|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgust 2022
2.2.2022 22:48:51   
nina mama
Mam eno vprašanje. Kolegica ima rok 8.8 in je imela sedaj nuhalno ki pa ni bila vredu. Naslednji teden jo čaka biopsija placente.. to je najbrz biopsija resastih celic al kako se ze reče.  me zanima ce je katera to imela in kakšne so možnosti. Niso ji dali namrež veliko upanja da bo vse v redu. Ima katera kakšno izkušnjo? 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 376
   RE: Avgust 2022
3.2.2022 7:12:32   
JackieO
Nina mama, js zal ne poznam nobene, upam pa da se javi katera, ki ima mogoce informacije. Vem da so v takih primerih delali amniocintezo, ta biopsija mi pa ni toliko poznana. 😔


(odgovor članu nina mama)
Neposredna povezava do sporočila: 377
   RE: Avgust 2022
3.2.2022 7:41:32   
Sofia21
Ninamama, jaz poznam kolegico, ki je imela slab rezultat na nuhalni in tudi DHT ni bil optimističen, če se ne motim še slabši. Potem je imela amniocentezo, ki ima isti namen kot biopsija horionskih resic. Pri biopsiji horionskih resic se odvzame majhen košček posteljice med 10. in 14. tednom, iz tkiva pa se lahko za 100% potrdi ali pa ovrže kromosomsko napako pri plodu. Pri rezultatu ni dileme. Pri amniocentezi se v 16. tednu odvzame malo plodovnice, ravno tako pa se dobi dodogovor brez dileme ali gre za kromoskomsko napako pri plodu ali ne. razlika je torej samo v času izvajanja testa. Pri obeh testih je sicer okoli 1% možnosti, da se sproži splav. Ta odstotek se z izkušenostjo ginekologa, ki poseg izvaja še zmanjša. Pri moji kolegici je potem bil rezultat amniocenteze ok in ima danes zdravega otroka. Torej kar malo opogumi prijateljico, vse je lahko še ok in čisto verjetno je da nosi zdravega otročka, ni še vse izgubljeno.

Dobrodošla Anonimno 😀. Imamo zdaj 3 ali 2 Anonimne?

Sončektvoj, verjetno bo vse ok, z načinom življenja res ne delaš nič takega, kar bi ti zviševalo sladkor. So tudi živila, ki znižujejo krvni sladkor. Eno iz med teh je jogurt. Jogurta sicer ne ješ, poišči še druga živila za zniževanje sladkorja. Jaz kar verjamem, da ne boš imela težav s sladkorjem, da je bio tole samo slučaj 💪.

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 378
   RE: Avgust 2022
3.2.2022 8:12:54   
Anonimen
Evo punce moje opravila prvi pregled. Sladkor je bil 4.4. Nevem kaj je bilo tiste dni ampak zdaj je ok. 

Pregled vse super, srček bije. Imam pa dva pdpja...3.9 in 27.8...bomo videli. 

(odgovor članu Sofia21)
  Neposredna povezava do sporočila: 379
   RE: Avgust 2022
3.2.2022 9:31:34   
sončektvoj
Hvala za tolažbo Sofia, pomaga user posted image . Ekstra moody in oblutljiva sem odkar sem noseča. Jaz tudi upam da je samo slučaj, pa poskušam vseeno zavestno malo pazit.

Anonimna super za pregled. lepo da srček bije in da je sladkor vredu user posted image . PDP pa če je več kot 1 teden razlike, dajo baje po UZ ne po ZM. Dojenček pa pride ko pride in je to bolj za datum nastopa porodniške. Meni se je ker imam tako neredne menze 3x spremenil haha, zdaj je pa kr isti že par UZ :) .

