|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
14.4.2006 15:03:38   
jasnika
res me je groza ko nekdo kot ti piše nekaj tja v tri dni in nima ne repa in ne glave in kar nekaj po svoje pišeš, sploh ne veš kako je in si kar nekaj zmisliš, G R O Z A

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
14.4.2006 15:10:31   
jasnika
veš poznam kar nekaj poročenih ki živijo na svojem in molzejo starše za denar, tako da res ne vem če lahko sodimo ljudi po odgovornisti glede na poročene in koruznike.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
14.4.2006 15:50:26   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
"Če se hočeš poročiti se poroči".
Če nama kdo zna našteti konkretne prednosti in slabosti zakonske zveze.

Konkretna prednost je, da si poročen. In to je tudi konkretna slabost. user posted image

Preveč razmišljata in se "pogovarjata". Če iščeta izkjučno finančno korist, potem je bolje da se ukvarjata s čim donosnejšim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
14.4.2006 15:58:29   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: lejlar
, da pač malo krizic pred poroko nikoli ne manjka.

Midva sva jih imela za znoret. So nama svetovali, da je bolje če se ne.


IZVIRNO SPOROČILO: jasnika
"okoli prenašamo državo", ampak meni vsaj ni težko to priznati oz me ni sram,

A sosede tudi? In ostale? Zakaj samo državo? Torej če greš kje mimo in ni privezano lahko vzameš?



(odgovor članu lejlar)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
14.4.2006 18:57:55   
jasnika
ne ne kradem ampak če pa se malo znajdem pa tud mislim da ne delam s tem osebno nobenemu škode.sem pa ena izmed redkih ki si to vsaj tukaj upam priznat, zako da,...
sicer a tega pa nobena ne opazi da sem napisala da mama v planu tud porokouser posted image očitno ne no
naj povem še da nikoli v življenju nisem nbenemu odtujila nobene stvari!!!!!!!!!!!!!!!
sedaj pa če razumete al pa ne
lp

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
18.4.2006 19:09:40   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika
ne ne kradem ampak če pa se malo znajdem

Danes nihče več ne krade. Danes se znajdemo.
Danes nihče ni brezobziren. Danes smo podjetni.
Danes nihče več ni egoističen. Danes poskrbimo za sebe.
Danes nihče ni več nasilen. Danes smo samozavestni.
Danes nihče več ne vara. Danes živimo moderno.
Danes nihče več ne laže. Danes govorimo svojo resnico.

Umazanija je samo dobila drugo ime. Da ni več videti umazana. Kar je bila prej umazanija je danes vrednota. In v teh vrednotah vgajate otroke. Temu primeren bo tudi rezultat. Potem se bom pa sprašaveli, kaj je družba naredila iz naših otrok. Ja? Kje je pa naša vloga?

Ko so odkupili podjetja (ne bi z razlago) so se malo znašli. Ko so odpustili delavce in podjetje prodali so bili podjetni. Ne verjamem, da tako govorite. Prepričan sem, da vedno rečete, da so kradli. Seveda dokler nisi zraven. Takrat se pa znajdeš.




(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
18.4.2006 20:16:29   
jasnika
lej jaz to delam za 20 jurjov na mesec, ker se mi to res dosti pozna, kaj pa ko to delajo za milijone, milijardeuser posted image user posted image user posted image saj vem da ni opravičila ampak glede tega nimam slabe vesti
lp

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
18.4.2006 21:08:39   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika
lej jaz to delam

Samo razmišljam na glas in te zato nimam za nič slabšo.user posted image

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
18.4.2006 21:59:53   
Jutra
Zame pa je zakonski stan vrednota.user posted image  

S poroko se ljubeča se človeka zaobljubita k zvestobi in da si bosta stala ob strani v sreči in nesreči, dobrem in hudem. Poročni prstan na roki daje vedeti, da je sta moški in ta ženska oddana, da nekomu pripadata.

Pogoj za pogoji za poroko so seveda medsebojno razumevanje, skupni interesi in cilji v življenju. To vse skupaj predstavlja temelje za družino.

Otroci, rojeni v tako zasnovani "celici" so srečni otroci. Do staršev čutijo zaupanje in podporo, saj živijo v trdni, urejeni skupnosti.

