|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 9 [10]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: November 2022
20.7.2022 12:09:48   
Anonimen
Kako ste kaj v tej vročini? Sama se večino časa držim kar notri.Tudi za mano je že nekaj časa nazaj morfologija in obeta se še en novembrski fantek! Je tako zelo živahen :) imate kakšne nosečniške tegobe? Meni čas hitro mineva, sploh ne vem kako smo že sredi julija… Sem pa začela malo gnezditi in urejati prostorčke za novega člana. Pa malo osvežila garderobo zase. Sama se res dobro počutim v tem času, pa bi ga čim bolj izkoristila. Edino (TMI!) opažam povečan izcedek, sicer je prisoten že celo nosečnost ampak me v zadnjih tednih bolj psihira, ker vseeno ostaja uno kaj pa če je to plodovnica…


(odgovor članu rakunka)
  Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: November 2022
20.7.2022 18:18:01   
D67a
Živjo user posted image

Tudi meni tale vročina ne odgovarja...tako da se zadržujemo notri, zvečer pa oživim.

Čestititke za novico o fantku
user posted image user posted image user posted image

Meni se v zadnjem tednu pojavlja otrdevanje trebuha, je noramlno to že tako zgodaj? Ima še katera?

Povečan izcedek opažam tudi jaz, moram v ponedeljek vprašati ginekolognjo kaj in kako, saj so mi v prvi nosečnosti porod prožili zaradi pomankanja plodovnice, tako da me zdaj skrbi.

Anonimna, je tebi ginekolog kaj rekel?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: November 2022
21.7.2022 0:23:32   
Anonimen
Ja, to otrdevanje trebuha naj bi bilo od nekje 20. tedna popolnoma normalno, telo začne vadit za porod (so meni nekak tako razložili :)) Meni ni rekla nič posebnega, plodovnice je bilo vedno primerno in potem niti ne da veliko pozornosti na to. Bi mogla morda sama več poudarjat…A ti si imela takrat kakšne znake, ko so ti sprožili porod? Ampak kot berem po forumih vidim, da če imaš izcedke celo nosečnost, potem naj bi bilo to normalno. Bolj naj bi bilo zaskrbljujoče, če se ti kdaj količinsko močno poveča ta izcedek…

IZVIRNO SPOROČILO: D67a

Živjo user posted image

Tudi meni tale vročina ne odgovarja...tako da se zadržujemo notri, zvečer pa oživim.

Čestititke za novico o fantku
user posted image user posted image user posted image

Meni se v zadnjem tednu pojavlja otrdevanje trebuha, je noramlno to že tako zgodaj? Ima še katera?

Povečan izcedek opažam tudi jaz, moram v ponedeljek vprašati ginekolognjo kaj in kako, saj so mi v prvi nosečnosti porod prožili zaradi pomankanja plodovnice, tako da me zdaj skrbi.

Anonimna, je tebi ginekolog kaj rekel?



(odgovor članu D67a)
  Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: November 2022
21.7.2022 10:04:11   
D67a
Živjo Anonimna!

Pri prvi nosečnosti sem imela samo na začetku težave (krvavitev, slabo počutje, krči), kar je vse izvenelo kasneje. Porod so mi prožili 2 dni čez PDP zato ker je ultrazvok pokazal pomanjkanja plodovnice (moja ginekologinja prej ni nikoli omenjala, da bi je bilo že tako malo). Če pomislim za nazaj, lahko rečem, da se je izcedek na koncu povečal, ampak ne v taki meri, da bi pomislila na to, da mi odteka plodovnica. Drugače sem otročka normalno čutila.
Zato me zdaj to nekako spremlja v ozadju....kaj pa če je spet to to?
Imam v ponedeljek pregled in definitivno vprašam kaj in kako. Trebuh pa mi otrdeva kar pogosto, sploh ob naporih, tako da ji bom tudi to omenila. Zdaj kar jemljem 2x Mg 400 da mine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: November 2022
21.7.2022 11:42:36   
Rižek22
Tudi jaz mam kar močne izcedek, ginekolog me je samo vprašal če me kaj srbi peče pa če smrdi izcedek. Niti nisem pomislila da bi lahko plodovnica odtekala. Trebuh še mi za enkrat ne otrdeva, ampak nimam tud nekih hudih naporov, vedno ko kaj delam pa čutim da sem malo utrujena se malo dol vsedem/vležem pa počivam malo potem pa nadaljujem.

