|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: II pričakujemo v letu 2022
21.3.2022 9:24:35   
Elfika
Ja, leto in pol je trajalo. Najvec "sprememb" sem jaz pri sebi naredila, ko sva zacela delati na tem. Takrat sem bila cisto obsedena, da zdravo jem, nic sladkega, nic alkohola, nic kave... Bolj se je blizalo eno leto neuspeha, manj sem se s tem obremenjevala. Vsake toliko sem kaksen mesec ali dva delala ovulacijske teste, ta zadnji cikel jih nisem. Edino kar sem v teh zadnjih mesecih poskusila na novo je se krvomocnica. Pila sem jo tri cikle, ampak pred tem zadnjim. Dvomim, da je imelo to kaksen ucinek. Ce ima karkoli psiha s tem, bi lahko bilo dejansko, kot je napisala Jackie, malo je popustila obremenjenost saj sva zacela sprejemati in se psihicno pripravljat na to, da greva na umetno. Vem, da se bo cudno slisalo, ampak mene je najbolj psihicno razbremenil partnerjev spermiogram (rekli so nama, da je slabsi, ne pa katastrofalen). Jaz sem se namrec ves cas psihirala in sprasevala kaj mora bit z mano narobe in sebe "krivila", da ne uspe. Kljub temu, da sama se nisem imela preiskav, sem se potem nekak potolazila, da tud ce pri meni kaj najdejo, si bova breme delila. Pravega recepta za uspeh zagotovo ni, ocitno se mora res marsikaj poklopit, da uspe.Zdaj, ko je M dejansko zamujala, pa kar nisem upala delati testa, ker imam kar naprej take rahle krce in skozi obcutek, da se bo zdaj zdaj vlilo. Zato se tudi sedaj po testu prav ne morem cisto sprostit, ceprav vem, da nimam vpliva na to kar bo.Vsem, ki se borite naprej res od srca zelim, da se tudi pri vas vse poklopi in da cim prej docakate +.♥️

(odgovor članu rosemarie)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: II pričakujemo v letu 2022
21.3.2022 9:38:47   
beba92
Najprej cestitke 😁 tudi mi2 sva se trudila leto in pol (ce ne celo vec), vmes poskusila vse, zdravo zivela, se ne obremenjevala,... Celo prepricana sem bila, da bo po dopustu 100% uspelo .. pa ni... Nato sem zacela pit krvomocnico, moj je jemal neke dodatke in glej ga smenta, ravno se narocila za pregled, da bi se stvari premaknile naprej in sem zanosila 😁😁😁 Ocitno je to res, da ko pride pravi cas za otrocka, takrat nam je namenjeno 👍🏻

(odgovor članu Elfika)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: II pričakujemo v letu 2022
21.3.2022 9:54:13   
RobidaB
Elfika čestitke! Držim pesti, da bo vse potekalo gladko. Joj, kako sem vesela ✨✨😊

(odgovor članu beba92)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: II pričakujemo v letu 2022
21.3.2022 13:13:58   
Elfika
Hvala vsem! 🤗

(odgovor članu RobidaB)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: II pričakujemo v letu 2022
21.3.2022 15:03:21   
rosemarie
Jaz moram tudi reči, da sem se v tem letu in še malo, ko nama nikakor in nikakor ne uspe, kar napsihirala. Z vsakim mesecem sem se bolj obremenjevala s tem, da sem gotovo polna cist in da nama zato ne uspe. In ko mi je G povedala, da izgleda vse normalno, sem se potem zunaj kr zjokala. 🙈 Malo se mi je pa odvalil kamen od srca!! 
Bova še videla kako bo zdaj z moževim spermiogramom. Se je že naročil v Dravlje, pa sem potem prebrala, da imajo moški baje pogosto od tam ful dobre izvide, ko grejo pa kam drugam pa porazne. 
Ima katera izkušnje s tem? Je boljše, da odpove v Dravljah in se naroči v Leonišču?

(odgovor članu Elfika)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: II pričakujemo v letu 2022
21.3.2022 15:13:26   
JackieO
Rosemarie, moj je bil v Dravljah 3x na spermiogramu. 2 slaba izvida, en normalen. Js nimam pripomb, tudi nisem zasledila, da bi se punce, ki so bile v IVF postopkih nad tem pritozevale, pa jih je zelo veliko hodilo v Dravlje, ko so se imeli koncesijo za IVF. Tudi ko sva sla na kontrolni spermiogram, ker je bil 1. porazen so nama dali del vzorca na mikroskop in sva potem lahko opazovala spermije kako se premikajo sem in tja. 😅 

(odgovor članu rosemarie)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: II pričakujemo v letu 2022
21.3.2022 16:16:57   
rosemarie
Hvala, JackieO, si me malo pomirila. :) O tem sem brala v skupini Neplodnost na Facebooku in je bilo nekaj pritožb glede Dravelj.
No, bom videla zdaj, kaj je moj naumil medtem, ko je bil v službi. Mogoče še ni odpovedal v Dravljah. 🙈 Sva se ravno med vikendom o tem pogovarjala kaj bi naredila … malo tudi zato, ker bo moja ovulacija padla na te dni 😂 in naj ne bi imela SO dva dni pred spermiogramom. 🙈