Razno kvazi samohranilstvo in koruzništvo tako ali drugače je kot raztrgan cvet, ki ovene, še preden je zasijal v vsej svoji lepoti.

Poročiti se ali neuser posted image  Naj naredi vsak po svoje, tako, kot čuti v svojem srcu ali pa tako, kot bi rad čutil v svoji denarnici, če ga to bolj osrečuje.

Aja, jaz sem poročenauser posted image

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
18.4.2006 22:13:33   
mojamura
nisem imela časa brati kaj so ti napisali prej...pa ti bom vseeno napisala kaj je po mojem mnenju plus kaj minus:
torej čer se ne poročiš pa nimaš skupnega bivališča, se lahko prijaviš kot enostarševska družina in kasiraš višje otroške in preživnino, v kolikor on podpiše očetovstvo. če očetovstva ne podpiše kasiraš še večje otroške...v nekaterih občinah imaš pol zastonj vrtec. če nisi poročen nimaš toliko stroškov če greš narazen kot če si.

poroka je pravno gledano neke vrste pogodba. da se pogodba razdre se pa vedno rabi denar.

če pa se poročiš ti ni potrebno urejati očetovstva, saj je oče avtomatsko tvoj mož. na poroki dobiš praktična ali denarna darila ki jih lahko porabiš.
če vidiš da si se zmotil pri izbiri partnerja pa se začenja kolobocija.

...no na kratko tolko

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
18.4.2006 22:15:24   
Anonimen
Meni poroka nikoli ni nič pomenila. Men se zdi to čist odveč. Zato nisem poročena, ker mi je tko čist fajn.

Nisem samohranilka. Ja mamo ločene naslove, ker živimo pri njemu in se bomo selili k meni, torej zakaj bi za par let menjala naslov. Ne molzemo staršev, ker še sami nimajo dosti za žveti. Otroka živita isto kot če bi bila poročena. Pišemo se isto kot če bi bili poročeni (jaz bi še vedno imela svoj priimek in nič več!!). Obnašava se en do drugega isto kot če bi bila poročena.

Torej zakaj se poročiti????

Mislim, da vsak zase ve ali mu je do poroke ali ne. Če ti to veliko pomeni se pač poročiš, če ti to pomeni le nekaj kar naredijo vsi in je treba narest, ker pač si noseča.... pol je pa brezveze, to ni pravi razlog za poroko.

In še to.... ne mi govort da je poroka razlog za urejeno družino in pogoj za srečo. Dva ki se imata rada sta lahko srečna tudi brez poroke in dva ki se zaradi narobnih razlogov poročita, sta lahko nesrečna celo življenje.

Sama preštudiraj a je pametno se poročiti al ne.... sploh ne vem kako lahko sprašuješ druge a češ nekaj narest al ne????

(odgovor članu Jutra)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
19.4.2006 0:16:04   
Laubica
Jaz pa mislim da če je otrok na poti je prav da se poročita.Ker sem glede tega stromodna in sem tudi sama poročena in nato sem zelo ponosna.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
19.4.2006 10:43:15   
Anonimen
jaca a ti bi se poročiula zarad otroka, veš če je otrok še ne ponemi da je ljubezen
zgrešeno razmišljanje!!!!!!!!!!

(odgovor članu Laubica)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
19.4.2006 12:04:10   
corfu
Meni pa je že samo vprašanje butasto. Poročiti ali ne? Boljše da se ne poročita, če bosta ta korak storila zato, da bosta pokasirala nekaj tolarčkov. Kje so pa vrednote, pomen.. jaz te žal ne razumem.

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
19.4.2006 14:36:13   
mojamura
govoriš o vrednotah, namenu....ampak tega v otvoritvenem postu ni bilo navedeno. Anonimna je spraševala, citiram:

Če nama kdo zna našteti konkretne prednosti in slabosti zakonske zveze (vezane izljučno na birokratske in finančne zadeve glede rojstva otroka), bi prosila, da nama to napišete in s tem malo pomagate pri odločitvi. (kako je s priznavanjem starševstva, kako je s samohranilstvom, kaj pomeni poroka po rojstvu otroka...).

ni nas spraševala za moralo oz. naše mnenje o tem če mislimo, da je taka poroka pametna ali ne.

