|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2023
7.8.2022 21:43:02   
Marjetica.
Kolikor vem se nuhalno lahko opravi med 11tim in 14tim tednom. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Februarke 2023
8.8.2022 18:36:30   
Tiggy91

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz bom noseča 12tednov in 11dni, ko bom imela nuhalno. Sem bila pa takoj na vrsti ravno zato, ker se že malo mudi. 


Hehehe verjetno 13 tednov in 4 dni? Torej v 14 tednu kar je še ok za nuhalno! Jaz sem jo imela 11t in 5 dni in zaradi res neugodnega položaja obeh, je uspela opraviti vse razen meritev nuhalne svetline. Danes 12t in 2 dni pa se je vse precej bolje videlo - pri prvem sem imela nuhalno kasneje in ni bilo nobenih težav (13t in 2 dni) - prejšnji teden pa sem bila precej zasekirana, ker je en kazal povečano nuhalno, pa me je pomirila, da je res v neugodnem položaju stegnjen nazaj in je zato nuhalna večja kot realno. Danes sta imela en 1,43, drugi 1,54 - tveganje je bilo enako pri obeh.

Kako ste? Ste povedali najbližjim?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Februarke 2023
9.8.2022 16:21:15   
wyanet
Jaz sem imela včeraj prvi uradni pregled (prejšnjega sem imela v 7 tednu in je bilo prezgodaj) in je vse ok, dobila sem materinsko 🥳Sem pa včeraj od pregleda dalje (čez nekaj ur) opazila rožnato/krvav izcedek, kakor malo obarvan beli tok, enako danes popoldne. Upam, da je to samo posledica pregleda in da je vse ok. Ne bom hodila nazaj, če ne bo kakšna hujša krvavitev ali krči, ker sem bila ravno včeraj, kaj se vam zdi? Danes sem 9t6d.
Nuhalno imam pa naslednji teden, ko bom 11t1d, upam, da ne bo prezgodaj :) 
Povedala sva samo najboljši prijateljici in prijatelju, za ostale čakava nuhalno.
Kdaj boste povedale v službi?

(odgovor članu Tiggy91)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Februarke 2023
9.8.2022 16:23:52   
Cajna13
Ciao vsem!!Jaz sem koooncno vceraj imela NS v 13t5d.Rezultati super,glede na leta,je rekel G.Sem se narocila pa se na Nifty,ki ga imam naslednji torek,torej cez teden dni.Osnovni paket Nifty sem zaradi let dobila na napotnico..sem pa malo razocarana ker sem vprasala,ce lahko doplacam kar je za doplacat za plus paket,pa mi je prijazna sestra rekla da to se pa ne da😱kr neki,oz.da se bom pogovorila z genetikom za kaksne dodatne samoplacniske preizkave.Bomo videli..Vceraj sva lepo slisala srcek,jooj,pa ful lepe slikce z UZ sva domov prinesla...😍Kako ste ostale??Moje pocutje je super,upam da tako ostane..

(odgovor članu Tiggy91)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Februarke 2023
9.8.2022 17:18:40   
Bejbimama
Ja nuhalna se dela od 11 do 14t. Jaz jo bom imela 12t2d. Midva sva več ali manj povedala že vsem najbližnjim, v službi pa že veliko prej, sama delam v ambulanti in zaradi slabosti in slabega počutja in dvigovanja težkih bremen, pač v takem delovnem okolju sem mogla povedat. So pa zelo lepo sprejeli vsi 😊Cajna upam, da ti uspe se zmenit, da samo doplačaš, ker je super da si dobila to na napotnico. Kok boš takrat po tednih, ko boš imela Nifty? 

