|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
17.1.2006 23:06:30   
pravljica
no, še jaz...zagovornica dojenja user posted image  in lahko ovržem tole o "mlekaricah" in "nemlekaricah", ker ne vem, kaj sem potem jaz user posted image
treba je rečt "želim dojit in bom dojila"...to je zame vsa umetnost

ta veliko sem dojila 2 leti (potem sem jo sama odstavila, brez problemov), ker sva obe tako želeli...mleka, kolikor je hotela in še več

drugič ni bilo niti vprašanja, ali bo ali ne bo...itak da bo user posted image
ampak...že 2. noč se je pojavil problem...od 8ih zvečer do 7ih zjutraj se je jokal (ne non stop, ampak glih toliko, da nisem niti 5 minut zaspala, dokler je imel polna usta je bilo ok, če sem hotela zaspat brez njega, jok)...nobena sestra ni forsirala dojenja, pa se jih je v tem času več menjalo (4)...brez problemov mi je prinesla dudo (ki jo je "ukradla" na intenzivni), ampak je ni niti potegnil...po nekaj urah me je SAMA vprašala, če prinese dodatek, da si malo odpočijem, ali mislim, da bom zdržala celo noč tako...seveda nisem pustila, ker tu bi bil po moje konec pravljice, če sklepam po večini primerov, ki jih poznam in o katerih berem--> EVO IN TU JE PO MOJE PRI VEČINI TA PRELOMNICA
zjutraj so bili uvidevni še z vizito in so k meni prišli na koncu, da sem spala vsaj 1 uro, kolikor se spomnim (dr. je omenila, da je slišala, kakšna noč je za mano in me je pustila za konec) --> toliko o tečnobi osebja v MB porodnišnici, ki ga sama nisem bila deležna
nama je potem steklo, čeprav sem še večkrat, zaradi joka ob hranjenju, slišala "da sigurno nimam dovolj mleka"...ma ja, to bo user posted image  le od česa potem raste in se normalno razvija (ne rečem, da nisem tudi sama večkrat pomislila, da je pa mogoče lačen)...ga je bilo treba pogruntat in jaz sem ga - pri jedi morava ležat, ne odgovarja mu hranjenje v naročju

in če ne bi mogla dojit, bi krivila sebe, koga pa...sploh, ker vem, kako dobro mi je šlo prvič user posted image  drugič sem se obremenjevala s kg in sem manj jedla (sploh mleka in bolj redilnih stvari)...se je pa poznalo

no in za zanimivost...od 12 kolegic (+jaz, torej 13 mamic v roku 6 let), smo dojile oz. dojimo 6 mesecev ali več 4...9im je "zmanjkalo" mleka v roku 1 meseca (večina, za vse ne vem, so dali dodatek že v porodnišnici user posted image  )

to zame ni normalno, čeprav so vsi otročki oh in sploh, seveda user posted image



_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
17.1.2006 23:48:04   
trojči
Evo, to je zgleden primer zbujanja krivde. Pravljica, ravno to je manjkalo, skoraj vsi očitki na enem mestu. Najbolj zbode tisti "zmanjkalo". Manjka še vsaka mama, ki je vsaj enkrat pristavila k prsim, je dojila, in če se v srcu dobro pripraviš na dojenje, uspeh ne more izostati.

Zato pa dobro da imamo internet in prijateljice in hvalabogu vidimo, da precej ostalih nima mleka. Če bi imele samo tvoje videnje dojenja, bi si lahko samo še štrik dale okrog vratu, ker se zgleda nismo dovolj potrudile.user posted image

Dobro, da živali v živalskem vrtu ne razumejo človeške šprahe, ker bi se požrle, ko bi jim ljudje čez ograjo govorili, da se ne potrudijo dovolj za pomladek, če imajo živali v naravi lahko vsako leto mladiče, zakaj jih ne morejo imeti one, ki jim v živalskem vrtu nudijo kvalitetno hrano, zdravniško oskrbo, streho nad glavo ipd.user posted image  

Moji sodelavki, ki ji je sin naredil samomor, bi šla ti Pravljica fantazirat, da ga je morda premalo ali preveč nosila, da ne bi smel ali da bi moral spati pri njej ali kaj podobnega? Dokler ne boste v stanju dokazati svojih trditev,  se prosim vzdržite pripomb, da vsaka mati lahko doji, če hoče in da ni nobena umetnost dojiti. Dokler ne vidim dokazov na mizi, ne bom verjela, da vse skupaj ni pravljica.

