|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2023
28.6.2022 6:48:14   
Daisy94


IZVIRNO SPOROČILO: sončektvoj



IZVIRNO SPOROČILO: Daisy94

Punce,

svoj plusek sem zagledala v soboto 25.6.2022, zadnjo menstruacijo sem imela 17.5.
Sem klicala danes ginekologinjo in je do 11.7 na dopustu, kaj storiti v tem primeru da se naročim na prvi pregled oz. kam se obrnat

hvalaa



Brez težav lahko počakaš da se vrne iz dopusta. Prvi pregled se opravi med dopolnjenim 8 in 12 tednom. Če greš prej, te samo po nepotrebnem prestrašijo ker se tako še nič kaj ne vidi. Večinoma G prej niti ne naročijo če ni znakov da je kaj hudo narobe.
Začni z jemanjem nosečniških vitaminov in te bo že ginekologinja pravočasno naročila.



Najlepša hvala.Malo me skrbi ker se mi pojavljano krči tako kot da bi hotela dobiti menstruacjo. Še katero? Je moja prva nosečnost in nimam izkušenj kako je s tem.


(odgovor članu sončektvoj)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Februarke 2023
28.6.2022 8:57:20   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Daisy94



IZVIRNO SPOROČILO: sončektvoj



IZVIRNO SPOROČILO: Daisy94

Punce,

svoj plusek sem zagledala v soboto 25.6.2022, zadnjo menstruacijo sem imela 17.5.
Sem klicala danes ginekologinjo in je do 11.7 na dopustu, kaj storiti v tem primeru da se naročim na prvi pregled oz. kam se obrnat

hvalaa



Brez težav lahko počakaš da se vrne iz dopusta. Prvi pregled se opravi med dopolnjenim 8 in 12 tednom. Če greš prej, te samo po nepotrebnem prestrašijo ker se tako še nič kaj ne vidi. Večinoma G prej niti ne naročijo če ni znakov da je kaj hudo narobe.
Začni z jemanjem nosečniških vitaminov in te bo že ginekologinja pravočasno naročila.



Najlepša hvala.Malo me skrbi ker se mi pojavljano krči tako kot da bi hotela dobiti menstruacjo. Še katero? Je moja prva nosečnost in nimam izkušenj kako je s tem.




Ničem strašiti ampak karkoli te skrbi kontaktiraj ginekologinjo..v obeh nosečnostih sem kontaktirala ginekologinjo zaradi krčev in nežne krvavitve, prvič je bila krvavitev stara, drugič sveža, diagnoza je bila grozeči splav..ginekologinja mi je napisala recept za dabroston in spasmex..v obeh primerih se je dobro izteklo..tako da kontaktiraj ginekologinjo😊

(odgovor članu Daisy94)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Februarke 2023
28.6.2022 9:45:30   
Anonimen

V tem primeru kontaktiraj G oz. Tistega, ki jo nadomešča v ZD! Lahko je nič, lahko pa se kaj dogaja in je boljše preveriti!

IZVIRNO SPOROČILO: Daisy94



IZVIRNO SPOROČILO: sončektvoj



IZVIRNO SPOROČILO: Daisy94

Punce,

svoj plusek sem zagledala v soboto 25.6.2022, zadnjo menstruacijo sem imela 17.5.
Sem klicala danes ginekologinjo in je do 11.7 na dopustu, kaj storiti v tem primeru da se naročim na prvi pregled oz. kam se obrnat

hvalaa



Brez težav lahko počakaš da se vrne iz dopusta. Prvi pregled se opravi med dopolnjenim 8 in 12 tednom. Če greš prej, te samo po nepotrebnem prestrašijo ker se tako še nič kaj ne vidi. Večinoma G prej niti ne naročijo če ni znakov da je kaj hudo narobe.
Začni z jemanjem nosečniških vitaminov in te bo že ginekologinja pravočasno naročila.



Najlepša hvala.Malo me skrbi ker se mi pojavljano krči tako kot da bi hotela dobiti menstruacjo. Še katero? Je moja prva nosečnost in nimam izkušenj kako je s tem.





(odgovor članu Daisy94)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Februarke 2023
28.6.2022 10:06:06   
sončektvoj
Ja načeloma so rahli krči normalni. Maternica raste in se razteza. Traja pa to lahko celo prvo trimesečje in še dlje. Če te pa skrbi pa kliči v ZD ali pa dežurnega. Ti bodo znali povedat ali se prideš pokazat ali počakaš. Razlog za preplah so sveže (živo rdeče, svetlo rdeče) krvavitve.

Drgače pa Pušenjak na medovernet tudi zelo hitro odgovarja, če boš mela kaka vprašanja.