Glede biopsije horionskih resic se strinjam: rezultat bo kar 100% zanesljiv. Nuhalna je pa lahko slaba zaradi večih faktorjev. Tudi če si nad 35, je razmerje avtomatsko dosti slabše, pri čisto ok izmerjenih vrednostih. Ni še vse zgubljeno in zna biti res vse čisto vredu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 380
   RE: Avgust 2022
3.2.2022 11:04:44   
Anonimen
Sončektvoj ja bomo vidli kaj bo še nuhalna pokazala, čakam še datum. Sem bla pa sigurna da bo drugačen pdp, ker mi je že en teden pred M pokazal test pozitivno.

Kok časa so rabil v Dravljah da so odpisali za nuhalno ?

(odgovor članu sončektvoj)
  Neposredna povezava do sporočila: 381
   RE: Avgust 2022
3.2.2022 13:55:29   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: sončektvoj

Glede biopsije horionskih resic se strinjam: rezultat bo kar 100% zanesljiv. Nuhalna je pa lahko slaba zaradi večih faktorjev. Tudi če si nad 35, je razmerje avtomatsko dosti slabše, pri čisto ok izmerjenih vrednostih. Ni še vse zgubljeno in zna biti res vse čisto vredu.



Malo skačem v temo (prosim brez zamere), sem en mesec pred vami. So mi pred kratkim pojasnili, zato se vmešavam.BHR ni 100%, saj vzamejo vzorec iz posteljice, ki pa ima materina tkiva (izjemoma, res izjemoma se lahko zgodi, da ima dete drugačen dnk od posteljice).AC pa je 100%, ker jemljejo vzorec plodovnice. Tam pa je tudi otročkova dnk, zato razlika. Izvaja se med 16 in 20 tednom (sem pa na netu zasledila, da se na rezultate čaka do 3 tedne).
Jaz sem se poslužila še NIPT, saj je neinvazivna metoda. Pri BHR in AC pa je verjetnost za splav nizka, ampak je (1:400 oz. 1:500). Rezultat sem dobila prej kot v 1 tednu.
Sem šla pa tudi jaz zato, ker po 35 letu je NS res dosti slabša (razlog le in izključno leta).
Vsem Lepo in mirno nosečnost ☺️

(odgovor članu sončektvoj)
  Neposredna povezava do sporočila: 382
   RE: Avgust 2022
3.2.2022 14:41:29   
Cookie14
Zdravo
Tukaj tista anonimna pod 30 let, sem si nadela nick name, ker nas je prevec anonimnih :) 
Jaz sem ze povedala v sluzbi, ker imam zdravniskega cez par dni za novo pozicijo in mi ni preostalo drugega kot da povem 😁 zdej pa se oddelamo te 4 m. In se lahko potem posvetimo nasim sonckom.
Moj pdp je 14.8 
Sibamo ze v konec 13 tedna, kako gre to hitro. Se mi pa zdi da mi je zadnje case spet zjutraj slabo, ker se mi je pritisk zelo znizal, ma se katera tako izkusnjo? Nisem mela sploh slabosti ampak jest mi pa tako pase skoraj nic se vedno 😊

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 383
   RE: Avgust 2022
3.2.2022 15:36:37   
sončektvoj
Cookie - meni ni spet - ampak še vedno slabo user posted image . Zadnjih par dni celo spet bruham. Pa sem dober teden pred tabo. Vsi mi govorijo, da se po 12t konča, ampak naj nekdo to pove mojemu želodcu user posted image

Jaz pa še nisem povedala v službi. Sem dobila neko ponudbo za delovno mesto višje, vsaj za čas da pride ta ki je sedaj iz porodniške pa sem morala zavrnit. Ona gre par mesecev pred mano, pa se ne splača da jo ravno jaz menjam. Kje so ravno mene našli ki sem tudi user posted image user posted image . Sem pa itak rekla da me zanima, ampak kasneje. Kmalu povem da sem noseča, pa jim bo tako jasno zakaj sem zavrnila.