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: II pričakujemo v letu 2022
21.3.2022 17:24:58   
JackieO
Ja tisto je pa fajn, da ne "obcujeta", da so rezultati realni. 😅 Js mislim da z Dravljami nimas kaj zgresit, razen ce si seveda premislita zaradi plodnih dni. 😉 Pa tudi azurni so in hitri kar mi je pri njih vsec, pa se dr. Lomsek je res zelo prijazna. Dobr zrihtita in veliko dobrih in hitrih plavalcev. 😅


(odgovor članu rosemarie)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: II pričakujemo v letu 2022
21.3.2022 19:24:52   
rosemarie
Evo, pravkar je bil ovulacijski test pozitiven. Danes dopoldan še ni bila leva črtica tako močna, zdaj pa sem prav začutila špikanje in sem za foro naredila še enega … in je pozitiven.
Kdaj bi naj zdaj nastopila ovulacija? 😬


user posted image

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: II pričakujemo v letu 2022
21.3.2022 20:25:09   
JackieO
Ce se prav spomnem, ko sem delala CB ovulacijske teste, mislim da je pisalo, da nastopi v naslednjih 36ih urah tam nekje. 😉 Tudi punkcija jajcec v postopku je po stop injekciji cez 35-37 ur. 😉


(odgovor članu rosemarie)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: II pričakujemo v letu 2022
21.3.2022 22:12:18   
Elfika
Pri meni je bil O test nekje 12 ur pozitiven (kadar sem testirala zjutraj in zvecer). Jaz sem potem smatrala, da je ovuacija nastopila nekje 24-36 ur odkar je bil test prvic pozitiven. Mislim, da tako pise na CB ovulacijskih testih.

(odgovor članu rosemarie)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: II pričakujemo v letu 2022
22.3.2022 8:38:46   
RobidaB
Tudi aplikacija Flo ti ovulacijo (oz. vrh al kako bi rekla) določi en dan PO pozitivnem testu. Tko da čas za akcijo Rosemarie 💪

(odgovor članu Elfika)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: II pričakujemo v letu 2022
22.3.2022 12:28:25   
rosemarie
Ja, včeraj, ko sem vnesla ta ovulacijski test v Flo aplikacijo, mi je zamaknilo ovulacijo za en dan.Danes zjutraj okoli 7h je bil rest še pozitiven. 🙈 Bom naredila zvečer še enega. V vsakem primeru pa bova še pridna danes in jutri zjutraj zadnjič 😂 ker potem pa mora imet malo pavze, ker ima spermiogram popoldan, dan kasneje. 🙈 Malo bova goljufala, ampak res ne bi rada zamudila te ovulacije, ker bi se potem, če ne bo uspelo, krivila, da sem jemala Clomid zastonj. Če bo pa spermiogram slabši zato … pa bova vedela zakaj. In bo pač šel še enkrat 😆 

(odgovor članu RobidaB)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: II pričakujemo v letu 2022
23.3.2022 9:49:31   
Anonimen
Koliko dni pred M so vas zacele boleti prsi? Mene ze bolijo skoraj 2 tedna, M pa od nikoder.

(odgovor članu rosemarie)
  Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: II pričakujemo v letu 2022
23.3.2022 11:12:37   
RobidaB
Hm. Jaz bi rekla, da kak teden. M je bila napovedana na četrtek, v nedeljo so me pa že prav ekstremno bolele, ne samo tista tipična napetost. Ko sem dala modrc dol, je blo prav neprijetno. Enako tudi pod tušem, nervirala me je voda, tudi večje so bile kot po navadi. Ko sem pa zakrvavela, so pa tudi vsi simptomi izginili, tudi bolečina v prsih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: II pričakujemo v letu 2022
23.3.2022 11:18:09   
Anonimen
Hvala🙈 so me vcasih pred M vedno bolele, zdaj pa ze lep cas ne in sem ze pozabila kako je potekalo. Sicer me ne bolijo prav cele prsi ampak samo bradavice. Imam pa cel cas nabrekle in malenkost drugacne barve..bolj rozaste🤔

(odgovor članu RobidaB)
  Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: II pričakujemo v letu 2022
23.3.2022 13:30:05   
Anonimen
o so me pa že prav ekstremno bolele, ne samo tista tipična napetost. Ko sem dala modrc dol, je blo prav neprijetno. Enako tudi pod tušem, nervirala me je voda, tudi večje so bile kot po navadi. Ko sem pa zakrvavela, so pa tudi vsi simptomi izginili, tudi bolečina v prsih


Mene so pa šele zdaj v 6 tednu začele rahlo boleti in malo so večje. Ampak res oboje za vzorec, nič posebnega.
Tako da sem vse od pozitivnega testa user posted image do zdaj čakala kdaj bodo pokazale tudi prsi na nosečnost. Tako da pri meni to definitivno ni bil prvi znak.
Vbistvu je en in edini znak izostanek M. In hkrati me to tudi skrbi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: II pričakujemo v letu 2022
24.3.2022 15:55:35   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Koliko dni pred M so vas zacele boleti prsi? Mene ze bolijo skoraj 2 tedna, M pa od nikoder.