Drugače pa je zelo priporočljivo, sploh v začetku nosečnosti piti magnezij. Pomaga pri krčih, pa tudi pri zaprtosti. Sploh ta je v nosečnosti lahko grozna. Pij tudi veliko tekočine.

Srečno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Februarke 2023
28.6.2022 10:45:43   
Anonimen
Nekam morem dat ven, danes sem imela pregled - samoplacniski - in sem slišala srčka! Ne enega ampak dva!!! ŠOK, nisem mogla verjet med ležanjem, jok, tresavica! Seveda izredno vesela!!! Sploh presenečena, ker sva se s partnerjem hecala, kaj če sta dva! In včeraj zvečer je sin rekel, da bi imel batca in sestrco 😅 
Sedaj čakam na pregled pri svoji G - 15.7. in do takrat upam, da bom še naprej tako super kot do sedaj!
Če ima katera izkušnje z dvojčki se priporočam, ker tole mi je čisto novo področje!

(odgovor članu sončektvoj)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Februarke 2023
28.6.2022 11:43:55   
sončektvoj

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Nekam morem dat ven, danes sem imela pregled - samoplacniski - in sem slišala srčka! Ne enega ampak dva!!! ŠOK, nisem mogla verjet med ležanjem, jok, tresavica! Seveda izredno vesela!!! Sploh presenečena, ker sva se s partnerjem hecala, kaj če sta dva! In včeraj zvečer je sin rekel, da bi imel batca in sestrco 😅 
Sedaj čakam na pregled pri svoji G - 15.7. in do takrat upam, da bom še naprej tako super kot do sedaj!
Če ima katera izkušnje z dvojčki se priporočam, ker tole mi je čisto novo področje!



Oooo dvojne čestitke user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Februarke 2023
28.6.2022 12:15:05   
Daisy94
Vse kul..sem klicala na urgentno gin ambulanto ker je moja na dopustu do 11.7..vse vredu dokler ni krvavitev oz. se ti krči nebi nehali oz bi se stopnjevali po par ur skupaj..tako pa mine po parih minutah in je to normalno. 
Tako da mi zdaj preostane samo čakanje do 11.7. da lahko mojo gin pokličem in se naročim na prvi pregled. 😊


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Februarke 2023
28.6.2022 12:15:28   
Daisy94
Čestitkeee 🥰🥰🥰🥰

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Februarke 2023
28.6.2022 14:03:48   
4.mama
Anonimna danes sem prav mislila nate. Super vesela zate in za vse ki ste slišale srček. 🥰🥰😍

(odgovor članu Daisy94)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Februarke 2023
30.6.2022 8:42:45   
Kaarmen
Punce pozdravljene,
tudi jaz zagledala plus. ☺️Imam doma ze enega malcka in je bil kar sok, nisva nacrtovala se enega. Sva hotela pri enem ostat. Ocitno nama ni bil namenjen samo eden. 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Februarke 2023
30.6.2022 9:51:14   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Kaarmen

Punce pozdravljene,
tudi jaz zagledala plus. ☺️Imam doma ze enega malcka in je bil kar sok, nisva nacrtovala se enega. Sva hotela pri enem ostat. Ocitno nama ni bil namenjen samo eden. 



Oh razumem popolnoma! Ampak kot si rekla, očitno je bil namenjen še en, na koncu se vse poštima kot mora bit:) koliko je star malček? Bo imel pa družbo, moj je edinec pravi da kdaj pogreša, da ima še koga, js imam še dve sestri in brata in prav dobro pride zdaj za počuvat malega :) vse se zgodi z razlogom ❤️

(odgovor članu Kaarmen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Februarke 2023
30.6.2022 14:08:44   
Daisy94
Evo punce,
Ker mi ti krči niso dali miru..in je bil ponoči res inteziven krč ( in to je edini simptom ki ga imam poleg pozitivnega testa)..ki je trajal 5 minut sem vse eno sla na urgentni gin. odelek ker moje gin.  ni in imam sele prvi pregled 18.7.
Vse je OK 🥰, ne vidi se še ploda, ker sem šele 6 teden ampak sem zdaj pomirjena in mi ni treba še dodatnih 3 tednov stresa zaradi teh krčev za katere mi je rekla danes rekla, da so cisto normalni, ene majo bolj intezivne ene manj ene nič, in je to normalno zaradi širjenje maternice.
Tako, da zdaj pomirjeno  čakam na uradni pregled.
Mi je kar odleglo.



(odgovor članu Daisy94)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Februarke 2023
30.6.2022 15:03:41   
4.mama
Kaarmen čestitke za plusek 😊 in dobrodošla.
Daisy94, super za pregled, tudi meni v torek 5 2/7 5mm GV in nič drugega. Tudi jaz imam pregled uradni 18.7. nimam pa nobenih znakov razen prsi bolece in se to ne vedno. Bolečin pa nič, malo mi je čudno ker sem imela že dva carska reza in bi pričakovala vsaj malo bolečin.