(odgovor članu Cookie14)
Neposredna povezava do sporočila: 384
   RE: Avgust 2022
3.2.2022 16:28:14   
Cookie14
Soncek tvoj jaz sem racunala tudi da se bo koncalo ja, ker mi tam od ene 10 do 12 ni blo vec slabo, nisem pa mela teh groznih slabosti oz bruhanja ampak samo ta potovalna slabost😁
In zdej ko sem lepo prvo trimesecje zakljucka meni slabo🙈 ampak jst mislim da zato ko se sedaj znizuje pritisk in verjetno to spada zraven. Da ne govorim da ne vem kaj naj sploh kuham ker mi meso smrdi in same vegi stvari delam pa itak na tone sladkega in sadja, me cudi da nism mela sladkorne 😜
Mogoce bo takrat v 22 t.
Jaz na tvojem mestu bi sprejela in potem poves da se je zgodilo to itak ne mors predvidevat kdaj bo uspelo 😊jaz sem dejansko vedla da sem in sprejela oz se prijavila, bila izbrana in zdaj tudi ni bilo cudnega odziva ker je mogoce malo samovmevno da bomo slej ko prej manjkale zaradi tega razloga. Mas malo slabo vest samo tako pride, tako je zivljenje 🙂

(odgovor članu sončektvoj)
Neposredna povezava do sporočila: 385
   RE: Avgust 2022
3.2.2022 20:56:15   
nina mama
Meni je tudi še kar slabo. Pa nazaj bruham. vmes sem bila že bolje sedaj pa juhu... Nevem ali bo cela nosečnost taka grozna... sem v 15 tednu in sm mislna da je zadnja meja 12.   sedaj upam da je  to zadnji teden... joj... kaj pa je s pritiskom kaj ima kaj veze s slabostmi.. nisem vedela. Drugače pa upam da so se vam umirili ti hematomi in krvavitve.. Ni fajn, jaz bi se najbrž zlo prestrasila... Ma važno da ni nč z dojenčkom narobe. Je katera vprašala za spol na nuhalni... Eni pravijo da se že da videt drugi pa da še ne.... Lp

(odgovor članu Cookie14)
Neposredna povezava do sporočila: 386
   RE: Avgust 2022
3.2.2022 22:15:52   
Inčika2
Sončektvoj ne skrbi, vse delaš tako kot je treba, ne obremenjuj se preveč. Tudi to lahko dvigne sladkor - stres. Vse bo ok! Jaz sem danes vprašala kolk je bil sladkor, pa mi je rekla 4.8.morm pa toxo ponovit, ker baje je sveža okužba. Oz sum. Sicer strašila me ni nič da bi bilo kaj narobe. Hematom se mi je za 2cm zmanjšal, ga imam še vedno 5cm, ampk pravi da je posteljica lepo formirana in kaže da je vse ok. Me je pa pomirila, da je sama krvavela v nosečnosti, da so ji šli prav strdki ven in da je bilo vse ok.
Kar se nuhalne tiče, stara sem 38,rekla mi je da je vredu, da pa če bi leto kasneje imela takšne rezultate več ne bi bla ok. Zdaj čakam še rezultat e NIPT testa. Jutri bo 1 teden kar sem dala kri 
Punce, drzte se! 

(odgovor članu nina mama)
Neposredna povezava do sporočila: 387
   RE: Avgust 2022
4.2.2022 10:13:16   
sončektvoj
Inčika - toxa v prvem trimesečju naj ne bi bila grozna. Dajo antibiotike in malo podrobneje spremljajo. Se pa strinjam, pri meni je bil stres pomoje velik faktor.

Jaz sem 33 pa sem tudi delala NIPT (razširjeno obliko Qualified 360) pa je vse ok user posted image . Čakala sem pa tudi nekje 1 teden. Držim pesti da še ti slišiš dobre novičke.

nina mama - naš je tak migal na pregledu da ne bi videli spola nikoli haha. Komaj ga je izmerila. Smo pa izvedeli na nipt, da je fantek user posted image .

Cookie - nisem mogla sprejet, bi vsega skupaj delala v najboljšem primeru 2-3mesece. Se mi glede na razliko v plači pa stres ne zdi vredno. Pa tudi se ne sklada čisto z mojimi kariernimi cilji.

