živilske stroke in potem se kar njegovega nasveta držim glede dopolnil. Jemljem folno kislino (od DM, na 2katlici piše Mama, notri je v tandemu tabletka s folno in mehka tabletka z omega-3), kalcij (tudi DM Mivolis) - to iz razloga, ker mi trenutno mleko manj paše ter železo z acerolo (sem bila že pred nosečnostjo anemična in to bi jemala v vsakem primeru, ker samo s prehrano ne dobim dovolj). Vzamem tudi Bkompleks (NatureLab se mi zdi, isto za železo, vse nabavili v Dm). Če imam težave s prebavo, kak probiotik ali Donat, včasih 1x dnevno Magnezij v prašku (Mivolis ali Medex). Morda veliko, pa če je zame dobro, pol super.



_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu Ana994)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: APRILKE 2022
18.9.2021 10:20:10   
artista7
Na prvi pregled v našem zdravstvenem domu partnerjem ne dovolijo, ginekologinja je še omenila,  da če bo covid situacija enaka kot lani, še na morfologijo ne bodo spuščali več ... Tako da moj je lepo zunaj počakal, ne glede na to da izpolnjuje a oba PCT.

_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu zasanjana93)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: APRILKE 2022
18.9.2021 14:21:28   
erised
Za mano je že nuhalna (teoretično sem marčevka, ampak tako na koncu, da je praktično že april 🙈), vse je izgledalo ok ❤️
Na prvi pregled mi je G rekel, da itak ni smisla, da pride partner, ker je ponavadi narejen vaginalno pa še bolj se pogovoriš s svojim ginekologom glede vsega. Zaenkrat pa lahko pridejo na nuhalno s PCT pogojem.
Drugače pa jaz sem imela res pozno pregled (9t6d), tako da vem, da se vsak dan do tja tako groznoooo vleče 😅

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: APRILKE 2022
23.9.2021 12:03:48   
Nejka95
Živjo. Evo tudi mi pričakujemo 11. aprila še enga družabnika, da starejši bratec ne bo sam. user posted image
Zaenkrat je na pregledu delovalo vse okej, drug teden greva še na nuhalno. Pri prejšnjem mi je že na nuhalni sporočila spol, bomo videli kako bo tokrat. user posted image
Zaenkrat sem v 11. tednu in sem razen hude utrujenosti in občasne slabosti super. user posted image Trenutno me čisto nič ne skrbi, razen tale PCT. Nekako imam nekoliko zadržkov glede cepljenja. Me pa tudi grozno jezijo plačljivi testi za preglede pri zdravniku. A se je katera v tem času cepila?
Sem pa glede na prvega otroka pristaš, da imamo same svojo manjšo in intimnejšo, zaprto skupino na FB. user posted image

(odgovor članu erised)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: APRILKE 2022
23.9.2021 21:27:50   
Neza86
Zdravo srečke nosečke. Jaz sem imela v petek pregled v 9.tednu in je bilo vse BP. Me pa skrbi, ker so me do danes spremljale slabosti z bruhanjem, zdaj pa čez noč ne duha ne sluha o tem, me je pa začelo že ponoči zbadati oz.špikati na desni strani. Je pa zdajle že kakšno uro kar konstantno, vsakih par sekund. Ni zelo boleče, je pa nedležno. Zaradi dveh predhodnjih splavov sem še toliko bolj na trnih. Ima morda katera podoben primer? LP, Neža


(odgovor članu Nejka95)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: APRILKE 2022
27.9.2021 6:46:38   
Laurie
Jaz se zdaj nikakor ne mislim cepit, čeprav me moj ginekolog na vsak način hoče prepričat, da se naj, ker to nima nobenega vpliva na plod. Je pa res smotano, da si moramo plačevat teste. Pri nas partnerji sploh nimajo vstopa v stavbo, morajo počakat zunaj, ne glede na to, za kakšen pregled gre. user posted image