no, vsaj jaz sem tako razumela.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
20.4.2006 8:23:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: fricka

Kot poročena mama ne potrebuješ urejati zadev glede starševstva. V porodnišnici matičarju enostavno poveš podatke očeta in otroka ter s tem rešiš zadevo. V nasprotnem primeru mora oče otroka priznati in podpisati na CSD,



Torej.. ce si porocen si automaticno "kriv".. ce nisi, pa imas moznost ugovora.. Evo en argument, da se ne porocita.. user posted image user posted image

(odgovor članu fricka)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
20.4.2006 8:33:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Meni poroka nikoli ni nič pomenila. Men se zdi to čist odveč. Zato nisem poročena, ker mi je tko čist fajn.

Torej zakaj se poročiti????


Po mojem je to odvisno od posameznikovih iluzij, halucinacij in domisljije.. Ce ima tega veliko, in ce brez tega tezko zivi.. pol se naj poroci.. ce ima raje resnicnost.. potem ni nobene potrebe po poroki..

Jaz osebno menim, da je veliko bolje biti neporocen.. ker ze to, da moralisti in religije natalcujejo poroko, je ziher razlog, da je psiholosko s poroko nekaj narobe.. ker vse prizadevanje dusne mafije.. politike in religije.. v kar spada tudi birokracija, davkarije je.. da cloveka cimbolj zasuznijo.. ga spravijo v sistem iz katerega zelo tezko spleza ven, ce sploh lahko kdaj spleza ven.. torej manj kot je osebne svobode cloveka.. bolj je dusna mafija srecna in zadovoljna in bogata.. in poroka je ravno pravi elemnent, da druzba zasuznji sama sebe..
Kar pa je najbolj zanimivo je pa to, da poroka sama po sebi sploh ni razlog, da si potem suzenj.. razlog so halucinacije, ki jih povzroci tudi poroka in ena najbolj skodljivih in sovraznih halucinacij je ta, da ti celotem idiotski sistem in druzba daje obcutek, da si nekako na nek nacin lastnik partnerja.. kar pomeni, da je ves smisel resnicnega pomena pokoke izgubljen.. in dosezen smisel poroke dusne mafije religija&politike.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
20.4.2006 15:00:20   
katis
Kaj poroka pomeni, je čisto odvisno od posameznika. S fantom sva se že zelo kmalu pogovarjala o tem in prišla do zaključka, da nama veliko več pomeni sreča in ljubezen, katere krona je poroka, kot pa nekaj tolarjev mesečno več. Definitvno bi se s takim izigravanjem počutila umazano (pa ne mislit, da imam visoko plačo, sem le romantik).

In a veš kako se bo počutil otrok, ko bo zvedel, da se starša nista poročila, da bi na tak način (in z njim) zaslužila? A veš, da mu to lahko podre cel svet in občutek biti ljubljen? Otrok se namreč lahko upravičeno sprašuje, če je bil zgolj produkt preračunljivosti? Saj ni nujno, da se bo, a kot vemo, se mnogi pubertetnike še marsikaj bolj čudnega sprašujejo.

Zame poroka šteje. Mi je dejanje ljubezni. Mi je dokaz pripravljenosti in zrelosti duha za skupno pot. Mi je obljuba.  Mi je vrednota.

A vem, da ne sprašuješ tega, zato ena praktična slabost neporočenosti in prijavljenega prebivališča na različnih naslovih:
v zdravstvenih domovih (vsaj v tistih, kjer sem bila sama) piše, da je do bolniškega staleža zaradi BOLEZNI OTROKA v takih primerih upravičen le tisti starš, ki je prijavljen na istem naslovu kot otrok. TOREJ, če je otrok prijavljen na istem naslovu kot npr. mati in otrok zboli, mati pa recimo ne more dobiti bolniške (ali pa je bolna tudi sama), oče ne dobi bolniške. PIKA. Pač zakon.

Klub vsemu pa, če vama je do poroke zgolj iz finančnih ali birokratskih koristi, se ne poročita. Nima smisla. Ni romatike. Ni predanosti.

A ŠE VEDNO UPAM, DA VAJU BO PREVZEL TISTI POSEBEN OBČUTEK. UPAM, DA SE BOSTA POROČILA ZARADI VAJU IN VAJINE LJUBEZNI. In vse drugo naj bo nepomebno...