(odgovor članu Inčika2)
Neposredna povezava do sporočila: 388
   RE: Avgust 2022
4.2.2022 11:43:08   
senorita
Ojla punce, tudi jaz sem se očitno prehitro veselila glede slabosti, no zadnje par dni mi je bilo spet slabo in tudi hrana mi je manj pasala. Upam, da se vseeno to počasi konča. A se je kateri spremenil okus? Jaz recimo že nekaj časa opažam, da ima hrana, ki mi je bila všeč, drugačen (slabši) okus. Komaj čakam nuhalno, še dva tedna 😊 a rezultate izveš takoj ali je treba počakat na njih?

(odgovor članu sončektvoj)
Neposredna povezava do sporočila: 389
   RE: Avgust 2022
4.2.2022 12:48:22   
lilija11
Jaz imam pa še slab teden do nuhalne, potem bom pa najverjetneje šla še na Nifty. Sicer se bom dokončno odločila po rezultatu nuhalne, ampak glede na to, da jih imam že 38, bom skoraj sigurno šla še na to, najprej sem razmišljala o NIPTU v porodnišnici, ampak je pa Nifty le bolj obsežen.
So se pa meni slabosti začele šele v 10.tednu in se mi zdi, da zdaj počasi pojenjajo, ko sem proti koncu 12. tedna. Upam da nisem prehitro rekla, ker je bilo vmes parkrat kar hudo user posted image . Na srečo sem lahko delala od doma, sicer ne vem kako bi šla v službo, ker sem dejansko mogla it za par minut ležat ko me je zagrablo.

(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 390
   RE: Avgust 2022
4.2.2022 12:49:33   
sončektvoj
Senorita jaz tudi vidim, da je kak dan čist ok, potem se pa naenkrat vrne. Okus pa ja - meso ko kuham, mi je grozno. Prav se trudim da ne voham ker mi je nagravžno. Od sladke hrane mi je pa vse grozno presladko. Muesli s suhim sadjem se mi je zdel presladek. Pa ne morem jest nobenih paradižnikovih omak, ker mi je potem 2 dni še slabo.

Nuhalno pa mislim, da kar zmeri in da podatek v sistem in dobiš rezultat (razmerje) takoj.

Ps. Ste dobile pri G knjigico "Pričakujemo dojenčka" ? to se brezplačno deli. Moj dragi zelo rad to prebira, ima dosti manj izkušenj kot jaz. Če katera ni dobila, tu je e-verzija. https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/publikacije-datoteke/pricakujemo_dojencka_koncna_za_splet.pdf

(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 391
   RE: Avgust 2022
4.2.2022 13:07:32   
JackieO


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Sončektvoj ja bomo vidli kaj bo še nuhalna pokazala, čakam še datum. Sem bla pa sigurna da bo drugačen pdp, ker mi je že en teden pred M pokazal test pozitivno.

Kok časa so rabil v Dravljah da so odpisali za nuhalno ?



Meni so odpisali po 2h dnevih. 😉
Senorita, js imam iste tezave... sem ze mislila, da so se slabosti umirile, potem pa pride kak dan, ko bi se kar zjokala. Je pa zanimivo, da nimam nikoli jutranje slabosti, ampak vedno se zacne okrog kosila in nadaljuje v popoldne oz. vecer. Se 13 dni imava do nuhalne, oh ja, se kar malo vlece. 😅

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 392
   RE: Avgust 2022
4.2.2022 13:57:40   
senorita
Pri meni so tudi celodnevne slabosti in ponavadi je najslabše proti večeru. Edino kadar sem morala bruhat (kar je na srečo do zdaj bilo zelo malokrat) je bilo to vedno takoj zjutraj. No kljub temu vem, da se nimam ravno za pritoževat, ker imam na srečo precej blage slabosti. Je pa vseeno nadležno, tako da upam da kmalu čisto mine 😊 Jackie saj bo hitro minilo, meni se tudi vleče, ampak če primerjam s prvim pregledom, je še kar znosno 😄