D67a najboljše res da se na ginekologinjo obrneš na pregledu pa jo vprašaš kak pa kaj, da boš mirna. Kdaj mate kaj naslednje uz po morfologiji? Moj ginekolog je reko da mam naslednjega v 36 tednu.Ste že kaj nabave za otročke gnezdite že kaj? Jaz bom začela septembra malo migat glede tega 😁. 

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: November 2022
21.7.2022 14:22:47   
D67a
Ja definitivno vprašam v ponedeljek, ko imam pregled (prvi po morfologiji), da bom bolj mirna in da bolj spremljava vse skupaj.

Mi pa vedno ko pridem na pregled naredi ultrazvok. V ponedeljek bom v 26.tednu, potem pa imam predviden pregled 31.8 in 10.10 potem pa je že CTG. Res mi gre hitro.

Ne, jaz nisem še nič začela user posted image čeprav me že malo stiska, da mogoče bi pa morala? user posted image Tudi nekako računam na september in potem na porodniško user posted image

(odgovor članu Rižek22)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: November 2022
21.7.2022 21:25:08   
Rižek22
Javi kaj ti bo rekla ginekologinja 😊.
Jaz grem samoplačniško 6.6 na uz. Takrat bom apr dni prej dopolnila 27t tak da se je potem samo 9 tednov do ponovnega uz-ja pri mojem ginekologu. 😅. Res morem menjat ginekologa, ker dela vse po liniji najmanjšega odpora. 
Zdaj sem pomirjena da nisem edina, mi bota zadnja dna meseca potem hitreje minla če bom takrat komaj začela 😁. Me že drugi "napadajo" kaj čakam. Meni pa se še ful prehitro zdi vse skupaj 😅. 

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: November 2022
22.7.2022 10:31:19   
Anonimen
Meni moja ginekologinja naredi UZ na vsakem pregledu, je pa res da je zaradi krvavitve moja nosečnost vodena kot rizična. Sem pa res hvaležna za to, ker bi se mi verjetno brez tega kar malo mešalo glede na vse komplikacije, ki so bile…Jaz pa po malem že malo gnezdim, čeprav tudi mene glavnina še čaka. Moram pa reči, da res uživam v tem!Se tudi jaz priporočam za kakšno informacijo glede izcedka. Jaz imam naslednji pregled čez dva tedna. Me pa tudi skrbi, ker imam res mali trebuh, sej vem da to ne odraža stanja plodovnice ampak ko se oglasijo skrbi, pridejo vse možne misli…Dobro se hladite v teh vročih dneh! 😄

(odgovor članu Rižek22)
  Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: November 2022
23.7.2022 9:52:30   
rakunka
Ojla. Meni tudi otrdeva trebuh parkrat na dan sem in tja brez vzorca, pa malo me sramna kost boli, imam boljše in slabše dneve glede išiasa v desni nogi (tudi pri prvem), trebuh se vidi ni pa neki velik. Ampak že prvič ni bil :) ko sem šla rodit na rok, mi je ena rekla, koliko še mesec dva? :D ampak mi ustreza to, ker nisem imela otekanja nog, obuvala in druge stvari sem počela brez večjih težav do konca, ni bilo strij,… tko da win win 😁
Preglede imam v porodnišnici in pri osebni. Tako da jih je nekaj. Naslednji je čez 3 dni v P (UZ), potem 1.8. OGTT in 5.8. pri osebni G. Trenutno imam težavo, da je odsotnost osebnega zdravnika, pa sva bila dogovorjena, da ta teden opozorim na pošiljanje komisiji, ampak nisem dobila info o nadomeščanju, tako da šele v ponedeljek ponovno prosim, da pošljejo papirje na komisijo, kar pa v treh dneh ne bo odgovora (28. sem začela prejšnji mesec z bolniško), tako da bom pač doma in upala, da bo komisija podaljšala do 5. v mesecu, da mi bojo plačo obračunal. Ne vidim druge rešitve. Upam, da pride v ponedeljek kot je napisano. 