Dosta. Kdor ne razume, pač ne razume.








< Sporočilo je popravil trojči -- 18.1.2006 0:02:39 >

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 8:00:11   
wawa
Ma zdaj ste pa še mene razkurle in enostavno ne morem mimo tega, res ne.........

Ok matere so krive če ne dojijo če nimajo mleka, zato lepo prosim vse ki imate mleka premalo, da se vržete z balkona, ker ste najslabše matere na svetu, saj se vam niti toliko ni dalo potruditi, da bi bile sposobne tedne poslušati svojega lačnega jokajočega otroka. Sramota kako ste mogle, obupati, saj veste da lahko da tisti litri popite tekočine in čaja za dojenje, piva pojedene polente in še ne vem česa, enostavno niso bili dovol, morale bi popiti še več, pojesti še več in si želeti dojenje. Pa kaj ste mislile saj ste zato na porodniški, da lahko vsako uro hranite svojega jokajočega dojenčka, ki se od lakote niti ni sposoben igrati, pa saj veste da ni važno ali se otrok igra ali ne, ali ga ujčkate ali ne ali se smeje ali ne, važno je le da ga dojite, za vsako ceno........

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 8:37:05   
pravljica
ma saj je brez veze, pa vseeno, ker imam glih čas  user posted image

tista, ki ve, da je naredila vse za to, da bi ji dojenje zalaufalo, se sigurno ne počuti krive, pa naj napišemo tu karkoli

jaz sem napisala svoji zelo različni izkušnji z dojenjem, vem kako je, ko steče "samo od sebe", vem kako je če ne gre glih kar tako, kot misliš da bi naj šlo...vem pa tudi, da bi osebno krivila samo sebe

in ja, najlažje bi mi bilo že 2. noč malemu v usta potisnit flašo in se fajn naspat, ampak sem prepričana, da bi bili potem problemi z dojenjem še večji...nisem tak tip, da bi rekla "če ne gre, pač ne gre"...sploh pa ne že 2. dan njegovega življenja

razumem, da delaš na tem več dni, mesecev in mogoče res ne gre...ampak to, da že v porodnišnici zahtevaš umetno hrano, to se mi ne zdi prav, tega ne bom zanikala...takrat bi naj bilo normalno, da se mora malček za par kapljic na dan zelo potrudit, takrat je normalno, da še ne priteče mleko, katerega bi se lahko najedel, verjetno tako dojenček kot mamica doživljata razne šoke in se privajata na življenje po porodu in pri vseh dojenje ne steče takoj in brez problemov, verjetno lahkota sploh ni razlog, da dojenčki v prvih dneh več jokajo itd.

kot pravim, tista, ki ve, da je naredila vse in ji dojenje ni bilo dano iz določenih razlogov, tista se zdaj ne počuti krivo user posted image  

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu wawa)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 8:44:49   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: wawa

Ok matere so krive če ne dojijo če nimajo mleka, zato lepo prosim vse ki imate mleka premalo, da se vržete z balkona,...


Wawa, ne samo da mleka nimam, še balkona nimam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu wawa)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 9:11:16   
trojči
IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

ma saj je brez veze, pa vseeno, ker imam glih čas  user posted image

tista, ki ve, da je naredila vse za to, da bi ji dojenje zalaufalo, se sigurno ne počuti krive, pa naj napišemo tu karkoli

Si prebrala o jemanju krivde nase, primere, ki sem jih naštela, razloge, sploh kaj?user posted image


jaz sem napisala svoji zelo različni izkušnji z dojenjem, vem kako je, ko steče "samo od sebe", vem kako je če ne gre glih kar tako, kot misliš da bi naj šlo...vem pa tudi, da bi osebno krivila samo sebe