(odgovor članu Cajna13)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Februarke 2023
9.8.2022 17:55:30   
Cajna13
Naslednji teden v torek bom 14t6d.Ker sem mislila,da se Nifty dela samo do 14t,sem vprasala sestro,ce je kaksen prost termin ze ta teden,pa je rekla,da se Nifty lahko opravi tudi po 14t,da ni omejitve...🤔

(odgovor članu Bejbimama)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Februarke 2023
10.8.2022 7:28:01   
SrečkaNosečka35
Sem vesela za vse super nuhalne in UZ - naši srčki se lepo razvijajo. 😊 Mene nuhalna še čaka, šla pa bova tudi na Nifty zato me zanima, če se je še katera odločila za to in predvsem kateri paket ste izbrale? Sama sem razmišljala o srednjem, zdaj pa je že kar nekaj znank izbralo največjega, pa ne vem kaj narediti. Kaj bi / ste naredile ve? Cajna zate pa držim pesti, da se ti uspe dogovoriti za doplačilo. 🙏 Lep dan vsem 🤗

(odgovor članu Cajna13)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Februarke 2023
12.8.2022 11:31:34   
Peši14
Živjo,
Jaz sem NIPT test opravila v LJ (MCCZ), istočasno kot nuhalno.
vzela sem razširjen paket (590 eur) - v DM nosečniški knjižici, ki jo dobiš v poslovalnicah imaš 30 eur popusta na teste se mi zdi (jaz sem videla prepozno:)), NS in NIPT in DHT sem namreč opravila že 25.7. , takrat sem bila 12w1d.
Moji rezultati na NS so bili super, na DHT slabši, na NIPT pa spet vse ok. izvedela sva tudi že spol :) (Fantka bomo imeli user posted image )
user posted image
So pa mi izmerili povišano tveganje za preeklampsijo (1:60), zato imam predpisano jemanje Apirina 100mg vsak dan od 13w pa do konca nosečnosti oz 37w.
Naslednji teden pa me čaka že naslednji redni pregled pri ginekologu (takrat bom 15w3d), komaj čakam user posted image

(odgovor članu SrečkaNosečka35)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Februarke 2023
12.8.2022 12:41:08   
wyanet
Čestitke, Peši14, lepo, da je vse ok ☺️Je za tveganje za preeklampsijo kakšen dodatni test ali na podlagi česa so ti to določili? Naslednji teden imam nuhalno v Dravljah in bi tudi rada, da preverijo vse, kar se da :)Midva sva se odločila za nuhalno, DHT in Nifty ta velik paket. 

(odgovor članu Peši14)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Februarke 2023
12.8.2022 14:36:00   
Peši14
Meni je na nuhalni na koncu izmerila pretok cez zile.Na izvidu je to oznaceno kot tveganje za preklampsijo oz. Tveganje za prezgodnji porod. Je pa bilo to del izvida na nuhalni in tudi na DHT tako da predvidevam da je del standardnih checkov, ki jih opravijo:) Sem bila na zacetku malo skepticna glede jemanja aspirina, vendar gre za majhne odmerke, ki pomagajo k boljsi pretocnosti po zilah s tem tudi boljso oskrbo posteljice s hranilnimi snovmi. Menda ga predpisujejo precej pogosto, sploh ce zaznajo upocasnjeno rast ploda.

(odgovor članu wyanet)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Februarke 2023
13.8.2022 9:10:18   
Marjetica.
Čajna lahko vprašam koliko si stara? Jst sem bila letos stara 35let in bo to najin prvi otrok.
Prejšen teden sem imela nuhalno in je vse ok. Vzeli so mi še kri izvide v roku 1tedna dobim po pošti. Drugače je pa vse ok. Hvala bogu. Ginekolog je rekel, da je videt kot mali lulček med nogami. Hihi. Verjetno bo fantek. 😁😁 Meni spol ni pomemben, samo da bo zdrav-a. 
Imam pa povišan sladkor, 5.3. Včasih je bila meja 5.5 (še ne dolgo nazaj) sedaj so jo znižali na 5.0. A je katera na istem? Meni so rekel, da me lahko napotijo do diabetičarke, ali pa čez teden dni ponovim test. Odločila sem se, da ponovimo. Sedaj res merkam kaj pojem (kolikor lahko) in upam, da sladkor ne bo višji kot 5.0. Nebi bila rada na dieti, tableti, po možnosti izolin... ojoj. 👎😔