Nakupovanje za bibo? S sinom sva šla po prvo dudico, da jo je on izbral, pa un baby paket sem v DMu kupila, ker mi je bila škatla zelo všeč 🙂 res je da imam veliko od prej, edino voziček je bil do zdaj večji nakup, ker ga je prodajala prijateljica in sem kupila rabljenega od nje, pač ravno ponudilo se je. Tako da kar je takega mislim, da v grobem imam. Manjkajo stvari, ki jih je treba kupiti tako v nabavi, kozmetika, plenice, krpice in oblačila. Prvi je marčevski in ne vem koliko bom lahko uporabila stvari od njega glede na sezono. Ravno včeraj sem dobila vprašanje, kdaj grem v nabavo. Mislim da po dopustu v septembru :) ko se bo kolekcija zamenjala v trgovinah in bo res že filing, da se mi mudi, če me kaj prehiti glede na diagnozo. :) 
Vse bolj realno se zdi in prihaja v podzavest :) 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: November 2022
25.7.2022 16:02:50   
D67a
Živjo :)

evo, se javljam po pregledu.

Vse ok, zelo živahen otrok je, vse mere so tako kot mora biti. Sem v 25t 4/7 - Voda bp, hemoglobin 123

Omenila sem otrdevaje in mi je rekla, naj se potrudim, da bi bolj počivala (da sploh ne pride do otrdevanja), ker me očitno telo opozarja, da je preveč.
Vprašala sem jo tudi za plodovnico in je zato še pregledala dolžino MV, ampak je vse ok. Na ultrazvoku se plodovnica vidi, MV pa je tudi zaprt, tako da ni videti, da bi kam odtekala. Je pa rekla naj bom pozorna, če se izcedek poveča ali pa če spremeni barvo/vonj ipd.

Kako ste ve?

(odgovor članu rakunka)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: November 2022
27.7.2022 15:50:53   
sončektvoj

IZVIRNO SPOROČILO: D67a
Omenila sem otrdevaje in mi je rekla, naj se potrudim, da bi bolj počivala (da sploh ne pride do otrdevanja), ker me očitno telo opozarja, da je preveč.


meni je G rekla da je to otrdevanje lažni ali Braxton-Hicks popadki. Jaz jih imam že od 6mesca nekje, pa še kar ni user posted image . Sploh zvečer ko se utrudim pridejo, pa se malo spočijem pa izginejo. Zdaj pred koncem pa so kar večkrat na dan, brez repa in glave. Dober test je, če preneha če se malo uležeš. Tako najlažje vidiš če je to samo to. Znajo te sploh v tretjem trimesečju ponoči tudi zbudit. Če lahko zaspiš nazaj, potem so to lažni popadki. Soseda tudi pričakujeta in sta prvič od panike kar prebedela celo noč user posted image .

Če pa imajo kak ritem, so zelo boleči ali se pojavi kaka tekočina / kri pa kar paniko zagnat pa v porodnišnico, ne čakat ginekologa. Tako so naročili nam v materinski šoli. Srečno user posted image user posted image

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: November 2022
3.8.2022 9:22:43   
Anonimen
Hojla,sem tudi jaz končno po pregledu pa je prav tako vse bp. Očitno je povečan izcedek nekaj navadnega, vseeno pa je verjetno bolje biti previden :)Me je vprašala, če že imam kakšne popadke pa nisem vedela… kako to otrdevanje izgleda? Meni se zdi, da imam skos bolj trd trebuh. Pa itak me vse neki špika okoli trebuha. A vas kaj mišice bolijo? Jaz imam občasno podoben občutek kot kak muskrfiver v trebuhu…Drugače pa naše dete lepo raste in je zelo zelo živahno. Samo za UZ slikco pa še kar ne zapozira 🙈 