(odgovor članu Daisy94)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Februarke 2023
1.7.2022 6:53:07   
wyanet
Še ena tukaj s prvim pluskom 😍Po mojih izračunih sem 4t2d, pregled imam 14.7. v 6t1d. Cikle imam namreč zelo dolge in sem imela ovulacijo šele 34.dan cikla (LH test, temperatura). Verjetno se v 6.t ne bo še nič videlo?
Kaj vse lahko pričakujem na 1.pregledu? Laboratorij, težo, tlak, uz?
Kakšne izkušnje imate s potovanjem v tem obdobju? Midva imava namreč že vse zakupljeno, še preden sva vedela za +. Bova pa bolj izven mest (kampiranje) in sicer v 8-9t, kasneje v 12.tednu pa še na morju v Dalmaciji. Trenutno nimam nobenih simptomov razen bolečih prsi in konstantnega lulanja 🤭

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Februarke 2023
1.7.2022 8:15:05   
Anonimen

Čestitkee 😍 v 7 tednu (6t+1) se zna utrip že vidt + plodek in vrečka, pri meni se je v 6t+3 lepo videlo, da sta dva in srčka.
Glede potovanj, pa brez problema v prvi nosečnosti konstatno okoli in aktivna:) zna te pestiti slabost ni pa nujno, folno čimprej začet jemat :) v prvi nosečnosti mi je vse smrdelo in je bil vonj rib na morju moj glavni problem 🤣🤣🤣
IZVIRNO SPOROČILO: wyanet

Še ena tukaj s prvim pluskom 😍Po mojih izračunih sem 4t2d, pregled imam 14.7. v 6t1d. Cikle imam namreč zelo dolge in sem imela ovulacijo šele 34.dan cikla (LH test, temperatura). Verjetno se v 6.t ne bo še nič videlo?
Kaj vse lahko pričakujem na 1.pregledu? Laboratorij, težo, tlak, uz?
Kakšne izkušnje imate s potovanjem v tem obdobju? Midva imava namreč že vse zakupljeno, še preden sva vedela za +. Bova pa bolj izven mest (kampiranje) in sicer v 8-9t, kasneje v 12.tednu pa še na morju v Dalmaciji. Trenutno nimam nobenih simptomov razen bolečih prsi in konstantnega lulanja 🤭



(odgovor članu wyanet)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Februarke 2023
1.7.2022 8:17:59   
Anonimen

No važno, da se je lepo GV videla ❤️ 18.7. bo pa že super vidno! Vse imamo potem takrat enkrat preglede :)
Pri tebi telo že verjetno ve kaj pa kako in ni bolečin, mi smo 4je doma, je mami vedno rekla da za zadnji dve nosečnosti sploh ne ve kdaj sta šli mimo :)
Pri meni tudi razen da se mi res vrti in povečane utrujenosti nimam drugih simptomov, upam da tako ostane :) 
IZVIRNO SPOROČILO: 4.mama

Kaarmen čestitke za plusek 😊 in dobrodošla.
Daisy94, super za pregled, tudi meni v torek 5 2/7 5mm GV in nič drugega. Tudi jaz imam pregled uradni 18.7. nimam pa nobenih znakov razen prsi bolece in se to ne vedno. Bolečin pa nič, malo mi je čudno ker sem imela že dva carska reza in bi pričakovala vsaj malo bolečin.




(odgovor članu 4.mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Februarke 2023
1.7.2022 8:51:24   
Kaarmen
Jaz imam tokrat pregled komaj v 9t, torej 22.7. :)Je pa res, da naceloma niti ne vem tocno kateri teden sem, ker sem si pred kratkim nehala s kontacepcijo in nisem imela rednih M. Predvidevala sem, da je partner pazil, ampak ocitno je blo usojeno. :) Nimam se nobenih simptomov prav, edino kaj sem hitro opazila je, da so se mi povecale prsi. Sina sem dojila do 2 leta in so potem izplahnele in se je razlika zdaj takoj videla 😁 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Februarke 2023
1.7.2022 19:01:19   
Cajna13
Vedno vec nas je👏Nekdo od vas je spraseval,kako je na prvem pregledu.Jaz sem ga imela v ponedeljek,G mi je vzela bris,nardila UZ,nic takega,napisala mi vse potrebne napotnice in konc😉Rekla mi je samo,da naj grem v laboratorij en teden pred drugim pregledom,in to je blo vse!Najbrz ker sem malo starejsa(37+)si je mislila,da ze vse vem...🤔🤔nooo..ni glih tako😁A je katera med vami 37+ mogoce?Bi imela par vprasanj...hvalaaa