(odgovor članu Cajna13)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Februarke 2023
13.8.2022 15:27:14   
wyanet
Marjetica, ja sedaj je meja 5.1, pred letom 2011 je bila meja 5.3. Mene so tudi poslali, sem imela 5.1 in mi ni dala nič možnosti ponovitve testa 🙁 Sedaj si merim doma in imam zelo vredu meritve (na tešče ponavadi okoli 4.4, po jedi do max 6.0), tako da ne vem kako bo naprej, ali me bodo pustili pri miru ali bom morala celo nosečnost meriti :/

(odgovor članu Marjetica.)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Februarke 2023
14.8.2022 8:34:04   
Marjetica.
Wyanet a 5.1 je meja? Meni so rekli, da je 5.0. Na srečo so mi dali možnost ponoviti test in res upam, da bo pokazalo 5.0. 5.3 se meni res ne zdi veliko, ampak očitno je preveč.Žal sem po naravi občutljive sorte, sploh kar se tiče igel in mi je že jemanje krvi res muka... nazadnje mi je bilo zelo slabo, vrtelo se mi je... muka zame. Zato upam, da mi pokaže 5.0. Verjetno tud sama dieta ni ravno preprosta, ker veliko stvari ne smeš pojesti.  

(odgovor članu wyanet)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Februarke 2023
15.8.2022 19:09:32   
Cajna13
Seveda,41😃Prvi otrok,pa nama tudi vseeno kaj bo,samo da bo zdravo😍Jutri me caka se Nifty v Lj.Na NS mi je z UZ videl en miom,kar velik,na desni strani.Je rekel Dr da ne bi smel ovirat,pa da se ne rabim prevec sekirat.Upam da bo vse ok.Naceloma miomi v nosecnosti rastejo do 3.meseca,pol pa se rast ustavi.Naslednji teden imam pregled pri moji G,pa se bom malo pogovorila z njo.😊

(odgovor članu Marjetica.)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Februarke 2023
17.8.2022 7:23:14   
wyanet
Morda katera ve, če lahko v Dravljah opravljam hkrati z nuhalno še DHT in Nifty ali ti dajo potem ločen termin za to? Jutri imam nuhalno in že nestrpno čakam, da vidim, da je vse ok. Si nisem mislila, da me bo tako skrbelo do vsakega pregleda, vsakic si mislim, kaj pa če srce ne bije več. Mogoče sem prebrala preveč žalostnih zgodb na internetu. 

(odgovor članu Cajna13)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Februarke 2023
17.8.2022 10:53:37   
Bejbimama


IZVIRNO SPOROČILO: wyanet

Morda katera ve, če lahko v Dravljah opravljam hkrati z nuhalno še DHT in Nifty ali ti dajo potem ločen termin za to? Jutri imam nuhalno in že nestrpno čakam, da vidim, da je vse ok. Si nisem mislila, da me bo tako skrbelo do vsakega pregleda, vsakic si mislim, kaj pa če srce ne bije več. Mogoče sem prebrala preveč žalostnih zgodb na internetu. 



Moraš imeti opravljeno NS, da ti potem naredijo ti dve preiskavi. Ko boš imela nuhalno,  vprašaj če je kakšna opcija, da se ti naredi potem še to, ker drugače dobiš nov termin. Boš vidla, so pa zelo prijazni in grejo na roko kar se tiče terminov in naročanja. 

(odgovor članu wyanet)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Februarke 2023
17.8.2022 14:17:47   
Peši14
Jaz sem bila naročena smo na nuhalno, pa so mi potem kar takoj vzeli še kri za DHT in NIPT.
je pa res, da nisem bila v dravljah, ampak na mccz.