Še en primer, zakaj se mame krivijo, ti bi krivila samo sebe, če velja v družbi prepričanje, da so si mame same krive za nedojenje, ne moremo pričakovati, da jih ne bodo glodali dvomi in se ne bodo spraševale, kaj bi bilo, če bi to ali ono naredile drugače.user posted image


in ja, najlažje bi mi bilo že 2. noč malemu v usta potisnit flašo in se fajn naspat, ampak sem prepričana, da bi bili potem problemi z dojenjem še večji...nisem tak tip, da bi rekla "če ne gre, pač ne gre"...sploh pa ne že 2. dan njegovega življenja

Ne gre za kaj je najlažje. Najlažje je dojiti, to že vrabci čivkajo, če je kaka lena mama otroku dala flaško, se je grdo uštela, prej bi rekla, da se lene za dojenje zelo potrudijo.user posted image

Dobro, da sem prebrala, da mama nima dovolj mleka, če otrok po dojenju poje še vsaj 50 ml dodatka. user posted image Moj je po 12 urnem stradanju nato v nekaj urah pojedel 400 ml dodatka. Star je bil okrog tri tedne. Osnovno vprašanje je, kako dolgo pustiti otroka stradati, kako dolgo izpostavljati bradavice grizenju, kako dolgo lahko mati gleda in posluša lačnega dojenčka, kje se torej tehtnica prevesi v drugo stran, v zmanjšanje in ne v povečanje količine mleka. user posted image  Tudi če bi matere to vedele, je še vedno veliko vprašanje, koliko bi jih imelo dovolj mleka za polno dojenje.user posted image


razumem, da delaš na tem več dni, mesecev in mogoče res ne gre...ampak to, da že v porodnišnici zahtevaš umetno hrano, to se mi ne zdi prav, tega ne bom zanikala...takrat bi naj bilo normalno, da se mora malček za par kapljic na dan zelo potrudit, takrat je normalno, da še ne priteče mleko, katerega bi se lahko najedel, verjetno tako dojenček kot mamica doživljata razne šoke in se privajata na življenje po porodu in pri vseh dojenje ne steče takoj in brez problemov, verjetno lahkota sploh ni razlog, da dojenčki v prvih dneh več jokajo itd.

Verjetno imaš celo prav, mogoče bi pri novorojenčkih morali čakati na mamino mleko, mogoče tudi ne. user posted image  Poglej nazaj, mnogo mam je v porodnišnici zahtevalo dodatek, sedaj pa vseeno polno dojijo. Dokler ne veš zatrdno, ne moreš zbujati mamam krivde, češ, tu ste naredile napako, svojega otroka ste prikrajšale, samo sebe lahko krivite.user posted image


kot pravim, tista, ki ve, da je naredila vse in ji dojenje ni bilo dano iz določenih razlogov, tista se zdaj ne počuti krivo user posted image  

Glej prvi odstavek. 


Pravljica, iz srca ti privoščim kakor vsaki drugi mami, da lahko dojiš. Potrudila si se, vsaka ti čast, a to ne pomeni, da se druge niso. Zakaj jaz nisem imela mleka? Nikdar nobene alergije, kipim od zdravja, dobra v športu, edino pomanjkljivost, ki jo imam, so velike joške. V začetku nobenih problemov, na kraj pameti mi ni padlo, da jaz ne bom imela mleka, why me?user posted image  Prosim, ne ugibaj, zakaj jaz, če človek prebere in se nato potrudi, ne rabi potem poslušati, da se je pri svoji presoji o najprimernejšem načinu dojenja zmotil, še posebej, če se tega ne da vedeti.user posted image




< Sporočilo je popravil trojči -- 18.1.2006 9:40:16 >

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 9:11:37   
wawa
viv user posted image user posted image user posted image

Lej pravljica jaz čisto razumem kaj hočeš reči. Sama sem šla čez tri vnetja prsi z vročino 39, in vem kaj pomeni potruditi se. Ampak lej, ena možnost je da se pač mati iz onih ali drugih razlogov odloči da ne bo dojila.......vredu to je ena skupina, to je pač zavestna odločitev pri kateri ne moreš nič.