(odgovor članu sončektvoj)
  Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: November 2022
6.8.2022 21:53:08   
Rižek22
Anonimna mene osebno nič ne bolijo mišice otrdeva pa mi trebuh tud nena.Drugače pa sem imela danes 3D/4D uz, res lepa izkušnja. Vidla sma tudi spol, tak da dobimo fanteka 💙. Je pa v vzdolžni glavični vstavi že in upam da ostane tak. Ima pa že 1141g 😅. Pa res lepe slikice sma dobila 😍. Je pa tak lep fantek 😊. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: November 2022
7.8.2022 19:07:31   
Anonimen
Ooo še en fantek, kako lepo 🤩 Rižek22 Čestitke!!A to si šla samoplačniško? Koliko daleč pa si? Men se tudi zdi, da mi nič ne otrdeva, nisem pa sploh prepričana. Ker neprestano nekaj čutim pa mal boli, mal se mi pa sam zdi da me boli 🙈Ma magnezij dela čudeže 😄

(odgovor članu Rižek22)
  Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: November 2022
7.8.2022 21:43:38   
Rižek22
Hvala anonimna, ja samoplačniško sem šla 😊. Da je bil lahko partner prisoten saj na morfologiji ni smel bit. Pa niti slikice nisem nobene dobila ker otroček ni sodeloval. Pri mojem ginekologu pa je naslednji uz pri 36t 😊. Se mi zdi da kar v eno gledam te slikice, pa občudujem otrokeca 🙈Ja pri takih stvareh ful svetujejo magnezij, pa še malo več počitka pa zna bit boljše 😊. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: November 2022
18.8.2022 10:26:40   
doti96
Pozdravljene!
Malo pozno se priključujem skupini, čeprav vas že nekja časa spremljam. user posted image PDP imam 10.11., to bo moj prvi otrok user posted image , stara sem 26 let. user posted image Zaenkrat poteka nosečnost normalno, me pa seveda kdaj pa kdaj muči utrujenost in ta neznosna vročina ter vsakodnevno sedenje.user posted image
Ravno sem v nabavi jogija oz. vzmetnice (120*60) za kinderpet/posteljico, pa me zanima katere imate ve oz. kaj priporočate?
Lepo se imejte

(odgovor članu Rižek22)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: November 2022
12.10.2022 1:01:47   
Anonimen
Punce naš čas se kar hitro bliža. Katero že stiska kaj?Ker je to moja prva (uspešna) nosečnost, me je še toliko bolj strah, ko ne vem kaj me čaka…Ima katera idejo kako se čim bolj pripraviti na porod in predvsem bolečino, ki z njim pride? Kako pa ste kaj drugače?Moj piko je kar živahen, imam pa grozne težave z bolečim hrbtom. Pa pomoči kar ne morem zaspati (kot vidite po uri…) Drugače pa kar ne morem verjeti, da smo že v zadnjem mesecu… 