(odgovor članu Nejka95)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: APRILKE 2022
27.9.2021 8:41:02   
Frkla
Živjo, punce. Laurie, pa saj pregledi v nosečnosti spadajo pod nujne zdravstvene storitve, kjer pct ni potreben? https://www.gov.si/novice/2021-09-22-dostop-do-zdravstvenih-storitev-kjer-ni-treba-izpolnjevati-pogoja-pct/

(odgovor članu Laurie)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: APRILKE 2022
27.9.2021 10:01:47   
mala_miška
Pozdravček še z moje strani! Sem v pričakovanju ponovnega UZ prihodnji ponedeljek. Trenutno sem noseča 9t3d. Še vedno pa mi je precej slabo, bruham sicer ne, vendar mi je slabo praktično ves čas, razen kadar spim. Tudi hrana mi pušča neprijeten okus v ustih, tako da si non stop umivam zobe. Bo pa tudi to upam da kmalu minilo (pri obeh prejšnjih nosečnostih nekje v 14. tednu), je pa res, da mi je sedaj v 3. najbolj slabo. Glavno, da bo vse ok - upam in stiskam pesti za vse nas, da bomo spomladi lahko stisnile v naročje naše otročičke.

Glede cepljenja - meni ga moja G ful priporoča, medtem ko mi ga osebna zdravnica odsvetuje, ker ni nič preverjeno in je rekla, da bogsigavedi kaj so zmešali not, niti ne poznajo pravih učinkov, niti ne posledic. Tako da sem že od prvega pregleda v 8. tednu na bolniški (delam v vrtcu v jaslih), saj mi je G svetovala, naj ostanem doma in se tako izognem možnosti okužbe. Sem sicer upala, da bom s tem lahko počakala do nuhalne in v službi tako kasneje povedala, vendar mi je sedaj 14 dni zelo slabo in sem brez pomisleka ostala doma in se pogovorila z vodstvom, kakšna je situacija. Bom pa morala v kratkem javit tudi sodelavkam v enoti, ker me zasipavajo z vprašanji, vse odkar me ni, ker sem drugače vedno v službi user posted image

Za preglede v nosečnosti pa zaenkrat ni potreben PCT. Sem v četrtek klicala za nuhalno v drugem kraju (po priporočilu G) in mi je tudi rekla, da ni potrebno, verjetno pa je test potreben za laboratorij.

(odgovor članu Frkla)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: APRILKE 2022
28.9.2021 12:31:11   
Laurie
Joj, meni je tudi ves čas slabo. Zjutraj ne smem na tešče kozarca vode spit, ker gre takoj nazaj gor. user posted image Pa sem pri 10t5d. Naslednji teden me čaka nuhalna, potem bi bilo pa počasi fino v službi povedat.. Kdaj ste ve povedale?
Glede PCT pa so mi verjetno zato rekli, ja, ker sem šla tudi v laboratorij. Ta odlok sem videla, zato mi je bilo čudno, zakaj me sprašujejo za PCT.

(odgovor članu mala_miška)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: APRILKE 2022
29.9.2021 14:05:32   
mala_miška

IZVIRNO SPOROČILO: Laurie

Joj, meni je tudi ves čas slabo. Zjutraj ne smem na tešče kozarca vode spit, ker gre takoj nazaj gor. user posted image Pa sem pri 10t5d. Naslednji teden me čaka nuhalna, potem bi bilo pa počasi fino v službi povedat.. Kdaj ste ve povedale?
Glede PCT pa so mi verjetno zato rekli, ja, ker sem šla tudi v laboratorij. Ta odlok sem videla, zato mi je bilo čudno, zakaj me sprašujejo za PCT.


Jaz sem bila danes v laboratoriju in sem vprašala, če rabim PTC sedaj v nosečnosti, ko hodim dajat kri in vodo, pa mi je med. sestra, ki preverja pogoje rekla, da v tem primeru ne potrebujem.

(odgovor članu Laurie)
Neposredna povezava do sporočila: 143
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?