Večina tistih drugih, ki pa si jih je želelo dojiti in si še vedno želi, pa mislim da niso tako lahko vrgle puške v koruzo in brez slabe vesti ali brez da bi prej poskusile rekle ok pač ne bomo dojile. Večinoma so se trudile si izčrpavale mleko, pile na litre čaja za dojenje, vendar to je začaran krog misliš, da nimaš mleka se obremenjuješ in mleka je res maj. Kljub vsemu vloženemu trudu marsikateri ni uspelo, in zato se marsikateri zdi zelo nepošteno, ko tu govorite, kako se je potrebno potruditi. Halo mislim da jih je malo tistih ki se dejanssko niso niti najmanj potrudile.

Je pa res še nekaj, da kljub norem povdarjanju dojenja, porodnišnice na zagotavljajo dovolj strokovne pomoči na tem področju. Ti si imela veliko srečo, da si imela take sestre na odelku, marsi kateri ženski se zaradi neprimernega obnašanja bolnišničnega osebja dojenje tudi zameri, ali pa dejansko odnehajo zaradi premajhne podpore.

Lep pozdrav!

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 9:13:17   
wawa
A ja še to ni res da se tista, ki se je trudila ne počuti krive, saj vedno in povsod obstaja vprašanje ali bi lahko naredila še kaj, ali sem jaz kriva.

(odgovor članu wawa)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 9:23:29   
ZARA
Jst sem tud ena čudna mati...rodila s CR, nisem imela mleka, niti balkona...a velja, če se po štengah vržem user posted image  ???

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu wawa)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 9:36:56   
Anonimen
Ne, Zara, ne velja. Lahko se pa po stopnicah po riti dol dričaš. To pa velja, ker tisti čas nimaš časa premišljevat, kako grozna mati si, ker nisi imela mleka. Ker veš, to si si ti samo domišljala, saj veš, vse je v glavi.user posted image  Najbrž mleko iz glave potem ni šlo v dojke. Saj pri meni je bilo tudi tako, saj veš. Zato sem se pa vsak dan potem dričala, pa je bilo ravno tako dobro.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 10:30:21   
cuma
Kaj pa če ustanovimo user posted image klub drugorazrednih mamuser posted image (obvezen porod s CR in nedojenje oziroma dojenje z dodajanjem več kot enkrat na dan oziroma mora pol-doječa mati pojesti čimveč fižola in zelja, da otroka vsaj malo napenja)???


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 11:33:34   
trojči
Cuma, jaz imam še boljši predlog, ustanovimo svojo stranko. Grem stavit, da bi zmagale na naslednjih volitvah, če bi se vse "problematične" mamice združile.user posted image user posted image user posted image

Razumem tiste, ki mislijo, da bi vsaka mama lahko dojila, če bi hotela. Imajo pač oprane možgane. Poglejte vse članke in svetovanja LLL. Besede dodatek ni mogoče nikjer videti. V mojem angleškem slovarju tudi ne najdem nobenega slabšalnega izraza za spolovila. Možnost, da bi imela mama premalo mleka, ni nikjer omenjena. Še malemu otroku bi bilo jasno, kaj to pomeni, če je za jok dojenčka lahko krivo vse drugo, le lakota ne, ja potem ne more biti lačen, ne? Aja, napišejo, da je treba šteti polulane in pokakane plenice. Potem pa spet prebereš, da ni nič hudega, če se dojen dojenček nekaj dni do en teden ne pokaka.user posted image  Če teh plenic ni dovolj, se je pa treba spraviti k nenehnemu dojenju, piti čaj, se sproščati v bani, veliko in kakovostno jesti,  kljub 24/7 dojenju je pa treba paziti, da ostaneš spočit in sproščen.user posted image

In dokler trimesečni dojenček ne pade pod porodno težo ali mama v komo, je treba tako nadaljevati, brez skrbi, mleka bo dovolj.user posted image

user posted image


(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 11:47:54   
pravljica
trojči, da ne boš zdaj ti kakšne mamice prestrašila...meni ni nikoli nobeden rekel, da je treba pokakane plenice štet...ker sem se bala, da je mali lačen, pa so priporočali, da gledam na polulane pleničke in če so pri vsakem previjanju polulane, je vse uredu...4 mesece je kakal na 7-10 dni in ni bilo nič narobe (ni ga zvijalo ali kaj podobnega), tudi pediatrinja je povedala, da je pri dojenih otrocih to normalno in me nima kaj skrbet...očitno je pojedel toliko, kot je rabil...nikoli se ni cartal na tak način...ko se naje, se obrne stran in ga dam v posteljo, kjer zaspi
medtem, ko je ta velika non stop visela na prsih in jasno, tudi kakala je vsak dan, celo večkrat