(odgovor članu doti96)
  Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: November 2022
12.10.2022 10:47:15   
Anonimen
Hej! 
Jaz sicer ne spadam pod november, ampak sem ravno vidla tole. Je že nekaj časa od mojega poroda, pa se spomnim, kot da bi bilo včeraj, teh občutkov pred porodom, ko ne veš kaj te čaka, ko veš da bo nekaj novega, neznanega.. ampak bi rekla, da veliko lahko naredimo, če se poskušamo čim bolj psihično pripraviti na to. Jaz sem imela skoz v naprej v glavi, da bolelo sigurno bo, da lahko pa se pripravim na druge stvari. In sem že v naprej razmišlala kakšno dihanje mi bo pomagalo, kakšne misli.. in ko se je začelo sem imela res v mislih, da sva z otročkom z vsakim popadkom bližje, da ni samo meni težko, da je tudi njemu, da sva skupaj v tem in sem bila res kar velik del poroda kar se da umirjena. Mogoče ti bo pomagalo tudi, če s partnerjem govorita kaj od njega pričakuješ, kaj bi ti z njegove strani pomagalo.
Pa še en nasvet, nekje sem zasledila, da si lahko pomagamo tako, da držimo ledeno kocko v roki in čeprav nas začne bolet, je ne spustimo. In takrat probaš ugotoviti kako odmisliti bolečino, kaj tebi pomaga itd. :) 
Upam, da ti bo kaj pomagalo in ti želim čim lepšo porodno izkušnjo! 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: November 2022
12.10.2022 19:23:36   
Anonimen
Ojla,najlepša ti hvala za tole! Vsekakor vredno poskusit! S čim bi pa lahko primerjala bolečino, ki si jo čutila, ali je tako nekaj posebnega, da se ne da primerjati z ničemer? Je pa res, da kot me je strah, obenem tudi komaj čakam :DHvala še enkrat za tvojo izkušnjo!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: November 2022
12.10.2022 20:16:01   
lunica11
Jaz bi ravno tako dodala kot zgoraj..rodila sem 3x (nazadnje 1 mesec nazaj), vsakič brez vseh "blažilcev" bolečin..boli, ampak se da zdržat..sploh prvič ko ne veš, kaj pričakovati 🙈 mene je prvič samo čisto na koncu zavilo, češ a bom umrla sl kaj se bo zgodilo..in potem rodiš 🤣 drugače pa mene osebno je vedno bolj bolel iztis kot sami popadki 🤷‍♀️ zdaj nazadnje sem res z vsakim popadkom si zamišljala, da sem bližje otročku, čeprav je bolel najbol od vseh treh porodov..iztis pa tudi, ker edinkrat nisem bila rezana in se je moglo spodaj vse skupaj krepko raztegniti 🙊 ampak naj te to ne prestraši..ful je važno, da se ne zakrčiš, ker npr. pri drugem porodu sem se tako bala iztisa, da sem sama sebe zaštopala..pomembni je pa tudi, da slediš babicam in njihovim napodkom..srečno 😁

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: November 2022
13.10.2022 13:15:02   
Anonimen
Hehe ja, tako kot lunica11 sem tudi jaz prišla (pa mislim, da to večinoma kar vse doživimo) do faze, ko pomisliš, da zdaj je pa to to, več ne zmorem, umrla bom in potem se vse konča, rodiš 😁

In tudi s tem na koncu se strinjam! Saj je fajn, da se informiraš o porodu, ampak tudi jaz sem babici zaupa in se mi je zdelo, da mi je bilo s tem ful lažje, da sem se tudi v porodnišnici domače počutila. 
Sicer pa bolečino res težko opišeš. Na začetku me je mogoče res malo spominjalo na menstrualne krče, s tem da je bil bolj poudarek na bolečini v hrbtu. Kasneje pa komaj da znam opisat kaj se je dogajalo 😂
Naj te te zgodbe res ne prestrašijo, tako kot si sama napisala, saj po eni strani nas je strah, po drugi sem pa tudi jaz komaj čakala, da doživim to. In res zmoremo 💪

(odgovor članu lunica11)
  Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: November 2022
14.10.2022 0:35:48   
Anonimen
Res vama obema najlepša hvala za vajini izkušnji!!💜

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: November 2022
23.11.2022 22:18:26   
Anonimen
Hej! 
Sem ravno danes spet zagledala tole, pa sem se spomnila.. je porod že za tabo, je bila lepa izkušnja? 🥰

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: November 2022
13.12.2022 23:55:01   
Anonimen
Porod je že za mano, imamo glasnega in močnega fanta!
Sam porod je bil zelo dolg in intenziven, ampak je bilo prisotno res čudovito osebje, nagrada je pa itak največja!
Hvala še enkrat za vse besede, ki so me vsaj malo pomirile.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 249
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 8 9 [10]
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 9 [10]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?