Mene so včasih zelo dolgo, tudi po 3tedne. Se pravi od ene do druge menze. Ni to žal neki znak. Bolj se mi zdi, da se nosečniški znaki pojavijo tam nekje v 5-6tednu, takrat pa ponavadi itak že veš, da si nosečka user posted image . Prvi nosečniški znak je izostanek user posted image .

Če imaš zelo neredne pa lahko vsaki drugi mesec narediš test, predvsem se pa trudiš ugotovit vzrok zakaj so neredne. Namreč velikokrat se dogaja da pri xelo dolgih ciklih, ko krvavitev le pride, to sploh ni zaradi ovulacije ampak posledica hormonskega nihanja.

Se pravi, če menstruacije nimajo nobenega ritma, je hitro mogoče sklepat, da ovulacije niso redne ali pa so odsotne. Vsako trudenje okoli zanositve je potem brez da se razišče zakaj so ciklusi tako neredni metanje časa stran.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: II pričakujemo v letu 2022
24.3.2022 20:07:07   
rosemarie
Danes sva bila pri dr. Lomšek v Dravljah. Spermiogram je na “prvi uč” menda ok (dobro kaže), izvid pa dobi mož preko mejla. V glavnem sva jih videla migat 😂🙈 kaj več je pa itak težko reči tako na hitro.
Trenutno nama drugega, kot počakat na konec ciklusa, itak ne preostane. 
Kako ste kaj ostale? Koliko nas je še ostalo? 🙈

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: II pričakujemo v letu 2022
25.3.2022 11:56:33   
RobidaB
Jaz sem bila danes pri ginekologu na pregledu in pogovoru, naredili sva tudi vaginalni ultrazvok. Tudi pri meni "na prvi uč" vse normalno zgleda, je bila ginekologinja zelo pomirjujoča in pozitivna. Napisala mi je recept za Dabroston, ki naj bi ga začela jemati, ko bo naslednji test pozitiven. Rekla je tudi, da nama ni treba nič čakat, da lahko še naprej poskušava. Sicer sem ta mesec rekla, da ne bom delala ovulacijskih testov - bomo vidli, kaj bo.
Je pa tudi rekla, da je "ovulacija že bila" in mi nekako ne gre skupaj, glede na to, da sem krvavela prejšnji teden in tudi sama mi je zatrdila, da lahko to jemljem kot menstruacijo oz. prvi dan novega cikla, danes pa sem torej na 11. dnevu user posted image
No, pa rekla je, da bi se zdaj lahko zgodilo, da bi se mi cikel kaj zašuštral, da bom morda malo kasneje dobila M, ampak da naj me nič ne skrbi, da se bo vse uredilo. Sploh glede na to, da sem do zdaj imela redne cikle.

(odgovor članu rosemarie)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: II pričakujemo v letu 2022
30.3.2022 11:51:02   
rosemarie
Moj ima baje Ok spermiogram.10% je morfološko dobrih. Vsi rezultati so malo nad referenčnimi vrednostmi, razen hitro gibljivih je malo manj. 😂 Tako da očitno imam jaz hostilno maternico. 😂

(odgovor članu RobidaB)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: II pričakujemo v letu 2022
31.3.2022 12:17:45   
Anonimen
Tako, vceraj se je pojavila rahla krvavitev, danes malenkost mocnejsa.. ni tako  mocna kot ponavadi. Prsi me pa se vedno bolijo. Vedno je bolecina izginila takoj ko se je pojavila krvavitev zdaj pa se kar traja.. upam da  v naslednjem “krogu”  kaj rata😊

(odgovor članu rosemarie)
  Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: II pričakujemo v letu 2022
31.3.2022 13:32:19   
Anonimen
No ker mi pa ni dalo miru pa sem morala zdaj naredit test.. se je pa hitro pojavila bleda crtica.. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: II pričakujemo v letu 2022
2.4.2022 11:56:27   
Elfika
Moja nosecnost se je na zalost koncala. 😢 Med tednom sem zacela krvaveti, beta mi je v dveh dneh padla za polovico in ni bilo vec dvoma. Nekaj casa bo treba, da se ponovno sestavim, potem pa korak za korakom naprej! 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: II pričakujemo v letu 2022
2.4.2022 12:59:47   
RobidaB
Joj, Elfika 😭 Grozno. Vzemita si čas zase, žalujta. Pogovarjajta se, nama je to res pomagalo. Da tudi partner izrazi svoje počutje, navsezadnje je izguba tudi njegova. Prav srček me boli zdaj. Zate, zame, za vse, ki si tega tako močno želijo, pa ne uspe. Najbolj boli to, ko v tem kratkem času veselja in blaženosti vidiš, koliko ti ta mala pikica veliko pomeni in kako zelo zaželjena je, potem pa se tako kruto vse razblini. Mislim nate❤️

(odgovor članu Elfika)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?