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 13:20:51   
Seven*
Prosim lepo, ne mi zdaj tule LLL simfat. Zenske prostovoljno doma dvigujejo telefone in se angazirajo, da pomagajo. In v kar nekaj stvareh se strinjam s Pravljico. Zelo veliko mam prehitro obupa. Ze v porodnisnici recimo..  Sama sem imela obakrat naval mleka sele cetri dan po porodu. Prej pa prazne in mlahave prsi. Vse kar je steklo ven so bile kapljice..

Pa tudi glede pokakanih plenic. Sama sem kot dojencek kakala na 10 dni, ker sem tako izkoristila mleko, da mi vec ni bilo potrebno.. Steje se predvsem polulane plenicke in dojencka tudi opazuje. Moja soseda se je prvi mesec trudila z dojenjem, mali je zgubil na tezi, potem pa dojila skoraj stiri leta.

In verjamem, da je marsikateremu otrocku tisto mlezivo prvi dan premalo in zato joka. Saj je konec koncev bil do tistega trenutka priklopljen na stalno dostavo hrane (popkovina). Tudi lahkoto je treba zacutit, da ves kako je, ce si potem sit. Pa s tem ne mislim, da je treba otroka stradat. Dalec od tega..

Pa se to. Pri LLL ne trdijo, da imajo VSE zenske mleko. Trdijo pa, da je odstotek mamic, ki ne morejo dojiti dosti manjsi kot se dejansko kaze..

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 16:15:47   
AKŠ
ojej ojej ojej
 
ne morem, da se nebi še enkrat oglasila.....ko tole prebiram ne vemal bi se zjokala al bi se smejala.....
 
najbolj me razkurijo takšne kot je anonimna (na tretji strani), ki mislijo, da so vso pamet sveta požrle!!!! Bolje da si tiho, kot pa da pišeš nekaj kar ne drži!  (Punce, a ste prebrale kakšno KNJIGO o dojenju? Jaz v nobeni nisem zasledila, da bi pisalo, da ženska ki rodi nima mleka. Meni se to niti ne zdi naravno. Saj je narava sama poskrbela, za to.)
 
Poleg tega-tu ne gre za to, da ženska ki rodi nima mleka - gre za to, da hitro usahne- pa ne mi govort, da je to vse v glavi!!!!!
 
Draga moja - jaz sem vedela da bom svojega otroka dojila in sem komaj čakala da ga lahko dam k sebi. V porodnišnici smo se trudili cele tri dni in potem je steklo tako kot mora. Ko sem prišla domov je bilo dojenje zame super zadeva, ampak ko se je ob mastitisu vse skupaj ustavilo in so prsi ostale mehke, otrok pa lačen, sem enostavno pripravila flaško in ji jo dala - BREZ SLABE VESTI! (mleko sem si poskušala črpati pa ga tud s črpalko nisem dobila ven več kot 10ml - a boš rekla da je to za otroka dovolj? Ne me j....) Torej ja - želela sem dojiti in dojila malo samo en mesec, ter nato nehala, ker ni bilo mleka - ampak sama zase vem, dasem dobra mama in nimam niti kančka slabe vesti.....
 
Nimam slabe vesti, ampak pišem zato, ker me takšno razmišljanje razkuri - lahko je govoriti tistim, ki imajo mleka tolk, da kr vn teče....
 
drage mamice ki ne morete dojit - NE SE SEKIRAT - dobra mama ste, če zadovoljite potrebe vašega otročka - torej dajte mu jesti da bo pridobival na teži in ne da bo prišel na sistematski pregled shiran, ker ga hočete dojiti za vsako ceno.....