(odgovor članu wyanet)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Februarke 2023
18.8.2022 5:31:20   
Pulet
Marjetica, jaz imam sladkorno in si dajem inzulin. Ni tako hudo. Sem dobila dolgodelujoči inzulin ki ga dam v stegno vsak večer. Te vse naučijo, samo ne paničariti. Z inzulinom ciljaš k idealnim vrednostim ki so se nižje.  Med 4 in 4,5.(Odmerek inzulina prilag!ajaš glede na to kaksen sladkor imaš zjutraj)

(odgovor članu Marjetica.)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Februarke 2023
23.8.2022 7:32:13   
Marjetica.
Pulet na srečo je moj sladkor sedaj ok. Šla sem na ponovni odvzem krvi in mi je pokazalo 4.9. Uf, hvala bogu... sem res vesela. 👍🙂 Sej vem, da ni nič strašnega, če imaš povišan sladkor, ampak bolje pa, da ga nimam. Vem pa, da ima danes veliko žensk nosečniško sladkorno, sedaj je meja res niska.

(odgovor članu Pulet)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Februarke 2023
23.8.2022 17:48:01   
Cajna13
Ciao punce!danes so me klicali iz Lj za rezultat Niftyja.Rekla je,da je nizko tveganje,torej je naceloma izvid ok.Naslednji teden dobim se izvide po posti.A ve katera,ce na izvidu pise se kaj(kaksna razlaga) al je to to??hvalaa..😍

(odgovor članu Marjetica.)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Februarke 2023
24.8.2022 6:44:29   
SrečkaNosečka35
O super Cajna, sem vesela zate in za detece. ❤️ Jaz sem včeraj imela nuhalno in je rekla, da je videti vse ok, grem pa danes še dati kri za Nifty v MCCZ zato me zanima koliko časa si čakala na izvid? 

(odgovor članu Cajna13)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Februarke 2023
24.8.2022 13:10:06   
Cajna13
SreckaNosecka,meni so rekli da najkasnejev 14-ih dneh,je slo pa 7 dni mimo pa sem ze dobila klic😊Upam da tebi tudi hitro sporocijo😍

(odgovor članu SrečkaNosečka35)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Februarke 2023
24.8.2022 13:45:53   
SrečkaNosečka35
Hvala. ❤️ Tudi jaz, če sem iskrena, komaj čakam obvestilo, da je vse ok. Si predstavljam, da človek potem malo lažje zadiha. 😊 

(odgovor članu Cajna13)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Februarke 2023
25.8.2022 11:04:12   
wyanet
Jaz sem tudi dala skozi nuhalno in dht, kjer je bilo vse super, sedaj pa čakamo še na rezultate Niftyja :) Ker me je nuhalna pomirila, me sedaj seveda najbolj zanima spol ;) Kako se je pri vas ujemal spol na Niftyju s tem, kar so povedali (oz sumili) na nuhalni?Kako ste drugače, se vredu počutite? Že kaj nakupujete kakšne malenkosti ali kdaj boste začele?

(odgovor članu SrečkaNosečka35)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Februarke 2023
26.8.2022 6:45:02   
SrečkaNosečka35
Super, da je vse ok. ❤️ Tudi jaz komaj čakam, da izvem spol, ker se na nuhalni ni želela opredeliti. Ker je vedela, da grem še na Nifty, je rekla, da bo tam bolj sigurno. Je pa pri moji sestrični, tako na nuhalni kot potem na Niftyju, bil spol skladen. Enako pri eni prijateljici. A tebi je že kaj namignila? 🙂 Drugače pa se jaz še vedno počutim precej slabo. Celodnevne slabosti še niso minile, pa utrujena sem precej. Poleg tega pa imam na 2-3 dni migrene, ki lahko trajajo tudi več dni. Tokrat me boli glava že 5. dan, kar je precej zoprno in še nič ne morem narediti, ker je Lekadol največ, kar lahko vzamem. Ta pa mi že prej nikoli ni pomagal. Se pa tolažim s tem, da je z detecem vse ok, jaz pa bom že prišla čez to. 😊 Kupovati še nisem začela, si pa malo pišem seznam stvari, ki jih bi imela. Ko zasledim kaj všečnega ali kakšno dobro izkušnjo za kaj, si to shranim. Bom namreč prvič mama in nimam pojma kateri vozički, stolčki itd. so dobri zato mi vsak nasvet pride prav. 🙂

(odgovor članu wyanet)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?