Srečno!

_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
21.4.2006 10:43:54   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy
.. ga spravijo v sistem iz katerega zelo tezko spleza ven, ce sploh lahko kdaj spleza ven..

Točno tako. Žalostno pa je vstopati v zvezo z idejo, da boš izstopil. S poroko izraziš namen, da ne misliš splezati ven. In poroka je neumnost za vsakega, ki želi splezati ven. Vprašanje pa je, ali si potem kdaj sploh noter? "Praviš" (vsak za sebe) da si, v bistvu pa stalno z eno nogo na izhodu.



IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy
.. v kar spada tudi birokracija, davkarije je...

Pa davke dajmo ukinit. user posted image Kako se bodo potem otroci šolali? Vozili se bomo po luknjah in njivah. Pištole bomo imeli v stanovanjih, da se branimo pred zunanjim svetom, ker potem ne bo ne policije, katero znaš lepo klicati vedno kadar jo potrebuješ in pljuvati kadar te opilijo za prehitro vožnjo. Nebo ne sodstva, ne vojske. Ne sociale in nobene infrastrukture od nočne razsvetljave do pluženja cest (aja, saj cest itak ne bo)user posted image .
Ideje so samo na hitro pametne, če se ne ustaviš in o njih malo razmisliš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
22.4.2006 12:01:07   
jasnika
IZVIRNO SPOROČILO: katis

Kaj poroka pomeni, je čisto odvisno od posameznika. S fantom sva se že zelo kmalu pogovarjala o tem in prišla do zaključka, da nama veliko več pomeni sreča in ljubezen, katere krona je poroka, kot pa nekaj tolarjev mesečno več. Definitvno bi se s takim izigravanjem počutila umazano (pa ne mislit, da imam visoko plačo, sem le romantik).

In a veš kako se bo počutil otrok, ko bo zvedel, da se starša nista poročila, da bi na tak način (in z njim) zaslužila? A veš, da mu to lahko podre cel svet in občutek biti ljubljen? Otrok se namreč lahko upravičeno sprašuje, če je bil zgolj produkt preračunljivosti? Saj ni nujno, da se bo, a kot vemo, se mnogi pubertetnike še marsikaj bolj čudnega sprašujejo.

Zame poroka šteje. Mi je dejanje ljubezni. Mi je dokaz pripravljenosti in zrelosti duha za skupno pot. Mi je obljuba.  Mi je vrednota.

A vem, da ne sprašuješ tega, zato ena praktična slabost neporočenosti in prijavljenega prebivališča na različnih naslovih:
v zdravstvenih domovih (vsaj v tistih, kjer sem bila sama) piše, da je do bolniškega staleža zaradi BOLEZNI OTROKA v takih primerih upravičen le tisti starš, ki je prijavljen na istem naslovu kot otrok. TOREJ, če je otrok prijavljen na istem naslovu kot npr. mati in otrok zboli, mati pa recimo ne more dobiti bolniške (ali pa je bolna tudi sama), oče ne dobi bolniške. PIKA. Pač zakon.

Klub vsemu pa, če vama je do poroke zgolj iz finančnih ali birokratskih koristi, se ne poročita. Nima smisla. Ni romatike. Ni predanosti.

A ŠE VEDNO UPAM, DA VAJU BO PREVZEL TISTI POSEBEN OBČUTEK. UPAM, DA SE BOSTA POROČILA ZARADI VAJU IN VAJINE LJUBEZNI. In vse drugo naj bo nepomebno...

Srečno!

(odgovor članu katis)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Dilema - poročiti ali ne?
22.4.2006 12:04:50   
jasnika
katis nevem kaj si mislila z tem glede tega da se starša nista poročila zarad otroka??????????pa saj nevem če je kdo napisal to tukaj, se ne gre zarad otroka
mislim da bi blo  fajn za vse da če kaj odpišete da potem dobro preberete napisano, ne pa si malo zmislit pa malo svojega dodat in potem nastane nekaj čisto drugega!!!!!!!!!
se opravičujem za citat zgoraj, ampak je očitno da mi ni uspelo naredit kaj sem želela.
oprosti ampak mi res ni jasno kdo je napisal da se ne želi poročit zaradi otroka????
lp

(odgovor članu katis)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?