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 16:55:42   
Rubin.
Bravo Pravljica in Seven user posted image .user posted image Občutek pa je vseeno boljši, ko veš da otroka hraniš z "domačo hrano" in ne z "Mc Donaldom".
Opazila pa sem, da se mamice, ki ne dojijo same popljuvajo, ste prebrale kaj napišete? Nisem opazila, da vas je katera mamica, ki doji žalila. Vsak ima pravico, do svojega mnenja, saj smo v pravni državi, a ne?

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 17:30:26   
niki5
Mene je osupnila ženska, ki sem jo spoznala v porodnišnici pa ne zaradi tega, ker je dojila temveč njena vztrajnost, katera je bila tako močna zaradi njene želje po dojenju. Res prav rekla sem ji ''svaka ti čast'', jaz sama (priznam) ne vem če bi zmogla.

Bila je v porodnišnici s svojo drugorojenko in mi je povedala svojo zgodbo o dojenju. Močno si je želela, da bi dojila (to se je dogajalo pri prvem porodu), mleka pa nikakor ni bilo. To je bil čas (spomnijo se ga tiste, katere so rodile že nekaj let nazaj), ko ni bilo vprašanje ali boš dojil, enostavno si bil postavljen pred dejstvo. Tako, da vse tiste, ki so imele težave so bile pod pritiskom osebja v porodnišnici.
Torej, da nadaljujem.. mamica ni imela mleka, dojenček je bil lačen in prišlo je do tega, da je iz prsi dobil samo še kri. Ampak ona je bila odločena, da bo dojila (kaj vse se ji je dogajalo, da je dobila adaptirano mleko ne bom pisala, ker trenutne ni to pomembno). Tako si je 14 dni vsake 2 do 3 ure iztiskala po par kapljic mleka, odločena da bo dojila. Otroka je hranila z umetnim mlekom, obenem pa ga je pristavljala k dojkam. Po 14 dnevih pa je prišlo do mleka, pri 2 mesecih pa je že polno dojila in je dojila do mislim da več kot eno leto. Dojenček kasneje niti ni maral stekleničke in srečo je imela, da je imel močen sesalni refleks.
Jaz si ne predstavljam kakšen trud, da ne rečem bolečine je preživela. In pri drugem otroku se ji je zgodba ponovila in ponovno je bila odločena, da bo dojila. Razlika je bila le v tem da je tokrat osebje v porodnisšnici bilo pripravljeno pomagati. Meni se je res zdela nekaj posebnega, da je bila toliko pripravljena potrpeti za dojenje, da ji je to toliko pomenilo. Ampak je to naredila, ker je sama tako želela.

Vsak ima pravico se odločati kaj bo naredil in se mi zdi obsojanje enega in drugega tako nerazumno in brezsmiselno. Doječe in nedoječe mamice doživimo negativne odzive ljudi, zato je meni tako brez smisla se še napadati med sabo.
Meni tudi ni pasalo ko so me pogledali z zaboden pogledom in rekli: A ti pa še kar dojiš.. a ponoči tudi..
Kako sem lahko tako čudna..
Jaz pa si mislim, kaj pa tebe briga. To je moja stvar.
Toleranca nam manjka iz obeh strani.

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 17:55:09   
Primoza
Rekel bi, da je dojenje ali nedojenje povsem osebna izbira, ena izmed manj pomomembnih v življenju, verjetno pa prišprara zdravstvu nekaj na zdravljenju okužb dihalnih poti pri nekajmesečnih dojenčkih.

Po kakih 9 mesecih pa je materino mleko povsem ekvivalentna hrana t.i. McDonaldsom oz. je še slabše, če mama ne pazi na prehrano, živi stresno, je kadilka ali pa se giblje v umazanem zraku.

Tudi med samo nosečnostjo bi v primeru kajenja, tudi pasivnega dal prednost adaptiranem mleku, ampak seveda to modrijani še niso pogruntali.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 19:39:56   
Gina
Ja, niki, to imaš pa čisto prav, da je iz obeh strani preveč netolerance.
Pa strinjam se tudi s primožem, da to ni najbolj pomembna stvar v življenju.
In zdi se mi pohvalno, ker seven že od kar je zanosila drugič, tako veliko bolj trezno gleda na dojenje kot prej.
Nasploh se mi zdi, da čisto malo na boljše se pa premika vse skupaj, kar se dojenja tiče v Slo. Jaz mislim, da bi moral imeti vsak posameznik pravico do lastne odločitve brez obsojanja. Potem je pa vseeno, ali ne doji, ali pa 7 let doji, če kakšni tako paše. Nič od tega ni zanič in vse je ok.