(odgovor članu Kaarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Februarke 2023
1.7.2022 19:54:16   
4.mama
Pozdravljena Cajna13 jaz imam 42, 4 otrok

(odgovor članu Cajna13)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Februarke 2023
1.7.2022 20:14:25   
Cajna13

Pozdravljena 4.mamaWawww...cestitke,4.otrok🥰moja G mi je izdala napotnico za amnio,in je rekla,da ko se narocim naj povem,da namesto amnio zelim odvzem krvi Nifty,za katerega sem se odlocla.A ti mogoce ves,kje na napotnico ti naredijo odvzem krvi Nifty?A ni da Nifty test ne gre z napotnico?al smo se z G slabo razumele?Nasla sem edino Ukc Lj-porod.-ginek.oddelek..a bo to to?Hvala😘
IZVIRNO SPOROČILO: 4.mama

Pozdravljena Cajna13 jaz imam 42, 4 otrok



(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Februarke 2023
1.7.2022 20:46:49   
4.mama
Se trenutno ukvarjam z istimi vprašanji 🙂. Nikoli nisem imela amino, niti Nifty, edino kar vem je da je Nifty plačljiv, amino pa ne. Meni v Postojni so zdravniki vsi svetovali bolj amniocintezo, a jaz se tega bojim. 

(odgovor članu Cajna13)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Februarke 2023
1.7.2022 22:15:36   
Cajna13
Noo,pol sva pa na istem.Jaz bom v ponedeljek klicala v Lj,pa bomo vidli kaj bodo rekli.Na enem forumu sem zasledila,da je baje od lanskega poletja Nifty test brezplacen(mislim da basic paket)za 37+..ne vem pa ce to drzi za zihr.Jaz ga bom opravila v vsakem primeru,placljiv ali ne.Meni je G svetovala najprej Nifty,po potrebi pa potem se amnio..Pregled NS imam komaj 8.8.,kar pozno,tako da bom najprej Nifty opravila.😊

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Februarke 2023
2.7.2022 8:28:50   
Marjetica.
Zdravo. 
Tudi mi bomo pestvali v februarja. 🙂 Stara sem 35let in bo to moj prvi otrok. Ker imam res, ampak res nizek prag bolečine me je strah, res strah kako bom pregurala vso to obdobje... nosečnost, porod... itd. 🤦‍♀️🤷‍♀️ No se pa oba zelo veseliva male kepice. Mi lahko katera svetuje kakšne dobre prehranske dodatke? Kaj ste ve jemale? Ker je to moja prva nosečnost (tudi zadnja, verjetno) nimam nobenih izkušenj in bom zelo vesela pomoči, nasvet vedno pride prav. 👍

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Februarke 2023
2.7.2022 9:01:13   
Anonimen

Marjetica čestitke! Razen folne kisline (Femibion) nisem v prvi nosečnosti jemala nič, sedaj enako ❤️ 
Glede strahu pa res probat ga premagat, branje je meni ful pomagalo v prvi nosečnosti, ogromno informacij, ogromno lepih zgodb in vizualizacija kako hočeš da tvoj porod zgleda! Meni je pomagalo, pa pravijo da sem imela slab prvi porod ampk ga sama nisem percepirala tako :) in se je ful poznalo pri okrevanju, sestre niso mogle verjet da kljub tolko izgubljeni krvi, se obnašam kot da ni bilo nič :) 

IZVIRNO SPOROČILO: Marjetica.

Zdravo. 
Tudi mi bomo pestvali v februarja. 🙂 Stara sem 35let in bo to moj prvi otrok. Ker imam res, ampak res nizek prag bolečine me je strah, res strah kako bom pregurala vso to obdobje... nosečnost, porod... itd. 🤦‍♀️🤷‍♀️ No se pa oba zelo veseliva male kepice. Mi lahko katera svetuje kakšne dobre prehranske dodatke? Kaj ste ve jemale? Ker je to moja prva nosečnost (tudi zadnja, verjetno) nimam nobenih izkušenj in bom zelo vesela pomoči, nasvet vedno pride prav. 👍



(odgovor članu Marjetica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Februarke 2023
2.7.2022 10:05:35   
4.mama
Marjetka čestitke tudi iz moje strani 😊.Tudi mene je strah, pa je četrta nosecnost, vsakič je drugače, samo poskušaj se sprostiti, jaz sem imela grozne porode, pa kljub temu grem še enkrat v to. Res se vse takoj pozabi 😄. 
Cajna13 sem Mal tudi jaz poguglala in tudi v Postojni baje v tisti privat genetski posvetovalnici je osnovni paket na napotnico.
Koliko boš ti noseca 8.8.? Jaz tudi grem prvo NS, potem Nifty in če bo potrebno še amniocintezo. Tudi Pušenjak svetuje prvo NS. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?