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 393
   RE: Avgust 2022
5.2.2022 8:47:20   
Anonimen
Jackie so mi potem včeraj odpisali tako da imam 16.2 nuhalno. 17.3 naslednji pregled. Pdp 27.8/3.9. 😚


(odgovor članu senorita)
  Neposredna povezava do sporočila: 394
   RE: Avgust 2022
5.2.2022 10:32:21   
senorita
Imamo spet vse na kupu 😄

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 395
   RE: Avgust 2022
6.2.2022 9:04:12   
nina mama
isto meni.. vse okusi so čudni, ko kuham mi poll sploh ne gre za jest... sem rekla mojmu da bo mogu zacet kuhat😄. mi je pa tut jutri ok, popoldan se zacne in zvecer je kar slabo....sm mela u zacetku drugace. je bilo od jutra naprej.... 

(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 396
   RE: Avgust 2022
6.2.2022 11:58:55   
JackieO


IZVIRNO SPOROČILO: senorita

Imamo spet vse na kupu 😄



Da lazje odstevamo. 😅 Js sm se vedno v bolniski, pa se mi potem malo bolj vlece vse skupaj. 😇😁
A ima katera tezave s povecanim utripom v nosecnosti (pri sebi)? Meni par dni ze prav niha, vcasih razbija kot nor, spet drugic je vse ok - posledicno je tud pocutje za en d***. Sm brala, da naj bi bila to dost pogosta zadeva v nosecnosti, samo vseeno nevem a morm js res vse simptome pobrat al sm ze mal hipohondra in imam vse simptome ze v glavi. 🤷‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

(odgovor članu senorita)
Neposredna povezava do sporočila: 397
   RE: Avgust 2022
7.2.2022 10:00:55   
Sofia21
JackieO jaz sem imela v prejšnji nosečnosti malo povišan utrip, ampak proti koncu nosečnosti. Takrat, me je utrudilo, ko sem šla 1 nadstropje po stopnicah. Tako zgodaj pa tega še nisem opazila. Ko športam pazim, da ne gre čez 140, to pa je to.

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 398
   RE: Avgust 2022
7.2.2022 14:44:45   
Cookie14
Hej Jackie, kako pa ugotavljas to, si meriš pritisk/utrip?Jaz si ga moram, ker sem mislila, da imam previsokega, pa je na sreco samo sindrom bele halje, zdaj imam ubistvu ful nizkega in si potem ful utrujen 😁
Na tem aparatu ti kaze tudi ce je utrip neenakomeren in pri meni nekajkrat je bil(potem ne izracuna dobeo povprecja). Mislim, da to ni narobe. Pred casom se preden sem zanosila mi je ena zdravnica rekla na enem pregledu, da imajo vse nosecnice ful neenakomeren utrip, nihce pa ne definira v katerem obdobju. Se mi zdi da ce si sicer ok, utrujenost pac spada po defaultu zraven, se nimas kaj sekirati, moje mnenje 😊.

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 399
   RE: Avgust 2022
7.2.2022 14:50:48   
Cookie14
Soncek tvoj hvala za posredovano knjizico, jaz pa tega nisem dobila. Sem pa prebrala vse knjige ampak se kaksno gradivo ni odvec, ceprav verjetno v live potem vse pozabis 😂 in ti je tezje. Ce sem prav prebrala je to tvoj drugi otrocek?  Ok razumem tvojo odlocitev, ti najboljše veš, tudi sama bom samo 3 mesece, samo sem pretehtala da bom na boljsem in sploh nism razmisljala in mislm da sem se prav odlocila. Stres je v sluzbi tako in drugace samo potrebno se je naucit ga sproscat in res cim vec pavz in se probat drzat 8 ur : ) 

(odgovor članu Cookie14)
Neposredna povezava do sporočila: 400
Stran:   <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Smrečica
Michonne RR

Kdaj postavljate božično drevesce?

Na začetku decembra (13%)

Na sredini decembra (42%)

Na božični večer (38%)

Drugo (7%)


Število vseh glasov: 45

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!