Drugače imam pa jaz frendico, ki je rodila začetek novembra. Naredila je vse, ampak VSE, kar lahko, tako zelo si je želela dojiti. Klicala je LLL, zdravnico, pisala na forume, upotevala vse nasvete, menda ni reči, ki je ne bi probala, tako strahotno veliko željo po dojenju ima. Še vedno komaj kaj teče, vsekakor pa otrok tiste 3 tedne, ko je samo dojila, da se ja ne bi navadil na flaško, mu je ni niti 1x dala, ni napredoval v teži NIČ. Zdaj je otrok star že skoraj 3 mesece, ampak ni šanse samo dojit brez dodatka. Pa je naredila vse in željo ima gromozansko in niti nehat noče poskušat .še tisto stvar, ki je neka cevka pri prsih, da otrok vleče na prsih umetno mleko, da stimulira nastajanje mleka, vseskozi uporablja, ampak ne gre. Kaj ej zdaj to? Ali je potem res, da dojenje vedno steče? NI res. Nekatere res ne morejo polno dojit, če se še tolk prematrajo. Žal.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 20:05:28   
muki1
U tu se je pa kar zavleklo.
O tem dojenju in nedojenju je pa res bilo že VSE NAPISANO.
Jaz dojim že 21 mesecev. Je stresno in obenem nekaj najlepšega. Ne razumem, zakaj se babe tak zdaj žalite med sabo in poveličujete ene to, da ste dojile, druge poveličujete svoje modre odločitve, da ste otroku dale flaško.
Itak da so otroci najvažnejši, da se samo z joško še ne naredi genija user posted image , kompletna ponudba je važna. Malo več tolerance pa vam ne bi škodilo, kure kokodajsaste. user posted image



_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 20:09:52   
Seven*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
18.1.2006 23:28:52   
NRMM
user posted image user posted image user posted image Ko da nimate kaj bolj pametnega za počet (no jaz trenutno nimam, naša babika aja po flaški dodatka user posted image , balkona nimam, šteng tudi ne, da bi se ritno dritala po njih.......torej nema dojenja user posted image )....mislim haloooo kaj vse človek ne prebere.

Zase lahko rečem, da sem, da bi naredila vse, da bi lahko dojila. Vsake 3 ure jo pristavljam k prsim, ko se zbudi, da poje koliko misli (včasih traja tudi do eno uro skupaj na obeh dojkah), vsak 2 obrok si še pumpam mlekec, pijem tekočine kot vlka buša in ni haska nobenega. Naša pupika je še po vsakem dojenju lačna, četudi ji dam moje mleko na flaško, je čez pol ure spet lačna in potreba po dodatku je neizbežna, torej nasvet kaj narest??? Barva izčrpanega mleka je bolj podobna vodi, kot mleku, je kot klorirana voda. user posted image
Lulamo kot veliki, kakamo skoraj po vsakem obroku, torej smo siti, kar se prej ni dogajalo, ko je bila samo dojena, no takrat je bil še prisoten jok, kar tega sedaj ni user posted image  (no ja prehitro govorim, se že repenči iz postlce user posted image user posted image ).

Al bina in anonimna iz 3 strani ter vama podobne.......najprej 4x premislita, predno nič ne rečeta, da ne dotolčeta še mamic bolj kot so. Če imata ozr.sta imeli polne joške mleka, hvala kuuser posted image , takšnih neomestnih pa si nobena mamica, katera ne more dojit ne zasluži.



_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
19.1.2006 9:11:28   
Anonimen
Ja no,jaz se nisem prav nikoli obremenjevala z dojenjem.
Pred davnimi leti,ko so se rojevali moji otroci,računalnikih in raznih forumih ni bilo duha ne sluha.Mame nismo posegale po knjigah,ker jih enostavno še ni bilo.Šele v zadnjih generacijah je na policah poplava knjig z navodili,kako
in na kakšen način vzgajat,dojit itd.To pa vse diši na zaslužek in trženje.
Ne mame smo gor spravljale otroke,tako ali vsaj podobno,kot generacije pred nami,po svojih občutkih,kot se je nam zdelo,da je prav.Če si imel dvome,
si skomignil z rameni in upal,da je prav.
Pri prvih dveh,je bil čas dojenja zelo kratek,zaradi konkretnih razlogov,
pa se nisem obremenjevala.Je pač tako naneslo in sta gor zrasla
z umetnim mlekom.Pa še takrat ni bilo modernega bombandiranja
pediatrov,kdaj se sme začet z pravo prehrano,ni bilo mej ni bilo pravil,
in kar je najvažnejše,takrat sploh ni bilo raznoraznih alergij in
bolezni,ki bi jih povzročila prehrana.Ko so bili otročki pripravljeni
pojesti prvi pravi obrok po žlički so ga dobili.
Pri tretjem otroku pa me je navdihnila močna želja po dojenju.
Jaz nisem bila obremenjena z časom,nikamor se mi ni mudilo,narava
mi je bila naklonjena in moje telo je podleglo moji želji in naklonilo
dovolj mleka,da sem lahko dojila dve leti.Prav nikomur se ni gnjusilo,
še porajtali niso.Zadovoljna je bila hči in jaz.Njen zdravniški
karton razen rednih obveznih pregledov jeostal prazen vse do pubertete.
Pokala je od zdravja.Na žalost pozitivnost dojenja ne traja večno.
Sedaj opažam,da sem imela srečo,da se nisem obremenjevala z mnenjem
drugih,ki vsiljujejo svoj kliše.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
24.1.2006 0:37:06   
Anonimen
Ne morem kar mimo......

Anonimna s 3. strani!!!!!!!!! In vse ostale "zagovornice" dojenja"! Kam pa bi spadala potem jaz???

Imela sem težek porod, zraven prebolevala hudo gnojno angino, skoraj brez glasu, z gnojem v grlu, z vročino 39. Takoj po porodu sem dobila transfuzijo krvi, ker sem kar omedlevala. Otroka so odpeljali na intenzivno za celo noč na opazovanje, če se ni kaj nalezel. Po porodu sem bila celih 5 dni na infuzijah antibiotikov, cel mesec po porodu sem imela vsak dan vročino do 38, po prihodu iz porodnišnice, kjer še ni pritekla niti kapljica mleka, sem morala pojesti še dve škatlici antibiotikov, poleg katerih ni dovoljeno dojenje. 10 dni po porodu sem izčrpala po 45 minutah črpanja iz obeh dojk 15 ml mleka, ki sem ga seveda vlivala proč, ker je vseboval antibiotike?????? Otrok je kričal od lakote, da je bil ves moder v obraz in to vsaki 2 uri. Že nočna sestra v porodnišnici mi je rekla, da nama dojenje verjetno ne bo šlo, ker je otrok pravi požeruhec, jaz pa očitno preveč bolna. Je rekla, da še ni videla otročka, ki bi tako strastno jedel flaško in tako pogosto.
Kolikor se je mleko doma pojavilo, že omenjena malenkost, medtem,  ko je takrat moj otrok na obrok pojedel že po 70 ml, ne vem, kako bi ga drugače nahranila? Poleg tega, ko sem se kasneje še trudila ga pristavljati, nisem povzročila nič drugega, kot le krčevit jok vsakič, ko sem ga pristavila, ker je že vedel, da ne bo priteklo nič. Skratka, tako je bil že navajen na flaško, da dojka niti pod razno več ne bi zalegla.

Torej, zanima me, v katero kategorijo boste pa mene vtaknile?
V tisto, da se nisem dovolj potrudila????
Kje sem ga polomila? Tam, ko sem šla na pregled h g. in je ena "fletna gospa" veselo kašljala po čakalnici in sem se nalezla en teden pred porodom?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Obremenjevanje z dojenjem
25.1.2006 7:40:53   
ZARA
Ja, Blacky...nisi se dovolj potrudla, da ti "fletna gospa" ne bi kašljala v glavo user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?